- Pianolessen. - - - FOTOGRAFIE - - IDEËEN. Waf is *Frog? Sez.Van Soor, Langestraat 75. JÏÏethörst Van Cuttervcld, Advertentiën. Verband-Cursus. Mej. A. C. Busquet, DiplomaNed.Toonkunst Vereeniging KOPERWERK W. F. A. GROENHUIZEN, Haarwerken, - - Haarstukken - en coiffures R. J. VAN EIMEREN, Degroote Feestdag C. H. DE JONG, Heeren-, Dames- en Kinderschoeisel Heeren- en Dames Vilten Pantoffels A. J, VAN ZALINGEN, Jgevulde St.-N I C 0 L A A 3® A. L. VERSLUYS, Lichtdrukkerij, Steendrukkerij. Rekeningen.Quitanties.Briefkoofden. Visitekaartjes, enz, Amersfoortsche - - Badinrichting. Nabij MONNIKENDAM. Verkoudheid - Heesheid. - A. v. d. Weg, „De Eemlander" - Een ruime keuze - HANDWERK E N. Zie étalage! Zie étalage! L. B. J. SERRÉ Utrechtschestraatwcg 42. Amersfoort. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Muurhuizen 15. Bij CRAFT Co., Uitgevers te Amsterdam, verscheen: Bij do godsdienstoefening, Zondag morgen half elf in de Remonstrantsche kerk, hoopt voor te gaan Ds. P. Heering te 'sGravenhagc. Voor den Doopsgezinden Kring wordt Zondagmorgen half elf een godsdienst oefening gehouden in het Logegebouw, van Persijn8traat 1, waarbij als spreker zal optreden Ds. A. Lulofs van 's Graven- hage. Alhier is een verceniging opgericht van behangers en stoffeerders, aanvanke lijk met 9 leden. Men meldt aan de N. Ct. Van Zwecdsehe zijde is tot den heer G. A. Koens Jr., in diens qualiteit van consul voor Nederland der bekende wereldvereeniging Kosmopoliet te Neuren berg, het verzoek gericht een officieus onderzoek te willen instellen ten behoeve der Zweedsche regeering naar het in Nederland gevolgde cantinestelsel. Daartoe welwillend gemachtigd door den Minister van Oorlog, is de heer Ifoen6 voornemens, met eventueele medewerking der militaire autoriteiten persoonlijk een onderzoek in te stellen in de garnizoens plaatsen Amersfoort, Amsterdam, Breda, Delft, Haarlem, 's Gravenhage, 's Her togenbosch en Utrecht. Het derde elftal van de A. F. C. Quick behaalde Zondag haar eerste over winning op Kampong H, terwijl het tweede elftal gebroken door de vele invallers, van A. "W. H te Bussum met 53 verloor. A. s. Zondag gaat het le Elftal naar Nijmegen om zijn naamgenoot „Quick te bestrijden, terwijl Quick III het 2e D. O. S. te Utrecht op bezoek krijgt. Zondag jl. 18 November speelde op het voetbaltcrrein achter „Rustoord" de voetbalvereeniging II. V. C. een compe titie-match tegen U. V. V. H uit Utrecht. Om twee uur stelden beide partijen zich op, onder leiding van den heer A., daar de eigenlijke scheidsrechter den heer K. niet verschenen was. De U. V. V.'eru pakten H. V. C. direct met een flink spel aan, waardoor laatstgenoemde voor half-time zoo goed als ingesloten bleef. In dien tijd wist U. V. V. H ook 2 maal te doelpunten, zoodat de rust inging met 20 in H. V. C.'s nadeel. Intusschen was het weder kalmer ge worden, waardoor II. V. C. niet profi- teeren kon van den sterken wind, wat U. V. V, wèl gedaan had. Het spel van II. V. C. bleef altijd nog laks, waardoor het U. V. V. gelukte, nog eens te scoren, zoodat de stand zelfs nog 10 minuten voor tijd 30 was in U. V. V.'s voor deel. Daarna gelukte het II. V. C. de eerste goal te behalen en toen begon H. V. C. met vernieuwde krachten te spelen, waardoor het U. V. V. door dit vernieuwde spel, geheel overblufte, en in minimum van tijd 4 goals Utrechtsch doelverdediger passeerden, waarmee het einde werd gebracht op 43 in het nadeel der Stichtenaren. De directeur-generaal der posterijen en telegraphic brengt het volgende tei kennis Bij gelegenheid van het aanstaande Sint Nicolaasfee9t word de vergunning, om meerdere pakketten aan hetzelfde adres van slechts een enkelde adreskaart te doen vergezeld gaan, voor den tijd van 3 tot en met 7 December ingetrok ken en zal derhalve, bij elk gedurende dat tijdvak ter verzending aangeboden pakket een adreskaart behooren te zijn gevoegd. Voorts wordt ter verzekering van een goede overkomst van de pak ketten aanbevolen: le. zorg te dragen voor cene doel matige en stevige verpakking van de te verzenden voorwerpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze tegen bre ken of beschadigen verzekerd zijn; 2e zoo mogelijk de adressen op den omslag van de pakketten te schrijven en, waar opplakking of aanhechting van een adres onvermijdelijk is, dit zóódanig vast te hechten, dat voor het verloren gaan daarvan, tijdens het vervoer geen vrees behoeft te bestaan; 3e. in de pakketten een tweede, los adres te sluiten. St.-Ct. Bij de Vrydag hier gehouden aanbe steding van gerookt spek ton behoeve van het garnizoen werd ingeschreven als volgt: Griffoen, te Bussum, 65 cent; Linthorst, te Deventer, 63'/,; P. Ph. Gregoriu8, te Amersfoort, 61; A. Smei- ting, aldaar, 60; A. van 8piegcl, te Deventer, 59l/a; J. A. M. Frnnkenmölle, Amsterdam, 58'/,F. van Wieringen, te Utrecht, 57; W. Egberts, aldaar, 55"2; N. C. Dame, te Amsterdam, 55; en F. Willenborg, te Amersfoort, 55 cent per Kilogram. Onder het gewone voorbehoud gegund aan den minsten inschrijver. Bij do Zaterdag voor rekening van het nieuwe Sint Elisabeths Gast- of Ziekenhuis gehouden aanbesteding voor de levering van 54 ledikanten met staaldraad-matrassen en 8 kinderledikan ten werd ingeschreven door do volgende stadgenooton: firma Bonnier model E f27, model A f21.55, kinderledikant f21; Dijkhuizen model E (26.75, model A f21.25, kinder ledikant f21; Fortmann Hchenkamp model E f21.25, model A f20.47, kinderledikant f20.50; Aronson model E f 33.25 Gebrs. Hamers model E f 22, di f21, kinderledikant f21.80: B. H. Kuiper model E f28.70, model A f22.65, kinderledikant f22.45; Van den Donker model E f29.50, kinderledikant f 23-75; en Van Esvold kinderledikant 122.50. Gegund aan de firma Fortman Hehenkamp. We herinneren nogmaals aan den Volksavond welke a.s. Vrijdag vanwege het plaatselijk Nutsdepartement wordt gegeven. Het plaatselijk Nutsdepartement houdt morgenavond een algemeene vergadering in de Zwaan. De agenda vermeldt de volgende punten. 1. Ingekomen stukken. 2. Verslag v. d. commissie tot nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester. 3. Benoeming commissielid van de volksbibliotheek. 4. Benoeming lid van het H. B. 5. Aanvraag lecning Ind. en Hui-s houdschool. 6. Eventueele mededeelingen. In de plaats van den heer W. van Wisselingh is benoemd tot secretaris- rentmeester van het Capittel van St. Joris de heer B. A. Siddré. Dinsdagmorgen om 11 uur werd van uit het lijkenhuis der nieuwe algemeene begraafplaats ter aarde besteld het lijk van den vermoorden rangeerder II. Drost. Op de begraafplaats voegden zich achter de betrekkingen van den overledene de heeren G. G. II. de Bree en H. van Eek, waarnemend stationschefs, J. A. A. Busquet, commies, en eenigo seinhuis wachters en rangeerders der II. IJ. S. M. alhier. De Inspecteur van politie S. Posthuma Jz., de rechercheur G. van der Horst en een agent waren op de begraafplaats aanwezig. De belangstelling was niet zoo groot als men wel vermoed had, maar dit zal het gevolg zijn geweest van een gerucht dat de begrafenis vermoedelijk om half een zou plaats hebben. De vader en de broers van het slachtoffer waren zeer onder den indruk. Het moet do pianiste Gertrude Pepper corn, die hier gisterenavond concerteerde, aangenaam gestemd hebben, dat ze bij haar komst op het podium, de groote zaal van Amicitia zoo goed bezet voor zich zag. Waar zij toch dezer dagen in den Haag en Rotterdam voor oen gering auditorium speelde, zal zij zeker van een zooveel kleinere plaats als Amers foort geen groote verwachtingen hebben gehad. Des te prettiger, dat oen betrek kelijk vrij groot publiek was gekomen om van de groote gaven dezer artiste te genieten. En dat de aanwezigen ge noten toonde het applaus na elk nummer en het meermalen terugroepen. De ken nismaking met deze pianiste was dan ook een hoogst aangename. Zij beschikt over talenten, die haar ongetwijfeld in de eerste rijen der klavier-virtuozen zullen doeu plaats nemen. Techniek en voor drachtskunst zijn in hooge mate bij haar ontwikkeld terwijl zij veel temperament bezit. Zij legde dan ook eer. enorme virtuositeit aan den dag. Vooral in de Polonaise, Asdur van Chopin toonde zij met hoeveel gemak de grootste bezwaren door haar worden behecrscht. Ook de vertolking van eenige etuden van Chopin muntte uit door artisticiteit, terwijl de conceptie der verschillende stukkeu zeer te prijzen viel. Hot was een mooie avond. Bespeeld werd oen Bechstein Concert Vleugel uit de magazijnen van C. Kcttner te Amsterdam. Omtrent den afschuwelijken moord, vorige week alhier gepleegd, is men nog niet veel wijzer geworden. Wel is het parket uit Utrecht reeds eenige malen hier geweest en doet de politic ijverig nasporingen maar tot nog toe zonder ecnig positief resultaat. Een aantal per sonen zijn in verhoor genomen, geen hunner is echter in arrest gehouden Do „Oranje-verceniging" hield Maan dagavond in de Keizerskroon haar jaar vergadering, onder presidium van den heer P. II. van Haselcn, die er zijn leedwezen over uitdrukte, dat van de 650 leden slechts 40 aanwezig waren. De secretarie bracht verslag uit, o.m. over de feesten op 31 Augustus, waarbij een woord van hulde werd uitgesproken voor de Amersfoortsche burgerij, wegens de groote deelname. De heer J. Rcnz, lid van de commissie, welke de rekening en verantwoording heeft nagezien, deelde mede dat alles volmaakt in orde was bevonden. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek o.m., dat aan contributie is ontvangen f 487.95, subsidie van de geineer.to f 200, andere inkomsten f 97.40, totaal f 785.35. De uitgaven hebben bedragen f 763.30, zoodat er een saldo is van f 22.05. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuur de vorming van buiut- commissiën wel op prijs stelt, doch dat het bodanken van enkele leden als een gevolg daarvan natuurlijk minder aan genaam was. Na breedvoerige bespreking, werd een bestuursvoorstel aangenomen, om art. 6 van de statuten en 10 van het huis houdelijke reglement (bestuursverkiezing) te wijzigen. Een voorstel om den secretaris-penning meester voor zijn drukke werkzaamheden een honarium van f 60 toe te kennen, werd tot een volgende vergadering aan gehouden. Tan het locaaltrcintje van 6 uur ont spoorde Zondagavond een wagon nabij den Yleutcnschen overweg bij Utrecht. Persoonlijke ongelukken kwamen daar bij gelukkig niet voor. De schade aan het materieel was ook van weinig be- teekenis. De Levensverzekering-Mij. Utrecht, aldaar, zond ons een ecnvoudigen duide lijke!) portefeuille-almanak. Burgerlijke Staud. van 16 tot en met 20 Nov. GEBOREN: Hendrika Jacoba, d. van Gerrit Florijn en Gijsberta Willemina van Kuijzen. -Feitsc, z. van Christiaan Philip Boerwinkel en Maria Gerarda Wor'fel. Jacob, z. van Hendrik Ilieter en Grietje Bakker. Alijda, d. van Johan Blackstone en Daatje Uding. Uenricus Johannes Emanuel, z. van Johannes Christina Veenendaal en Hen- drikus van Es. Arnoldus Hubcrtus, z. van Antonie van Beek en Hendrika Anna Barbara Douze. ONDERTROUWD: Philip Yeenen daal en Geertruida van Kommer. Cornelis van de Kooij en Colletta Des cans. Teunis Wijnauds en Jannetje Bosch. Gijsbertus van de Pol en Woutertje van de Beek. Peter van Essen en Geurtje Witteveen. Gijsbertus van de Kraast en Cornelia van Beek hoven. GETROUWDAdrianus Brouwer en Antonia Maria Josephia van Berkel. OVERLEDENEvert van Eldert, oud 3 weken, zoon van Gerrit Jan van Eldert en Cristina Louisa van den Hoek. Hendrik Drost, oud 30 jaar. Maria Hijwegen, oud 4 weken, d. van Aalbert Hijwegen en Woutertje van Soeren. Bij genoegzame deelname zal on- dergeteekende na 1 December een VEltBAND-CURSUS voor Dames geven. Inlichtingen verstrekt gaarne M. KAMERLING, arts, Arnhemsche- weg 34. - Arnli.weg 37, Amersfoort. - beveelt zich aan tot het geven van OPRUIMING van - tegen inkoopsprijs. /Je étalage bij Langestraat 42. De meest natuurlijke worden vervaardigd bij Ifaarkuudige, Arnh.straatweg 8, AMERSFOORT. Nelioiuvbiirg UTRECHT. N. V. Met Utrechtsche Tooneel- gezelscliap, goedgekeurd bij Kon. besluit van 15 Joni iyw>. No. 43. Dont^rulag Ü'i November HMM»: Klucht in 4 bedrijven, naar hotDuitsch van WIL HEM WOLTERS en KON' IG8B R UNScliaup, door WILLEM VAN SANTEN. Orkest on<lcr leiding van den heer }I. Knijpers. Aauvaug lialf aelit ure. Pr ij zen der Plaatsen: Balcon f 1.75. Stalles en le Ampli. f 1.50. le. Zijloge 11.25. Baignoires en 2e Amph. 11.Parterre f 0.75. 3e Amph. en 2e Zijlogo f 0.50. 4e Amph. en Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking voor Aandeelhou ders Dinsdag van 10 tot 12 uur; voor het pubhek dieuzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur. Verder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. HOF No. 38. liuime keuze in benevens een flinke sorfeeriug met vilt, imitatie, vacht ol lamsvcl gevoerd. Groote voorraad iu O VEKH C II O F N E S. Aanbevelend ALS BOVEN. - CONFISEUR W Langestraat 1, hoek Varkensmarkt. a Telephoon No. 171. J Speciaal adres voor Y 13 ct. per ous. 0 DIKKE STUKKEN 10 ct. p. ons. Borstplaat in diverse smaken. Bloklandstraat, AMERSFOORT. GELITHOGRAPHEERDE Reclameplaten, Efiquctten. Adreskaarten. Vraag speeiale tarieven. Beleefd aanbevelend, De Ondernemer. FROG is: Het beste GENEES MIDDEL tegen en A 37et. p. doos verkrijgbaar bij Laugestraat 33. De Administratie van Hendrik van Viandenstraat 28, AMERSFOORT, verzoekt beleefd eventueele reclames betreffende dc bezorging der courant zoo spoedig mogelijk te mogen ontvangen Het boste en goedkoopste adres voor goed lijkende en standhoudende PORTRETTEN bij Speciaal ingericht tot het maken van Groepen aan huis zonder prijsverhoo- ging. Opname met kunstlicht. Zeer aardig voor Bruiloften of Partijen. Direct Aanbevelend, E. B. J. SERRÉ Fotograaf. te ontbieden. Belasten zich met aan- en verkoop van effecten op de Amsterdamsche en Buitenlandsche beurzen; met de verzilvering van coupons te»en de hoogste notee ringen; met het geregeld nazien van, en het ver zekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongation, nomen gelden A deposito en bezorgen assurantiën op het leven, tegen brand en diefstal. Verschaffen reiscredletbrieven en wissels op binnen- en buitenland enz. Gelegenheid tot hot bewaren van waarden in hunne Sale denosit KANTOOR GEOPEND van 9- 5 uur. FRIED RICH NIETZSCHE Eene Bloemlezing uit zijne weiken (loor G. H. PRIEM. om den grooten denker hier tc lande meer Het Vaderland. OORDEEI, DER PERS „Een welgeslaagde poging bekend te maken." „Met zorg en goed oordeel wordt uit den rijken schat van Nietzsche's Iiloëen hier een bloemlezing aan dc Nederlandsche vrienden van dien wijsgeer aangeboden." Vragen v,d Dag. „Wij moeten den heer PRIEM dankbaar zijn, dat hij ons den grooten denker beter heeft doen begrijpen." Juva-Bode. „Ilct is onzen landgenooten nu mogelijk gemaakt dc eigen woorden te lezen van een veelbesproken Europecsch Auteur." Nieuws v d Dag .liet komt ons voor dat de heer PRIEM deze „Ideëen" niet gelukkige hand gepaard en ze met liefde vertaald heeft in een taal, zooals men die van een dichterlijke natuur als die van den heer PRIEM mag verwachten." Telegraaf. „Irois cents pages d Idees, choisies avec discerncment et intelligemment traduites, c'est bien, cela peut déja favic cornaitre un peu cc penseur hardi qui tuf plus grand poète que plulosophe." Mercure dc France.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3