weerbericht. "stadsnieuws. ingezonden. Thermometerstand MEDEDEELIN (JEN VAN HET KONINKL. NEP. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.37 unr. De Bilt, 7 Mei 1912. Hoogste barometerstand 768.8 m.M. te Breslau, laagste 755.3 te Vostmanoer. Verwachting tot den avond van 7 Mei 1912. Zwakke tot imatige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Gesteldheid van de lucht: Half tot zwaarbewolkt, droog weer, behoudens ge ringe kan9 op onweer. Temperatuur: Warmer. Barometerstand 1: AMERSFOORT. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 765 m.M. Vorige stand te 12 uur 764 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 58 Laagste hedennachtF. 50 Hedenmiddag 12 uurF. 62 Do zij (adressanten) er van overtuigd zijn, dat de verhoogde invoerrechten, zooals die thans worden voorgesteld, in de hoog 6te mate belemmerend zulleu zijn voor de algemeene welvaart en de economische ont wikkeling van het Nederland6che volk; Reden waarom zij uwe vergadering in al len ernst verzoeken de voorgestelde tarief- wet niet aan te nemen. De bedoeling dezer adresbeweging is, dat alle tegenstanders van het voorgestelde ta- rielontwerp, afgezien van hunne politieke overtuiging en van hunne wellicht reeds op andere wijze kenbaar gemaakte bezwaren, gezamenlijk aan onze Volksvertegenwoordi ging te kennen geven, dat een tarief als het voorgestelde, naar hun meening, in de hoog ste mate verderfefijk zal zijn voor de ont wikkeling onzer welvaart op industrieel en handelsgebied. Het concept-adres is geteekend door W. Ruys on Zonen, Rotterdam; Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij, Amsterdam; N.V. Van den Berg en Co.'s Metaalbandel, J. vau den Honert, directeur, Amsterdam; Van den Bergh's Limited, Rot terdam; Gerhard Loeber, Amsterdam; P. F. van Vlissingen, Helmond; R MeesenZoneu, Rotterdam; Stoommeelfabriok „Holland'', B. van Markwijk Kooy, AmsterdamHeinekons Bierbrouwetij Maatschappij, A. Berkemeier, Rotterdam; G. J. van Heek, Enschedé; „Werf Conrad", directeur P.Goedkoop Dzn., Haarlem; E. H. Krelage, firma E. Schollen, firma W. A. Scholten, Groningon; J. Jonck heer, Amsterdam; Wessanen en Laan, Wor- meiveer; Verkade en Co., Zaandam. Rkddingeootin. Dezer dagen is gemeld, dat Minister Talma een spoed wetsontwerp in bewerking had om verplichtend te stellen het aanwezig zijn val voldoende reddingsmiddelen aan boord van Nederlandsche passagiers- en landverhuizersschepen en verder van die vreemde schepen, welke in Nederlandsche havens passagiers inschepen. Wij vernemen thans, dat de wettelijke maatregel, welke door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel wordt ontworpen, bestaat in eene wjjziging van den Algemeenen Maatregel van Bestuur tot uitvoering van de wet op den doortocht en het vervoer van landverhuizers, met dien verstande dat de voorschriften, betief fende de reddings- en veiligheidsmiddelen, vastgesteld krachtens de Schepenwet, van kracht zullen zijn op schepen welke voor het vervoer van landverhuizers worden gebruikt. Voor zoover deze schepen Ne derlandsche schepen zijn, voldoen zij reeds aan de bedoelde voorschriften, zoodat de voorgenomen maatregel slechts van belang is voor de vreemde schepen, welke in Ne derlandsche havens landverhuizers insohe- pen, zooals bijv, het stoomschip Campanollo van de Uranium Steamship Company. Niet-Rookkn. Men meldt uit Utrecht: In verband met de vele kluchten die in komen bij de direktie der Staatsspoor, wordt het personeel, en in bet bijzonder het treinpersoueol, herinnerd aan de bepalingen in de reglementen, waarbij het rooken in kompartunenten, waar dit verboden is, ten strengste moet worden tegengegaan. Zoowel bij het in niet rookafdeeliugec kontroleeren van de plaatsbewijzen als bij het openen cn sluiten van de portieren van die afdeelingen, moet hot treinpersoneel de reizigers er met nadruk aan herinneren, dat in die rijtuigafdeehngen niet gerookt mag worden. Ook is bij treinen, uit lokaal- materieel samengesteld, er op toe te zien, dat reizigers die rooken niet in- of uit stappen in niet-rookafdeelingen en zoodoen de al rookende deze niet-rookafdeelingen doorloopen om de rookafdeeling te bereiken. Teneiude het opmaken van proces ver baal te vergemakkelijken, worden gedrukte formulieren beschikbaar gesteld. Vrijzinnig blad voor het Gooi. Te Hilversum is opgericht de N. V. „Vooruit," die zich ten doel stelt het ex- ploiteeren van een tweernaals '6 weeks verschijnend vrijzinnig blad voor bet Gooi. Het maatschappelijk kapicaal bedraagt f 50 000. waarvan de eerste serie ad f 10.000, verdeeld in aandeelen van f 100, voltcekend is. Commissarissen ziju de heeren D. J. Van Houten te Weesp, J. A. Blommendaal, C. H. Van Erk, G. II. Mohr en mr. Ed. Philips, allen te Hilversm. Directeur is de heer J. P. Van Galen. Als hoofdredacteur van het op 11 Mei voor bet eerst onder den naam Vooruit verschijnend blad zal optreden de heer W. De Jong, lid van do Tweede Kamer. Qbick—The Kickers 6—1. Gisterenmiddag kreeg hot eerste elftal van Quick op Birkhoveu bezoek van „The Kickers" uit Amsterdam. En de Quickmen schee hebben voor dtTAmersfoortsche Klas sieken niet willen onderdoen, met 61 wisten ze de Amsterdammers er onder te houden. Toch was het spel van „TheKickers" lang niet kwaad en na rust werden ze zelfs aanhoudend sterker. Maar hun zwakste punt was de doelman, die op erg onkundige wijze zijn taak waarnam en zelf herhaal delijk den bal weer uit de handen liet val len. Had er onder do lat een meer voor zjjn taak berekend speler gestaan, gewis zou Quick niet zoo'n gemakkelijke over winning hebben behaald Het spel van Quick viel niet bepaald te roemen. Aan enkele harde werkers, die bij eiken wedstrijd al hun krachten inspannen en nimmer verslappen, is dan ook voor- naamlijk de overwinning te danken. De Amsterdammers speelden tamelijk vlug en werkten ook niet kwaad 9amen, maar zij strandden veelal op Quick's verdediging, zoodat ze geen kans tot schieten kregen. Na rust waren ze zeer onfortuinlijk en had den zo zeker wel een paar puntjes verdiend. Voor rust doelpuntte Quick 5 maal, ter wijl de Amstordammers niet eenmaal het net vonden. Daarna werd door beide par tijen nog eenmaal het net doorboord, zoo dat het eind kwam met een 61 overwin ning voor de Amersfoorters. Veteranen voetbal. Op het terrein van 't "Vijfde aan de Ko- ninginnclaan speelden gisterenmoigen de Amersfoortsche VeteranenJ„De Klassieken" tegen een elftal officieren van het 5de re giment infanterio. Dat het gemakkelijker gaat in dor haast een elftal op het papier, dan, met eenig kans op succes, in het veld te brengen, ondervonden de officieren, die, in weerwil van het niet al te sterke spel der vetera nen, geregeld in de minderheid bleven. Niettemin was het een zeer geanimeerde wedstrijd, die niet alleen een vriendschap pelijk maar ook een echt geuoeglijk ka rakter had. De goede luim en de zin voor gezonden humor van enkele officieren welke zij herhaaldelijk in leuke opmerkingen over hun eigen spel lieten blijken, maakten dat de dames en heeren langs het lyntje,weinig genietend van goed spel, zich toch geen moment verveelden, integendeel hettmeer- malen uitschaterden van de pret. Voor rust maakten de veteranen 4 doel punten en daarna nog 2. Het officieren elftal moest zich met een puntje, na rust behaald, tevreden otellen, zoodat de vete ranen met 61 wonnen. Naar wij vernemen, heeft de viering van het Meifeest, jl. Woensdag in het Valkje, een weinig feestelijk en broederlijk slot gekregen. De heer v. d. Kolck, die als voorzitter van den Amersf. BeBtuurders- bond de leiding had, wekte in zijn slot woord op tot aansluiting bij de S. D. A. P., de vakorganisatie en de coöperatieve bak kerij „Vooruit". Aangezien nu deze coöpe ratie niet geheel gaat naar den zin van de heeren G. A. van Mechelen en Hagelen, ontstaken deze heeren over de opwekking van den voorzitter zoozeer in woede, dat zij, vooral de laatste, allerlei scheldwoorden naar zijn hoofd slingerden. Meerdere per sonen trokken voor deu Voorzitter partij en in minder dan geen tijd dreigde het tot een formeele vechtpartij te worden. Het bleef echter bij beleedigende scheldwoorden en hot slaan met vuisten op de tafelf, den toeschouwers een juist niet zeer lieflijk heeld gevend van de verbroederingsgezind heid der „lijders" van Mechelen en Hagelen. De heer v. d. Kolck bedankte als lid der S.D.A.P. en heeft een aanklacht inge diend bij dc politie. Men deelt ons nog mede, dat deze ruzie in een Donderdagavond gehouden leden vergadering is voortgezet, met als direct gevolg, dat eenige oudere leden ook bo- dnnkt hebben voor de afd. Amersfoort der S.D.A.P. Heden had ten Stadhuize de aan besteding plaats van het bouwen van de dienstgebouwen voor de Gemeentewaterlei ding. Ingeschreven werd door de volgende firma's: G. en A. deu Herder te Enschedé voor f 59300, W. v. Gendereu, voor f 54S00, J. Boshuizen, voor f 46S80 en T. v. Hoogevest, voor f52/84, allen to Amersfoort. De gunning is aangehouden wegens on voltalligheid van het College van B. enW. Naar de uitvoering van het buiten schilderwerk en de levering van spiegel glas, glas en lood, enz., ten behoeve van de in aanbouw zijnde villa van den Heer C. V. Gerritsen, aan den Utr. weg alhier, werd bij uitnoodiging ingeschreven door T. L. Blok voor f 748, Joh. Bakker voor f 695, L. van Wijngaarden voor f 677, J. W. de Yaal voor f595. Mej. Chr. Leinweber is benoemd tot Administratrice aan het doorgangshuis ^Zandbergen". Zaterdag slaagden te Utrecht voor het examen voor onderwijzeres onze slad- genooten de dames M G. van Rijn, J. M, Roebers en G. A. J. M. Sluiter. - Hedenmiddag woonde de Inspecteur der Infanterie, Generaal majoor Bisscboff van Heemskerk de oefeningen van het 18e Landweerdistrict bij. Wederom zijn door de politie eenige wielrijders bekeurd, ter zake van het rijden op de kleine steentjes. De politie alhier heeft Zaterdagavond een goede vangst gedaan. In den laten avoDd werden nl. op den Utrechtschenweg drie zwervers aangetroffen, die elk een leuningstoel op het hoofd droegen. Bij on derzoek bleken deze stoelen gestolen te zijn bij den heer Reichmann, waarom het drietal in anest werd gesteld. Op het bu reau van politie bleken het drie recidivisten te zijn, die reeds langer of korter tijd in de gevangenis hebben doorgebracht. Ze zjjn door den Commissaris van Politie ter be schikking gesteld van den officier van Ju stitie te Utrecht. AGENDA DagelijksBioscoop, Langostraat. Dagelijks, bebalvo Maandag en Dinsdag:Bi oscoop de Arend. Opgave van de Yereeniging .HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente heb ben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 24 tot en met den 30 April 1912. GEVESTIGD. Emil Marée Nicolaas Vacano, v. Oost-Indië n. Monnikenp 62. Aaltiena Annegina Koeuderink, v. Beilen n. Arnhemschew. 34a. Gerrit van den Broek, v. Barneveld naar Muurh. 97. Willem Tbeodorus Butter, v. Alkmaar n. Langestr. 37. Johannes Scheerder, v. Leusden n. Oude Dievenw. 10. Cornells Hardeman, van Duitschland naar Woestijgerw. 2. Johanna Martina Nijman v. Enschede naar Z.singel 44. Guillaume Antoine Frederic van Hoorn v. De Bilt. n. Utrechtschew. 14. Hendrik Helmerhorst, v. Amersfoort Inf.K. n. Vijverstr. 23. Sophia Hofland, v. Leusden n. Beekenstl.28. Cornelis Schreuder, v. 's-Hage n. Achter Luiaard 61. Jan Krijkamp, v. Njjkerk n. Arnh.straat 35. Heuderijntje van Essen, v. Veenendaal n. Barchman Wuytiersl. 6. Hendrika Aletta Everdina Schmitz v. Utrecht n. K.gracht 13. Michiel Marchant, van Helder naar Stellingwerfstr. 48. Leendert Oosters, van Willemstad naar Utr.weg 131. Jacob Hop, v. Alkmaar n. Soesterw. 143. Roelof Cruijff, van Watergraafsmeer naar Puntenburgerl. 7. Willem Nicolaas Wintershoven, v. Utrecht n. Prinses Mariel. 12. VERTROKKEN. Herman Simon Anton van den Laaken v. Langestr. 36 n. Kampen Inst.Bat. Hendrikus Wilhemus van Doorn, v. Bee- kenst.laan 16 n. Utrecht. Beruardus Hendriku6 Barnevold, v. Bis- schopw. 7 n. 's Hage. Albertus Kraau, van Ainh.weg 107 naar Delft. Jacobus van der Heijden, v. Nieuwstr. 17 n. Bussum. Hilbert Jan Breedveld, v. Arnh.weg 135 n. Duitscbland. Janke de Boer, v. Borstr, 17 n. N.Amerika. Sijtze Nijdam, v. Arnh.weg 512 n. 's-Hage. Wed. Henriette Magdalena Green, Geb: Spiering v. Schp.straat 12 n. Amsterdam. Albert Jan van der Weide, v. Schimmelp.- 6traat 52 n. Oost-Indië. Nicolaas Feis, v. Regentessel. 17 n. Arnhem. Gij8bertha Engelina Schipper, v. RegentesBel. 17 n. Arnhem. Gerritje Willemina Heistra, v. Nicasuisstr. 19 n. Baarn. Albertus te Kulve, v. Leusderw. 152 n. Hoevelaken. Gerrit Zoet, van Langestr. 98 n. Arnhem. Oskar Scbleifenbaum, v. Hellestr. 68 naar Hilversum. Hendrikus Johannes Lissone, v. G.Spui 3a n. Nijmegen. Johannès Antonius Zuidberg, v. Havik 3 n. Tegelen. Wilhelmina Gerarda Mauritia Gaillard, v. Blaukenheijmstr. 8 n. 's-Hage. Hendrika Langenkamp, v. Blankenheymstr. 8 n. 's-Hage. Adriana vau Ojik, v. HendrikvViandestr. 22 n. Heemstede. Abraham Jacobu9 Cornelis Alenson, van P.Bothstraat 23 n. Utrecht. Johann Hendrik van Hoorn, v. Stationsstr. 31a n. Helder. Hendrik George van de Weerd, v. Weijer- straat 14 n. Amsterdam. Wilhelmina van Surksum, v. Kreupelstr. 2 n. 's-tfage. Cornelis Budding, v. Dalstr. 6 n. Leusden. Johanna Cecilia van Son, wed. J. Stork, v. Schp.straat 6 n. Scbeveningen. Gerard Jansen, van Oude Dievenw. 21 n. Winterswyk. Adriana Hovestad, v. Breedestr. 22 naar Duitschland. Evert de Wilde v. Lageweg 6 n. Duitsch-r land. Elisabeth van Putten, v. Berkenweg 18 n. Leusden. Elisabeth Wilhelmina Meijer, v. Arnh.weg 143 n. Zwolle. Cornelia Gerardina van Doorn, v. Kl. Koppel 4 n. Amersfoort Kazernestraat. Jacoba Schoonderbeek, v. Hooglweg 30 n. Nykerk. Albertus Cornelis Butselaar, v. Leusderweg 144 n. Lunteren. Elisabeth Juliana Maria Jacobs, v. Lange- straat 91 n. Amsterdam. Anna Caibarina Vuursteen, v. Korte Bergstraat 3 n. Teteringen. Jansje Frutmans, v. Korte Bergstraat 1 n. Stad Almelo. Emorentia Lucia Schoonderwoerd, vau Mennikenpad 95 n. Amsterdam. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mynheer de Redacteur, Mogen wij eooige ruimte in uw blad verzoeken voor het volgende: Aan de stemgerechtigde lidmaten der Hervormde Kerk!

De Eemlander | 1912 | | pagina 2