t Uit de Omgeving. ALLEKLKi. Laatste Berichten. Stoomvaartberickten. JJ VE KT fcli T1MN WALSDKOOMEiV E. J. Ruitenberg Beurs van Amsterdam. BAARN. ging heeft De Liberale-Kiesvereeni- besloten hij de a.s. ge meenteraadsverkiezing, waarvoor cau- didaat zijn gesteld de heeren J. Smeekes (S. D. A. P.) en C. A. Wultman Elpers (R. K.), den candidaat der S. D. A. P. te steunen. De stemming I zal worden gehouden op 27 Juli e.k. Woensdagmiddag werd in het Oranje-Park alhier het marktplein „Oud-Holland" oflicieel door den Bur- gervaer (de heer J. Schmier) geopend. Klokslag 2 uur kwam Z.E.A., ver gezeld van enkele stadswaohters en voorafgegaan door een muziekcorps op de markt aan, alwaar hij vanaf een podium een welsprekende rede hield, waarbij hij een ieder welkom heette op Oud-Holland te Baarn. Na de verschillende bezienswaardig heden der markt vermeld te hebben, spoorde hy den burgers en bezoekers tot gepaste vroolijkheid en orde aan. Ten slotte eindigde de Burgervaer zijn s rede met deze woorden „En als ge 's avonds laat den ratel van den nachtwacht zult veruemen, roept dan nog even den omroeper tot u en geeft hem last, dat hy zal luid verkonden, dat er verloren is, uw buidel vol van goud." Daarna speelde de muziek bet Oude Wilhelmus en werd de eerewijd geschonken. Hiermede was de offi- cieele opening geschied. De winkels werden nu geopend en het poppen theater gaf zjjn eerste voorstelling. Een slimmerd. Omtrent het onderzoek, dat leidde tot de aanhou ding van den gewezen Haagschen kan toorbediende, die ongeveer twee en een half jaar geleden zich aan ver duistering van ruim 1 21.000 heeft schuldig gemaakt, wordt aan het Va derland nog het volgende gemeld Toen de brigadier-réchercheur, die zich in deze zaak zoo verdienstelyk heeft gemaakt, de overtuiging had gekregen, dat T. het geld niet had verloren en dat het hem ook niet was ontrold, en dat by het dus moest hebben verduisterd, wendde hij zich tot den directeur der benadeelde Hy potheekbank, wien hy zijn verdere plannen, waarvoor hy diens steun behoefde, bloot legde. Kort daarop nam in de woning aan de Pansierstraat, waar T. op kamers woonde, een juffrouw haar ïutiek, bij wie nu en dan een heer op bezoek kwam. Deze legde veel belangstelling aan den dag voor handel en wandel van den jongen kamerbewoner, die onder een valscheu naam in het huis intrek had genomen. Zoo kwam de bezoeker der juffrouw er achter, dat haar medebewoner van het huis op gerégelde tijdstippen bezoeken aflegde ten kantore eener Levensverzekering- Maatschappij. Een verder onderzoek bracht uit, dat deze Maatschappij geen verzekering had afgesloten ten name van T. Bij de deze week gehouden huiszoeking, waarbij de belangstellende heer zich ontpopte als de brigadier- réchercheur Van der Drift, kwam echter een polis voorden dag, waai by voor een bedrag van f 20.000 ten name van Ernst Otto Dufraigné een lijfrente was verzekerd. Hoewel T. aanvankelijk volhield, dat de op de polis voorkomende naam de zijne was, mocht hem dit niet baten, daar Van der Drift een zoo uitgebreid en over tuigend feitenmateriaal tegen hem had verzameld, dat ontkennen niet hielp. Toen bleek, hoe de valsche naam, op de polis voorkomende, had moeten dienen, om de directie der Levensver- zekerings-Mij. om den tuin te leiden en hoe T. dit heeft kunnen doen. Hy had ter gemeente-secretarie te Arnhem, in welke gemeente hij ge boren is, zijn geboorte-acte laten lich ten en daarna clichés laten maken van het daarop afgedrukte wapen en stempel. Bij een drukker werd toeu een proef besteld van een formulier- un treksel uit de Geboorteregisters van den Burgorlyken Stand der gemeente Arnhem. T. vulde toen het formulier in met den datum van zijn geboorte en met den naam Ernst Otto Dufraigné en Leekende de op zyn geboorte-acte voorkomende liandteekeningen na op het valsche sluk. Dit stuk heeft hij overgelegd bij de Maatschappij .Kos mos", toen hy zijn aanvrage tot het sluiten van een lyfrente deed. T. heeft zich dus niet alleen aan verduistering, maar ook aan valsch- heid in geschiifte schuldig gemaakt. D r o e f 1 e v o n. Op het kermis terrein staat op het oogenblik een woonwagen van een rondtrekkende familie, waarvan alle leden den kost moet verdienen met dingen die nu eenmaal het bestaan van een zwer vende kermisgast en zijn gezin uit maken muziek, zang en acrobatuur. Tut dien kring behoort een jongske van zeven, acht jaar, dat zóo'n af keer heeft van het leven rondom hem, dat hy telkens den wagen ont loopt en dan by de polilio komt vragen om eten eu verblyf. Het kind huivert bij de gedachte weer naar den wagen terug te moeten en ge dwongen te worden tot het kennis werk, waaraan het ventje niet wen nen kan, ondanks alle moeite. Het ventje is dankbaar en tevreden als hy in de wachtkamer der agenten mag zitten teekenen en knutselen en aldus het orgeltje vergeten kan, waarmee hy de straat op moet en geld verdienen. Ook in Delft ontliep hij het ouderlijk gezin en ook daar zocht hij een tehuis bij de politie. Er zit iets tragisch in dit geval een kind dat den woonwagen ont loopt, omdat liet niet blijven wil in dien kring, waarin het wie weet wat heeft ondervonden En het gejoel en lawaai van de kermis onvluchtend weet het zich veilig bij hen, die be scherminggeven Wat heeft dat, jonge leventje wdlicht al gehad, waarvan niemand iets beseft, zelfs nog niet ais men den dreumes's avonds ziet schar- lelen in de omgeving der groote café's om voor z'n orgeltje de aandacht te vragen. Van middag sluog het kereltje weer het politiebureau binnen en vroeg bet te mogen blyveii. Zou heel vluchtig ging vooi ons hein een klein stukje kermialeven eu kermisleed. D.) Een o p 11 c li t e r. Onder den naam van Gerrit van der Laan en voorgevende ondeiwijzer te zyn in de gemeente Haastrecht, kwam in de vorige week een persoon verblijf hou den te Sluipwijk, gemeente Reeuwijk. Voorwendende, nut hij in zoo'n rustige omgeving goed kon studeeren, narn hij bij een der ingezetenen intrek. Na eenige dagen goeden sier te hebben gemaakt, vertrok hij op een rijwiel, dat hij geleend had van een Sluipwijken kastelein, zonder te betalen. Later legde hy het ambt van op voeder der jeugd neer en werd kaas handelaar. Bij verschillende boeren kocht hij kaas en gaf afleveringsbrief- jes af, geteekend J. A. den Hei tog. De boeren werden inmiddels door den caféhouder, wiens fiets by had meegenomen, gewaarschuwd, doch van den kaaskooper geen spoor meer. Het rywiel had hij nog trachten te ver- koopen aan een landbouwer. Volgens de persoonsbeschrijving, welke men te sluipwyk der politie gaf, moet de man heeten Jan Meesters, geboren te Oudewater en van beroep verver zijn. Een der Parysche moor den opgehelderd. De justitie te Parijs zal een zucht van verlichting slaken: het drama in de rue Pépiuière is onthuld, de schandelijke daders zijn bekend. De lS-jarige Courton, de jeugdige be diende van Remy, wiens arrestatie we reeds meedeelden, heeft thans een volledige bekeDteuis afgelegd. Reeds dadelijk na zjjn arrestatie, deelde de verdachte aau de politie mede, dat hij alles vertellen zou. Voor den rechter van instructie heeft hij dat thans inder daad gedaan. Hy vertelde dan, hoe hij zich een maal tegenever zjjn medeplichtige, Renard, de hofmeester bij Rémy, be klaagde, zoo weinig geld te verdienen. „Daar bestaan wel middeltjes tegen", had Renard gezegd. Eenigen tijd later vroeg Renard hem, of hij nog altijd vastbesloten was, om zich geld te verschaffen. „Nou, dan kom ik je tegen middernacht halen, maar je moet me zweren, dat je doen zult, wat ik je zeg." Tegen middernacht, zoo vertelde Courton verder, kwam Renard in mijn kamer. Hij was geheel naakt en hield in de hand een mes. Zyn gelaat was doodsbleek. „Stommeling", zei hy, „wat heb je rare gezichten to trekken? Ik kom je halen. Ben je klaar? Je hebt gezworen me te helpen." Ik ontkleedde me toen ook, omdat hy dat verlangde, „want," zeide hij, ,,'t bloed kan op je kleeren komen, en is dan zoo gemakkelyk niet weg te wasschen". Beiden spiernaakt, gingen we naar beneden. We wachtten een oogenblik. Toen kwam George Remy thuis. We verschuilden ons in een hoek. Gelukkig zag hy ons niet, want Renard zou dan ook hem gedood hebben. Daarna gingen we naar de kamer van den ouden Reny. Hij lag vast op zijn bed te slapeu. Met één hand pakte ik den ouden man in de keel en met de andere hield ik zjjn rechteram vast. Renard begon met woede te steken. Rémy verzette zich, maar ik hield hem stevig vast. Eindelijk lag hij stil. We trokken het lichaam het bed uit en legden het op den rug vóór het bed. Ons heele lichaam was rood van het bloed. In de slaapkamer van Rémy hebben we ons toeu ge wasschen toen dat eenmaal gedaan was, namen we uit de slaapkamer van mad. Rémy het étui met goud. Eindelijk zette we drie glazen klaar om te doen denken, dat er inbrekers waren geweest. Tut zoover de verhaler. De gestolen preciosa is hem ten sloAe noodlottig geworden. Hy wist niet waar ze te verstoppen en liet ze daarom rustig in zyn vest. Wolkbreuk. Een wolkbreuk in Gallicië heeft een groote ramp teweeggebracht iu de stad Jusczyua, waar 21 woonhuizen zijn ingestort. De stad werd overstroomd en in den vloed verdronken 20 menschen, man nen, vrouwen en kinderen, terwijl nog 5 mannen vermist worden. Van een gezin is slechts een 12-jarige knaap gered kunnen worden. Aartshertog Karl Stephan, die per automobiel van Saybusch naar de plaats des onheils kwam, heeft den jongen, die geheel alleen op de wereld is, tot zich ge nomen en zal vour hem zorgen. Do knaap vertelt dat de menschen slie pen toen het water deuren en vensters indrukte en de huizen binnendrong. Hy was toevallig wakker en klom op een kast. Maar deze viel om. Toen wist hy het venster te bereiken en een balk te grijpen die voorbij dreef en zoodoende werd hij gered. Zijn ouders en zjjn twee broeders heeft hij niet weergezien. Verdere wolkbreuken worden ge meld uit opper-I-Iungarye. Nabij Vereczke kwamen daardoor 15 men schen om. De rivier Latorcza trad buiten haar oevers en deed 2 huizen, op den oever gebouwd, instorten, ter wijl er op den weg door het water werden meegesleurd en verdronken zyn. Nabij Orsova werd een spoor- dam weggeslagen en stortte een spoor brug in. Burgerlijke Stand van 23 Juli 1908. GEBOREN: Jannetje, d. van Alexander van Nykerk en Jannetje Jonker. Leonard, z. van Willem van Gelder en Margaretha Friebel. Theodora Anlhonia Maria, d. van Theodorus Hendricus Johannes Nieu- wendyk en Maria Anna Maria de Lange. Gerardus Hubertus en Gerrit, zoons van Hendrikus Sebas- tianus Flos en Grietje van 't Hoog. Catharina Maria Helena, d. van Jan van Keulen en Maria Overdijk. ONDERTROUWDPeter Hubertus van Melick en Maria Helena Haejjon. Eduardus Bernard en Grietje El schot. EERSTE KAMER. De Minister van Justitie heeft bij de behandeling van de achterstands- ontwerpen in de Eerste Kamer, ge handhaafd de bepaliDg, dat de drie leden van den hoogen raad die den 70-jarigen leeftijd hebben bereikt, bin nen zes maanden hun ontslag kunnen nemen met behoud van hun volle jaar weddeals pensioen, terwijl de leden van de rechterlijke macht die den CS-jarigen leeftijd hebben bereikt nog een termijn van 5 jaar krijgen, om in ditzelfde voor recht te deelen. Op dien grond is op voorstel van de heeren Reekers en Stork de behandeling der wetsontwerpen geschorst. De Eerste Kamer is daarna uiteen gegaan. NEDERLAND EN VENEZUELA. Op een desbetreffende vraag van den heer van Heeckeren van Keil heeft de minister van Buitenlandsche zaken hedenmiddag in de vergadering der Eerste Kamer verklaard dat sedert de regeerings-verklaiing van 26 Juni in de verhouding tusschen Nederland en Vene zuela een misverstand van persoonlyken aard is gerezen tusschen Hr. Ms. mi nister-resident te Caracas in wiens beleid de Regeering het volste ver trouwen blijft stellen, en Vonezuela. Omtrent den aard van dit misverstand verklaarde de minister op dit oogen blik zich niet gerechtigd een nadere uiteenzetting te geven. Slechte telegra fische verbindingen met Venezuela ma ken dat draadberiebten belangrijke ver tragingen ondergaan. Een officieele bevestiging van het Reuter-telegram in de bladen van heden heeft de Regeering dan ook niet ontvangen, terwijl een antwoord op telegra fisch gevraagde inlichtingen aan den gouverneur van Curasao eerst mor gen kan worden verwacht. De minis ter wilde er echter voor waarschuwen om niet al te geredelijk geloof t-e hechten aan berichten in de pers te dezen aanzien verspreid. De Regee ring moet zich rekenschap geven van de groote belangen die bij de verhoudingen met Venuzuela op 't stpel staan. De Regeering moet verder zien dan den dag van heden en het evenwicht handhaven tusschen onze nationale eer en onze materieele belangeu. Indien noodig zal de Re geering echter niet aarzelen de eerste het zwaarst te doen wegen. Deze verklaring werd met luid applaus door de Kamer begroet. MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND". „Sumatra", van Arasterdam naar Batavia, passeerde 22 Juli Point de Galle. „Timor", van Batavia naar Amster dam, arriveerde 23 Juli te Marseille. NOORDDUITSCHE LLOYD. s.s. „Prinz Eitel Friedricb" (Bre- men-Oost Aziö) 21 Juli 1 uur n.m. van Southampton vertrokken. s.s. „Prinz Ludwig" (Oost Azië- Bremen) 21 Juli 1 uur n.m. van Nagasaki vertiokken. s.s. „Scharnhorst" (Bremen-Oust Azië) 21 Juli 1 uur n.m. van Naga saki vertrokken. s.s. „Prins-Regent Luitpold" (Bie- men-Oost Azië) 21 Juli 8 uur n.m. in Penang aangekomen. ss. „Kuiser Wilhelm II" (New York- Bremen) 1 Juli 12 uur v.m. van New York vertrokken. s.s. „Kaiser Wilhelm der Grosse" (Bremen-New York) 21 Juli 10 uur v.m. in New York aangekomen. s.s. „Skutari" (Marseille-Nicolajeff) 22 Juli in Nicoiajeff aangekomen. s.s. „Bayern" (Nicolajeli'-Marseille) 22 Juli van Napels vertrokken. s.s. „Grosser Kurfiirst" (Poolvaart) 22 Juli 9 uur v.m. van Bergen ver trokken. s.s. „KronprinzossinCecilie"(Bremen- New York) 22 Juli 1 uur n.m. van Southampton vertrokken. Voor de vele en harte-' lijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot- I moeder Mevrouw CHARLOTTE JACQUE LINE OE CHAUFEPIÉ, Weduwe van den Heer COR- NELIS NOORDUYN, betuigen wy onzen welge- meenden dank. J. NOOIiDUYN. Hilversum F. H. NOORDUYN - Westendorp. l P. II. TEENGS— Amerefooit Noorduijn. J. H. C. T. TEENGS. Hongkong- C. A. NOORDUYN. H. GERRITSEN Amersfoort Tkengs. C. V. GERRITSEN. en Kinderen AMERSFOORT, Juli 1908. Utrechtsclie Schouwburg-Maatschappij. Nederlandsche Operette-Gezelschap Regie: A. SAALBORN. Donderdag 23, Vrijdag 24, Zaterdag 25 en Zondag 26 Juli 1908, (Ril- lValzerlruuin). Succes-Operette in 3 bedryven van OSCAR STRAUS. Optreden van Mej. ANTOINETTE SOHNS. Aanvang half acht ure. Dagelijks plaatsbespreking van 10 12 en van —3 uur. Aandeelhouders hebben het recht om gedurende de Ker mis voor iedere voorstelling een dag te voren de verlangd wordende plaat sen op te geven. TIMMERMAN en MAKELAAR. WEVER'IN GEL 11. 23 JULI. Opgave van de Firma Lamaison Bouwer Co. Hollandsche schuld iets lager. Buitenl. schuld. Russen prysh. Peru zonder handel. Tabak vast; weinig handel. Mijnen alleen Great Cobar vast. Petrol, lager met aanbod van alle soorten. Amerik. markt hooger met flinken handel, sluit echter iets lager. Staatsleeningen. Rusland. 1884 Goud 5 G.R, Gr. Russ. Spoor 98 4 Nicolaispoor 1867/69 Nederland. Obi. N.W.S. 3 f 1000. Cert. id. 3 f 1000. id. id. 2 Vs> flOOO. Hongarije. Obl. 1892/1904 4 Kr. 2000. Italië. Obl. 1862-814 Ls. 100—100/m. Oostenrijk. Obl. Jan.—Juli Mei—Nov. Portugal. Obl. Ie Serie 3e 4 4 3 5 Kr. 2000. Kr. 2000. 100. Frs. 500. Vorige koers 90|- 893 7<hV 973 6233 60rV 23 Juli 903 893 743 963 623 60tV 1880 Hope Co. 89/90 6e Emissie 1894 Turkije. Obl. 1902 Argentinië. Obl. 1896/99 Brazilië. Funding Loan Obl. 1903 1901/2 Rees. Dom. republiek. m. tick. 1901 4 4 4 4 frs. 125/500 G.R. 500 4 20 G.R. 625 G.R. 625 G.R. 625 500/2500 4 100 5 £100 5 100 £100 Industrieels en Finantieele Maatschappijen. Ned. Handel Mij. aarid. 11000 Kou. Petrol. Mij. aand. 1100b Sumatn Pulembang aand. f500 Schib. Petrol, c aand. 100 Great Cobar aand. 100 Am. Car en Found.aand.dll. 1Ü0I Un. St. Steel corp. dll. 1001 8833 8S33 85 803 80-jV 794 89 91 10333 87 87 169) 293 2923 103| 10333 1043 1063 383 383 443 44-rV Scheepvaart Maatschappijen. Nederland. Ned. Amer. Stv. My. aand. f 500 Kod. Paketvaart aand. f 1000 Rotterd. Lloyd aand. f 500 St. Mij. Nederl. aand. f50u/1000 Amerika. Int. Mere. Marine aand. dll. 1000 id. pref. 1000 Obl. 41/» 1000 Tabak Maatschappijen. Deli Batavia aand. f 250/1000 Deli Cultuur f1000 Deli Maatschappij aand. f 1000 Medan Tabak aand. f 1000 Senembah aand. f 1000 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. IJz. Sp. Aand. f 1000 Staatsspoor - 250 Amerika. Atchison aand. dll. 1000 id. 4% Conv. 1000 Chic. Rocklsl. p.2002 4 1000 Denver c. aand. 1000 Erie 1000 Kansas City S. aand. 1000 pref. 1000 1233 1153 115 I063 73 83 91-nr 22) 6633 67 A 635 638 10 li - ft? 407 238 2443 370 374 89| 89f 99 S6| 863 933 100A 63| 633 263 273 223 22A 25-3 25| 56| 56-A KaDsasCityObl.aand.3dll. 1000 70) 713 Missouri aand. dll. 1000 31A 313 id. 2e Hyp. Obl. 4 dll. 1000 823 823 Rock Island aand. dll. 1000 173 17ji South rail dll. 1000 19A 19A South Pac dll. 1000 93 913 Union Pac 151-f 152| id. Conv. Obl. 4 dll. 1000 903 93A Wabash gew. aand. 12| 12| pret. 25 A 2533 Prolongatie-rente 3 a 33 3 a 33 Kiieriicu van Sni-York. Van Heden. FONDSEN. Slot van Oponingsk gisteren van hodon Atchison Topeka Rock Island Common Erie Railway Miss. Kan. Texas New-York-Ontario Norfolk Wester Southern Pacific Southern Railway Union Pacific U. S. Steel Common. Kansas Cy South do. do. Pref. Stemming prijsh. W cd Da cd O D s S eg a CD F CD CD

De Eemlander | 1908 | | pagina 3