WEERBERICHT. Thermometerstand BINNENLAND. STADSNIEUWS. ALLERLEI. ADRESBOEK. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT Opgemaakt voorm 10.50 uur. De Bilt, 21 Januari 1911. Hoogste barometorstand 774.9 in.M. te Arlon, laagste 744.3 te Bodo. Verwachting tot den avond van 22 Januari 1911. Matige Zuidelijke tot Z.W. lijke wind. Gesteldheid van de lucht: Nevelig tot betrokken, mogelijk neerslag en stijging van temperatuur in het Noorden en in het Zuiden. Temperatuur: Dezelfde. Barometerstand te AMERSFOORT Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 772 m M. Vorige stand te 12 uur 777 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hedenmiddag 12 uur F. 39 F. 30 F. 33 Voordat de bekende commissie die nog niet geïnstalleerd schijnt aan het werk gaat, zal de Minister eerst rog eens beproeven, wat zyn eigen menschen voor den dag kunnen brengen. Vóór 15 April zal hij het moeten weten. Wy wenschen den Minister natuuilijk veel succes. Maar hij kan vóór 15 April reeds weten, dat zonder enorme verzwaring van het budget zijn plannen nimmer zullen ziju uit te voeren, wanneer zyn doel niet is: beperking van beroepskader en ver korting van oplcidingstyd. En dan zal hij moeten afzien van den eisch: te allen tijde een imponeerende macht op de been. Zonder dat kan zelfs Colijn het niet.". Middenstandsbond Gisteren vergaderde te Amsterdam het hoofdbestuur van den Middenstandsbond in het American-Hóte). De heer K. Koppel Jr., werd als be stuurslid geïnstalleerd. Een zevental nieuwe vcreenigiugen werd als lid van den Middenstandsbond met al- gemeene stemmen toegelaten. Ingekomen was een ra pport van het uitvocierd comité der middenstandstentoon- stelling in 1909 te Amsterdam gehouden. Uit dc overgelegde stukken bleek, dat de midden8ta:idstentoonstclling een batig saldo voor de kas van den Middenstandsbond heeft opgeleverd van ruim f 4000, terwyl vroeger reeds f 1466 door het uitvoerend comité aan den Middenstandsbond weid terugbetaald voor aflossing van de door den bond gesloten leeoing. Het batig saldo bedraagt dus eigenlijk bijna f 6000. (Dc Middenstandsbond). Dreigbrief aan den minister van marine. Door de politie van het Jonas Daniël Mey- e'plein te Amsterdam is gister gearresteerd en Daar Den Haag overgebracht en ter be schikking van de Haagscbe politie gestold een ongeveer 30-jarige man, die aan den mi nister van Marine een dreigbrief schreef, waar in hij deu minister een som gelds vroeg, op een bepaalden tijd en plaats te zenden onder bedreiging, dat schrijver andere een misdrijf tegen het leven van den minister zou plegen of zijn buis in brand zou steken. De man is een oud-matroos, indertijd afge keurd en ontevreden, omdat hem geen pensioen of toelagen werd toegekend, fly vertoefde reeds meermalen in een Rijks werkinrichting. Men heeft den indruk, dat de aangehoudene den brief geschreven heeft teneinde in de gevangenis te komen. De vereeniging van 90 dames hier ter welke zich ten doel stelt het ver schaffen van versterkende middelen, op advies van alle geneesheeren, aan onver mogende zieken en zwakken, verstrekte aan gemiddeld 10 patiënten per dag, in het afgeloopen jaar: 6886 Liter melk, 322 eieren en 256 Liter karnemelk. De afd. Amersfoort van de Yeroeni- ging voor Vrouwenkiesrecht houdt Don derdag 26 Jao. a.s. een vergadering in Hotel Reicbmann. Als spreker zal daarin optreden de heer W. Mansfeldt van Utrecht, met het onder werp: Liberalisme en Socialisme. Op het terrein aan de Koninginnelaan speelt morgenmiddag 't Vyfde I tegen Verwisseling uit Zwolle. Morgen zullen de H. V. V.'ers een hunner belangrijkste ontmoetingen heb ben op het terrein achter Rustoord. De Zwolsche combinatie P.E.C., die reedB eenigeu tijd na H.V.C no. 1 staat, zal dan moeten toonen, of ze werkolyk no. 1 be hoort te zijn. Zooals uit onderstaaud lijstje blijkt, is de spanning in de oostelijke 2e klasse afd. C. zeer groot en heeft, wanneer het meeloopt, zelfs no. 4 nog kans op het kampioenschap dier afdeeling. Wij ver wachten morgen dan ook een zeer span- nenden wedstrijd, waar hardnekkig gewerkt zal worden om de leiding te behouden of te nemen en hopen dat onze stadgenooten, die, naar we vernemen, met goede wil bezield zijn, duchtig revanche zullen nemen op de 3— 1 nederlaag die zij in Zwollo hebben moeten slikken. Dat zij haar laatBten thuiswedstrijd in deze compe titie goed eindige! Stand der Oost. 2e kl. afd. C. Vereen, g-osp. gew. gel- verl. punt. V. T. gem. P E. C. 10 6 2 2 14 25—16 1.40 H. V. C. 11 7 1 3 15 40—18 1.36 V. V. O. 11 6 3 2 15 38—18 1.36 A. V. C. 11 5 4 2 14 29—17 1.26 D. G. S. 10 3 3 4 9 16—26 0.90 Quick 9 3 1 5 7 15—27 0.77 't Vijfde 11 2 3 6 7 17—38 0.63 Verwies. 11 1 1 9 3 1339 0 27 By besluit van den Minister van Financiën is de 396e Staatsloterij vastge steld, welke aanvangt 27 Maart en eindigt 16 Juni 1911, terwyl de datum van verkoop van de loten is bepaald op 13 Maart 1911. We vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van de lotery commissie van den H. Vincen- tius van Paulo, waarir. wordt medegedeeld, dat de te verloten voorwerpen op 24 en 25 Jan. worden tentoongesteld. Op het bureau van politie is een reticule gedeponeerd, die op den openbaren weg is gevonden. Door dc politie is aangehouden een 16 jarige jongen, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van looden pijpen. Hij is na ar Utrecht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Tegen een bakker, die brood rond liei brengen door een kind beneden 12 jaar, is door de politie proces verbaal opj gemaakt, ter zake van overtreding der Arbeidswet. Verantwoording (vervolg). Onder vriendelijken dank meld ik voor den patient te Hoog Hullen of zyn gezin ontvangen te bebbcn: eene moeder (postwissel) f 2. BI 1.- v. Hf3.— J. W. Mf 10.— N. Nf 2.50 Cf5.— A. B. Kf 10 D.w.z. in deze drie dagen te samen f 188.50. Tot herstelling van drukfouten voeg ik er aan toe dat ik behoef f25. voor entreé, f200.voor eeD jaar verple ging 75.voor reisgelden, kleeren, reparaties en andere bijkomende kosten dus voor den patiënt alleen 1300 waarvan nu reeds meer dan de helft inkwam. Mij zeer aanbevolen houdende voot ver deren 6teun, I. HOOYKAAS. Amersfoort, Groote Koppel E 146. 20 Jan 1911. AGENDA. 21 en 22 Jan. Kunstbeschouwing in Amicitia. 22 Jan. Volksconcert in de Keizerskroon. 23. Jan. Verg. Handel en Nijverheid in de Vereeniging, 24 Jan. Albert Vogel in Amicitia. 25 Jan. Lozing van dr. Gunning voor het N. O. G. in het Valkje. 26 Jan. Kiesvereeniging Gemeentebelang „Ons Huis". 26 Jan. Ver. voor Vrouwenkiesrecht, Hotel Reichinaun. 27 Jun. Speenhoff en de la Mar in Amicitia. 29 Jan. Uitv. Tooneelvereeniging D. I. (J. in de Keizerskroon. 1 Febr. Uil voering Amersf. Mannenkoor in Amicitia. 5 Febr. Feestavond van de afd. Amersloort v.d. Ned. Vereen, tot afscb. van Alc. dranken in Amicitia. 7 Febr. De Hagespelers in Amicitia. 12 Febr. Prof. Boltini (specialiteiten^ in de Keizerskroon. 16 Febr. Propaganda vergadering Nederl. Protestantenbond. Amicitia. 19 Febr. Gezelschap de La Mar, in de Kei zerskroon. Een proclamatie. Wat zeggen de lezers van de volgende proclamatie van den burgemeester van een klein dorpje ergens hoog in Savoye: Gezien, dat in dit land de aardappelen bedorven zijn evenals in Frankrijk, Holland en andere landen overwegende, dat de ellende groot is en dat bedoelde ziekte in de aardappels een groot ongeluk is, gezieu dat het graan duur is en de boekweit een slecht beschot ge geven heeft; overwegende, dat ik, in het belang van iedereen, een week lang mijn varkens en vee met de aardappels gevoerd heb en ei zelf van gegeten, om te weten en dat we geen van allen onwel geweest zyn; overwegende, dat, zoo de vaars van Pi- chard ook al gestorven is, het dier toch geen bedorven aardappels gegeten had, gezien, dat ik me daar van overtuigd heb; gezien, dat de Akadcmie van Lyon het zegt in de krant, die ik krijg; gezien ook, dat de apotheker van Chambéry bedorven aardappelen gegeten heeft en dat hij maar één keer onwel geweest is; overwegende, dat dit allemaal bewijst, dat bedorven aardappelen niet ongezond zijn; zoo gelasten wij aan alle inwoners, koeien, ossen, paarden en varkens vau deze ge meente bedorven aardappels te eten, want ze doen geen kwaad. Misschien denkt men, dat deze procla matie wie weet hoe oud is? Volstrekt niet. Het dokument is in Juli 19*0 door den burgervader van een bergdorp in Savoye uitgevaardigd. Weer ziende geworden. William Stone, een timmerman te Frosno, Engeland, heeft, na 25 jaren geheel blind te zyn geweest, op merkwaardige wyze het gebruik van een oog teruggekregen. Dertig jaren geleden werd hij door een ongeluk blind aan het linker oog en eenige jaren later begaf hem ook zijn rechteroog, ondanks alles wat in verscheidene groote ziekenhuizen daartegen werd gedaan. Dezer dagen, terwijl hij bezig was zyn aangezicht te wasschen, kwam zijn voor vinger in vrij onzachte aanraking met zyn rechteroog en terstond kon Stone er mee zien. Hij onderscheidde allerlei voorwerpen in de kamer, maar viel toen flauw, door aandoening overmand. Later las hij opschriften aan den over kant der straat en hy zag voor 't eerst van zijn leven een automobiel. Hij heeft nog moeite personen te onderschei den, maar hij is dankbaar en gelukkig dat hy tenminste weer wat kan zien. Een kranige kerel. Toen de stoomtram HaarlemAlkmaar gisteren te Velsen voorbijstoomde liep tusschen de rails een oude man, die zeker overreden zou zijn, omdat de tram onmogelijk zoo gauw was te stoppen. De machinist sprong daarop van zijn machine en wierp het oudje bytijds op zij. De man botste tegen een boom en viel weer terug op de rails. Weer greep den machinist hem en sproug nn net vóór de tram met deu dooven man, den dyk af. Maar wat doen doove menschen tocb tusscbeu rails! Het vergaan van den„Hil- debran Spoediger dan men verwacht had, is het gelukt, ook het lijk van den tweeden passagier van den „Hildebrand" uit 't Göhrermeer op ie visschen. Dinsdag middag werd het lyk van Keidel door vis8cher3 gevonden op ongeveer vyftig meter afstand van de plaats, waar de ballon zonk. Waarschijnlijk is Keidel nog voor de ballon in het water terecht kwam, uit het schuitje gesprongen om te beproeven, zwemmend den oever van het meer te bereiken. Opgave van de Vereeniging „HANDELenNIJ VERHEID" van personen die zich in de Gemeente heb ben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 11 Jan. 1911 tot en met den 17 Jan. 1911. GEVESTIGD. A. Berendse, van Nijmegen naar Leusderw. 164 A. van t Sant, van Den Haag u. Koning.laan 5 S. P. H. Boshouwer, van Maastricht Daar Parallelweg 32 C. A. van der Weif, van Den Haag naar Pun- teuburgerlaan 12 G. Roordink, van Veeuendaal n. Zuidsingel 69 H. H. Smit Duyzentkunst, v. A'dam n. Havik 17 P. H. A. van Aelst, t. Maastricht n. Br.straat 12 G. de Jong, van Blaricum n. Van Persijnstr. 2 D. O. Bakkenes, van Hoevelaken naar Schim- melpeniiinckkade 11 M. A. ton Ham, van Barneveld n. Utr.weg 109 J. van Laar, van Stouten burg naar Asch van Wijkstraat 21 J. A. van der Dungen, van Brummen naar Langestraat 117 A. Tennissen, van Groenlo naar Soesterweg 61 C. A. de Vrije, van Ede naar Tolstraat 8 F. A Frowljn, van Ootmarsum naar Schim- melpenninckstraat 4 A. C. Hubert, van Den Haag naar Tolstraat 10 B. F. G. Neven,van A'dam naar Puntenb.laan 7 J. T. A. van Milligen, van Amsterdam naar Koninginnelaan 1 P. Landzaat, van Lensden naar Soesterweg 61 P. de Boer, van Harderwijk n. Soesterweg 153 J C. Hak, van Ede naar Achter de Kamp R. Kuis, van Nijkerk naar Prinse6 Marielaan 3 M. Smallegange, van Nijmegen n. Arnh.weg56 W. van Essen, van Nijkerk naar Liend.weg 5 J. van Eykelenburg, van Leasden n. Qroenm. 1 W, J. Kraanen, v. Apeldoorn n Koningsstraat 3 A. H. P. de Pree, van Maaresereen naar Koninginnelaan 1 W. Veenedaal, van Maarsseveen u. Koning.l. 1 VERTROKKEN. G. E. P. Hackenbroek. van Johan van Olde- barneveldlaan 14 naar Utrecht A. Haseleger, van Langegracbt 23 naar A'darn W. A. van üedel, van Parallelweg 22 n. Baaru U. B. van Bentum. echtg. van P. H. Ouwerkerk, van Pieter Pijpersstraai 9 naar Apeldoorn P. Bockweg, van Laugestraat 14 naar Weesp C. L. van Eykelenburg, van Oude Dieveweg 14 naar Feijenoord C. Ames, vau Muurhuizen 11 naar Feijenoord C. J. Plomp, van Heiligenb.weg 4 naar Arnhem A. Wakelkamp, van Heiligenb.weg 4 n. Arnhem J. Nel, van Havik 14 naar Gouaa A. van Es, van Gaslaan 23 naar Oldemarkt J. J. F. Lüngen, van Asch van Wyckstraafc 1 naar Bingen fDuitschland) P. M. van Angeren, v. Kampstr. 39 n. Hilversum F. A. V. Mulder, van Langestraat 43 n. Utrecht E. de Groot, van Hellestraat 10 naar Utrecht J. Glavimans, van Breedestraat 42 n. Besoyen A. N. S. W, L. Coblijn, vau Staiionsstraat 17 naar Haarlem J. H. Heesterman, v. Nieuwstraat 24 n. A'dam J. A. J. Frederiks, van Utr.straat 36 naar Tiel J. Arlar, v. 2e Wolfertdwarsstr. 15 n. Vllssingen J. F. M. a. Brinck, naar Hooglandschestraat 16 naar Oost-Indiö a. Kriek, van Utrechtscheweg 110 naar a'dam Wed N. B. Magnin Boldagtje, van Van Cam- peulaan 4 naar Arnhem j. Hoefman, van Lensderweg 108 naar a'dam G. W. C. Vunderiuk, van Hendrik van Vian- denstraat 7 naar Haarlem P. van Barreveld, v. Bloemeudalschestraat n: Deventer E. H. van Olde, wed J. F. Fijting van Walsem van Langestraat 79 naar Scberpenzeel E. van de Pol, vau Utr.weg 97 naar Nijkerk j. a. Neyenesch, v. BlaDkenheimstr. 4 n. Arnhem PREDIKBEUKTEBf. Op ZONDAG 22 JANUARI 1911. EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10'/, uur Dr. H. J. Toiopefla. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10'/-j uur Ds. I. Ilooykaas. DOOPSGEZINDE KRING Geen dienst. On» adresboek Is verschenen en zal naar de volgorde van luteekening, aan huls worden bezorgd. Moclit Iemand het vroeger wen schen, dan kan het aan ons bureau worden gehaald.

De Eemlander | 1911 | | pagina 2