WEERBERICHT. thermometerstand Rechtzaken. ^STADSNIEUWS. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 unr. De Bilt, 9 October 1911. Hoogste barometerstand 774.9 m.M. te Stornaway, laagste 750.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond tan 10 October 1911. Zwakke tol matige N.O. lijke later toenemende Noordelijke tot N.W. lijke wind. Gesteldheid tan de lucht: Meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien. Temperatuur: Iets koeler. Sfcrometerstand te AMERSFOOPT 768 m.M. Vorige stand te 12 uur 758 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenE. 60 Laagste hedennachtF. 4S Hedenmiddag 12 uurF. 55 KANTONGERECHT. Door het Kantongerecht te Amersfoort zijn de volgende vonnissen uitgesproken: Trekdieren onbeheerd laten staan, H. J. v. B. te Amersfoort f 2 of 2 d. Verwekken van nachtelijk burengerucht, H. v. S te Soest f 3 of 8 d. W. v. d. B., f 3 of 3 dH. M. f 3 of 3 d., J. S. f 2 of 2 d. allen te Baarn. Dronkenschap, Th. v. B. te Amsterdam f 3 of 3 d., A. v. 't K. to Soest f 5 of 3 d. A v. d. P. f3 of 3 d., G. v. D.f3of3d. beiden te Njjkerk. H. S. de G. f 3 of 3 d. G. H. f 3 of 3 d. beiden te Baarn. W. A. P. f 3 of 3 d. E. H. f 3 of 3 d. E. H. f 5 of 3 d. H. v. V. f 2 of 2 d. 't Vervoer door trekdieren doen plaats hebben op noodeloos pijnlijke wjjze, A. de G. te Bunsohoten f5 of 3 d. In Augustus op wei- of hooiland loopen, D. H. te Eemnes f 1 of 1 d. Op verboden grond loopen, L. M. te Amersfoort f 3 of 3 d. Als sohipper niet de wettelijke voorschrif ten vastgesteld tol voorkoming van aanva ring of aandrijving in acht nemen, P. K. te Spakenburg f 5 of 5 d. Visscben zonder acte en vergunning met ougeoorloofd vischtuig, W. F te Amersfoort 2Xf5 of 2X2 d. en vernieling van de in beslag genomen sleeplijn. Het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen met een wildstrik, J. J. C. te Utrecht f 5 of 4 d. en vernieling v. d. in beslag genomen strik. Overtreding Visscherijwet, G. W. v. d. B. te Baarn f 2 of 2 d. M. E. V. te Leus den 2xf 2 of 2x2 d. en verbeurdrerkl. v. d. peur. E H. te Amersfoort f 2 of 2 d. Wielrijden zonder licht, J. B. te Amers foort 1 2 of 2 d. Niet op vordering der politie zijn rijwiel doen stilhouden, J. B. te Amersfoort f 5 of 5 d. Geheel idem, N. H. te Soest f 5 of 5 d. Wielrijden zonder licht en bel. N. H. 2 X f 2 of 2 X 4 d. A. v. 't K. 2 X f 2 of 2 X 2 d., beiden te Soest. Wielrijden zonder licht. H. M. f 2 of 2 d M. S. f 2 of 2 d., beiden te Soest. Wielrijden zonder licht. J. v. N. te Hoogland f2. of 2 d J v. d. B. f2 of 2d. F. J. d. G. F. f 2 of 2 d. G. B. f 2 of 2 d. L. C. P. f2 of 2 d. J. 8. f2 of 2 d. A. P. 2 of 2 d. allen te Baarn. Rijden met motorrijwiel zonder licht, A. J. W. te Baarn f 5 of 5 d. Wielrijden zonder licht, M. B. Ter Nen- zen f 2 of 2 d. M. v. V. te Amerongen f 2 of 2 d. M .v. M. te Woudenberg 2 f of 2 d. Over rijwielpad een paard leiden, H. v. d. B. te Woudenberg f 5 of 5 d. Over rijwielpad met voertuig rijden, G. P. A. L. te Amerongen f 3 of 3 d. Over rijwielpad vee leiden, E. S. te Laren (N. H.) f 5 of 5 d. Over rijwielpad met auto rijden, P. J. D. te Venlo f 5 of 5 d. Over rijwielpad paard leiden, T. v. B. te Voorthuizen f 5 of 5 d. Rijden met auto op daarvoor verboden weg. G. H. de J. te Hilversum f3 of 3 d. Op Spoorweg loopen. H. v. d. E. f 2 of 2 d. D. J. K. f2 of 2 d. G. D. f2 of 2 d. allen te Amersfoort. Oveitreding Leerplichtwet. A. v. L. f 2 of 2 d. G. H. f2 of 2 d. G. H. f2 of 2d. allen te Amersfoort. Overtreding Arbeidswet, G. v. R. te Leusden f 2 of 2 d. Op hondenkar zitten, T. K. te Nijkerk f2 of 2 d. R. T. te Hoevelaken f 2 of 2 d. Te kleine honden voor hondenkar heb ben, J. M. f3 of 3 d. J. V. f2 of 2 d. beiden te Huizen. W. H. te Spakenburg f 2 of 2 d. Op hondenkar zitten, W. H. te Spaken burg f 2 of 2 d. Rijden met hondeu zonder halter, W.H. ic Spakenburg f2 of 2 d. Op hondenkar zitien, L. K. Ie Spaken burg f2 of 2 d. J. v. d. K. te Amersfoort f 1 of 1 d. Rijden met honden zonder halter, J. v. d. K. te Amersfoort f 1 of 1 d. Te Amersfoort zonder vergunning van B. en W. een schuurtje doen bouwen, J. II. te Amersfoort 13 of 3 d. Wielrijden op daarvoor verboden weg, •J. v. G. te Amersfoort f 3 of 3 d Te Amersfoort buiten de urinoirs wa teren N. H. te Soest f 2 of 2 d. Te Soest met auto te snel rijden, Jonk- vrouwe M A. de C. te 's Hago f 5 of 2 d. Te Baarn ongekeurde visch vervoeren langs daarvoor verboden weg, K. K. te Huizen f 3 of 3 d. Met auto te Soest rijden op daarvoor verboden weg. E. C. te Noordwijk a./Z. f5 ol 5 d. J K. te Amsterdam f 5 of 5 d. A II. B. te Amsterdam f 5 of 5 d. Te Hoevelaken op de straat schreeuwen. T. v. d. H. f 3 of 2 d E. v. d. B. f 3 of 2 d. B. v. L. f 3 of 2 d., allen te Hoe velaken. Te Eemnes vee op straat los laten loopen. J. v. O., te Eemnes, f2 of 2 d. Te Baarn een mestvaalt hebben op min der dan 4 meter afstand van een belendend kadastraal perceel. L. J. V. te Baarn 5 of 5 d. Te Baarn met rijwiel op een voetpad rijden. G. H. te Baarn, f 2 of 2 d. Te Baarn zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg bouwmaterialen nederleggen. J. W. te Baarn, f 0.50 of 1 d. Te Baarn rjjden op rijwiel waatop meer personen hebben plaats genomen dan waar voor het is ingericht. L. G. te Baarn, f2 of 2 d. Op spoorweg loopen. N. v. d. B. te Amersfoort, f 1 of 1 week tuchtschool. Te Hoevelaken plaats nemen op honden kar. M V. te Hoevelaken f 2 of 1 week tuchtschool. Te Baarn een rijwiel berijden tevens een ander voertuig vervoeren D. v. K. te Baarn f 1 of 1 week tuchtschool. Wielrijden zonder licht. H. L. te Baarn, f 1 of 1 week tuchtschool. In gesloten jachttijd zich met geladen gaweor in het veld bevinden zonder con sent of buitengewone machtiging te bezitten. B. v. D. te Eemnes-buiten gemeente Ee:n nes, f 1 of 1 d. met verbeurdverklaring van buks met last tot uitlevering of betaling van f2.50, subsidair te ondergaan 2 dagen hechteuis. QUICK P. E. C. 9—0 Quick heeft gisterenmiddag weer heel wat punten veroverd. Met niet minder dan 9— 0 toch werd P.E.C. uit Zwolle verslagen, zoodat de Amersfoorters voor de drie ge speelde wedstrijden reeds 20 punten mogen boekeo. Yan een schitterende overwinning kan echtermog niet gesproken woiden. daar ook P. E. C. een elftal in het veld bracht, dat het verre moest afleggen, zoodat van eenig spel feitelijk nog geen sprake was. Aanvankelijk ging hei vrij aardig. P. E. C. pakte flink aan en maakte het Quick zelfs eenige malen erg lastig. Maar spel kwam er weinig in. Integendeel, do Zwollenaars waren spoedig vrij wel op, zoodat zij aan Quick een gemakkelijke overwinning be zorgden. Yoor rust wisten de Amersfoorters dan ook viermaal te doelpunten,terwijlP E.C. geen schijn van kaus kreeg. Dat het spel van Quick bijzonder te prijzen viel kunnen wc ook niet zeggen, hetgeen tegenover zoo'n zwakkeu tegenstander wel te begrij pen is. Maar toch had Quick dezen wed strijd wat meer als oefenwedstrijd kunuen gebruiken, dan was het voordeel wellicht grooter geweest dan nu door de 9 punten werd uitgedrukt. Na rust doelpuntte Quick nog vijfmaal. Herhaaldelijk was dan ook het P. E. C. doel in gevaar en was het schieten bjj Quick wat zuiverder geweest, dan zou het zeker niet bij 90 gebleven zijn. P. E. C. was over het geheel zwak, bad weinig samenspel en een verdediging die nog heel wat kan leeren. Quick misto Woltorbeek on had in Boers een nieuwen rechtsbuiten. Zijn spel was vrij zwak, terwijl ook van Doorn in de voorlinie niet schitterde. Overigens was Quick goed, voor zoover althans bij zoo'n wedstrijd van goed spel is te spreken. Te dezer stede is opgericht een af- deeling van de Nederl. \ereenigiug van Spoor- en Tramwegpersoneel. Het korre6 pondentieadres is G. A. van Mochelen, Stellingwerfstraat. Gedurende de kermisweek zal in Amicitia een voorstelling worden gegeven door „Het Tooneel". Opgevoerd zal worden „Vriend Fritz" met Willem Royaards in de titelrol. Vet der komt het gezelschap van Speen- hoff en de la Mar, terwijl ook nog twee operette avonden worden gegeven en dan nog twee avonden van Solser en Hesse. Op het terrein achter Rustoord speelde gisterenmiddag het tweede elftal van H. V. C. tegen Be Quick uit Utrecht. De Amersfoorters konden het tegen de Utrechtenaren niet houden en wisten dan ook geen enkel punt te veroveren. Voor rust vond Be Quick eenmaal het net, ter wijl daarna nog viermaal gedoelpunt werd. H. V. C. II verloor alzoo met 05. Het eerste elftal van 't Vijfde ont ving gisteren op het terrein aan de Koning innelaan bezoek van de Tubanters uit Enschede. Aan beide zijden werd uitstekend gewerkt en hadden de Amersfoortsche militairen wat gelukkiger geschoten, dan hadden zij zeker overwonnen. Nu eindigde de wedstrijd met een gelijk spel (11). Voor rust hadden de Tubanters do leiding met i0, daarna wiBt het Vjjfde voor den gelijkmaker te zorgen. De verdediging van 't Vjjfde, als ook de middenlinie was heel goed, terwijl bij de Tubanters de spil uit stekend was en ook de verdediging heel goed werk te zien gaf. Naar aanleiding van ons bericht van Vrjjdag dat door den heer R. H E. de Bruijn alhier aan den gemeenteraad der gemeente Zeist voorloopige concessie is verleend, deelen wij nog mede, dat door den beer de Bruijn tevens voorloopige vergunning is gevraagd tot het leggen van rails, aan het Rijk en aan de gemeente Amersfoort. Bij beide is deze aanvrage nog io het stadium van onderzoek. De kamer van koophandel en fabrieken te Amersfoort, van meening zijnde, dat deze aanvrage, waaraan verbonden is de vergunning tot het leveren van stroom van licht en kracht aan particulieren, van het hoogste belang i6 voor deze gemeente zond een adres vau adhaesie aan B. en W. Do \ereeniging „Handel en Nijver heid" houdt Donderdag 12 October a.s een vergadering in de Zwaan. Den 14en Oct. a.s. zal te Assen aankomen een detachement vanhetJcrcg. huzaren uit Amersfoort, onder commando van den le luit. jhr. J. A. Roel!, tot het geven van rijlessen aan de onbereden officieren uit dat garnizóeo en uit Groningen. Gisteren heeft H. V. C. te Velp geducht klop gehad. Niet alleen werd de wedstrijd tegen V. V. O. met 73 ver loren maar bovendien werden 3 spelers op min of meer ernstige wijze verwond. Een hunner zelfs zoo ernstig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen, waarna hij in het ziekenhuis te Velp werd opgenomen. Een heden ontvangen telegram bericht gelukkig, dat de toestand vrij goed is. AGENDA 10 Oct.Concert in Amicitia. 12 Oct. Handel en Nijverheid in de Zwaan. 13 Oct. Lezing met lichtbeelden Ned. Protest. Bond in Amicitia. 17 Oct Verg. Openb. Leeszalen, 13 Oet. Amicitia. Bond voor Vrouwenkies recht. Mej. v. Bemmelen, met lichtbeelden. 19 Oct. Openbare Vergadering afd. Amers foort v. d. Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoh. dranken in Ons Hnis. 20 Oct. Openb. Verg. der Vereen, voor Vrou wenkiesrecht, in Amicitia. Spr, Prof dr. Eerd- mans nit Leiden. Ï1 Oct. Vergadering tot oprichting eener afd. van de Ned, Natnirkist, Vereeuiging. 23—24 Oet. Operette-avonden in Amicitia. 25—26 Oct. Solser en Hesse in Amieitia. 27 Oct. Tooneelvoorat.(Rooviardslin Amieitia. 28 Oct. Speenhoff en de la Mar in Amicitia, 30 Oct. Concert in Amicitia. 10 Nov. Fituisse en Blokzijl in Amicitia, 16 Nov. Concert voorde Kinderheratellings- en Vacantiekolonies in Amicitia. 27 Nov. Tooneelvoorst, (Rooyaardsj in Ami citia. 30 Nov. Concert in Amicitia. 3 Dec. Concert in Amicitia. 11 Dec. Repetitie Toeaknnat. 12 Dec. Uitvoering Toonkunst. 17—18 Dec. Uitvoering Nut in Amieitia. 9 Jan. Concert in Amiclria. Buitm vêrantwoordelykheid d»r ridackt.'1 Stadgenooten! Onze Commissie komt als gewoonljjk weer tot U met een beroep op uw gelde- Ijjken steun voor 't aanstaande winter seizoen. Mocht Uwe offervaardigheid groot zijn dit jaar, mocht de Commissie verblijd worden met menige extra gift, waarlijk het is noodig, dringend noodig. Het aantal kioderen wordt jaarlijks grooter, de uitgaven daardoor hooger, helaas, alleen de inkomsteD stijgen nietl Wy konden verleden jaar geen kleeren uitdeelen, wij vreezen ook dit jaar niet, en wat dit eene teleurstelling geeft aan menige arme moeder is U niet met enkele woorden te zoggen. Waar zelfs meergegoeden met angst en zorg den naderenden winter tege moet zien omdat de langdurige droogte van dezen zomer zich dan zal laten gevoelen in groote duurto van alle levens middelen, behoeven wij niet te zeggen, dat menige moeder die anders daaraan niet zou denken tot ons zal komen met haar kinderen wier honger zjj zelve niet vermag te stillen, hoe zullen wij ben allen helpen zonder Uwen geldelijken steun I Stadgenooten, gij allen die iets voelt voor 't arme hongerigo schoolkind helpt ons. Geeft allen iets opdat wjj onze taak op ruime schaal kucncn vervullen! In den afgeloopeu winter werd aan 11719 kinderen gedurende 72 dagon warm voedsel verstrekt, dus aan 162 k 163 kinderen per dag, daartoe werden ontvangen van de spjjskokerjj 6436 porties, waarvoor f 712,98'/, werd betaald, terwijl voor klompen werd uitgegeven f 270. Onze Commissie onderging eenige ver andering door het overljjden van den Heer H. van Esveld Rzn. die jarenlang deel uitmaakte van de Commissie, terwjjl mevrouw van Reigersberg Versluijs als penuiDgmeesteresse werd vervangen door Jhr. S. M. van Reigersberg Yerelujjs. Ten slotte nog een woord van hatleljjken dank aan allen die de Comissie in het afgeloopen jaar behulpzaam waren by het uitreiken der spjjzen, het houden van toezicht of op andere wjjze. Zij hoopt voor den volgenden winter op dezelfde medewerking te mogen rekenen. De Commissio voor Kinderopvoeding: Mevrouw Barchman Wuytiers Van Bejma Thoe Kingma Van Dam Louman Mejuffr. Van Driel Heerma van Vosb De heer M. van Heioma, Voorzitter H. A. Ruysch Lehman de Lehnsfeld, Pl.v. Voorzitter J. van der Plank, Secretaris Ds. I. Hooykaas Jhr. 8. M. van Reigersberg Versluys, Penningmeester, Utr. weg 96. Wie doet mee? Het comité Amersfoort van „HetNeder- landsche Roode Kruis" doet thans een beroep op de stadgenooten en de bowonors dei aangrenzenden gemeenten om een schrede verder te komen tot zijn taak. Door een zeer gelukkige samenwerking met het Bestuur van bet St. Elisabeths gast- of ziekenhuis, dat van de vereeeiging „Het Groene Kruis" en dat vandoTuber- oulose-vereeniging een samenwerking, die andere comité's het terecht benjjden kan het roeds een deel van zyn taak ten uitvoer leggen zonder dat van de uit den aard der zaak nog niet zoo welvoor ziene kas buitengewoon groote offers wer den geëischt. Het andere deel dier taak kan het slecht uitvoereo als veleu, vrouwen en mannen, dio iets gevoelen voor dit werk van naastenliefde, het willen bijstaan. Sedert kort heeft „Het Roode Kruis", aanvankelijk gesticht om hulp te brengen op het slagveld, zjjn werkzaamheid ook uitgebreid om in ijjd van vrede den nood

De Eemlander | 1911 | | pagina 2