WEERBERICHT. Uit de Omgeving. ALLERLEI. Thermometerstand ME DEDEELIN GEN VAN HET KONINKL. EED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorrn 10.50 uur. De Bilt, 24 Mei 1911. Hoogste barometerstand 768.5 m.M. te StMathieu, laagste 737.1 te Seydisljord. Verwachting tot den avond van 25 Mei 1911. Zwakke tot matige Z.W.-lijko tot Zuidelijke wind. Gesteldheid van de lucht: Gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer met geringe kans op onweer. Temperatuur: Warmer. barometerstand te AMERSFOOpT 764 m.M. Vorigo stand te 12 uur 762 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 62 Laagste hedennachtF. 50 Hedenmiddag 12 uurF. 55 AMERSTOORTSCHE BAD- EN ZWEMTNRICHTJ NG. TEMPERATUUR van het water op Woens dag 24 Mei des 's morgens 7 uur is 59" F. Naar wij vornemen heeft de directie der Nederlandscho Centraal Spoorweg- maatschappij het voornemen in verband met het te verwachten druk reizigersver- voer op Donderdag 25 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) en op Maandag 5 Juni a.s. (2en Pinksterdag) een aantal extra-reizigerstrei non te doen loopen. Deze treinen zullen echter slechts loopen by gunstig weder en kunnen er een of meer verval'en indien het verkeer gering mocht zijn. Van Utrecht B. S. naar Amersfoort zul leu vertrekken 4 extra-treinen, van het Buurtstation vertrekkende resp. ten 10.10 v. m., 2.00 nam., 2.25 nam., en ten 6.45 namiddags. Van Doldersche weg naar Amersfoort 2 extra-treinen, vaudaar vertrekkende resp. ten 5.00 aam. en ten 5.30 nam. Van Amersfoort naar Harderwyk 1 extra- trein, vanhier vertrekkende teu 7.23 nam., deze trein stopt niet aan de stopplaatsen tusschen Amersfoort en Nijkerk. Van Amersfoort naar Utrecht B. S. 1 extra-trein, vertrekkende ten 6.00 nam. Van Amersfoort naar Doldersche weg 2 extra-treinen, vertrekkende resp. ten 2.35 nam. en. ten 3.10 nam. Van Harderwijk naar Utrecht B. S. 2 extra-treinen, vertrekkende resp. ten 6.20 nam., en ten 9.14 nam. Deze treinen stoppen niet aan de stopplaatsen. In verband mot de nieuwe verdeeling der Gemeente in kies- en stemdi6tricten is het noodig eene wijziging te brengen in de aanwijzing der slemlokalen, waartoe volgens artikel 65 der Kieswet de Raad verplicht is. B. en W. achten daartoe het meest aan gewezen voor district 1, 2 en 3 respectielyk een lokaal van het schoolgebouw voor de Hoogere Burgerschool, van het schoolge bouw aan do Hellestraat, en van het voor malig schoolgebouw aan de Koestraat en stellen den Raad derhalve voor deze localen daarvoor aan te wyzen. B. en W. stellen den Raad voor een crediet van ton hoogste f 80O toe te staan voor het instellen van een onderzoek inzake het verkrijgen ecner tramverbinding met Soest. De Gemeenteraad van Soest heeft daar toe een bedrag van f 200 beschikbaar ge steld. B. en W. stellen voor ten aanzien van do concessie-aanvraag van den heer Kricger nog geen beslissing te nemen, voor dat de resultaten van bovengenoemd onder zoek bekend zyn. By de gisteren ter Provinciale Griffie van Gelderland gehouden aanbesteding van het uitvoeren van buitengewon bestratingen op den rijksweg Apeldoorn-Zutphen (ra- miug f 3000), werd o.a. ingeschreven door onzen stadgenoot Th. W. Bonte voor f 2960-85. De laagste inschrijver, G. Hel te Zutphen, besomde f 2858. De le luitenant H. D .S. Hasselman, van het le reg. veld-artillerie, die deel neemt aan den eersten cursus bij de oefe ningsbatterij in de legerplaats bij Olden- broek, keert 27 dezer naar zijn garnizoen terug. Gumeentrlijkb Drinkwaterleiding. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben goedgekeurd het Raadsbesluit der gemeente Amersfoort tot aankoop van de terreinen bestemd voor prise d'eau voor de gemeentelijke drinkwaterleiding. Vliegev te Soesterberg. Op Hemelvaartsdag worden te Soester berg weer vlieg-demonetraties gehouden Buiten Verschaeve en Wijnmalen heeft de directie geëngageerd Tyck, een zeer bekend Belgisch vlieger, bekend vooral door zijn verschillende hoogtevluchtcn. Tyck komt met een Blériot naar Soeeterborg. Er is in de laatste dagen wederom ijverig in dit vliegkamp geoefend. Zoo vloog Maan dag Verschaeve op een hoogte van 500 M, en dat met movrouw Koolhooven als pas- sagiere. En vol plané kwam hij naar be neden. Ook Fl its Koolhovon steeg met zijn Heidevogel op. Hij maakte vijf reisjes, en nam o. a. zijne vrouw en nog een ander familielid mede. Hij vloog op een gemiddel de hoogte van 100 M., en kwam oveneens en vol plané naar benedon. VEENENDAAL. Ondanks de verma ningen van de anti-rerolutionuaire bladen aan de afgetreden anti-rev. raadsleden om op hun post te blijventot dat hun opvolgers zonden gekozen zijn, waren op de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering de afgetredenen niet aanwezig. De voorzitter, die Da het door den secre taris voorlezen der lange, doch correct opgemaakte notulen op zijn, met nadruk gedane vraag, of niemand aan- of opmer kingen had te maken, geen antwoord kreeg, begon toen zelf te betoogen, dat in de vorige vergadering besloten was doD secre taris te gelasten binnen 24 uren het kohier van de schoolgelden ter hand te stellen. En hoewel de leden zich niet anders her innerden dan dat daar wel over gesproken maar niet tot een besluit gekomen was, wist hy het zoo beslist to verzekeren, dat de raadsleden er zich ten slotte bij neer- legdon om dat besluit als nog in de notulen op te nemeD. De heer Woudenberg beklaagde zich, dat zyn voorstel niet was geformuleerd zooals hy had voorgesteld en bedoeld. Volgens zijn meening had hij duidelijk genoeg doen uitkomen, dat hij de bedoeling had gehad om het besluit van 19 Dcc. 1.1. te herroepen en daar week het door den voorzitter geformuleerde ver van af. De voorzitter beriep er zich echter op, dat hij tot slot een ontwerp had laten voorlezen en dat de heer Van Woudenberg dat had goedgekeurd en toen hot lid van de Bovon- kamp den voorzitter byviel, won hij ook hier het pleit. Toen opnieuw 't voorstel om den secre taris te schorseD, waarover de vorige keer de stemmen staakten, aan de orde kwam en 't te voorzien was, dat de voorstellers iu de minderheid zouden blijven, vorlieten de nog twee overgebleven anti rev. leden de zaal, waardoor er geen voldoend aan tal leden meer aanwezig was om 'n besluit te nemen. Op de publieke tribune werd zelfs door een vurig anti luidruchtig in de handen geklapt. De handelwijze der Raadsleden heeft alleen ten doel de beslissing over de hier op het oogenblik alles beheerfchende quaes- tie voor of tegeu den secretaris of den burgemeester uit te stollen tot na de aan staande Gemeenteraadsverkiezingen. LAGE VUURSCIIE. Door nu wijlen den hoer II. A. Insinger, onlangs te Parijs overleden, is vermaakt aan de Ncd. Her vormde Kerk to LageVuursche f5000, en aan de diaconie dier gemeente eveneens f 5000. 'tTragisch-comische einde van 'n romantisch avontuur. De heer d'Abbadie d'Arrast, die zijn visitekaartje en eonige kleedingetukken op een brugje te Parijs had neergelegd, om te laten ge- loovcn, dat hij vermoord was of zelfmoord had gepleegd, is met mejuffrouw Benoit behouden en wel te Quebec aangekomen, van waar het paar, dat als de heer en mevrouw Wye reisde, als ongewenschte vreemdelingen weer teruggezonden zal wordeD, en wel, naar de couranten meldeu, op twee verschillende schepen. „Gewichtige" diefstal. Te Delft is eene hoeveelheid van 6000 groote straatkeien van de stedelyke werf gestolen. Zekere schipper v. d M. moet de vracht hebben gevaren. De steeoen werden te Rijnsburg verkocht. Naar deze schipper wordt allereerst ge zocht. Vreemde politieke demon- stratie. Men meldt uit Wijk a.Zoe aan de „O. H. Ct.«: Tachtig roeden aardbeien, toebohoorende aan W. van der Mey, gewezen candidaat voor den gemeenteraad, werden door geest verwanten afgeschoffeld en bij het hoofd der school, den heer H. van der Zand, werden vier groote ruiten ingeworpeu. Aan beide personen wordt verweten, dat zij oorzaak zijn, dat de officieele Katholieke candidaat niet »ekozen werd Van een en aoder is aangifte gedaan bij de politic, die de daders nog niet heeft kunnen ontdok ken. de gewone Venetiaansche kleederdracht. Eensklaps, na de eedsaflegging, kleedde zy zich met bewonderenswaardige snelheid uit, zoodat zij moedernaakt voor de rechters stond. Dan wendde zij zich tot de edel- achtbaren en het publiek en riep uit: „Ziet eens, heeren, hoe schoon ik ben". Alge- meene consternatie! De belangstelling was echter niet buitengewoon groot, omdat de vrouw tamelijk leelyk en vry oud was. De eerste, die zijn bezinning herkreeg was de president van de rechtbank. Hij riep den deurwaarder en zijde„Trek dat vrouws persoon een toga aan". Aldus geschiedde en daarna werd de bedaagde Phryne we gens gebrek aan eerbied voor de rechter lijke macht veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De vrouw stond als niet goed bij het hoofd bekend. Valsch alarm. Door den vre derechter in Marlboroughstreet te Londen werden gisteren twee jongens veroordeeld tot 40 shillings boete, subsidiair één maand hechtenis, omdat zij te midden van de menschenmassa, die stond te luisteren naar do muziek iu Hydepark. „harembroek" geroepen haddeD. Deze zinlooze kreet had een levensgevaarlijk gedrang teweeg ge bracht; er was evenwel niemand onder de menigte die een „harembroek of zolfs maar een „hobble-skirt* droeg. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente heb ben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 10 Mei 1911 tot en met den 16 Mei 1911. Ongeluk in een steenfa briek. Te Weurt had op een steenfabriek der firma Duys een ernstig ongeluk plaats, dat misschien eeu of twee slachtoffers zal eischen. Bij het inkruien der steenen in den oven, stortte deze plotseling in, met het noodlottige gevolg, dat drie worklieden ernstig werden gekwetst. Een hunner werd onder de invalleude massa bedolven en eerst geruimen tijd na het voorval, toen zijn afwezigheid pas werd ontdekt, uit zijn neteligen toestand vorlost. Een dokter, die toevallig ter plaatse was, verleende de eer ste hulp. De toestand der gekwetsten is zorgwek kend. Machinale Fokker ij van Struisvogels. Dezer dagen verkreeg de Rotterdamscbe Diergaarde 2 eieren van haar Afrikaanschen of Reuzen-Struisvogel en een gelijk aantal van den NoDdoe of Amerikaauschen Struisvogel. Aan het Hoenderpark De Nijverheid te VlaardiDgen werd verzocht deze eieren in een harer machines te willen uitbroeden. De eieren zijn nu goplaatst in een der machines met glazen deksel, zoodat zij, die het Hoenderpark mochten wenschen te bezoeken, het broedproces kunuen gade slaan. De eieren van den Reuzen-Struisvogel wegen gemiddeld 113 KG. per stuk en die der NandoeB ruim '/a KG. Onder den trein. Een droevig ongeluk had Zoudag te Haaksbergen plaats. Een juffrouw uit Hellendoorn, als huishoud ster in betrekking bij den heer S. Franken- huis aldaar, wilde haar familie, in eerstge noemde plaats een bezoek brongen. Haar was gezegd, dat ze nog ODgeveer een half uur den tijd had, maar in de meening, dat het haar trein was, die vertrok, sprong zy op den in beweging zijnden trein, die om kwart voor negen in de richting Enschedé vertrekt. Ze kwam onder den trein terecht en was terstond dood. Rassenhaat In de gevangenis te Lake City, in den staat Florida, waren zes negers gedetineerd, die onder verdenking lagen van een moord te hebben gepleegd. Daar verscheen voor de gevangenis een groep auto's, waarin 10 personen gezeten waren. Dezen toonden den 17 jarigen zoon van den vrederechter een telegram, waarin de uitlevering van de zes negers verzocht werd. Dat telegram heette afkomstig te zijn van een vrederechter in een naburig district. De zood van don vrederechter voldeed aan het verzoek; maar later bleek, dat het een vervalscht tolegram geweest was. de negers werden in de auto's mee genomen en buiten do stad neergeschoten. Zonderlinge getuige. Voor een rechtbank te Venetië moest eonige dagen geleden een vrouw uit het volk als getuige gehoord worden, Zy verscheen in GEVESTIGD. Heudrik van Rijnstra van Utrecht naar Muurhuizen 117. Willemijntje Bartha Krul van Buurmalsen (Tricht) n. Soesterw. 3. Cornelia Johanna Catharina Hasenbos van Bu8sum n. Langenstr. 40. Johanna Bensik van Groningen naar Lan- gestraat 103. Franciscu8 Hendrikus van der Heijden van Bus8um n. Borstraat 19. Paulina Ludovica van der Kreek v, Zand- voort n. Asch v. Wijkstraat 1. Elisabeth Ilendrika Vogel van Baarn Daar Utrechtscheweg 14. Hermina Hendrica van Veen v. Arnhem n. Wijersstraat 5. Cornelia Johanna Hoogwinkel v. 's Hago naar Arnhemscheweg 3 Reintje Elizabeth Anna Hoogwinkel van 's Hage naar Arnhemscheweg 3. Augustus Gijsbertus Mulié v. A'foort (Inf. Kaz.) n. Muurhuizen 5. Antouius Willem Vervloei van Enkhuizen naar Vlaaakkerweg 44. Jan Boom van Assen n. Schimmelp.str. 23. Dr.Salomon de Jong van Leeuwarden naar Utrechtscheweg 97. Rcineris Richardus van Valkenhoef van Kampen naar Kampstraat 97. Charlotte Catharina Maassen v. Duitschland n. H.v.Viandenstraat 12. Dirk Hendriksen v. Utrecht n. Muurh. 55. Cornelia Elizabeth Mensing v. Hilligersberg naar Borkenweg 6. Alida Francina Bon van Lexmond naar Plantsoen 3. VERTROKKEN. Elisabeth Antonia Hoedt v. Schimmelp. kade 3 naar Leiden. Elisabeth Johanna Harrebomée van Joh.v. Oldenb.laan 5 naar A'dam. Antonius Staal van Nicasiusstraat. 26 naar Leusden. Gei rit van Deth van Schimmelp.kade 16 naar Amsterdam. Jozua Marinus de Kruiff van Langenstraat 105 naar Ede. Jan Willem Hekkelman van Withoosstr. 17 naar Haarlem. Petronella Betsy Belksma van Utrechtache weg 84 naar A'dam. Maria Johanna Immikhuizen v. Kruiskamp 69 naar Zeist. Johannes Henricus Mcnsink van Kranke- ledeDstraat 1 naar Baarn. Klaas Kraayenhof van Leusderweg 74 d. Putten. Beije Both van Aldegondestraat 42 naar Leusden. Maria Geertruida Berendina Hessing van Arnhomschcstr. 4 n. Baarn. Everardus Fhilippus Willigenburg v. Groote Spui 35 n. Hilversum. Hendrik Wassink van Soesterw. 114 naar Barnevold. Marianne de Graaff van Bergstraat 9 naar Aerdenhout (gero. Bloomendaal.)

De Eemlander | 1911 | | pagina 2