zonnestraal drong door de wolken, Om ongeveer elf uur kwam de speciale Irein, die het lijk en de leden der Koninklijke familie, die het stoffelijk overschot ver gezelden, aan het Victoria-station aan. Ten kwart over 11 zette de stoel zich in beweging en kwam ten 1 uur 15 aan Padding ton-station aan. Een ontzag lijke menigte had zich langs de straten opgesteld. Ta! van huizen waren met rouwdraperiefin behangen. Er was een troepenmacht van duizenden manschap pen op de been, van alle wapens. Aan het hoofd van den militairen stoet ging earl Roberts met den maarschalksstaf in de hand. Daarna kwam de lijkkist, gevolgd door de familieleden, De kist, op welke de koninklijke instgniên nog rustten, was op een eenvoudig affuit geplaatst, over het kanon zelf. De wagen werd getrokken door acht roomkleurige paarden, bestuurd door koninklijke postil jons. Een schitterende cavalcade volgde op den lijkwagen, aangevoerd doorkoning Edward, keizer Wilhelm en den hertog van Connaught. De beide laalsten droe gen de uniform van Britsch veldmaar schalk. De koningen van Portugal cn Griekenland en verdere vreemde vorsten, gezamenlijk een veertigtal, volgden. De trein kwam om half drie te Windsor aan. Toen de lijkstoet aan het station aldaar gereed was om te vertrekken, deed zich een incident voor, dat nogal opschudding verwekte. De voor het affuit gespannen artilleriepaarden, die langen tjjd in den guren wind hadden slaan wachten, weigerden een voet te verzetten. Alle moeite was vruchteloosde koning toonde zich ongerust en iedereen vreesde, dat er een ongeluk zou gebeuren; de chef van het militaire huis wist niet, wat hij moest beginnen, toen op eenmaal eenige matrozen naar voren traden en hun diensten aanboden. De paarden werden vlug uitgespannen, lange touwen in plaats van de strengen aan het affuit vastgemaakt en zoo werd het stoffelijk overschot der koningin naar de kathe draal van St. George gereden. De lijkdienst in de kathedraal was zeer indrukwekkend. De aartsbisschop van Canterbury sprak den zegen uit. Na den dienst begaven de vorstelijke personen en de gezanten zich naar het kasteel van Windsor, waar zij door den koning werden ontvangen. Een honderdtal menschen zijn bij die gelegenheid in de verschillende hospitalen opgenomen. De meesten leden aan l>e- zwijmingen ol hadden lichte verwondin gen er hadden twee ernstige ongelukken plaats tengevolge van het slaan van paarden. Het Ijjk van Koningin Victoria werd Maandagmiddag van de Albert kapel van Windsor Castle naar het mausoleum van Frogmore overgebracht door het park, dat met troepen was bezet. De kist werd op een affuit overgebracht, de teekenen der koninklijke waardigheid waren op het lijkkleed gelegd. De Koning, de Keizer van Düilschland, de Koningen van Portugal en Belgiö en de overige prinsen en prinsessen volgden te voet. Na afloop van den dienst reden de rouwdragenden naar het kasteel terug. De meeste buitenlandsche bladen be vatten Woensdag, naar aanleiding van het huwelijk van Nefirlarids Koningin Wilhelmina, zeer sympathieke artikelen. De Beichtanmger o. a. schreef: ,Uit {alle gouwen van ons vaderland worden bij gelegenheid van het feest van morgen Ie 's-Gravei hage, als Ko ningin Wilhelmina een Duitschen vorsten zoon de hand reikt voor den bond voor het leven, het doorluchte bruidspaar de hartelijkste gelukwenschen gebracht. Met het Nederlandsche volk vereenigt zich de Duitsche natie in het blijde vooruil- zicht dat uit deze verbinding een rijk en ongestoord geluk zal opbloeien zoo wei voor de jonggehuwden als voor het rijk, waarover de bevallige en edele erfgename van het Huis van Oranje geroepen is te heerschen. „Moge de bond, die uit innige liefde is gesloten, ook een waarmerk worden voor de aangroeiende vriendschap van twee volkeren, die bestemd zijn in goede buurschap en wederkeerige achting voor elkanders inborst naast elkander te leven." Vooral de Engelsche pers liet zich mede niet onbetuigd. De Daily Telegraph schreef o. m. het volgende „Wjj hebben in vele harde gevechten op zee en te land, in de lijden van Tromp en De Ruyter, en in die van Botha en De Wet, geleerd de Hollanders te eer biedigen als ernstige vijanden, maar van ingehouden smarthare tiet werd geroerd, en zonder dat sg het wist had ijj de rechterband ran den boer gerat. Hare oogen werden Toch tig en tranen rieten els glinsterende paarlen haar lenja de wangen. Wel zag de boer de boden barer ontroering, maar roor hem be. duidden zij niets o! hg wilde hare woorden niet verelaan. Hg onttrok der smeekende vrouw snel zgns bend en keerde hear daarop ruw den rug toe. ,Je hadt den weg oaar bier wel achterwege kuooeo laten," sprak hg uorscb. .Bg mg beboet Je geeo vergiffenis te rrageo. Dal Krans tegen onzen wil ia 't huwelgk is getreden, is alleen jouw scbnld, jg hebt hem hel hootd op hol gebracht. Tueschen hem en mg Is alles uit, zeg hem dat. Eu maak nu maar, dat je weg komt." (Wordt vervolgd,) dezen gelukkigen dag af wenschen wji hen te hebben en meenen wij hen te hebben tot vrienden." De Standard„Onze felicitaties en onze goede wenschen zijn volkomen ern stig ook onze eerbied voor het volk van Holland." De Times: „Het verdriet, waarin het Engelsche volk is gedompeld door den dood van zijn eigen geliefde Koningin zal op geen wijze de hartelijkheid ver minderen van zijn sympathie voor de jeugdige souvereine van Nederland. Bij deze gelukkige gebeurtenis hebben wij gevoeld, dat het naluurlijk is, dat Koningin Wilhelmina zelf, en hel dappere, vaderlandslievende volk, waarover zjj regeert, zich scharen aan de zijde van de mannen van hun eigen bloed in het geschil, waarvan zij de verdiensten niet waardeeren." BINNENLAND. Barden-zang bij den Echt van Koningin Wilhelmina en Hertog Hendrik. Vertrokken uit verre gewesten, Naar 't lage land, 't land aan de Zee, Geleid door 't klokke-gebeier Dat klingelt in gouwe en stee. We hoorden de Zeeën nog zingen Van Holland, zijn glorie, zijn faam, Met Nederland juicht Insulinde Gaan beden en bloementuil saam. Dat hoorden zij in hunne tomben De Oranjes en 't edel Nnsauw Wilhelmina, eens 't kind aller hope, Verpandt aan HeerHcndrik heuc Irouw. Heer Hendrik, uit Oud-Holland's graven Herbloei inu vruchtbaar in kracht, Tot levensboom rijk weer in loten Der graven en 't Oranje-geslacht. Wij Barden zien 't heden, 't verleden Den Ziener is 't morgen onthuld, Daar rijst, rijst Gods heerlijke zoune Die, Echtpaar, uw paden verguldt. Wij Barden vertolken de wenschen Van heel 't lage land aan de Zee, Zij slijgen omhoog naar Gods troone, Want wierook is iedere bee. A. Op luistervolle, plechtige wijze is Dou- rlerilag liet huwelijk voltrokken van Hare Majesteit Williolminn Helena Paulino Maria, Koningin der Nederlanden, mot Zijne Hoog heid Hendrik VVIadimir Albrecht Ernst, Prins dor Nederlanden, Hertog van Mecklenburg. Ton paleize had ten halt 12 de voltrekking van hut burgerlijk huwelijk plaats. Nadat de gebruikelijke l'ormalituiicn waren verricht werd de stoet naar do kork gevormd Aan het hoold van don stoet, welke in uiterlijk het meest overeenkwam mot den trein, waarmede H. M. zich gewoonlijk bij do opening der Kamerzitting doet vergezellen, ging een commando cavalerie als nero-escorte, vervolgens do hof-fourlor in zijn rood-Bchar- lakou rek, gevolgd door 2 rijknechts te paard, dan het met 2 paarden bespannen gala-rijtuig van den ópper-ceremoniemeester. baron Van Pallandt van Ncerijnen. Dnarna8galn-rijtui- gen, elk bespannen met G paarden, in iodcr van welke de liooge vorstelijke gasten go- De drom der staatsierijtuigen in huu opstel ling, de keur van toiletten eu uniformen van de vorstelijke en adollijko personen, die daarin waren gezeten, zij vormden een onbe schrijfelijk mooi en overweldigend, In den waren zin sprookjesachtig toonoel. En toen het schitterende middenpunt van den stoet naderde, de fonkelende gouden koets, waarin van alle zijden zichtbaar het Koninklijke Bruidspaar was gezeten, toen was de goestdrill reusachtig groot. Bespannen met acht paarden, aan do teu gels geleid door koetsiers, en aan weerszijden begeleid door vier gegalonneerde lakeien, ontlokte de pracht van ai het verguldsel, do geschilderde wapens, hot snij- en glaswerk, en nog meer bijzonderheden van dit schitte rende geschenk der Amsterdammers een kreet van verwondering aan de menigte. Ter rechterzijde reed te paard de chef van het Militaire Huis van H. M. do Koniugin, luik-gen. graaf Dn Monceau, en de gouver neur dor residentie, gon.-majoor v. Erniel Schercr, ter linkerzijde. Maar alieB ging weldra op in het ontzag lijke gejubel, opgolvend uit de menschenzeo. bij liet zien van hot hoogo echtpaar, verge zeld van H. M. de Koningin-Moeder, die tegenover haar kinderen gezoten was. En die juichkreet, bij het voortrijden weer overgenomen door nieuwo duizenden, klonk steeds even innig, even verpletterend-krach tig voort langs den feestweg. Het waa langs den geheelen weg een onbeschrijfelijk toonoel. Alles en iedereen zong, schreeuwde, juichte, tot de zon incluis, die voortging hel heerlijke toonoel met haar gouden gloed te beschijnen. Naar schatting waren er circa drie honderd duizend men schen bijeen in de betrekkelijk zoo kleine limte der straten, die de Koninklijke stoet jorliep. Op don bestemden tijd was de stoet roor de kerk aanwezig. De kerk leverde oen prachtigen aanblik op, die in èen woord vorstelijk was, ook door de levende stoffago van schitterende kostuums. In het midden, tegenover den preekstoel, die omringd was met bladgroen Aronskelken, was de plaats voor het vorstelijk paar. Onder de beide aetels lag het reeds beschreven kostbare tapijt met 0 wapens der adellijke dames, die het ten geschenke gaven: roodzij-piuehe mid denvak, rand van goud op ziiver brocaat met de wapens, buiienlijst van goud. zilver en lichtblauw, een stuk werk uit hel kerkelijk kunstatelier van Fermin. In afwachting der komst van het Bruids paar spceldo het orgel schoonc atukken. Tot plotseling allen opstonden, en aller oogen zich op éen punt vestigdenhei Bruidspaar word binnengeleid. De vorstelijke Bruidegom was gekleed in do uniform van schout-hij nacht, en droeg de versierselen van groot kruis van den Nederl. Leenw. Bruid en brnidegom namen op de voor hen bestemde zetels plaats. Bij de aan komst in de kork ton hall 1 ure dreunde het orgel, in jubilcerende aceoonlen het Sanrtus van Handel, waarna door liet koor, onder Am Spoel, een Gebed werd gezongen. Do hofprediker, dr. O. J. van dor Flier, had motlweo ouderlingen zich geplaatst aan den voet van den kansel. Na een inleidend woord sprak hij het Hoogo Bruidspaar toe, hij wees op de groote betee- konis van don dag van heden, welke voor dit Bruidspaar is de schoonste des levens. Gehoel hot Nedcrlnudsche volk, dat zijne Koningin liefheeft, jubelt mot het Bruidspaar mede, cn dankt God voor het geluk, dat het ten De hofprediker hief nu de handen op cn spreidde die zegenend over het Bruidspaaruit, Nadat de ringen gewisseld waren, werd een gezang aangeheven, waarna de hol'pro- diker een korten golukwonsch uitsprak. Met het zingen van Nu danken allen God was de plechtigheid geüindigd on keerde do stoot naar het paleis torug. 101 kanonschoten, op bet Mulievold afge- vui' -d door cono daar geposteerde batterij veldartillerie, verkondigden den volkc do heuglijke gebeurtenis. Onverwijld werd aan de verschillende marine directies per telegraaf kennis gege ven, dat het vorstelijk huwelijk was vol lende havens, waar onze oorlogsschepen liggen, hel pavoiseoren dier vaartuigen en hot lossen van 35 saluuiBOhotcn do bovolking van don lande het blijde leit gemeld hebben. Langs ilenzclfden hruidsweg, als waarlangs de stoot gekomen was, kooide bet Vorstelijk echtpaar bij het vorlateu der kerk door de inuziek der schutterij begroot gevolgd door de vorstelijke gasten, unar het paleis terug. Zoo mogelijk lieorschte er nu nog meer geestdrift dan bij den heonrlt; tol zelfs de soldaten, die den weg hielden af gezet, schenen er door uit hunne stramme houding ie worden gerukt. Ton paleizo had daarna in do Witte zaal ceu Cour van gelukwenscliing plaats. Ueorschte er ocne vroolijke, blij opgewekte stemming in het vorstelijk verblijf, niet minder jolig, en zeker heelwat vrijer en rumoeriger was de feestvreugde, die zicli Lang voor 4 ure 'n den middag stroomde alles in de richting van het Staatsspoor- station. Hot Vorstelijk Paar ging 4,15 naar het Loo vertrekken, in open rijtuig, tuet vierspan, vergezeld van eerewaebt en hu- Bij hot vertrek van het Koninklijke Echtpaar van het paleis worden beiden buitengewoon hartelijk toegejuicht^ zoowel van de zijde van hot publiek als door dn Hooge Gasten in hot pnlcis. Dit geschiedde ook langs uen weg overat. Aan hot sta tion waren slechts enkele autoriteiten aan wezig. Aan Hertog Hendrik is bij zijne benoeming tot Prins der Nederlanden liet predicaal verleend van Koninklijke Hoogheid en zitting in den Raad van Slate niet raadgevende stem. Door H. M. de Koningin is aan onderscheidene personen kwijtschelding ot afslag vBn straf verleend en zijn verscheidene gevangenen ontslagen. 70 hebben gedeeltelijke kwijtschelding van straf ontvangen 63 zijn van ver dere straf ontheven. De vrijheid is o.a, teruggegeven aan Keimpe Hogerhuis. Afslag verleend van drie jaar aan Mar tin en Wiehren Hoogerhuis. De Tweede Kamer is tot hervat ting harer werkzaamheden opgeroepen tegen Dinsdag 12 Februari, 's middags De indeelirig der miliciens van de lichting 1901 uit de provincie Utrecht zal plaats hebben in het Militaire Loge ment aan de Lange Nieuwstraat, en wel op den vierden Maart a.s. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. Da huwelijksdag ran H. M. Koningin Wilhelmina is ook te dezer stede teesteljjk gevierd, Uit echier alle gomeenie- en particuliere gebouwen wapperde de driekleur met den oranje-wi mpel, 'e Morgens om acht uur begonnen de feestelijkheden door het trom melen en blazen deireveille door de stad, bet luiden dor klokken eu het bespelen ran bet carillon. Om negen unr in verschillende kerken godsdienstoefening. 'Om halt elf werden in alle openbare en bjjtoaclere scholen de kinderen feestelijk ootbaal.l eu aan ieder een herinne- riogs-uiedailie uit gereikt, terwijl om heil twaalf een extra uitdeeliog van warme spijs san 1200 der meeatbeboel'tigso, door de kerkelijke- burgerlüke armrertorgers aangewezen, plaat» rond. Om halt Iwee toog de optocht van de Vakrereeoigingeo oil. De stoet hid zich rpgc- steld op hel BeukenLanije en Arohemscheo weg. Voorop een piket huzaren en het muziekkorps .Fidells" uit Woudenberg: datrop volgde de afdeeliog van den R. K. Volksbonddeze be stond uit het Bestuur en leden met banier: haar tooneel-rereeniging Ons Genoegen" voor- sleli-ode een holde «an Hertog Hendrik; haar metsalbewerkers-vereeniging ,81. Elojr" voor stellende een hulde aso II. M.^ de Koningin stellende het vak haar kleermakers-vereeniging ,Sl. Marlinus" mede voorstellende bel vak en .Het Kruisverbood". Nu volgde de .Arnersfoorlsche Vrijwillige Brandweer" mei banier, en het muziekkorps „Caecilia". Hier Verhi .fat H. M. .IJelJer- sctie Hoeren in veld-tenue, en een ziekenwagen van hel .Rootle ,Chr. N. Werkmans-Boud" volgde daarop mei banierverder een voorstelling van Komog Willem lil bij den doorbraak Ie Leeuwen. Voorla de afdeeliog .Slagersgczellcn-vereeniging" niet banier en wagen de liymnastiek-vereeoiging .Wilhelmina" met banier en wagen en tot slot .bet sclioorsteeoregersl edrjjf." De plaatsruimte laat niet toe in bijzonder- was van den volksgeeat in den meest aantrek- keljjken zin des woords. De luide toejuichingen, die dan ook herhaaldelijk uit de menigte op- Ze hebben inderdaad Arend Prof. dr. H. Bavlnk van Kampen trad Maandagavond in .Aniicitia" op voor de pro- paganducluh .Groen van Priostorcr", om in eene openbare vergadering te spreken over „Anti-revolutionoaire Politiek". - Het doel wjjze duidelijk te maken, wat hel beginsel is partijen ontslaan zijn. Daarna stelde spr., volgens hel U, D,, zich m? Zjj vraag willen geen scheiding van kerk en Staat, zjj willen met betrekking tol het ooderwjjs vrij making en gelijkmaking. Alle onderwijzers ge lijkelijk bezoldigd door den Staat. Hoe denken zij over de sociale quaestie? Zjj willen verbeteringen van de «ociaie Spr. zeide, als de i reeds V. i-vjjldeo I êindigd. Niet in de eerste plaats de opli zoeken bjj den Staal, maar reformatie in ons eigeo Kart, in ons eigen leven. Er zjjn De anli-revolulionnairen zjjn niet tegen op lossing der bestaande misstanden door den Staat, maar niet in de eerste plaats. Pensionnee- Op den voorgrond moet staan de godsdienst en de zedelijke quaestie. Spr. is niet tegen een politiek program, als maar Diet vergeten wordt, dat de a.-r. partjj is eene godsdienstige. Alleen in den weg des Van de gelegenheid tol debat werd gebruik gemaakt door den heer Oudegeest, socialist, lid van den gemeenteraad te Utrecht. door partggenooten van den heer Baviok. Op het verzoek van den beer Weber, lot het oprichten van eene zeeppoederfahriek in de Koestraat alhier, is, naar aanleiding van bet ingekomen rapport van den inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht in de provincie Gelderland en Utrecht, afwijzend dcor B. en W. beschikt. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, gezien art, 15 dar wet van 26 Mei 1870 (Staatsblad no. 82) batrekkeljjk de grondbelas ting, breugt ter kennis voor belanghebbenden dat de staal model no, 75, met 13 vervolgslaten en 2 schatiingsiaten, aanwijzende de uitkomsten bedoeld hg de ertt. 15, 23 eo 43 der gemelde wet, gedareode dertig degen Ier Secretarie ter visie zal liggen, eiken werkdag van 10 tot 1 uur des voormiddags. Blaricum gehouden veilingeu golden Twee perceeleo weiland, genaamd .de Lees- kamp" te Hoogland, in den polder .de Slaag" te zamen groot 3,2320 Hectaren, f4780. Een perceel weiland, genaamd „het kleine Nicuwland" te Hoogland 2,0250 Hectaren, f 920. In de jongste Algemeene vergadering van het .Militair Tehuis" aan de Beekstraat werden herkozen tot Bestuurslid mr. F. D, graafSchim- melpenninck en ds. A. M. Donoer en werd gekozen in de vacature, ontstaan door het ver- s, majoor L. G. Tueschen den 1—15 Maart a.s. zullen van de licbliog van 1901 uit de verschillende provinciën bg het 5e regiment intanterie alhier de na te melden miliciens worden ingelgfd, t.w. uit: Gelderland 36, Utreeht 35, Friesland 180, Overgaat 285 en Drenthe 1*5 man, te Door het Beduur der Verecnlgiog .Am. bachlsschool voor Amersfoort eu Omitreken" is in zgn vergadering van den hen J.l. benoemd tot directeur bd leeraar in hot rechilgnig teekenen aan de alhier op te richten ambacht- school de heer P. Doorn, leeraar aan de B. A. School eo de Ambachtsschool Ie Alkmaar. Gebroken zsl worden mei het aloude gebruik om den militairen des ochtends soep te geseo. Hel voornemen bestaat, deze te «r- vangeo door brood met kaas, meelspijzen. Men zou hiertoe gekomen zjin nil de over weging, dat soep qua talis een weinig voed zame apgs is. lerwjjl juist in de ochtenduren in den regel de meeste diensten worden ge- Maandag is door de Hotlandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij aanbesteed bet maken van een wisselpori, het stellen van 2 beweging!- geleidingen voor wlaselbedieniog op het ge meenschappelijk statioo Amersfoort (Westzjjde) in 2 perceelen, waarvan perceel 1 voor rekening van den Slaat. (Raming f7280 en f 1550.) Ingekomen 5 biljetten. Laagste inschrijver was onze stadgenoot de heer L. Ruitenberg, voor f6893 en f1624. Hoogland. Alhier werden Donderdag bjj gelegenheid van het huwelijk vao onze geëer biedigde Koniogio, onder toezicht van de HoogWel Edel geb. Vrouwe Baronnesse van Boemelaar en Mevrouw Bos, aan de kinde ren van de Openbare school en het Leo- gesiicht sinaasappelen en bruidsuiker uitge reikt. Vrooljjk gingen de kinderen na afloop De heer C. van de Koog uit deze ge- meenle heeft eau de hoefsmidsschoo! te Amers foort het diploma voor hoelsmid verworven. Hamaraveld. Dinsdagavond hield onze jeugdige dorpsgenoot G. Esveld in den „Roe- baijet" alhier eene lezlog over zgu reis naar Indië, z0n zesjarig verblijf aldaar en zijn te rugkeer naar Nederland. Omdat de zware boerenarbeid hem te, zwaar viel, was bg naar Indië gegaan, eo dat hjj zich daar blijkbaar goed gedragen heelt, wordt bewezen, doordat hg niet deo rang van onderofficier ie terugge keerd. Hetgeen bjj over zgu wedervaren in dc verre gcweslen en omtrent zjjn reisontmoe tingen wist te verhalen hield de aandacht der toehoorders zeer gespannen. De zaal, waarin de lezing gehouden werd, was overvol, cn de avond werd recht gezellig doorgebracht. Op dienzellden avond hielden op een andere plaats de lieBloursleden van de afdeeliog Boerenbond eene vergadering om de bestelde zaaiharer eo cilisalpeter bjj iosclirgviog tedoen aanbesteden, welke io groote hoeveelheid was besteld. Baarn, De raad besloot in zijn zitting van 1 dezer op voordracht van B. en W. de boo- den weg te verbreeden. Tot leden van de com missie voor plantsoenen en wegen werden ge kozen de hoeren jhr. L. van Heyma, A. J. Dicker Caarten en S de Zoele. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van eenige bewoners van den Baaroschendjjk, om een gemeentelijke subsidie ten behoeve van ds veerpont over de Eera. Tot hoofd der school sao de Lage Vuur- sehe werd benoemd de heer J. K. Moller, Ie onderwijzer aan de school Eemnosserweg, en lot onderwijzeres aan de Oosterachool mej, J. JaDsen te Buren. B(j gelegenheid van bet huwelijk der Koniugin is in tegenwoordigheid van den Raad dezer gemeente en verdere belaogstelleuden Donderdag middag een Herinneriegsboom geplant io het Wilhelmioapark, en wet op de samenkomst van de Herlog Hendriklaao en Je Anna Pauwlowoataan. Eemnes. Hei gelui der klokken op II. Donder dag eo het wapperen der vlaggen bracbieo alle ii gezeteneo in feestelijke stemming. De scholen waren doelmatig versierd en de leerlingen werden ruim onthszld. Geen enkele wanklank werd vernomen, Naar wjj vernemen bestaat b(j onze land bouwers opnieuw het plao bjj het gemeente bestuur vao Hilversum aan te dringen op hst stichten Tan oen waag en botermarkt. Hilversum. Evenals de Gemeenteraad van hier heelt nu ook de hier gekozen commissie, ter mede-beoordeeliog van de voorgeslelde grensregeling met Bussum, het desbetreffende ontwerp ongewijzigd goedgekeurd. In de eerstvolgende vergadering van .Stad en Lande van Gooiland" zal o. m. in behande ling komenle. een voorstel om den advocaat van Stad en Land, Mr. Kuhn, op te dragen, in overleg met den advocaat der Erfgooiers, eene regeling te ontwerpen in zake melebebeer door Erfgooiera- 2o. een voorstel van Bussum om aan de Regeering te verzoeken oen wets ontwerp in te dienen, om een einde le maken aan den oogeregelden toestand omtrent Erf- gooiers-bevoegdbeid. Donderdag werd alhier eeo herinnerings boom geplant. Er was een heel aardige optocht georganiseerd, waaraan behalve de genoemde vcreenigiog, ook deelnamen het kader der scbntlerg, de Gymnastiek-vereeniging met on net, het fanlarekorps en de christ. zangver- eeoiging ,Soli Deo Gloria". De stoel begon op den 's Gravelaudschen weg en ging toen door de Langestraat naar de Emmastraet, waar bel plaetsje was gereed gemaakt voor het planten van den eik. De eere-voorzilter der Tninbouwvereeniging, de heer Olie, hield een toespraak eu las de oor konde voor, waarna de boom werd geplant. Muziek, zang en eereachoten vergezelden de

De Eembode | 1901 | | pagina 2