ALLERLEI. Laatste Berichten. AD VERTEN TIEN Gelegenheid aangeboden plaatsen van leerlingen, Beurs van Amsterdam. Bond van Ned. Onderwijzers is ge- J kozen de heer G. A. van Mechelen, 3 6 ben0eming aangenomen. i Bij den Nationalen Schietwed- strijd, uitgeschreven door de Schiet- t vereeniging „Willem Tell" te Epe, i i behaalde de schietvereeniging „Voor Koningin en Vaderland" alhier in den i korpswedstrijd, buks, den vijfden prijs met 441 punten. Lijst van onbekende brieven en briefkaarten, geadresseerd aan onbe kenden en verzonden over den le helft van de maand Juli 1908. Brieven (Binnenland). Bruggernans Co Arasterdam. C. L. de Wilde id. Mej. M. v. d. Peut Arnhem. IJ. v. Diermen Diemen. Jules Caeff den Haag. J. Peters Huissen. Joh. Kunkels Roermond. P. v. Lensen Purmerend. Briefkaarten (Binnenland). Mej. B. Engel Amsterdam. Mej. M. Schoonderbeek Rossum. Mej. F. Bood 2 blanco. 31 drukwerken. BARNEVELD. Op bevel van den officier van justitie te Utrecht wordt door de politie te Barneveld een streng onderzoek ingesteld, of het in brand geraken van het 13-jarig dochtertje van den ploegbaas Van den Brink aldaar ook aan nalatigheid der ouders moet worden toegeschreven. Het arme kind, dat reeds aan de gevolgen over leden is, werd namelijk door haar moeder gedwongen, 's avonds te half twaalf, toen de ouders reeds te bed waren, nog kousen te stoppen, bij welk werkje de brandende petroleum lamp over haar lichaam gevallen is. BAARN. Bij K. B. zijn benoemd tot heemraad van het waterschap Eemnes, de h. h H. J. Roijaards, te Utrecht, W. Hagen Cz., te Eemnes, L. R. baron Taets van Amerongen, te Baarn en J. Rigter Kz. te Eemnes. Ongluk voorkomen. Door de activiteit van den machinist v. Volderen, is nabij Sliedrecht aan de Gasfabriek Dinsdag een ernstig ongeluk voorkomen. De baanwachter had nl. verzuimd de afsluitboomen van den overweg neer te laten voor trein 138, die te 3 uur 39 min. van Gorinchem richting Rotterdam vertrekt. Een boerenwagen, bespannen met 2 paarden, bevond zich dientengevolge midden op de rails, toen de trein nog op enkele meters afstand daarvan door den oplettenden machinist tot stilstand werd gebracht. De moord te Oudewaler. Het „Haarl. Dagbl." verneemt, dat het bericht, dat te Oudewater een moord zou hebben plaats gehad op de vrouw van Jut, niet juist is. Wel is het mogelijk, dat daar een moord is gebeurd, maar dit moet dan op een ander slachtoffer z(jn, want de vrouw van „Jut" leeft nog gezond en wel in Haarlem, zegt het blad. Door een molenwiek ge dood. Men meldt uit Wijk bij Duur stede aan het „Centr." Een jongmensch, D. v. A. genaamd, had op de molen van de Gebr. De H. een bezoek gebracht. Toen h(j weer wil de vertrekken en de voeten reeds op den trap had, schijnt h(j te zijn ge struikeld en een klap van een molen wiek tegen zijn hoofd te hebben gekregen. Een smartkreet werd ge hoord en hij viel van trap. Onmiddellijk bij een bewoner in de buurt binnen gedragen, werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch het mocht helaas niet meer baten. Nog slechts weinig oogenblikken heefd hy geleefd. Versnapering. In een museum in een onzer universiteits steden, zoo vertelt het Hdbld., was een vat aangekomen, waarin zich, naar de bedienden spoedig bemerkten spiritus bevond. De heeren bedienden, die wel eens een hartversterking lust ten, boorden een gaatje in het vat en deden zich door middel van een rietje aan het rijkelijk sterke vocht te goed. De zaak kwam echter uit en de direc teur van het museum onderhield de bedienden op gemoedelijke wijze over hun snoeplust. Dat ze wel eens trek konden krijgen in een hartigen dronk kon hij zich voorstellen, maar dat ze hun lust zoo ver dreven om te snoepen uit een vat waarin zich het lijk van een jongen neger bevond, dat vond hij wat al te erg en had hy niet gedacht. De be dienden kregen verder geen straf. Onze directeur, die met veel genoegen het geval onder vrienden op de soos vertelde, meende dat de daad zelf de daders al genoeg had gestraft. Dezen hebben zich dan ook ernstig voorge nomen nooit weder uit een vat spiritus te snoepen. Eenmusschenkrygslist. Een aardig tooneeltje woonden we deze week te Boschkapelle bij, aldus lezen wy in het „Hulsterblad." Een oorverdoovend geschetter van een zwerm musschen trok van verre onze aandacht. Nieuwsgierig wat er gaande was, slopen wy naderbij en ontwaar den een troep van wel honderd mus schen, op eerbiedigen afstand in een kring rondom een kat geschaard. Ver bijsterd keek poes in 't rond en zoo dra ze eenige beweging maakte, be reikte het lawaai het toppunt. Blyk- baar begon onze poes deze muziek te vervelen, ten minste zy deed een sprong naar de kortstbijzittende vogels, doch nog rapper was de troep omhoog, om een eindje verder hetzelfde spelletje te herhalen. Nog vijf-, zesmaal werd deze krijgs list want dit bleek het in werke lijkheid te zijn toegepast, totdat poes een heel eind van de eerste plaats was afgelokt en likbaardend afdroop. Thans vloog ook de musschen- bende op, onder zegevierend gekrijsch en verspreidde zich op naburige daken en boomen, waar het geval nog werd betetterd. Slechts één paar vloog terug naar de plek waar het eerste bedrijf was afgespeeld- Ook ik onderzocht deze plaats en ontdekte al spoedig een nest met bijna vlugge jongen. Blijkbaar was poes op haar wandeling hier be land, zonder het nest te bemerken en had het musschenpaar de makkers uit de buurt gerequireerd om poes te verschalken. Of deze straatjongens onder de vogels ook een vriendenhart onder het eenvoudig boezeroentje dragen! Alweer een! Veltman de Amsterdammer, die indertijd wegens een poging tot moord werd veroor- eeeld tot 14 jaar gevangenisstraf, en die den laatsten tyd te Medemblik verpleegd werd, is ontvlucht. Vervolging ingesteld. In het avondblad van de Telegraaf van Zaterdag kwam een ingezonden stuk voor van den milicien met groot verlof L. K., te Bussum. De schrijver die wegens een vergrijp tot twee dagen provoost was veroordeeld, be klaagde zich in dat stuk over de onheusche wijze, waarop men hem deze straf (in Naarden) had doen on dergaan. Naar aanleiding van genoemd stuk werd een onderzoek ingesteld. Daarbij bleek, dat de milicien in be doeld stuk de feiten verdraaid heeft voorgesteld. Verschillende superieuren van den schrijver voelden zich hierdoor belee- digd. Thans is tegen hem door de militaire autoriteiten een vervolging ingesteld. Een dienstmeisje in den Raad. De gemeente-ontvanger van Krabendyke (Zuid-Beveland) had den laatsten tijd een aantal zyner dorps- genooten aanstoot gegeven door zyn particulier leven. O.m. nam men hem kwalijk den vriendschappelijken om gang met zyn dienstbode, met wie hij soms wandel- en fietstochtjes maakte. Hem was daarom de vorige week door het gemeentestuur een schrijven gezonden, waarin hy met ontslag werd bedreigd, indien hij in het vervolg niet een drietal nauwkeurig in dit schrijven omschreven voorwaarden nakwam. De derde dezer voorwaarden bevatte den eisch, zijne dienstbode te ontslaan. De gemeente-ontvanger verklaarde zich bereid twee der voorwaarden na te komen, doch hy weigerde, zyn dienstbode, die, naar h(j schreef, hem trouw en eerlijk dient, weg te zenden. Door den burgemeester werd daarom Zaterdag in een voltallige raadsver gadering het voorstel gedaan, den gemeente-ontvanger ontslag te ver- leenen. Na langdurige, in het openbaar gehouden, discussie, waarbij door den burgemeester minder vleiende dingen over het dienstmeisje werden gezegd, werd het voorstel van den voorzitter van den Raad met algemeene stem men verworpen, zoodat èn gemeente ontvanger èn dienstmeisje in hun respectieve betrekkingen bljjven. De gechloroformeerde bruidegom. De komische lotgeval- i len van een schuchter bruidegom worden uit Jerseyville in den staat Illinois gemeld. Daniël Matthews stond in de ge- heele stad als de schuchterste jonge ling van Jerseyville bekend, en men had hem daarom den bijnaam van „de verlegen Daniël" gegeven. Daniël had de beste voornemens om te trouwen, maar wanneer het critieke moment was aangebroken, overviel hem een vreeselijke angst en hij vluchtte. Zoo ging het hem twee jaar geleden, toen hy een zekere juffrouw Mary Miller tot huisvrouw wilde nemen. Even voor het huwelijk verdween de schuch tere Daniël. Een week later werd het huwelijk nog bepaald, maar Daniel Matthews was uit benauwdheid met den eersten morgentrein uit Jersey ville gevlucht. Eindelijk zou het noodlot hem ach terhalen. Hij had zich met een miss Frazer verloofd. Het huwelijk was afgesproken, de geestelijke wachtte met 150 gasten 1* uur lang in de kerk, maar wie niet verscheen, dat was de bruidegom. Op het laatste moment had de angst Daniël weer te pakken. Nu had echter de bruid een dokter tot broeder. En deze had om zyn zwager in spé in de kerk te brengen, een probaat middel. Hij chlorofor meerde den schuchteren bruidegom en in dezen toestand werd de heer Daniël Matthews voor het trouwaltaar ge sleept, waar, nadat hy na enkele mi nuten weer bij zijn posieven was, het huwelijk glad van stapel liep. Toen de schuchtere Daniël geheel en al uit zyn narcose was ontwaakt, bevond hij zich in den echtelijken staat of te wel in de misère, zooals de ondeu gende menschheid wil. |Mijnongeluk. Gisterenmid dag heeft er een hevige ontploffing plaats gehad in de mijn „Carolus Mag nus" te Borbeck,tusschen Oberhausen en Essen. Men heeft reeds tien dooden naar boven gehaald. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. Een uitvinding? „Zekere A. G. Heinze, een Duitse ingenieur in Pretoria woonachtig, verklaart, dat hij een luchtschip heeft uitgevonden waarmee hij van Pretoria naar Londen kan vliegen", schrijft De Transvaler. ,Het schip zal groot genoeg zijn voor een aanzienlijk aantal reizigers en zal 30.000 kosten. Hij heeft het geld bij elkaar. Hy is van plan om een vloot van dergelike schepen te bouwen. Hy is nu bezig om de verschillende gedeelten van zijn eerste in el kaar te zetten. Hij zegt, dat zyn schip met een snelheid van minstens 65 rnjjl per uur zal reizen. Het zal 308 voet lang en 45 voet breed zijn, en de luchtballon zal 15.000 kubieke voet groot zyn. Vier motors zullen het schip drijven, elk van 100 paar- dekracht. Het plan is om elke week zulk een schip van Zuid-Afrika naar Engeland te laten vliegen. Ons sal sien of dit waar is," voegt De Transv. er met gerechtvaardigen twijfel bij. De roman van een milli- oenenerfgenaam. Volgens een bericht uit de Amerikaansche stad Richmond werd Theodor. v. Thien, die sedert twee jaar onberkellner al daar was, in kennis gesteld, dat hij in December gemeenschappelijk met zyn broeder August een erfenis van zes millioen in ontvangst kon nemen, die hen door hun vader, graaf Peter v. Thien, is nagelaten. De toekomstige titel van den tegenwoordigen kellner zal aldus luiden Graaf Theodor Karl Kronfels Thien. De vader, een Duitscher, verloor reeds in 1866 bjj een schipbreuk op de kust van Schotland in de buurt van Norfolk het leven, doch de Duit- sche regeering weigerde tot voor kort een attest over zijn dood af te geven. Eerst thans heeft zij zich bereid verklaard om het verlangde doodsbe wjjs in December a.s. af te geven. Theodor is een nageboren kind van den graaf. Zyn broer August leefde een tijdlang te New-York om daar zijn geluk te beproeven, maar keerde onlangs naar Duitschland terug, omdat hij terecht beweerde, dat hy toch eerst daags de groote erfenis van zijn vader moest krijgen. Gevecht met smokke laars op de Italiaansche g r e n s. Op de Zwitsersch-Italiaansche grens stieten Zondagnacht Italiaan sche grenswachters op een smokke laarsbende, die uit 65 man bestond en 40 centenaars sigarettentabak uit Zwitserland naar Italië wilde trans porteeren. Het kwam tot een gevecht; maar in het donker van den nacht had geen der schoten eenige uitwer king. De smokkelaars sloegen ten slotte op de vlucht en lieten hun geheelen buit in den steek, die door de Italiaansche grenswachters in beslag werd genomen. De tabak heeft een waarde van 60,000 gulden. Twee smokkelaars werden gearresteerd. Eenroodh uid-k unstschil- d e r. De tijd, dat de roodhuiden in het Wild-West op scalpen jaagden, is voor goed voorbij, en de Indiaan heeft zich zyn plaats in de moderne maat schappij verworven. Op de Amerikaan sche universiteiten ziet men de zonen van den grooten geest naast hun blanken broeder zich op wetenschappe lijke studies toeleggen, en ook in de kunst blyven de roode mannen niet ten achter. Zoo heeft men een groot schilderstalent in een jongen Sioux ontdekt, die de universiteit van Car- lysle in Pennsylvanië bezocht. Zijn verrassend talent bezorgde hem een toelage voor de kunstacademie van Philadelphia en de snelle vorderingen, die hy hier maakt, geven recht op de grootste verwachtingen. Onderzeesche boot. Dins dag is er bij de Engelsche vlootoefe- ningen een ernstig ongeluk gebeurd aan boord van de onderzeesche boot A S, die met 6 andere onderzeesche booten door een torpedoboot van Portland naar Dover werd geleid. De zee was woelig en de onderzeesche booten voeren onder water. Bij Fol kestone kwam de A 8 plotseling boven. Zes van de elf opvarenden waren be wusteloos geraakt, doordat een defecte machine een groote hoeveelheid gas had uitgelaten. De torpedoboot nam de zes mannen aan boord en zette ze te Dover aan wal. By het afzenden van het bericht had men nog maar drie man kunnen bijbrengen. —Vliegtoestel inbeslag genomen. Aan de aëroplaan van Delagrange is te Turijn iets overko men, dat nog geen vliegtoestel heeft beleefd. Het zou naar Parijs vervoerd worden, maar een deurwaarder legde er aan het station beslag op voor een expediteur die voor het vervoer van de vleugelen van Parijs naar Turijn in de 80 gulden had gevraagd, wat Delagrange te veel vond en weigerde te betalen. Burgerlijke Stand van 16 Juli 1908. GEBORENJohannes Hermanus, z. van Hendrikus Pouwen en Theodora Geertruida Snijders. ONDERTROUWDPetrus Jorritsma en Everarda van Bekkum. Gerardus van den Berg en Johanna Josina Christina Heunks. Jan van Mourik en Hendrika Everarda van Schoon- horst. Johannes Rekers en Gerritje Heere. Gerrit Schieveld en Adriana Jacoba Langras. Gjjsbert ten Hoven en Hendrika ter Beest. Christiaan Hammer en Woutertje van Veluw. Aan de Kunstnijverheid-teeken- school „Quellinus" te Amsterdam is bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar, afd. decoratief schilderen, de heer D. C. M. Broeker, alhier. Uit Berlijn wordt geseind, dat de behandeling van het proces-Eulen- burg heden werd voortgezet in de conferentiezaal van de .Charité", waarheen de beschuldigde hedenmor gen werd overgebracht. Een vertegen woordiger der pers is van heden af tot het bijwonen der behandeling van de zaak toegelaten, daar zoowel de amb tenaar van het O. M. als de verdedigers verklaarden tegen een objectieve mededeeling in de pers geen bezwaren te hebben. Voorspoedig bevallen van een ZOON A. H. BOMAS— Van Krieken. Amersfoort, 16 Juli 'OS. tot het die de H. B. S. of Gymnasium wenschen te bezoeken. Br. franco B. R., bureau v. d. blad. 16 JULI. Opgave van de Firma Lamaison Bouwer Co. 'Holl. schuld prijsh. Buitenl. schuld prijsh. voor Russen. Common Peru vast. Pref. iets lager. Cultuurw. willig met vast slot. Mijnen van Ketahoen prijsh. Simau iets lager. Cobar lager zonder handel. Petr. op prijzen van gisteren. Tabak lager met geringen handel. Amerik. markt ongeanimeerd, met iets lager slot. Staatsleeningen. Nederland. Obl. N.W.S. 3 f 1000. Cert. id. 3 f 1000. id. id. 2 7, f1000. Hongarue. Obl. 1892/1904 4 Kr. 2000. Italië. Obl. 1862—814 Ls. 100—10°/m. Oostenrijk. Obl. Jan.—Juli 4 Kr. 2000. Mei—Nov. 4 Kr. 2000. Portugal. Obl. ie Serie 3 100. 3e it 3 Frs. 500. Vorige koers 90A 90* 75A 16 Juli 90+* 90A 75* 93* eoA Rusland. 1884 Goud 5 G.R, Gr. Russ. Spoor 98 4 Nicolaispoor 1867/69 1880 4 Hope Co. 89/90 4 6e Emissie 1894 4 Turkije. Obl. 1902 Argentinië. Obl. 1896/99 Brazilië. Funding Loan Obl. 1903 1901/2 Rees. Dok. republiek. m. tick. 1901 125/500 G.R. 500 4 20 G.R. 625 G.R. 625 G.R. 625 4 frs. 500/2500 4 £100 5 £100 5 100 £100 Industrieels en Finantieele Maatschappijen. Ned. Handel Mij. aand. f 1000 Kon. Petrol. Mij. aand. f 1000 Sumatra Palembang aand. f 500 Schib. Petrol, c aand. 100 Great Cobar aand. 100 Am. Car en Found, aand. dll. 100( Un. St. Steel corp. dll. 100( 88-A 80 80* 80* soTV 80+ 79 i 79H 103| 96* 961 58 168 168 g 283* 288 97* 97* 10* 101 100 36-,V 36* '41J 41* Scheepvaart Maatschappijen. Nederland. Ned. Amer. Stv. My. aand. f 500 Kon. Paketvaart aand. f 1000 Rotterd. Lloyd aand. f500 St. Mij.Nederl. aand. f 500/1000 Amerika. Int. Mere. Marine aand. dll. 1000 id. pref. 1000 Obl. 41/, 1000 Tabak Maatschappijen. Deli Batavia aand. f 250/1000 Deli Cultuur f 1000 Deli Maatschappij aand. f 1000 Medan Tabak aand. f 1000 Senembah aand. f 1000 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. IJz. Sp. Aand. f 1000 Staatsspoor - 250 Amerika. Atchison aand. dll. id. 4 Conv. Chic. Rock Isl. p. 2002 4 Denver c. aand. Erie Kansas City S. aand. ti ji pret- ii 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 121| 121* 115* 135 7* 7* 20* 21 66* 66A 614 610 101* 100 405 404 232* 232+ 365 360 94 94* 85 84* 91*6 92* 62* 61* 26 25* 20 19* 24* 24 A 55** 55* KansasCityObl.aand.3dll. 1000 70* 70+* Missouri aand. dll. 1000 29* 28+*. id. 2e Hyp. Obl. 4 dll. 1000 82 82A Rock Island aand. dll. 1000 16A 16 A South rail dll. 1000 17** 17+* South Pac dll. 1000 98* 88A Union Pac 148 A 148 id. Conv. Obl. 4 dll. 1000 91A 91* Wabash gew. aand. 12 11H pref. 23* 28 A Prolongatie-rente 3 a 3» 2* Koerseu van New-Tforb. Van Heden. FONDSEN. Slot van gisteren Oponlngsk van lieden Atchison Topeka 85* 85 Rock Island Common 17* 19! 28* Miss. Kan. Texas 29 New-Y ork-Ontario 39* Norfolk Wester 71 Southern Pacific 90 891 Southern Railway 17* 149* 149J U. S. Steel Common. 42* 42 Kansas Cy South 24* 56 Stemming kalm.

De Eemlander | 1908 | | pagina 3