FAUST. Advertentiën. Cangesfraat f4» iepe-, eike-, linde- Hakhout, Tafelgember. Stemgember. cKerstgeschenken. Gemeenteraad. FAILLISSEMENT. A. N. J. V08, te Amersfoort. C. van Wageningen, Notaris Bolk, publiek verkoopen: en andere BOOMEN, elzen hakhout, A. J. VAN ZALINGEN, „De Eemlander" De Vrouw met de twee mannen. „OnsVoordeel" Prachtige APPELEN, Prachtige PRUIMEN, TAFELHONIG. - RIETSUIKER SIROOP. - Kunsthandel FONTEIN LANGESTRAAT 28. aan den heer Prof. Dr. J. J. van Thiel als curator van het Gymnasium. 18. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van het Stembureau voor de verkiezing van twee leden van de Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven. 19. Benoeming van leden voor de Com missie tot wering van schoolverzuim. 20. Benoeming van 2 leden van het Burgelijk Armbestuur. 21. Benoeming van 2 leden van de Com missie tot bijstand in 't beheer der Gemeente reiniging. 22. Benoeming van 3 leden van de Com missie voor de Fabricage. 23. Benoeming van 4 leden van de Com missie tot bijstand in 't heer der Gasfabriek. 24. Benoeming van 1 lid van de Commis sie van aanslag voor do plaatselijke directe belasting naar het inkomen. 25. Benoeming van 5 leden van de Reclame Commissie inzake de plaatselijke directe be lasting naar het inkomen, (dienst 19<J7). 2b. Benoeming van 2 leden van de Com missie van wetgeving. 27. Benoeming van een curator van het Gymnasium wegens periodieke aftreding van den heer Ds. W. J. Meinors. 28. Benoeming van een lid van deCom- t missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs wegens periodieke aftreding van den beer J. H. Krudop. 29. Benoemiug vau 3 leden van de Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieko aftreding ian de hoeren N. Veis Heyn, C. M. M. Vermolen en J. Bolk. Voor het jaar 1906 ton einde is ge spoed zullen onze vroede vaderen i:og eenmaal te zaïnen komen, om de belangen van de gemeente met ernst er. nauw gezetheid te overdenken en te be spreken. Ondertusschen is er veel op de agenda voor a.s. Donderdag, dat wel spoedig onder den hamer zal doorgaan. De heer Drechsler heeft 8 maanden lang zijn beste krachten gewijd aan ons onderwijs in de school Koningstraat en zal ons nu weer verlaten en naar Utrecht gaan, waar zooveel meer betaald wordt Mej. Oerlemans gaat ons ook verlaten en in haar plaats zal naar alle waarschijn lijkheid benoemd worden mej. Buyten- huys, thans aan de school in de Hellestraat, zoodat daar een nieuwe kracht ten tooneele zal moeten verschijnen. De heer Van Gelder krijgt verlenging van verlof wegens ziekte, terwijl aan de H. Burgerschool een vast leeraar in de natuurkunde zal worden benoemd. Dit staat misschien in verband met het dreigende vertrek van den heer H. Corvcr, die reeds in Dordrecht benoemd is, maar daarvoor heeft bedankt. In de laatste jaren is in dat vak ook nog al eens van leeraar gewisseld, zoodat het wel noodig zal zijn, wat minder losheid in die betrekking te hebben. Wat de tram betreft stellen B. en W. voor: I. de Maatschappij van Gemeentewege te blijven steunen met een jaarlijksche subsidie van f 800. H. bij eventuecle likwidatie der Maat schappij en opheffing van liet verkeers middel eene Raadscommissie in te stellen, ten einde u voor te lichten of, en zoo ja, op welke wijze, hetzij van Gemeente wege, hetzij met steun der Gemecute, een verkeersmiddel in de Gemeente kan worden geëxploiteerd. Wat het adres der Gemeentewerk lieden betreft, stellen B. en W. voor, het adres in hunne handen ter afdoening te stellen. 'Van harte hopen wij, dat dit niet zal gebeuren, voor de Raad zich onomwonden heeft uitgesproken, dat de bestaande toestanden dringend verbetering eischen. Het verzoek van „Amersfoortsch Vrij willigerscorps" om bij wijze van subsidie af te willen staan zestig jassen zestig pan talons, zestig kapotjassen, of zooveel meer of minder als de Raad zal goed vinden, benevens twee trommen en twee signaal horens niet toebehooren, vindt bij B. en W. geen steun. Zij stellen dan ook voor afwijzend te beschikken en tot ondcr- handschen verkoop te besluiten. Door den heer Gerritsen is het vol gende voorstel gedaan: „De Raad der Gemeente Amersfoort spreekt de wenschclijkheid uit, de subsi die, aangevraagd door het Bestuur van de Ambachtsschool voor den Metselcur- sus, geheel onafhankelijk te behandelen van eene eventueele, al of niet voor waardelijke, vrijstelling van de verplich ting tot oprichting eener burgerdagschool en noodigt Burgemeester en Wethouders uit zoo spoedig mog elijk voorstellen te doen betreffende het adres van het Bestuur der Ambachtsschool." Burg. en Weth. blijven bij hun eerste mcening, dat er volstrekt geen haast is te beslissen en persisteeren dan ook bij hun voorstel tot uitstel. Verder vermeldt de agenda nog tal van benoemingen. De heer J. H. H. Gunthermohr onlangs alhier Directeur van het Post- en Tele graafkantoor en thans Inspecteur der Posterijen en Telegrafie te Middelburg, herdenkt. 15 Jan. e.k. den dag, waarop I hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Rijkstelegraaf. Het tweede gedeelte van het ver gelijkend onderzoek voor hoofd der school Koningstraat, wordt op Maandag '24 December gehouden in hef school gebouw in de Koningstraat. Voor dit gedeelte zijn een 8-tal solli citanten opgeroepen. Wij herinneren aan de voorstelling van „Het Vrije Tooneel" welke heden avond in Amicitia wordt gegeven. Met ingang van 1 Januari zijn bevor derd tot agont van politie 2e klasse P. au Gerdercn en J. I). van Veenendaal en zijn benoemd tot agent 2e klasse J. Seegers en tot agent de klasse H. J. Cossen. De heer II. Corver, tijdelijk leeraar in Natuurkunde aan het Gymnasium en Je Hoogere Burgerschool hier, is be noemd tot leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Dordrecht, doch heeft zijn sollicitatie ingetrokken. Voor het Voorbereidend militair onder richt hebben zich uit deze gemeente aangemeld zeven jongelieden. De aangifte is nu gesloten. dertig jaren deurwaarder aan het kanton gerecht alhier, heeft als zoodanig ontslag gevraagd. De minste inschrijvers bij de Dinsdag ter Provinciale griffie gehouden aanbe steding voor het driejarige onderhoud van 's Rijks groote wegen in deze Pro vincie waren: Perceel 1. De groote weg der 1ste klasse no. 1, van de grensscheiding der provinciën Noord-Holland ten Utrecht bij Laren over Amersfoort, tot de grens scheiding der provinciën Utrecht en Gel derland bij Hoevelaken, raming f 9385 por jaar, C. Ruitenberg, te Amersfoort voor f8877 (4 inschrijvers); Perceel 2. De groote weg der 1ste klasse no. 2, van Amersfoort tot dc grensscheiding der provinciën Utrecht en Gelderland, onder Reuswoude, ra ming f 9525 per jaar, H. Blanken te Schcrpenzoel, voor 18997 (4 inschrj; Perceel 3. De groote weg der le klasse van Zeist naar Woudenberg, ver- eenigend de groote wegen der le klasse no. 6 en no. 8, raming f 3220 per jaar, J. van den Berg, te Amersfoort, voor f 3075 (3 inschr.) Perceel 4. De groote weg der le klasse no. 3, van de grensscheiding der provinciën Noord-Holland en Utrecht, bij het Abcoudermeer tot Utrecht, ra ming f 9330 per jaar, L. A. Spiering, te Boxtel, voor f8700 (4 inschr.); Perceel 5. De groote weg der le klasse no. 5, vau de grensscheiding der provinciën Zuid-Holland en Utrecht nabij de Putkop onder Harmeien lot Utrecht, raming f 5000 per jaar, B. Barneveld, te Vreeswijk, voor f4640 (7 inschr.); Perceel 6. De groote weg der le klasse no. 5, van het landgoed Vollen hoven onder Dc Bilt tot Amersfoort, raming f 3530 per jaar, G. AVassink, te Amersfoort, voor f 3360 (4 inschr.) Perceel 7a. De groote weg der le klasse no. 5, van Utrecht tot het land goed Vollenhoven, en 7b. de groote weg der le klasse no. 6, van het landgoed Vollenhoven tot aan de Grebbesluis, raming 122 010 per jaar, C. de Bruin te Jaarsveld, voor f 19 262 (12 inschr.) Minste der vijf inschrijvers voor de massa was C. de Bruin, te Jaarsveld, voor f 57 '243. Concert TT- gbauw-Criekboom. Wie Donderdagavond in Amicitia het genot heeft gesmaakt deze twee artisten te hooren zal zpker dezen avond nog lang in zijn geheugen houden, aangegre pen als ieder moet zijn door het machtig talent zoowel van Gabriëllc Wybauw als van Mathieu Crickboom. De Concert-Directie „De Algemeene Muziekhandel" had van Gabriëlle AVy- bauw bekend gemaakt, dat zij te Schaer- beek bij Brussel, geboren is, dat zij haar eerste onderricht van mevr. Cluysc- naar ontving, en dat zij haar studies onder leiding van den tenor Engel van dc Opéra te Parijs voltooide. Haar naam heeft zij voorgoed gevestigd met de „Godelive" van Tinei, te Antwerpen in 1904. Met veel succes is zij reed9 te Brussel, Luik en andere steden opge treden. Van Mathieu Crickboom vernam men, dat hij in 1871 te Verviers werd gebo ren, en reeds een loopbaan achter zich heeft, die vele onderen hom kunnen benijdendat hij leerling was van Louis ICefer en Eugène Ysaye aan het con servatoire van Brussel; dat hij in de klasse van dien meester met de hoogste onderscheiding den eersten prijs ontving, en als tweede viool aan diens Kwartet verbonden werd, benevens optrad als plaatsi c-rvangend professor (hij was toen slechts 16 jaar) aan het Conservatorium. Een weinig later richt Crickboom zelf een Kwartet op, dat zoodanigen roem verwierf, dat de Société Nationale te Parijs, onder presidium van A'incent d'Iudy, hem onder allen uitkiest, en de eerste auditiën te bezorgen van werken der nieuwe meesters. Ongeveer overal treedt hij als solist op, wordt benoemd tot directeur van de Académie do musique en dirigent van de Société Philharmonique te Barcelona. Sinds gaf hij deze schitterende positie prijs om zich uitsluitend te doen hooren als virtuoos, o. a. te Londen en Berlijn niet groot gevolg. Mejuffrouw AA'ybauiv toonde zieh een zangeres met zeldzame middelen begaafd, ofschoon zij als concertzangeres voor zeker niet de volle gelegenheid krijgt haar talenten in volle kracht te ont plooien. Haar roeping is ongetwijfeld aan het tooneel, waar zij ook meer vreugde zal beleven van haar uiterlijke effecten, die bij het zingen van liederen niet zoo zeer op den voorgrond treden en daarbij trouwens ook niet worden begeerd en gewaardeerd. Haar dictie is krachtig en benijdens waardig evenals haar temperament, het heroïsche, dramatische grijpt haar aan. Ofschoon bij de geforceerde hooge tonen het rijke timbre harer stem veel leed was het toch geweldig, zooals zij den Divinités da Styx het „je n'invoquerai point votre pitié cruelle," tegensliugerde. Er ging eon beving toen door do zaal. Toch schonk ons meer bekoring Bo rodine 's romance„Laprincesseendormie" en César Eranck's Robin Gray", welke beide nummers vooral de schoonheid en volheid van haar geluid ten volle recht deden wedervaren. Voorzeker heeft zij hier dan ook een blijveiulen indruk gemaakt, hetgeen het publiek toonde daar luid applaus, dat niet eindigde voor zij een „toetje" gaf. Het schalksche liedje dat zij daarvoor koos, „Daar was eens een meid" van Karei Mcsdagh viel niet alleen om den Nederlandschen tekst, maar ook om de inguitigc weergave zeer in den smaak. Aran Crickboom kregen we eerst te hooren werken van Veraciui, Tartini en Corelli, daarna speelde hij het D-moll concert van AVieniawsky, terwijl hij na de pauze twee eigen composities een Ballade en Nocturne uitvoerde en eindigde met Sarasate's Jota Ara- gonesa. We kregen dus niet alleen gelegen heid hem in zijn waarde als violist te leeren kennen, maar ook bood hij ons een tweetal proeven van zijn composi tietalent. Crickboom is in alle opzichten een voornaam artist, die met de meeste ge makkelijkheid de grootste moeilijkheden beheerscht, en door zijn weergave, vol glans en gevoel, toont van welk machtig talent hij is bezield. Zijn voordracht is zoo temperamentvol als men maar wenschen kan, terwijl hij zich in hooge mate onderscheidt door soepelen, warmen, glanrijken toon. Zijn eigen composities, weemoedig op klinkend, dragen een elegisch karakter en gaven blijk van een liefelijk talent. In Sarasate's Jota Aragonosa kwamen vele. moeilijkheden, die schitterend werden overwonnen. Vooral de vele flageoletten, die zooveel van fluittonen hadden, ge lukten hem bijzonder goed. Ook de violist oogstte een warm en welverdiend applaus. Een woord van hulde komt zeker toe aan mevr. Crickboom, die met de be geleiding der beide solisten de handen vol had. Zij toonde zich een zeer ont wikkelde pianiste en mag zeker een deel van het succes voor zich opcischen. De commissie voor Kindervoeding ver zoekt ons mede te declen, dat het bericht in een der bladen als zouden do maal tijden gedurende de kerstvacantio niet plaats vinden, geheel onjuist is. Slechts op de feestdagen wordt geen eten ver strekt. De commissie vertrouwt dat óók onwaar zal blijken de mcdedeeling dat „de giften zoo traag vloeiden." De circulaires met de inteekenbiljetten zijn nog niet verzonden omdat men eerst eens wilde zien hoeveel kinderen deelnemen; dat aantal is dit jaar zóó groot als het nog nimmer was. Laat dit voorloopig een aansporing zijn tot ruime bijdrage. PREDIKBEURTEN. Remonstrantsche Kerk. Zondag 23 Dec. Voorm. IO'/ï uur Professor Dr. T. Can- negieter. Hoogleeraar Utrecht. Evang. Lut.h. Kerk. Zoudag 23 Dec. A'oorm. 10 uur Ds. A. E. Brüheim Ber. Predikant te Veendam le Kerstdag, Voorm. 10 uur Ds. J. L. F. de Meijere. Doopsgezinde Kring. Geen dienst. ;'/A5 Heden overleed in den ouderdom van 84 jaar, onze ge liefde moeder, behuwd- en groot moeder mevrouw de wed. A. J.KEASSER—Hartog. Dit tiller naam, J. KLASSER. Amersfoort, 20 Dcc. 1906. Een igc en algemeen eleennisgeving In verband mot de aan staande. OPHEFFING der filiaal van A L.A VII,I.E I»E JLYOflf 1 JANUARI 1907 heeft dc oiidergcteckcnde de eer te be richten, dat zij gevestigd blijft e.n dut van af dien datum dc verkoop van Lingeries en aanverwante artikelen door haar, voor eigen rekening, zal worden voortgezet en uitgebreid, terwijl vele artikelen nu reeds voorhanden zijn of op bestelling spoedig geleverd kunnen worden. Aanbevelend, LANGESTRAAT 74, - Telcphoon 70. Bij beschikking van den Edclachtbaren neer Rechtercommissaris in bovenge noemd faillissement, is de verificatie vergadering welke aanvankelijk zou plaats hebben op 23 Januari 1907, tot nadere aankondiging uitgesteld. De Curatoren: Mr. II. J. M. VAN DEN BERGII, Advocaat en Procureur. JOHs. KNOPPERS, Notaris te Amersfoort. Schouwburg UTRECHT. N. V Het Utrechtsche Tooneel- gezelscliap, goedgekeurd bij Kon. besluit van 15 Juni 1906, No. 43. to Amersfoort, zal op Vrijdag '28 December 1906, 's voormiddags 11 uur, in het koffiehuis „DE AREND" aldaar, voor dc Gemeente AMERSFOORT, 38 KOOPEN ZAVARE geveld liggende bij de Meisjesschool, nabij de Jongensschool, bij de militaire stallen, langs de Plierbeekstruat, op het terrein der oude gasfabriek, buiten de Koningspoort, bij Bloemendaal en op het tericin der Zandhoopen, alsmede 5 perceelen bij de Jongensschool en aan de oude Gasfabriek. Nog zal tegelijkertijd ver kocht worilcn voor dc kerk der Hervormde Gemeente vau Amersloort 3 perceelen op liet land aan den Uoogeweg, in huur bij Van 't Net. Betaaldag 1 Juni 1907, mils borg stelling. Onkosten contant. Inlichtingen geeft de hoer P. V. D. HOOFF, le Gem. Opzichter. - CONFISEUR. Langestraat 1, hoek Varkensmarkt. Telephoon No. 171. KERSTKRANSEN, 70 ct. p. 5 ons, in verschillende grootten. YVEIHNACHTSTOLLEN, in den prijs van: 30 ct., 40, 50, 60, 70, 80, f 1.en hooger. De Administratie van Hendrik van Viaudenstraat '28, AMERSFOORT, verzoekt beleefd eventueele reclames betreffende de bezorging der courant zoo spoedig mogelijk te mogen ontvangen Zondag '23 December 1906 Eerste Op voering van (Die lustige Doppelehe). Klucht in 3 bedrijven van HERMAN KONRAD. Vertaling van AVILLEM v. SANTEN. In scène gezet door don Heer AVALDEMAR van het Dr. HElNE-enseinble. Groot Lachsucces. Geheel Nieuw. Te Hamburg en Berlijn wordt dit stuk. thans mët steeds stijgend succes opgevoerd. Orkest onder lading van den Heer 11. Knijpers. Aanvang half acht ure. P r ij z e n der Plaatsen: Baleou en Stalles f 1.50. le Anipli. en le Zijlogo f 1.Baignoires en 2e Amph. f 0.7 5. Parterre T 0.50. 3c Amph. en 2e Zijloge f 0.40. 4e Amph. en Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: Voor Aan deelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publiek dcnzelfden dag, met of zonder bespreken, van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur en Zondag van 1 tot 3 uur. Schouwburg Utrecht. NEDERLANDSCHE OPERA van Amsterdam. Woensdag 26 December 1906, (Tweede Kerstdag.) Groote Opera in 5 bedrijven. Muziek van Ch. GOUNOD. Dirigent: C. DOKKUM. RegieJAQUES COINI. Volledig Koor en Orkest. Aangvang hall' acht ure. Coöperatieve AA'inkelvereeniging STATIONSSTRAAT 31. Ontvangen - it 30 cent per pon<l. - - Jl 30 cent per pond. -

De Eemlander | 1906 | | pagina 3