DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN. No. 20. DINSDAG 25 JANUaRI 1910. 7e JAARGANG. BUITENLAND. FEUILLETON. het doodenmasker. BINNENLAND. STADSNIEUWS. (gemeenteraad. EEMLANDER Hoofdredacteur R- 8. RIJKEN S. Bureau BREEDESTRAAT 18. Telefoon Interc. 62. ABONNEMENTSPRIJS PRIJS DER ADTERIENTIEN Per jaar met geïllustreerd Zondagsblad f4.Franco per post id. f6.60. Per 3 maanden id. tl.Franco per post id. f 1.40. Afzonderlijke nummers f0.05. Van 1 tot 5 regels f0.40. Voor iederen regel meer f0.08. Buiten het Kanton Amersfoort per regel f0.10. (Bij abonnement belangrijke korting.) Tot plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het kanton Amersfoort in dit blad is „uitsluitend" gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentiebureau D.Y.ALTA,Warmoesstraat 76-78 te Amsterdam. FRANKRIJK. De Kamer heeft de beraadslaging over de interpellaties in zake de neu trale school geëindigd met een motie van vertrouwen, die met 385 tegen 137 stemmen is aangenomen. GROOT BRITANNIË. De stand der verkiezingen was gisteravond omstreeks kwart voor twaalven524 gekozenen, van wie 220 unionisten, 203 liberalen, 33 ar beidsmannen en 68 Iersche nationa listen. RUSLAND. Te Petersburg is officieel mededee- ling gedaan van de arrestatie van het bestuur van de Petersburgsche afdee- ling van de socialistisch-revolutionnaire arbeiderspartij en van het centrale bureau der vakvereenigingen. Het plan bestond n.l. een reuzenbetooging te houden op Zaterdag jl., den herinne ringsdag van den moord op de arbei ders op 22 Januari 1905. SPANJE. Te Sau-Feliu-de-Codiuas, by Barce- celona, is de algemeone staking ge proclameerd. De gouverneur der pro vincie heeft den geheelen gemeente raad gearresteerd en laten vervangen. Men vreest ernstige onlusten. SERVIË. Prins George zou gestraft worden wegens zijne streken der laatste da gen de Koning zond hem naar een regiment ergens in de provincie. Al dus een bericht in ons vorig noramer. Maar wie meent, dat Prins George zoo maar over zijn persoon laat be dillen, kent den gewezen kroonprins Naar het Engelsch van HORACE ANNESLEY VACHELL. 89) Machie zei tegen haar Johnnie: Ik ben er zeker van, dat de ridders vau Naseby er juist zoo uitzagen als de arme Mr. Carne. Waarop baar galant de weinig poëtische uitdrukking ge bruikte: „Heel mooi, Mollie, maar ik wed met je dat hij inwendig zoo koud als een kikker is. En hij voegde er een weinig zenuwachtig bij: „Het moeteen koude en kille ervaring zijn te worden afgewezen door de persoon, die men lief heeft. Daar weet jij niets van." Machie antwoordde opgewonden: „Ik denk dat de vrouw zich even koud en kil zal gevoelen als de man, waar zij van houdt, haar geen gelegenheid geeft om hem te weigeren met hem te trouwen." Ik denk niet dat dat tegenwoor dig meer veel gebeurt Vaker dan ge zoudt denken." van Servië slecht. Evengoed als hy geweigerd heeft zich naar een buiten- landsche universiteit te. begeven,ver zet hij zich tegen zijn verwijdering uit de hoofdstad naar de provincie. Jij zegt, dat hij ziek is en niet gaan kan. Vader en zoon zijn woedend op lkander en in de pers is er een partij voor den vader en een voor den zoon, ZWEDEN. Na eene behandeling van verschei dene maanden heeft de rechter van het tribunaal in Bowstreet gisteren de uitlevering toegestaan van den Zweedscheu geleerde dr. Ekenberg, die. beklaagd wordt van poging tot moord, gepleegd door het zenden van bommen aan verschillende personen in Zweden. Ekenberg kreeg verlof in hooger beroep te gaan. Een H. Burgerschool te Eindhoven. Aan den Gemeente raad van Eindhoven is van particu liere zijde een renteloos voorschot van f 40.000 aangeboden voor het stichten van eene Gemeentelijke H. B. School, terug te betalen in 10 jaren. De Raad heeft dit aanbod aange nomen. Kermis afgeschaft. Door den Gemeenteraad van Enschede is in zijn laatste vergadering besloten de kermisdagen op Donderdag na Paschen en in September af te schaf fen. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn tei vergadering bijeen geroepen tegen Maandag 31 dezer des avond 8| uur. Wat een romantisch schepseltje zyt ge toch 1" De dame erkende dat door zacht te blozen. Ik ben het trouwens ook," mom pelde Keats. Ik zie er niet romanti scher uit dan een geplukte kip, maar ik heb soms een gevoel als een Ranco." Het romantische in die twee per sonen was de oorzaak dat de ont knooping nog verhaast werd. Machie sprak er met Téphany over. Keats vuurde zijn vriend en held tot her nieuwde pogingen aan. Maar weet je wel zeker dat je jezelf kent?" vroeg Machie, toen zij na het diner onder den boom voor 't huis zaten. Ik ken niet eerlijk bekennen dat dat het geval is," zei Téphany, maar zij dacht aan Michael en niet aan den Californiër. Weet je wel, datje homaange moedigd hebt?" Spreek je over Mr. Carne Zeker. Over wien anders zou ik spreken, wat ik je bidden mag De belangstelling die ge hebt getoond in zijn werk, in zijn verhalen, in zijn familie En hoe dikwijls heb ik wel ge- vraagd naar je tante, die zoo aan Mr. W, F. Van Leeuwen. De senaat van de gemeentelijke uni versiteit van Amsterdam heeft in zijn gisterenmiddag gehouden verga dering besloten aan den afgetreden president van curatoren, den oud-bur gemeester van Amsterdam mr. W. F. Van Leeuwen, te verleenen het eere-doctoraat in de staatswetenschap. In de Remonstrantsche Kerk zal Zondag 30 Januari a.s. des morgens half elf als spreker optreden prof. dr. H. Y. Groenewegen van Leiden. Voor den Doopsgezinden Kring wordt Zondag a.s. een godsdienstoefe ning gehouden in het Logegebonw, waarin als spreker zal optreden Ds. E. M. ten Cate. Volgende week Donderdag 3 Febr., zal Amersfoort's Mannenkoor in Amicitia een concert geven, en Zondag 6 Februari een volksconcert in het Valkje. Volgens de Staatscourant is ge ëindigd het faillissement van H. Hop man, vroeger manufacturier alhier. Door de stafmuziek van het 5e Reg, Inf., directeur den heer G. Bikkers, zullen in den zomer van 1910 op het terras van Amicita concerten worden gegeven op 5, 19 en 28 Juni, 5, 13, 17 en 24 Juli, 7, 14, 18, 23 en 28 Augustus. De heer A. P. Schröder heeft bedankt als commissaris der sociëteit „Amicitia". H.V.C. I won Zond .gin Utrecht den wedstrijd tegen U.V.V. II met 30 en is daarmee weder een stap dichter bij het kampioenschap gekomen. haar zenuwen lijdt Als je het met je geweten kunt overeenbrengen, behoef ik niets meer te zeggen," Miss Machin hield min stens twintig minuten haar mond daarna voegde zij er bij Het is zoo jammer datditvoo:- gevallen is, nu hij zeven duizend mijlen van zijn familie verwijderd is. Bijna op hetzelfde oogenblik zat Johnnie Keats in den tuin achter het bijgebouw een sigaar te rooken en prees hemelhoog geduld en aanhou den als de voornaamste deugd aan. Zij zal met der tijd toestemmen, oude kerel." Tegenover een ander," antwoord de de somber gestemde Carne. Tegen over zijn vriend droeg hij geen mas ker. „Als zij dat doet Nu wat dan als'zij dat doet?" herhaalde Keats. Dan maak ik dat schilderij," zei Carne heftig. De satelliet stak een nieuwe sigaar op, keek er ter sluiks naar. Toen de sigaar goed begon door te trekken, zei hij zachtjes: „Het zal alles wei terecht komen, dat zult gij zien. Je hebt het te gaaw opgegeven." Ik wilde wel, dat ik het kon gelooven, Johnnie." Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort, op Dinsdag 25 Januari 1910, des namid dags ten half 2 ure. Voorzitterde burgemeester. Aanwezig 16 leden. Afwezig de heer Rolandus Hage- doorn. De voorzitter: Mijne Heeren. De wisseling des jaars, welke sedert onze laatste bijeenkomst heeft plaats gehad, geeft aanleiding een oogenblik terug te zien op het afgeloopen jaar. Dit heeft zich gekenmerkt door droeve en blijde dagen. Droeve toen we ston den bij de groeve van twee onzer medeleden de heeren Visser en Heyli- gers, wier beeld ons thansAog duide lijk voor den geest staat. Blijde momenten zijn de geboorte van prinses Juliana en de feestelijke herdenking daarvan onder leiding van den heer Celosse. De annalen van Amersfoort zullen hieraau de herin nering b waren. Ook verdient bijzon dere vermolding het feit,dat de schoone verkeersweg naar Soestdijk, welke de Raad zoo welwillend was naar mij te noemen, voor het verkeer is openge steld en die voor de toekomst veel doet hopen voor den bloei van Amers foort. Ik wil den blik niet afwenden van 1909 zonder een woord van dank te hebben betuigd aan de ambtena ren, hooge en lage, voor hun ijver, waardoor een geregelde gang in alle takken van dienst mogelijk was. En nu staan we aan het begin van een nieuwe periode. Ik wensch u Gods besten zegen in het huisgezin en werkkring, en hoop dat die zegen ook zal rusten op uw werk als leden van den Gemeen- Je moet het gelooven, en er de volgende week om lachen." Gedurende die week wandelde Carne tweemaal naar Bos Braz in de hoop Téphany te zien, en dank zy miss Machin zag bij haar. Na die eerste ontmoeting, en daar Carne de lachende ridder vertoonde, ging alles weer zijn gewonen gang. Carne en Keats dronken thee op het terras, en Téphany was zoo dwaas te gelooven dat al had zij een galant verloren, zy een vriend in de plaats had gekregen. Machie zweeg, door haar Johnnie aangenaam onder houden. Wy moeten Clinton een beetje helpen," fluisterde Ke .ts. „Hij speelt nu broeder en zuster. Wy weten wat dat beteekent." Ja," zei miss Machin, die zich zelf erg schuldig voelde Is het niet opwindend Hoogst." Als zij vindt dat hij haar Liet langer het hof maakt, dan zal zy verlangen dat hij weer begint." Jij weet dat alles zoo precies bij ondervinding, Johnnie." Wordt vervolgd.)

De Eemlander | 1910 | | pagina 1