Van der VOORT ALLERLEI. Laatste Berichten. Stoomvaartberichten. Beurs van Amsterdam. ADVEKTENTIËN TANDARTS is weder te spreken. iene andere niet zoozeer van het abrikaat als wel van de koopmans- ■aardigbeid van de leiders afhing. Ten lotte bleven hoofdzakelijk vier con- urrenten overMac Cormick, Deering, (leszner en Jones. Zij vormden een rust, die thans de geheele wereld eheerscht en tengevolge had dat lachines die voorheen 200 dollar ostten, nu voor 125 worden verkocht n daarenboven is de zelfbiuder van 908 de beste en volkomenst denkbare ïachine. De enorme omzet is juist een evolg van de prijsvermindering die logelijk werd gemaakt door de goed- oopere fabricatiemethode. Ten slotte rordt in het zeer lezenswaardig werkje e eigenlijke zegetocht der gecombi- eerde maai- en oogstmachine door de eheele wereld, beschreven. Vreeselijk ongeluk. Te uim 7 uur Woensdagavond had te list (gem. Rhenen) een vreeselijk on- eluk plaats. Een zeer oppassend indbouwer reed met kar en paard ings den weg toen zijn paard door et fluiten van de tram schichtig rerd en op hol sloeg. De voerman iel van den bok en kwam onder de toomtram terecht. De locomotief reed ver hem. De ongelukkige was on- ïiddellijk dood. Men moest de loco- ïotief uit de rails vijzelen om het lisvormde lichaam er onder uit te alen. De dichtst bijzijnde geneesheer 'as afwezig. Geneeskundige hulp had verigens toch niet meer gebaat. Omtrent het ongeluk vernemen wij ader Het ongeluk had plaats met de am, die ongeveer 7 uur te Eist is. e verongelukte was Jan De Greef, ad 36 jaar, landbouwer en wonende ader Battenburg, gemeente Rhenen. e wagen was door de tram gegre- en, waardoor de koetsier van den ragen is geslagen en onder de loco- aotief terecht is gekomen. Hij moet nmiddellijk zijn gedood. Het hoofd ras als gescalpeerd, een been was r af. De ongelukkige laat een vrouw iet 4 kinderen achter. Dr. Waller it Rhenen, daartoe geroepen, kon lechts den dood constateeren. Het jk is naar het lijkenhuis te Etst ervoerd. De machinist van de tram ad niet de minste schuld aan het n geval. Wederdoopers. Hedenmor- 3n halfnegen waren eenige bezoekers sr badinrichtingen aan het Zwarte- rater te Zwolle getuige van een igenaardige plechtigheid. Drie mannen en twee vrouwen ver- oegden zich aan de kostelooze bad- irichting. De vrouwen gingen in 3n kamertje en kwamen een voor an in een blauwen mantel gehuld te oorschyn, waarop zij zich successie- elyk te water begaven. Een der iannen plaatsen zich op het trapje doopte ae na onderdompeling met 3t uitspreken der woorden „Op last in den Verlosser doop ik u, enz." Nadat het geval bij de autoriteiten ikend was geworden, is de bad meester aanzegging gedaan te zorgen, it zulks niet meer in of nabij de imeentelyke badinrichtingen plaats inde. (Zw. Ct.). Eenschool „v erscho ven", en niet alledaagsch werk wordt thans srricht op het terrein van de Neder- ndsche Scheepsbouw-Maatschappij in de 3e Conradstraat te Amsterdam, ooraf dienen we mede te deelen, dat eze werf een groote uitbreiding zal ndergaan, doordat de Scheepsbouw maatschappij van de gemeente den rond heeft gekocht tusschen haar igenwoordig etablissement en de le onradstraat gelegen. Deze uitbreiding zal de Maatschappij in staat stellen haar hellingen te ver- I lengen en aldus grooter schepen te bouwen. In verband met een en ander moest de teekenschool De Eenheid, gelegen aan den tegenwoordigen ingang van de werf, verplaatst worden in de richting van de le Conradstraat, over een afstand van ongeveer tachtig meter. Met die verplaatsing is thans een aanvang gemaaktde school wordt namelijk „verschoven" en men gaat daarbij als volgt te werk. Het houten gebouw, dat op een geheide fundeering rust, wordt ongeveer 60 c.M. opge vijzeld. Er worden dan houten sleden, balken met ronden kant en flink in het vet gezet, onder gebracht en deze sleden loopen in houten goten, dikke balken, die aan de bovenzijde eenigs- zins uitgehold zijn. Met behulp van lieren door handkracht bewogen, wordt de school met staaldraden „voortge trokken". De eene helft der school, het oude gedeelte, is reeds op deze wijze overgebracht. Met de andere helft zou heden een aanvang gemaakt worden. (N. v. N.) Een buitengewone recht spraak. Een bericht over een ver gadering van ooievaars te Oudega in „Land en Volk", gaf een van de lezers van dat blad uit Beesterzwaag aan leiding het volgende te schrijven: Dezer dagen in den veenpolder Beets surveilleerend, zag ik opeens een groot getal ooievaars, die het zoo druk hadden, dat ik besloot eens te probeeren zoo kort mogelijk bij hen te komen. Dit gelukte niet geheel, daar een groote plas ons bleef scheiden toch was 't voldoende om den gang van zaken gade te slaan. Ik telde er 27 ter vergadering aan wezig. Het leven, dat dit volkje maakte, was verbazend 't scheen dat ernstige zaken werden behandeld en verwoede discussie werd gehouden. Na eenigen tijd vlogen 26 hunner op en beschreven tot driemaal in de lucht een cirkel om de plek, waar de vergadering ge houden was en waar een hunner stil bleef staan kijken. Daarna kwamen een 10-tal, die, naar mij later duidelijk werd, blijkbaar als beulen waren aangewezen, om het zoo pas uitgesproken vonnis te vol trekken, op onzen achtergeblevene aan en pikten dezen in een oogwenk dood. Ze lieten hun slachtoffer liggen en vlogen direct de anderen na. Langs een omweg de plaats der berechting bereikende, kwam ik tot de ontdekking, dat de verslagene een mager en oud beest was. Waarschijnlijk is er beraad slaagd in voltallige vergadering, aan wien verlof zou worden gegeven de reis naar het verre Zuiden mede te maken en aan wien nietblijkbaar is de veroordeelde, als te zijn lijdende aan verval van krachten, ter dood veroordeeld. Een Kannibalen-Historie. De „Munchener Neueste Nachrichten" ontving van haar Berlijnschen corres pondent al een zeer typische historie. W(j deelen het mede als een staaltje uit het tal van dikwerf zeer onwaar schijnlijk klinkende, maar toch echt grappige inzendingen, welke een re dactie-bureau kunnen binnenvliegen. Het historische verhaal is getiteld „Het einde van een menscheneter". (Een hypermoderne circusvoorstelling). Dat een zeker publiek heden niet meer in stierengevechten en terecht stellingen de bevrediging vindt, die het zoekt, maar naar zoo mogelijk nog bloediger schouwspelen dorst, bewijst een voorval, dat zich onlangs in het Hongaarsche stadje Szalonta af speelde. Reeds eenige dagen voor de komst van een rondreizend circus vestigden reusachtige aanplakboiden de aandacht van het geëerde Szalonteesche publiek op het feit, dat de „wereldberoemde" I en „nooit geziene" menscheneter Maestro Petruccio komen zou. Hy zou voor de oogen van het publiek le vende menschen met huid en haar verslinden. Op den avond, dat deze zenuw schokkende gebeurtenis plaats zou grijpen, stroomden honderden naar het circus, om het zeldzame schouw spel bjj te wonen. In een buitengewonen staat van opwinding wachten de toeschouwers het „glansnummer" van den avond af. Eindelijk verscheen de Koning der Kannibalen. Met hongerig verwrongen trekken betrad hij het podium en liet zijn bloeddorstige oogen dwalen over de toeschouwers. „Het schijnt," zoo begon h(j te grijnzen, „dat niemand van het publiek de lust in zich voelt opkomen zich door mij te laten ver scheuren." Daarin had de kannibalen koning zich echter deerlijk misrekend. Nauwelijks had maestro Petruccio op smalenden toon zijn uitdaging uitgesproken, of twee pustazonen sprongen op het podium en boden zich onder donderend gejubel van de toeschouwers bij den kannibaal als lekkerbeetjes aan. De Maestro geraakte in groote verlegenheid. „Nu dan", steunde hij, „goed, de voorstelling kan beginnen. Wil u zich als het u blieft ontkleeden, want linnengoed verteer ik niet erg bestIn weinig oogen- blikken hadden de offers aan dit verzoek voldaan. De Maestro voelde zich bepaald niet erg op zijn gemak bij zooveel bereidwilligheid. Radeloos liep h(j heen en weer, en stotterde toen, niet wetende meer wat te zeggen„Willen de heeren gekookt of gebraden worden „Slaat hem dood, den bedrieger I" eischte in eens het publiek, dat toch bloed wilde zien. Als leeuwen vielen de naakte jonge lingen op den armen menscheneter aan en gaven hem eene dusdanige rammeling, dat hem voor goed de lust tot menscheneten zal zijn vergaan. Als uit de „Duizend en een n a c h t." Een merkwaardig, op een sprookje uit het beroemde Arabi sche volksboek gelijkend verhaal uit het Transkaspische Rusland laat het „Petit Journal" zich door haar Peters- burgschen correspondent vertellen. Volgens deze mijnheer is een jonge, bij de administratie te Asjabad, de hoofdstad van het Transkaspische ge bied in Russische Centraal-Azië, werk zame ambtenaar door vijf schoonen in een harem gesleept en daar door de dames vastgehouden. De genoemde man, een hartstochtelijk jager, was op een jachtpartij verdwaald. Daar zijn paard gevallen was en een poot had gebroken, was hij in de woestenij ver dwaald, tot hij, door hitte en dorst uitgeput, in een kloof bleef liggen. Toen hij hier uit zijn bewusteloosheid ontwaakte, hoorde hij boven zich vrouwenstemmen fluisteren, en tot zijn niet geringe verbazing gevoelde hij zich plotseling door krachtige handen opgenomen en weggedragen. Toen hij weer geheel bij kennis was gekomen, bevond hij zich in een goed gemeubi leerd vertrek, omgeven door vijf vrou wen, die, in tegenstelling met het lands gebruik, ongesluierd waren. Hij was in den harem en de vjjf haremschoonen gaven haren gevangene te kennen, dat ze overeen waren gekomen hem de rech ten van haten op reis zjjnden gebieder over te dragen. Om hem de vlucht onmogelijk te maken, hadden ze alle kleeren van den Rus verborgen. Na acht dagen stelde een der vrouwen, die Cielka heete en haar hart aau den jongen beambte had verloren, hem heimelijk ermee in kennis, dat hare lotgenooten met het oog op den aan staanden terugkeer van haar meester besloten hadden, hem den volgenden dag te vermoorden. Zij verschafte hem zijn kleeren en bracht hem naar den stal om zich er een paard uit te zoeken en zoo snel mogelijk er van door te gaan. Nauwelijks was het paard gezadeld, toen ook reeds de andere vrouwen in den stal verschenen een van haar viel den vreemde ling met een dolk aande mooie Cielka echter bedekte het lichaam van den geliefde en ving den hem toe bedachten stoot op, dien haar doode- lyk in het hart trof. Van de daar door ontstane verwarring maakte de Rus gebruik om in den zadel te springen en weg te snellen. Het ge lukte hem zich in veiligheid te brengen en tegen den avond Asjabad weer te bereiken. De gijzeling in Enge land. In Engeland bestaat nog altijd de gijzeling. Volgens het gepubliceerde rapport over de schuldprocessen aan de graafschapsrechtbanken werden in het afgeloopen jaar 9235 personen tot gijzeling veroordeeld en gevangen ge houden. Het gezamenlijk bedrag van de vorderingen der schuldeischers be droeg 3.759.970 pond sterling en van dit bedrag werd 2.129.608 pond ster ling met de hulp van de rechterlijke macht losgekregen. Gevaarlijk speelgoed. Een 12-jarig meisje, dat onlangs uit school komende in de Da Costastraat te Amsterdam vuurwerk afstak met het noodlottig gevolg, dat zij in brand geraakte en niettegenstaande het vuur spoedig door een koetsier met een paardedeken werd gedoofd, ernstige brandwonden bekwam, is thans in het Wilhelmina-Gasthuis, waarheen zij on middellijk was vervoerd, aan de ge volgen overleden. Burgerlijke Stand van 27 Augustus 1908. GEBOREN Johannes Martinus, z. van Leonardus Aloijsius van Munster en Alberta Hendrika Westhof. Elisabertus, z. van Johannes van Keulen en Geurtje van den Akker. ONDERTROUWD Rijk Voogd en Cornelia Johanna Stoopendaal. Dirk Laan en Johanna Catharina van Gelder. GETROUWD: Petrus Voskuilen en Engelina Heinz. Willem Zion van Djjk en Wilhelmina Elisabeth Blokdijk. RAADSSTUKKEN. Naar aanleiding van een adres, betreffende verharding van den Bis- schopsweg, merken B. en W. op, dat in de vergadering van 28 Dec. 1905 een dergelijk verzoek is afgewezen. Aangezien de motieven die in 1905 tot dat besluit geleid hebben, h.i. nog even krachtig zijn, stellen B. en W. voor aan adressanten te berichten, dat hun verzoek nader in overweging zal worden genomen, zoodra van de eigenaren eene bereidverklaring, niet slechts tot grondafstand, maar ook tot bijbetaling van der kosten van verharding, enz. is ingekomen. De schoolbevolking aan de school Puntenburg is dermate toegenomen, dat de hoogere klassen niet langer gecombineerd zullen kunnen blijven, waarom B. en W. voorstellen het per soneel met één leerkracht te ver meerderen. Aangezien voor den nieuwen cursus voor de school in de Hellestraat zich reeds 52 leerlingen hebben aangemeld, verzoeken B. en W. machtiging tot aanstelling van een tijdelijke leer kracht. De Minister van Buitenlandsche Zaken had heden weder een onderhoud met den heer De Reus. 388e Staatsloterij. Derde klasse. Trekking van 27 Aug 1908. (100 loten.) Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breedesüaat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prijzen van f45. 526 10319 13355 Te zamen 3 prijzen. De vierde klasse trekt van 7 10 Sept. 1908. MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND." „Celebes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Aug. te Port Said. „Ambon" arriv. 27 Aug. van Am sterdam naar Batavia. „Koning Willem III", van Amster dam naar Batavia, arriv. 27 Aug. te Singapore. „Lombok", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 26 Aug. van Camaran. „Madura", van Amsterdam naar Batavia, is 27 Aug. Point de Galie gepasseerd. NOORDDUITSCHE LLOYD. s.s. „Zieten" (Hamburg-Oost Aziö) 25 Augustus 1 uur n.m. in Genua aangekomen. s.s. „Prinz Eitel Friedrich" (Ham burg-Oost Azië) 26 Augustus 2 uur v.m. in Hongkong aangekomen. s.s. „Crefeld" (Bremen-Braziliê) 25 Augustus 3 uur n.m. van Lissabon vertrokken. s.s. „Kaiser Wilhelm der Grosse" (New York-Bremen) 25 Augustus II uur v.m. van New York vertrokken, s.s. „Gneisenau" (Bremen-Australië) 26 Augustus 6 uur v.m. in Aden aangekomen. s.s. „Prinzess Alice" (Bremen-Oost- Azie) 26 Augustus 10 uur v.m. van Bremerhaven vertrokken. s.s. „Aachen" (Bremen-Brazilie) 24 Augustus v.m. in Pernambuco aan gekomen. s.s. „Seydlitz" (Australie-Bremen) 26 Augustus 12 uur v.m. in Antwer pen aangekomen. s.s. „Prinz Ludwig" (Oost Azië- Bremen) 26 Augustus 5 uur v.m. van Napels vertrokken. s.s. „Kronprinz Wilhelm" (Bremen- New York) 26 Augustus 12 uur v.m. van Southampton vertrokken. s.s. „Skutari" (Marseille-Batoem) 26 Augustus in Batoem aangekomen. s.s. „Bayern" (Batoem-Genua) 26 Augustus van Napels vertrokken. s.s. „Sachsen" (Nicolajeff-Marseille) 26 Augustus in Constantinopel aan gekomen. 71 31} 18A 19H 1008 157| 94 IS} 25} 3} a 3} Slot van gisteren Openlngalc van boden 87} 87} 18 18 22| 23 31} 42} 42} 73} 74 101} 101} 19 158} 158} 458 46} 24} 56} 27 AUGUSTUS. Opgave van de Firma Lamaison Bouwer Co. Holl. schuld prysh. Russen vast gestemd. Peru iet veel handel tot oploopende koersen. Cult, its lager. Mijnen stil voor Ind. soorten en willig oor Welgelegen. Petroleum iets lager voor Kon., eter voor Perlak. Tabak stil. Amerika opge- -ekt gestemd met Hinken handel. Staatsleningen. eder land. bl. N.W.S. ert. id. .d. id. omarui. bl. 1892/1904 3 3 2 V, f 1000. f 1000. f 1000. 4 Kr. 2000. bl. 1862—814 Ls. 100—100/m. ostenrjjk. bl. Jan.Juli MeiNov. DRTUGAL. bl. le Serie H 'e 4 4 3 3 Kr. 2000. Kr. 2000. 100. Frs. 500. Vorige koers 90A 89H 74H 61} 60} 27 Aug. 90 r} 90H 74}} 97 97 61} 60} Rusland. 1884 Goud 5 G.R, Gr. Russ. Spoor 98 4 Nicolaispoor 1867/69 1880 Hope Co. 89/90 6e Emissie 1894 Turkije. Obl. 1902 Argentinië. Obl. 1896/99 Brazilië. Funding Loan Obl. 1903 1901/2 Rees. Don. republiek. m. tick. 1901 4 4 4 4 frs. 125/500 G.R. 500 4 20 G.R. 625 G.R. 625 G.R. 625 500/2500 4 £100 5 £100 5 100 100 Industrieele en Finantieele Maatschappijen. Ned. Handel My. aand. f 1000 Kon. Petrol. Mij. aand. f 1000 Sumatra Palembang aand. f500 Schib. Petrol, c aand. 100 Great Cobar aand. 100 Am. Car en Found.aand.dll. 100< Uu. St. Steel corp. dll. lOOI 90 81} 81} 81} «VA 81} 81 80} 104} 96} 96TV 170 283} 291 IOStV 107-B- 98 100} 40 ,V 40A 44} 45} Scheepvaart Maatschappijen. Nederland. Ned. Amer. Stv. My. aand. f 500 Kon. Paketvaart aand. f 1000 Rotterd. Lloyd aand. f 500 St. Mij. Nederl. aand. (500/1000 Amerika. Int. Mere. Marine aand. dll. 1000 id. pref. 1000 Obl. 4V, 1000 Tabak Maatschappijen. Deli Batavia aand. f 250/1000 Deli Cultuur f1000 Deli Maatschappij aand. f 1000 Medan Tabak aand. f 1000 Senembah aand. f 1000 Spoorwegleeningen. Nederland. Holl. IJz. Sp. Aand. f 1000 Staatsspoor - 250 Amerika. Atchison aand. dll. 1000 id. 4 Conv. 1000 Chic. Rock Isl. p. 2002 4 1000 Denver c. aand. 1000 Erie 1000 Kansas City S. aand. 1000 prei 1000 131} 130 1 1 1 117} 7} 7 A 20} 20} 65} 66} 690 10S} 4434 444} 264 262} 386 90} 90} 95} 86}} 87} 94} 94} 64 65} 26^ 27} 22} 22} 24} 25 57} 57} Kansas City Obl. aand. 3 dll. 1000 Missouri aand. dll. 1000 id. 2e Hyp. Obl. 4 dll. 1000 Rock Island aand. dll. 1000 South rail dll. 1000 South Pac dll. 1000 Union Pac id. Conv. Obl. 4 dll. 1000 Wabash gew. aand. pref. Prolongatie-rente fionrien van New-Vork. Van Heden. FONDSEN. Atchison Topeka Rock Island Common Erie Railway Miss. Kan. Texas New-York-Ontario Norfolk Wester Southern Pacific Southern Railway Union Pacific U. S. Steel Common. Kansas Cy South do. do. Pref. Suiuiming vast. TELEGRAM. SCHAFRAAD - LEEUWARDEN No. 16438 f25000 HECK-DORDRECHT. No. 14044 f5.000.— Gelieve uit te betalen N. V. „DE TIJDGEEST".

De Eemlander | 1908 | | pagina 3