rE Katholiek Nieuws= en Advertentieblad J. J. SMIT. Firma Gebr. HAMERS. „De Snuifmolen" OVERAL MET GOUD n: K kt N( No. 35. Zaterdag 1 December 1906. Twintigste Jaargang. DE EEMBIDE Hilversum, Hoogland, Laren, Oroote voorraad en keuze KANTOORBOEKEN COPIEBOEKENÜ NOTITIEBOEKEN.» Zeer billijke prijzen. Firma A. F. Stroober Langestraat 7. - Amersfoort. KANTOORBOE: KH AN DEL. HORLOGEMAKER Breedestraat 34. Langestraat Amersfoort - Telephoon 158. Het meest gesorteerde en beste adres in Tapijten, Karpetten, Vloer zeilen, Tafelkleeden, Be hangpapieren - Bedden, Dekens, Matrassen, Slaap kamer-ameublement enz. Manufacturen - Stoffen - Blouses, Rokken, Trico tage. Groote sorteering in Wit Goed. Eigengemaakte Heeren-Dames-enKinder- Ondergoederen, goed pas sende modellen, nette af werking en voordeelige prijzen. Verder Garen, Band, Modeartikelen enz. Heeft voorhanden een fijne sorteering Horloges, Klokken, Regu- lateurs, Wekkers en/.. ïyW Tegen scherp concurree- IkjaéjjL rende prijzen. bJIkwS Reparaties en veranderin- gen aan alle soorten Uur- en Speelwerken, worden door mij uiterst solide, /.eer billijk en onder degelijke garantie uitgevoerd. Beleefd aanbevelend. VERSCHENEN BIJ I. N. GEIJER te LEIDEN. Nog voor onzen tijd en voor wie Een Propaganda-brochure, waarin de schrijver aantoont het groote nut der Aartsbroederschap van de Heilige Familie, juist in onze dagen van Katholieke Sociale Actie. 1 exemplaar fr. p. post 10.14. 12 exemplaren f 1.25 j 25 - 2.25 en de 50 -4.— 1 frankeering. 100 -7.- Bij groolere getallen extra rabat. Verkrijgbaar bij: A. F. STROOBER LANGESTRAAT Amersfoort. Behangerlj - Stoffeerde rij. Alle werkzaamheden tot het vak behoorend worden spoedig en accuraat uit gevoerd. LAGE DOCH VASTE PRIJZEN. Aanbevelend. rini=^1B[S=inr Die van lekkere, geurige en lange tabak houdt, wende zich tot de stoom- tabakskerverij KAMPSTRAAT, hoek Singel te Amersfoort. leder soort tabak wordt op verlangen 0 bij winkeliers verkrijgbaar gesteld. 5 □C 3QE bekroond zijn de wereldberoemde W1NSELMANN NAAIMACHINES 1 sierlijk, duurzaam, goedkoop Acht jaren de meest volledige, schriftelijke garantie! Gratis volledig onderricht. ZUID-HOLLANDSCHE NAA1MACH1NENHANDEL voorheen W. Vermeulen Co. - Vhrkensmarkt 48 Amersfoort. Filialen in de voornaamste plaatsen van Nederland. HOOFDKANTOOR: den Haag, Laan van Meerdervoort 255. Actieve reizigers gevraagd op zeer voordeelige voorwaarden. Prijs der Advertentiën ot 6 regelsf 0.30 deren regel meerf 0.05 tonder Ik een doen. :t een :>lieke arbei- agden f iets zeker ik uit schen pgaat, geen gering 3VE a; n AA eke de kinderen vierden op den feestdag van den heiligen Vinccntius van Paulo reeds hun zestienden verjaardag, maar beiden waren niet Ie huis hij hunne lieve moeder. Vincent be zocht reeds sinds een jaar in een niet ver verwijderde stad een door ordensgeestelijken bestuurd gymnasium, en deelde zijn ganschen lijd in gebed en sludie, zijn zoo hoog ver heven doel, priester te worden, onwankelbaar in hel oog houdend. De jeugdige Paula was ongeveer een gelijke lijd In een andere stad in een daar aanwezig klooster van de eerw. zusters der orde van de H. Ursula, om haar zeldzaam een groot olfer. zich van beide kinderen zoo opeens Ie scheiden, van Paula minstens voor meerdere jaren, en van Vincent nog veel langer lijdwant deze moest toen na liet verlaten van het gymnasium naar een hooger seminarie om zijn vurig begeerde doel te bereiken. Maar zij had slechts hel welzijn der kinderen op hut oog en dacht geen oogenblik aan zich zelve. In hare eenzaamheid bad zij voort durend voorde beide dierbaren in den vreemde en arbeidde met bare rappe handen dubbel Ijverig, om ten minsten een behoorlijk aan deel in liet benoodigde kostgeld voor de Een brief uit H. van mijn vroegeren leerling en een van zijn tegenwoordigen professor van hel Gymnasium, dien goeden paler Valentin. Hem had ik in hel bijzonder onzen Vincent aanbevolen. Heden schrijft hij mij weder, dat hij een bestendig oog op den knaap hield D, en dat hem nog nooit zoo'n voorbeeldig student voorgekomen was. Hij zou eenmaal |o( een priester worden, die zijn ganschen stand hg lol eerc zou strekken". .God geve liet!" zei de weduwe mei |n_ bewogen slem, „en moogt gij, eerwaarde, die zoo veel voor den knaap opoffert, en ik die hem als mijn eigen kind bemin, LANGESTRAAT es Mantels, Astrakan-kra; Zwarte thibets, Baaie - en HEERENKLEEDIF GROOTE KEUZE. O zoo weinig arbeiders mogelijk verdoolcn in liet socialistische kamp, maar met algemeen stemrecht bereiken we veeleer het tegendeel. Ook stemmen wij in met de meening onze christelijke organisatie sferk te maken, maar dat moet niet zoo zeer geschieden in politieken maar in godsdienstigen zin. Niet aan politiek maar aan godsdienst heeft hel heden- daagsche mcnschdom 't meest behoefte. Ten slotte zij gevraagd: Zou het niet hoogst wenschelijk zijn, dat de Redacteis van katholieke bladen, die zich nog ai interesseeren voor uitbrei ding van kiesrecht om niet te spreken van algemeen kiesrecht bij de eerst komende Statenverkiezingen eens als ijverige propagandisten in werkelijken zin de kiezers naar de stembus dreven In dezen gaat de praktijk toch altijd verre boven de theorie. Want dan eerst krijgt men eenig denkbeeld, wat het worden zon als het kiezerscorps nog werd uitgebreid. En zou het ook niet zeer wenschelijk zijn, dat die Redacties ook eens een middel aan de hand deden om zoo menig aanzienlijk tekort, dat nu reeds in de kas van vele kiesvereenigingen gaapt, maar bij uitbreiding van het kiesrecht bijna onoverkomelijke moei lijkheden aan zeer vele kiesvereenigin gen zou bereiden, op gemakkelijke wijze te kunnen dekken De beantwoording dezer vragen zul len we maar in kalme berusting af wachten. Een definitive regeling. In ile zitting der Tweede Kamer van Dins dag j.l. heeft de heer Kolkman namens zijn politieke vrienden de verklaring afgelegd Ie zijn voor definitieve regeling van hel kies- r onder definitieve ri "s nog n eling moei •duidelijk. Wal I Bij iedere wijziging der kieswet w_... woonlijk verklaard, dat dit vraagstuk zoo geregeld was, dat men de zaak als definitief opgelost mocht beschouwen, althans dat deze quacslie voor langen tijd van de baan was. En toch was nog kwalijk de gewijzigde wet in werking of alweer werd geroepen om een andere regeling. Wordt thans door den heer Kolkman bedoeld, dat wij verlost zullen worden van het kiezersmaken, zooals de wei-Van Houten dit verlangt, dan zullen wij dit toejuichen, mits het ons niet nader brengt tot het ideaal der socialistenalgemeen kies recht. De lieer Kolkman heeft wel verklaard niet te zijn tegen uitbreiding vaii liet kies recht, mits invoering van evenredige ver tegenwoordiging daarmede samengaat. Hierin ligt gelukkig alvast cenige geruststelling. blijft, wat ik nooit geloofd heb dan zal zij toch In de wereld terug treden, sterk ge noeg om mei Gods hulpe alle gevaren te ontgaan, en voor God en Zijnen dienst te leven, al is het dan ook midden in de wereld I" Een heerlijken zonnemorgen daalde den 19c Juli van het jaar 18op de aarde neder. Berg en dal praalden in feestgewaad, uit groen en bloem geweven, en hel kleine bergsiadje A. had zich reeds daags Ie voren volledig in praclit-ornaal gestoken. De vriendelijke parochiekerk was van alle zijden smaakvol getooid en met zinrijke op schriften voorzien, van binnen zoowel als van buiten. prachtvolle cerepoort. Aan beide kanten der deur van den hoofdingang der kerk waren slanke denuenboomen geplant en hingen geu rige guirlandes neder, welke boven de deur de woorden van een feestgroet omkransten. Maar niet slechts de kerk praalde in de schoonste en zinrijkste pracht, ook de pastorie, de school, het koffiehuis, waarin het feest maal zou gehouden worden en geheel bijzonder en bescheiden, maar vriendelijk en lief een kleine woning aan het uiteinde van het stadje. Opschriften, die de ganschc volle vreugde van de goloovige bevolking dier streek over een nicuwgewijdc priester in baar midden

De Eembode | 1906 | | pagina 1