doeleinden en als herstellingsoord voor officieren van leger en vloot, wier ge zondheid in den dienst van het land heeft geleden. Het verzet der Katholieken in Frank rijk tegen de tirannieke maatregelen van den ex-abbé Combes is ditmaal zeer ernstig en algemeen. Zegelverbreking is aan de orde van den dag, zoodat de rechtbanken werk in overvloed wacht. Opmerkelijk is, dat de procureur der Republiek van de rechtbank te Castres heeft afgezien van eene vervolging door den staat ingesteld tegen de zusters van Albino, die geweigerd hebben de school aldaar te ontruimen, niettegenstaande het uitdrijvingsdecreet. De heer Jules Roche, afgevaardigde, heeft een door vele rechtsgeleerden onder teekend advies gegeven, om de proces sen, zoo noodig, door te zetten tot voor het Hof van cassatie. Er komen nog steeds nieuwe protest brieven in van bisschoppen, waaronder die der bisschoppen van Meaux en la Rochelle de aandacht trekken. Een overste bij het 2e regiment jagers, in garnizoen te Pontivy, luitenant-kolonel de Saint Remy, is van zijn bevel ont heven, omdat hij geweigerd heeft een escadron te zenden naar Ploërmel, om de overheid te helpen by de uit voering van de decreten betreffende de zusterscholen. „Ik ben Christen, zeide hij, en werk niet meO by een handeling, die in strijd is met mijn geloof en mijn godsdienstige gevoelens." De overste zal wegens weigering van gehoorzaamheid voor den krijgsraad worden gebracht. De minister van oorlog heeft hem in middels vestingstraf opgelegd. Ook vele inaires, die zich op een of andere wijze tegen de willekeur der ro- geering hebben verzet, zijn ontslagen. In Bretagne wordt de toestand op som mige plaatsen zorgwekkend. Hoewel de leiders der Katholieken alles doen om hel volk te bedaren, schijnt een deel der opgewonden en getergde Bretagners heil te willen zoeken in een gewapend ver zet. Volgens den afgevaardigde abbè Guyraud was de opgewondenheid in het begin der week in die streken zoo groot dat tal van boeren zeiden, dat zy zich liever onder de hoeven der paarden laten vertrappen, dan de zusters te zien vertrekken. Het is daarom wel te hopen, dat de abbé en de admiraal De Cuverville, die beiden in Bretagne ijveren om de gemoederen te kalineeren, slagen mogen. Gelukkig luiden nadere berichten dien aangaande gunstig. Het programma van het bezoek van den Koning van Italië aan Berlyn is vastgesteld en door den Keizer goedge keurd. De Koning zal den 26en Augus tus aankomen en blyven tot den 31 en. Om den gast gelegenheid te geven aan stonds de 32 standbeelden te bewonderen van de markgraven, keurvorsten en koningen uit het huis Hohenzollern, die Keizer Wilhelm II heeft doen plaatsen in de Siegesallee, zal de stoet zijn weg nemen door die laan en langs den groo- ten middenweg van den Thiergarten de Brandenburgerpoort bereiken. Evenals voor twee jaren bij den plechtigen in tocht van Keizer Frans Jozef, zullen de tribunes voor hel publiek naast de poort aan de buitenzijde geplaatst worden om den Pariser Plalz vrij te laten, hel plein waarop de Unter den Linden uitloopt. Het gemeentebestuur zal den Koning zijne hulde aanbieden op den Pariser Plalz. Langs den weg, dien de stoet zal nemen, zullen de huizen vlaggen. De Italiaansche kolonie zal den Koning een prachtig perkament aanbieden, met eene opdracht geredigeerd door den ge zant graaf Lanza. Kort na zijne aankomst zal de Koning van Italië in het arsenaal de inzegening van de nieuwe vaandels bijwonen, en hij zal eigenhandig aan de nieuwe vaandels bevestigen de onderscheidingsteckenen, die de oude dragen. BINNENLAND De nieuwe legerwet. De Huagsche Courant doet de mede- deeling, dat de StaaUbegrooting voor 1903 een te kort aanwijst van 8 millioen. Op dit minder aangename nieuws teekent de itesidentiebode aan: 8 milliooa tekort I Zoo erg zal het wel niet weieo, doch, el ie het meer de hellt een 4 millioen b.v. den ie bet nog genoeg. Een minieterieele nalatenschap i« echter, heisa», niet onder benefice ven Inventeri» over te oemeo. Het tegeowoordige kabinet staat voor de beren, door het ministerie, dat de kleur van de U Crtdroeg, gemeukt. Het neme had het ook de legerwet ven minister Kool uil te voeren, weerdoor de elscb, dat Oorlog en Marine de 8 millioen heddeo moeten besparen, el in een heel eigenaardig daglioht komt te staaa. Zeer ter snede maakt het Huisgezin op deze ontboezeming van de Hes.bod. de volgende aanteekening voor mg hebt uitgekozen en voor mjj bestemd." Het antwoord vso Jutte was luren vader voldoende els stoere oud-Romein, de onbeperkte gebieder in de lamille, had bjj geen ander kun nen wenscben. Hoe vaak ook tuiscben vader eo dochter gesproken werd over Kalistos en de aanstaande echtvereeniging, over Lucius nooit een woord. Maar dat hff droevige berioneiingen wekte in Julia 's hart, dat bemerkte baar vader wel i de oude Niger en Nizia wisten hel zeer goed. {Wordt vervolgd M»t name de legerwet van minister Kool Wel bezien hebben wjj die legerwet aan de snti-liberalen Ie danken gehad- Van de 44 katholieken en anti-revolutionnairen stemden toch 18 vóór en maar 16 tegen de wel. Onder de voorstemmers warso twee der tegen, woordlge ministers, de heeren Kuyper en Loeff. Zonder de medewerking van de grootc meer derheid der rechterzijde ware Kooi 'a legerwet gevallen als een baksteen. En had dit ministerie de militaire .beren" Over deze beren althans mag men het vorig ministerie niet te hard vellen. Want het zijn juist onze vrienden geweest, die tnee de schuld hi-bhen aangegaan, waarover de tegenwoordige minister van Financiën thans Van volkomen vertrouwbare zijde verneemt het Vad., dat door de Commissie van voorbereiding in zake de Ongevallen-Beroepswet het verslag is vastgesteld en er gegrond vermoeden bestaat, dat de Tweede Kamer ter be handeling van dat ontwerp legen 3 Sep tember a.s. zal worden opgeroepen. Plaatselijke Berichten. Een gouden feest Op Maandag 18 Augustus n.s. viert een onzer genchtsio ingezetenen con zccrzoldzaam feest. Dan n.l. herdenkt do hooggewaardeerde President dor Vorneniging van don II. Vin- conti us van Pattlo hier ter Blode, dn hccrD. P. Hamers, den dag waarop hij vóór vijftig jaron als lid dier Vorocniging werd aange nomen, Voor don Jubilarin voorzeker oen dag van do blijdnto, troostvolste herinneringen. Welk oen zoet genot immers moet hot wek ken oen halve oouw zich te hebben ge- schaard in de gelederen van hen, die hot pauperisme In al zijn naarheid en elloudc rusteloos bestrijden. En God alleen weet hoeveel droefheid hij aldus verdreven, hoe veel tranon h|j gedroogd, hoovoel ellende en arnioc'lu hij golonigd, hoeveel lijden bjj ver- zacht, maar ook hoeveel dolenden hij opliet rechto pad heelt terug geleid en hocvool veriatenen hij ouder bescherming gebracht, ctt daardoor die ongelukklgcu voor atdwaling, voor eeuwigen ondergang heelt behoed! .Geen liefdewerk moot geacht worden vroomd to ztjn aan de Vorocniging", zegt hot Handboek van den Vincontiaan, en dozo woorden worden steeds in hare ruime botooke- nis door don Feesteling opgeval en schijnen als In zijne ziel vastgelegd. Ja, aan God al leen is do gansclio volheid zijner liefdewer ken bekend; - maar zijn mode Vineontia- nen, on vooral oen broedc scharo van be- booftigen en armen kunnen getuigen van do innigo liefde en trouw, waarmede hij met nog steeds jeugdigen ijver God in de Zijn liefdadighoidszin ia onbeperkt; dat ondervondon zoo vaak ook andersdenkondon, die voor liefdadige doeleinden zijn steun of bescherming ittriopon. Ongetwijfeld zal het den Jubilaris aan veelvuldige bewijzen van oprechte genegenheid cu waardooring op zijn zoldzaatn feest dau ook allerminst out- Ons Intussehen voegende bij hen, dio het plicht achten hulde en eero te brengen, waar deze werkelijk zijn verdiend, bieden wij don hooggoachton Jubilaris met ziju heerlijk loestgetij ouzo eerbiedige en har telijke gclukwenscheu auu. Amersfoort. N .at wij vernemen, zal voor de Evrw. Moeder Victoria, algemeen Overste der Congregatie van deo H, Joseph, alhier, a. s. Vrijdag, 92 Augustus de herioneringsdag rijn. waarop zjj 40 jareo geleden in Je Congregatie is getreden. Oe Qemsente-Ontvanger van Amerefoort herinnert ieilnr, wien list aangaat, dat met 15 Augustus 1901, ds helft der verschuldigde plaatselijke belasting naar hel inkomen, dienst 1902, is verschenen, en verrockt beleefd, de betaling daarvan niet langer uit Ie stellen. Oe politie alhier heelt een guede vangst gedaan. Terwijl Maandagnacht omstreeks I uur de agenten van politin Smid oo van der Horst surveilleerden, ongeveer ter boogie der Hendrik vao Visoden,itraat, ragen sjj iemand, die een grooieu rak op don rug Jroug. Spoedig bemerk ten tjj, dal het zaakje niet zuiver wat. Door de duisternis begunstigd volgden zjj deo man en werden weldra gewaar, dat bjj niet alleen was, Bjj bet einde der Aldegoudestraat werden de dievuU, toen een Uriel»' aengehouden, wasrbjj oen tweetal op de vlucht gloren en één werd gevat. Naar het politiebureau overgebrscbl be kende hij alles. Het bleek, dat er vier perso nen by de zaak betrokken wureu. Zy hadden bg van K. bij Metgeusbleek 16 konyuen ont vreemd, waarvan er 7 reeds dood waren. De drie overige daders werden 's nachts ge arresteerd. Reeds herhaalde malen werd den laatstee t;jd over ontvreemden van eigendommen, als kuikens, bloemea, etc. geklaagd. Gelukkig dat thans eene betrapping op heaterdaad volgde. Bij de Maandag namens bet Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid gehouden aanbesteding van het maken van slraatvernieu- wingen op de Rüki groote wegen Ie klasse vao Amersfoort naar Reoswouds en van Zeist uaar Woudenberg (hegrootiog f 3000) werd iogeecbre- door; Tb. W. Bonte, te Amersfoort, voor t 2919 i L. Ruitenberg, aldaar f9867: G. Wassink, al daar f9863; J. v. d. Berg, aldaar f9791; C. Krachten Jan., te Utrecht, voor f9783; eo D. J. Boks, t< Amersfoort, voor f9718. In bel jongste Bulletin der V. P. N. (Ver- eeuigiog tol bevordering der Pluimveehouderij in Nederland) waarschuwt de beer J. Kooiman, ala algemeen Secretaris, evenals dit geschiedt in Frankrgk en in België, waar men ze zeer eigenaardig .paat-boendors" noemt, tegen bet koopen van Italiaansche hoenders. In Italië beereebt een vreeselgke epidemie van hoender-cholerade ziekte is door deo uitvoer reedv overgeslagen naar Duitschlaud, Frankrijk eu Luxemburg. Laat u niet verleideo, waarschuwt de beer Kooiman, en koopt Ihaoa ouder geen voor waarde Italiasnache kippen. Maandagmiddag viel de schutting van het in aaobouw lyodo winkelhuis op de Langestraat om, waarachynlijk door een rukwind. Gelukkig passeerden weinig menscbeo op dat oogenblik loodst er slechts twee personen onder het ge vaarte kwamen. Zg werden spoedig uit bun netelige positie gered en kwamen m»t den schrik vry. Naar wy vernemeo, zal de indienststel- ling van rlcn delinilieven toegangsweg naar tiet gemeenschappelijk spoorweg-station niel eerder plaatshebben dan bij bet begin van den win- terdienat, dus op 1 October. Iutusscheo is reeds eeo aanvang gemankt met liet leggen der tramrails in de overbrugging eu den zoogenasmden nieuwen Stations-weg. Mi. M. Tydeman Jr., lid van deTweede Ka mer der SlaleO'generual voorTlal, bracht gister middag een bezoek aan de Infunleriekazi-rnes bier, waar bij bijna anderhalf uur verluidde en vooral de soldatenkaniers in ougeoscliouw nam, - Vergadering van deo Baad der genieerite Amersfoort op Diasdag, den 19 Augustus 1909. des namiddags ten 11 ure. Punten van behandeling 1. Onderzoek van den geloofsbrief van bet nieuw gekozen raadslid J. W. Jori«»en. 2. Verzoek van de leeraren Dr. Hos en van de Water om eervol ontslag met adviezen. 3. Vaststelling van bet Ie sanvulliogskntiier der Inkonistenbelasling dienst 1902, 4. Vrorstul tot tiet aangaan eener regeling belretfemle verpleging van zieken ten koeleder gemeente in liet Gasthuis „Aldegonde." Iiedeo Ier gelegenheid van de verjaardag van tl. M. de Koningin, 6. Ontwerp-hesluit lot liet beschikken over een gedeelte van liet saldo der aangeboden ge tneenterekening over 1901, ten behoeve van den dien»! 1902. 7. Verzoek van Th. T. van Vloten alhier om toelating zi'ner dochter K. (1. van Vloten op liet gymnas urn bij gebleken geschiktheid op liet toelatingsexamen met adviezen. Hoevelaken lie oud-generaal der genie J. E. N. baron Sehimmelpenuiack van der Oy Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten- generaal, hoopt aauslaaoden Maandag op den huize .Hoevelaken" zyn 26-jarig huwelijksfeest te berdenken, Soontdyk H. M. de Koningin-Moeder tal 90 deter ten Paleize „Soestdjjk" een garden-parly geven, waartoe burgerlike en militaire nutori- 1,'iten in hoofdtaak uil de provincie Utreclil genood zü" en waarhjj do slafmuziek van het 5e regiment infanterie zich zal doen hooren. Basra. Gebruik makend vao deo vacaolie- tjiil ia men thans druk bezig met het vergroo- len van de R. K. school in de Kerkstras!. De nieuwe verdieping is reeds onder de kap, zoodat de 3 lokalen, die er bijgebouwd worden, met bekwamen spoed gereed zullen komen. Het voornemen beatnat om het onlangs verkochte landgoed „Schoonoord" als bouw terrein te exploiloeren. Velen tüu daardoor be vreesd, (1st de Irnaie wandelwegen voor het publiek lullen gesloten worden. Eernnes Maandag en Dinsdagavond ver zamelden zich tal van ooievaars op liet dak van de llorv. kork te Eemnesbuiten. Zeker maakten drie vogels zich voor de groote reis gereed, maar vonden het weer niet uitlokkeud genoeg om te vertrekken. Hare Majesteit de Koningin-Moeder deed Donderdagmiddag in gezelschap vao eene hof dame eeno rgtosr door dit dorp. Maandag werd door Burgemeester en Wet houders aanbesteed de straatverlichting io deze gemeente gedurende de wintermaaudeo. Het eerste perceel werd aangenomen door C. van de Meent voor t 86,50 en hel tweede door Door bet bestuur van bet Waterschap Eernnes werdeo aanbesteed de herstelling van eenige heulen onder den Wakkerendgk en hel maken van schoeilogwerken langs de zee eo langs de rivier de Eem. Aanoemers waren J. MosaioknfT voor f98, A. Koelewgo voor f39, eo P. Dekker Bjj de wed. J. Scherpenzeel heeft een kat 10 jongen geworpen. Zooiels komt in de katten- wereld weinig voor. De heeren H. van Wegen eo A. J. Rozen berg zjjo by Koninklijk besloil benoemd lot heemraden vao hel Waterschap Eernnes. Zeker uit kwaadwilligheid werdeo bg den landbouwer L Hoogeboooi drie hobkea rogge iu don braad gestokeu. Zeker zou de onverlaat nog meer kwaads bedreven hebben, als men ziio boos opiet niet gemerkt bad. Toen maakte by zich uit de voeten, tonder dat men zyn identiteit kon vaststellen. Hilversum. Door ongewenschle gasten is vermoeilelgk Maandag of Dinsdag J.I.. een be zoek gebracht aan deo welgevulden wynkelder van den heer L., aan de Van der Liodenlaan alhier, door zich toegang te verschaffen door het raam van het keldergat. De politie constateerde, dat aao vier flesscheo, nog geheel gevuld met verschillende dranken, eeo gedeelte van den bals ontbrak, alzoo blijk baar met de bedfieliog om den inhoud te lee- reu kennen door ruiken. Wanrschgolgk heelt men alleen te doen met baldadige ongeletterde knapen, of met personen, die geen cogosc. advocaat ol frambozenlimonade kenden, aangezien de flesscheo van eao behoor- Igk en duidelijk eliquet, deo inhoud aanduidende, Andere schade of vernieling is niet aangericht. De beer L. vertoeft buiten de gemeente en beeit van zyn vertrek geen opgave veretrekt aan de politie. Sinds Zondag j.l. houdt de 9ds compag nie van het korps genie-troepen, ouder bevel vao deo lsten luileoant Hardemao, telegraal- veldoeteuiogen in 't Gooi. De oefeningen zullen duren lot 19 Augustus. Reeds bg herhaliog is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen eec viertal opge schoten knapen, die zonder werk roodloopen en in hun onderhoud voorzien door het stelen van veldvruchten als anderszins. Des nachts zoeken zjj een onderkomen in tuinen of prieelen. Dezer dagen werd weder een huoner Ch, V, betrapt terwyl b(j brood uit een» onbeheerd staande hroodkar wegnam. Hiervan is wederom door de politie proces-verbaal opgemaakt. Donderdagnacht is ingebroken in de tgdeljjk onbewoonde villa van den beer Have- laar alhier. Beide inbrekers 2go op hceterdaad gesnapt Kasten waren opengebroken, paaeelen uit deuren gezaagd evz. Een zakdoek met goud en zilverwerk stond klaar om medegenomen te worden, hun zakken vol van hetzelfde. Hel waren beiden oude bekenden 'er justitie. De een is een Hilversummer, de andere is alkom- Bnsanm Tol onderwijzeres san de Rgcondeie Meisjesschool van mej. A, C H, Roodhuizen, sltiier, is benoemd mej. B, van Breugel. voor malig onderwijzeres aan de Staatsschool te Pretoria. Door B. en W. is tot tijdelijk onderwijzer aan de Koning-Willemschool benoemd de lieer Kamminga van Dokkum. voorjaar de Mjj. lot exploitatie van hel land goed Cralloo een omnibusdienst openen tu'sclien het station Naarden—Bussum eo hare bos-»-beo en terreinen op Craiiuo. De Mij. wil daardoor hel bezoek aan liet landgoed vergemakkelijken om zooloende den grond heter te kunnen exploltceren. Laren, fie Eerw. Heer K. van der Veer, van deze gemeente, heelt gisteren (Vrijdag! de H. Wijding van liet Diaconaal in België ont- De kind-ren der openbare school mochten II. Dinsdag recht leesteljjk uitgaan. Door de milde hydragen van vermogende ouder» wa« het hoofd der school In slaat een uitstapje ie organiseren near Amsterdam. Des morgens te 5.10 reei's stapten de kinde ren in do t am en kwamen te 7 45 in de hoofd stad aan. Volop wen) daar gegeten, gedr nken, en genolen van de vele bezienswaardigheden. O. a. eeu liuotloclitje over liet IJ, een kykj» in hel panorama .Jerusalem" on natuurlijk e-n wandeling iu Arlis. -- Met 1 September a. s. zsl onze Rurge- moester, .Ie Ed. Achtb. Heer C. L. Velthuflsen. 95 jaar hoofd der gemeente geweest zjjo. Zeker zal die dag niet onopgemerkt voorbijgaan en waardig worden herdacht. Vele toebereidselen worden reeds gernaakl. Putten. Als een bijzonderheid uit de kippen, wereld kan van hier gemeld worden, da! een kuikeo', dat 99 Maart hel ei ontkroop, reeds den 5 Augustus haar eerste en Jeu 9 Augustus haar tweede eitja lei. Hnrdorwyk. Van ODze stadgeoooteu slaagde de heer J. J. Wallis, thans te Njjkcrk, voor de hoofd-acte, mej. A. J. Lulling, thans te Vier houten, de lieer W. Fjjnvan Iraat. thans te Baarn en de lieer A. Raveslool, thans Ie Utrecht, voor acte Fransche taal L. O. B&rneveld. Door den Raad dezer gemeente is de schoolgeldlieffing voor het genot van herlialiogs-ondetwys vastgesteld, in dezer voe ge, dat voor den geheeleo cursus, die voor jon gens van October tot Maart loopt en voor meisjes het geheele jaar duurt, wordt betaald: door ouders met eeu iokomen beneden 1500 voor een kind tl,50, voor een tweede kind I 1.25en voor ieder volgend kind 10.75; door ouders met een inkomen van 1300 lol f 1000 respec tievelijk 12.75, 1 2.95 eu fl.50; en door ouders mol eeu iokomen van en boven f 1000 reaps. f4 f3 en f2, Tusschentyds toegelaten leerlin gen in het laatste kwartaal, reep. laatste halljaar zgn de helft van het schoolgeld verschuldigd. Bedeelden eo oovermogenden zjjo vrijgesteld. Apeldoorn. Sedert jaren is hel onder de leden der aldeeling Apeldoorn van de Nederl. Maatschappij "0 Landbouw het gebruik ge zamenlijk kunstmeststoffen aan te koopen, en deze handelwijze heeft zooveel sueies, dal de booveelheid jaarlyks toeneemt, in de laatste jaren zelts aanzienlijk. Was het aantal K.G. het vorige jaar 520.C00, dit jaar is dit geslegen lot 778.500 K.G.. nl. 435.000 Thoinasphosphaat, 317,700 Kaloiet, 18.700 beenderenmeei, 3400 superphosphaat en 3200 patent-kali - wel een bewijs, dat de knostbemesting toeneemt. Gedep. Staten van Gelderland hebben de goedkeuring onthouden aan hel besluit van deo Raad tot hel bouwen van eeo tweede school te Loenen, terwyl iu overweging is gegeven om de bestaande school te vergrooten. Zeist. De heer M, L. H. Th. albier was door de rechtbank te Utrecht tot f76 boete veroor deeld, omdat hg had nagelaten eeu ultwonendeu mnunelgkeu dienstbode voor de pcrsooerle be lasting over 1901 op te geveo. Hu kwam van dit vonnis iu cassatie, op grond dat deze dienst bode nog bjj een ander, een bloemist, zgn dien sten presteerde, eo de rechtbank ten onrechte bad aaugenomen, dat de tuiudiensl, waarvoor die persoon gebezigd werd, niet tot de persoon- Igke eo huiselgke diensten behoort, eo daarom buiten de vrjjstelliog valt, iu art 91 der wet op de personeele belasting toegestaan voor niet inwonende .dienstboden", dio doorgaans meer dau ééo betrekking ,als zoodanig" waarnemen. Volgens den eiscber in cassatie mag in dit ar tikel hel woord dienstboden niet in beperkten zin worden opgevat, maar omvat het alle diens- ton zonder uitsluiting van tuindienzl. De Hooge Raad heeft echter bjj arrest van 90 Mei ji. anders beslist (W. v. b. R. no. 7777). Eo wel omdat artikel 20 der wet zegt dat .staldieost en tuindieust" niet bebooren tot de persoonlijke en huiselgke diensten" eu dus persoueo, gebezigd voor stal- of tuiadieust, niet als dienstboden kuooen worden aaogemerkt iu deo zin der wet. Nu iu artikel 31, om de daar omschreven vrgstelliog te kunnen inroepen, wordt vereischt, dat een niet inwonende dieost- bode doorgaans door meer dar, dón gezin .als ..oo- daoig", d. i. als dienstbode wordt gebezigd, Z|jo staldieost en tuindieust uitgesloten voor bet inroepen dier vrijstelling. Ifijkerk. De Eerw. Moeder Overste van het R. K. gesticht alhier Zuster Maria Marlba der Cougregatic van O. L. Vr. Ie Amersfoort, zal a, s. Maandag IS Aug. hel zeldzame voorrecht genieten tiaar gouden jubiló als religieuze te herdeoken. Ongetwijfeld zal de Eerw. Jubilaresse op dien dag oodubbelzluuige blijken ontvangen, die baar zulleu dueu zien op hoe hooge waarde haar zeer verdienstelijke arbeid gesteld wordt. Sinds 28 jaren wijdt de beminde Oversle io ons ge sticht met voorbeeldige liefde liarc moederlijke zorgen aan ouden van dagen, die inzonderheid zeker voor hare zoo innig beminde Moeder Overste op dien dag hunne dankbare gebeden □aar den goeden God zuilen opzeoden. Doch niel alleen dezer, maar voorzeker is aller wenscb, dat de Hemel geve, dat haar Eerwaarde oog vele jaren hare groote verdiensten voor het onvergankelijk loon moge vermeerderen, ook tot heil van hen, die aao hare liefdevolle zorgen zgn toevertrouwd. Kerknieuws. D. 11. de AarUbtschop van Utrecht heeft ZonJag den lOden Augustus in de kapel van liet R, K. Weeshuis te Utrecht de Tonsuur eu de mindere. Orden toegediend aan de Eerw. heeren W. E. A. Ahsmaou, J. B. A. Batenburg, 1 W. Balk, H. van Driel, H. J. B. Engbers, J. F. II. Eshuis, G. A. F. Gowthorpe, J. C. van Groeniogen, W. vao den Hengel, E. F. de Jong, E. J. Keiuperman, W. G. J. van Koeverdet», J. F. Koning, B. Lowes. A. J. J. M. Otten, F. A. Raping, J. J. Schaars, G. J. van Schaik, H. B. F. Scliintz, G. A. H. IJsselniuiden, eo aau de Eerw. Fraters Ambrosius Kuupers vao de Orde der Predtkheeren, en Isidurus Kessels van de Orde der Augusiynen, alsmede bet H. Pries terschap aan den Weleerw. heer L. A. G. M. Tittel. Voorts den 15 Aug. jl. io de Mctropolitaan te Utrecht de H. Wjjding van hel Subdiaconaat aan de bovengenoemde Eerw. Heeren aan wie 10 Aug. de tonsuur en de mindere orden wer den toegediend, en de II. Wijding van het Priesterschap aao de Eerw. Heeren van het Seminarie ta Kysenburg: J. H. Al'rink, G. E. Heek-r, J. J. M. Berendseo, G, J. Burgers, H. G, Millard, J. H. Bitters, P. Donicie, C. van Djjk, J. van Uelkora, H. J. Haarhuis, C. Hart man. J. F, M. Holte), J. H. E. J. Hoogveld, F, Huurderman, W. S. J. de Jong, H. H. Kamer beek, J P. P. Oosterbaou, F. J. M. Pruys, P.J. Snndkuül, P. J. van Schaik, H. J. Smoenk, J. de Vries, M. Welter en S. van der Werf. Amerefoort. De Amersioorlsche processie, die Maandag van hier naar Kevelaar vertrekt, zal worden geleid door den zeereerw. heer C. J. Vaster), pastoor der parochie van O. L. Vr. Tenhemelopneming alhier, ooder mede- gelci-le van deo zeereerw. heer F. Koster pastoor te Uooglaod, den weleerw. heeren H. G. G. Overbeek, kapelaan alhier, en H. W. A. van der Waarden, kapelaan te Hilversum. Soest. Onze dorpsgenoot, de Weleerw. heer C. Hartman, die gisteren te Utrecht de H Priesterwjjdiog heelt ontvangen, zal a.s. Dinsdag 19 Aug. zyoe eerste plechtige II. Mis iu de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus alhier opdragen. Gemengde Berichten. De 91-jarige schippersknecht Van L. wo nende te Schiedam en varende op een Vlaar- diugsclie logger, is jamrocrlyk verdronken. Voorlig Maassluis kreeg Van L. twist melde opvarenden, allen Vlaardiugcnaars, met hel ge volg dat daaruit een veohtparlg ontstond. Zeker ziende het niet te kannen volhouden, is hg overboord gesprongen om naar land te zwemmen, echter met het reeds genoemde droevig gevolg. Op het Centraalstation te Amsterdam zette iemand even zgn bandkofferlje naast zich neder, teneinde een plaatskaartje te kunnen nemen. Toen bij zgn kaartje bekomen had eu Zich om draaide, was bet koffertje verdwenen. Deze roof. op klaarlichten dag, in de drukke vestibule van het Centraalstation, mag zeker wel brutaal genoemd worden. Zaterdag 93 dezer zullen door den kan tonrechter (e Haarlem in een buitengewone zitting niet minder dan 80 leerplichtwet-over tredingen worden behandeld. Een 57-jarig werkman kwam Maandag aan eeo afgebroken wordend pand op de Var kenmarkt te Dordrecht zich aanmelden om steenen te mogen bikkeD, Terwyl h0 beneden stond te wachten, kreeg hjj een hoofdbalk met bos op hel hoold. De getroffene werd dadelijk naar het Ziekenhuis overgebracht, alwaar bg evenwel spoedig overleed. Tgdens een kortstondig onweer is Zon dagmiddag de groote watermolen in den Aromer- polder onder Arum (gemeente Wonseradeel), door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. Maandagavond keerden een twaalftal werk lieden uit Dordrecht per roeiboot terug van de fabriek van Kievit Sc Van Reede te Papendrecht, waar zg werkten. In de rivier de Noord wilden li) Ier bespoediging van de reis achter een sleepboot gaan hangen, met het noodlottig ge volg, dat de boot omsloeg en allen te water

De Eembode | 1902 | | pagina 2