St. Nicolaas verkoopen AFBRAAK, L. S. 10 cent per Kilo is verlaagd, F. J. WILLENBORG. „BOERENJONGENS" GIFTVRIJ EMAILLE Huishoudelijke Artikelen BERN. BROM LAA, Heugelijke tijding St. Nicolaas=Expositie ONTVANGEN: G. J. H. GELSING dat bij het waarzeggen h' te gelogen dat degenen, die 't meeste op het bedelen schimpen, zelf 't minst of heel niets geven dat men over de slechte lijden zich zit te beklagen, en daarbij cenige borrels of glazen bier naar binnen speelt dat kinderlooze lieden dikwijls liet ergste haken naar geld; dat de traagste kinderen de meeste boeken gebruiken dal de opgesmukste meisjes, meestal slor- dat lieden, die lot over de ooren in schulden steken, zich soms als rijk trachten voor te doen, terwijl daarentegen vele rijken boos worden, wanneer men hun aan hun rijkdom herinnert dat waanwijzen een groote verbeelding hebben over hun wetenschap, terwijl ware geleerden zeer bescheiden zijn dat men de weldaden, die men anderen bewees, zoo lang in 't geheugen houdt, maar het onrecht anderen aangedaan zich zoo kort mogelijk herinnert, terwijl men om gekeerd aangedane beleedigingen nimmer vergeet, bewezen weldaden echter zeer dat men soms voor bidden zich schaamt en op drinken zich beroemt dat men aan de hel gelooft, en niets doet om die te ontgaan. - Uit Rhencn meldt men: Ongcv 20 i r de straatweg van Utrecht naar Arnhem nauw is, ligt het hotel Grebbebetg. Voor de warande van het hotel stond Zon- ti'ng Rhencn de automobiel naderde van ecne Amsterdamschc familie. Juist toen zij het hotel zou voorbij rijden, wilde het zoontje van den rijksveldwachter Verhoef, een knaapje van zeven jaar, oversteken naar zijn beide vriendjes aan den anderen kant van den weg. Hij werd echter door het rechtervoorwiel van den wagen gegrepen. De ontroering aan het hotel en van de inzittende dames en hce- ren laat zich denken. De chauffeur reed dade lijk naar Rhenen terug om geneeskundige hulp te halen, doch dokter Waller, spoedig ter plaatse, kon slechts constateeren, dal de dood bijna onmiddellijk is ingetreden na het n den hij reed met eenê zeer gematigde snelheid en ook ecnige malen door duidelijke signalen zijne komst had aangekondigd, is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt Op den Calcarschcn weg nabij Kleef heeft een ernstig automobiel-ongeluk plaats gegrepen. Een met twee paarden bespannen rijtuig van den heer Rogmans uit Kleef kwam een zijweg uitgereden toen de koetsier den grootcn weg insloeg en volgens het voor schrift aan den rechterkant ging rijden, be merkte hij en de heer Rogmans, die in het rijtuig gezeten was, ineens een in snelle vaart aanvliegende automobiel, die noch door den koetsier, noch door den heer R. genoord was, voor zich. Het gevolg was, dat de auto, wier bestuurder het rijtuig niet be merkte, dit werd verhinderd door een op den hoek staand huisje tegen het voer tuig aanvloog, dit grootendeels verniel sloot langs den weg ernstig beschadigd bleef liggen. Naar men zegt, reed de chauffeur niet aan de goede zijde en ontbrak du tijd om de fout te herstellen. In de automobiel bevonden zich baronesse Van Steengracht—Moyland. een tweede dame, en een tweetal kinderen. De chauffeur bekwam ernstige kneuzingen en verwondingen en zeven gebroken ribben zoodat de dokters weinig hoop op herstel hadden. Hij is dan ook aan de gevolgen De barones bekwam, behalve inwendige kneuzingen, door de glasscherven ontelbare wonden aan gezicht en handen, zoodat ook zij onder geneeskundige behandeling moest gesteld worden. Aan het emplacement bij het station van de Hollandsche Spoor Ie Leiden wordt een schoeiing gemaakt, welk werk wordt uitgevoerd door een Haagschen aannemer onder leiding van den opzichter den heer Van der Vlugl en den baas of onderopzich ter Krijne, beiden uit Den Haag. De laatste, een man van 80 jaar, stond nog al als streng bekend. Er heerschte zooals op karweien des Maandags wel eens meer geschiedt een rumoerige geest, wat den baas slecht beviel. Vooral een paar jongelui, Rikaar en Van der Son, beiden uit Leiden, waren nogal lastig. Ze werden door den baas vermaand, daaruit ontstond twist en een der mannen sloeg Krijne legen het gezicht en wierp hem niet een stuk gereedschap tegen hel scheenbeen. Hun werd toen het loon aangeboden en de politie verzocht hen zich van hel karwei te verwijderen. De baas begaf zich, terwijl de politic hiermee bezig was, naar het werk, leunde tegen den rand van een meter diepe groeve, waarin palen zijn geheid. Plotseling viel hij in den kuil. waaruit hij bewusteloos werd opgenomen. Uf hij door duizeligheid daarin is gevallen, of dat hij van den slag een hcrschenschudding heeft gekregen of wel, dat de val een doodelijk gevolg heeft gehad is nog niet uitgemaakt, maar toen de man, die per brancard naar het Academisch Ziekenhuis werd vcrvoeid, daar aankwam, kon slechts de dood worden geconstateerd. De politie heeft de jonge mannen, die hem hebben mishandeld, in arrest genomen en verhoord, terwijl ook nog anderen gehoord zijn. Een inbreker! 't Was duidelijk te hoo- ren, telkens gerammel en heen en weer ge loop. Er moest een inbreker aan het werk zijn. Daar hoorde men zelfs iels vallen, een glazen stolp, of iets dergelijks. Watti De man, een slager uit de Pastoorst Arnhem, zou een agent van politie netje d deze kamer een koe aantroffen, liet beestje achter in een stal opgeborgen, was door de achterdeur binnengekomen de gang door, maar kon niet verder, omdat de weg was versperd door een gangdeurde ruiten in een deur aanwezig werden door de koe in gedrukt. Vervolgens is hel dier de woon kamer ingestapt en hier is bijna al het aan wezige van den schoorsteen geloopen. Ten gevolge van de duisternis (want 't was diep in den nacht) kon het waarschijnlijk den in gang tot de woonkamer niet meer terugvin den. Natuurlijk heeft men de bezoekster op baar ongewenschtc plaats gezet. („Arnh. Ct.)" Een Arnhemsch ingezetene heeft dezer dagen in Duitschland een zeer onaangenaam atuur beleefd. Met zijn auto in de buurt Bonn rijdende, liep op een vrij hreeden weg een man, niettegenstaande de auto langzaam reed en de gchruikelijke signalen gegeven werden, voor de auto langs, werd door het spatbord gegrepen en kwam onder het rijtuig. Deerlijk gewond werd hij er met groote moeite onder uit gehaald en niette genstaande dadelijk medische hulp werd ge haald is hij aan de gevolgen overleden. De automobilist, die zijn adres had achtergelaten, werd den volgenden dag in hechtenis geno men en naar Bonn vervoerd. Na het stellen van een borgtocht van 100.000 mark is hij op vrije voeten gelaten. De banken hadden een verfje hoog noodig. In de vacantie zou voor een paar lokalen gezorgd worden. Alles tegelijk is te kostbaar I Er werd dus geverfd in ander half lokaalIn de ecne klas alle banken, in de andere -. 8 van de 24. 't Slaat verbazend leuk Anderen zeggen armoedig Dil gebeurde, volgens de Schoolbode, in Wij kunnen alleszins begrijpen, dat men onder de tegenwoordige omstandigheden niet veel geld in banken wil steken Maandagavond had te Munstcrscheveld een ernstig ongeluk plaats. De arbeiders J. Kappen en S. Eieveld van Emmercompas- cum, keerden plm. 5 uur van Ter Apel per fiets huiswaarts. TcMunstcrscheveld kwamen beide fietsers, naar men zegt, met elkaar in aanraking, waardoor Kappen begon te slin geren en op de tramrails kwam te vallen juist voor de passeerende tram met het ge volg. dat K. overreden werden onmiddellijk dood was. Hij laat een weduwe met een zevental jeugdige kinderen na. De vliegmachine is dan toch werkelijk uitgevonden. De Eransche luchtchauffcur Far- man steeg op of liever vloog op in een hoek van hel inanoeuvreterrcin te Lssz-les-Mouli- ncaux, onder het snorren van den uitstekend werkenden motor daarna bewoog het toestel zich vooruit, draaide tweemaal om het keer punt, een Fransche vlag, up 500 meter van den start geplaatst, en landde op 40 Meter afstand van het punt van vertrek, terwijl Dcutsch en Archideacon voor het verdienen van den prijs 50 meter luestonden. Hij had toen 1036 meter afgelegd. De vlucht duurde 74 seconden. Nadat hel daverend applaus en de luide kreten van toejuiching wat geluwd waren, steeg Fcrman opnieuw op, beschreef een reusachtige S. in de lucht, daalde, steeg, zwenkte en moest alleen wegens 't invallen van de duisternis zijn verdere proefnemingen Men lette wel op, dat hier geen sprake is van een ballon, maar van een toestel, dat zonder gas door krachts-ontwikkcling in de lucht drijven kan. Te New-York is men gereed gekomen met een knap stukje ingenieurswerk. De Montauk-schouwburg, een gebouw, waarin 2000 menschen een plaats vinden en welke gevaarte een gewicht heeft van 85,000 ton. werd op zijn nieuwe fundamenten geplaatst. Deze bevinden zich op 260 M. van de plaats opgedraaid. Toen werden er houten onder gebracht. Deze rusten op ijzeren roi Iers, welke weer op rails waren geplaats En zoo heeft men den schouwburg in zij geheel boven zijn nieuwe fundamenten gc bracht en daar laten zakken. Het heeft ee half jaar geduurd en is door betrekkelijk hei weinig arbeiders volbracht. rendeeld. Vóór het stopzetten a begonnen met het schoonmaken zijner ma chine, waardoor hij tusschen een drijfriem geraakte, met het gevolg, dat hij onmiddellijk gedood werd en zijn lichaam uit elkander Bij hel opruimen van een telefoontoren aan het begin van den Harssenhoekweg in Den Haag is de ijzeren ketting, waarmee de toren bevestigd was 0111 neergelaten te worden gebroken, tengevolge waarva-. het ijzeren gevaarte topzwaar wordende, op de straat is gevallen. Een gemeentewerkman van het telefoonbedrijf, die hoven in den toren zat, viel er uit, kreeg op de straat het gevaarte uitgehaald. Ook een jongen, die had staan kijken, kwant in aanraking niet den houten bok.^welke bij het neerhalen gebezigd wordt, Een oude heer maakte in een gesprek met ecne jonge d3me de opmerking: Men draagt tegenwoordig veel meer juweelen dan vroeger, maar een juweel, dat ik zeer hoog schat, zie ik veel minder. En dat is? vroeg de jonge De vingerhoed, w.-- - Muzikale dame. - Welke muziek vindt u het mooiste, mijnheer? Heer. - Die uit de zeventiende fuw. Dame. Hé, en waarom Heer. Omdat je die zoo zelden hoort. Drankbestrijdersgenootschap het krlisvhrbo.no. Ledenvergadering van Hel Kruisvcrbond up Zondag 17 November 1907, ten 7 uur precies in het bondsgebouw. Agenda: Installatie, Mededeelingcn o.a. over de contributie-inning. Rondvraag. Agenda van den Amersfoortschen R. K. VOLKSBOND. Zondag 17 November ten 12 contributie en vergadering van het spoor- en tremweg per soneel. Maandag 18 November ten 8 uur Apologetische cursu sdoorden WelEerw. heer burghrlijke standen. Gemeente Leusden. Geboren Jacoba Elizabeth, d. v. a. s. Woutersc en M. K remets. Hendrik z. v. K. Jagtenberg en W. O. Craancn. Gehuwd: a. Kleinveld en r. Kaas. G. Kamphorst en J. van de Bovekamp. Overleden: C. J. Berendse 16 m. Gemeente Eemnes. GeiioREN Gerard, z. van E. van Ginkcl en M. Esscnburg. ondertrouwd: t. Boscn II. van Niekcrk. Marktbericht. Amersfoort 15 Nov. 1907. Appelen (4.-418, -. Peren f4,- 4 f9,- Kleiaardappclen fü,- - 4 fO,— per heel. Zand- aardappclcii f 1,80 4 f2,00 per heel. Eieren f 8,00 4 f9,00 per 100 sluks. Grasholer f 1,25 4 1 '.,45 per kilo. Hooiboler 10,—a 10,—per 4 f0,50 f?o. Zeugen l 40,—a f 50,—Varkens export f00,—4 1 00,—Biggen f8,--4 (11,— '14,- 4 120,- per sluk Advertentiën. Dienstbode Wordt gevraagd tegen flink loon en veel verval eene netle R. K. DIENSTBODE legen 15 December. Van goede getuigen voorzien. Brieven onder letter A. B. Bureau dezer courant. De R. K. Volksbond „St. Joris" te Amersfoort, brengt bij deze zijn oprechten dark aan de Maatschappij voor Brand verzekering te 's-Bosch (agent de heer Th. J. BIANCHI) voor de vlugge en meer dan ruime vergoe ding, ontvangen voor de schade, door den brand op 29 October II. veroorzaakt. Volgaarne beveelt de R. K. Volks bond door de ondervinding ge leerd deze Maatschappij een ieder aan. W. G. KLOMP, President. P. BOONEKAMP, Penningm. De ondergeteekende betuigt zijn oprechten dank aan de M iat- scliappij van Brandverzekering voor het Koninkrijk der Nederlanden te 's-Bosch (agent de heer Th. J. BI ANCHI,) voor de vlugge en degelijke behandeling ondervonden, voor de schade bij den brand op 29 Oct. 1.1. Ook den brandweermannen van spuit 3 voor hun beleidvol optre den mijn dank. N. P. DE JAGER, De Notaris Johs. Knoppers te Amersfoort zal op Dinsdag 26 November 1907 des avonds 7 uur (8 uur precies beginnen) in het veilings lokaal „Het Valkje" te Amersfoort aan de Valkestraat publiek verkoopen IN DE GEMEENTE LEUSDEN. EEN DUBBEL WOONHUIS met dubbele schuur en tuin aan de Molenstraat, plaatselijk genommerd A 13, nabij den Leusdergrintweg, groot 5 aren 40 centiaren. Het perceel is gedeeltelijk in eigen- gebruik bij A. van Veenschoten en ge deeltelijk mondeling verhuurd aan B. Dqornekamp voor f 1.25 per week, EEN WOONHUIS met plaatsje aan het Havik, plaatselijk gemerkt 16 groot 1 are 14 centiaren. Het perceel is in eigengebruik bij den Heer S. H. van Beek. Betaaldag der kooppenningen en aanvaarding 26 Februari 1908. Breeder bij biljetten. De Notaris Johs. Knoppers te Amersfoort, zal op VRIJDAG 29 NOVEMBER 1907, des middags 12 uur precies op het terrein van den heer j. W. HAMEL te Amersfoort aan het Stnallepad, publiek om contant geld Eene groote partij soliede bestaande voornamelijk uit planken, schroten, latten, regels, balken, binten, spanten, palen, leggers, schotten, lui ken, deuren, ramen, en ai hetgeen verder ten verkoop zal worden aan geboden. 's Morgens voor den verkoop uitge- nommerd te bezichtigen. Vernomen hebbende, dat verschillende collega's den prijs van het MAGERE VARKENSVLEESCH ver minderd hebben, bericht ondergeteekende, dat bij hem de prijs van het Magere Varkensvleesch wijl de varkensprijzen dit eenigszins toelaten. KROMMESTRAAT 3. Wederom ontvangen een groote partij in de Slijterij in Gedistilleerd, WIJNEN EN LIKEUREN HAVIK 8 AMERSFOORT. AANBEVELEND, S. H. MASSA. Het adres voor prima en koperslager, lood- en zink Aanleg voor Gas= en Waterleiding, LANGESTRAAT 27 AMERSFOORT. koperslager, lood- en zinkwerker. NIEUW PARIJS LANGESTRAAT 37. Speelkaarten, Domino=, Dam= en Schaaksoelen. voor oude en jonge heeren, bejaarde en jonge dames. Maar vooral voor de lieve jeugd van Amersfoort en omstreken, want is heden bij Bonnier in het verkoophuis op den Hof te Amersfoort aangekomen en afgestapt. Op last van Mgr. zijn de koffers en kisten, inhoudende een rijken voorraad NIEUWE ARTIKELEN van weelde, kunst en smaak, in verschillende lokalen van zijn huis ontpakt, derhalve wordt men beleefd uitgenoodigd deze schoone vroegtijdig en bij herhaling met een bezoek te vereeren. Door de groote hoeveelheid der verschillende voor- werpen en buitengewone drukte in dezen tijd, kunnen geen goederen op zicht worden gegeven. Nieuwe BRUINE BOONEN 14 cent per kop. Nieuwe GROENE ERWTEN 12 Nieuwe CAPUCIJNERS 14 PUIK IN DE KOOK. Voor de inmaak MOOIE GROOTE ROZIJNEN 16, 20 en 25 cent per pond. Zeer fijne TONBOTER 42 cent per 5 ons. Prima gesmolten rundvet 28 cent per 5 ons. aanbevelend HOF 48. AMERSFOORT.

De Eembode | 1907 | | pagina 3