Tweede Blad „DE EEMBODE" 14 September 1907 A. J, VAN MUNSTER. Aannemer van Begrafenissen. Kampstraat 62, XVII. Zondag na Pinksteren. uil den brief van den H. Apostel Paulas aan de Epliesil'rs. IV. 1-6. Broeders, ik, een in den Meer gevangene hid II, dat gij waardig wandelt den staat, waartoe gij geroepen zijt. met alle nederig heid, zachtmoedigheid en lankmoedigheid, elkander in liefde verdragende, u beijverende de eenheid des gcestes in den band van vrede te bewaren. Gij zijt een lichaam en een geest, gelijk gij ook tot cenc hoop uwer roeping geroepen zijt. Daar is een Heer, een geloof, een doopsel. Daar is een God en Vader van alten, die over allen, door alles, en in ons allen is. Die is gezegend in de eeuwen der eeuwen. Amen. EVANGELIE volgens den II. Matlhclls. XXII. 35—46. In dien tijde kwamen de Fnrizcïn bij Jesns, en een van hen, een welgeleerde, ondervroeg Hem, om Hem op de proef te stellenMees ter. wal is liet grootste gebod ill de wet? Jesus zeide hem: Gij zult den lieer uwen God beminnen, met geheel uw hart, met ge heel uwe ziel, en met geheel uw verstand. Dit Is liet grootste en liet eerste gebod. En het tweede is aan dit gelijk: Gij zult uwen naaste beminnen gelijk u zeiven. Aan deze twee geboden hangt de gcheele wet en de profeten. Daar nu de Parizeen hijeen waren, ondervroeg Jesus hen, zeggende: Wat dunkt ii van den Christus? Wiens Zuon is Hij? Zij zeiden Hem: van David. Hij zeide hun: Hoc noemt David Hem in dun geest dan Heer, waar hij zegt: De Heer heeft tut mijnen lieer gezegd: Zit aan mijne rechterhand, totdat Ik uwe vijanden stel tot cenc rustbank uwer voelen. Indien David llein dus lieer noemt, hoe is Hij dan zijn Zoon? En niemand kon tleni een woord antwoorden, noch heeft iemand Hem van dien dag al meer durven (ME DIENSTEN IE AMERSFOORT Van 15 lot en met 22 September. PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. Lange Gracht. Woensdag. Vrijdag en Zaterdag Quatcr- lemperdagen, geboden vasten en uiithoiidings- dagen. Zondag de II. Missen halfzeven, half negen uur, om 10 uur Hoogmis. Kwart over twaalf en half drie Catechismus, half vier Vesper, 5 uur Congregatie van de II. Familie. Dinsdag 8 uur gezongen Antoniiis-mis. Donderdag 7 uur Lof. Deze weck II. Missen zeven, acht en negen PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zondag de II. Missen te half zeven, acht en elf uur en half tien de Hoogmis. Te 2 nui Catechismus, 3 uur Vespers, 5 uur Conferentie. Woensdag. Vrijdag en Zaterdag Quater temper, geboden Vasten en onthoiidingsdageu. Zaterdag, 's avonds 7 uur Lof. Hij trad op den bedelaar toe, die ii Almanak der Week. ZONDAG 15 Sept. 17e Zond. na Pinksteren. E. Kw. •MAANDAG 16 11.11. Cornells en Cypria- DINSDAG 17 WOKNSD. 18 HONDERD. Hl VRIJDAG 2D ZATERDAG 21 1 Keest der Stigmata van den H. Francisciis. Quatertemper'Vastendag. H.Joseph van Cupertino. II.H. Jamiarius en Gczcl- Qiinlcrtemper Vastendag. I;en goede daad beloond. •tWas e n der groole Amerikaansehe stad Louis ville in Kentucky. Een bedelaar kon men hem niet noemen, tenminste geen bedelaar Eerder scheen het iemand te wezen van betere atkonisl, nu vervallen tol de dicpslc ellende en tol de uiterste armoede. Daar was niemand van de haastige voor bijgangers, die acht op hem scheen te slaan. Ja toch, daar naderde een troepje jongens van twaalf tol misschien zestien jaren. Maar hun eerste aanblik deed ti reeds zeg gen, dat ze niet veel goeds in den zin hadden. Ze gingen rondom hem staan en begonnen mei allerlei straatvuil naar hem le werpen. Een nam zelfs een handvol zand eu wierp hel hem, juist toen hij zich tegen den steen worp van een ander wilde beschermen, in Dat verhoogde de pret en juisl ging er een geroep van vreugde op over deze laag hartige heldendaad, toon een voorbijganger den jeugdigen booswicht bij den kraag greep en riep: Dadelijk begreep hij hier niet te doen te hchheii inet een beroepsbedelaar, die specu leer! op de weldadigheid der mei door liedricgelijke middelen leven - Kijk' i de e an, zei de lieer, b geen huis! ie, je bent ge kwetst, je voorhoofd bloedt, die schelmen. Maar zeg eens, heb je al wal gegeten van avond? .Mag ik je iels geven? De weldoende woorden maakten indruk op liet gemoed van den bedelaar. Heer in den Hemelriep hij, en zijne stem beefde van aandoening, ik heb nooit geloofd, dat er nog goede mensehen op aarde leven. Eu daar had ik alle reden voor. Mijnheer! Ik ben verstouten geworden, be roofd, vertrapt onder de voeten; ik heb de menschen lecreu haten. Ja, halen, de hemel weet hoezeer! En nu... ja. mijnheer, ik neem uw geld aan. Ik hen u dankbaar zoo als men een broeder dankbaar is. Want als broeder is u hier voor mij opgetreden. De jonge man stond zwijgend voor den Tc meer maakten diens woorden en tra nen indruk op hem, daar hij aan alles be merkte, dat de andere vroeger hetere dagen gekend moest hebben. - Ik denk, zei hij ten laatste, dat gij mis schien builen betrekking zijt. is dal zoo - Ja, mijnheer, niet alleen buiten betrek king. maar ik heb zelfs alle hoop opgegeven nog uuil weer een stuk brood te kunnen verdienen. sisippi verdiende, heb ik verspeeld ik nog over Imd, is mij in Kairo ontroofd geworden. En hier keu ik niemand, O, ik zon gaarne willen werken, doch nie mand wil mij in dienst nemen. Aeli heer! als ik iiicl aan God geloofdemaar wer ken. ja. zeker, ik wil werken, hard werken, ijverig werken. Ik bid li. probeer liet eens met mij. Goed. hier hebt gc mijn adrcskantijc en bier heb je een dollar. Zoek voor dezen nacht een passend verblijf op en kom mur- gcnochlcitd om negen uur bij me. Sprakeloos vail vreugde keek de bedelaar den nu ijlings wegloopenden lieer na. Toen lilef hij de oogen naar den hemel, en zei lang zaam met bevende slem: God beware hem De Ijeer Leopold Hunt, want zoo was de r des jorl, die werkelijk :t ja-woord zette mi zipi weg verder niet zonder bcteckenis v< Immers, hij was op het p Virginia te ijlen, om van haar I-enige uren later verliet hij Virginia's woning, met de belottc. 'lat zij de zijne wilde worden. Leopolds hart was le veel hiervan vervuld, dan dat hij kalm naar huis had kunnen gaan. En zoo was hij ongemerkt tot huiten Kentucky voortgcwandeld en liep mi langzaam den spoordijk langs, die naar 't Westen voert. Opeens, daar grijpen hem twee handen in de schouders van achteren aan en vóór hij nog deuken kon aan verdediging, zag hij zich gekneveld door een paar roovers, waarvan de Ironies alleen zeiden, dat hier van barmhartigheid of genade geen sprake was. Ze wierpen hein Ier aarde en plunder den hem uit. Nu maar afmaken, hè? vroeg dejoug- Wel, stommeling! Van een schut zou de heelo buurt wakker worden. We binden sinjeur eenvoudig op de rails van den spoorweg. Over twee uur konitde New-Yorker onherkenbaar Leopold had dit vreesclijke gesprek met stommen schrik aangehoord. Hij wrong zich en wendde de uiterste po gingen aan om zijn banden los te krijgen, bij deed, wat hij kon. niets hielp, de twee booswichten honden hem met handen en voelen up de rails eu na op koelbloedige manier goedenavond te hebben gezegd, gin gen zij puilend naar de stad lerug. En daar lag Leopold, rukkend en trekkend aan de touwen waarmede zijn armen en God, hoe vreeselijk Ja, hij kon hel zich denken, hoe iemand in een enkelen nacht grijs kan worden van angst. Voelde hij niet duidelijk aan ieder haar van zijn hoofd een zweetdroppel Opeens, daar sloeg de torenklok der nieuwe Was dal half een, of éen uur. of half twee? En om Iwcc uur zou de sneltrein komen Hij bad in stilte, hij bad vurig. Zou liet mogelijk zijn, dat God (lezen zeilden gelukkigsten dag van zijn leven zou maken zijn sterveusdag Het w i hem of zijn l\ hij in een soort van verdoovlng. Dan weer, daar opeens werd hij klaar wakker. Wal zuchtte en dreunde daar zoo Wal zag hij daar voor zich, ver voor zich hoven de twee altijd glimmende rails? Hij zweeg weer. Maar toen begon het weer en nu met verdubbelde kracht en hem de zekerheid gevend dat liet de sneltrein was, die nader de, honderden meters inde minuut, die slraks over hem heen zou gaan en den weg vervol gen alsof er niets gebeurd was. Het licht werd grootcr, het werden twee lichten, eu onder hem dreunde reeds de grond - zijn uur was gekomen I God zij dank.' daar zijt gij! riep plot seling ecu stem aan zijn Oor. Nog is het lijd! Een man boog zicli over Leopold heen, de boeien werden doorgesneden en twee mannen rolden van den spoordijk naar beneden op meters dieper liggende grasveld n de t: gij hier? Welke engel heeft uwe schreden geleid? Waak ik, of is alles slechts een droom riep Leopold, toen hij zijn redder herkende. Neen. mijnheer I gij waakl en waarlijk hebben de engelen mijn schreden hierheen geleidantwoordde de bedelaar van dien middag. Gij gaali mij geld om een onderkomen Ie hebben. Ik liep lang rond, alvorens er een te hebben, dat mij beviel. Eindelijk had ik er een gevonden, waar ik dacht, dat zulk een soort menschen ais ik konden logeereu, Ik gebruikte mijn avondeten en glug naar boven, waar achter gordijnen de slaapplaat sen zijn afgescheiden. elkander fiuistcrcn. Ze hadden iemand aan gevallen, dat maakte ik uit hun woorden op, en toen op de rails gebonden. Ze lach ten er mee. de goddcloozc schurken. Ik stond haastig op en begon me te klce- den en vóór ik klaar was, hoorde ik den een uw naam noemen van een adreskaartje dien allezend, dat uit uw portefeuille was gevallen. Verbrand dat ding, zei de ander, dat zou ons in gevaar knnncn brengen. Maar mij werd het zoo angstig om het hart. Ik nam mijn groot mes, ik sprong hel raam uil, ik liep. wat ik loopen kon, de spoorlijn langs tol ik u gevonden had, den Hemel zij dank nog bijtijds. Gij hebt het aan u zelf te danken, mijn heer! Want waart gij mij dezen middag op straat voorhij gegaan, wij zouden elkander nu ook niet ontmoet hebben Niet aan mij zelf, mijn vriend, zeide Leopold, en hij vouwde zijn handen tot ge bed, maar aan God, wiens werktuig gij ge- Lcopold en Virginia zijn een gelukkig echtpaar geworden. Bij hen in huis woont een mail, dien zij liefhebben als een broeder, en in wien nie mand den bedelaar der straal zou herkennen. En de „Louisvillc-News" verkondigde na cenige maanden, dal lol levenslange gevan genisstraf veroordeeld waren door het Ge rechtshof John Gerard Dalbie en Victor Her man Spoigler, de twee schurken, die den lieer Leopold op den avond van den I5en Juli 189... hadden aangerand, en met hel doel om hem van het leven te berooveti, vastge bonden op de spoorlijn, waarlangs de snel trein moest passceren. zijn dus voor hun leven Plaatselijke Berichten. Soest. De Burgemeestcrdczer gemeente ves tigt nog eens uitdrukkelijk de aandacht op liet nemen van maatregelen tegen mond- en klauwzeer en dit zeer terecht, daar dit nok voor menschen zeer gevaarlijk is. Hij geeft daarom in overweging de melk en het drinkwater te koken vóór het gebruik. Vooral hel koken van de melk vrijwaart de menschen van besmettelijke ziekten. In de St. Josepli-JoiigeUiigen-vereeni- ging is door den weleerw. lieer Rademaker alhier, met medewerking van verschillende ingezetenen, een leesbibliotheek opgericht. In deze bibliotheek vindt men allerhande werken, welke zeer in den smaak zullen vallen. Des Zondags na de Hoogmis zal cr gelegenheid zijn in de zaal van genoemde vcrccuiging hoeken te halen en le brengen. Wij hopen, dat van deze nuttige inrichting een ruim gebruik zal gemaakt worden. De Eerw. zuster Paula, in de wereld mcj. J. A. M. Thijssen, hoofd der R.K. Meisjes school, fs wegens vergevorderden leeftijd van hare taak ontheven. Een groot aantal jaren stond zij aan het hoofd dezer school- In hare plaats is aangesteld ntej. G. M. Kuijt. Bij den landbouwer Bi Overgoor alhier, is thans het eerste geval van mond- klauwzecr onder het vee geconstateerd. Maandagnacht is de muur rondom de N. H. Begraafplaats over eene lengte van -f- 20 M. omgevallen en in den tuin van den heer v. d. Flier terecht gekomen, alwaar nog ai heel wat schade veroorzaakt is. Zondag jl. hield hel Kruisverhond alhier zijne driemaandelijksche nlgemeene vergade ring, waarin veel leden aanwezig waren. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen werd gelegenheid gegeven om zich als lid le doen inschrijven, waarvan vier personen gebruik maakten. Vervolgens gal de Eerc-Voorzittcr eene beschrijving over zijne reis naar Parijs en van de daar liecrsehcnde toestanden, die met veel aandacht gevolgd werd. Ten slotte werd tot secretaris bij het bestuur gekozen de lieer P. G. de Muiick, in de plaats van den heer J. A. Knijper, die als lid en Van heinde en ver komen belangstel lenden zien naar de werking van den stoom ploeg, die aan den Doldersclicii weg in werking is om ccnige honderden H.A. heide grond om te ploegen. Het is dan ook waarlijk intcrcssanl om de machine in werking te zien. Het aantal bezoekers werd Woensdag alleen reeds op4000 geschal. Ook Donderdag was reeds een enorm aantal belangstellenden wezen zien. De ploeg gaal 75 c.M. diep door den grond. In de Woensdagavond gebonden ver gadering van de Vcrccuiging .Soest Vooruit" werd het voorstel gedaan eene Floralia- ondemfdccling te vormen, ten doel hebbende bij de jeugd liefde aan te kweekeu voor bloemencultuur. Zeer gunstig werd dit voo stel omvangen, doch ecu besluit liieronitrc werd nog niet genomen, Donderdag l'.i September a.s, zal alhier in liet gebouw der R. K. Jniigelingeiiver- ccniging eene uitvoering irlaals hebben var de Symphonic. Aanvang 7' uur. Medewerking wordt dien avond verleend door den heer M. Batenburg voor viool en mej. Stoctzer voor piano. Zeer waarschijnlijk zal ook een nummer voor mandoline uitgevoerd worden. Entreeprijs 25 cents. Eene laffe daad is Woensdagnacht ge setiied ten nadccle van p. van den Bremer in de Birk. Van e de weide loopende koe heeft men e specnen afgesneden. Of het feil aan of aan baldadigheid te wijlen is, weet men maar te wcnschen ware liet, dat de laffe dader ontdekt werd, opdat hij eene slraf voor zijne unmcnschclijke hande ling bekwame. Bij den lieer Van der Werf ill de Kerke- buurt alhier is een aardappel le zien, wegende 1 pond en I ons. Men kan dus zien, dat het ongunstige weder ook aan den groei der aardappelen geen schade gedaan heeft. Baarn. Maandag werd alhier de nieuwe openbare school voor M. U. L. O. officieel door den Burgemeester geopend, in tegen- iiurdigltcid van de raadsleden, de leden der plaatselijke commissie van schooltoezicht, den arroiidissciiients-schoolupziener en het be- oemde personeel der school. De cursus vangt aan met 130 leerlingen. Bij gelegenheid van hel zilveren huwe lijksfeest op Zaterdag j.l. van Baron L. R. Tacts van Amerongcn, kamerheer in buiten gewonen dienst van H. M. de Koningin- Moeder, bracht H. M. des middags een bezoek het kasteel „Groeneveld", waar bij de slotbrug een prachtige versiering van groen was gemaakt, waarop in zilveren letters prijkte .Hulde aan het Zilveren Echtpaar, 1882— l!»)7". Hel fanfare-korps .Crescendo" gaf er een matinee1. Ook hel publiek toonde veel belangstelling. Maarden. De gevreesde zieklc mond- en auwzcer breidt zich bier in den omtrek met grocite snelheid uit. Deze ziekte vertoont zich alleen in onze gemeente bij ongeveer 30 veehouders. Ook op de Meent onder onze gemeente, waarop vee van verschillende eigenaren, is liet hord geplaatst. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school alhier, is benoemd de heer G. H. Stel te Amsterdam. De tentoonstelling van Gooische Oud heden is Zondag zonder officieel verloon gesloten, de vlag werd ingehaald en reeds Maandag werd begonnen mei de unlruiming De tentoonstelling werd gedurende hare opening bezocht dooi 3637 betalende be zoekers en is een volkomen succes geweest voor hen, die hel initiatief tot de onder neming genomen hebben, inzonderheid voor den voorzitter van het comité, den heer F. W. Drijver, die kosten, noch moeite, noch tijd gespaard heeft om hel succes te ver zekeren. Een succes, dat zich heelt uitgestrekt over het gchcctc Gooi, daar deze tentoon stelling er bij uitstek toe heeft medegewerkt om de bekendheid met onze bekoorlijke land streek in nog ruimer kring te verbreiden. Maandagmorgen werd per ziekenwagen naar liet Militair Hospitaal alhier vervoerd een milicien uit de Legerplaats bij Laren, die zijn sleutelbeen had gebroken. Kurl na bel bezoek van H. M. de Ko ningin-Moeder aan de Gooische Tentoonstel ling alhier, werd door den lieer F. W. Drijver aan H. M. aangeboden een geïllustreerde beschrijving van het stadhuis te Naarden, door hem geschreven. Hel hoekje was ge stoken in jassend gewand, nl. een perka- menten omslag, prijkend met hel stadswapen. Dezer dagen werd de lieer Drijver verrast met een schrijven vanwege H. M., waarhij hein voor het aangeboden exemplaar, dal met belangstelling werd ontvangen, vriende lijk dank werd gezegd. Blaricum. De R. K. Wcrkiiedcnvcrceiiiging hield Zondag na de Hoogmis een vergadering. Na opening en lezing der notulen werd op voorstel van den voorz. hel verslag van den hondsdag uitgesteld tol de cerslvolgende bij eenkomst, wanneer ook de installatie van nieuwe leden zal plaats hebben. Ingekomen was eene uitnoodiging tot bij woning der centrale vergadering te Utrecht, waar de hondslevensverzekering besproken wordt. Besloten wordt een afgevaardigde te zenden, die zal opgeven hoeveel aandccleu door de leden genomen zijn en dat de vcr ccuiging een obligatie zal nemen van fat). Hierop werd de maandelijksclie contributie geïnd, waarna de vergadering na rondvraag gesloten werd. Agenda van den Amersfoortschen R. K. VOLKSBOND. Zondag ISScjitcmber ten 12 uur contributie; des avonds ten half 8 uur buitengewone ver gadering. Verslag van liet Kath. Sociaal con gres van 's-Hertogenbosch, door den lieer P. Dieges. 385e STAATSLOTERIJ. VIERDE KLASSE. Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. I.EINWEBER te Amersfoort (Breedeslraat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijs van f 150(1 op No. 5540. Prijs vail f200 op No. 16083. Prijzen van f65. 046 954 058 1659 1664 IG7I 2323 2343 2353 3081 3095 3096 3100 3105 3220 3310 3311 5472 5478 5479 5480 5491 5507 5528 10800 10801 10803 11052 lima; ll lis li i.ai n i.i.n i-t:|.|:mj l-}•«'S 14930 16062 i<S068 16074 16081 16096 16101 16107 16705 16713 en 16730. Tc zanten 48 prijzen. De vijfde klasse, welke Irekl van 23—26 Sept.. 14. 7 10 en 14-18 Oct. 1907. bevat behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomcndcu prijs van f 10UO of hoogcr. en de premie van f 3000 voor het laatst uit getrokken lot, de navolgende prijzenI van fllXI.OUO, I van f 50.000, 1 van f25.000.1 van f 15.000, 1 van f 10.000. I van f5000. 1 van f 2000, 3 van f1500, 55 van f 1000, 65 van f 400, 70 van f2U0, 170 van f 100 en 3730 van f70. BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 5 lot 12 September 1907. Geboren: Johanna Engelina, d. van J. Admiraal en A. Kuiper. Gerardus Hcndri- cus, z. van G. A. S. Lijnkamp en G. Hoeve. Gerardus Hubertus, z. van C. J. Flos en G. M. Daatzelaar. Antonie Frederik, z. van A. F. Dieters en F. Tuithof. - Johanna Wll- hcluiina, d. van J. Wlcltard en B. A. Breeden- beck. Hendrik, z. van T. Hazelegcr en O. Vetkamp. Albcrtus Wilhelmus, z. van J. J. Smil en A. C. J. Verhoof, Hendrik, z. van It. van de Pijpekamp en R. C. Mooi- wecr. Theodorus Antonius, z. van Th. Ellcr en A. Gouw. Ondertrouwd: l. f. A. Schlee en J. Stoffer. II. de Mots en W. van 't Boven eind. N. de Goede en G. J. ten Harkei. G. van Meeleren en M. E. de Vries. P. J. Weijtenhurg en H. Arlar. H. J. Fremouw en J. M. Jansen. - M. Brink en G. van Veen. H. Smeels en J. Balk. E. van Beck H. de Graaf. J. Veen en C. A. C. Ebell. overledenH. J. ter Haar Romcny, 55 j.. cclitg. van M. C. Huber. Gemeente Hilversum. Geboren Margaretha Gesina, d. van J. Brouwer en H. M. Stoelinga. Hendrik, z. van J. W. Pluim en B. L. Lindeman. Curnélie Catherine Hermance, d. van V. H. Rutgers en M. \V. Hovy. Niculaas Gerar dus, z. van N. G. Koelink en B. Olie. Gerritje, d. van M. Hansnian en H. Bosch. - Hciulrika Cornelia, d. van W. Makkinje en J. Huihrcgtsc. Willemijnfje, d. van J. van Koutrik en M. Seijffert. Christina Sophia, d. van A. de Heer en W. H. Roeien. Jan, z. van H. Poslma en H. J. Hesselink. Jo hannes Hcndrikus Josephus, z. van J. Th. Schwltzner en H. A. M. Aarts. Cornells Arie Wljnntid, z. van J. C. v. Mourik en E. M. S. Muddc. Isaac, z. van S. Dclmonle en S. Dclmonle. Johannes, z. van C. Schade u ii-!. Mfda. d. van R. Kliju en L. ia Johanna, d. van R. Akkcr- Rebecca, d. van J. Elburg en E. Zwelheïm. Ondertrouwd: C. G. Vlek en M. Boek wee. P. W. Fennis en M. Hilhorsl. Getrouwd: C. de Vries en O. Wicmnn. - J. W. Verbeek en N. Scherpcnzecl. P. Haverkamp en J. A. Haverkamp. D. Prinsen enj. Dekker. overledenW. Broekhuis I m. II. S. Zijt veld ld m. B. v. Boekei 3 w. P. Schalkwijk II m. Gemeente Bussum. Geboren Jacobus Comelis, z. van P. M. Aarlsen Tuijn en J. Vos. Elisabeth, d. van B. Vos en H. Blaas. Rutgcrtis Albcrtus, z. van J. Sibbing en A. Wiliard. Juzefus Albcrtus Cornells, z. van P. A. Ovcrhaart en C. M. van Heijleveld. Jacoba Maria Alida, d. vail P. A. van Laar en J. Riiiscndaal ondertrouwd: J. J. P. Schut en H. M. Huisman. R. Bakcma en A. v. d. Tweel. - C. A. M. de Jongh en J. M. v. d. Schilt. Overleden o. K. van der Kemp, 44 j. cclitg. van T. C. Kroon. - Dirk Jan Vunliulf 5 weken. Gemeente Barneveid. Bevallen C. J. Haansclioten, gel). Pot, ,1 11 Blum. gch. I'pi'iIseluiti n, z I Witte, geb. Hooijer, d. - H. Tob, geb. van Milligen, z. - O. Wallet, geb. van den Brink, z. - J. van de Pol, geb. Kuil, z. Gemeente Eeinnes. Gemeente 3aam. Maria, d. v. A. v. Zijl en E. W. Seijmonsbergen. Carolina Josina Elisabeth, d. v. E. tl. Grootveld en C. J. E. Schouten. Ondertrouwd: N. Amesz vnH.A. Teffer, J. II. Bredenoord en H. v. Amerongcn. P. J. A. M. v. Craiienburgli en W. M. A. Gemeente Naarden. l.iiblicrta Johanna, d. v. E. J. Verhrugil en H. de Jonge Baas. Hermanns Antonius, v. J. de Bruijn en J. A. v. d. Vuursl. Andrics, z. v. H. Vuijst en M. v. d. Berg. Overleden: A. v. Alweer, 81 j., wed. v. A. Rijnenberg. B. A. Kalec I hi. J. A. v. Eijk. 32 j., eclitg. v. C. J. Waesberge, Gemeente Nijkerk. Geboren: Aalbert, z. v. A. Walel en A. d. Vries, Mariiius, z. v. H. Hijwegen eu G. v. d, Laak. Dirkje, d. v. J. v. d. Veen eu D. Hop. Ondertrouwd: P. v. Beek en H, Moslerl, - J, v. d. Beek en II. v. Poolen. Overleden: w. v. Beek, i j. 5 mud. G. v. d. Bor 5 w. Gemeente Laren. Geboren: Gerardus, z. van S. Wiliard en I'. van den Bergli. Harmina Reiinmw Maria, d. van B. Velt en G. Keits. Theo dorus Petrus Johannes, z. van J. Blom en M. II. Staal. Ondertrouwd: J. Vos. van Blaricum en E. M. van Dijk. Gehuwd: J. Majoor en M. Majoor. Gemeente Soest. Geboren Hendrik, z. van H. van Rouwen- daal en F. van Escli. Maria Gcnovcna.d. van a. van de Bremer en W. M. Roest. Ondertrouwd: a. Woudenberg en H. van Bielder. getrouwd: a. van Essen eu J. Vermeer.

De Eembode | 1907 | | pagina 5