zullen Donderdags en Vrijdags twee groote meetings gehouden worden. Zondags zal eene processie ter eere van het H. Sacrament des Altaars, waaraan vermoedelijk 50.000 menschen zullen deelnemen, door de straten van Londen trekken. Volgens berichten uit Lissabon, wordt de politieke toestand daar steeds gun stiger. In de Staatscourant zijn Zaterdag de besluiten afgekondigd, waarbij de vroe gere provinciale en gemeentelijke ver tegenwoordigingen in haar bevoegdheid worden hersteld, de gekozen lichamen, die Franco vervangen had door admini stratieve commission. De bladen wijzen op de toenemende rust in de politiek. Verscheidene vrien den van Franco hebben besloten, even als hij. de politiek vaarwel te zeggen. Ook is Vilhena, hoofdman der regenera- dors. Zaterdag op het paleis geweest. De overeenstemming tusschcn de ver schillende partijen is bij voortduring uitstekend, waar het geldt het kabinet bij te staan in zijn pogingen om het land tot rust te brem en. De draadloozc telegrafie laat nog steeds te weiischen over. President Roosevelt heeft aan het Congres boodschap doen toekomen, waarin hij aandringt op de aanneming van een wetsontwerp, opgesteld door den heer Metcalf, strekkende om te voorkomen, dat particulieren draadloozc telegram men kunnen onderscheppen. Naar het heet. is de aanleiding de indiening van dit wetsontwerp het feit. dat tijdens een reis, die de presi dent aan boord van een oorlogsschip deed. zijne telegrammen door particu lieren werden opgevangen. Door protestanten in Frankrijk is aan den Senaat een adres gericht, waarin krachtig wordt geprotesteerd tegen het wetsontwerp op de overdracht der kerkelijke goederen, dat reeds door de Kamer is aangenomen. In een artikel in de „Univers", ge wijd aan dit merkwaardige protest, zegt het blad ten slotte, dat de waar lijk geloovigc protestanten zich ge dwongen zullen zien, te breken met de politieke partij, die zij vroeger meenden te kunnen goedkeuren. Zij zullen verplicht zijn. zich gezamenlijk met de katholieken tegen de anti godsdienstige partijen te verdedigen. Een ernstig feit. dat door de auto riteiten wordt geheim gehouden, is in de laatste dagen aan boord van het nieuwe pantserschip „Démocratie" te Toulon geschied. De manschappen, die over de onvoldoende voeding klaagden, kwamen op de brug bijeen en beschimpten de uffïeieren. Met zeer veel moeite slaagde de commandant er in, de orde te herstellen. De nieuwe aartsbisschop van Parijs. Mgr. Amette, heelt aan de pastoors van Parijs een decreet gericht, waarin drie modernistische werken worden veroordeeld. Deze drie werken zijn nl. de FranSChe vertaling van het „Mo dernistische program" en de twee jongste werken van abbé Loisy„de samengevatte Evangelies" en „Eenvou dige overwegingen over het decreet van liet H. Officie" enz. De aartsbisschop verbiedt, op straffe van zware zonde, het lezen, het koopen en bewaren van die werken aan alle geestelijken en geloovigeit van het aartsbisdom van Parijs. Wat de twee werken van alibé Loisy betreft, worden de overtreders van het verbod van het lezen, koopen, enz. ook nog ge straft met excommunicatie, die bijzonder den Paus is voorbehouden. Binnenland. R. K. Ziekenhuis. Zondagmorgen werd te Utrecht in alle kerken van den predikstoel afgelezen een schrijven van Z. D. II. den Aartsbisschop, waarin de Katholieken daar ter stede werden opgewekt het hunne hij |e dragen tol den houw van een nieuw If, K. Ziekenhuis. In herinnering werd gebracht, dal onder hel Schacpman daar ter stede werd gesticht hel Sl. Andrens-gasihuis, dal echter in den loop der lijden Ie klein bleek en niet meer voldoet aan de moderne cischcn. die aan een zieken huis kunnen worden gesteld. Derhalve is hel plan opgevat een groot Sl. Anlonlux-gaslhuis dnarler stede te houwen, waarin twee honderd vijllig zieken kunnen worden ondergebracht dat mijn plan de eenigst mogelijke redding kan bieden. Als wij langs de kust gaan. zie ik een zeker ongeluk voor oogen." De zeelieden hadden zwijgend 'I gesprek van heiden aangehoord. Nu spraken /ij ook hun meening uil, en hel bleek, dal drie ma trozen hel eens waren met deil tweeden- stuurman zij vreesden geweldig voor de wilden en gaven er de voorkeur aan mei Peters zuidwaarts langs de kust te gaan, De oude kok, de scheepsjongen en de vierde matroos schaarden zich aan de zijde van den eersten-stuurman, op wiens schranderheid en ondervinding /ij geheel vertrouwden. (Wordt vervolttd.) en dat geheel voldoet aan dc modernst te stellen medische eischen. Met den bouw daarvan is reeds een aan vang gemaakt. Inmiddels zal het St. Andreas- gesticht een andere bestemming krijgen. Men zal daarin nl. de Eerw. Zusters vestigen, die zich speciaal zullen gaan bezighouden met de wijkverpleging, zoodat ook dit even prachtig als noodzakelijk werk een groote vlucht kan gaan nemen. Ten slotte werd medegedeeld, dat een damescomité reeds is aangesteld, dat langs dc huizen zal gaan om giften ineens, mnandclijkschc of half- jaarlijksehe bijdragen in ontvangst te nemen, terwijl aan een beperkt aantal zeer bijzonder met aardsche goederen bedeelden dezer dagen circulaires zullen worden gezonden, waarop zij hunne geregelde giften zullen kunnen in vullen. Kamerverkiezingen. De verkiezingen uoodig geworden door het krachtens dc grondwet aftreden van de hecren Heemskerk, Kolkman en Talma als lid van de Tweede Kamer in de districten Slic- drcclit. lihedcn en Tietjerksleradccl is bepaald op 3 Maart, de stemming zoo noodig op 12 Maart, en de herstemming op 2-1 Maart. Plaatselijke Berichten. Dinsdag j.l. werd door de Kadi. Vereen, „Geloof en Wetenschap" aan Donateurs en Donatrices een genotvolle avond verschaft. Dien avond kregen wij een lezing te liooren van den Weleerw. lieer Van den Hengel uit Groitlligen. 't Onderwerp wasVoltaire en Nadat de heer B. Uroin de vergadering geopend en den Eerw, spr. welkom geheeten had. hcgon kapelaan Van den Hengel zijn 't Bleek al heel spoedig, dal de Eerw. spreker liet te behandelen onderwerp breed had opgevat. Spreker wist ons te verplaatsen in den tijd van den Rói Soleil. van Lodi- wijk XIV. Met schrille kleuren toekende hij den toestand van het f-'ransclie hof uit dien tijd, liet karakterloozc en vooral het zedeloozc vim hooggeplaatste!! scherp belichtynd. Het gehcele hof van den Zonnekoning was door en door bedorven; de adel volgde slaafs den Koning en deed gewillig mede aan al de intrigues, daar Iteerschciidc. In zou'n milieu was Voltaire op zijn plaats. naamd, een geacht en gezien notaris, had men van Voltaire kunnen verwachten, dat hij. evenals zijn vader, eert geacht burger zon worden. Zijn moeder echter bedierf hein. Al spoedig kwant hij onder de hoede van den Abbé Chatetiaueuf, een van die mannen, die wel liet priesterkleed droegen, doelt dit niet waardig waren. Deze leerde zijn jeug digen leerling weldra ntel God en diens ge boden den spot drijven. Om der goe gemeente te misleiden werd hij naar eelt f'atersehoul gezonden, doch maakte liet daar zoo slecht, dat hij tot tweemaal toe met verwijdering bedreigd werd. Toen reeds noemde hem een der Paterseen lichtzinnige knaap, een door trapte deugniet. Op I7-Jnrlgeti leeftijd ver liet hij het college, zuu in de rechten stu- deeren, wilde dat echter niet, maakte vee! schulden, ging naar 's-Uraveiihage, doelt moest out zijn slecht gedrag die stad ver laten, daartoe genoodzaakt geworden door den l-'ransclicii gezant. Zijn vader wilde Item met geweld weg hebben, en hij verliet dan ook 't vaderlijk huis. Nu hcgon hij een reeks van geschriften in 't licht te geven, de een nog al slechter en goddcloozcr daii de ander. Niets was hem meer heilig, alles bezwadderde hij met zijn verpestenden adelt). Naar aanleiding van de Hcuiifldc, een spotdicht, werd hij voor een jaar in de Bastille opgesloteneen andermaal liep hij eelt vracht stokslagen op van een edelman, dien hij heleedlgd had. Heb- en schraapzuchtig in hougc nutte, geslepen vooral op finantleel gebied, trachtte hij door alle middelen geld te krijgen. Dat lil] daarbij zijn toevlucht tol leugen en be drog nam Is liesl te begrijpen. Hij was ven naris-leugenaar. Zijn vrienden gal hij clan ook den raad„Lieg er maar op los, er blijll altijd wat van hangen." Vooral aan 'I hof van Frederik II van Cruisen kon hij li teugel t zij it Kerk) 't Zou ons ti den zedeloozc, den aartsleugenaar langer te volgen. Alleen zij dit nog aangestipt: zijn sterven was als zijn levenvol wanhoop ging hij de eeuwigheid itt. „Ik voel een bami, die mij gnjpl". riep hij uil. God had hem Een luid applaus beloonde den Eerw. spre- ket voor zijn boetende rede, en de presi dent was dan ook wel de tolk van allen, u hij den Eerw. spr. dankte en Item een De algemceiic jaarvergadering der Ma- ria-Vereeiiigiiig, waarhij hel verslag wordt voorgelezen der secretaresse en penning- meesteresse, zal gehouden worden Donder dag 27 Februari, in hef geitouw van den K. Volksbond, 's avonds tc balt acht. Trouwe opkomst der leden wordt drin gend verzocht. Op verzoek van hel bestuur heeft Mevr. All). Steeiihofl-Siuulders zicli bereid Verklaard, c verzen en prozastukken voor te dragen. Daarom is deze vergadering ook toe gankelijk voor alle Katli. vrouwen en meisjes, ook niut-lcdcn der Maria-Verccniging. Een nieuw bewijs, dal dc Eent eenige verbetering noodig heeft, ligt zeker hierin, dat de schippers Former en Gortworst, die hun schepen wat tc diep hadden geladen, niet minder dan veertien dagen noodig had den om van de zee hier in dc haven te komen, waar zij Dinsdag arriveerden. Dezen zomer worden weer 14 concerten gegeven op het terras van „Amicitia", Odes Zondags, 2 Dinsdags, 2 Donderdags en 1 Maandags; die op 21 Juni en 6 Augustus door de muziek van het 4e regiment huzaren uit Deventerdie op 5 Juli en 31 Augustus door de Amersfoortsche Muzickverceniging; en die op 7, 14 en 28 Juni, 14, 19 en 28 Juli, 2, 12 en 23 Augustus en 0 September door dc slaimuzick van het he regiment infanterie. Aan de Centrale Botcrmijn werden Dins dag aangevoerd 211*) kilo fabricksbotcr onder Rijks keur. De hoogste prijs was f 1.68, dc |laagste f 1.39; de middelprijs dus f 1.45. Een der voerlieden van dc firma J. van Vollciiltoveit sprong Dinsdagmiddag bij Bavoort van den wagen, waarbij hel daar voor gespannen paard zóA schrikte, dat liet op hol sloeg ett in woeste vaart, ondanks den /.waren wagen dourrende tot de spoor wegovergang bij de Gaslhiiislann. Daar ge raakte de wagen tegen een hoont en daarbij het paard ztió.tusschcn boom en wagen be kneld, dat het den ruggegraat zwaar kneusde en. hoewel op een kar naar stal gebracht, moest 'worden 'afgemaakt. Het lijk, dat 10 dezer in de Beek bij de Algcmcene begraafplaats werd gevonden, Is thans door twee verwanten herkend als dat van den 60-jarigen Gijsbert van Groen, geboren te Wcosp, van beroep sigarenmaker, laatstelijk wonende alhier. Op verzoek van de gezondheidscom missie, die van oordeel was, dat er tc weinig zon en licht in de huizen gelegen aan den Utrechtschewog kon doordringen, heeft men vanwege den Rijkswaterstaat eeltige boomen langs dien weg geveld. Door de Directie van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij is bepaald, dat in de treinen, waarmede houders van jongelicden- ahonnementen worden vervoerd, comparti menten of rijtuigen voor die reizigers wor den gereserveerd. Aan (te houders van bovengenoemde kaarten wordt de plicht opgelegd, jilaats te nemen ut de voor hen bestemde rijtuigen of afdcelingen, of daar, waar hun door het spoorwegpersoneel plaatsen worden aange wezen. lil de aldus Ie reseveeren coupê's wordt rechts en links een bordje opgehangen, met opschrift„Gereserveerd voor houders van jongelieden-abonnementeii." De conduc teur met de controle belast, zal zoo moge lijk bij de houders van jongclicden-abonne- ntenten plaats nemen. Zij, die zich onordelijk gedragen ot de reizigers last veroorzaken, worden zoo noodig, uil den trein verwijderd, of hu., abonnementskaart wordt ingetrokken. Alleen hij plaatsgebrek kan door andere reizigers ook gebruik gemaakt worden van deze gereserveerde coupê's. Teneinde dc waterhygiëne ten platte- lande te bevorderen en ziekte van Itet vee op tc sporen ol te voorkomen, is, ter voorlichting van de veehouders, met in gang van 15 Februari, aan de Rijks-serum- inricllling de gelegenheid opengesteld, gratis onderzoekingen te laten doen van water, dat voor drinkwater van vee als anderszins bestemd is. Naar het St. Elisaheths-gasthuis alhier, is Woensdag overgebracht de overwegwach- ter bij „Birkhoven", A. Gazenbeek, die, bij liet naderen van een trein een plankje wilde wegnemen, in aanraking kwam met de Aan hoofd en schouder gewond, werd hij l>er trein naar hier vervoerd en nadat door arts Morren een eerste verhand was gelegd, van hel station per brancard naar het Zieken huis gebracht. de moordzaak te Amersfoort door den rechter commissaris gestolen en de behandeling tet openbare terechtzitting bepaald op 27 Fcbrtl- arle tt.s., op welken dag door de Rechtbank een extra zitting zal worden gehouden. Aan den beklaagde Arie van Drie, 36 jaar, boerenknecht, geboren Ie Amersfoort, wo nende te Weesp, titans gedetineerd in liet Huis van Bewaring, is hij dagvaarding ten „tliil hij in den avond van 15 Januari 11*18 Ie Amersfoort zijn wettigen vader Gerrit van Drie, moedwillig en gewelddadig beeft geslagen en zoodanig aan het hoofd verwoud, dat deze een schedelbreuk met bloeduitstor tingen op- en in de hersenen heeft bekomen, diens hersenen zijn hclccdigd, aanzienlijk bloedverlies en aspiratie van lilned in de ademhalingswegen is ontslaan, tengevolge waarvan genoemde Gerrit van Drie kort daarop is overleden. N'a.ir wij vernemen, lilijll de verdachte bij ■zijn oulkentcnis volharden. In deze zaak zijn 13 getuigen gedagvaard, o. w. de deskundigen professor i-.ijkuiaii en dr. Van Leeuwen, die liet lijk van den ver moorden vader schouwden. Als verdediger van den beklaagde zal op treden Mr. Dr. W. A. van Zijst Ie Utrecht. Soest. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn ten nadcele van dc Dames O. en te f*. aan het Werkpad alhier twee groote eenden ontvreemd uit het afgesloten hok op het erf aldaar. Dader onbekend. De Iccstavondcn Zondag en Maandag gegeven voor de Donateurs en Donatrices der St. Joscpli-Jongclingcnvcrccniging en voor het publiek zijn wederom uitstekend geslaagd. Het Cltinecsch tooucclsluk en de beide blijspelen waren blijkbaar goed ingestudeerd en het applaus, dat de hccren dilettanten en niet te vergeten den heer Alders ten deel viel, was welverdiend, Ook de Symphonic der Vereeuiging ver leende op verdienstelijke wijze hare mede werking. De hoeren kunnen nu weder uitrusten tol het najaar en wij hopen ze dan weder op het tooncel tc zien, toegerust met nieuwe krachten en als zij dan nog eens het Drama „Neo of de Martelaren der Catacomben", dat bij de eerste uitvoering zulk een enorm suc ces heeft gehad opvoeren, zal dit voorzeker de goedkeuring van bijna alle Donateurs wegdragen. Op Maandag, 24 Februari a.s. des avonds ten ö'.y lire zal met medewerking van de Karakter-Komieken, de hccren Pa stoors en Reijndcrs, in de zaal der St. Joscph- Jongclingcnverceniging ccnc uitvoering ge geven worden door liet Fanfarekorps ,,Pa- tiëntia vincit omnia" alhier, ouder directie van den WclEd Heer II. Kok, voor de Do nateurs en hunne introducë's en de gewone Het programma bevat een 14-tal nummers, waaronder een zestal voordrachten. Het ge heel belooft een gezellige avond te worden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Donateurs voor heit, aan wie zij hunne kaar ten geven, alleen toegang tot de zaal ver krijgen, indien zij die personen vergezellen. Men wachtc zich voor teleurstellingen. Wie nog lid wensclit Ie worden, kan zich tot 24 Februari a.s. bij den lieer J. H. Ben schop aanmelden. Op Zondag 23 Februari a.s. des avonds te 7 uur geeft het Kruisvcrbond alhier zijn jaarlijksclicn feestavond. Toegang Itebhen de leden van het Kruisvcrbond, van de Jonge Wacht, de Maria-Verecniging en gehuwde vrouwen en weduwen van de Sl. Anna- vcrceniging. Nevens ecmgc zangnummers zullen opge voerd worden „Janus de Wonderdokter", blijspel in 2 bedrijven en het Zangspel „Studentenwraak." Wij durven den bezoekers reeds vooruit een zeer gczclligcn avond voorspellen. Bij den heer van der Kolk alhier kun nen de belanghebbenden zich weder doen inschrijven in de Pension- en woninggids Leden van „Soest Vooruit" kunnen dit n, anderen tegen betaling van Woensdagavond reed zekere v. L„ te Driebergen woonachtig, alhier met wagen en paard zonder brandende lantaarn over den Rijksstraatweg, waarop hij 1 door den Rijksveldwachter v. A. en den gemeente-veld wachter B. aangehouden werd.' Hij weigerde pertinent zijn naam op te geven en daar hij ook |in eenigszins beschonken toestand ver keerde, werd hij in dc cel onder het Raad huis opgesloten. Laat in den avond werd hij weder naar zijn naam ondervraagd, doch hij bleef weigeren dien te noemen. Eerst Don derdagmorgen besloot hij toch maar aan liet verzoek Ie voldoen. Paard en wagen waren hij den lieer S. ondergebracht en daar kou hij ze nu weder gaan halen. Dit grapje, dat vergezeld ging van verzet tegen de politie, zal hem nog wel lang heugen Tot de Dames-zangvereeniging uil de Mariavereeniging alhier zijn reeds 28 leden toegetreden. Tot |>cnningmccslvtcssc is be noemd mcj. B. Iloiitvccn. -- Woensdagavond liatl nabij liet café van den heer G. D. alhier eene hevige vecht partij plaats, waarhij ook liet mes gehand? teerd werd. Een der vechtenden kreeg daarbij eene diepen steek in den linkerarm en moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. Van hut gebeurde is proces-Verhaal op- ge t kt Bent nes. Zondagmorgen in de kreeg eene vrouw uil Buitendijk een toeval in de kerk, dat zieli In den beginne ernstig liet aanzien. De dokter werd outlmdcn en eindelijk slaagde men er in de Icyeitsgecsten weder op te wekken. Met een rijtuig werd zij naar haar woning vervoerd. Naar wij vernemen is haar toestand alles zins bevredigend. Maandagmorgen zou een schip met hooi volgereden worden. Juist was het eer ste voer aangekomen, toen de koopcr ver scheelt en hel aangebrachte hooi afkeurde. De verkoopcr kou zijn voer weer naar huls rijden om hetere kwaliteit te halen. Er verlootten zieli reeds kieviten in den polder. Met de zachte weersgesteldheid kon den zij wel eens spoedig aan liet nestelen gaan. Dat zon een buitenkansje wezen voor de lui, die zieli met liet zoeken der eieren van deze vogels bezig honden. t)p Donderdag 27 Februari zal de ver kiezing geschieden van een lid voor den Gemeenteraad Ier voorziening in de vacature Zondag na den Hoogilieitst zal er ten huize van het Geslicht der Eerw. Zusteis Franciscanessen alltivi eene algemeeue ver gadering gehouden worden van de leden der K. K. Kiesvereenlging „Kcchl en Plicht" alhier. Onder meer zal er enudidaatstelling geschieden voor een lid Dc zaak van D. Mol, die op Nieuw jaarsavond J. v. d. Berg met een mes ver wondde, werd Donderdag 'doorde arrond.- rcchth. te Utrecht behandeld. De ciscli van den adv.-gen. was 9 maanden gevangenisstraf. Hoogland. Het fanfare-corps „De Vol harding" zal op Donderdag 27 Februari a.s, in dc tent van den heer Schuuiidcrhcck, voor zijn donateurs een uitvoering geven. Wanneer we het programma zien, moeten we zeggen, dat deze avond weer gezellig De uitvoering begint des avonds om zes uur en zal worden afgewisseld door eenige voordrachten. De aangekondigde lezing van den lieer Tromp van Holst, welke Dinsdagavond te den Langcnoord zou plaats hebben, kon, wegens gemis aan belangstelling, niet door gaan. Heden, Zaterdag 22 Februari, zal het 25 jaar zijn geleden, dat de heer C. v. Dijk op Schothorst werkzaam is gesteld als tuin man, in dienst van den lieer Verloren van Thcmaat. Zij, die tot op lieden hebben verzuimd de Gemeente- of waterschapslasten te vol doen, worden er aan herinnerd, dat daartoe a.s. Maandag en Dinsdag, van 9—12 uur, nog gelegenheid zal bestaan. Daarna zal onmiddellijk tot het verzenden der waarschuwingen worden overgegaan. Hoevelaken. Voor de arrondissements rechtbank te Utrecht stond Dinsdagmorgen terecht de 17-jarige II. R., arbeider, geboren en wonende alhier, gedetineerd in het Huis van Bewaring te Utrecht, beklaagd, dat hij op 1 Januari 1908, onder de gemeente Hoe velaken, Hendrik van der Horst, moedwillig met een bierglas zoodanig op liet hoofd heeft geslagen, dat genoemde van der Horst daar door onmiddellijk is overleden. Er waren acht getuigen gedagvaard, onder welke als deskundigen, prof. dr. Cltr. Kykman en dr. Th. M- van Leeuwen, arts. Mr. I». G. H. Dop was beklaagde als verdediger toegevoegd. Dc zaak word uitgesteld tut 27 Febr. a.s. De aangekondigde Inndlmtiw-lezing zal gehouden worden op Dinsdag 25 Februari a.s., in het logement Kolfschoten, aanvang 's avonds ten 6 uur. De landbotiwlecraar, de heer Huizinga, zal spreken over „Kunst meststoffen". Nijkerk. Het houwen van acht arbeiders woningen aan de Koemcrstccg is opgedra gen aan op een na den laagstelt inschrijver van perceel 1 en 2, den heer R.Jtirling alhier. De laagste inschrijver, de heer II. Bos te Putten, had tc kennen gegeven, dat hij zich 1600 vergist had met te aauuemingssont. Het schilderwerk is gegund aan den laag stelt inschrijver, den lieer P. Alfrink. Op de gehouden Aiitwcrpsche tentoon stelling is de Boterfahriek „Dc Eendracht", Directeur de heer S. C. Visser, alhier, voor hare inzending boter ecu gouden medaille met eerekruis toegekend. Aclitcvcld. Jaarvergadering van liet Kruis vcrbond op Zondag 23 Febr. a.s. in de Ros kam 's namiddags na het Lof, trouwe uit komst guwcnscïil. De agenda vermeldt Opening, lezing notulen, jaarverslag Secre taris, jaarverslag Penningmeester, installatie van nieuwe leden, hernieuwing van de ver bintenis, verkiezing van 3 bestuursleden we gens het periodiek aftreden van G. Hoogland, \V. van Nimwcgcn en J, W. van Ottcrloo. Voorstel van liet bestuur om dc collecte voor een ander doel tc bezigen, nicvdeeling en rondvraag. Shilling. Zondag jl. hield de Maria-vereeniging haar derde jaarvergadering. Het Bestuur had de Eerw. Iiceron geestelijken Ier vergadering uitgenoodigd en een daverend applaus be groette dc Eerw. hecren, loeit zij binnen kwamen, In het openingswoord van de Pre sidente werden zij vooral welkom geheeten. Uit het verslag daarop door de Secretaresse uitgebracht bleek, dat de Mnria-vurecnigiug in lm.tr drie-jarig bestaan met reuzenschreden is vooruitgegaan, tiaar het ledental reeds tot 138 geklommen is, Ook werd met eeltige woorden lof toegezwaaid aan den voor eenige dagen vc. trokken kapelaan, den WclEcrw. heer S, J, Breuainkineijcr. De Peiining- meesleresse slool haar onkosten en uitgaven met een batig saldo van 12.11). De ZccrEerw. lieer pastoor nam hierop hel woord, en sprak er zijn verwondering over uit zulk een flinke Maria-vereeniging o|> Aclitc vcld te vinden en hoopte, dat allen liouwc leden zouden zijn niet alleen in woord doelt vooral iu daden. Hierna benoemde Z.Ecrw. den WclEcrw. heer kapelaan J. Etskamp tot adviseur onzer vereeuiging, welke benoeming door alle leden met vreugde wertl toege juicht, temeer daar bekend was, welk een vurig drankbestrijder kapelaan Elskamp op zijn vroegere standplaats geweest is. De WclEciw, heer kapelaan nam nu hel woord en gaf zijn blijdschap er over te kennen door deze benoeming weer een wrik/nam deel te mogen nemen li> de drankbestrijding, en beloofde de vciccinging met alle krach! met raad en daad Ie zullen bijstaan. Ver volgeus werden 6 nieuwe leden geïnstalleerd, terwijl alle aanwezige leden hunne verbin tenis hernieuwden. Daarna kwam aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden, wegens |ieriodleke aftreding van G. v. Ottcrluo-Zwnncnhiirg en R. A. van Nimwcgcn en liet bedanken van I'. v. d. Koedijk, De altredende leden werden met bijna algemeeue stemmen herkozen, terwijl mcj. G. v. tl. Koedijk-v. d. Heuvel als zoodanig gekozen werd.

De Eembode | 1908 | | pagina 2