INBOEDEL. Uit de Pers. publiek verkoopen Vier Woonhuizen f. S, Tas WEERBERICHT. Thermometerstand STADSNIEUWS. Uit de Omgeving. Advertentiën. OPENBARE VERKOOPING Een volledige INBOEDEL. A. P. SCHRODER, Notaris. De Notaris JOHS. KNOPPERS 3-1 perceeltje Grond, 3- Een Woonhuis Een perceel Grond Twee Woningen e. Zes Woonhuizen, Gem. Kamers Ruime ZITKAMER met frissche SLAAPKAMER TE HUUR S Winter Aardappelen A. WAGENAAR MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT Opgemaakt voorin. 10.50 unr. De Bilt, 24 September 1910. Hoogste baroraetersta id 772.9 m.M. te St. Mathien laagste 744.7 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 25 Sep tember 1910. Meest matige VV.-lijke wind. Gesteldheid van de lucht: Zwaar be wolkt, mogelijk enkele regenbuien. Temperatuurdezelfde. Barometerstand te AMERSFOOPT, Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 768 mM. Vorige stand te 12 uur 770 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hedenmiddag 12 uur F. 60 F. 48 F. 59 AMERSFOORTSCIIE BAD- EN ZWEMINRICHTING. TEMPERATUUR van het water op Zater dag 24 Sept. des morgens 7 uur is 55° F. directeur er met nadruk op, dat aller medewerking dringend noodig is. Daar verschillende vakorganisaties ingeval van werkloosheid nog geen uitkeeriug verstrek ken en vaak niet in staat zijn het juiste aantal harer werkloozen op te geven, zal het onderzoek voorloopig beperkt blijven tot de werkloosheid in die vakorganisaties, die haar leden wel uitkeering verstrekken ingeval van werkloosheid. ËEN HOTELMAATSCHAPPIJ Er zijn, naar wij vernemen, plannen om een maatschappij met groot kapitaal te vormen tot het stichten van eerste rangs hotels in ons land. Buitenlandsch kapitaal, tot een som van zes en een half millioen, zou bijeengebracht worden. Het nog zeer voorloopig karakter van deze onderneming verooi looft ons niet meer bijzonderheden mede te declen. (Hbld.). PRINS HENDRIK NAAR BRUSSEL. Het „Handelsblad van Antwerpen" meldt dat Prins Hendrik der Nederlanden den 18den October te Brussel zal aankomen. Ofschoon incognito reizend, zal hij volgens het Antwerpsche blad de gast zijn van den Koning der Belgen en in het Koninklijk slot te Laeken afstappen. DE AMSTERDAMSCHE ELECTRICITEITS QUAESTIE. Zooals men weet is bij het j.l. gehouden Electriciteits debat geen definitieve beslis sing genomen omtrent den hoofdboekhouder Groothof! en den chef der installaties Grivel, als behoorende de aanstelling en het ontslag van deze ambtenaren niet tot de compe centie van den Gemeenteraad. De Raad kon, toen dit college besloten had den directeur te ontslaan en zijn goed keuring had gehecht aan het reeds gegeven ontslag aan den onderdirecteur, ten opzichte van de beide anderen niet verder gaan dan het richten van een uitnoodiging tot B. en W. Burgemeester en Wethouders hebben in hun jongstgehoudeu vergadering besloten, aan die uitgenoodigiug gehoor te geven en mitsdien hebben thans ook de hoofd boekhouder J. C. Groothof! en de chef der installaties L. H. Grivel hun eervol ontslag thuisgekregen, beiden met toekenning van één jaar salaris. Zooals men zich herinnert, heeft de Raad zich uitgesproken er geen bezwaar tegen te hebben, indien de heer Groothof! in een anderen tak van dienst weder bij de Ge meente wordt werkzaam gesteld. DE MILLIOENEN-NOTA. De oud-uiuiistcr, het tegenwoordig Kamerlid De Meester schrijft in Het Vad. over de millioenen nota. Wij ontleenen het volgende daaraan: Aangezien het de werkwijze der Stateu-Generaal in aanmerking genomen vry wel ondenkbaar is, dat de inkom steubelastiug en de tariefsherziening den weg tot het Staatsblad zoo spoedig zullen vinden, dat de dienst 1911 daarvan nog profijt zou trekken, meenen wy als zeker te moeten aannemen, dat ook over 1911 de suikeraccyos geen verlaging zal onder gaan. Het werkelijke tekort zou intusschen zéér aanzienlijk beneden hut geraamde moeten blijven, om te kunnen worden ge dekt met het bedrag van f 1,850,000 (op centen en verhoogde successiebelasting, plus de opbrengst der verhooging van den gedistilleerd-accijns, die wij zagen het reeds gevoelig tegenvalt. "Voor goed afgeschreven wordt gelukkig de zoo hoog noodige verlaging van den suikeraccijus door den minister niet, maar hetgeen verkregen wordt dooi eene her ziening van de uu nog gesplitste inkom stenbelasting en door hetgeen het nieuwe tarief meer zal opbrengen dan voor de maatregelen van socialen aard noodig zal zyn, zal, naar het oordeel van den minis ter, onvoldoende zijn om te kunnen over gaan tot evengenoemde verlaging en boven dien het ovenwicht tusscheu gewone ont vangsten en uitgaven to herstellen. Om die reden staat ons nog de minder aangename verrassing van een nieuwe be lasting te wachten, welke in onderzoek en voorbereiding is, doch van van welker aard de millioenon-nota.ons in het onzekere laat. Maar het belangrijkste en, van ons standpunt gezien, tevens het meest betreu renswaardige van die nota achten wy de inededeeling, die vervat is in de boven genoemde woorden, dat de tariefsverhoogiug, in stryd met de tot dusver gedane toezeg gingen, zóó ver zal gaan, dat zij niet slechts de ten laste van den staat komende kosten der maatregelen van socialen aard zal dek ken, .naar bovendien nog een deel van het tekort op de gewone uitgaven. Wanneet men bedenkt, dat van do door den minis ter Harte van Tecklenburg voorgestelde tariefsherziening door (tien bewindsman een bate van ongeveer f 9 millioen werd ver wacht, welk bedrag naar veler gevoelen te hoog was geraamd, en voorts in aanmerking neemt dat de door don minister Veegens voorgestelde ouderdomsverzekering den staat jaarlijks f 6.4 millioen zou kosten, terwyl naar alle waarschyulykheid voor de door den minister Talma toegezegde inva- liditeits- en ouderdomsverzekering vrij wat meer zal worden vereischt, dan zal men beseffen, dat de minister Kolkman ons een zéér hoog tarief zal moeten voorleggen, wil hij uit de meerdere opbrengst nog een excedent kunnen verwachten boven hetgeen noodig is voor de sociale maatregelen. Voor de Kamerleden is de tijd sedert de indiening der ontwerp begrooting te kort geweest, om haar reeds aan een gezette studie te hebben kunnen onderwerpen. Up de Volksvertegenwoordiging rust intusschen, naar het ons voorkomt, de ernstige plicht om nauwlettend na te gaan, of wel alle de voorgestelde verhoogingen noodzakelijk zijn en urgent, en niet te voteeren wat zonder gewichtige belangen te schaden, zou kun nen worden nagelaten of uitgesteld. Want een geraamd te kort op de gewone uit gaven van een meer dan twaalf en een half millioen is inderdaad bedenkelijk, zulks te meer waar, tot dusver althans, voldoeude middelen tot dekking ontbreken. Volgens het verschenen vastgesteld ont werp van de a.s. winterdienstregeling der Nederlandsche Centraal Spoorwegmaat schappij komen met ingang van 1 October a.s. onder meer de volgende wijzigingen in de bestaande dienstregeling. Nieuw ingelegd is een buurttrein van Utrecht, die te 6.30 v.m. te Amersfoort aankomt. Trein 832 A, AmersfoortUtrecht, die ten 5.40 n.m. van hier vertrekt, zal niet op Zondag en 2den Paaschdag loopen en loopt verder alleen gedurende de maanden October, Maai t en April. Trein 802 B is een nieuwe trein. Amersfoort vertrek 6.40 v.m., Utrecht aankomst 7.17 v.m. Op tijdig verzoek wordt aan de Vlasakkers, Dolder- scheweg, Groenekanschedijk en Blauwkapel gestopt tot het opnemen en uitlaten van reizigers aan de Vechtbrug en Auister- damsche Straatweg worden alleen reizigers uitgelaten. De trein loopt niet op Zondag en 2den Kerstdag en loopt alleen van 1 November tot en mot '28 Februari. Trein 142, sneltrein ZwolleUtrecht, is 9 minu ten vervroegd. Trein 542 vertrekt 5 mi nuten vroeger vau Zwolle. Trein 544 ver trekt 6 minuten vroeger van Zwolle, doch komt op denzelfden tijd als thans te Utrecht aan. Op het bureau van politie is een gouden broche gedeponeerd, die op den openbaren weg is gevonden. Programma voor Zondag 25 Septem ber Bokhoven. Quick H Voorwaarts (Utrecht). Zutpben Be QuickQuick I. Het le elftal zal het hard te verant woorden hebben in Zutphen. We wenschen het goed succes evenals het 2c dat den le competitie wedstrijd op Birkhoven zal spelen. De Brieven en Telegrambestellers G. Wiggerman en B. Botli, werkzaam aan het Post- en Telegraafkantoor alhier zyn op 1 Sept. j.l. te Arnhem geslaagd voor het toelatingsexamen van den Postcursus en zullen beiden met ingang van 1 October a.s. voor den tyd van een half jaar over geplaatst worden naar den Postcursus te Utrecht ter opleiding voor hoogeren rang vau Assistent, Conducteur of Hoofdbesteller. Morgen zal de eerste competitie wedstrijd voor de Oostelijke 2e klas achter Rustoord plaats hebben- Het Zwolsche „Verwisseling" zal haar eerste competitie- bezoek afleggen by onze A. U. P V. B'ers. Wie had in Amersfoort ooit kunnen denken, dat de Holiandia-Victoria Combinatie, opge richt uit 2 niets beteekeneude clubjes, in onze gemeente, die op allerlei gebied van sport jammerlijk nog zoo ver achter staat tot zoo'n groei en bloei is kunnen komen. Voor het werken van de leden in het al gemeen en het bestuur in't bizonder bren gen wij onze hulde. H. V. C. hoopt door animeerende wedstrijden en een goed ingericht terrein de voetbal-onthousiasteu in grooten getale naar den ouden Utrecht- schen weg. te doen trekken. Het terrein is evenals vorig seizoen in 2 rangen verdeeld, n.l. lste rang 20 en '2de rang 10 cent. Terreinkaarten, geldig voor alle wedstrijden zijn op het terrein verkrijgbaar a f 2.en f 1.25. levens is gezorgd dat op het terrein ververschingon te verkrijgen zijn. Van den uitgever J. H. de Bussy te Amsterdam ontvangen we het Nationaal Spoorboekje, Winterdieust 1910/11, dat uitmunt door helderen, grooten druk en goed papier. De prijs is 10 cent. BAARN. Do Koningin-Moeder zal in do eerste helft van October Soestdijk ver laten tot het maken van een buiteulandsche reis. Na terugkeer zal zij eenigen tijd op het Loo verblijven alvorens in de residentie terug te keeren. VAN Op Woensdag den óden October 1910 des voormiddags 91/, precies, zal te Ameisfoort aan het perceel Hendrik van Vianden8traat 30 publiek om contant geld worden verkocht waaronder diverse ameublementen, slaap kamer-ameublement, fauteuils, canapé, crapauds, stoelen, tafels, kasten, (,buffet, cylinderbureau, schrijftafel, bad met geyser, eetservies, spiegels, schilderijen, karpetten, gaslampen, kachels, fornuis, gordynen, pendule, klokken, rijwiel, diverse boek werken, viool, brandkast, kinderledikant, restant wijn en portwijn, eenig goud en zilver waarbij zeer fraai gouden horloge met ketting, voorts koper-, blik-, glas- en aardewerk en hetgeen verder te vooischijn zal worden gebracht. Tc bczichtigon Diusdag 4 October van 9'/a tot IS en van S tot 5 uur, Zegt het voort. te Amersfoort zal op Donderdag 6 Oc tober 1910, des avonds 8 uur precies, in het lokaal „HET BOOMPJE", van den heer E. OTTE, aan den Heiligenbergerweg te Amersfoort met schuurtjes en grond te Leusden aan den Leusdergrintweg, nommers 148, 149, 150 en 151. Te zamen verhuurd voor f 6.50 p. week. geschikt voor bouwterrein, gelegen ten zuiden van de huizen, aan den grintweg. met bakkerij en grond aan den Leusder grintweg, nommers 116 en 118. 4. geschikt voor bouwterrein met de daarop staande schuur, aan den Deusdergrintweg. De nos. 3 en 4 zijn in eigen gebruik geweest bij wylen PIET BOSHUIZEN. met grond aan het Monuikenpad, nommers 38 en 40, groot 18 uren, 55 centiaren. Ieder perceel is verhuurd voor f 1.50 per week. waarvan één ingericht tot winkelhuis aan de Stelliugwerfstraat, nos. 16. 18, 20, 22 24 en 26. Een woonhuis is in eigen gebruik, de 5 andere zijn verhuurd te zamen voor f 10 70 per week. Breeder by biljetten. Allen die Iets te vorderen heb ben van ot schuldig zijn aan den Heer PBTKCS VOSK ln leven zonder beroep te Amersfoort en aldaar 27 Augustus 1910 over leden, worden verzocht daarvan opgave en betaling te doen véör 15 October a.s. ten kantore van ondergeteehende, Soesterweg 7. BOLK, notaris. Een heer vraagt tegen 1 Nov. rustige m. of z. pension. Br. met prijsopg. a. h. bur. v. d, bl. onder W. met volledig pension. Omtrek Infanterie kazerne. Brieven onder left. Z S. Bureau van dit Blad. •i.- Lavendelstraat 2 J - VARKENSSLAGERIJ Heden ontyaugen verschil lende soorten beste Proeven steeds verkrijgbaar. Aanbevelend, Munrhulzen 31,

De Eemlander | 1910 | | pagina 2