het 400-jarig bestaan dier kerk. Daar tegelijkertijd een nieuw altaar gewijd werd. was ook dc bisschop Mgr. Rosen- treter verschenen. Gedurende de plech tigheid brak een hevig onweer los. Om II uur sloeg een bliksemstraal tweemaal in den kerktoren. De blik semstraal liep langs de dakvorst, door boorde het gewelf en eindigde in de kroonluchters. Eenige seconden heerscli- te in de overgevulde kerk een doode- lijke stilte, daarna weerklonk een luid gejammer, en terwijl de priester de doodelijk gewonden de laatste genade middelen van den H. Godsdienst schonk, bleef de bisschop aan het altaar, totdat de eerste opgewondenheid bedaard was. Daarna herdacht de feestredenaar de vreeselijke natuurgebeurtenis en de wijding van het altaar werd voltrokken. Maar de plechtige H. Mis gold niet meer de feestplechtigheid, doch werd opgedragen voor de zielerust der door den bliksem gedoode personen. Opnieuw is in Duilschland een poging ontdekt om een treinontsporing te doen plaats hebben, welke poging echter gelukkig verijdeld is. In de nabijheid van het Oost-Pruisische plaatsje Soldau waren Zaterdagavond vier zware dwarsliggers en een aantal planken dwars over de rails gelegd. De machinist bemerkte de versperring evenwel nog bijtijds en wist den trein vlak er voor tot stilstand te brengen. Dc daders, naar het schijnt halfvol wassen jongens, die zich inde nabij heid ophielden, werden terstond ver volgd maar wisten te ontkomen, zoodat men omtrent dc aanleiding tot hun laffe daad geen bijzonderheden te weten komen kon. Dr. Karl l.iobknecht. zoon van den bekenden Duitsclien socialistenleider zal vervolgd worden wegens verraad. Hij heeft 'n brochure gepubliceerd met anti-militaristische tondenzen. Toen in 't vorig jaar Marokko een twistappel dreigde te worden tusschen de verschillende Europeeschc mogend heden, werd dat gevaar in een confe rentie te Algesiras gelukkig afgeweerd. Dc zaak werd zoo geregeld, dat Frankrijk en Spanje te Marokko politiediensten zouden gaan verrichten. Frankrijk als Maar dat zaakje is niet meegevallen. De Arabieren werden zoo woelig, dat de Fransehen handelend moesten op treden en nu blijkt wel, dal zij zich in een wespennest hebben begeven. De Fransche generaal Drilde trad tegen de Arabieren up en heelt deze enorme verliezen toegebracht, en de havenplaats Casablanca nagenoeg plat geschoten. En toch komt er steeds meer en drei gender beweging onder de Arabieren, zoodat generaal Drude versterking moest aanvragen. De schade door moord en verwoes ting aangericht is zeer aanzienlijk, en schadevergoeding wordt dan ook ge- eischt dooi de Europeeschc kooplieden van Casablanca. Inzake deze kwestie is de Fransche ministerraad tot het besluit gekomen, dai de Marokkaansche regee ring aan sprakelijk gesteld moet worden voor de moorden en de plundering en dat eene internationale commissie de ver goeding wegens stoffelijke schade be hoort vast te stellen. Doch waar moet dat geld vandaan komen Volgens de Norddeutschc Algcmcinc Zeitung heeft dc Duitschc regeering op de kennisgeving van het Fransche ge zantschap d.d. 2 dezer, betreffende de instelling door Frankrijk en Spanje van een voorloopige politie in verscheidene Marokkaansche havens, geantwoord, dat zij aanneemt, dat die maatregel slechts een tijdelijk karakter draagt en niet in strijd is met dc acte van Alge siras. Zevenduizend Spaansche soldaten gaan naar Tangcr. Koning Eduard is van zijn verblijf te Marienbad in Londen teruggekeerd. De Koningin zal tot begin October uit Engeland afwezig blijven. Dan zal ook de Koning, die zich nu voor eenige weken naar Schotland begeeft, van daar terug zijn. Opnieuw komen er verontrustende tijdingen uit China. Naar de Duitschc Kabelmaatschappij althans uit Sjanghai seint, zijn ernstige onlusten in Kwan- toeng gaande. De opstandelingen heb ben een stad ingenomen en de ambte naren vermoord. Zij hebben het nu op de stad Kintsjou gemunt. De zendelin gen in de districten Kintsjou en Nioets- jewang zijn gewaarschuwd in de regee- ringsgebouwen de wijk te nemen, waar troepen hen beschermen zouden. Tc Antwerpen heeft men de lijst op gemaakt va it de verliezen, door de houtkooplicden geleden bij den brand in den FerdinanduspoKler. Ziehier de cijfers, die men heeft be komenM. M. Vermaelen fr. 500.000 Mercier 100.000, A. de Cock 100.000; De Lange Van Hoof 400.000: Hoe- beke, 30.000; Demanet, 500.000; Van Huffel <S Smeur («oomzagerij) 155.000; Franck, 200.000; Reusing 200.000; Landmesser 150.000; De Fever Snau- waert 350.000; Braltm <S Co. 15.000; Lens Olsen. 16.000; Gobbaert Jussianl 400.000, De Wandeleer 50.000: Gesnot 725.000. In het geheel circa 4 millioen. Er zijn kooplieden,die hunne rekening nog niet hebben ingezonden, andere, die niet verzekerd waren. De firma De Cock verloor Dinsdag, ook door brandstichting voor 20.000fr. hout. Het Katholieke Antwerpsche Dok- werkersverbond heeft een manifest uit gevaardigd, waarin krachtdadig wordt geprotesteerd tegen de aantijging, als zouden de misdadige aanslagen het werk van oprechte dokwerkers zijn. De vermoedelijke medeplichtige van Posthumus bij het stichten van den brand in den Ferdinanduspolder „Zwarte Willem", is gearresteerd. Het is een 27-jarig slecht befaamd individu, die reeds meermalen met de politie kennis heeft gemaakt. De Russische regeering heeft generaal Stössel verboden zijn mémoires uit te geven of interviews te laten verschijnen. In Odessa is het aantal kiesgerech tigden vuor de Rijksdoema, bij vroeger vergeleken, met de helft verminderd. De onlusten duren daar voort: de Al- russen hebben eene oproeping gericht aan de Joodsche bevolking van Odessa, waarin zij als het eenige middel om zich voor vervolgingen le redden, noe men de betaling van eene algemeenc geldboete. In Moskou candidecren alleen Kadet- ten, Octobristen en Monarchale» voor de Rijksdoema. De overwinning van de Kadetten wordt als zeker beschouwd. Binnenland. Opening der Tweede Kamer. De stoet, waarmede H. M. de Ko ningin zich naar het gebouw derTweede Kamer zal begeven op Dinsdag 17 September, om de zitting der Staten- Generaal te openen, zal den volgenden weg nemen: Noordeinde, Heulstraat. Lange Voorhout, Korte Vijverberg, Bin nenhof. Langs denzelfdeu weg zal teruggekeerd worden naar het Konink- lijk Paleis in het Noordeinde. Het internationale Vredescongres te Munchen besloot Woensdag na langdurige beraadslaging aan de Vredes conferentie te 's-Gravenhage een schrij ven te richten, waarin als einddoel van de conferentie de wenscli wordt uitge sproken. vervanging van den oorlog door een voortgezet verplicht scheids gerecht, geen reglemcntcering van den oorlog eu dat een permanente alge- meene commissie, samengesteld uit alle mogendheden, te 's-Gravenhage ingesteld worde ter voorbereiding van een nieuwe Vredesconferentie, Plaatselijke Berichten. rsfou Bij 1 gang van 21 September benoemd tut Bur gemeester van hier jlir. J. W. A. Uarchniaii Wuijticrs van Vliet. De Gemeente-ontvanger alhier herinnen voor zooveel noodig, aan de spoedige betaling der verschuldigde termijnen plaatselijke in komstenbelasting dienst 1907. In den ouderdom van 55 jaren is alhier Maandag overleden Ds. H. J. Ier Haar Ru- meiiy. Sedert een lü tal jaren was de over ledene predikanl hij de Ned. Hcrv. Gemeente le dezer slede. Onder zeer groole belangstelling hooft Donderdag de Ier aarde bestelling plaats ge had op de Nieuwe algcmeeiie begraafplaats. Door B. en W. is tijdelijk werkzaam gesteld als onderwijzeres in de nu gesplitste 6e klasse der jongensschool incj. C. de Jager le Weesp en Mej. W. E. Fröger van hier als onderwijzeres aan dc openbare lager school 3e soort aan de Beekstraat. Tot tijdelijk lceraar in de Hoogdultsehc taal en letterkunde aan het Gymnasium en de Hoogerc Burgerschool alhier is henuemd de heer M. II. Flothuis, ouderwijzer aan een O. L. School der le klasse te Amsterdam. Tot baasfïtler aan de Genicentcgas- fabriek is benoemd de heer W. F. Buhrman te i'urmercnd. De heer J. van Melle, onderwijzer aan de Chr. School te Nijkcrkervcen, is benoemd tot onderwijzer aan de op I November hier le openen Gabrie-Mehcn-school der Ned. Hervormde; Diaconie. De heer J. van Harpen was met I 2035 minste der acht inschrijvers bij de duor het Gemeentebestuur van Zeist gehouden aan besteding voor het riuleeren en bestraten van den Uoornweg aldaar. De hoogste in schrijver, een Zeister, bcsomdc (2560. Dc kegelclub U. D. I. heeft van het kegelconcours te Hilversum niet inindcr dan H prijzen mee naar huis gebracht. Met 276 houten won zij den 19cn korpsprljs, met 7 negens den negen-prijs en in den eere wedstrijd den 3den prijs, een zilveren lauwer tak. Voorts behaalden opdepetsoneele baan de heeren G. C. de Jager den 2cn, I'. van Achterbergli den ücn, C. de Jager den 6en, I.. Muys Jr. den 12en en W. Ittmann den I4en prijs. eerste punt kwam in behandelingVoorstel van hel bestuur aan den Raad der gemeente Amersfoort adhacsic te betuigen over den aankoop van hel buitengoed „Birkhovcn", Na een zeer uitvoerige discussie bleek aan het Bestuur, dat het voorstel niet bij accla matie zon worden genomen, dientengevolge werd het voorstel door hel bestuur inge trokken. Besloten werd het verslag van het ver handelde van de vergadering van den Ned. Bond van Hnndelsvcrecniglngcii gevestigd te Haarlem, ter visie te leggen op hel kantoor Asch van Wijckstraat I. Ingekomen was een schrijven van den heer Eggink, aantooneude. dat in Amersfoort geen woningnood bestaat. Dit schrijven ligt ter inzage. De vraag geuit of „Handel en Nijverheid" niet aan de Hollandsehe spoor kan verzoeken, fietsrijders en kinderwagens toe te slaan onderlangs le gaan, zal door het Bestuur worden overwogen. Daarna kondigde een der leden een he- spreking aan over „De schrik der wegen" in de volgende vergadering. Hierna werd dc vergadering door den voorzitter gesloten. Hoogland. Zondagavond gaf ons fanfare corps zijn derde uitvoering in dit seizoen in zijn muziektent aan den llani onder leiding van zijn directeur den heer N. Jansen uit Nijkerk. Nadat was ingezet mei het „Wien Nccrlandsch bloed", werden op verdienstelijke wijze eenige nummers ten gchoorc gebracht, waaronder een zeer aardige potpourri. Als slotstuk werd gegeven het Wilhelmus (oude toonzetting). Een belangstellend publiek woonde de uitvoering hij. Door den Directeur-generaal der Posterijen is benoemd tot brievengaarder van het alhier op te richten Hulpkantoor der Posterijen de lieer W. Rcnkcrs. Maandag 16 September wordt het kantoor geopend, voorloopig ten huize van den lieer A. van de Kooij. Over ccnigen lijd zal het worden overgebracht naar het huis, dal de lieer Rcnkers laai bouwen naast hot Gemeentehuis. Een belangrijke verbetering is bij de nieuwe regeling aangebracht voor de bewoners van het Veen, waar nu ook een bus wordt ge plaatst. Uussum. Aan de heeren E. P. Mouissic en J. Vreeman is door B. en W. van Arn hem gegund het bouwen van een hötel-pen- sion aldaar voor de som van f 14.250. Aan de R. K. parochiale school is tol onderwijzeres benoemd mej. L. Kruisbriilk van Amsterdam. Het Kruisvcrhund hield Zondagmiddag eene ledenvergadering, waarin werd mede gedeeld. dal in de volgende vergadering eene lezing zal worden gehouden over geheel onthouding en na afloop dier vergadering zal worden gedeclameerd door den heer Sicbergcn. De voorzitter, de lieer P. Koster, besprak hierna de drankbestrijding en de propaganda in de omstreken van Steendervii en daarbij wijdde hij eenige wnnrdccrendc woorden aan hel ijvervol werken van dr. Ariünx op het gebied van drankbestrijding. Vervolgens werd nog medegedeeld, dat tijdens het con gres te Nijmegen eene drankbestrijders-ver- ccniging was opgericht, uitsluitend voor Priesters. Bij dc rondvraag drong een der leden nog aan op de oprichting van een afzonderlijken juiigensbond. Het bestuur beloofde dit in overweging te zullen nemen. Na het voor dragen van eenige komische stukjes door dc (ooneelcluh werd de vergadering met ge bed gesloten. De heer V. kocht dezer dagen een blok van 4 woningen, welke wegens schul den van den eigenaar in tegenwoordigheid van den kantomcchtcr waren verkocht. Dc cigcnaar.die een der woningen zelf bewoonde, weigerde evenwel het perceel te verlaten, bewerend, dat hij nog eigenaar was van dat perceel. Bij tijdelijke afwezigheid evenwel van dezen lict de lieer V. deuren en ramen uit deze woning wegnemen, zoodat eerstge noemde bij zijne thuiskomst met geheel zijn inboedel te kijk zat. De wijste partij kiezend heeft hij thans de woning ontruimd en is naar Amsterdam vertrokken. Zooals bekend wordt 18 dezer voor de rechtbank te Amsterdam de zaak behan deld tegen den heer Floris Vos c.s. inzake dc troebelen op „Oud-Busscm". Dc beklaag den zullen niet alleen worden bijgestaan door Mr. Hartzfcld doch ook door Mr. van Kcm- Hllversum. Op dc Hilvcrsiimsche Meent is onder lict vee het niuud- en klauwzeer uitgebroken. Dr. F. W. B. baron Stoet lot Everlo zal 30 Nov. a.s. den dag herdenken, waaroji hij zich voor 25 jaar in deze gemeente als geneesheer vestigde. Dinsdagavond vergaderde in café de Berg de afdccling Hilversum en Omstreken van de Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, houdende medcdeeling, dat de Algemeene Vergadering dit jaar zal gehouden worden op 28 Sept. a.s, te Velp. Bij hel hoofdbestuur was ingekomen een schrijven van de afd. Ticl, om op de Alge meene Vergadering te besluiten een Interna tionale tentoonstelling te organisccrcn in den Haag. lict hootdhestuur kan zich met dit voorstel verccnigcn en vraagt de opinie der afdeclingen. De afd. Hilversum besloot dit voorstel te s j Tot afgevaardigden naar geno gndcring werden benoemd dc heeren H, G. J. Vriesman en H. Konig. Nog werd be sloten een onderlinge chrysanthemum-ten toonstelling te huilden. Ingezonden waren door den lieer Vriesman drie Liliiim Auratum en een Begonia Duplex (gestreept), waarmede hij een eersten prijs behaalde. De aanvrage tot deelneming aan dun Lustrum-wedstrijd op 28 en 2(1 September a.s. uitgeschreven door het Hilvcrsumsch schaakgezelschap, is zeer groot, zoodntsuc ces verzekerd is. Woensdagmorgen prijkte op het dak van de kiosk hij het Postkantoor ecu pnrnpluic, die grappenmakers daar des 's nachts hadden vastgemaakt. Ook werd in de nabijheid een elcctrisch lampje vernield. Door den officier van justitie bij de nrrondisseincnts-rcchtbank alhier is hoogcr beroep aangeteekend tegen 'I vonnis der rechtbank van 20 Aug. II. in dc strafzaak tegen Floris Vos te Naarden, Van Nes le Hilversum, Hofman Ie Naarden en Van Houten te Naarden. Maandag is dit bevel aan de veroordeelden, die ook in hoogcr beroep zijn gegaan, beleekend. De Bilt. Alhier hebben zich twee gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan, of gevallen, waarhij verdachte verschijnselen van dien aard Laren. Zaterdagavond is op den straatweg van Laren naar Naarden een wielrijder uit Biissiiiii aangerand duur drie hem onbekend gebleven persunen. Het bleek uni liet rijwiel te doen te zijn, want toen zij dit eenmaal hadden verdwenen zij spucdig in de duisternis. Particulieren en een veldwachter zetten na gewaarschuwd te zijn hierup het drietal per rijwiel achterna. Inmiddels waten zij reeds in liet kamp bij Laren door de wacht gevat, wegens een poging lot een dergelijk geval Het rijwiel was nog in hun bezit. De loting voor de nationale militie Is bepaald op Donderdag 24 October a.s. Eemnes. Dc schippers worden door den burgemeester gewaarschuwd, dat op Donder dag lil en zoonoodfg Vrijdag 20, en o|i Dins dag 24 en zoo nuodig op Woensdag 25 Sept. op liet fort Pampus schietoefeningen gehouden zullen worden met kanonnen van klein kaliher (6 CM). Op I October e.k. moeten alle nteniic- gaten in don Wakkcrendijk ten halve met zand gevuld zijn. Het nieuwe Raadhuis wordt thans in orde gebracht en gemeubileerd. Is alles gereed, dan zal hel betrokken worden. En voor liet gemeente-en het Waterschapsbestuur in voor de gcmccntcnaren is dit een flinke verbetering. Door het Bestuur van hel Waterschap Ecnincs zal schouw gevoerd worden u|i Dins dag 17 Sept. over den Wakkeren-, Zomer-, Meent-, Veen- en Votdijk, over de Gooljer- gracht vanaf het Vetdijkje tot de Zuiderzee, eu over alle sluolen en watergangen ui het Triiikmcrland, de Meelzakken en den Ge- Op Donderdag 19 Sept. e.k. zal geschouwd worden in den Noordpolder Ie Veen en wel vanaf den Straalweg naar Laren tot den land bouwer W. Eek over alle hoofd-, heul- en Irekslooten en vanaf W. Eek tot J. Stalenhoef over alle sloutcu tusschen den straalweg langs Eemnes in de Itooge wcidricstcu. De schuuwplichtlgen worden er aan herinnerd, dat alle slooten zoowel van onkruid als van modder moeten gezuiverd worden. Nijkerk. Aan de halte Hoogesteeg geraakte Zondag een machinist met zijn arm bekneld tusschen de machine, waardoor dit lichaams deel ernstig verminkt werd. Aan liet station alhier weid het eerste verhand gelegd door den apotheker, den heer Plumper v. Balen. Pulten. Alhier is men bezig met het bou wen van een stoomkorenmolcn voor rekening van den heer G. Huisman. Dit is dc tweede inrichting van dien aard in ons dorp. Wel een bewijs, dal goed voorgaan goed volgen doel. Barneveld. Onder de ontvangsten der gemecnte-hcgruuling vuor 1908 komen o.m. voor de hoofdelijke omslag met f 15.000; dc gasfabrick met f 14.090; de subsidie van Rijk en Provincie voor de wegen met f98.700; de bijdrage van de Maatschap te Gardereu met f 10.<XX) en de gcldlceniiigen, w.o. een tijdelijke, Biel f 112.570. Van de uitgaven noemen wij: voor aan leg en verbetering van wegen 1153.050; voor de gasfabriek f 12.500vuor verpleging behoeftige krankzinnigen 12330vuor jaar wedden onderwijzers f 17745.830 en voor af lossing tijdelijke geldleening f70.000. Twee geniesoldaten, ingekwartierd in de gemeente Voorlhuizcn, kregen Zondag avond twist, waarbij een hunner in dronken schap zijn mes trok en den ander daarmee een levensgevaarlijke wond toebracht. De dader werd onmiddellijk in hechtenis genomen eu naar Utrecht getransporteerd. Op de Donderdag alhier gehouden schnpenmnrkt waren 1014 stuks aan gevoerd. Hamels golden f 16.— til 18—, ooien f 12 A f 15 en lammeren 110 4 f 14. De handel was tamelijk vlug. Woensdag maakte de politie alhier jacht op een hond, dlc er ceuigsziiis verdacht uitzag en blijkbaar zonder baas rondzwierf. Het mocht haar echter niet gelukken hel heesl te dooden. Bij de gehouden manoeuvres, geraakte een le l.iiilcaut der Cavalerie mei zijn paard in een plas nabij Kootwijk te water. Geluk kig was er spoedig hulp bij de hand om den drenkeling, die onder hel paard geval len was, van een anders wissen dood te Gemengde Berichten. De stationsrcslaurateur te Roermond heeft Zondagavond bezoek gehad van een groot aantal klanten, die hij zeker wol liever nooit meer terug hoopt te zien. Ongeveer 600 dronken bootwerkers, op weg van Ham burg naar Antwerpen, plunderden namelijk het het perron van hel station aldaar staande vervcrschingswagcntje van bedoelden restau rateur geheel leeg, zonder dal men in staat was hun zulks te beletten. Door deze en nicer andere baldadigheden veroorzaakten zij heel wat opschudding. Een treurig ongeval had Maandag op du spoorbaan tusschen Woerden en Gouda plaats. Van de machine van een slilstaanden trein werd een grool sluk uitgebrand steen kool weggeworpen, dal met kracht tegen een ruit van ven wagen van een anderen trein terecht kwam. De juist daarbij staande rem mer van de Hull. Spoor, P. du Haan, wonende te Rotterdam kreeg de scherven van de ruit op hel hoofdeen daarvan drong in de her senen en veroorzaakte een vreeselijke wond! In hougst crnstigcu toestand werd de man naar Gouda vervoerd en na aldaar, door den militairen arts dr. Council voorloopig te zijn verhonden, ui het ziekenhuis opgenomen. Te Arricourt, een station aait de Duit schc zijde van de Fransch-Duilschc grenzen, heeft zich een merkwaardig geval van ont snapping voorgedaan. De Duilschc gendarme van dienst ontdekte onder de uit Frankrijk aangekomen reizigers een Duitsch oud- dcscrlcur, die thans te Nancy is gevestigd. De onvoorzichtige werd gearresteerd en op gesloten. Toen echter de gevangenbewaarder hein 'savonds zijneten kwam brengen,greep de gevangene den ketel met soep en sloeg daarmede ferm los op Iter gezicht van den bewaarder. Deze was daardoor zoo ontsteld en verschrikt, dal bij niet kon beletten, dat zijn arrestant de deur uitliep en met den mccstcn spoed naar de op 200 meter afstand gelegen Fransche grens ijlde. Van een Franseh reiziger kreeg de unlsnaplc, die na zijn gevangenneming zijn beurs en zijn lior- Imrlogc had moeten afgeven, 5 francs, zoo dal hij zijn woonplaats Naney kon bereiken. Hij moei liet vaste voornemen hebben ge maakt geen voel meer op Duilselicn bodem middel oorzichtig i eefl den H. te Rol kei leven g Genoemde heer leed aan kiespijn en imin op eigen gezag daarlegen een niorphinepoeder in. Spoedig daarop werd zijn gchcclc lichaam blauw en ondanks de hulp van 4 gcnccs- hecren, die al liet mogelijke hebben gedaan om heilig in liet leven te behouden, overleed Door een hullend paard is aan de Brce- strant te Beverwijk een ongeluk gebeurd, waarvan dc vrachtrijder V. liet slachtoffer zijstraat uithollen, juist op het ongcnhlik, dat V. met een zwaar beladen huutwagen kwam aanrijden. De paarden raakten in elkanders strengen verward, vielen om eu kwamen op den voerman neer. De man werd inwendig zeer ernstig gekneusd en per vigilante huis waarts vervoerd. Reeds sinds gcruimeu lijd werkte men in de nabijheid van Louden ijverig aait den bouw van een ijzeren toren, die nog hoogcr zou worden dan de Elffcllorcn. Doch met denzelfdeu ijver, waarmede men aan den ophouw arbeidde, is men sinds Februari bezig geweest met hel gevaarte af 1e breken. De ondernemers begonnen in te zien, dat de liefhebberij voor hoog klimmen zeer veel minder werd hij het publiek en oin nu niet al het voor den bouw bestemde geld te ver knoeien, besloot men tot den afbraak. Zaterdag is men daarmede gereed gekomen. Correspondentie. R. J. V. te S. Wij achten uw ingezonden schrijven, dal op misverstand berust, om meerdere redenen minder geschikt tot jilaat- sittg. Redactie. BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Lensden. Geroken: Hendrik, van S. van Dijk huizen en J. van Wessel, - Hermanns Ger- rit, z. van J. B. Reimcrink en M. Spil. ONDERTROUWD: A. A. van Kolfschoten en M. Lagemaat. Markt be cht. Amersfoort 13 Sept. 1907. Appelen f3,- 4 f5,-. Peren fj3,4 f 6,- Kleiaardappclen ft),- - 4 f 0,per heef. Zand- aardappden f 1,80 4 f2,(X) per ticct. Eieren f 4,50 4 f5,00 |ier ItX) stuks. Qrasbotcrf 1,15 4 I 1,30 per kilo. Hooitioler 10, -4 f0,l>er kilo. Kippen f0,60 4 fl.tXI. Kuikens f I,-- 4 f 1,10. Piepkuikens 10,40 4 f0,60. Ganzen ft),- 4 f0.-. Oude Eenden tl,(X)4 fl.20. Jui.ge Eenden fO.— 4 ft),—. Hazen fO,— 4 Wilde Konijnen fO- 410,-. lamme Konijnen f 0.30 4 f 0.60 per stuk. Duiven f 0,40 4 f 0,50 per |iaar. Vette Varkens (14,- 4 (20,-. Zeugen f 50.- 4 170, -. Varkens voor export (00.- 4 f IX). Biggen 18.- 4 f12,— Magere varkeus f 14, - 4 f20,— per stuk Vette koeien ft),- 4 ft).-. Guste koeten t(XX) 4 f tXX). Kalf koeien fIXX), 4 f 000. Kalf-

De Eembode | 1907 | | pagina 2