ia het algemeen, waaruit eene genade stroomt over allende vrede des harten is er de vrucht van. Dankbaar klinke ons lied Maria, wees gegroet! BUITENLAND, De 39e Duitsctie katholieken-d.->g te Menlz is talrijker bezocht geworden dan nog ooit te voren aan een dergelijke vergadering te beurt viel. De deelneming was algemeen uil alle oorden van Duitsch- land en do voornaamste leiders traden op om door hun vurig en welsprekend woord de belangen dor katholieken te bepleiten, als daar zijn de strijd de christelijke school, de Jeeuïetenwet tal van andere belangen, die ter sprake gebracht werden. D. 11. de bisschop van Mentz, die mede tegenwoordig hield eene schitterende redevoering, aan te toonen dat zonder confessie geen Christendom mogelijk is,en hooalleeeuwcn geleerd hebben, dat de ware confess die der Apostelen is, welke voortleeft in de eenigo Apostolische Kerk van Christus, aaa welker hoofd de Paus van Rome staat, Aan liet slot van deze rede gaf Mgr. namens al de bisschoppen van Duitschland, mot wie hij voor eenige dagen te Fulda op het graf van den H. Bonifacius vergaderd was,en krachtens zijn bisschoppelijke macht, aan de neergeknielde menigte van vier duizend personen, zijn bisschoppelijken zepen. Een der meest gevierde sprekers, graaf Schorlemer-Alst, behandelde de sociale quaeslie en herinderde er aan, hoe liet Centrum reeds voorjaren gewezen had op de noodzakelijkheid om verbetering te brengen in de sociale nooden des volks en men zich niet moet verbeelden dit vraagstuk door politie-maatregelcn te kunnen oplossen. Het socialisme dringt overal in door, zelfs in het leger, en als oorzaak vail dezen toestand noemt spreker hel gouden kalf, dal alles in zjjn dienst heeftniet alleen de beurs, maar ook de school, de pers, de letteren, de muziek, de schilderkunst, de geschied' schrijvers, de woordvoerders. .Wie anders," zoo roept hij met verontwaar diging uit, .heeft het wetsontwerp-Zedlitz op de scholen verworpen, dan de macht van het gouden kalt V" Geen ander mid del dan de vrijheid van den godsdienst, van Rome en den Paus. Wij verlangen do vrijheid der Kerk en der conl'essio- neele school. Daarvoor moeten wij allen strijden, mannen, viouwen en kinderen, de strijdbaren en de invaliden, dezen door hun optreden, genen door hun ge bed. De berichten uit Hamburg blijven ongunstig. Den 30en Augustus werden 423 personen door de cholera aange tast, waarvan 2IU overleden. Te Berlijn, te Maagdenburg, te Lüberk en nog eenige andere Duitsche steden kwamen sporadische gevallen van cholera voor. Woensdag was het getal aangetasten te Hamburg 406, van welke 181 overleden. Te Antwerpen bad men Dinsdag 8 gevallen, waarvan 2 doodelpk, en Woens dag 4. Te Mechelen, waar tal van oude huizen zijn, moeten 0 gevallen van Aziatische cholera geconstateerd zijn. Te Brugge kwamen twee gevallen voor, waarvan een doodelijk. Elders een geval van cholera nostras. Te Brussel werden tot nu toe maar twee personen aangetast, die beiden genazen, on te L8eken stierf eene vrouw aan de cholera. De groote processie van Antwerpen naar Kevelaar is wegens het heerschcn der cholera door de Duitsche Regeering verboden. Keizer Wilhelm heeft afgezien van zijn voornemen om aan de jachtpartijen in Zweden deel te nemen, Onder de tegenwoordige omstandigheden wil de Keizer het vaderland niet verlaten. De radicale Engelsche afgevaardigde Labouchère kan het maar niet verkroppen dal hem geen plaats in hel nieuwe ministerie is aangeboden. Aan hen, die hem naar aanleiding daarvan het verwijt deden van postjes-jagerij, geeft hij nu ten antwoord dat de verkoop van extra nummers van Truth in de vorige week hem meer geld heeft opgebracht, dan een jaar traktement als minister. Duide lijker dan door dit antwoord kon La- bouchère niet doen zien, dan zijn plaats niet. is in een ernstig ministerie. Het weekblad Punch beeldt Master Labby af als the little vulgar bog, een brutalen kwajongen, die, met de handen in de zakken, den defligen butler (Gladsto ne) toesnauwt.Wil je uiij niet in je dienst nemen, goed! dan gaan je glazen er aan." Zal ons vaderland ervan verschoond blijven, of zullen wij ook in meerdere of mindere mate door haar bezocht worden? Ziedaar eene vraag die niet met eenige zekerheid kan beantwoord worden, Hel strekt evenwel tot gerust stelling, dat door de Regeering alle mogelijke voorzorgen genomen worden om de ziekte, bij epidemisch voorkomen daarvan, met alle gepaste middelen te beslrijden en haar uitbreiding legen te gaan. Nu reeds worden voorzorgsm lalre- gelen genomen om de besmetting te voorkomen en ook door vele gemeente besturen wordt dit goede voorbeeld gevolgd. Toch nfoelen wij het niet op de overheid alleen luien aankomen, maar een ieder zorge voor reinheid in alles, vooral in eten en drinken, want een der grootste verspreiders dezer ziekte is wel onzuiver drinkwater. Ook is de vrees voor deze ziekte op zich zelf neds een gevaar, waarop wij onzen lezers bijzonder allent maken. Wij lalen nu eenige voorzorgsmaatre gelen volgen die reeds genomen zijn er gewis door meerdere zullen gevolgd wor den. Alle Duitsche plaatsen, gelegen aar. de Oostzee of aan waleren op die zee uitmondende, zijn door onze Regeering besmet verklaard wegens Aziatische cho lera. De stoombootdienst Groningen—Ham burg v. v, is wegens het heerselien der cholera te Hamburg voorloopig gestaakt. Te Utrecht neemt het Dagelijksch Bestuur voorbereidende maatregelen om, bij liet eerste voorkomend choler i-geval, dadelijk bij de hand te zijn. Verder zal zoo spoedig mogelijk wor den verspreid een door Prof. van Over- beek de Meijer sninen te stellen strooi biljet, houdende korte algemeen verstaan bare wenken en raadgevingen omtrent hetgeen ieder te doen ca te laten hooft, om zooveel mogelijk het gevaar van besmetting te vermijden en zijne gezond heid te behouden. Te Weesp hebben B. en W. besloten de kermis en de paardenmarkt, die anders in de eerste heift van October zouden plaats hebben, dit jaar niet te latei doorgaan. Bovendien zullen er strenge maatregelen genomen worden ter bevordering van den gezondheids toestand, en derhalve de noodige ont smettingsmiddelen worden toegepast er een onderzoek worden ingesteld naai hel drinkwater. In overleg inel B. en W. is door den Inspecteur van hel geneeskundig toezicht nu reeds een gebouw aangewezen, alwuBr in geval van nood minvermogenden zullen worden verploegd en behandeld. Te Haarlem hebben de geneesheeren besloten, zoodra zich maar één geval van cholera voordoet, dadelijk een nacht dienst in te richten, waarbij eiken nacht vier dokters zullen dienst doen. Door den gemeenteraad van Dordrecht is in beginsel besloten lot het stichten van een onlsmettingsovon en duurvoor aan B. en W. een crediet van f 3000 toe gestaan. Door don Gemeenteraad van Maas tricht is besloten de kermis, invallende den 2en Zondag van .September, wegens gevaar voor cholera dit jaar niet te doen plaats hebben, Ook in verscheidene andere plaatsen zal de kermis dit jaar niet gehouden worden. Aan de loden der afdeeling Weesp en Weesperkarspel der Hollandsche Maat schappij van Landbouw is dezer dagen door liet bestuur in een met redenen oinklcede circulaire kennis gegeven, dat met algemeene stemmen besloten is geen uitvoering te geven aan liet voorstel om in de maand September eene hard draverij, enz, enz., te honden. Plaatselijke Berichten. mgm was BINNENLAND. De Cholera. Het valt niet te loochenen, dat de gevreesde Aziatische ziekte, die roeds eenigen tijd in Rusland haar slachtoffers eischte, in de laatste dagen meer hel westelijk Europa begint te bedreigen. nog onervaren monniken meester, en het ver wondert mij genoeg, del alleen paler B. lot de republikeineche partjj is overgegaan. .Het strekt den geheelen geestelijken stand tol schande," sprak de deken vol vuur. .Het e en blyft ongehoord, dat tells geestelijken ticb ■et de roods muti dekken." (Wtrii eenelgi). liefd Oranje- Namiddags len 1 uur werd door de dd. Schutterij en de troepen van liet Girnizoen oole parade gehouden, waaraan ook werd .'eigenomen door het eskadron huzaren, dat van af 30 Augustus ji. lot 6 September e. k. Ie Lcusden is ingekwartierd lot deelneming aan Inmiddels haddon de kinderen der versoliil- lende scholen zieh in optocht naar het feestter rein begeven, waar zjj zich tot vijf uur met goed deden aan de ververechingen, die uiildeiyk De kinderen van de Aona-Paulowna bewaar school werden in bet schooUocaal vrooljjk bo zig gehouden en op krenlenbrood onthaald. Ook op hel terrein der inluntcrie-kazerne had den volksspelen plaats, door vele oHieieren en burgelijke autoriteiten met hunne dames bijge woond en opgeluisterd door de stalmuziek. Tal laat io den avond heerschle eene opge wekte stemming in de straten. Sommige winke liers hadden doelmatige versieringen met ver lichting in hunne winkclkuslcn ol aan de huizen aangebracht. Bij de Maandag te Alkmaar gehouden jaoriyksche harddraverij, waaraan door 16 paarden werd deelgenomen, is de eerste premie, f 100. behaald door Krgluli, van den heer Coets de Bosson alhier, bereden door den beer Leopold. Lie te luit. M. Grondhouten en de le luit. Jhr. W. H. J. van de Poll, van hot te reg. I huzaren, worden den ten Nov. a.e. voor een jaar gedetacheerd b|j de ryschool te Amersfoort. - Do le luit. J. C. P. W. A. Sleenkainp, van bet le reg. veld-art., thans gedetacheerd hg de rijschool >.k. af le Breda c 1 alrich- trekpaarden. - Do lo luitenant F, A. Broers, van hel 3e reg, huzaren le 's Gravenhage, wordt den ln Nov. e.k. voor een jaar gedetacheerd hg de rgschool te Amersfoort. Ter gelegenheid der verjaring van H. M. de Koningin zyn lal van onderscheidingen le beurt gevallen. Daaronder noemen wjj alleen onze stadgcnoolen en vroegere sladgenooten. Benoemd werden lol ridder der Nederlandsche leeuw Mr. S. J. A. van Wnhliren, pres. van de rechtbank le Haarlem de gensraal-inajoor W. Bannier, comm. der3e divisie infanterie ;G. Rotterdam. In de Oranje-N-issau-Ordo lot officier met de zwaarden, majoor W. A. Wuppcrmann, van het le reg. Imzaren tol ridder inel <1 zwaar den, de ritmeester B. K. C. baron Bentiock, van den staf dor cavnllerie, en G, J. Blaauw, kapt. der genie. Voorls is de ccremcdail!: der Oranje-Nassau- Orde verleend, in zilvor met .Ie gekruist» zwaar den, aan den opperwachlm. J. Kamerbeek; in brons nati den brigadier der ryksveldwacht D. bjj besluit van Burg. en Weth. alhier benoemd en werd Maandag als zoodanig beledigd. Stoutenburg. B|j Kon. besluit is g. keuril dal onze burgemeester, de hoer r J. de Beaulurl. tevens benoemd is tol seci dezer gemeente. Soest. In de jongste alhier gehouden raads zitting word door B. en W. de begroeting den dienst I8'J2 en eene wyziging der hej ling van 1892. Do raad keurde het voorstel goed, urn gedeelte weg aan den Soeslcrhcrg aan openbaren dienst te onttrekken. Naar aanleiding van liet verzoek van heer Stevens werd besloten, genoemden lieer 11000 'sjnars subsidio lot te paardentram van Baarn door S< Aan II. M. sta Koningin zal ontheffing gevraagd worden van do verplichting om op I J op du openbare scholen met liet ornli de vrije en orde-oefeningen te beginnet Evenals vorige jaren word aan de Bosboom, gemcclc-vroedvrouw, eene gratiflealie an ffiO verleend. Soestdyk De tegenwoordige dienst ten Kon. gun. Alsdan zullen met den dienst zjjn belast: kapitein Ier zee Zegels Vooe.kons, adjudant baron Taets van Amerongen, kamerhec luit, graal Dn Moneeau, ordonnaucc-oftiei. baron Van Zujjleu van Nyevell, hoold-cor van hel kabinet der Koningin. Iieid gevierd, Reeds vroeg in den morgen was men overal bezig om de laatste Imnd to leggen aan lal van versieringen, Jie zoowel van ge meentewege als door particulieren waren opge richt. Icrwül elke trein een stroom van vreem delingen aanbracht. Het was dan ook recht fees- tciyk toen om 10 uren door 1601) kinderen eene aubade aan de jeugdige Koningin gebracht werd en Lwaall meisjes, van dcnzellden leeftijd als Koningin Wilhelmina, H. M. bloeriigeschcnk aanboden, waarvoor do Koningin allerminzaamst haren dank betuigde. De namen dezer meisjes zyn: A. Lindeman. W. v. d. Veen. J. Ondlee. A Veldhuizen, H. v. d. Vliet, P. v. d. Mcy. II. Hartman, H. D. Njje- .er, C. Wirtz, C. W. Staal. H. Eek, en J. S. ;eheek, allen leerlingen van de volgende scho- n, die aan de aubade deelnamen: De bjizondere school voor meisjes (Instituut Erica), do openbare school op den Eemncsser weg. de school met den Uybel, de openbare school op de Ooslcrheide, de openbare school aan de Vuureche. alle le Baarn, de openbare school en de R. K. Meisjesschool te Soest, de openbare school Soestorberg, de K. K. Jongensschool te Soest, openbare school, en do R. K, Meisjesschool de school met den Bytiel te Eeinnes. Nadat aan elk van de Koninginnen door de rgeineesters van Baarn en Soest, de hh. Jhr. Mr. B. Ph. de Bcaulort en A. J. C. Loten van n Grothe, een prachtexemplaar van de te zingen liederen was aangeboden, werden deze onder de leiding van den lieer G. K. G. van en, kapelmeester van hel 5o reg. infanterie, der en frisch gezongen. Daarna ontbood H. de Koningin-Regentes den beer van Aken en den heor Pluim, den vervaardiger van den feest groet, om den dank der Vorstinnen le ontvan gen voor het aandeel, dat ieder van hen In liet volslagen van deze hulde gehad had. Aan de ■urgemeesters van Baarn en van Soest werd ipgedragen dien dank aan de onderwijl i. Na h IC der kinderen voorby do jarige Koningin trokken die van Soest en Eemnes nsar huis terug, waar zü op chocolade en kreutenhrood werden ont haald. Voor de Baarnsch* kinderen was .De Brink" in een feestterrein herschapen. gcslofTeerd met draaimolens, poffertjeskramen enz., en wer den aldaar volksspelen gehouden. Te halfdrie werd het teestterrein bezocht door de beide Koninginnen met gevolg. De verschil lende spelen werden gadegeslagen en vielen zeer «eer ia den snaak der jeugdige Koningin. Den geheelen dag heerschle eene gezellige drukte in hel dorp, welke vooral niel minder werd toen des avonds door de kapel van he' 5e regiment infanlerie op hel geïllumineerd! plein eene muziekuitvoering werd gegeven ei vele particulieren mede voor honoe woningei verlichting hadden aangebracht-Ten slotte werd een vuurwerk ontstoken, waarna de feestvreog nog een tydlang bleel voortduren. Aan hel diner ten Hove, dat opgcluiste werd door de kapel van het 5e teg. inf,rater namen deel de Grootmeesteres, de Dames du Palais, de Grool-olliciet en. de Presidenten der Kamers, de Ministers (behalve de Minister van Huilenlandsclie Zaken,) de Vice President van den Raad van State, tevens voorzitter van den Raad van Voogdij, de waarnemende Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht. Ge- nornal-Majoor Museliart en de hnrgemeesters il deed In - - In de jongste gemeenteraadszitting ia de geinecnterekcning over 1891 goedgekeurd, welke sluit met een batig saldo van f7 «8,45'. De begrooting voor 1893 werd aangeboden. Uc raad besloot, de geldleooiogen, aangegaan In 1890, 1891 en 189!. le zamen groot fit,000, nog f4000 te leenen. benoodigd voor het bouwen vao eene bergplaats voor materieel en het af breken van het gebouw, dat vroogor gediend Hel suppletoir kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld lol een bedrag van f96. De wijzigingen der verordeningen omtrent de hef fing en de invordering van schoolgelden aan de openbare scholen voor gewoon lager ondcrwys werden goedgekeurd. Door den raad werd op voorstel van burg. en weth. besloten, aan de leden der plaatselijke schoolcommissie eervol Tol leilcn der plaatselijke schoolcomn verden benoemd de heeron J. C. F. f i. Wagenaar. H. Velaars en S. Gambler fooien. Na eenige wijzigingen werd hel kohier len lioofdelljken omslag vastgesteld tot eu Irag van f 9596,06. Eonnea. Maandagmiddag ontving gemeente weder een bezoek van H. M. Kou gevolgd tuitende alzou met een batig saldo ran I lil. 1U. Hilversum De verjaardag van H. M. de Coningin is alhier gevierd door eene pirade fan ile schutterij en een feest voor de school- waren geïllumineerd- Do Heer Brutel de 1 Rivièrc. Rijksopziener op ilu spoorwegdiensten dezer weder naar Amslo lam verplaatst. Door de Dordrecht ehe Harddraverjj-ver- ecniging is ter gelegeuh eid der verjaring van H. M.de Koningin eene intc rnalionale harddravery gehouden, waarop de e rate prys, f350, werd behaald door Itejeclril, v n den heer T. J. Dop, Busaara Gemachtigd door dan Gi iel.be» B. en W. een loods gehuut ickwamen spoed tol barak doen in e lijden vreesde ziekte iu deze gemeente mocht uitbre ken, af te zonderen en behoorlek te verplegen. Aan de ter visie liggende begrooting dezer gemeente voor liet dienstjaar 1893 onllecnen wy de volgende cijfers. Inkomsleni batig saldo 1891 f 1110,39; ge lijk» directe belastingen 19070.97'; aandeel in die belastingen f 9488.97 hoofd, omslag f8000; hondenbelasting f350; vergunningsrecht 1*00; schoolgelden ft 150; vergoeding van het Rijk in de kosten van het lager onderwijs f4600. Totaal der inkomsten 134726.78'. Uitgaven huishoudelijk bestuur 13-'36onoer- houd van wegen en vaarten, plantsoen eo be graafplaats f6210; openbare veiligheid, brand weer en verlichting f4815; kosten voor hel ooderwüs f8981-, armwezen f610; renten en voorziene uitgaven f681,78. Totaal der uitgaven f32,726,78. Woensdagavond werden in ,de Rozeboom" geveild eenige perceelen bouwterrein. De num mers 5 en 6 werden gekocht door den heer H. Weitjens der Pol voor 166 den opgehouden. den Heiligen Dotninicus, met nog 7 gezellinnen, Laren binnengehaald om daar bare verdere levenstaak te voltooien. Met haar viert de ge meente faesl, vooral hare kinderen en oudlecr- lingen, die zooveel aan de goede leermeesteres liet beeft haar dan op dien feestdag niet aan biyken van belangstelling ontbroken. Nog bieden wy bel Hoofd der parochieschool, de Eerwaarde zuster Agatha, onze oprechtste gelakwensehen oog zeer vele jaren tot zegen vsn Laren moge werkzaam zün. De drukte alhier door de relo buitenlui is groolendeels geëindigd. Bjjna allen hcbb'o bun winterverblijf weer opgezocht. Xu moet men niet denken, dit hel le Laren stil is. Dat zy verre van daar. Maandag kregen wy alhier ingekwartierd twee batterijen veld-artillerie uil Leiden, die lol 6 September de manoeuvres met liuzareu eu infanterie moeten meemaken. Dat in- en uitrukken geeft veel levendigheid ei drukte. De verjaardag van H. M. de Koningin iverd in het kamp luisterrijk gevierd Eerst om 12 uur de parade, dan de volks- spelen, uls hardloopen. Aioopen, gymnastiek oefeningen. enz., een en ander opgeluisterd door de muziek van hel 7 regiment Infanterie, 'savends vertooning van dissolving views, of lichtende heelden, gezichlcn op merkwaardighe den enz., en ten sloltc een prachtig vuurwerk. Ondanks hel koele weer en sommige regenbuien waren vele burgers nieuwsgierig naar die leutjes en het kampleven der soldaatjes, maar ook tevens om van al de feestelijkheden van den dag getuige le ziju. Apeldoorn. In eene vergadering van aan deelhouders der Apeldoornsclic Stoomboot-Maat- schappy is door liet bestuur medegedeeld dat de stoomboot tnl volkomen voldoening van liet bestuur en den kapitein is afgeleverd en dat de vaart binnen eenige dagen een aanvang zal is thans concessie verleend !ot liet leggen van een paanlentramweyStation Oosierspoor tot liolel „Keizerskroon' door den Minister van Waterstaat, Handel en Nyverheid; door Gedepu teerde Staten van Gelderlanddoor het Kroon domein en de Hollandsche Spoorwegmaatschap pij. zoodal thans een en ander in handen van burgemeester en wethouders zal worden gesteld spoedig kan worden verwacht. Op uitnoodiging van den burgemeester heeft de Apeldoorusche Gezondheids Commissie, in tegenwoordigheid van ZEd. Achlb., ten Ge- meenlehuize eene openbare vergadering gclion- zjj zich als Cholera-Commissie erd li- De heer J. Meyer, brood-, koek- en ban ketbakker alhier, is op de lentoonsleiliog van voedlngsmfddeleo te 's Gravenhage mei zilver bekroond voor eene inzending van zandkoekjes. Sedert j.l. Dinsdag zijn in deze gemeente ingekwartierd6 officieren, 97 onderoff. en min deren en 105 paarden. vertrek is op 5 September bepaald, en. De Eerwaarde zusier Agatha (in de we reld genoemd Wilheliuina Johanna Rem mere l had LI. Zondagde eer hetleesl te vieren barer 25 jarige professie. Reeds op ]9jarigen leellyd zeide zy de wereld vaarwel om hare geeslclyke loopbaan in hel stille klooster van Neerboseh by Xjjmegen le beginnenenig voleindigen? Neen, dat niel! God had hel andere beschikt; Den 1 April 1882 werd de waardige zuster van richtte eene uitnoodiging tot oen twaalltal ingezetenen, op verschillende plaatsen in deze gemeente woonachtig, om deel te nemen aan hare veel omvallende werkzaamheden. Door den gemeenteraad is besloten aan deze commissie f500 le verstrekken lot het nemen van maatregelen Ier voorkoming en beslrüding der Cholera. De Koninginnedag is, niettegenslnande de afwezigheid der Koninginnen van het Loo, alhier luisterrijk gevierd. Tweeduizend kinderen trok ken in optocht naar het feestterrein, waar tg zich mei verschillende spelen rermaaklon. Uc wedstrijd met versierde Sportkarren viel het meest in den smaak, in hoofdzaak waren de versieringen door bloemen aangebracht. Het feest werd met een schitterend vuurwerk lie- sloleu. Van hel programma zyo, zoos Is gebruikelijk is, exemplaren op earlon, in kleuren en goud druk met bjzondere iUrg bewerkt, aan H.H. M.M. de Koninginnen aangeboden. - 31 Aug. Ter veemarkt beitecdde men de volgende prijzen: neurende koeien f80 a 1135, gusle dito f50 a f85, drachtige vaar/cn f60 a (95. gaste pinken f40a f60. kalveren f 20af40. Harderwijk. Bjj Kon. besl- is alhier tot griffier by het kantongerecht benoemd de heer Jhr. mr. L. J. A. Schuurbéque Boeye. thans te Gelder- malsen, en wordt diens plaats aldaar ingenomen door deo heer mr. B, (en Broecke Hoekstra, Ihans als zoodanig alhier. Zeist. In de legerplaats by deze gemeente werd ile verjaardag der Koningin met veel op gewektheid gevierd. Na de parade hadden volks- tpclen plaats, welke door vele personen uit den omtrek werden bOgewoond. Door de onderolfi- met instrumentale begeleiding van de stalmuziek van het le reg. inf., op zeer erdienstelyke wyze eene feeslcantate uitgevoerd le woorden waren van F. J. Muller, schryver by hel Ie reg, iof,; de muziek was van L. Aj l'cletier, onder-kapelmeester van gemeld korps. Een fraai vuurwerk, dal in de kampplaats een verrassend effect maakte, besloot de feestelijk heden van den dag. Gemengde berichten. By eeue begrafenis te Duivendyke (bij Zieriksee), begonnen de twee voor een wagen gespannen paarden, behoorende tot den be grafenisstoet. te slaan, met het gevolg dat de draaiboom werd gekraakt en een stuk bont een der aanwezigen, een jong gehuwd man zoodanig aan het hoold trof, dal by reeds aan de gevolgen is overleden. De gamma-rups begint zich le Lonncker op oorustbarende wijze te verspreiden; geheele akkers zyo kaal gevreten. Ook onder Lunteren en Harscamp lyden som mige landbouwers groote schade door d« rupsen.

De Eembode | 1892 | | pagina 2