N. V. Amsterdamsche Boterhandel. g* 17 en 18 N OVEMBER 1911 VRIJDAG 17 en ZATERDAG 18 NOVEMBER AMERSFOORT LAJNGESTRAAT 81 Alle week-abonnés op dit blad. die ii het bezit zijl eeier verzekeringspolis, zijn volgens ae bepalingen in die polis vermeld, tegen ongelukkei verzekerd voor een bedrag van: ■SS: ■Sr 50 eigen Verkoophuizen. Grootste omzet in Nederland. VAN DE Hoofdkantoor: Prinsengracht 299 - Amsterdam. Groot.te en soliedste adres voort Boter, Koffie, Thee, Cacao en Suiker met Cadeaux DE DIRECTIE. De ware schuldige. GULDEN by GULDEN GULDEN bij (-) Cr\ GULDEN bij GULDEN bij GULDEN bij GULDEN bij 2000 levenslange 400 300 ver^es van fcOO verlies van O0 ver^e8 van 60 ^rliee van Qverlies van eiken ongeschiktheid. overlijden. hand of voet. één oog. een duim. een wijsvinger. anderen vinger. Uitkeering fdeaerj bedragen is gewaarborgd door THE OCEAN ACCIDENT GUARENTEE CORPORATION Ltd., Directeur voor Nederl. EdwRrd Heijman, Oude Turfmarkt 16, Amsterdam RECLAME-DAGEN Goedgekeurd bij Kon. Besluit, dato 22 October 1902, Staatsblad no. 27. Filialen te Amsterdam, Utrecht, Haarlem, Arnhem, Nijmegen. Zaandam, Hoorn, Alkmaar, Uelden, Delft, Dordrecht, Gouda, Gorlnchem, Vllsslngcu. Middelburg, Goes, Tilburg, Veulo, Zutphen, Deventer, Enschede, Hengelo (O.) Almelo, Zwolle, Amersfoort, Hilversum. geven wij in ons filiaal te aan ieder kooper van een pond Boter, Koffie, Thee of Cacao behalve de gewone bon een prachtig, rijk met gond gedecoreerde Kop en Schotel Extra Cadeau. Nu de boter buitengewoon hoog in prijs is, maken wij U bijzonder attent op onze VEBPAKTE BOTEB Vervangt geheel natuurboter voor tafel- en keukengebruik. Merk NA TUB A 5© cent per pond met een liccle bon. 25 cent per halt pond met eeu halve bon cadean. Merk EXTBA FIJN 4O cent per pond met een heele bon, 23 cent per half pond met een halve bon cadeau. Merk PBIMA 42 ceut per pond met een heele bon, 21 rent per half pond met ecu halve bon cadeau. Huismoeders, doet uw Toordeel en koopt in onze winkels, daar kan men voor de bons prachtige en DUttige cadeaux bekomeD, ook kan men do door odb uitgegeven bons en spaarboos inwisselen voor Manufacturen. P. S. Op de dagen van Extra Cadeaux worden wegens de drukte geen bons ingewisseld. Op suiker wordt wel bons doch geen extra cadeau gegeven. Aanbevelend, FEUILLETON. (o)— 15) Hij zat over de kaarten gebukt, die hij met koortsachtig bevende hand omkeerde, zenuwachtig lachend, over zijn ongelukkig spel, terwijl hij met een hoofd als vuur, met bloed beloopen oogen hardnekkig herhaalde: ,Ik wil mijn revanchel mijn revanchel" Er stood een kring om hem heen. Men fluisterde ielkaar toe, dat niemand behalve Daniël zoo veel kon wagen, men bewonderde hem en riep uit: „Wat een stoute zettenl" Mortal speelde door. „Laten wij ophoudenl" herhaalde zijn tegenstander. „Neen, neen, neenl* riep Daniël, „re vanche!" Den volgenden morgen acht uur was hij 200,000 francs schuldig Het publiek oordeelde, dat men het er nu maar bij laten moest. Maar Mortal begon zenuwachtig te lachen... „Een ronde soml" zeide hij bij zich zelt. „'t Is werkelijk prachtig, 200.000 fres!En ik heb geen cent vermo gen!" Toen hij, zich op zijn goed gesternte verlatende, thuis gekomen was, over handigde men hem een zwaren brief, voorzien met een lak van den praefect. Deze, een vriend van hem, maar zwak van karakter, verzocht Mortal, dien hij als eeu verstandig raadgever en energiek mensch beschouwde, dadelijk naar de pr.refectuur te komen.Mortal, wiens slapen klopten, totaal op door de overspauning zijner zenuwen, baadde zijn hoofd in een kom ijskoud water, trok een ander pak aan, en ging naar de praefectuur, opgefrischt en veerkrachtig met welbehagen de koude Decemberlucht inademende, die zijn slapen koelde. Hij trof .leu praefect ziek aan in zijn bed, bezig de telegrammen te lezen. Toen hij Mortal zag, kwam er een vroolijker trek op ziju gelaat. „Geen goede berichten, vriend," zeido hij. Wat moet ik doen# De nationale vergadering Is ontbonden, de coup d'etat een voldongen feit. In Parijs is oproer, en hier komt het ook. Wat te doenl Ik weet het waarachtig niet. Wat ben ik blij, dat je hier bent, Zullen wij er tegen protesteeren of de zaken op hun beloop laten De praefect was nog niet klaar, of Mortal's besluit was genomen, hij had met een oogopslag alles overzien. „Allereerst moeten wij trachten het eigendom en de familie te redden," zei de praefect. Moral knikte ironisch lachend van ja. „Wat," zeide deze, „de hoofdzaak is dat alles te redden, en jij doet nietsf begrijp je dan niet, stommerik, dat je je geluk voor 't grijpen bebl? Er begint een nieuw stelsel, of het kort of lang duren zal is mij eender, maar je zult er gelegenheid genoeg in hebben om rijk te worden: Wat mij aangaat, ik beu in mijn element, en zal geen slechten raad geven." Hij ging naar huis, in zijn binnenste juichende; het stond ..bij hem vast, dat de eersle stormachtige periode van zijn leven voorbij was, en de tweede begon. Totnogtoe was het alles tovergeefsch geweest. Er moet bij de groote verdeeling ook nog wat voor mij o/erschieten," zeide hij. Eeu huisknecht in de liverei van mijnheer Laverdac wachtte hem in ziju woning op. „Wat wil mijnheer Laverdac van mijt" vroeg Mortal. De huisknecht overhandigde hem een brief. Daniël Mortal maakte hem open en zag hem in. Mijnheer Daverdac gaf aan zijn ongelukkige tegenpartij al den tijd om zijn schuld af te doen. Hij wilde haar niet beschouwen als een gewone speel schuld, die naar gewoonte op eerewoord binnen 24 uur betaald moest zijn, maar meer als een tamelijk dwaze, verloren weddingschap, en hij liet het aau Mortal over, ze te betalen, als het hem gelegen kwam, of zijn revanche te nemeD. Zijn revanche. Door deze ridderlijke manier van handelen werd Mortal belet- digd, inplaats van getroffen. Wat ieder ander als een edele daad vau een edel denkend man zou beschouwd hebben, was voor hem een beleedigiug. Werktuigelijk nam hij de pen, en zonder verder te denken gaf hij zijn antwoord: Hij had natuurlijk niet dadelijk die 200.000 fres. gereed; ja hij had en hij schaamde zijh niet dit te moeten zeggen natuurlijk een paar dagen noodig om ze bijeen te krijgen, maar een speelschuld was een eerescbuld, doch mijnheer Laverdac zou zijn geld krijgen, en spoedig ook. Hij verlangde geen crediet, alleen maar enkele dagen uitstel. Hij overhandigde zelf den brief aan den brenger. Daarna vergat hij alles op weg naar bet stadhuis, waar men hem .reeds met ODgeduld wachtt", en waar hij dadelijk aan 't werk ging. De hoofdzaak was, om in overleg met. de militaire ovezheid de oproerige Pyreneesche bevolking te bewingeu. Hijn landstreek had toen meer geleden dan het departement, waarin Mortal toevallig was terecht gekomen. De opstandelingen werden eenvoudig neergeschoten, en die gegrepen werden, verbannen naar de galeien en als de grootste misdadigers gebonden wegge voerd, De bevolking liet alles met zich doen. Groot was de verbazing in het depar tement, toen men zag, dat de naam Laverdac ook op de lijst stond, en ze klom nog bij het vernemen van het bericht dat hij uit zijn bed gehaald was. Ziju opinies hadden zeker aanleiding tot verdenking gegeven, nu bij was ook mans gemoeg om aan het verzet deel te nemen. (Wordt, vervolgd). Stoomdrukkerij A. W, H. Eyinann, Kleine Haag 6,

De Eemlander | 1911 | | pagina 4