Arts II. KAMERLING Uit de Omgeving. ALLERLEI. Stoomvaartberichten. Zit- en Slaapkamer weer te spreken. Beurs van Amsterdam. m m Da voorzitter herinnerde aan den grooten steun, dien men van directie, leden en publiek ondervindt. In het herstellingsoord „De Dekenaat", te Vorden z(jn nu 6 patiënten op genomen. De vereeniging telt thans 3453 leden en 324 donateurs. De Spoorweg-Maatschappij nam op „De Dekenaat" een hypotheek van f 10,000 a 3$ pet. en stelde bovendien f 7000 (met Jaarljjksche aflossing van f 850) beschikbaar voor den inventaris. In het bestuur werden herkozen de heeren Schulp en Dekker van Amsterdam, en gekozen de heeren Morel te Amersfoort, Blancker en de Kat, Amsterdam. De vergadering verzond een telegram aan H. M. de Koningin- Moeder en bood eerbiedig geluk- wenschen aan. De Amersf. Muziekvereeniging gaf gisterenavond een concert in het Plantsoen, dat door een groot publiek werd bijgewoond, dat zich tijdens de uitvoering zeer rustig en ordelijk gedroeg. Wel een bewijs, dat de menschen spoedig kunnen leeren het hinderlijke loopen en draven na te laten. Het 4e eskadron van het le reg. huzaren uit Amsterdam vertrok he den, onder bevel van den ritmeester M. E. te Winkel, naar Amersfoort tot het houden van oefeningen. Met de onlangs bij het leger in gevoerde stations voor draadlooze telegrafie worden thans onder leiding van den 2en luitenant der genie Grosjean, oefeningen gehouden in den omtrek van Amersfoort. De detacbeering van de cadetten der K. M. A. bij de korpsen van het leger zal dit jaar eindigen op ^Sep tember, met dien verstande, dat de cadetten op dien datum de korpsen, waarbij zij zijn gedetacheerd geweest, zullen verlaten. BAARN. De Amsterdamsche Scherm- club gaf Zondag in het Badhotel al hier een schermwedstrijd op degen en sabel. De eerste prijs degen mr. A. J. Labouchère die al zijn partijen won 2e prijs mr. L. H. Feschotte, die een partij verloor. Op sabel ver wierf den Isten prijs de heer van Vliet die al zijn partijen won 2de prijs de heer A. J. Labouchère, die een partij verloor. Na het schermen vereenigden zich de heeren aan een maaltijd in het hotel, waar den heer Van Hum beek met een toepasselijk woord namens zijn leerlingen een geschenk aan den heer Labouchère overhandigde voor zijn schitterende overwinning in het personeel dueldegen op de Olym pische spelen te Londen. Den heer Feschotte nam daarna het woord om mede te deelen dat op de jongste al- gemeene vergadering met algemeene stemmen was besloten den heer Labouchère het eere-voorzitterschap der schermclub aan te beiden. BLOEMENCORSO. Begunstigd door heerlijk zonnig weder, werd Maandagmiddag, ter eere van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, Ambachts- Vrouwe van Baarn, in het Prins Hen drikpark een bloemencorso gehouden, hetwelk zeer goed geslaagd is. Hoewel het aantal deelnemers niet bijzonder groot was, leverde de fraaie stoet een zeer mooien indruk op. Honderden waren reeds tijdig in het park aan wezig, om getuige te zijn van deze bloemenhulde, welke de Koningin- Moeder zou worden aangeboden op initiatief der Oranje- en der Verfraai ingscommissie. Te ruim half drie kwamen de hofrijtuigen op het terrein aan, alwaar H. M. door de talrijke bezoekers luide werd toegejucht en ontvangen werd door den Burgemeester van Baarn en de Oranje-commissie. Nadat jongejuffrouw Esser de Koning in een fraaien ruiker van orchideeën had aangeboden, waarvoor de Vorste lijke bezoekster vriendelijk dank zegde, werden de voorzitter der Oranje-com missie en der commissie voor het corso, de heeren D. N. Wentholt en dr. P. N. Astro, aan H. M. voorge steld. Daarna zette de stoet zich in be weging en werd tweemaal voorbij de Koningin gereden. H. M. bezichtigde met veel belangstelling de smaakvol versierde rijtuigen, auto's en fietsen en verliet ongeveer te 3 uur het ter rein, andermaal hartelijk toegejuicht door de menigte. Daarna werden de prijzen uitge reikt en aan alle deelnemers een zil veren herinneringsmedaille geschon ken. Tijdens het corso werd door de plaatselijke muziekvereeniging „Cres cendo" een concert gegeven. Ten slotte maakte de stoet een tocht door het dorp, waar langs alle straten en wegen een feestelijke stemming heerschte. De navolgende bekroningen werden door de jury toegekend Schoonst versierde damesfiets: le prijs jongej. G. Visser te Baarn, 2e prijs jongej. C. Rebel te Baarn, 3e prijs mevr. Nolthe te Amsterdam, extra-prijs mej. L. Schudel te Baarn. Idem heerenfietsle prijs L. S. Hannema te Amsterdam, 2e prijs J. J. van Doornik te Baarn, 3e prijs G. van den Burg te Soest, extra-prijs jongeheer Frohn te Baarn. Schoonst versierde rijtuig, toebe- hoorende aan landbouwers2e prijs D. van der Grift te Baarn. Schoonst versierde rijtuig, toebe- hoorende aan stalhoudersle prijs A. G. J. Ambrosius te Baarn. Schoonst versierde équipage (één spannen)le prijs mej. M. Wreesman te Hilversum, 2e prijs mej. J. H. van Dorp te Baarn, 3e prijs de heer H. C. de Zwart te Amsterdam, extra- prijs de heer Aug. Janssen te Baarn, bestuursprjjs dames Becht te Baarn. Idem (tweespannen)le prijs de heer E. Swagerman te Baarn, 2e prijs de heer A. L. Schaper Claus te Hilver sum, 3e prijs de heer W. Jiskoot te Baarn. Schoonst versierde automobiel met twee zitplaatsenle prijs de heer R. R. toe Laer te Baarn. Idem voor meer dan 2 zitplaatsen le prijs de heer F. Foeckens te Amster dam, 2e prijs de heer J. L. Pierson te Baarn. Gisterenavond werden de feestelijk heden besloten met eene algemeene verlichting, welke gedeeltelijk uitging van de Oranje-Commissie, terwijl ook verschillende particulieren hunne vil la's en tuinen hadden geïllumineerd. De bijzondere aandacht trokken het Brink- en Stationsplein, welke schit terend verlicht waren, de tuin voor de villa van den Burgemeester, die voor huize Canton en voor de villa van mej. IJzendijke, terwijl de heer M. L. Snabilié een prachtige gevel verlichting had laten aanbrengen. Op den Brink werd een concert gegeven door de stafmuziek van het 5e Reg. Infanterie, terwijl op het stationsplein eveneens een kapel zich liet hooren. Tegen halftien maakte H. M. de Koningin-Moeder met gevolg een rij toer door de gemeente, ter bezichti ging der verlichting. H. M. werd door de duizende feestvierenden, onder wie tallooze vreemdelingen, geestdriftig toegejucht. In het dorp was het den geheelen avond zeer druk en tot lang na mid dernacht werd in opgewekte stemming feestgevierd. EEMNES. De Gemeenteraad be noemde tot gemeentegeneesheer, den heer J. Duister, arts te Stellendam. DE BILT. Een ernstig ongeluk had Zondagmiddag alhier plaats op het voetbalterrein. De uit jeudige krachten bestaande voetbalvereeniging „Batavo" uit Utrecht zou Zondagmiddag ten strijde trekken tegen de evenzeer uit jeugdige krachten bestaande voet balvereeniging „Vitesse" alhier. Te ongeveer 4 uur nam de wedstrijd een aanvang nabij Jacbtlust aan den Soestdijkschen straatweg. Nadat ongeveer tien minuten ge speeld was werd de 15-jarige H. S. van de Utrechtsc.be vereeniging door een tegenstander van de Biltsche veree niging zoodanig tegen zijn rechterbeen getrapt, dat dit lichaamsdeel onder de knie afbrak, zoo erg, dat het ge broken bot door het vleesch stak. Dr. H. W. Melchior was spoedig ter plaatse aanwezig en legde het eerste verband. Daarna werd de jongen per brancard vervoerd naar de Rijks klinieken te Utrecht. ZEIST. Gisteren z(jn te 's Graven- hage geslaagd voor het examen Engelsch L. O. de dames C. C. van Rijn en E. J. Reesink, alhier. Een niet-alledaagsche jacht. Eenigen tijd geleden schrijft het Hbl. vertrokken vier heeren, on der wie de heer G. J. Van Heek Jr. uit Enschedé, en J. J. Ter Horst, uit Rjjsen, uit Noorwegen per stoom schip naar de Noordelijke IJszee ter jacht. De jagers maakten te zamen buit 4 ijsberen, 15 zeerobben, waar onder bijzonder groote exemplaren, zoogenaamde baardrobben, en eenig ander wild. Hun vaartuig voer van Spitsber gen Oostelijk door een bijna volko men met ijs bedekte zee, waar het zich slechts met moeite een weg kon banen, bereikte daarop een gedeelte van de IJszee, waar het ijs blijkbaar door een storm op zijde was gedre ven. Hier werden robben geschoten. Verder Oostelijk van deze plaats, tusschen Spitsbergen en Nova-Zembla had men bijzonder jachtgeluk. Op een ijsschots zagen de jagers te mid dernacht twee groote ijsberen. Beiden werden op 120 pas afstands geveld, één door den heer Van Heek. Den volgenden dag werd een derde beer omsingeld en buit gemaakt. De vierde werd zwemmende in zee gezien en genaderd in een roeiboot, van waar de heer Ter Horst het dier vermees terde. Ten gevolge van opkomend onstuimig weer waren de jagers ge noodzaakt zich spoedig uit de (jsstre- ken terug te trekken. Minder aangenaam. Toen mevr. M. P. zich Zaterdagmiddag te Amsterdam, naar het station-Muider- poort per tram begevende, den con ducteur een dubbeltje gaf, bekeek deze het met een kennersblik en vouwde het voor de oogen van de reizigster dubbel, vertelt de N. R. Ct. Zjj gaf een tweede dubbeltje, liet den conducteur 2$ cent afhouden, doch deze nam dat fooitje niet aan, zei niets, doch waarschuwde toen de dame wilde uitstappen een agent van politie, die de dame naar het naast- byzijnde politieposthuis transporteerde. Begeleid door een hoopje nieuws gierigen bereikte men het politie posthuis, waar een verhoor werd afgenomen en proces-verbaal werd opgemaakt. Eerst nadat op telephonische aan vrage van den commissaris verlof was bekomen de dame „los te laten" kon zjj zich weder naar het station begeven. Laat in den avond arriveerde de 68-jarige dame bij haar veront ruste familie te Bussum. Een akelige vondst. Toen een landbouwer te Darmstadt by Bad Suiza bezig was met het omgraven van een stuk grond vond hy op een diepte van slechts 30 c.M. eerst een gouden armband en na verder zoeken een tamelijk goed gebleven geraamte van een naar schatting ongeveer 15 jarig meisje. Ten slotte vond men ook nog een looden kogel van tamelijke grootte. Of hier een voorjaren gepleeg- den moord aan het licht gekomen is, valt moeilijk te zeggen. De misdaad moet in elk geval al vele jaren geleden gepleegd zijn, want het skelet viel, toen men het naar de universiteitsstad Jena wilde overbrengen, geheel uit elkaar. Op de plaats waar het geraamte gevonden werd, liep vroeger een weg naarAuerstad, waar dikwijls zigeuners bivakkeerden. Het is daarom niet uit gesloten dat de raadselachtige vondst met dit feit in verband gebracht moet worden. Wit is het wachtwoord. Te Parijs en Londen heeft een eigen aardige mode zijn intocht gedaan. In de voorname kring, bevelen de gast vrouwen de dames, om in 't wit te verschijnen. Ook de heeren zijn al verscheiden keeren aangezocht gewor den om een wit costuum aan te trek ken en witte bals zullen weldra aan de orde zijn. Zelfs de tafel en de spijzen moeten in 't wit verschijnen en de kok stelt een menu op, dat de gast heer mogelijk maakt, niets dan witte spijzen den gasten aan te bieden. Dat is nu niet zoo heel moeieijk, want de eigenlijke kleur der spijzen wordt eenvoudig weg onder witte sausen verborgen. De gastvrouwen bieden den dames witte waaiers en den heeren witte ruikertjes aan. Wreed' Een vreeseiijk tooneel heeft zich dezer dagen te Marakasj afgespeeld, een duidelijk bewijs van de geralfineerde wreedheid, die Marrok- kanen aan den dag leggen tegenover hun vijanden, zelfs wanneer—zooals in het onderhavige geval die vijand een landsman is. Caïd Ben Segrade van den stam der Kemran, bood aan de Hafidistischen khalifat van die stad aan, hem den vroegeren caïd Kalboer, die z(jn per soonlijke vijand was, voor 5000 douros te verkoopen. De khalifat nam het aanbod aan, Ben Segrade bemachtigde Kalboer en liet hem kruisigen op de binnenplaats van z(jn huis, terwijl onder zijn oogen een groot feest werd gegeven. Den derden dag werd Kalboer van het kruis losgemaakt, waarna hij in stukken werd gesneden. De kreten van den ongelukkige wer den door muziek verstikt. De stukken van het lijk werden aan de honden als voedsel voorgeworpen. Bergongeluk. Drie jonge Zwitsersche touristen, die zonder gids het Obergabelhorn bjj Zermati wilden bestijgen, zijn van een groote hoogte op den Triftgletscher afgestort. Z(j trachtten een moeilijk te passeeren rotsplaat te vermijden, maar kwamen daardoor in hard ijs terecht, dat slechts met een dun laagje versche sneeuw was bedekt. Van uit het Trifthotel kon men met een verrekijker de lijken op den gletscher zien liggen. Oude violen. Het geheim der oude violen schijnt de modernen niet met rust te laten. Men zegt thans dat een landgenoot, een dokter te Leeuwar den, er in geslaagd is oude violen op verrassende wijze na te maken. Burgerlijke Stand van 3 Augustus 1908. GEBOREN Petrus Albertus Domi- nicus, z. van Peter de Wilde en Aljjda van der Linden. GETROUWDPetrus Jorritsma, en Everarda van Bekkum. MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND." „Timor" arriveerde 3 Aug. van Batavia te IJmuiden. „Bali", van Batavia naar Amster dam, vertrok 4 Aug. van Port Said. „Koning Willem III" van Amster dam naar Batavia, arriveerde 4 Aug. te Genua. „Rembrandt", arriv. 4 Aug. van Batavia te Amsterdam. NOORDDUITSCHE LLOYD. s.s. „Kleist" (Oost Azië-Bremen) 2 Augustus 1 uur n.m. van Algiers ver trokken. s.s. „Prins-Regent Luitpold" (Ham burg-Oost Azië) 2 Augustus 11 uur v.m. van Shanghai vertrokken. s.s. „Derfflinger"(Bremen-Oost Azië) 1 Augustus 4 uur n.m. in Colombo aangekomen. s.s. „Lützow" (Bremen-Oost Azië) 3 Augustus 3 uur v.m. van Antwerpen vertrokken. s.e. „Prinz Ludwig" (Oost Azië- Bremen) 3 Augustus 12 uur v.m. in Singapore aangekomen. s.s. „Grosser Kurfürst" (Bremen- New-York) 3 Augustus 9 uur v.m. Scilly gepasseerd. s.s. „Kaiser Wilhelm der Grosse" (New York-Bremen) 3 Augustus 11 uur v.m. van Plymouth vertrokken. Laatste Berichten. In de heden gehouden raads zitting van Hilversum werd met 10 tegen 4 stemmen de motie-Rutgers aangenomen, waarin de mindere wen- schelijkheid wordt uitgesproken van gehuwde onderwijzeressen bij het op-, derw(js. De „Petit Bleu" meldt, dat tusschen Engelsche visschers, die de gewoonte hebben ieder jaar op de Portugeesche kusten te komen visschen, en bewoners van het stadje Povoa in de nabijheid van Oporto, gisteren een ernstig treffen heeft plaats gehad. De Portugeezen, gewapend met re volvers en messen, vielen de Engel- schen aan, die naar Povoa waren gekomen om levensmiddellen in te slaan. De Engelschen werden omsingeld en zouden er slecht afgekomen zijn, indien de commandant van een Por tugeesche kannoneerboot niet tus- schenbeide was gekomen die door zyn manschappen de orde deed herstellen. Aan beide zijden zijn verscheiden ernstig gewonden. Graaf Zeppelin is hedenmorgen kwart voor zeven te Friederichshafen opgestegen. Indien de voorloopige proeftocht goed slaagt, zal hy onmid dellijk een 24 uurtocht maken naar Mainz. Even voor twaalf is het lucht schip te Straatsburg aangekomen. De ballon voer om den Münster heen en sloeg daarop de richting naar het noordoosten in. Een uit den gondel geworpen kaart bevatte de woorden: „Heerlijke tocht, richting Mannheim, 12.10 Zeppelin". advektemtiën Eene Juffrouw (uit den netten stand) vraagt te HILVERSUM een onge meubileerde met inbegrip van middagmaal. Prijs opgaaf br. fr. lett. H. No. 7, ERME- LOSCHE BOEKHANDEL, ERMEL0. is van WOENSDAG 5 AUGUSTUS af 4 AUGUSTUS. Opgave van de Firma Lamaison Bouwer Co. Holl. schuld vast. Buitenl. schuld vast voor Russen. Peruw. iets lager. Cult.-w. kalm, doch met vaste stemming. Mijnen hetzelfde, alleen voor Gr. Cobar iets hooger. Tabakken met zeer vaste stemming, met weinig handel. Petrol, met goede stemming vooral voor Sum. Pal. en Z. Perlak. Amerika stil, doch met vaste stemming. Slot eerder iets lager. Staatsleningen. Nederland. Obi. N.W.S. Cert. id. id. id. Hongarije. Obi. 1892/1904 Italië. Obi. 1862—814 Oostenrijk. Obi. Jan.—Juli MeiNov. portugal. Obl. le Serie 3e 3 3 2 7, f 1000. f 1000. f 1000. 4 Kr. 2000. Ls. 100>°0/m. 4 4 3 3 Kr. 2000. Kr. 2000. Frs. 100. 500. Vorige koers 90A 75$ 93f 62« 60$ 4 Aug. 90& 89$ 751 97 h Goj- Rusland. 1884 Goud 5 G.R. Gr. Russ. Spoor 98 4 Nicolaispoor 1867/69 1880 4 Hope Co. 89/90 4 6e Emissie 1894 4 Turkije. Obl. 1902 Argentinië. Obl. 1896/99 Brazilië. Funding Loan Obl. 1903 1901/2 Rees. Don. republiek. m. tick. 1901 125/500 G.R. 500 4 20 G.R. 625 G.R. 625 G.R. 625 4 frs. 500/2500 4 100 5 £100 5 £100 £100 Industrieels en Finantieele Maatschappijen. Ned. Handel Mij. aand. f 1000 Kon. Petrol. Mij. aand. f 1000 Sumatra Palembang aand. f500 Schib. Petrol, c aand. 100 Great Cobar aand. 100 Am. Car en Found.aand.dll. 1000 Un. St. Steel corp. dll. tOOr 81$ 79H 79$ V9H 79$ 90$ iii i 103 170$ 17U 294 294 109-& 110 8$ 6$ 116 117$ 39 39® 44 A 44-iV Scheepvaart Maatschappijen. Nederland. Ned. Amer. Stv. M(j. aand. f 500 Kon. Paketvaart aand. f 1000 Rotterd. Lloyd aand. f 500 St. Mij.Nederl. aand. f 500/1000 Auerika. Int. Mere. Marine aand. dll. 1000 id. pref. 1000 Obl. 4Va 1000 Tabak Maatschappijen. Deli Batavia aand. f 250/1000 Deli Cultuur f1000 Deli Maatschappij aand. f 1000 Medan Tabak aand. f 1000 Senembah aand. f 1000 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. IJz. Sp. Aand. f 1000 Staatsspoor - 250 Auerika. Atchison aand. dll. 1000 id. 4 °/0 Conv. 1000 Chic. Rock Isl. p. 2002 4 1000 Denver c. aand. 1000 Erie 1000 Kansas City S. aand. 1000 pref- tOOO 124$ 125 139 115$ 115$ 138 137 21$$ 21$ 66$ 66$$ 638 640 103 105$ 418 420 2484 251$ 379$ 386 86$ 87$ 93$$ 93$- 65A 27$ 27$$ 24$ 24-$ 25$ 25$ 57$ 57-A Kansas City Obl. aand. 3 dll. 1000 Missouri aand. dll. 1000 id. 2e Hyp. Obl. 4 dll. 1000 Rock Island aand. dll. 1000 South rail dll. 1000 South Pac dll. 1000 Union Pac id. Conv. Obl. 4 dll. 1000 Wabash gew. aand. pref. Prolongatie-rente Koersen van New- Van Heden. 70| 31f& SJfl 18-ft 19A 92$ 153$ 93 13ü 28 A 3 a 3$ York. 32-fa 83 18$ 19? 91$ 153$ 93$ 13$ 28$$ 3$ Stemming kalm. FONDSEN. Slot van gisteren Openings* van hoden Atchison Topeka 87$ 87 Rock Island Common 17$ 24$ 24$ Miss. Kan. Texas 32 31 i New-York-Ontario 43 42$ Norfolk Wester 73$ Southern Pacific 93 92$ Southern Railway 19$ 19$ 154$ 154$ U. S. Steel Common. 44$ 44$ Kansas Cy South 25 do. do. Pref 57$ 57$

De Eemlander | 1908 | | pagina 3