Tweede Blad. „DE EEMBODE" 19 Januari 1907. s.ssa'cnt.-as.TA.'ïïifji sS£S#S<s~S! k\ ompfn is j-th-van kalleveen Overwonnen. Op een der hoogste bergtoppen der Alpen, die door den gloed der onder gaande zon fantastisch verlicht worden, waar nog nimmer de voet van den toerist de maagdelijke sneeuw heeft aangeraakt, had een groote arend zijn nest gebouwd in een bocht van een steile, woeste rots. Ravijnen met don kere boomen bedekt, kronkelden zich naar boven als steeds nauwer wordende voren. Daar bruisten wilde stortbeken doorheen, met woeste vaart zich spoe dend naar de vlakte. Hoog, ternauwernood een stip voor het bloote oog, zweefde de arend bij het aanbreken van den dag op zijn breede vlerken door het luchtruim, en zocht naar ccne prooi om zijn honger en dien zijner jongen te stillen. Weldra heeft z'n scherpe blik er ccne ontdekt. Ziet ge daar dat vroolljke berggeitje vol dartelen levenslust op die vooruit stekende rots Ziet ge, hoe het speelt en danst en huppelt en een aardigen „tour de force" uithaalt, om zich in evenwicht te houden? Doch op 't zelfde oogenhlik hoort ge een gesuis door de lucht, een gcruisch van breede wieken, en als een pijl uit den boog schiet de vogel op liet dier neer, grijpt liet in zijne geweldige klauwen en stijgt er inec opwaarts naar z'n rots. Arm, on schuldig beestje! Nimmermeer zult ge uwe dartele sprongen herhalen, nimmer ii nog te goed doen aan 't heerlijke kruid der alpenweiden; verscheurd zult ge worden door den scherpen bek des roovers, die u als ontbijt voor zich en z'n jongen gebruiken zal! Honderden mijlen groot is liet ter rein, dat de vogel boven de woeste hoogvlakten afjaagt, zwevend boven grillige rotsen en pcilloozc afgronden. Hike groep, elke reeks van bergen wijst hem een koninkrijk aan, waarvan hij in den loop der jaren zijn jongen koning of koningin heeft gemaakt. En wee den indringer, die zich op dit jachtterrein durft wagen! Meer dan eens heeft de groote arend zelf een gevecht tegen een uil eigen familie gesproten telg inoefen voeren. Vreeselijk, doch koninklijk gevecht! De veereu vliegen en vallen als vlok ken van bloedige sneeuw, lot dat een (Ier strijders schier ontzield ter aarde stort! Op zekeren morgen na een jacht van verscheidene uren keerde de arend met een pasgeboren rendier in z'n klauwen naar z'n jong terug. Z'n nest naderend sloeg hij geweldig met de vleugels en z'n schorre kreet riep de echo's wakker, slapende in de rots kloven. De sterke takken van z'n nest waren verbroken, het nest was geplun derd en vernield, en 't jong, dat al begon te vliegen, zijn jong, dat dage lijks met toenemende kracht z'u klauwen sloeg in de prooi, die hij 't voorhield, zijn jong was gestolen, geroofd, ver moord misschien. En hoog verhief de arend zich, zóó hoog, dat z'n wild gekrijsch niet boor de door de ontzagwekkende stille! En hij zag, z'n loerend oog zag twee jagers, komende uit een bosch. Een van hen droeg op z'n rug een tccnen mand met 'n gevangen, jongen arend. Eensklaps hoorden de beide mannen een lievig gcruisch, een sner pend gefluit boven zich. En opziende, bespeurden zij, hoe '11 reusachtige arend boven hen zweefde, die, terwijl zij naar de vallei afdaalden, hen geene seconde uit het oog verloor. Z'n door dringende blik merkte op, dat bij het erf der hoeve kleinen en grooten zicli verdrongen om de teenen mand. Den gaiisclien dag bleef hij daarboven zwevende, en (oen de schaduwen van den nacht den laatsten lichtstraal hadden op geslorpt, liet hij zich vallen op het huisdak, en in de diepe stilten hoorden de bergbewoners een rauw gekrijsch van de bergtoppen of hij zweefde weder boven de hoeve, den blik onafgebroken naar 't zelfde puilt gericht.'Vóór de deur hieuwen de zonen van den land bouwer met bijlen houten latten. Een kringetje van kinderen stond er nieuws gierig omheen. Later op den morgen bracht men eene kooi op 't erf en tusschcn de spijlen door onderscheidde de arend duidelijk z'n jong, spartelend, krjjschcnd, pogend te ontvluchten. Midden op 't erf werd de '-ooi neder- ge7,et, en niemand vertoonde zich meer. I longer steeg de zon, nevelige wolkjes dreven door 't luchtruim, waardoor heen de adelaar zich met een forschen vleugelslag bewoog, elke beweging van z'n jong bespiedend, dat met bek en klauwen de spijlen zijner gevange nis trachtte te verbreken, maar van woede siste bij z'n onmacht.Stil bleef liet op 't erf, hoewel de middag reeds voorbij was. Dat zwijgen, die schijnbaar verlaten hoeve kwam den vogel verdacht voor en hij verdubbelde zijne opmerkzaamheid. Hoe hield die kooi hem als geboeid op dezelfde plek. hoe gaarne was hij afgedaald, om z'n jong kon hij het! uit'zijne ge- vangems te bevrijden. Vrijheid toch, is zij niet een gebiedende eiscli, eene dringende behoefte voor den arend, den koninklijken vogel, die woont daór. waar de wolken liuii voorraad sneeuw of regen uitschudden langs de zijden der bergen! Is een enge kooi voor hem niet meer dan voor den leeuw? 'n Bedlam, waar bij bij over vloed van voedsel kwijnt, verteert, sterft? Maar daarbinnen hebben de zonen van den boer post geval, en beurtelings houden zij de wacht bij liet geladen geweer. Doch dat ziet hij niet, maar wel ziet hij, hoe tegen den avond, als de schaduwen zich verlen gen, de kinderen op 'l erf hunne spelen hervatten, dartelend en stoeiend nabij de kooi, op de graszoden, hoe 'n jonge vrouw, haar feeder wicht op het pas geweven en in de zon bleckendc linnen gelegd heeft, terwijl zij zelve bij den put begint de wascli te doen. Eensklaps strijkt 'n schaduw door de kalme lucht. Een vreemd gcruiseh, gevolgd door 'n machtig wickgcklap verbreekt de stilte. Haastig keert de vrouw zielt om. Een geweldige vogel beeft even de aarde aangeraakt en is weer opwaarls gestegen! Doch in z'n machtige klauwen houdt hij 'n weenend kindje, en voert liet mee door 't eindelooze ruim. Verstijfd van schrik ziel de moeder liet aan inct wilden blik één enkele eindelooze seconde! Reeds blauwt de lucht liisschen haar kind en de aarde! Toen, als krankzinnig van angst, krijgt ze een ingeving! Zij vliegt naar de kooi, rukt ze open, grijpt den jongen arend en houdt hem hoog boven zich met beide handen vjst, gillend en smeekend, niet tellend de bloedige beten en krabben, die het beest haar in 't gelaat en op de armen toebrengt. En een oogenhlik staakt de arend z'n vlucht en de jonge vrouw kan tus- schen de arendsklauwen haar in doeken gewikkeld kind zien, met een eind doek omlaag wapperend als de staart van 'n vlieger, Zij slankt een hartver- sclieurenden gil, doch ook schijnt hei haar toe, dat de arend daalt. Ja, z'n omtrekken verbroeden zich: de liefde des eenen had die des anderen begrepen en een stomme ruil aangegaan, liet reusachtige dier laat zich langzaam op liet grasveld neer, de vrouw laat den jongen vogel los, doet cenigc stap pen en valt naast haar terugbekomen kind in zwijm. Op liet oogenhlik echter, dat de vogel z'n prooi loslaat en zich weder in 'l luchtruim verheft, vlamt er iets uit de hoeren woning, en de groote arend valt ontzield, niet breed uitge slagen vlerken op liet uitgespannen lin- Inmiddcls verheft zich 't jong vrij, met snellen vlucht boven de toppen dei boomen, naar de booge woeste rotsen, waar bij zijn uitgebreid jachtveld weder opzoekt. BINNENLAND. Loting voor de Nationale Militie. Het volgende, van 10.000 liandtcc- keningen voorziene adres is verzonden aan H. M. de Koningin: Sïï.r. niet worden verzwegen, dat. volgens alge- t anderen nil zijne betrekking of hsaav worden gedaan, omdat leger en marine een ontzaglijk percentage der belastingen ciscllt. Om (leze ernstige redenen doen ondergc- leckciidcn Uwe Majesteit hel dringend ver zoek niet te doen overgaan lol afschaffing van de loling voor de Nationale Militie. Teckcnen met verschuldigde» eerbied llwcr Mnjesleils gehoorzame en getrouwe onderdanen, E. VAN DER HORST, Voorzitter. A. W. VAN DER LINDEN, Amsterdam, 14 Dcc. 130G. Plaatselijke Berichten. Baarn. In 't hotel .De la Promenade" werd Maandag avond de aangekondigde ver gadering gehouden in zake hel voorstel van Burgen.eester en Wethouders om een school voer M. U. I.. O. te slichten. Behalve liet Dagelijkseh Bestuur der gemeente waren zeven raadsleden en vele belangstellenden aanwezig. De voorzitter, de heer Hcybtock, iiraelit in de allereerste plaats hulde aan den Weihouder van Onderwijs, dr. Thomas, voor de vele moeite, die hij zich gelroost moet hebben om een zoo deugdelijk plan op te maken als hetgeen spreker uiteenzette. Het advies van den disiricls-schoolopzicner werd vervolgens voorgelezen, waarna de voorzit ter een viertal vragen aan de vergadering wcnsclitc tc stellen. I. Is er in BÜrn behoefte aan openhaar M. U. L. O.? I voorstel van B. en W. het c discussie konden allen n I dil 3. Voldoet hel voorstel aan de behoeften? Door sommigen werd er op aangedrongen vooral de aandacht te schenken aan het on derwijs in de Engelsche taal. Overigens kon men met B. en W. meegaan. 4. Is het voorgestelde schoolgeld juist en inocl hel schoolgeld blijven beslaan V Na eenigc besprekingen over verschlllcndcscliopl- gcldhcffiugcii werd liet voorstel van B. en W. het meest wcnschclijk bevonden. Op een vraag, ot het onderwijs kon aan sluiten bij de hoogcrc burgerschool werd geantwoord, dal aansluiting van de 3e klasse igelijk zou zijn. Nadat ting bij di nog ges 4e klasse cener II, B. S. en over van hut aaulal klasse», sloot de r, met een .woord vna dauk aan de en, de vergadering. Met "zangkoor „Cantate Domino" bijge- 23'en *34 Jami icring u Oratorium St. Christoplioms, onder directie van den heer 1'. J. Jos.'.Vrankeii uit Utrecht. De verschillende handelingen in de bekende legende' .worden! voorgesteld "door. levende beeldengroepen, die mei zeer veel zorg /.lillen worden snaingesleld door'een artist op dil gebied uil Amsterdam. Aan decoratief en costumes worden geen kosten, gespaard. In 14 tatercclcn wordt liet verhaal voorge steld, hiervan munten uit: De reus in den dienst des koniiigs; het Kindje aan de hut van ten reus kloppend en liet Cliristiiskindje door den reus gedragen, liet r indrukwek Door minder ■n de sol, schillende gedragen. Laren. In de gewone maandvergadering van hel Krlilsvcrbond werden Zondag een twintig nieuwe leden van den Jongunsbond geïnsinueerd, terwijl ook weer drie andere leden toetraden. De commissie, die de hoeken van den penningmeester had nagezien, bracht een gunstig rapport uit. Bij afwezigheid van den eerw. adviseur sprak de eerw. Pater, die de laalstc weken hier assisteert, een ernstig hartelijk woord tot de talrijke aanwezigen, in hel bijzonder tol de jeugdige strijders van den Jongenshond. Na nog enkele iiicdcdcclin- gen werd de vergadering, n; O'Con I. op Mgr. Ireland, Mgr. Manning, op Edison zooveel andere groote tnaiincu, op de gewone wijze gesloten. De commissie, gekozen op de vergade ring van 21 Nov,, lot liet samenstellen van een reglement voor een op te richten vcr- ceniging ter bevordering der belangen van Laren en hare inwoners, had legen Maandag avond een vergadering uitgeschreven, welke geleid werd door den heer J. D. Landré Jr. Als hoofdpunt van bespreking waren aan de orde de concept-slaliilen en bel huishou delijk reglement. Aangenomen werden de drie eerste artikelen welke den grondslag der vereeniging vormen. Zij luiden, kort samengevat: De vereeniging draagt den naam „Laren". Zij stelt zich ten doel de bevordering der belangen van Laren en zijn inwoners, Zij tracht dil doel te hereiken door: I. Hel indienen van requesten bij publieke colleges, autoriteiten, particuliere instellingen en particulieren. 2. In wijder kring bekend heid geven aan hetgeen Laren aantrekkelijk maakt en het verkrijgen van zoo noodig goede verkeersmiddelen van en naar Laren. 3. liet houden of steunen van voordrachten, lezingen en bijeenkomsten. 4. Hel organiseereu ot slcuncn van feeslelijkheden. 5. Het mede werken met personen of verccniglngen, die een soortgelijk doel beoogen en dit door gelijksoortige middelen trachten te bereiken. wat strekken kan ter bereiking van het In art. 2 genoemde doel der vereeniging. Verder luidden discussies plants over de andere artikelen, betreffende lidmaatschap, rechten en verplichtingen der leden, enz. Maandag a. s. wordt opnieuw vergaderd lol vaststelling van hel huishoudelijk reglement en hel verkiezen van een bestuur. N'iurden. .Maandag en Dinsdag J.l. bad liet onderzoek plaats voor jongelui, die zich had den opgegeven (ol het verkrijgen der getuig schriften van vóArgcocfendlicïd.Dc commissie bestond uil de majoor Van liockkom Maas. comm. van het le Bat. 7c Reg. Inf voorz., kapitein Bijdcndijk. 2e luit. Van der Bijl en de serg.-inaj. instr. Van Veen, allen van het 7e Reg. Inf.. Maandag waren opgekomen 19 jongelui alleen uit Hilversum, waai van aan 17 heide getuigschriften werden uitgereikt en aan 2 jongelingen slechts 1 voor lich. be kwaamheid. Dinsdag omvnitc het onderzoek 18 jongelingen uit de overige omliggende ge meenten. waarvan 16 teil volle en 2 weer ge deeltelijk slaagden, liet bezit van heide g"- tuigsehriften geelt recht op indeeling lot ver korten dieustrijd, één getuigschrift opgarni- Russum. Zondagnacht werd in de 2c klas getroffen, die daar lag te slapen mot een reep chocolade in de hand. De politie werd gewaarschuwd. Het bleek een persoon uit Hilversum te zijn, die zich door uvcrkllimiiing toegang verschaft had. Hoewel uit liet in de wachtkamer staande kastje een reep chocolade, gelijk deze persoon had. vermist wordt, ontkent hij diefstal ie hebben gepleegd. I'rocesveiliaal werd evenwel opgemaakt. Barneveld. Als een bewijs van welke bcleckcnis onze cicrmarkl is. kan dienen, dal in hel afgclnopcn jaar niet minder dan 6.662.000 eieren ter markt alhier aangevoerd zijn. Rekent men den gemiddelden prijs op 4 cent per stuk. dan is alleen aan eieren meer dan f266.000 uitbetaald geworden. De groote houtverkoopingen zijn hier thans in vollen gang. Naar berekening wordt het eikenhout op slnui gekoeld legen f 38 f40 per voer schors (816 K.G.) terwijl voor f4 per vim (104 hossen) besti wordt. Nijkerk. Dinsdag zijn II. v. d. Berg en J. Steenheek, verdacht van inbraak met diefstal in de fabriek der firma L. S. de Leeuw A Zonen, naar Zwolle overgebracht en ter be schikking gesteld van den Officier van Justitie, Lutelingen van de liehliug 1907, die bij de Zeemilitie wcnschcn te dienen en daarvoor in de termen vallen, kunnen zich daartoe voor I Fcbr. c.k., des voorin. 9—12 uur Ier Secretarie dezer gemeelde aanmelden. Bij de Maandag alhier gehouden aan besteding van het bouwen van eene woning in de huurt Hulk. voor K. van Amcrongcn le Bunschoten, is ingeschreven als volgt Metselwerk: G. v. Dijkhuizen f1540; J. v. d. Ham Gz. 11521; A. Juffer, Amersfoort 11375: C. Petersen Az. f1287 A. Petersen f1285. Timmerwerk: Chr. Hooljer f2198,00»; W. van Dijkhuizen f1171; A. en Th. J. Al- frink tl 158; II. Pijpers (1145; E. v. Eltcn f 1134,45; Dekkers, Bunschoten 11125: M. J. Ilnrtcmink f910. Schilderwerk: Wed.Steen- kamer 1256; I'. Alfrink f229; Joh. v. Rccnen f225; J. de Nooij f225; I-". van Slooten f 195. Massa Metselwerk en TimmerwerkClir. Hooijcr f 3598.00'A. Petersen f3485; M. J. Harlcmink f2425.40. Massa der pcrceclen G. van Dijkhuizen f2900; M. J. Hartemink f2618. Gegund iu perccelenaanlaagstclnschrijvers. 383e STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLASSE. Deze klasse, welke Irckl 21-24, 29- 31 Jan., 1 Febr., 4-7 en 11-15 Febr. 1907, bevat behalve de premie van f30.000 voor den laatstuitkomendcn prijs van f 101X1 of liooger en de premie van f 3000 voor liet laatst uitgetrokken lot. de navolgende prijzen: l van t 100.000, I van 50.000, 1 van i 25.000, 1 van f I5.0U0, I van f 10.000, I van 15000? I van f2000, 3 van 11500, 55 van f 1000, 65 van f400. 70 van f200, 170 van f 100 en 3730 van 170. Loten zijn ten kantore van den Collec teur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bieedestraat 22) nog verkrijgbaar f3.50 per BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort, van 10 tot 17 Januari 1907. GEBOREN: Wilhelmus Bartholomeus Antu- nius, van J. J. C. de Gr.mf en G. P. Roelols. - Maria Adrians Wilhelmina. d. van M. Ricgcn en W. Kraait. -- Jolian, z. van j. G. Krijnen en J. Collet. - llijlco Cornells, van II. E. Hoekstra en C. Kuipers. - Pieter, z. van P. Koning en C. E. Jour. - Otlo, z. van B. Riksen en A. van der Linden. Theodora Maria, d. van J, A. Krol en A. M. Wiss. Derk Heiirij, z. van A. Eijsink en G. van Alten». Maria Cecilia, d. van E. Kruising» en K. E. Chapman. - Hubert Martin, z. van W. van den Brink en B, J, Kesteloo. Adrian» Maria, d. van G. van I Klooster en L. Herder. - Roelof Arie Willem, z. van A. W. Zondervan en E. Ewouds. Ilenriëttc Hillegonda, d. v. F. Ramack en L, G. Clemens. Wilhelm, z. van G. Kcmpkes en W. van 'i Nel, Gijsbertus Jacobus, z. van J. de Kruif en W. Butzelaar. Ondertrouwd: G. Hemmen en W. Brons. M. J. van der Veer en G. j. F. Rouwr. kerk. Overleden; Adriana Miisman 63j„eeltig, van Ph. A. Manné. - Klasinn Speekhoven 87 j„ eeltig, van Jan de Vos. Johannes van Nieuwenhuizen, 52 j„ oitgch. - Wilhel mina van der Mark, 82 j., wed. van W. 11. J. Wunderlich. Gemeente Soest. Geboren Hcndrikus Wilhelmus, zoon v. W. van Diermcn en J. Lagcmaat. - Gijsber tus. z. v. G. Burgwal en A. de Ruig. GETROUWD: Joh. B. Mulders en B. C. Valkcnet. Overleden i. van Asch, 32 j. eeltig, van C, van de Goede. - Alida Sukcl, 53 j„ wed. van G. van Ooljen. Gemeente Eemncs. Geboren Hcndrikus Theodoras, z. van A. van der Wardl en G. van Wijk. - llcr- mnnus, z. van E. van Ijken en W. Bakker.- Maria, d. van J. Hilliorst en M. van Dimi- melcn. Gemeente Barneveld. Bevallen J. c. Duits, geb, Kocrsclman, z. - JE. M. Buis, geb. van Wcstcrncng, z. - G. van Broekhuizen, geb. van den Heuvel, z. - G. van Soercn, geb. Blooi, d. - M. Schuurman, geb. Profeet, z. - A. van Manen, geb. van den Top, z. Ondertrouwd: J. N. van Dompsclaar Buitenhuis en G. Blnnkcspoor. - II. van Kommer en O. Wcls. GEHUWDJ. Houwmcest r niet G. van de Klcut. - J. van Manen met H. van den Berg. Overleden J. van Manen, 88 j. - M. van Essen. 2 w. - H. van den Broek, 15 j. - W. van Ruler, 31 j., eeltig, van J. van den Top. - F. Bos, 2 j. - G. Bouw. 65 j. eeltig, van A. van Resteren. Gemeente Hoevelaken. Overleden: Johanna Dopiicnhcrg, 4 mnd. Gemeente Laren. ïeroren Maria Adriana, d. van W. v. Schalk en M. Willard. Geiardus Everardus z. van S. J. II. ter Horsten J. M. Vernimnien. Ondertrouwd J. de Leeuw en M. de I-. 61 j„ - Helena Ederveen. 62 j. eclitg. v. w! Wiegers, -- Hillegonda van der Poll, 19 j. Gemeente Nijkerk. Geboren: Adrianus. z. van Dorus Blan- kestijn en Hendrika v. d. Bunt. Anncfje, d, van Hendrik v. d. Horst en Dirkje van Drie. Hendrik, z. van üetirl Staal en Grietje Brouwer. Maria. d. van Hendrik I lijwegen en Tcuntjc v. d. Visch. Ondertrouwd Aalt Bruinckool en Gcrritjc Hendrikscn. Overleden: Johannes Fitsklc. 22 d. Jacoha Schoonhoven 79 j„ wed. van Johan nes Schouten. Johannes v. d. Bosch, 81 j., wedit. van Jannetje v. d. Berg. Annetje v. Leeuwen, 81 j„ wed. van Peter v. Koot. Johannes Overgoor, 73 j„ wedn. van Alcida v. Nuordcnburg. Andries Potters, Gemeente Naarden. Geboren Pieter Jan, z. van P. J, Reede en H. de Urce. Teuntje Hcndrika, d. van P. J. T. Terineulcn en G. van de Pol. - Johanna, d. van J. Breijer cn A. van Amstcl. Gemeente Baarn. Geboren Ida. d. van W. van Seiten cn M. v. Bleek. - Hendrikn, d. van J. Raven horst en B. van Sehaik. Ondertrouwd: K. W. van Doorn cn L. M. Elbertse. OVERLEDENBastiaan Branderhorst, 82 j, Petrus Christiaan Beylsmit, 68 j. Gemeente Hilversum. Alida Aljilu E. M. 1 ijer eu M. Ravcl. - Gcrarda, d. van G. v.'t Klooster en I. Grift. - Rieuwiug, z. van K. v. Duinen en M. Houwing. - Arie Dirkje, d. van D. v. Rccnen en M. Hartman. - Wilhelmina, d. van W. Baas en M, Hagen. - Andreas, z. van D. T. Roos en C. v. Raap horst. - Arie. z. van D. v. Ettckovcn eu u. v. d. Brut. - Üerrit, z. van J. Beun en J, A. M, v. Wilpou, - Frans, z. van H. Jaarsma cn A, J. Blijenburg. - Bcrnardus, z. van B. --- en C. G, Dekkers, - Pieter Jaeobus Stcphauus en Jozina Maria, z. en d. van J. Bijlnrd en F. W. Hcijl. - Trijntje, d. van L. Porsius cn A. C. Renues. - Hendrik Gijsbertus. z. van B. v. Wengcn en J. Calis. - Anna, d. van J. Hogenbirk cnM. Lammcrt- se. - Beertje, d. van W. Kalf cn H. v. Dril, Ondertrouwd: a. P. W. v. Mcurs en J. M. Rueb. - G. J. Gerritsen en M. E. Weesing. - H. E. Fakkeldij en C. Roijtcr. Getrouwd S. Le Fcbre cn M. Beukbergen. Overleden E. Kreuning, 11 m. - D. Knijper. eclitg. van E. Ros. 36 j. - K. Mulder, echtg. van J. Bruijn, 39 j. - J. Andricsscn, echtg. van A. Verheul, 41 j. - B. M. Kodwciss, echtg. van P. W. Wolff, 69 j. - G. Jongerden, ongeil., 55 j. - C. A. v. Os, 7 m. - v. Broek, I j. - II. Reuser, eclitg. v. M. de Goeij, 65 j. - F. Bakker, eclitg. van J. Kink, 60 j. Gemeente Bussum. Geboren Hendricus Wilhelmus Adrianus, z. v. T. Krijnen en J. Groencveld. - Johan, z. van J. de Boer en cn A. Jongsma. - Frede- rikus Johannes, z. van G. HenzenenJ. Poiiw. - Hilda Bcrnudclia, d. van W. H. M. A. Balh- mann en A. M. Ph. B. E. F. Phillips. - Elisa beth Johanna, d. van A. W. v. d. Steg en G. Franken. - EngclinC Johanna Gcrarda. d. van E. Hilliorst en P. v. d. Berg. - Johan Karei Willem, z. van J. S. S. Oostcweeghcl en C. M. Staal. - Gerardus Johannes, z. van H. Koelof, z. van II. Brinks cn M. J. II. van Oostveen, Ondertrouwd J. J. Majoor en M. A, M. Kaarsgaren. Getrouwd: G. A. Corel en P. Prijs. Overleden Evertjc de Jong, 49 j., echtg. van j. de Bruijn. - Adriaan Hendrik Lambertus de Bel 65 j. - Euphema Vrakking,8l j., wed. van J. Verheul. Je adres voor eigen gemaakte WILGEN- en POPULIEREN Zeer lage doch vaste prezen. lX.l_-*V-/l 11 1—*1 bii BLOEMENDALSCHESTRAAT 22, 'S J. I n. VAN KALLtVttN HET ANKER bij BLOEMENDALSCHESTRAAT 22. AiWERSFOORT. Zeer lage doch vaste prijzen. Zeer lage doch vaste prijzen.

De Eembode | 1907 | | pagina 5