DEEEMBOOE. Hamers Kruidenierswinkels," 30urant. rouw van Lourdes. aas-Etalage Hl MM EL. De Notaris C. A VAN BLARICUM te Amersloort is voornemens op Donder dag 18 December 1902, des namiddags ten 5 ure, in het koffiehuis van den Heer C. SCHIMMEL aan den Ham te Hoogland, in het openbaar te VE K-K O OPEN lm de gemeente HOOOLAND. Twee kampen Wei- en Hooiland, gelegen achter elkander aan don Looij- dijk, in den Polder de Haar, Ie zamen groot 4 hectaren, 30 aren, 30 centiaren. Eerst afzonderlijk en daarna te zamen te veilen. Verhuurd aan L. HUURDEMAN tot Kerstmis 1904 voor f176.— 'sjaars. Betaaldag der kooppenningen 18 Maart De Notaris Jolis. Knoppers te Amersfoort, zal op Donderdag 18 December 1902.'s voorm. 8 uur, op de hofstede „Groot Emelaar" te Stouten- burg, voor de weduwe en erven MAS TENBROEK aldaar, publiek verknopen 0 paarden, als: 1 veulendragcnd, 1 vijf jarige zwarte merrie, 1 vierjarige donker bruine merrie., 1 driejarige vos ruin, 1 tweejarige vosmerrie, 1 hengstveulen, 8 kalfdragende koeien, 1 guste koe, 3 kalfdragende schotten, 7 kalfdr. en guste vaarzen, 4 graskalveren, 2 drachtige zeu gen, 11 schrammen, ongeveer 50 kippen met hanen, een kleedwagen op veeren '2 wagens met opzet leen zoo goed als nieuw), 2 plaggenwagens, 1 tilbury, 2 gierbakken, ploeg, 1 span eggen, wapen tuigen, ploegluigen, varkcnszcuningcn, schalen en balans, gewichten, wanmolen, snijbank, snijmachine, kortkist, baktrog, RoMafe! hornhoof mei slnel hproladders. De Notaris Jobs Knoppers te Amersfoort, zal op iBatenlag '-20 December 1902 's avonds 7 uur in het koflicliuis „iust Valkjb" aldaar publiek verkoopen elf nieuwe heererhuizen. met tuinen to Amersfoort aan de zuid zijde van de Schimmolpenninckslraal kad. sectie A. nos. 1772 lot en met 1782, te zamen groot 10 Aren lio centiaren. Te veilen in 11 percoelcn en diverse combination. Betaaldag der kooppenningen 20 Maart 1903. Nadere inlichtingen worden ver strekt ten kantore van genoemden Notaris KNOPPERS. Breeder bij biljetten. Dp Nninris JollS. KnOlWerS I Wilt Kii werkelijk goeds en goedkoops wm TABAK tm halve"lange tadak i. 10 ot. per pond. goede pruim 14 mooie lange 30 (lichlo of iwanr) amerikaans!',he krul 30 en lioogor. Faike sigaren van af 90 c ANT. STöCKER, Unanilotnffon Bijvoeirsel. Zaterdag 6 Decembcr"1902. De blinde moeder. S'aar het Fransch. „Ja, Jean Mirol heeft inderdaad een harttvan goud," zcide Chalry, toen wij aan 't praten waren over een van onze eerste beeldhouwers. „Ik zal je o. a. eens een treilend bc- wijsïdaarvan verhalen," ging do spreker voort. „Je weet, dat wij al zeur gauw goede vrienden waren door mijn crilieken in „De Middagbodc", waarin ik steeds streed voor de kunstprincipes, die hij zoo warm is toegedaan. Nu, dikwijls liep ik dan ook bij hem op, op zijn atelier, dal gelegen was naast zijn woning, waar hij leefde met zijn bejaarde moeder. Zij was blind geworden op haar veer tigste jaar, de oude Mme Mirol, en ging sedert, dien tijd, en dat was al bijna een dertig) jaar, zelden, zeer zelden uit. Te huis voelde zij zich verreweg 't meest op haar gemak. Zij wist daar ook uilstck"nd den weg, ja, kende alle hoekjes en gaatjes, en trippelde 'heen weer, zonder togen iels te stooten, met een vlugheid als een jong vrouw, die een paar gezonde oogen in 'tj hoofd had. Zooals de meeste blin den hield zij ervan, om overal met de handen aan te zitten, ten "inde zich door het betasten een denkbeeld van den vorm te kunnen maken. Nu is Jean Mirol oen groot,liefhebber van allerlei snuisterijen, mooie potjes en vaasjes, oude kopjes en kommetjes, enfin, je weet, van die honderden kleinigheden, die aan een atelier zulk een eigenaardige bekoorlijkheid geven. Zeer dikwijls bracht hij dan ook het een of andere van dien aard mede. Daar hij nu hang was, dat zijn moeder, in haar manie om alles aan te raken, die nieuwe voorwerpen, waar van zij de plaats niet kon kennen, zou breken of beschadigen, of, wat erger zou zijn, zich zelf daaraan bezeeren, had hij haar nadrukkelijk verzocht, ja gebe den en gesmeekt, om in zijn afwezigheid niet op zijn atelier te komen. Want zij was daar gaarne, om op haar wijze te kunnen genieten van het schoon der kunstwerken van haar zoon, dat zij zoo vaak en zoo hoog hoorde prijzen, en niet kon aanschouwen. Jean Mirol vermeed van zijn kant zoo veel mogelijk om in haar tegenwoordig heid over zjjn arbeid te spreken, en de intieme vrienden, die dit wisten, repten insgelijks zoo weinig mogelijk van dit onderwerp in liet bijzijn der blinde. Sedert eenige maanden w houding had hij reeds, maar de uitdruk king van 't gelaat.... Die kon hij maar niet naar den zin krijgen. Wei honderd schetsen had bij gemaakt, naar 't mode I uit zijn hoofd, 't Was nog het ware niet. Op een goeden avond kwam ik hem tegen, vlak bij zijn woning. Hij straalde van genoegenhij riep mij uit de verte al toe, de beide handen uitstrekkend: „Het is klaar. Ik lieh hut gevonden. Ineens, waar ik vijf maanden naar heb gezocht. Hoe, dat weel ik niet. Maar het is klaar. En ik raak er nu ook geen hand meer aan. Kerel, wal hou ik blij wal voel ik mij gelukkigWil je wel gelooven, dal ik er tegen moeder niet over zwijgen kon." „Sprak je haar over je „Pandora", die je altijd voor haar had geheim ge houden vroeg ik. „Ja en over al hel lobhen, dat ik er mee heb gehad, om die gelaatsuitdruk king te krijgen. Je liadl eens moeten zien, hoe verheugd zij was en hoe zij in mijn geluk deelde! „Geloof mij," vervolgde Mirol opgewon den, „dia „Pandora" is mijn meesterstuk. Ja, dat voel ik, mijn meesterstuk „Maar kom mee, haar zien. Dan kan je er zelf over oordeclen I" Eu met zacht geweld drong hij mij tol omkeeren en troonde mij mede naar zijn atelier. Doodmoede, want ik had juist een heel eind geloopen, bereikte ik hel huis, waar hij woonde, en hijgend liep ik achter hein de trappen op naar zijn atelier. „Ik hoor moederzeide hij, liet voor hoofd fronsend. „En ik had haar toch zoo nadrukkelijk verzocht er niet te ko men, nu ik uitging. „....Als zij maarniet...." De angst stond op zijn gelaat te lezen. Haastig ontsloot hij de deur. Daar klonk een dof gedruiscli van iels.half- weeks, dat wordt omgeworpen, dan een kreet van schrik. Mirol stond bleek als een doode, tegen den muur geleund, sprakeloos van ontzet ting. Niet minder bleek dan hij, stond zijn moeder, midden in het atelier, bevend over al haar leden, de handen sineekend saamgevouwen. Tusschen beiden in lag een vormlooze massa klei, tusschen natte linnen doeken, op den grond neergestort. Terstond begreep ik, wat er had plaats gevonden. Toen Mme Mirol haar zoon onverwacht de trap hoorde opkomen, terwijl zij zich, niettegenstaande zijn dringend en vrien delijk verzoek, toch naar zijn werkplaats had begeven, om die .Pandora", naar welke zij zoonieuwsgierigwas, tobelaslen, was zij eensklaps zoo hevig ontsteld, dat zij alle voorzichtigheid had verloren, en in haar haast om te vluchten, tegen een der boelseersels aan was geloopen, en dit had omvergeworpen. De stilte, die er heerschte, was hoogst pjjnlijk: de arme vrouw verzette geen voet en bleef de lichtlooze oogen op haar zoon gericht houden, terwijl dikke tranen langs haar magere wangen big gelden. „Jean," sprak zij eindelijk, .mijn lieve, goede Jean.zog gauw, het is toch „Pan dora" niet Jean herstelde zich plotseling, (rail naar haar toe, klopte haar zaehtkuns op den schouder en sprak, zoo vroolijk het hem mogelijk was op het oogenblik .Noen, moeder. Goddank, liet is „Pan dora" niet.... Niets anders dan een schetsje, dat voor een paar uur pas was begon nen,... Ja oudje, je had mij eerst mooi bang gemaakt, maar 't is nog goed af- geloopen De wangen van de blinde kregen haar kleur weer terug, zij gaf hum een kus en antwoordde „Jean, wal. hen ik blij, dat het niet erger is.... Ik beloof je, jongen mijn woord te houden in 't vervolg,Vn nooit meer een voet in je atelier te zetten tij dens je afwezigheid, Geef me nu een llinke kus, als bewijs, dat je er volstrekt niet boos meer om bent." En de .jongen" omhelsde zijn moeder hartelijk, en nog eens, en nog eens, en geleidde toen liet oudje weer naar het woonvertrek. Even voor de deur keerde hij zich om, riep my en (luisterde mij in't oor: „Och, wil je die klei weer in den trog gooien, voor ik terug ben. Ik kan hel daar niet goed zien liggen." Hij knipte met de oogen, om een paar tranen te verbergen. Tot zijn moeder had hij onwaarheid gesproken, 't Was ile „Pandora", die zij omver had geworpen. Gemengde Berichten. mliL-i op!" - Tncli gins ei-B hwrlj» nieluitilen g voor ilil hij non geducliton «loot en nou 1. Hjlblitng.il. den man ilezu i sog li. politie.'„De kerel ia or op! let or op!" - „AU dal hol geval ie," klagen." En lijj kun ongelrooat gaan. lornaod gal eoo «peler strenge vermaningen, voel lijd weg." Ie Heiliger. „Ik rei* nooit andera dan inrt 2o Reiziger. O, dan ie u misschien kaaaier." Verheeld opgevat. Twee vakgonooten, die met elkaar te verzoenen" Zjj gaven elkaar de hand en zeiden wederkeerig: „Ik wenschuallo bjj, en zeide len «lotte„Ik wenacli jn alles, wat je mii wenscht." Toen keek de aoder hem een oogenblik verbaasd aan, en riep daarop hoogst verontwaardigd „Begin je alweer BI] den Boekhandelaar JOS.P. H. HAMERS, Langeetraat 39, Amerafoort, is voorhandon, de zoo juist verschenen, verbeterde en vermeerderde druk van het Kerkelijk (Liturgisch) MIS- en LOFBOEKJÊ door E. H. VAN DER HE1JDE, R. K. Pr. en Pastoor. 1152 Bladz. Prijs in zwart linnen stem- pelband, rood op sneO fl.In zwart chagrin band, goud op sneu f 1.75. Uit het voorwoord. Het bywonon der H. Mis en van het Lof, de gods- vrttchl lot het Allerheiligst Sacrament te bevorderen, opdat do geloovigen ract gevoelens van grootero godsvrucht in de H. Mis en het Lof zouden tegen woordig zjjn, en daaruitjnioerdere vruch ten van hcmelsche gaven plukken, is mijn doel geweest by het samenstellen van dit boekje, daartoe dienen de uitleg en verklaringen van de plechtigheden, waarmede de H. Mis wordt opgedragen, ilo eigen woorden waarmede de Kerk verzucht, bidt, smeekt, juicht, jubelt, treurt, naar de verscheidene groote ge beurtenissen en WRarlteden, welke zy in den loop van het jaar haren kinde ren voorhoudt. Tevens heb ik gemeend nuttig te zjjn voor Koorzangers, Kosters en Misdie naars, door ook het latyn op te nemen van datgene, wat door hen moet gc- Itriukl worden, opdat zy zouden kunnen lezen en verslaan, wat zy te zingen of te antwoorden hebben. HANDELAAR i, dal zijn 1 tot een bezoek uil. aandacht op de groote en fraaie.keuze In ier, Omslaskalenders Meisjes en Jongons- efkaarten-Albums - - ia voorhanden eene prachtige collectie, vanaf te en nieuwste soorten. 6.12 tornt. BRUINE BOONEN 10 ct. per kop. GROENE ERWTEN .11 tond. NIEUWE APPELEN17' pd. PRUIMEN 9 KRENTEN8 ROZIJNEN. 9 VIJGEN. 8'/,., MARGARINE 24 BESTE STROOP7 GROENE ZEEP 8 SODA2 STUIVERSZEEP 3'/j stuk. POEDERZEEP (Pleines) 5 „pakje.. SODEX3 ZOUT3 pd. RAAPOLIE 27 liter. PALMOLIE29 Oudewater. tegenover de Wilhelrainastraat kad. sectie C. no, 1090 en ged. .1091 nog bijna nieuw en zeer geriefelijk ingericht. Verhuurd a f 2.50 per week a/d Heer Kochheim. Te bezichtigen eiken Maandag en Don derdag en op den Verkoopdag 's nam. van 2—5 uur. Breeder by biljetten. voorsnijmes en vork enz- Voorts den geheelen voorraad in den Yzerwinkel, waaronder: pannen, ketels, potten, veevoederketels en bakken, ramen, kachels, fornuizen, malen, gewichten, bascules, schalen en balansen, 3 groote bascules (300 en 500 K.G. wegende), tobben en emmers enz. enz. Breeder by biljetten. 20 cent per doos, ook goed voor tuigen, rijtuigkappen, maakt het hardste leder zacht,fraai zwart en voorkomlschimmelen. Groote doozen SCHOENSMEER 4 cl. per doos. PETROLEUM 8 cl., bij 10 kan 77'/a cl. BRANDSPIRITUS 16 cent per flesch en beste LUCIFERS 3'/a cent I per pak. ZONDAG 30 NOVEMBER de NOVENE le he in voor de bekeering der zondaars, vananders- s Vaderland. tur kan hel Water Tan Lourdes afgehaald anco wordt het thuis gezonden als men 76 O te. der Bestuursleden. Circulaires worden op aan- 3CHWE1TZER, Deken, Pastoor, Amsterdam. .KER, Heerengracht 303, A. J. VAN DRIEL, Singel 381, J. H. HOFHUIS, Dam 12 te Zaandam. Men kan zich als lid laten inschrijven te Amersfoort bij Mej. Wilii. ScnwrrzNEn, Singel-Zandte Baarn by :.Mej. Mahu. Werkhoven, Nieuwe Barendstraal en te Achteveld bij Mej. Wilii. Dijkman. Ook bij den Heer Ger. v. d. Hoek, Holkenslraat le Nykerk en te Hilversum bij den Heer J. Pompe, sigarenhandel op de Groest, waar ook het Water van Lourdes verkrijgbaar is.

De Eembode | 1902 | | pagina 3