Puiten. Gedurende hel afgeloopcn jaat werden geboren: mi jongens en 121 meisjes. Hieronder zijn begrepen 4 iweeling-gelroor- leit, waaronder twee van 2 jongens en twee van 2 meisjes. Hel aantal huwelijken bedroeg 51. Hel aanlal sterfgevallen bedroeg Kt'. Harderwijk. Zondagmiddag bevonden zich cenlgc onvoorzichtige knapen, waaronder ook I'. A., op verren afstand van den wal in zee. Plotseling zonk I». A. in de diepte weg. Op "I hulpgeroep zijner makkers scholen eenigeu Ie hulp en brachten den roekcloozen jongen in veiligheid. Hen woord van dank aan den heer üezellc eu Sl. Poppen voor hun optreden in deze. Zij waagden eigen leven tol redding van den jongen. Zondag geraakte de II-jarige T. A., die zich, voor den mond der haven, op het Ijs had gewaagd, te water. Hij werd gered door Poppen en twee militairen. Maandag verkeerden velen onder devis- scIters in groulcn angst over het lol van hunne vakgenooten, die zich mei hun sleden op het ijs bevonden, om met de vangst van spie ring een stuk brood te verdienen. Door den sterken Z. W. wind liel hel ijs los, zoodal er gevaar bestond voor afdrijven en dan zou hel lot van de visschcrs allertreurigst zijn Kr moest raad geschaft worden en hulp verleend. Nu. wat dit betreft, het is bekegP, maar dadelijk de handen uit de muuw steken. Na over en weer geraadpleegd te hebben, stond de heer Billik' zijn schuil af. de schippers Velthuis en t.uiling en de heer Oost verschaften staaldraden en weldra zag men een 3IXMal visschcrs bezig Bunte's schuit over her ijs Ie trekken naar 't open water. Tegen II uur vertrok zij: aan boord bevon- hebbende proviand en brandstof voor een mogelijk lang verblijf op zee. Gelukkig bleek de hulp der schuit niet noodig Ie zijn. want rlngvangcrs achtereenvolgens op verschillende plaatsen aan wal gekomen, De blijdschap der betrekkingen was groot, Intusschcn waren door Velthuis en J. hotsen vlaggen gcheschcn aan 'l havenhoofd en de Vischpoort, om den opvarenden te beduiden, dal ongerustheid was geweken eu allen behouden waren. Toen keerde de schuit terug en weid wederom door tal van behulpzame handen in de haven gebracht, gelijk zij 's uuggens naar 't open water was gelrokken. Tegen 4 uur 's middags was de schuil wederom in veiligheid. - De koetsier van den Heer P. (I. Baars I'. de K. had Maandag tengevolge van de gladheid der straten hel ongeluk met z'n hand onder 'I achterrad van den Omnibus te geraken, waardoor een zijner vingers als het ware verpletterd werd. leuffel lachte barb lijk. de "Idaal kret g zijn veilof, wenl 's ritmeesters trouwste dienaar, en heeft in het krijgsmansleven veel lief en leed met hem gedeeld. gunstig verloop. De krijgsraad heeft reeds vastgesteld, dat de overgave van Dort Arthur geschied is op persoonlijk initiatief van generaal .Stiissel, tegen de meening in van de generaals en com mandanten van Port Arthur. Verschil lende generaals en twee admiraals hebben deze ernstige en zware be schuldiging tegen Stössel bevestigd. Binnenland. Kabinetscrisis. In de laatste paar dagen waren verschil lende bladen druk bezig een ministerie in elkaar te zetten. De .Telegraaf" o. a. wist reeds te berichten, dat mr. Th Heemskerk, die zich. in opdracht van II. M. de Konin gin. bezig houdt met de samenstelling van een nieuw Kabinet, reeds voor groot deel geslaagd was. Zelfs namen van toekomstige ministers werden reeds genoemd. Een besliste tegenspraak is hierop gevolgd. Uit den Haag werd nl. aan de „N. Tilb. Ct.". waarvan het Tweede Kamerlid Arts uitgever is. geseind, dal het bericht van het Haagsche Corrcspondentiebiircau over een bijeenkomst van vijf Katholieke Kamerleden met mr. Heemskerk en Kuypcr alleen in zooverre juist is. dat in het hotel de Twee Steden in Den Haag een bijeenkomst is geweest van den voorzitter dcrantircvolutionnaire Karner- clnb, mr. Heemskerk, met ccne commissie uit de katholieke Kamerclub, bestaande uit de Itecren mr. Kolkman, voorzitter en de liecren mr. Loeff, mr. van Nispen en dr. Nolens. De bijeenkomst bad ten duel de kiesrechtkwestie ie bespreken en dr. Kuypcr was daarbij uitgeiioodigd. Maar met de vor ming van een nieuw ministerie stond deze bijeenkomst in geen verband hoegenaamd. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. In do Sociëteit .Het Volkje" weid Dinsdagavond de vergadering gehouden, welke door hel Bestuur der vcrccniging .Lief dadigheid" was uitgeschreven, teneinde maat regelen te treffen om de noodlijdende werk- mnnsgezlnnen ten gevolge van gedwongen werkloosheid zooveel mogelijk te' steunen. De vergadering werd geleid door den lieer A. M. Kollcwijn, die in zijn openingswoord het doel der bijeenkomst nader uiteenzette en teven» het daartoe reeds gevormde plan ter hcuordocling van de vergadering stelde. Na uitvoerige bespreking werden tot leden van het centraal-eoinite gekozen de heeren Middelburg. De Pool. Gerritsen, Holland. Buys, Rijkens en Pels Kjjcken. Aan het comité werden toegevoegd de heeren: Hammer (sigarenmakers). BrMdsen (K.K. Timmerlieden), Van Wijland(Algem. Ned. Tinimerliedenhond), lluyskcn (metaalbewer kers). A. van Lciil (schildersgezellen), Van de Hengel (Typografen). Jaaisvyld (Centrale bouwvakarbeiders) en M. H. J. van Lont Tot vertegenwoordigers der patroons wer den benoemd de heeren: J. k. van 't Hoff. C. Ruitenberg. II. Noorman, J. W. van Ach- terbergli, G. van Nicuwcnhulzcn cnJ.N. van Hoogoven!, Aan het comité zijn in de na vergadering nog toegevoegd de heeren L, A. baron van ittersuni (die zitting heeft genomen als ver tegenwoordiger van de vcrccniging .Lief dadigheid"), W. H. Kam, dr. E. Kruisiuga, lis, J, I.. de Mcijcrc, D. Schipper, A. M. Tromp van Holst, II. W. E. Vrijdag, ds. W, C. Vutidcrinck. F. Wesseling en J. van Wesaum. Donderdagmorgen werd een biljet aange plakt van den volgenden inhoud De Commissie uit de Anicrsfoortschc bur- gci ij, onder Eere-voorzilterschap van den lieer Burgemeester jlir. J. W. A. Hare liman Wuytitra van Vliet, die belast is met het beramen van maatregelen om siadgcnootcn, welke tijdelijk bulten verdiensten zijn ge raakt, bijstand te verlccncn in de zorg voor zichzelf of hun gezin, verzoekt allen, die meenen hiervoor in aanmerking te komen, zich zoo spoedig mogelijk duor middel van gesloten briefjes aan te melden bij een der zes eerst ondergeteekenden, met duide lijke opgave van naam, straat en huisnummer, gehuwde of ongehuwde staat, aantal leden van het gezin, hoelang hij huiten verdiensten is en hij wien hel laatst gewerkt werd. kerk genootschap. De Commissie voornuemd G. J. Buys, Voorzitter, Korle Bergstraat 7. K. (i. Rljkens, Secretaris. Utrcchtseheweg 01. J, W, Middelburg, Penningmeester, L'trccht- scheweg 82. L. A. baron van Ittcrsum, Plant soen 0. II. Noorman, Ulrecbischcstraai 37. G. van Wijland, Monnikenpad I*. (Volgen de namen der overige commissie leden hierhovcn reeds genoemd). Eigenaars worden er aan herinnerd, dal zij in den loop van Januari aangifte moeten doen voor de Hondenbelasting en dat de penning iiicl meer aan huis wordt* bezorgd, zooals vroeger wel geschiedde. Door Burg. en Weill, is tijdelijk ter secretarie werkzaam gesteld, de heer A. Oroc- ucvcld. ambtenaar ter secretarie van Franc- kcradccl. „Wij zijn feitelijk weerloos" luidde liet, „erl wij hebben gebrek aan voedsel, onze kleederen zijn lompen, geregelde toevoer is er niet en onze strijdkrachten zijn niet in slaat aan een goed geleiden aanval hel hoofd Ie bieden." (Wordt vervolgd). Het aandeel door de provincie Utrecht Ie leveren voor de Nationale militie 1908 bedraagt totaal 857 lotciingcn, waarvan 602 voor volledige en 255 voor korle oefening zullen worden ingelijfd. Amersfoort heeft Ie leveren 63 lotelingcn, waarvan 44 voor volledige en 19 voor korte oefening; Raam 24, waarvan 7 voor korle De Bilt 13, waarvan 4 voor korle: Zeist 26, waarvan 8 voor korte oefeniug. Tot bosclibaas op „Birklioven" is door B. en W. benoemd H. Jansen, te Hasscloo bij Hengcloo (Ov.). Donderdagochtend sloeg bij de lucht brug over den Socsterweg een los paard op hol. In vliegende vaart ging liet naar liet Smallepad, waar vóór de Broodfabriek een hakkerskarretje stond. Het paard wil er over heen springen, neemt zijn sprong te kort en komt op de bakkerskar terecht. Toch zet het zijn vaart voort, door de Kleine Koppel. Op de Itrug tegenover 't museum Flchite stortte 't paard neer en bleef liggen. Door toege- scliolenen werd hef weer op de been ge holpen, en daarna werd hef huiswaarts geleid. Bij de Dinsdag ten overstaan van no taris Jobs. Knoppers gehouden veiling valt vaste goederen werd het perceel aan den Ouden Vlasakkerwcg no. 34, groof 0 Aren, in gebruik als stalliuuderij hij den lieer W. Vonk, verkocht voor f8150 aan den heer E, Kolfschoten, en hel winkelhuis aan de Nieuw- straal no. 5, groot 2 Aren, in gebruik als sigarenfabriek en sigarenwinkel bij den lieer W, Schouten, verkocht voor f 4020 aan den heer P. N. Koppen. Bij het Nationaal kegelconcours Ie Bar- ncveld heeft de Amerfoortsche kegelclub U. D. I. nieuwe lauweren geoogst De heer A. Ncfkcns verwierf den fsten prijs mei 41 punten, de lieer W. Ittninuii den 2den mei 39. de heer Louis Muys Jr. den 8s|en met 37; de lieer P. Ncfkcns be haalde met vier negens den negenprijs. Hoogland. Korten tijd slechts geleden, mankten wij melding van het overlijden van den Directeur onzer Brandverzekering. Niet zonder leedwezen schrijven wij heden opdc lijst der dooden, eenzelfden naam, Corn. Schimmel, neef van den overleden, nog niet vergeten Directeur. - Van te voren, reeds lang was het te voorzien, weldra zou onze gemeente wederom verliezen een harcr beste, meest bruikbare krachten. Schimmel was aan het einde zijner jaren. Toch, was ccne bestendige helerschap, uitgesloten, zoo goed als geheel, wij dachten, zoolang cr leven is, blijft de hoop, ja, wij hoopten tegen alle hoop wel ineen hope, die zich wortelde in ons beseffen, hoc wij dezen man, nog konden missen, zoo noude. Corn. Schimmel Wz. in zijne goede eigen schappen, zoo geheel verschillend met zijn naamgenoot en oiimiddelijken voorganger in den dood: prikkelbaar van karakter, kortaf, voor de plaatselijke Besturen, waarin hij voorzat als president, of prcsidecidc door zijn invloed en gezag, voor onze Besturen was hij een kracht, die niet le onderschatten viel - zijn persoon was gewild hij toch, helder van hoofd - in zijn denken hij wist, wat hij wilde, zijn woord klonk door. Men voelde liet, zij hadden hem noodig daar behoefde niet eens een zoo gewichtig besluit genomen te worden, eerst wilde nu n vernemen zijn oordeeleen oordeel mei kennis van zaken, gezond en steeds bere deneerd. Wat was hij dan ook gezocht door den kleinen man, door den grooteren werd zijn raad zelfs ongaarne gemist. Wat zocht men hem up nug in deze, zijn laatste.levensdagen.om lictn toe le spreken een bemoedigend woord, om hem te groeten voor 't laatst, locli ook uin le lecren van hein, die steeds was zon levenslustig; die wilde leven nog zoo gaarne om te leeren, zich le huigen hereidwillig en weltevreden onder den wil van Hem, Wiens wil door ons allen geëer biedigd zal worden. Nu is hij heengegaan. Den dood is hij ge storven, maar voor ons zal hij voortleven nog lang. Wij toch, wanneer wij zullen zien, hoe bloeien de verschillende instellingen, der be volking lol zegenwij herinneren ons zijn naam en ook zijne werken, en straks, als anderen daar zullen zijn, otn in te nemen de plaats, opengevallen door zijn verscheiden met zijn voorbeeld voor oogen, kiezen wij krachten, zijner dan ook waardig. En zoo zullen wij vinden eenmaal man nen, die, zijn ijver, zijn toewijding zich stel lend, lot richtsnoerals dankbare herinnering aan hem. voort zullen werken aan het goede werk door Schimmel begonnen, eo zoo ruste loos door hem steeds behartigd. Zondag 5 Jan. hield 'I Kniisverbond zijn niaandelijksclie vergadering, welke ech ter slecht bezocht was. De Secr. en Penn. brachten 't halfjaarlijkse!! verslag uil. dal werd goedgekeurd. Hef hleek dal dv finan- tieelc toestand vooruitging, daar de kas een batig salo vail f 156,25 bedraagt. De verkie zing van een Secr. werd uitgesteld tot een volgende vergadering. De heer Bremer nam zijn benoeming aan als afgevaardigde van 'I Kruisverhond, voor de Prop. Club Sl. Mar- linus, waarna de vergadering door den Voor zitter met gebed werd gesloten. Soest. De bevolking dezer gemeente be stond op 31 December 1906 uit 2498 m., 2414 vr„ totaal 4912 personen. Zij vermeerderde in 1907: door geboorte met 97 ril., en 67 vr., en door>esliging met 174 in., en 229 vr., dus lolaal 567 personen. Zij verminderde in dil jaar: door overlijden met 34 m„ en ,38 vr., en door vertrek mei 179 m„ 200 vr., totaal 457 personen. Zij vermeerderde dus iu 1907: mei 271 m. en 296 vr. en verminderde mei 457, zoudnl de bevulking toenam met 59 m. en 52 vr. to taal 111 personen. De bevolking bedroeg dus op 31 December 1907 2556 in. en 2466 vr, totaal 5022 per- I let aantal voltrokken huwelijken bedroeg 36. Blijkens ontvangen bericht zullen voor deze gemeente voor de lichting 1908 worden ingelijfd 9 lotcliiigeu Ier volledige- en 4 lotelingen ter korte oefening. Van de 51 jongelingen, die zieli voor inschrijving voor de militie moeten aange ven. hebben zich slcchls 39 jongelingen lol lieden toe aangemeld. De overigen worden hij deze aan hunne verplichting herinnerd, teneinde later niet in moeilijkheden le komen. Naar wij vernemen heefl zich een com missie gevormd om le onderzoeken of hel plan om Socsl door middel van een paar dentram met Amersfoort te verbinden, levens vatbaarheid kan hebben. In die commissie hebben voor deze gnmcentv zitting genomen de HeerenMr. C. J. W. Loten van Doelen Grothv. Burgemeester alhier, H. W. Prillcvltz, Notaris en P. Hartman, lid der Prov. Staten en Weihouder dezer gemeente en voor Amersfoort de Heeren: II. Tromp van Holsf, II. Mcursing en Th. Sanders. De uitvoering ten hate van het Werk lieden-ziekenfonds .Steunt elkander", gegeven door de leden van het R. K. Zangkoor Is evenals het vorig jaar weder uitstekend ge slaagd. De ruime zaal der Sl. Joscph-Jongc- lingcnvercenlging was flink bezet en dat de verschillende stukken in den smaak vielen, bewees wel de aandacht, die daaraan gedu rende de uitvoering verleend,'werd. Vooral de zangnummers „Abdijsiroop'' erl .Tuf till", oogsten veel bijval in. Het eerste werd op verterend verzoek tweemaal ge/ongeil. Ook Ave Maria werd keurig uitgevoerd. Ken en ander werd afgewisseld door mu zieknummers van de Symphonic, die weder om getoond heeft, onder leiding van haren Directeur, den lieer Stoetzer, goede vordc- Een bijzonder woord van lof komt dan ook den lieer Horvers foe, die door zijne bekwame Directie en onvermoeide zorg ge zorgd heelt, dat de uitvoering uitstekend geslaagd Is. Hel ziekenfonds hceff er voorzeker een goeden avond mede gehad. -- Donderdag werd de woning van de Gehr. K. op Hees een prooi der vlammen. Het vuur moet ontslaan zijn in den schoor steen. Van den inboedel, die niet verzekerd was, kou slechts weinig gered worden, Het huis was tegen brandschade verzekerd. Pennies. Om op de kiezerslijst gcplaais! te worden moet men aan de volgende voor waarden vuldoenKeu minimum inkomen van 300 gulden, een wckclijkschc huur ver wonen van I gulden, vrije woning of huis vesting f37.50, vrije kost en inwoning f200. -- Door korf langs den Wakkeren dijk te lijden knutelde de wagen van den voerman D. van der W. Een val spiritus rolde over den weg, maar bleef gelukkig heel. De voer man zelf kwam tusschcn den wagen in Ie liggen, maar bleef ongedeerd, omdat het paard spoedig gegrepen werd. De wagen was eenigszins beschadigd. Omdat hij een gans van een ander in den polder aangenomen had en die naar huis wilde brengen werd tegen T. R. proces- verhaal opgemaakt. De persoon, die den vogel school, had wel vergunning om op ganzen te jagen, maar de verbaliseerde niet. De ingezetenen worden door het hoofd der gemeente in kennis gesteld van liet feit, dat zich te Baarn een geval van miltvuur onder de koeien hecll voorgedaan. Vele R. K. behoeftige gezinnen werden verblijd met een Nieuwjaarsgift, bestaande in kleedingstukdcn en mondbehoeften. Zeist. De heer J. Ficdcldy Dop, lid van den gemeenteraad te Amsterdam, hield Maan dagavond le acht ure in de zaai van de Nieuwe Sociëteit eeiie zeer belangrijke voor dracht, hiertoe uitgenoodigd door de Zeister Handelsvereeniging voor den handeldrljven- den en industreelen middenstand. Deze rede, behandelde voornamelijk de coö peratie, het nul der coulante betaling, de ne- geiiuursluiliiig, maar vootal hel overwegen de belang van onderlinge aaneensluiting. Hoewel er gelegenheid lol debat was werd hiervan geen gebruik gemaakt, en Hielde een der aanwezigen den inleider slcchls ccnigc vragen omtrent coöperatie, welke vragen door dezen werden beantwoord, Kenigc leden van den gemeenteraad woonden de lezing bij. Driebergen. De jachtopziener K. v. Dijk te Langbroek, is benoemd tot buitengewoon De Uilt. Door den lieer A. E. Petri is aan IS. en W. vergunning gevraagd tot den ver koop van sterkendrank in 'l klein in hel perceel Hotel Poll, terwijl de heeren A. N. en A. Hoohrocckx iilhckking zijner vergun ning heelt gevraagd voor gemeld perceel. ISarncveld. Bij de door den opzichter, den heer Haarscholeu, gehouden aanbesteding van hel houwen van een woonhuis voor re kening van W. van 'l Land, alhier, was de minste inschrijver A. S. Wcstcrvcld, voor 12671). Zondag j.l. brandde In de buurtschap IJddcl een schapenhok af, toebeliourende aan Z. K. II. Prins Hendrik. De zich In het scha penhok bevindende rogge, circa lisXI kilo, eigendom van den jachtopziener R. v. d. Hoorn, ging mede verloren. Waarschijnlijke oorzaakonvoorzichtigheid van een rooker. ALLHRLKI. De Duitsche geiieraal-veldiiiaarschalk von Mniiteuffel was streng maar rechtvaardig en niet ongevoelig voor een aardigcn /cl. Dat toonde hij reeds, leen hij nug slechts rit meester was. Een soldaat, die nog maar kort du uniform droeg, gaf ami zijn krijgsmakker le kennen, dal hij van plan was een paar dagen verlof aan te vragen. Dezen rieden hem dit af en zeiden hem dat hij zijn verlof niet krijgen zou en dal hij op den koop tuc een onaangename ontmoeting met den rit meester hebben zou. De wakkere soldaat liet zich echter nie! van zijn stuk brengen en begaf zich naar vuil Mantciiffcl. zooals litj daar was, dal wil zeggenzonder de uniform te dragen, die hij zoo danig bezoek vcicischt flij klopte aan en zuodra een luid „binnen'' hem daartoe vrijheid gal, trad bij mei een beleefde buiging liet vertrek van den rit meester binnen. Hij vroeg vervolgens be scheiden, maar vrijmoedig om drie dagen verlof, daar er in zijn familie een groot feest gevierd werd, waarbij hij niet inochl ontbreken. De ritmeester stond ganscll versteld over deze manier van doen, die zoo geheel tegen de zeden en gewoonten van liet soldaten leven streed, maar zag spoedig in, dat hij diens blozend en glanzend gèlaal, vul goede verwachting, ontwapende hem. Hij vroeg dus goedhartig„Hoe lang hen Je in dienst, mijn jongen f .Veertien dagen om u te dienen, ritmeester,'1 luidde het antwoord. .Nu, dan kunl gij ook niet weten, hoe gij ii le gedragen hebt, als gij uw meerderen aanspreekt," sprak von Manteuffel. „Maar ik zal hel je Icereu. Blijf gij in de kamer, eu sfel je voor, dal gij de lilmcestcr zijl. Kijk nu goed toe, hoe gij het moet aanleggen als gij iels vragen komt." Hiermee ging von Manteuffel uil de kamer, sloof de deur en klopte. Een krachtig .liinneill" liet zich lioorcn en nu trad de ritmeester binnen, die den soldaat, dood opzijn gemak, op de schrijftafel zag zitten. Weder stond bij versteld, maar de soldaat zag hem zoo trouw hartig aan, dal bij er niet hoos om worden kou. Hij bleef dus in zijn rol en s|irak in den voorgeschreven vorm hel verzoek uit om ccnigc dagen verlof le mogen ontvangen. „Blttc gcliorsamst urn drcl Tage Urlaub.'' (Ik vraag nederig om drie dagen verlof.) De gewaande ritmeester Mond op, trad up Man teuffel toe, legde hem de hand op den schouder en zei op goedig beschermenden loon: „Ja- wohl itieln Solui, sollxl iliu liaheu." (liext, mijn jongen, dal kan je krijgen.) Von Mnu- Sllm Matht. In een stadje in Dtiitschland, had de eigenaar van een menagerie openlijk 500 mark uitgeloofd, aan dengcne, die stout moedig d« kooi van een leeuw zou binnen gaan. De voorstelling was bijna teil einde, docli niemand werd gevonden, die lusl scheen le hebben van dv aanbieding van den dieren temmer gebruik le maken. Als echter reeds toebereidselen werden gemaakt, om de lent le sluilcu, verscheen .ven hoertje op den voorgrond, die den leeuwentemmer zefde: - Beste man, wacht even, ik wil de 5(K) mark verdienen! Algemecnc verbazing: wie had zulk een moed hij ons hoertje gezocht. Nie mand. De spullehaas Incline dan ook tn zei spottendZoo, wil jij in de kooi van dun leeuw. - Jawel, mijnheer, zcldc hel boertje heel ernstig eu bekeek glimlachend zijn laarzen. Nu. kom dan maarwerd hem toegeroepen. Hel boertje werd van hel schier 'verslonden, naar de kooi gevolgd, waarin de grimmige leeuw vreesclijk brulde, als was hel bcesf over de brutaliteit van liet boertje zeer verstoord. - Ziezoo, nu zal ik de kool openen, zei de dierentemmer, eu u gaal dan binnen. - Ja, antwoordde de man kalm. eu keek heel leuk naar het luihlivk, ik wil er wel binnengaan, maar eerst moei bei heesl cruil. Gij belli slcchls geschrevenWie ill de kooi gaai, krljgl 500 markHet moedige hoertje was nu nog meer de held van Burgerlijke Stonden. Gemeente Soest, ÜRBORI N Helmus, v, II. Koken H. van l.ugtensteljn. - Hendrik, v. C. van den Hoek en O. Koenen. OvtlRLEDKN J. Mcciding, |li d. Gemeente Laren. ONliKKTRouwnII. de Leeuw en A. M. Heem. W. A. Tuben en A, M. J. Tliuljs. Gkihirkn Antouiu. d. van M van dv Waler en M. van Engelen. Theodora Engetina Matin, d. van C, van den Brinken A. Willard. Ocrnrda Hetidrika, d. van N, Kool en A. M. Dcgeiikanip. Incubus Gijs- bertus, van G. Smit en M. .Majoor. Gemeente Keinncs.^ Markt beric It t. Amersfoort Hi Jan. 1908. Appelen fo. All), Peren ft), .110, KlelaardnpiH'len |o, ,110. per heel. Zanil- aarda|i|iclcti l 1.80 a 12,00 per heel. Eieren f 5,Still 16,50 |icr loo sinks. Grnslmlcr I O.tZI .1 100,0 per kilo. Iluoiboler 1.35.1 II.60per kilo. Kippen f l.iX) a 11,20. Kuikens f 1 - - .1 I 1.30. Piepkuikens 10.70 a I 1,00. Ganzen fü, .1 fo, Oude Eenden 11,00 a f 1,20. Jonge Eenden 10.— .1 10, linzen 10,40:1 0,50. Wilde Konijnen 10,40 110.50. lae Konijnen f 1,00 5 f 1,30 per sink. Duiven 10,50 a 10,70 per paar. Veile Varkens ItX), (00,- Zeugen f(X), -jfiX), Varkens voor export (00.- .1 ft*».— Biggen 17, .1 f 10, Magere varkens IPO. a IM), per sink I OU) .If (XX). Kalf koeien f'uxi. A fOOO. Kalf- vanr/cn [(),- .1 f Pinken 10, - A f II, I'inkstiercn (o, Afo, Veile kalveren f <>,- A fl>,~. Advertentiën. Heden overleed, zacht en kalm, tijdig voorzien van de laatste II.II. Sacramenten, ut-: Zki-.rElkw, Heer Joannes Hicolaas van Wagenbeig. Pastoor milt Achtevcld, in den ouderdom van ruim 77 jaar. S. J. BRENNINCKMEYER, Kapelaan. Aciiteveli», 9 Januari 1908. Tot mijn diepe droefheid overleed ten huize van zijn Broeder na een lang en gedul dig lijden, meermalen gesterkt door de H. li. Sacramenten, mijn innig geliefde Echtgenoot WILHELMUS hUUUS SLUITER. ■o leveo Hoofd der school le Mjjdrecllt in den ouderdom van 44 jaren. Wed. w. a. sluiter- van Oorschot. AMSTERDAM, Sarphaticpark III, Een nette R. K. Jongen, die in 'I Meubelvak wil worden op geleid. Br. onder letter Bueun van dit blad.

De Eembode | 1908 | | pagina 2