WEERBERICHT. Thermometerstand STADSNIEUWS. Uit de Omgeving. INGEZONDEN. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NEP. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.44 uur. De Bilt, 19 Februari' 1912. Hoogste barometerstand 764.4 m.M. te Nico, laagste 741.7 teValentia. Verwachting tot den avond van 20 Februari 1912. Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. Gesteldheid van de lucht: Betrokken, met regen, later opklarend. Temperatuur: Dezelfde. Barometerstand, te AMERSFOORT. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 753 m.M. Vorige stand te 12 uur 770 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 54 Laagste hedennachtF. 41 Hedenmiddag 12 uurF. 52 wet aE negende punt op de agenda der Kamerwerkzaamheden is geplaatst, waardoor naar de Bond meent, van een behandeling voor Paschen niets zal komen. Rotterdam Garkizoenstad. Naar de Stand, verneemt, zyn reeds sinds eenigen tijd ouderhandelingen gaan de tusschen het legerbestuur en de gemeen te Rotterdam omtrent het aldaar in garni zoen brengen van een deel onzer weer macht. Aan den Raad dezer gemeente is het volgende verzoekschrift verzonden: Aan den Raad der Gemeente Amersfooit Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen, Oorver, Helenus, leeraar in de natuurkunde aan de hoogere burgerschool en het gymnasium te Amersfoort, gelet op de wijze, waarop het Bestuur dezer gemeente in de Raadszitting van den 29steu September 1911 de belangen der leeraren aan de hoogere burgerschool, waar toe ook hij behoort, heeft behartigd, dat hij da zich thans voordoende gele genheid m een andere gemeente een soort gelijke betrekking te krygen, heeft aange grepen, dat hij dientengevolge is benoemd tot leeraar aan de hoogere burgerschool en het gymnasium te Breda, reden, waarom requestrant zich tot U Edel. Achtbaren wendt met het eerbiedig verzoek hem tegen den 16en April 1912 eervol ontslag te willen verleeneo uit zijn betrekking van leeraar aan de hoogere bur gerschool en het gymnasium alhier. 't welk doende, enz. w. g. H. CORVER. Amersfoort, den 17den Februari 1912. De Afdeeling Amersfoort der Ver- eeniging tot Opvoeding van Half verweesde-, verwaarloosde-, of verlaten kinderen in het Huisgezin, vergaderde Vrijdagavond onder Vooizitterschap van den Heer F. M. van Veen iu „On6 Huis." Door den Secretaris werdjhet jaarverslag uitgebracht, datgoed- gekeurd werd. Als lid van het Afdeelingsbestuur werd herkozen de Heer A. N. J. van Kossem te Baarn en als nieuw Bestuurslid benoemd, Mej. N. Boon Hartsinck te Baarn. Als punt ter behandeling op de Alge- meene Vergadering te Amsterdam werd vastgesteld do uitgave van wege de Ver- eeniging van een nieuw blad, dat om dn drie maanden zou moeten verschijnen. Aan de Heercn van Veen en Baudet werd opgedragen, de bespreking van dit punt in te leiden als afgevaardigden der Afdeeling. Tot hunne plaats vervangers werden be- noemdjde Heeren van deLijken van Maanen. Vervolgens werd de begrooting vastge steld voor 1912. Het verslag der Commissie beslast met het nazien der Rekening en Verantwoording van den Penningmeester over 1911 werd goedgekeurd en de penningmeester onder dankbetuigiug gedetacheerd. Nadat de Heeren van Maanen en van Rossem benoemd waren tot het nazien van de Rekening en Verantwoording over het loopende Vereenigingsjaar, en de dames Menger en Reynders als hunne plaatsver vangers, werd de vergadoring gesloten. Naar wij vernemen wordt hedenavond door de afd. Amersfoort van den Bond van Ned. Onderwijzers een spoedvergadering gehouden, in verband met het door het Bestuur dier afdeeling, en niet door af deeling zelve, tot den Gemeenteraad gericht verzoek, om de behandeling der voorstellen tot reorganisatie van het lager onderwijs uit te stellen. Vele leden kunnen zich nl. niet vereenigen met de door het bestuur gevolgde handelwijze en aangezien zij in uitstel geen heil zien en bovendien de voor stellen voldoende toegelicht achten, willen zij den Raad verzoeken de voorstellen juist wel te behandelen. We herinneren aan de algemeene vergadering van de Amersf. Vereeniging tot bestrijding ter tuberculose, welke mor genavond half negen in Ons Huis wordt gehouden. Naar we vernomen zal de Amers- foortsche Fietsclub „Juliana" ook dit jaar weer groote fietstochten organiseeren. De eerste tocht is bepaald op Maandag 2en PaaBchdag a.s. De le luitenant H. F. Scharp wordt overgeplaatst van het 5e reg. infanterie te Amersfoort naar het 7e regiment te Am sterdam. Bioscoop „De Arend". Woensdagmiddag zullen in de bioscoop de „Arend" 2 matinee-voorstellingen voor kinderen gegeven worden, 's Avonds gaat er weer een nieuw program, waarop o.a. een film, die het gelieelo deel na de pauze vult en 3 kwartier duurt, verder een prachtig gekleurde film „Faust", een feëerie, „de Prentjeskoopman" enz. enz. Bioscoop Lanoestraat. Hoewel het programma van het bios coop-theater op de Langestraat ditmaal niet zoo pakkend is als het vorige, trekken de mooie films, welke ook nu weer wor den vertoond, toch veel belangstelling. Elke voorstelling vindt de zaal geheel bezet en vooral de komische nummers val len zeer in den smaak. Ook de gekleurde film „Tristan en Isolde," benevens. „Een drama in Marokko" vinden zeer veel bij val. H.V.C.—Velox. 10—1 Dat H.V.C- gisterenmiddag achter Rust oord een gemakkelijke taak zou hebben, om Velox uit Wageningen er onder te houden, was te voorzien. Indertijd op Birk- hoven, toonden de Wageningers al weinig spel te bezitten en ofschoon het elftal er iu den loop van het seizoen wel beter op is geworden, is toch de spelkwaliteit er van beneden het middelmatige. Te verwon deren is het dus niet, dat de H.V.C.'ers, hoewel met twee invallers spelende, niet minder dan 10 doelpunten maakten, terwijl dit aantal zeker nog grooter zou zijn ge weest, als de Amersfoorters wat meer had den doorgezet. Wel geven ze menigmaal aardig spel te zien en dan was ook bijna telkens een doelpunt bet resultaat, maar tegen den zwakken togenstander ontbrak te veel het zoo noodige vuur, om het spel van begin tot het eind goed te houden. Het verloop van den wedstrijd was vrij saai. In korten tyd wist H.V.C. tweemaal het net te vinden, waarna Velox een goed moment kreeg en Brits ging bestoken. Deze liep uit en een schot der Wageningers scheen te zitten. De scheidsrechter had het evonwel niet gezien en ook de spelers waren het er niet over eens. Daar Jan van Doom echter den bal met zijn hand bad aange raakt, werd aan Velox een strafschot toe gekend welke Brits vrijelijk liet passeeren. Daarna was het met de Wageningers ge daan en werd het vrijwel een inmaakparty. Voor mat wisleu de Amersfoorters nog tweern.ml te doelpunten, terwijl daarna nog 6 maal lier werd doorboord. Daartegenover presteerden de Wageningers zoo goed als niets, zoodat Brits weinig te doen kreeg. Met 10—1 voor H. V. C. kwam het eind. By H. V. C. sukkelde Nieubord nog al met zijn beeu. Het beste waren v. d. Pol, Kluvers, Kaljé en van Doorn. Ook v. d. Hazel leverde heel goed werk en toonde zich een plaats in het eerste elftal Dog wel waardig. De verdediging van Velox was vrij goed, vooral de doelman redde nog vaak. Maar tegenover het geknoei der anderen vermocht hij niet veel. Midden- en voorlinie presteer den zoo goed als niets. In de Zaterdag gehouden vergade ring van de Protestcommissie van den Ned. Voetbalbond, is het protest van Quick, tegen de toekenning van het winnende punt aan O.D.O. in den te Aruliem gespeelden wedstrijd, afgewezen. De Amersfoorters hebben dezen wedstrijd dus met 3-4 ver loren. Door de politie is tegen twee perso nen proces verbaal opgemaakt ter zake van drankwetovertreding. Alhier is door de politie een gesigna leerde aangehouden die nog 3 dagen te goed had. Hy is naar Utrecht overgebracht ten einde zijn straf te ondergaan. Door de politie is tegen een persoon procesverbaal opgemaakt ter zako van het loopen met een paard op een rijwielpad. Lijst van onbestelbare Brieven en Brief kaarten verzonden van het Postkantoor te Amersfoort in de le helft der maand Februari 1912. Brieven Binnenland. P. Linero Amsterdam. Taats Utrecht. Brieven Buitenland. Miss Anny Holton Glasgow. Briefkaarten Binnenland. Anna Heerser Amsterdam. Jacobje Veenstra 1 briefkaart zonder adres, 7 drukwerken. AGENDA DagelijksBioscoop, Langestraat. 20 Febr. Bal Masque Keizerskroon. 20 Febr. Alg. vergadering Am. Ver. tot bestr. der tuberculose in Ons Huis. 21 Febr. Bioscoop de Arend, middag- en avond voorstelling. 22 Febr. Bioscoop de Arend, middag en avond voorstelling. 22 Febr. Uitvoering kinderkoor Prinses Juliana iu het Valkje. 22 Febr. Lezing Nederl. Protestantenbond. 25 Febr. Bioscoopde Arend, middag en avond voorstelling. 25 Febr. Congres Ned. Slagersgez. bond in de Keizerskroon. 2t> Febr. Lezing Kleerekoper iu het Valkje. 3 Maart. Tooneel Uitv. Amersf. Toneel Ver. Kunst na Arbeid in de Kelzerskioon. 10 Maart. Uitvoering Geheelonth. koor „Het dagende licht" in Amicitia. 15 Maart Kiesvereeniging „Gemeentebelang** Spr. de heer Roodhuyzen. 31 Maart. Jaarfeest Alg. Ned. Geh.onth. Bond in Amicitia. 29 April. Toonkunst. 30 April. Toonkunst. Opgave van de Yereeniging „HANDEL en N IJ V E R H E ID" van personen die zich in de Gemeente heb ben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 7 tot en met den 13 Februari 1912. GEVESTIGD. Jan Geerling v. Enschede n. Kromniestr. 10. Alida BuddiDg v. A'dam n. Burgerb 2*2. Grietje ten Bosch, van Apeldoorn naar Pr.Mariel. 1. Fredenkus Arnoldus Paping, v. Bussum n. Langegr. 4 Rcngert Jan Zeijpveld, v. Driebergen naar Arnhsti. 24. Evertje van Eyken, v. Venlo n. JohvOldbl20. Evert van Breukeleu, v. Stoutenburg naar Soest.weg. 304. Tonia Versteeg, v. Hoevelaken n.P.Bothst. 3 Egbert Jonker, v. Utrecht n. Huurh, 3. Wilhelmina Puts, van Oisterwyk n. P Pij- peretr. 41. Valdemar Nicolai Wachtelbrenner, v. Bre men n. Stationsstr. 33a. Jan Marinus Henri van Lelyveld, v. 's Hage n. Plantsoen 8. Clara Oppenkamp, v. 's Hage n. Plantsoen 8. Gerardus Fhilippus van Kuijzen, v. Oster- feld (Duitschland) n. Koningstr. S0. Hendiikus Klein, v. Weesp n. Stellwstr. 13. Haziena van Diggele, van Noordwyk naar Utrweg. 22. Amtonius van de Vlasakker v. A.dam n. Gr.Gasthl. 5. Elisabeth Gerardina Hanken, r. Deventer n. Schimmelpst. 62. Gerardus Jacobus de Groot v. Utrecht n. Puntbl. 24. Ilendricus Gerardus Johaunus Rieotjes, v. Heerlen n. Langestr. 102. Nicolaas Gerardus van Gemert, v. Hoorn n. Berg8tr 41. Petronella Clasina van Doorn, v. Alphen (Z.II.) Muurh. 143. Gerritje Hendrika van Ee, v. Barneveld n. Hoogew. 9S. Willem Frederik Bellaart, v. Z.Bommel n. Stationsstr. 21a. Hendrika van Laar, van Stoutenburg naar AschvWyckstr. 21. Huibrecht Issenhoven, van Leusden naar Veldatr. 8. Albertus Christianus Huts, van Arnhem n. Kampstr. 14. VERTROKKEN. Maarten Buis, v. Arnhstr. 24 n. Boskoop. Willemina Wels, v. Utrweg. 108 n. A dam. Barbara Broekman, v. Aldegstr 2 o. A.dam Chiistiaan Bliekeudaal, v. Heilbweg 54 Lensden. Maria Leeuards. v. Weverss. 3 n. A.dam. Jan Koeman, v. Koning 1. 1 n Arnhem. Jobs. Ilendr. Josephus Aug. Hellebrekers van Zuids. 13 naar Rotterdam. Egbert Louis van Son van Arnh.weg 24 naar Oost Indië. Eduard Gerard Joban Werner, van Plant soen 8 naar Assen. Jacobus Carolus Gerde van Soesterweg 24 n. Utrecht. Arie Schuilenburg van Schimmelp.str. 14 naar Gouda. Everardus den Blanken van Langegracht 21 naar Utrecht, Theresia van Mechelen v. Soestweg. 169 n. Hilversum. Petronella Maria Wellerd, v. St.Agathstr. 24 n. Bussum. Joh. Wilh. van den Staaij. v. Arnhweg. 55 n. Scheveningen. Joh. Jacobus Visser, v. Stationsstraat 19* naar Wecsp. Picter Michon van Krankeledenstraat 1 naar Nijmegen. Tanna Jac-oba Zijletra van Smallepad 2 naar Amsterdam. Cornelia Marie van Walen van Langestraat 39 naar Muiden. Aartje Vedder van LaDgestraat 108 naar Hilversum. Johannes vaD Winterswijk van Kortegracht 2 naar Haarlem". Jan van Dijk van Soesterw. 308 n. Doorn. Jan Willem Bleyenburg van Bloemend vtr. □aar Rotterdam. BAARN. Tot directeur van hot post- eu telegraafkantoor alhier is met ingang van 16 Maart benoemd de heor J. Reyenga, thans postdirecteur te Zaudvoort. tBuiten verantwoordelijkheid der redactieJ M. d. R. Zooals gebleken is uit de plauDeu tot reorganisatie van het Openbaar Onderwys bestaat er behoefte aan een nieuwe school. B. en W. stellen voor, dio school te bouwen op het terrein van het voormalig Artilleriepark, tegenover de Infanterie Kazerne. By het lezen van dit bericht zullen vele Ouders een gevoel van angst gekregen hebben. De meeste jongens (ze ker die die school bezoeken, moeten vier maal per dag de spoorlijn passeeren aan den Arnhemschenweg; dat de kans voor ongelukken hierdoor zeer groot wordt, zal niemand ontkennen. Mag in een geval als dit het motief gelden, dat dit terrein de gemeente minder kost dan een eventueel aan te koepen terrein, dat minder gevaar lijk gelegen is? Deze vraag geef ik den leden van den Gemeenteraad beleefd in ernstige overweging. X. Amersfoort, 17 Februari 1012. Mijnheer de Redacteur! In uw No. van heden komt voor over 't verslag van H. eD N. van de vergadering van 16 dezer: „Naar aanleiding van een klacht van de»

De Eemlander | 1912 | | pagina 2