publiek verkoopen: INGEZONDEN. Rechtzaken. ALLERLEI, Advertentiën. JOHs. KNOPPERS 200 perceelen zwaar eiken en ander Hakhout. Gehakte sparren takkenbossen en zware Eike- Beuke-, Wilge- en andere boomen; Eenige perceelen Straatstukken, JOHs. KNOPPERS publiek verkoopen Ongeveer 350 perc. zwaar Eiken en ander Hakhout, Slieten, Drooge takkenbossen, sparrendunsel, zware Wilgen, zware eiken en andere Boomen Voornaamste ziekten, verbetering van den hoenderstapel. Organisatie op het gebied van de pluimveehouderij. Wegens beursvaeantie heden geen noteering. AGE N I) A. 24 Dee. Soirée Amusante „Kunst na Arbeid" in de Keizerskroon. 26 Dee. 2e opvoering Fabrieksbaas door D. I. U. in de Keizerskroon. 27 Dec. Amicitia Ned. Tooneel Vereen. „Meneer Alphonse". 31 Dec. Volkscoucert in de Keizerskroon. 7 Jan. Uitvoering lil». Zangvereeuiguig „de Kleine Stem" in Amicitia. 8 Jan. Kiesvereen. Gemeentebelang. Openb. Lezing van den heer Driou. 9 Jan Concert in Amicitia. 11 Jan. Concert Amersf. Mannenkoor in Amicitia. 15 Jan. Repetitie Toonkunst. 16 Jan. Uitvoering Toonkunst. 22 Jan. Openb. verg. afd. Amersfoort Alg. Ned. Geheel Bond. 24 Jan. Concert in de St. Joriskerk ten bate der Amersf. Ver. t. b. der Tuberculose 28 Jan. Feestavond van de afd. Amersfoort van de Ned. Ver. tot afsch. v. Alcoholh. dranken in Amicitia. (Buiten verantwoordelijkheid der redactieA Utrechtsche Philatelisten Vereeniging. Opgericht September 1906; erkend bij Koninklijk Besluit Juli 1907. Aantal leden 50, Contributie f2, met eutree en reglement f2.75. Secretaris L. Frenkel, Westerstraat 7 Utrecht. M. d. R. Naar aanleiding van het feit, dat bovengenoemde vereeniging nog niet die algemeene bekendheid bezit, waarop zij, met het oog op de belangrijke artikelen van haar reglement en van de in den loop van haar bestaan opgerichte com missie van Internationaal Koopverkeer, zoozeer aanspraak mag maken meent onderget, dat het, niet alleen voor het belang der Vereeniging, maar ook v.n. voor dat van postzegelverzamelaars van Amersfoort en omstreken; zeer wensche lijk is, een en ander van de verrich tingen der Vereeniging onder de aan dacht te brengen. Zooals uit het hoofd van dit artikel blijkt, heeft de Vereeniging haar eerste lustrum reeds achter den rug en is het ledental voortdurend stijgende. Dat bovendien de vereeniging zich in een flinken bloei mag verheugen, o.m. door den krachtigen steun van de nu tot eereleden benoemde voormalige be stuursleden, waarbij door een van hem, genoemde commissie van Intern. Koop- verkeer is gesticht, dat is de oorzaak waarom onderget. met genoegen, doch ook tevens met gerustheid aan de ge achte lezers van de „Eemlander" mee deelt, dat het lidmaatschap van de Utr. Phil Ver. voor den ernstigen verzame laar tal van voordeelen biedt. Worden er per maand 2 vergaderin gen uitgeschreven waarbij nu eens behalve de gewone punten der agenda, een buitengewone verloting, dan weer een lezing of eeu zichtzending of een veiling vermeld wordt de boekjes bevattende doubletten van verschillende leden en de koopboekjes van handelaren, binnen en buitenlands en last not least boekjes van leden van buitenlandsche philatelisten vereenigingen (Kopenhagen, Budapest, e.a.), waardoor de leden in staat zijn die landen speciaal te com- pleteeren circuleeren altijd door, zoodat aan de leden der Utr. Ph. Ver. gelegenheden te over worden geboden, hunne verzameling met nieuwe exem plaren te verrijken. Doordat de omzet, d.w.z. de in- en verkoop van postzegels, de verzending en de boeking in den laatsten tijd in uitgebreidheid is toegenomen zijn de werkzaamheden desbetreffende gesplitst geworden en neemt de directeur van Verkoophandel, het verzenden van boekjes aan de leden in en buiten de stad op zich, terwijl de vice-voorzitter, de commissaris van het Int. Koopv. boekjes rondzendt afkomstig van Bui tenlandsche Philatel. Vereenigingen, naar leden binnen en buiten de stad, terwijl beide boekjes door de leden samenge steld volgens hun wensch respect, in Holland of in het Buitenland doen cir- culenren. Verder wil onderget. nog erop wijzen, dat de Vereeniging een Officieel Orgaan bezit en dat ze op verschillende andere op de Philatelie betrekking hebbende bladen geabonneerd is, waardoor de Vereeniging een uitgebreide bibliotheek in eigendom heeft, waarvan alle leden gebruik kunnen maken. Het zou hem te ver voeren, indien onderget. in alle bijzonderheden duide lijk trachtte te maken, dat het voor een ernstig verzamelaar in deze provincie onontbeerlijk is lid der Utr. Phil. Ver. te zijn; hij hoopt alleen dat, hetgeen hij U van de Utr. Phil. Ver. heeft mede gedeeld, voor U een prikkel moge zijn om toch eens nader met haar prestaties kennis te maken. „U, Mijnheer de Hoofdredacteur, voor de plaatsing dank zeggend toekent hij zich, hoogachtend L. Frenkel. Verduistering door den burgemeester van Bunschoten Gisteren stood voor de rechtbank te Utrecht terecht de burgemeester van Bun schoten, wien is ten laste gelegd dat hij, in deze hoedanigheid, den gemeente-ont vanger heeft bewogen hem f7000 te geven onder voorgeven, dat de Gemeenteraad had bepaald, dat gelden der gemeente lijdelijk reutegevend zouden worden be legd, waarbij B. en W. tot ontvangst en belegging dier gelden gemachligd waren. Bekl. bad daarbij een valschelijk door hepi opgemaakt en onderteekend bewijs van outvangst getoond, wolk stuk hij den ge meente ontvanger ter hand heeft gesteld. Van het bedrag had hij zich f2000 toe geëigend. Ter terechtzitting bleek, dat bckl. het geld heeft opgenomen den dag dat hjj van Buuscboten naar Baarn verhuisde, nl. 10 Mei. Hij heeft den 18en Mei f 5000 belegd op hot bijkantoor van de Bank van Handel en Industrie, een bank van de anti-revo lutionaire gebroeders v. Eijk. Bekl. was kommissaris van de bank, had er geen aandeelon in en had tot nog toe ook geen tantièmes genoten, ofschoon dit wel was toegezegd. Hij had er dus belang bij. Hg verklaarde toen niet geweten te hebben dat de bank zoo ou-solide was. Dit is hem eerst achteraf gebleken. De overige f 2000 heeft bekl. zelf uit do gemeente „geleend'. Deverhuiskostenwaren vrij groot, bovendien had hg een vordering op de gemeente, daar hij zgu huis, dat hg van de gemeente gehuurd had, moest ver laten. Er bestond geen bewijsstuk dat be klaagde die f 2000 zelf geleend had. Op 25 Juli hadden de wethouders den burgemeester over de zaak aangesprokeu Den volgenden dag, den 26en, was er eer. deputatie van Gedep. Staten bij bekl. ge komen. Den 27en daarop heeft bekl. de f 2000 plus de rente gerestitueerd. Een week later, de bank was inmiddels failliet gegaan, restitueerde bij de f 5000. Bij het getuigenverhoor stonden de ver klaringen van ontvanger en wethouder lijn recht tegenover die van den burgemeester. Do eisch van het O. M. was 3 maanden gevangenisstraf. Een oneerbiedig Leenman Bij de kroning in Engelsch-Indië is de gakwar van Baroda eenigszins onbeleefd geweest tegenover den kcizer-koning. Hij was na den nizam van Hyderabad, de tweede, die den keizer hulde moest bieden, en deed dat zoo het heet, op onverschilligo manier. Hij boog even en draaide zich toen met een glimlach om. Men wil hem daarvoor straffen. Maar hoe! Met twee andere vorsten heeft hij recht op eeu saluut van 21 kanonschoten. Men spreekt er nu van, dat er als straf voor zijn gebrek aan eerbied tegenover zijn opperheer, eeu paar saluutschoten zullen afgaan UI! Do Daily News noemt den gakwar van Baroda in bescherming tegen de aanvallen, die de Times en andere Engelsche bladeu tegen hem richten en waarvan wij hier voren melding hebben gemaakt. De heele zaak is, zegt het blad, dat de gakwar in kwaden reuk staat bij een deel van de Indische ambtenaren, omdat hij altijd een zekere waardigheid en onafhankelijkheid heeft getoond in zijn verkeer met den onderko ning en diens ondergeschikten; en voorts, omdat de Indische pers hem heeft geprezen voor het invoeren van zekere hervormingen in onderwijs en andere dingen, die al lang in het Engelsche Indie ingevoerd hadden moeten zijn. Dat de gakwar het eens is met de grondwettelijke bewe ging, die in dc keizerlijke boodschap op den darbaar triomfeert, is welbekend, maar daarvan, gelijk men doet, een bond genootschap mot moordenaars te maken is oen onvergeeflijke smaad, een grooten leenman van den kroon, wiens trouw nooit een oogenblik betwijfeld is, aangedaan. Een groote post. De nachtboot Prinses Juliana bracht gisterenmorgen een Ainerikaatische post aan liestuande uit 1365 zakken, het grootste aantal dat ooit met een boot der Stoomvaartmaat schappij Zeeland vervoerd werd. In don Berlijnsohen inuiltrein waren 5 postrijtuigen geplaatst. Deze boot bracht tegelijkeitijd 350 reizigers mede. Verdwaald. Een 83-jarig grijs aard, te Wiessel bij Apeldoorn, op bureu- bezoek en des middag tegen half vijf huiswaarts keerende raakte het spoor bijster en doolde den geheelen nacht op de eenzame heide rond. Familieleden en bureu, bijgestaan door jachtopzieners van H. M. de Koningio, trokken er met lantaarns op uit, om den man te zoeken. Eerst des morgens te 5 uur, toen men over een heuvel trok, werd do man de lichten gewaar on begon te roepen. Men zond hem half ontkleed, blootshoofd en met bebloed gelaat, doornat van den regen en bibberend vau de koude. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en N IJ V E R H E I D" var, personen die zich in de Gemeente heb ben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 13 Dec. 1911 tot en met den 19 December 1911. GEVESTIGD. Louisa Thgssen Meijer Timmermans van Leiden naar Beekest.laan 23. Emily Johanna Schumackcr van Leiden naar Beekest.laan 23. Catharina Suzanna Kuuijt van Middelburg naar Utr.weg 139. Godefridus van Dongen van Dongen naar Havik 19. Adrianns Johannes Huijskens van Houten naar Krommestraat 12a. Doutzen Runia v. Meppel n. Withoosstr. 17. Maria Saaitje Slagter van Inf. Kazerne naar Leusderweg 5. Cornelia Anna Hesta van Teteringen naar Zuidsingel 43. Johan Hendriks van Leeuwarden naar Langestraat 32. Aalbertus Ruitenbeek van Leusdec naar Utr.straat 27. Jannigje Ruitenbeek van Leudcu naar Bergstraat 2. Johanna Antonetta TeunisBen van Arnhem naar Withoosstraat 15. FraDs Joseph Spiekerman van Schiedam naar Langestraat 31. Eugenie Anioinette van Limburg Stirum v. Parijs naar Pr. Marielaau 1. Johanna Margaretba van Vliet v. Groningen naar Arnh.weg 7. Jacoba Theodora Maria ten Bolscher van Zutphen naar Westsingel 44. Jan Willem Looman van Culemborg naar Soesterweg 169'. Hendrikje Vosmeger wed. Looman van Vianen naar Soesterweg 109'. Willem Gerard Maurits Gaillard v.Ermelo naar H.v.Viandenstraat 37. Jacobus Verhoef van Utrecht naar Heiligenbergweg 11. Andi ies Prins v. Leusden n. Bisschopsw. 47. Evert Fopma v. Leusden n. BisBchopsw, 47. VERTROKKEN. Sophia Oudhof van Utrechtschestraat 19 naar Maarssen. Catharina Carolina Hiemstra v. Koningstr. 15 n. Harderwijk. Elizabeth Merrelaar van Kampstraat 10 n. Voorburg. Jeane Madelaine Pauline Neven v. Puntenb. laan 7 naai Amsterdam. Johannus Cornelis Tettero van Langestr. 104 naar Bussum. Willemina var, de Veenbrink, wed.Evert Buis van Wolkerstr. 3 naar Zeist. Hendrina Geertruida Nass van Utr.weg 82 naar Den Haag. Hendrikus Albertus Butselaar v. Leusderw. 144 naar Enschede. Dirk Hop van Molenbnurt 1 naar Wees- perkaiapel. Gerardus Jacobus Lambertus van de Ven van Schimmelp.str. 2 n. Middelburg. Ferdinand van Beek van Nicasiusstraat 17 naar Oost lndië. Maria Laurentia Boekelman van Utrecht schestraat 36 naar Ede. Frans Frcderik Spiekerman v. Langestr. 31 naar Hilversum. Johanna Mulder van Koningstraat 21 naar Amsterdam. Willem te Beek van Groote Haag 15 n. Amsterdam. Gerritje Roosendaal vau Kampstraat 10 naar Barnoveld. BURGERLIJKE STAND- 23 December 1911. GEBOREN: Alcid.t Evcrtjc, d. v. Wil lem van Nus en Hendrika Huis.Antonia Maiiu Curuelia, (I. v. Gerardus Hendrikus Rouwhorst en Geertruida Cornelia Aiitouia Hendriks. Karei, z. v. Karei Christ en Johanna Everarda Kraan. OVERLEDEN: Maria don Hartog, wed. v. Hermanns Leiuwebcr, 74 jaar. Maria Elisabeth Wensten, ongeil74 j. Johan nes Donkerlo, 64 jaar, echtg. vau Janne- tje van Stijn. PUKIliKi;l lil'F,X Op ZONDAG 24 DECEMBER 1911. EVANG. LUTH. KERK. Vooroi. lOVa uur, Dr. H. J. Toxopeils. REMONSTRANTSCIIE KERK. Voorin. 10' j uur Ds. A. C. de Regt te Alkmaar. Eersto Kerstdag. EVANG. LUTH. KERK. Voorm. lO'/a uur, Koorzang onder leiding van den heer N. Hazendonk, met bege leiding van mej. H. J. F. Mezger. REMOMSTRANTSCHE KERK. Voorm. lO'/a uur, Ds. I. Hooykaas. DOOPSGEZINDE KRING. Voorm. 10'/2 uur, Ds. E. M. ten Cato. Tweede Kerstdag. EVANG. LUTH. KERK. 's Avonds 7 uur, Kerstfeest voor de kin deren, een twaalftal kinderen uit Baarn nemen er deel aan. Kinderkoor onder lei ding van mejuffrouw G. T. W. Mezger. Solozang van mej Schoonenbeek uit Soest. Do gemeente wordt verzocht den liede renbundel mee te nemen, Ter STOOMDRUKKERIJ EYMANN Kleine Haag 6 kunnen alsnog geplaatst worden: Eeu PEATZETTER en een AAN K O 31 EN» ZETTER. DE NOTARIS te Amersfoort zal op Dinsdag 9 Janu ari 1912 des voormiddags ÏO uur bij Kamerboek aan de Mof te Leusden Voor den Edelachtbaren Heer Mr. A. J. DE BEAUFORT, de famiile VAN HAR- DENBROEK, en A. VAN DEN BRINK en Mejuffrouw W. VAN DE HAAR en voor de gemeente Eeuftden Betaaldag 24 Juni 1912. Breeder bij biljetten. DE NOTARIS te Amersfoort zal op Uondcrdag 4 Januari 1913, des voormiddags 9 uur bij H.vanRIIENEN aan Bavoort to Leusden Voor deu HongEdelGostreDgen Heer Mr. W. H. DE BEAUFORT, den Hoogwelgeb. Ileer Mr. H. J. H. van BOETZELAER VAN OOSTERHOUT, den WelEdelGeb. Heer M. J. BOISSEVAIN, Mevr. dewed. Mr. S. J. A. VAN WALCHEREN, den heer A. POTHOVEN enden WelEdelGeb. Heer T. SANDERS Betaaldag 1 October 1912. Breeder by Biljetten.

De Eemlander | 1911 | | pagina 7