INBOEDEL, J. E. VAN NIE. £erk- en Schoolnieuws. Uit de Omgevin Ingezonden. Laatste Berichten. AI)VERTE TIEN De Uotaris Johs. Knoppers publiek verkoopen s I.Een kapitaal Heerenhuis II. Een Winkelhuis lil Een Burgerwüonkuis iv. Een Burgerwoonhuis v. Een Burgerwoonhuis Twee Woningen vu. Eene Woning xii. Een Pakhuis De Notaris Johs. Knoppers verkoopen s Vertrouwd Persoon Industrie- en Huishoudschool. Hoe maakt men het best Fruit en Groenten in Utrechtschestnuit 18, LOUIS &LEI3 Hzn. "Pianostemmer en Reparateur. Haavwerken, H aarstukken en Coiffures H. I. wan Eimsren, de booraen weer dicht zoodat er twee afdeeliDgen ontstonden één voor e® één achter de hoornen. EEN RAADSEL. In het heden verschenen Nieuws- en Advertentieblad lezen wy het volgende bericht „Voortbuizen. Dinsdag jl. had de spoorwegarbeider, P. van 't L ind, thans te Utrecht werkzaam, het oq- geluk onder een om vallenden wagon met zijn hoofd bekneld te raken, waardoor hij onmiddellijk gedood werd. Hedenmorgen is het lijk naar zyne mders vervoerd, om Vrijdag te wor- len ter aarde besteld." Die spoorwegarbeider werd dus Dinsdag teVoorthuizengedood en werkt. ,hans te Utrecht. Hedenmorgen arri veerde hij weder als lijk bij zijn mders en Vrijdag a. 3. zal hij einde- ijk ter aarde worden besteld, 't Zal lan tijd worden ook I Voor spiritisten ten echt buitenkansje. In 't lokaal van het provinciaal lestuur te Zwolle werd gistermiddag lerbesteed Het verharden van den weg van Yiezenveen over Geesteren naar lubbergen en het uitvoeren van daarbij iehoorende werken. Er waren acht iljetten ingekomen. Hoogste inschrijver is D. Tales, Ipeldoorn, f 47,650 laagste Ch. L. e Wilde, Amersfoort, f42,100. Omstreeks begin April 1907 werd et water van de Eem bij Amersfoort oor uitloozing van afval van de Lmersfoortsche gasfabriek verontrei- Jgd, tengevolge waarvan al de visch linnen enkele uren dood aan de opper- lakte dreef. Dit water was in 1906 door eenige ekende Amsterdamsche hengelsport- efhebbers, met den heer C. A. A. ludok de Wit aan het hoofd, voor irie jaren als vischwater gepacht. Van 'isschen was toen gedurende gerui- nen tijd geen sprake, en het gevolg vas een beklag bij het „Heemraad- chap van de rivier de Eem, Beken n aankleve van dien" te Amersfoort, lat het water had verpacht, tevens net eisch tot schadevergoeding. Het Hoogheemraadschap erkende de erontreiniging van het vischwater, och verwees den adressant naar het ag. bestuur van Amersfoort. Maar ok hier nul op het request. Naar wij vernemen, heeft de ruim wee jaren over deze zaak gevoerde orrespondentie tot resultaat gehad, at het Heemraadschap, ter beëindi- ing der moeielijke zaak, aan den heer tudok de Wit c.s. een som van f500 chadevergoeding heeft aangeboden, lie heden wordt aanvaard, zoodat de aak in der minne is opgelost. Hdbl. PREDIKBEURTEN. van Zondag 12 Juli 1908. EVANG. LUTH. KERK. foorm. 10 uur, Ds. J. L. F. de Meijere. REMONSTRANTSCHE KERK. foorm. 104 uur, Ds. I. Hooykuas DOOPSGEZINDE KRING. Loge gebouw v. Persijnstraat 1. foorm. 104 uur, Ds. E. H. ten Cate. ir O* BAARN. In de Vrijdagmorgen ge- louden openbare raadsvergadering verd de bovenbouw van een gashou- ler van 5000 M3 nuttigen inhoud, iehoudens goedkeuring van Ged. itaten, onderhands aanbesteed aan 4. v. d. Kuijl te Slikkerveer voor '32500. Naar aanleiding van het voorstel ran dr. S. Greidanus, om in het ver- rolg in de kom der gemeente straten n plaats van grindwegen aan te leggen verd op advies van B. en W. een cring vastgesteld, waarbinnen het ianleggen van straatwegen verplich- end werd gesteld. Tot makelaar werd benoemd de teer H. E. Hinrichs alhier en tot mderwijzeres aan de openbare school tan de Eemnesserweg Mej. J. Martens .e Spaarnwoude, no. 2 de voordracht. De vergoeding voor vakonderwijzeres- len in de nuttige handwerken, werd jebracht op f 0.50 per uur les. Aan de Oranje-Commissie werd 500 toegestaan voor de op 3 Augus ts te houden feestelijkheden. SOESTDIJK. De tuinpartij, te geven door H. M. de Koningin-Moeder, die bepaald was op 14 Juli a. s. is uitge steld wegens het overlijden van Hr. Ms. nicht de hertogin van Mecklen burg. Uiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Eedacteur. roor een plaatsje in „De Eemlan- der" betuig ik gaarne bij voorbaat reeds myn dank. In de 1.1. Donderdag gehouden ver gadering van „Handel en Nijverheid" werd ter tafel gebracht: een Bestuurs voorstel tot het benoemen van een Commissie, die de mogelijkheid van besteksplitsing in de bouwvakken, zou willen onderzoeken. M. d. R., het Bestuur van H. en N. heeft daardoor getoond een open oog te hebben voor een groote, drin gende zaak en het komt den dank toe van vele geintresseerden. De enkelvoudige besteding drukt als een centenaarslast op de schouders van wel 9U pCt. onderaannemers. Die er zich geheel mede in moet laten, gaat er tien tegen een mede ten onder. Toch moet ik tegen een, zeer waar schijnlijk ondoordacht, gezegde van den wakkeren voorzitter opkomen, waar hij den heer Smit op diens vraag beantwoordt. Uw verslag doet hem zeggen „dat hij gelooft dat het beter is de direct- belanghebbenden niet te kiezen" (in genoemde Commissie). Maar M. d. R. zijn dan drie leden der Commissie geen direct-belangheb- benden? Mij dunkt van zeer zeker 1 Splitsing van bestekken toch, is feitelijk een strijd die tusschen twee partijen gevoerd wordt. Uitzonderin gen daar gelaten, kunnen we ter eener zijde plaatsen: Architecten, opzichters en hoofdaannemers; ter andere zijde onderaannemers. Afgaande dus op wat algemeen zoo is, mogen wij, dus in de Commissie twee partijen zien die direct belang hebbenden. zijn. Een Commissie van niet direct be langhebbenden, kan een goedkoops voorspelling ten deel vallen. Zoo ge makkelijk oplosbaar is 't onderwerp niet. Ik kan mij alleen ZEd's. antwoord verklaren als hij de Commissie enkel beschouwt als benoemd naar aan leiding van een verzoek aan den Gemeenteraad, door de Afd. Amers foort van den Bond van Nederl. Schilderspatroons maar ook dan nog zie ik het goede van een uitsluiting niet in. Wil men werkelijk goed werk maken, dan behoort van elk bouwvak ambacht een ontwikkeld persoon aan wezig te zyn, die met kennis van zaken, de mogelijkheid, voor wat zijn ambacht betreft, kan aanfoonen of, die zich, zoo 't met anders kan, wil laten overtuigen van de onmogelijk heid. Maar als 't u belieft geen „wind- wijzeis", daarvoor is 't belang van deze zaak te groot. Hoogachtend, een Onderaannemer. Amersfoort, 11 Juli '08 AIjLjlli ÜLilil. Een open brief. Mr. Jan Feith, een geestig medewerker van het „Hbld." heeft den volgenden „open brief" geschreven aan H. W. D. Olde- man, het tweejarig jongetje, dat op den kinderwedstryd te 's-flage met den eersten prijs werd bekroond. Myn beste Herman, Willem, Daniël I Ik kom je hierbij eens hartelyk ge- lukwenschen met je eereprijs in den „Kinderwedstrijd" in het „Zoöl. Bot. Genootschap" te 's-Gravenhage be haald. Het heeft mij bepaald plezier gedaan, dat dit een prijs is èn voor gezondheid èn voor schoonheid. Want, met een beroep op je gezond kinderverstand, wat zou je gehad hebben aan den schoonheidsprijs alleen, met een on uitgesproken attest over je onvol doende gezondheid, of omgekeerd aan een gezondheidsprijs, met den wran gen bijsmaak, dat de kleur van je haar den juryleden niet had vermogen te bekoren Ik had, weliswaar, in deze uitne mendheidsklasse nog wel eenige be palingen meer ingelaschc willen zien; bijvoorbeeld karakter, bescheidenheid, waarheidsliefde, vroolijkheid, ernst, deugd, enzoovoort, en zoo voort. Doch men heeft mij niet geraad pleegd, en ik zou misschien ook wat te veeleischend geweest zijn. Want, jonge, jonge, Herman I het wil toch zoo wat zeggen, om bij je tweede levensjaar al aan het Nederlandsche volk tot toonbeeld te worden gesteld als de beste van het nieuwe geslacht. Wat toch om ons alleen tot schoonheid en gezondheid te bepalen, beteekent dit niet reeds 1 Voortaan staat gij voor ons ouderen, die kinderen hebben, of kinderen hopen te krijgen, als het criterium daar. Morgen of overmorgen verschijnt weer het „Leven" (waarop ik my vanwege mijn zwak voor een mandje kersen aanstonds abonneerde) en brengt mij je portretook de 100.000 exemplaren van de „Prms" zullen je couterfeitsel aan de reikhalzende ouders van Neder land vertoonen. Hoe zullen wij allen er onze kinde ren op na kjjken. Die armen Want wee I zoo zy veel afwijken van jou standaard-type. En toch, Willem, kom ik je mijn deelneming betuigen met je eereprys. Het spaarbankboekje met de f100 zullen je geeu kwaad doendaar koopje later een staande spiegel voor, om je zelf blyvend te controleeren. Doch als een ernstiger prijs beschouw ik die verguld zilveren medaille. O, heel aardig in het begin. Met een lintje er aan is het een fraaie rammelaarinje bedje; over een paar jaar speel je er generaaltje mee op het lapelletje van je matrozenpakje. Maar daarna? Dan zul je leeren lezen, zul je lang zamerhand gaan beseffen, dat je het eerste kind.van Nederland bent, dat tot kampioen van Schoonheid en Ge zondheid geproclameerd werd. Het leven is vergankelijk, vriendje Daniëlook schoonheid en gezondheid. Zul je ons allen tot voorbeeld blijven? En, zeg, vermoedt je half, welke een centenaars-verantwoordelijkheid je op je ronde kinderschoudertjes hebt ge nomen, met het aanvaarden van je eereprys. Arme, kleine, beprysde Herman, Willem, Daniëlsta vast in je schoenen, manneke I en zij het je gegeven, over tachtig jaar je tweeden eereprijs te winnen in den grijsaardskamp, ander maal als de schoonste en gezondste. Dan pas zou ik in staat zijn je te benijden. Met gemengde gevoelens je oudere vriend, JAN FEITH. De stem uitdekist. De edele kunst van buikspreken kan, op ongelegen plaatsen aangewend, ernstige gevolgen hebben. De neger John Samson uit Queenstown moest dat onlangs ervaren. Hij komt een be grafenisstoet tegen, sluit zich by den stoet aan en als men op het kerkhof aanstalten maakt om de kist in het graf neer te laten, doet zich aan de negers een griezelig wonder voor. Een diepe stem, die uit de kist schijnt op te stijgen, weerklinkt: „Zacht wat, jongens, zacht wat." Maar de stem gaat voort: „Zachtdan toch,ezelskop pen, laat me niet vallen, je breekt me nog den ruggegraat". Buiten zich zelve van schrik, laten de negers de kist vallen, de rouwstoet stuift naar alle kanten uiteen en alleen John Samsom lachte, tot de politie kwam en den buikspreker inrekende. De lor d-m ayor alshuwe- lyksmakelaar. Een Amerikaansch militairambtenaar, wien hetaandames- kenmssen ontbrak, wendde zich onlangs in zyn nood tot den „Koning der City," sir John Bell, met het verzoek hem op zyn zoeken naar een vermo gende vrouw te willen helpen. De lord- mayor heeft gedaan wat hij kon Hy nam als modern man de pers in den arm, terwijl hij haar de mededeeling zond, dat het hem een groot genoegen zou zijn, op het verzoek van den Amerikaanschen ambtenaar van edel- denkende, gefortuneerde dames aan biedingen te ontvangen, 't Is te hopen dat de bemoeiingen van den lord-mayor het gewenschto resultaat hebben. De v (j an d i g e militaire kapellen. Een amusant schouwspel wordt ieaeren avond aan de bezoekers van het stadspark te Juckum in Rusland geboden. De pachter van het hotel daar had een contract gesloten voor het zomerseizoen met een mili taire kapel. Toen deze echter op den bepaalden termijn niet aanwezig was, engageerde h(j onmiddellijk een andere kapel, die prompt den 16den Juni verscheen. Maar wie beschrijft de schrik van den pachter, toen dadelijk daarop de eerste militaire kapel opdook en zich door geen verzoek of gesmeek van haar plan liet afbrengen om een concert te houden. „Wij spelen volgens bet contract!" ver klaarde de eene kapelmeester, en „wij ook", zei de andere. Zoo begon nen dan beide kapellen op hunne wijze te spelen, waarbij aan de ééne het grootere aantal trompetten en trommels zeer goed te stade kwam. Iedere avond vinden nu deze twee fraaie concerten-legen-elkaar-in plaats, ofschoon er geen publiek hoegenaamd zich tusschen deze twee vuren waagt. Onder deze omstandigheden zal de pachter wel moeten verdwijnen, aan gezien bij niets verdient, en in de stad is men zeer nieuwsgierig, of de twee militaire kapellen, die elkaar tot nu toe nog niet overstemmen konden, ook dan nog door zullen blijven spelen. Men seint ons uit den Haag: Een Regeeringstelegram meldt, dat het bivak te Manggopoch (Padangsche bovenlanden) is overvallen. Onzerzijds één officier gesneuveld en acht inlandsche fuseliers zwaar gewond. De aanvallers hadden twee dooden. Burgerlijke Stand van 11 Juli 1908. GEBOREN Wouter, z. van Renger van de Kamp en Aaltje Baggel. Willem, z. van Hymen van Surksum en Beertje van den Brink. OVERLEDEN Gerritje van Barre- veld, '2 m. Maria Petronella Her mans, 44 j. ongehuwd. Koersen van New-York. Van Pleden. FONDSEN. Atchison Topeka Rock Island Common Erie Railway Miss. Kau. Texas New-York-Ontario Norfolk Wester Southern Pacific Southern Railway Union Pacific U. S. Steel Common Kansas Cy South do. do. Pref. Stemming prijsh. Slot van glsteron 82 J 16| 194 284 39 704 874 171' 148 394 24 54 Uponingak van hodon 394 704 874 1484 39-4 te Amersfoort, zal op Donderdag 23 Juli 1908. des avonds 7 uur in het Koffiehuis „Het Valkje" te Ameis- foort IN DE GEMEENTE AMERSFOORT. met TUIN aan de Utrechtschestraat no. 32, groot 4 Aren 30 centiaren. aan de Utrechtschestraat no. 30 naast het vorige perceel, groot 60 centiaren. Deze perceelen zijn belastmet levens lang vruchtgebruik ten behoeve van den heer A. J. VAN DER KUHLEN, oud 82 jaar en zijn echtgenoote Mevr. VAN DER KUHLEN, oud 83 jaar. met ERF aan de Appelmarkt no. 14, groot 62 centiaren. Verhuurd aan den Heer W. SMIT voor f 13 per maand. en ERF aan de Appelmarkt, no. 12, groot 64 centiaren. Verhuurd aan den heer REEMS voor f3.— per week. en ERF aan de Appelmarkt, no. 10, groot 73 centiaren. Dit perceel is onbewoond. VI. Ten gevolge van het overlijden van de Hertogin Johann Albrecht van Mecklenburg zal de matinée op Het j Loo, die op 21 Juli was bepaald, geen plaats hebben. met ERF aan en nabij de Appelmarkt, nos. 6 en 4, groot 1 are 5 centiaren. Tezamen verhuurd voor f 2.8-5 per week. achter VI in de Muurhuizen, no. 82, groot 40 centiaren. Verhuurd voor fl.per week. VIII. Eene 'Woning met GROND in de Teutstraat no. 17, groot 72 centiaren. Verhuurd voor f 1.40 per week. IX. Eene Woning met GROND achter de Kamp, no. 36, groot 1 are 5 centiaren. Verhuurd voor f 1.20 per week. X. Eene Woning in de Valkestraat, No. 3, groot 31 centiaren. Verhuurd voor f 1 per week. XI. Eene Woning met GROND in de Scherbierstraat no. 9, groot 65 centiaren. met GROND in de Mooierstraat no. 5, groot 58 centiaren. De perc. 11 en 12 zijn in gebruik bij de Gebrs. Bosboom. Te veilen in perceelen eu combinatiën. Betaaldag der kooppenningen 23 OCTOBER 1908. Breeder b(j biljetten. te Amersfoort, zal op Dinsdag 21 Juli 1908, des voorm. 9 uur ten huize van den heer J. DE BRUINE, aan den Leusdergrintweg, tegenover hetZwarte Bergje, te Oud Leusden, publiek «na camtiaait geld Eenen geheelen, goed onderhouden voornamelijk bestaande uit: beukenhouten ameublement, als: tafel, 12 stoelen, 2 fauteuils en canapé, notenhouten buffet, spiegels, schilde rijen, waaronder van C. Lindner, kachels, kleeden, gordijnen, portières, karpetten, zeilen, tafels, stoelen, pen dules, lampen, notenhouten linnenkast, veldbed, ledikanten met matrassen, waschtafels, nachtkastjes, trapnaaima- chine, fornuis, haardkacheltie, keuken gereedschap, kippen, konynen kippen hok voor afbraak, enz. Daags vóór den verkoop van 9 12 en van 24 uur te bezichtigen. Voor bet incasseeren van gelden, het bijhouden van boeken, enz., heeft een eenige uren disponibel, weshalve by zich hiervoor houdt aanbevolen. Adres letters S. B. bureau van „de Eemlander." Met SEPTEMBER vaug'en de volgende cursussen aan 1. Hulp in de huishouding, (leeftijd 16 jaar.) 2. Voorbereidende klasse B (leeftijd 14 jaar.) 3. Koken, strijken, costuum- naaien. (voor dames.) 4e. Idem, in avondlessen, (voor dienstboden.) Aanmelding by de Directrice «op de spreekuren, nieuw Schoolgebouw, Beekestein. HET BESTUUR. -Alleen in E KRUMEICH'S-E IMMAAKPOTTEM met metalen Deksel behouder/ Vrücljterj iq 6roer/ten //ere r/atuurhjke Kleur eo Sn/aak. Eenvoudige eo Zekere sluiting. VRAAGT DE GRATIS BROCHURE Verkrijgbaar by TÉLEPK00N 150. OrhriiijicnNtr iftf 3, De meest NATUURLIJKE worden vervaardigd bij HAARKUNDIGE, Arnh.straatweg 8, AMERSFOORT.

De Eemlander | 1908 | | pagina 3