Bijvoegsel behoorende bij DE EEMLANDER van Zaterdag 17 Juni 1911. STADSNIEUWS. Correspondentie. ALLERLËT" Naar het Vaderland verneemt wordt de velddag van het Leger des Heils Woens dag 12 Juli a.a. gehouden op het landgoed „Nimmerdor". Generaal Booth zal den velddag leiden. Wc herinneren aan do Polo-Wedstrij den, morgenmiddag in de zweminrichting te houden. De heei H. C. de Blécourt, onder wijzer aan de openbare lagere school in de Beekstraat alhier is benoemd toL onderwij zer aan de openbare lagere school aan den Haageweg te Zeist. Morgenavond 8 uur geelt de staf- muziek van het 5o reg. inf., directeur de heer G. Bikkers, een concert op het torras van Amicitia. Het programma luidt als volgt: 1. „Kunst naar Kracht", Marsch. Muikcus 2. Ouverture „Zampa" Herold 3. „Calantbe" Waltz Holzmann 4. Grando Fantaisie Sar des motifs de 1 Opéra „Les Dra gons de Villars" Jlaillart 5. Ouvorturc „Oberon" Weber „a.'„ChansonPolonaiso"Wieniawski-Bikkers b. „La Caravane" Asch 7. Drei Spanische Tinze Moszkowski 8- „Lasst den Kopf nicht hiingon" Grosse Potpourri. Lincke Op de laatste vergadering van den Bond van Leerare ssen b./h. H u i s- houdonderwijs, gehouden te Utrecht op 14 Mei 1911 is besloten, dat het examen ter verkrijging van een diploma als leerares in koken en voedingsleer ge houden zal worden te Amsterdam in liet gebouw der Nieuwe Huishoudschool op 13, 14 en 15 Juli, dat de examens in be handeling der wasch en in huishoudkunde zullen worden afgenomen in het gebouw der Amersfoortscho Industrie ën Huishoudschool, resp. op 17, 18, 19 en 20, 21 en 22 Juli. In do examencommissies hebben 0. 0. zitting de damoe H. M. S. J. de Holl en C. J. ten Bosch, van de Ind. en Huishoud school alhier. Tot algemeen voorzitter is benoemd de heer H. J. de Groot, Inspecteur M. O. Gisterenavond hield het Plaatselijk Comité voor vervroegde wickelsluitiug een algemeene vergadering in Ons Huis, onder voorzitterschap van den heer T. Dorrepaal- Bij de opening sprak hij er zjju voldoening over uit, dat het streven bij alle vereeni- gingen symphatie vond, terwijl 10 vereeni- gingcn zich aansloten. Een woord van dank brengt hij aan het negenuursluitingscomité voor den te dezer stede verrichten arbeid en aan den heer Goote, dio hoewel tegenstander van de zaak, de voorbereidende werkzaamheden regelde. Hierna worden de notulen gelezen van 17 Mei 1911, die worden goedgekeurd. Het reglement wordt artikelsgewijze behandeld en na een uitvoerige discussie over de comributiehcffing goedgekeurd. Als taak van het comité wordt aangegeven: het doel, omschreven in art. 1 der grond regelen van het Nationaal comité met alle wettelijke middelen te bevorderen. Het comité tracht dit doel te'bereiken: 1. door aansluiting van vereenigiugen; 2. door het maken van propaganda in woord en geschrift; 3. het richten van verzoekschriften aan bevoegde autoriteiiec. 4. het aanwenden van alle wettelijke middelen, die tot het doel kunnen leiden. De contributie bedraagt: voor vereeni- gingen met 25 of minder leden, f2.50; van 26 tot 50 leden f3, van 51 tot 100 leden f4; van 101 tot 200 leden f 5; van meer dan 200 leden f 7.50. Vereenigingen voor welke de contributie te zwaar is, kunnen vermindering daarvan verkrijgen. Van de contributie moet 30 pet worden afgedragen aan het nationaal comité. Tot leden van het Dag. Bestuur worden gekozen de heereu T Dorrepaal, J. G. Fontein en J. Hofland, resp. als voorzitter, secretaris en penningmeester. Hierna wordt oen vragenlijst vastgesteld, die aan winkeliers eu bedienden zal wor den toegezonden, om hun raeeuiug omtrent de vervroegde winkelsluiting te vernemon. Ter vergadering vau het Kiescollege bij de Ned. Herv. Gemeente te Amersfoort waren gisteren, Vrijdagavond, 54 leden opgekomen tot het formeeren van een zes- en drietal ter voorziening in de Vacaiure- Vunderink, voortdurende door het bedankeu van ds. v. d. Grient. Op het zestal werden geplaatst: ds. J. Panuebakker, te Nedorhemert, met 30; ds. P. \V. van den Berg, te Nijeveen, met 29 en verder ds. J. J. Homburg, te Goes; ds. J. Hoogenraad, te Meppel; di. II. Schokking, to 's Gravenliage en ds. P J. Steioz, te Goes, die elk 28 stemmen op zich vereenigden. Nog waren uitgebracht respectievelijk 27, 24, 24, 23, 23 on 22 stemmen op ds. W. W. Siddré te Durgerdam; ds. J- M. Lammere te Rhenco; dr. G. Oorthuis te Amsterdam; ds. C. Heemskerk te Dordrecht; ds. B. J. van Heyniugen te Bussum en ds. W. Bieshaar te Zetten. Op het drietal werden geplaatst: de. J, Pannebakkor, dr. H. Schokking en ds. P. \V. J. van den Berg, die opeenvolgend 30, 29 en 28 stemmen bekwamen, terwijl nog 26 stemmen waren uitgebracht op ds. J. Hoogenraad. Het beroep volgt tegen hot eind dezer of het begin der volgende maand. Op do agenda voor do jaarlijksche al gemeene vergadering der Tucht Unie, welke, zooals reeds vroeger is gomeld, op Vrijdag 30 dezer te Amersfoort zal worden gehouden, komen de volgende voorstellen voor: Van het algemeen bestuur: De vergadering spreko den wensch uit, dat de regeer ing zoo spoedig mogelijk overga tot het nemen van maatregelen ter verkrijging van snel recht bij overtredingen, en drage den algemeenen secrotaris op, van dezen wensch aan betrokken autoritei ten mededeeling te doen. Een voorstel van den heor Van Meura, lid van het dag. bestuur: De Tucht Unie schrijve een prijsvraag uit voor een onderzoek naar do oorzaken der tuchteloosheid of noodige eenige be voegde personen uit, hot bedoelde ondor- zoek in te stellen en hunne bevindingen in een verhandeling mede te deelen. Do goedgekeurde prijsvraagbeantwoording of de vorhandeling worde door de Unie uit gegeven. Voor het eindexamen van het Gymnasium alhier zjjn geslaagd voor getuigschrift A.J. Bakker en J. Enkelaai te Amersfoort en 8. J. Pit to Baarn. Afgewezen: drie. Te Utrecht slaagde heden voor het practisch apoth. examen mej. A. E. van Laaren. Mevr. B. F. We?eii8 plaatsgebrek moet uw stuk blijven liggen tot 'n volgend nummer. De Europeesche rondvlucht. Het vertrek der deelnemers. De deelne mers aau do Europeesche rondvlucht zullen Zondagochtend op drie vorschillende banen van het enorme groite Viucennesvliegkamp vertrekken en wel om de twee minuien. Bij loting is uitgemaakt dat oin 6 uur Tabuleau, wereldrecordhouder van den duur en afstand, het eerst zal starten met zijn Bristol-biplaau, om 6.02 volgt dan Védrines (Morane eendekker), om 6.04 Bathiat ^Sommer eendekker), etc. Henri Wijnmalen vertrekt om 6.22. De laatste vlieger is niemand anders dan een tweede landgenoot, de Rotterdammer Van Meel, die om 7.42 als laatste moet ver trekken. Na 12 uur zal niet meer van Vincennes vertrokken kunnen worden. Na dat uur mogen echter de vliegers van alle vliegkampeu van de departementen der Seine en Seine Oise vertrekken, welke allen nog iets verder van Reims zijn ge legen dan Vincennes. Volgens de „Petit Bleu" zjjn te Parijs op het oogenblik favoriet de aviatcurs Weymann, 5 édines en Beaumont, daarna komen Tabuteau, Wijnmalen, Bieloricic en Renaux. Sigarenrook in de kam er. Het is waaischijnlijk niet iedere huisvrouw bekend, zegt de G. en W. dat men de onaangename lucht van sigaren en Biga- rettentabak gemakkelijk kan verdrijven door 's nachts in de kamer, waar gerookt werd, een grooten schotel met versch wa ter te zetten. Govaarljjk bezoek. De Nieuwo Courant hoeft gehoord, dat een aantal Nedei landscho kooplieden het land zullen verlaten, wanneer President Fail- lières ons land bozoektomdat zij bang zijn voor f a i 11 e e r e n. Intieme mededeeling. Van sommige kranton is de lezenswaardigste rubriek do z.g. „Vragenbus". Deze intimi teit uit een dezer vragenbossen ovgediept: „231 Als kippen vlooien hebben, schaadt dat aan het broeden? Zoo ja, welk middel is daar tegen om die vlooien te verdelgen. Ik heb veellast van onbevruchte eieren en doode kuikens. Bjj voorbaat mjjn harte- lijken dank". Aardbeving. Gistermorgen te 4 uur 25 werd een aardschok waargenomen te Ransart, welke een groote paniek onder de bevolking veroorzaakte. Het observatorium te Madrid nam om drie uur in don namiddag een buitenge woon hevige aardbeving op zeer grooten afstand waar. Het observatorium te Uccle, uam Don derdag een zeer hevige aardbeving waar, op 'n afstand van 9200 kilometer, en die twee uur duurde. Men vermoedt dat de aardbevingsverschijnselen zich in Japan hebben voorgedaan. Inbrekersbende gepakt. De Petersburgsche geheime politio heeft de hand gelegd op een internationale iubrekersbende. Do bende bestaat in hoofd zaak uit Grieken. Overdag bezochten de bandieten de magazijnen, waar zij 's avonds wilden inbreken. Een huiszoeking in het hoofdkwartier der bende leverde de politie de plannen in handen om in te breken in magazijnen, gevestigd te Berlijn, Parijs en Amsterdam. Een koningszoon als dief. In Parijs is een koningszoon als dief in hechtenis genomen. Het is een zekere baron Delord die zijn slechte practijken in eon warenhuis aldaar wilde toopasseu. Op het oogenblik dat hij een doosje met parfumerie on 6 paar kousen in zijn zak wilde steken weid hij gepakt. Delord is een zoon van koning Ama- deus van Spanje en een Fran$aise. Na den dood van den koning kreeg hjj 100.000 fr. en werd later nog herhaalde lijk door het Huis Savoye gesteund. Niet lang geleden deed hjj een rijk huwelijk maar bracht er in korten tijd alles door. Tot dat hij, diep gezonken van diefstal leefde. 'n Huweljjk iu den maneschijn. Juffrouw Eva Hunter, een niet-onbemiddelde New Yorksehe dame, een jeugdig ingenieur, Baylise Walker, hebben er zich een reis van 3000 K.M. voor getroost om zich in den maneschijn op den top van een eenzamen heuvel in Californië, in den echt te laten verbinden. Het was twee jaar geleden op dien heuvel geweest, dat zij zich verloofd haddon. Tweehonderd vrienden vergezelden het paar en don bejaarden dominee naar den top' Maar het pad naar boven was zoo steil en moeiljjk, dat de predikant geruimen tijd moest uitblazen voor hjj weer voldoende op zijn verhaal was gekomen om de trouwplechtigheid te leiden. De aanwezigen verklaarden later, dat zij nooit zoo iets plechtigs hadden bijgewoond als deze huwelijksvoltrekking in den maueBcliijn. Tegen dehoedenspelden. Het Pruisische spoorwegbeBtuur heeft een aanschrijv ng verspreid, waarin den be ambten wordt opgedragen, te letten op vrouwen met gevaarljjke hoedenspelden, welke spelden in het gedrang aan de stations licht ernstige verwondingou kunucu veroorzaken. De boaiubten mooton vrouwen met govaarljjke spoldon verzoeken, die te verwijderen of onschadelijk te maken; anders zullen z|j niet in de spoorrjjtuigen toegelaten worden en straf beloopen. Voorzorgsmaatregelen. De Londonsche politieoverneid rekent voor do aanstaande feestdagen op een massa onwel kome gasten uit de Vereen. Staten, die van de kroningsfeesten zullen partytrekken oui huu zakken te vullen. Zij heeft dan ook zich in verbinding gesteld met een particuliere detectieve inrichting te Chicago om haar detectievedienst te versterken met een aantal boproefde krachten. De Amcri- kaansche detectives zullen deelnomen aan alle feestelijkheden en waar noodig, op treden in de rol van Amerikaansche mil- lionuairs. Ook uit Borljjn zijn hulptroepen aange nomen en 3000 extra-agenten zullen op den kroningsdag in de voorsteden dienst doen. Broedertrouw. Op het meer Erne, in het Iersch» graafschap Ulster, waren twee broeders aan het varen, toen door een windvlaag bun bootje omsloeg. De oudste, Gerald, wist zich van eenige kloeding- stukken te ontdoen en zwom naar zjjn broeder, Thomas, om hem to helpen. Hjj greep hem en zette hem op den kiel van het omgekeerde boodje. Maar Thomas kon zich daar niet houdon en na zijn heldhaftigen broeder een kus te hebben gegeven, zonk hij weg in do diepte. De ouders der beide knapen waren aan den oever getuigen van het ongeluk, zonder iets te kunnen doeu om hen te helpen. Opgave van do Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID" van poraonen die zich in de Gemeente lieb- bon gevestigd, of daaruit zjjn vertrokken naar andere Gemeenten, met vormclding van woonplaats, van den 7 Juni 1911 tot en met den 13 Juni 1911. GEVE8TIGD. Cbristoffel Volbracht van Schoten naar Westerstraat 115. Willem Treffers van Sprang n. Havik 4. Evcrdina Jacoba Verschuur van Tilburg naar Kampstr 51. FerdinanduB Franciscus Josephus Marie Janssen v. Hilversum n. Leusderweg 20. Carol Marinus Hnbertus Kroesen v. Para maribo n. Utr.weg 97. Maarten Buis van Nieuwer Amstel naar Arnh.straat 24. Gerard Willem Lo Heux van Utrecht n. Langestraat 119. Martinus Wilhelmus Olthof van Zeist naar B. Wuijtierslaan 13. Arie van Leeuwen van Lousden naar Vijverstraat 19. Margaretha Leemans, wed. v. Noordt van Inf.Kaz. n. Leusd.weg 68. Johan Christiaan Hagelen van Hilversum naar Aldeg.straat 42. Johanna Christina Swankhuiscn v. Avcrcest naar Soesterweg 12. Anton Herman Huijsket van Utrecht naar Schimmelpstr. 44. Hendrika Geertruida Blom van Anna- Paulowna naar Parallelweg 26. Wilhelmus Johannes Teuuissen v. Ruiterstr. naar L. Beekstr 25. VERTROKKEN. Pieter van de Peppel van Soesterweg 107 naar Schiedam. Johannes van Empelen van Woest.weg 59 naar Leusden. Henrica Christina Seller van Bloklandstr. 6 naar Hollnm. Willem Jan Mulder van Drieringenst. 6 naar Leusden. Antonie van de Waardt van Vijverstr. 28 naar Duisburg, (Duitschland) Eduard de Graaf van Koninginnelaan 1 n. Amsterdam. Dicuwke Hcins van Zuidsingel 43 naar Leeuwarden. Maartjo Maria Colenbrander van Kampstr. 24 n. Amsterdam. Alijda van Dijkhuizen van Soesterweg 3 naar Nijmegen. Abraham van Selm van Flierbeekstr. 9 n. Hoogland.

De Eemlander | 1911 | | pagina 5