DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN. Meursing's Carr-Moutbrood Het voordeeligst voor het huishouden is het lOpOt. dividend van ons brood, No. 48. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1911. 8e JAARGANG BUITENLAND. BINNENLAND. Meursing's Carr-Moutbrood. STADSNIEUWS. in geld uitgekeerd f 10 f 25 per gezin. Hoofdredacteur B. <3. BIJ HE SS. Abonnementsprijs Per jaar14.Franco per post id. fó.60. Per 3 maanden id. f 1.Franco per post id. f 1.40. Afzonderlijke nummers f 0.05. Bureau: KLEINE Hl lG 6. Telef. Interc. 19». Prijs der Advertentiön: Van 1 tot 5 regels f 0.40. Voor iederen regel meer 10,08. Buiten liet Kanton Amersfoort per regel f 0.10. (Bij abonnement belangrijke korting). Tot plaatsing van advert, en reel, van bniten het kanton Amersfoort in dit blad is „uitsluitend" gerechtigd het Alg. Binnen-en Bnitenlandsch Advert.-bureau D. Y. ALTA, Warmoesstr. 75-78 Amsterdam Frankrijk. De Franeohe regeering zal ter bevordo- ring van de veiligheid op den Woster- Staatsspoorweg gedurende den lijd dat de hervormingen worden voorbereid, niet minder dan 40 treinen laten uitvallen. Voorts is een ingenieur ijverig bezig met het nemen van proeven over de zichtbaar heid der seinen voor de machinisten op do nieuwe machines. Het schynt namelijk dat men bij de invoering dier locomotieven er niet aan gedacht heeft, dat haar constructio het den machinist onmogelijk maakt om van zyn plaats de seinen te zien. Nu zullen de seinen hooger gehangen worden, terwijl bovendien nog knalsigualen worden inge voerd. Ook moet het stelsol van stoken gewyzigd worden, want op de manier waarop het nu geschiedt is, de machinist altijd zoo iu rook en stoom gehuld, dat hy heelemaal niets kan zien. Is het wonder dat er op die lijn veel ongelukken voorkomen. Duitschland. Het staat nu eindelijk vast: Keizer Wilhelm gaat niet naar Rome om Koning Victor Emaonel van Italië geluk te wenscheu methetvijftigjarigjubileum van het koninkrijk Italië. In zijn plaats en iu zyn naam gaan de Kroonprins en de Kroonprinses, die toch in de buurt zyn, daar zy uit Egypte naar Berlijn terugkeeren. Het zou niet verwonderlijk zyn, wanneer velen in Duitschland en Italië over die plaats vervanging niet voldaan waren. President Failières komt waarschynljjk persoonlijk Koning Victor Emanuel geluk wensohen en Koning George van Engeland zal wellicht eveneens komen; maar de bondgenoot van Italië, die waarlijk niet tegen een reisje pleegt op te zien, blijft weg van het groote feest. Waarom? Is het wonder dat men er hooge politiek achter zoekt; een verslechte ring van do Duitsch-Italiuansche verhouding? Of dat men vermoedt dat Keizer Wilhelm uit Rome wegblijft, wijl zijn bezoek ter gelegenheid van dit feest het Vaticaan onaangenaam zou kunnen wezen? Vooral van dit laatste verdenkt men den Keizer, want moet niet kanselier Bethmann—Hollweg ten zeerste rekening houden met het clericale Centrum, en is niet in de pers dezer partij herhaalde malen duidelijk gezegd, dat een reis van den Keizer naar Rome hoogst afkeurenswaardig zou zijn? Nu meent blijkbaar de Duitsche regeering een mooien tusschenweg gevonden te hebben: de Keizer gaat niet, daarin krijgt het Centrum aijn zin, maar om den schijn te redden, wordt de Keizer vertegenwoordigd door zyn zoon en troonopvolger. „Een bevrodigende oplossing" - aldus de officieuze correspon dent der Kölnische Zeitung „aan den erfgenaam der Duitsche kroon wordt hiermee een opdracht gegeven, die, naar men hopen mag, evon ryke vruchten zal dragen als indertijd het bezoek, dat Keizer Friedrich als kroonprins in Rome bracht". Als voorloopig resultaat van de volkstelling in 1910 is officieel bekend gemaakt, dat het aantal inwoners van het Duitsche Rijk in dat jaar 64.896.881 bedroeg tegen 60.461,489 in 1900, Rusland. De Dooma heeft met 20S tegen 138 stemmen besloten, om een voorstel der oppositie, strekkende tot opheffing van het verbod voor de Israëlieten om op andere dan bepaald aangewezen plaatsen te wonen, te verwijzen naar een commissie. De liberale pers beschouwt dit besluit als een stap in de goede richting voor de Israëlieton. Het Nowoje VVremja is boos en zegt dat de Kadetten werktuigen zyn in de handender Joden, en dat de Octobristen ook niet zuiver zyn. De dweepzieke Russische monnik Iliodor, die den Tsaar verzocht, de Heilige Synode te zuiveren en te hervormen en daarna het landsbestuur in hare handen te stellen, is op Russische wijze onschadelijk gemaakt. Hy is, terugkeeronde naar Tsaritsin, waar zyn aanhangers op hem wachtten, in zyn rytuig door gendarmes aangehouden en weggevoerd, niemand weet waarheen. TWEEDE KAMER. Bestrijding der Zedeloosheid. „Hij, die het zy eenig middel tot „voorkoming van zwangerschap openlijk „tentoon stelt, hetzjj zoodanig middel of „diensten ter voorkoming van zwanger schap openlijk of ongevraagd aanbiedt, „of openlijk of door verspreiding van „eenig geschrift ongevraagd, als ver- „krjjgbaar aanwijst, wordt gestraft met „hechtenis van ten hoogste twee maanden „of geldboete van ten hoogste twee honderd gulden Zoo is dan ten slotte het artikel tegen het Nieuw-Malthusianismo vastgesteld met alle stemmen van rechts en slechts drie van links, die der heeren Patyu, Rood- hujjzen en Van Doom, vóór. Het amendement-Limburg, waarover wjj gisteren schreven; is verworpen door de rechterzijde, versterkt mot de heeren Rood- huijzen en Van Doorn. De Regeering heeft alleen een concessie voor particuliere gesprekken gedaan en daarmede was de heer Van Sasse van Ysselt tevreden. Het volgende artikel (tegen de abortieve middelen en diensten) is zonder stemming aangenomen. Het luidt: „Art. 451quater: Hij die hetzy conig „middel tot verstoring van zwanger schap openlijk tentoonstelt, hetzij „openlijk of ongevraagd zoodanig mid- „del of diensten ter verstoring van wordt gemaakt van gemoute tarwe, waarvan de bijzondere eigenschappen zijn lichtere verteerbaarheid, waardoor meeidcre voedselopname, eu een fijne, zachte, zoetachtige smaak. In Engeland wordt dit brood aanbevolen door ieder geneeskundig tydschrift als het ideaal brood, zoowel voor kinderen als volwassenen (The Lancet, The Hospital, British Medical Journal). Dit Moutbrood regelt de spijsvertering op de meest natuurlijke wyze, bevordert de darmbeweging, en blijft 8 dagen versch, indien het niet is aangesneden. De analyse van Dr. van Hamel Roos Harmens van Carr's Moutbrood luidt: Eiwitstoffen Vet Koolhydraten (Zetmeel enz.) Cellulose Minerale bestanddeelen Watergehalte 11.24»/, 1.60% 50.81% 0.73 1.42% 34,20»/, Of op de droge stof: 17.08»/, 2.43% 77.23% 1-11% 2.15% Reichert-Meissl-getal van het broodvet 8, 11 o.c. Abnormale bestanddeelen zyn niet geconstateerd. Men kan niet weten, hoe smakelyk en gezond moutbrood kan zyn, voor mei geproefd heeft ADRES: de depothouders of het kantoor SMALLEPAD 6 „zwangerschap aanbiedt of als verkrijg- „baar aanwijst, wordt gestraft met hech- „tenis van ten hoogste 3 maanden of „geldboete van ten hoogste 300 gulden." Een nieuw artikel tegen de uitspattingen der homoseiualiteit kwam nu aan de orde „De meerderjarige, die met een min derjarige van hetzelfde geslacht ontucht „pleegt, wordt gestraft met gevangenis- „straf van ten hoogsto 4 jaren." Het artikel wil menscheu tusschen 16 en 21 jaren beschermen tegen homosexucele ontucht, ook al vind: die plaats met hun wil, ook al zijn zij zelf de eigenlijke aan stichters. Hierover is de discussie nog niet ge ëindigd. !)b volksgezondheid in gevaar. De Nederlandsche Bond vau vereeni- gmgen van den handeldrijvendeu eu indus- trieelen middenstand vestigt er do aandacht op, dat een groot deol van het vee, dat rondom Amsterdam aan een of andere ziekte bezwijkt en afgekeurd wordt voor gebruik als voedsel, in plaats van zooa)6 het behoort, onbruikbaar te worden ge maakt, door gewetenloozo opkoopers in Amsterdam wordt verkocht, om daar in den ecu of anderen vorm aan den man te worden gebracht. Het ondeugdelyk vleesch wordt iu melk vaten met eeDige druppels molk over het deksel, in kinderwagens, waschmanden, dienstbodenkoffers, roeibootjes, broodkar ren, karren met doozen in het algemeen iD het onschuldigst uitziend verpakkings materiaal naar de stad vervoerd. In de buitengemeente met vele toegangs wegen en slechts een veldwachter, is men niet in staat het kwaad te keeren. Maat regelen moeten worden genomen, om aan dergelijke misbruiken een einde te maken, niet alleen in het bolang van den eerlyken handelaar, wien op deze wyze een erger lijke concurrentie wordt aangedaan, doch ook in het belang der openbare gezondheid. We vestigen do aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie omtrent de tentoonstelling van verbotorde vrouwen en kinderkleeding op 28 Febr. eD 1 Maart a.s. in de Industrie- en Huishoudschool te houden. Blykens de in dit nummer voorko mende advertentie bestaat er Maandag a.s. gelegenheid tot inschrijving van leerlingen voor de Muziekschool. De vorige maand werd oen verga dering alhier gehouden, ten einde een beschuit en koek, daar zy worden vervaardigd van prima en zuivere grondstoffen. Ons brood is niet kleverig maar flink doorbak ken door onze speciale ovens, waardoor het veel lichter verteerbaar en voedzamer is Reeds in Januari 1910 is. over 1909 Hen lette op de echte nootzoete tarwesmaak van ons „Helltbrood" en „Gezondheidbrood", welke suiaak alleen door de beste soorten tarwe ban worden gegeven, alsmede dat ons brood niet ls beschadigd door spoorwegvervoer enz., alsmede waardoor zijn korsten niet taal, dock croquant zijn. Vraag eon djvijendboekje aan de Afdeeling „Broodfabriek" van Meursing's Machinale Fabrieken van Gebak, Amersfoort.

De Eemlander | 1911 | | pagina 1