BUITENLAND. ITALIË. Zaterdag 11. heeft de H. Vader de geestelijken, die in de verschillende kerken van Rome de vasten-predikaties zullen houden, in gehoor ontvangen. De Paus beval hen aan, over de Christelijke leerstellingen te prediken. Het nationale congres der Katholie ken, waartoe de „Unione populare" het initiatief genomen heeft, zal op 28, 29 en 30 Maart a.s. te Genua ge houden worden. De opvoeding des volks zal het programma der beraad slagingen uitmaken. Men zal er een besluit nemen aangaande de houding der Katholieken naar aanleiding der jongste discussies in den ministerraad en het parlement. De Katholieken te Rome hebben een groote vergadering gehouden. Het gunstige resultaat van de agitatie tegen de motie-Bissolati werd besproken. Men is overeengekomen de beweging vol te houden teneinde handhaving der rechten van het huisgezin te verkrijgen. Na het congres te Genua, zal nog zulk eene meeting gehouden worden. FRANKRIJK. In het hospitaal te Lodève heeft een zieke. Chabbal genaamd, eenige oogen- blikken voor de komst van den onder staatssecretaris van oorlog, Henry Chéron. die Vrijdag het hospitaal zou komen bezoeken, een der verpleegsters, zuster Marie, op het oogenblik, dat zij hem te drinken gaf. een mes in de borst gestoken. De toestand van de gewonde is ernstig. Bij zijn komst te Lodéve. heeft de heer Chéron. de eeremedaille van oorlog aan zuster Maria, als slacht offer harer toewijding, uitgereikt. Wellicht staat het slachtoffer harer toewijding wel op de lijst om eerst daags uit Frankrijk te worden ver dreven. In een loods aan de haven te Mar seille barstte een hevige brand uit. Door de vele brandbare sioffen, die in de loods opgestapeld lagen, greep de brand snel om zich heen. Gok tengevolge van den hevigen wind strekte het vuur zich spoedig over eene uitgestrektheid van 2.m meter uit. Van een stoomschip, met petroleum geladen, dat juist aan de kade lag. kon men nog juist bijtijds de ankers kappen, en het schip in het vaarwater brengen. De aangerichte schade wordt op meerdere milliocnett geschat. OLITSCHLAM». Volgens berichten uit Posen moet de aanneming van de onteigeningswet in het Heerenhuis groote "opschudding hebben verwekt bij de Polen. Tot het laatst toe •hadden ze gehoopt, dat de wet er niet d" n zou gaan. Ze cischen nu de scherpste verdedigingsmaatrege len en willet; een beweging op touw zetten tegen de Duitschers. Het zal dus toch geen vrede worden in het Oosten. Dadelijk nadat de uitslag van Je stem ming bekend was geworden, hebben alle Pruisische onderdanen, die in Dombrowo in Russisch Polen wonen, dreigbrieven van hel Poolsche nationale arbeiders-verbond gekregen niet de aanmaning, om onverwijld het konink rijk Polen te verlaten. „Wij kunnen niet gedoogett." schrij ven de Polen, „dat onze broeders ge marteld worden en tot hongeren ge brek komen, terwijl de ï'dtcii van de booswichten zich met het bloed en het zweet van ons arme Punische volk vetmesten." Uit Berlijn verneemt de „Weserzei- tung". dat zich in de laatste dagen een groot aantal leden van hel Pruisi sche Heerenhuis bij het bureau van dat huis hebben aangemeld, om tegen de verkeerde opneming van hun stem verzet aan te teekenen. Natuurlijk, zegt het blad. heeft dit bezwaar tegen de ambtelijke telling geen invloed meer. Maar de achteraf gedane poging, om den uitslag van de stemming veranderd le krijgen, is toch opmerkelijk. In de kringen van hel? Heerenhuis namelijk meer dan pijnlijk verrast, dat de regeering met 32 stemmen gezege vierd heeft. De oppositie scheen van hare zaak zeker en had een overwinning verwacht. Sommige van de leden kon den het met zichzelf niet eens worden, en dit kwam ook aan den dag, door dat menigeen, bij de hoofdelijke stem- met „ja-neen!" antwoordde. en zulke feesten duren vaak een licelcn tijd Op den W«g, welke Orkckc's troep naar 't noorden insloeg, stak meil verscheidene groote rivieren over, o. a. de Rio Scngel en de Mio Cliupat. Eenmaal naderden zij in 't westen de uitloopera der Cordillera's, en joegen op wilde runderen daarna wendden zij zich naar 't oosten en sloegen hun tenten op tusschen de Valehilas-heuvclen, aan den oever der Travesta. Onderweg sloten zich hij he" de aangekondigde stammen aan. die- plechtig verwelkomd werden De feesttent werd opgeslagen en de jonge lieden, fan tastisch met slruisvogelvccren getooid, dans ten om het heldere vuur. Eindelijk werden vier kazikeii, waaronder Orkekc en twintig stevige Tehuelehen geko zen. om de reis naar Carmen de l'atagones afteleggen. Bij hen sloten zich de vier schip breukelingen aan, die een hartelijk afscheid namen van Orkekcs vrouw en de anderen. In werkelijkheid waren zij door de .wilden" zeer goed behandeld. Na een moeilijken til van verscheidene dagen door de steenachtige, Een ontzaglijke lawine heeft het dorp Goppenstein bij den zuider-ingang van den Loetschberg-tunnel (Simplon) bedolven. Door de geweldige lucht verplaatsing is het pasgebouwde hotel en het postkantoor ingestort. Dokters en ingenieurs uit den omtrek hebben zich nog denzelfden nacht naar de plaats van de ramp begeven. Bij die ramp zijn 11 personen gedood en 14 gewond. Onder'de dooden zijn 4 Fran- schen. De andere slachtoffers zijn: de heer Enerwarth, een Amerikaan; ver schillende Zwitsersche beambten en twee jonge ltaliaansche werklui, die door de lawine overvallen werden op het oogenblik, dat ze den tunnel uit gingen. Onder de gewonden zijn 3 vrouwen en 11 mannen, waarvan 3 inge nieurs. De andere gewonden zijn be ambten of Zwitsersche en ltaliaansche werklieden. Veel ltaliaansche werk lieden en 8 ingenietirsfamilies hebben Goppenstein verlaten. OOSTENRIJK-IIONGARIJE. Te Triöst ontstond brand in het klooster der Zusters Benedictijnen, een oud, uit de middeleeuwen dagteekenend gebouw. De brand was zeer hevig en de vlam sloeg bijna boven het dak uit. Uren lang was men bezig, ten einde den brand te kunnen beperken. Daar alle gangen met verstikkenden rook waren geduld, moesten de zusters in de kloosterkerk vluchten. Zes zusters, die door den rook niet meer uit hunne cellen konden vluchten, werden door brandweerlieden gered. Het klooster-archief, waarin ook 20.000 kronen aan baar geld was ondergebracht, is geheel verbrand. De schade is door verzekering gedekt. Bij den brand gingen gewichtige oorkonden voor de geschiedenis van Triöst ver- Binnenland. Kamerverkiezing te Rheden. In de Vc-iK.ideri.iK van den Ccntralcn Raad van K. K. Kiesvcreenigingcn in het district Rheden. 2 Maart le Zcvcnaar gehouden, werd candidaat voor de Tweede Kamer gesteld jhr. J. \V. van Xispeu tol Scvenacr inet 194 „temmen. Üp kapitein H. C. A. Block werden 174 stemmen uitgehrachl. Woensdag is hij enkele candidaalstelliug jhr. J. \V. van Nispen tot Sevcnacr tot lid dei Tweede Kamer gekozen. De Staten van Zuid-Holland kozen Woensdag t"l lid van de.Eerste Kamer der Statc-n-gcncraal, in de vacature-Bevers, kolo nel J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst commandant van het regiment grenadiers en jagers, met 45 stemmen, tegen 26 op den oud-Minister C. I'ijnacker Hordijk. - Te Sludrecht zijn Dinsdag officieel candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heeren J. van der Molen, anti-re v.; jhr. inr. H. Smissaert, oud-lih„ en H. Spiekman, soc.-dc-m. En te Tictjcrkstcradcel dc heeren. mr. F. Rink. lib. :_W. H. Vliegen. Sue. dein. ds. C. van der Voort van Zijp, anti-rev. Burgemeester van Utrecht. Bij Kon. Besluit van 4 Maart 1,1. is tot burgemeester van Utrecht mr. A. F. baron van Lijnden, op de meest eervolle wijze ontslag is ver leend uit zijn he-trekking van secrctaris-gc- iicraal van lic-t Departement van Binneiiland- sche zaken. Katholieke Sociale Actie. Het l.'ireelitscb Diocesaan Comité vergadert op Maandag do Maart te Zwolle in het gebouw der St. Jozc-f-Wcrklieden-Vercciiiging des nam. I uur. De agenda luidt als volgt: Opening, notulen, jaarverslag van secretaris c-n penningmeester, verkiezing van een be stuurslid wegens het periodiek aftreden van civil 2c-n secretaris, den hcc-r A. II. van Kalken, bespreking van het adviLS van de zccrccrw. heeren bisschoppelijke inspecteurs inzake R. K. kerkelijk onderwijs, aangehouden in de vorige vergadering. In deze vergadering zal de heer J. M. A. Zoetmulder, inspecteur voor volksgezondheid, te Utrecht, behandelen „Het Woningvraag stuk". De plaatselijke comité's kunnen voorstellen indienen tot en met uiterlijk 16 Maart, waarna de officieelc agenda wordt toegezonden. zandige, door zuutmoerassen gevulde woes tijn der Travesta, kwamen zij in hel bloeiende stadje Carmen de l'atagones aan de monding van den Rio Negro, en bevonden zich thans weer under beschaafden. Bleiken stelde zich in verbinding met den daar vertoevc-ndeii Duitschcil Consul, en tevens met de corres pondenten van den ree-der der verongelukte „.Marianne". Ruimschoots ontvingen de brave Tehuelehen van Orkekc, de hun beloofde heloouing. Toen alles afgedaan was, gingen de schipbreukelingen per stoomschip naar Buenos-Ayres. Door den Consul dier plaats werd toen naar Santa Cruz geschreven en navrage gedaan naar den tweeden-stuurman Feters en zijn drie makkers, doch deze waren daar niut aangekomen en men had ook nooit iels van hun verblijf gehoord. Er is dan ook geen twijfel aan, dat dc ongelukkigeii omgekomen zijn op de woeste kust van f'atagonic'. waar hun gebeenten misschien nog in de zon liggen Plaatselijke Berichten. Amersfoort. Zondag hield dc R. K. Volks bond zijn maandvergadering. Bij die gelegen heid herdacht de Voorzitter in sympathieke be woordingen hetdoorden Adviseur in de vorige week gevierde 12'-jarig priesterfeest en bood Z.Eerw. namens den Bond een fraaie baro meter aan. Dc Ecrw. kapelaan Akkennans betuigde zijn oprechten dank voor dc zoo hartelijke woorden hem toegesproken en aanvaardde daarmede het cadeau. Daarop volgde een zeer geanimeerde dis cussie naar aanleiding van het uittreden van dc timmerlieden-vakorganisatie en de al of niet noodzakelijkheid van de omzetting van den Volkshond in eeneWerkliedenverec-niging. De heer Brouwer was uit Hilversum over gekomen om de quacstic in te leiden. Het gevoelen was vrij algemeen, dat het niet noodzakelijk was, dat de vcreenigiug uit sluitend uit werklieden moest bestaan, even goed kan de kleine burger met hem tut verbetering van sociale nooden samenwerken. Door statutenwijziging zal men echter de vakorganisatic'n grooter zelfstandigheid geven om tc handelen, dan kunnen zij toch opge nomen worden in de groot.- organisatie van den Volksbond. Bijaldien nu de timmerlie den-organisatie zich nog onthield van opname in den R. K. Volksbond, dan zal men trach ten te komen tot oprichting van een der gelijke nieuwe organisatie. Vervolgens werd wegens hel vergevorderde uur besloten aanstaanden Zondagavond om 8 uur opnieuw tc vergaderen, om de verdere aangegeven punten van de agenda dan af te handelen. De heer G. Dekker, adjunct-commies ter Gemeente-secretarie, is na zijn ziekte verlof, Dinsdag weder als zoodanig in functie getreden. De heer A. Jansen, de nieuw benoemde hoschbaas up „Birkhovcn". is Maandag in functie getreden. Hieraan zij toegevoegd, dat hij is gecon tinueerd als onbezoldigd Rijksveldwachter. De aanbesteding voor verbouwing en herstelling op „Birkhovcn" zal 28 Maart plaats hebben. Het werk moet uiterlijk 27 juni gereed zijn. Van de lotelingen der lichting 1908 zullen uit de Provincie Utrecht 15 worden bestemd voor de zee-militie. De tram vervoerde in Februari 8890 be talende passagiers, tegen 5364 in dezelfde maand van 1907. De opbrengst der passage was f431.05, tegen f 392.82' in 1907. De opbrengst per dagkilomclcr was f 13.31. tegen f 11.66 in Sprokkelmaand 1907. Het stuiverstarief pakt dus wel. Terwijl Zaterdagmorgen dc landbouwer Anth. de Vries elders werkzaam was en zijne cchtgenoote met paard en wa gen groenten in de stad rondventte, ontstond eene hevige brand in hunne hoeiderij aan den Liendertschenweg. De twee dochters, die bezig waren bemerkten een sterke brandlucht, en spoedig daarop stond het gchcclc ach terhuis in lichte laaie. Door de onmiddellijk toegeschoten buren kon het vee nog gered worden. De boerderij brandde echter tot den grond af. De oor/aak van den brand is onbekend. De inboedel was laag verzekerd. Bij de ten overstaan van het Dagcl. Bestuur der gemeente gehouden publieke verpachting van wei- en hooilanden in de polders hij Hoogland, Baarn en Kent nes, werd voor 38 perccelcn ingeschreven voor ruim f6500, zijnde f554 meer dan verle den jaar. Aan de Centrale bolerntijn werd Woens dag aangevoerd 1650 Kilo fabriekshoter onder Rijks-controle. De hoogste prijs was f 1.42. de laagste f 1.32 en de middclprijs dus fl.37. De heer N. F. de Jager is benoemd tut agent van de diocesane Boilds-tevcnsvcrzc- kering in het Aartsbisdom Utrecht, die 15 dezer in werking treedt en wier Statuten de Koninklijke bewilliging Koophandel en pogen om alsnog te voorkomen, dat twee der sneltreinen van de li. IJ. S, M. hij den aanstaanden zomerdienst worden veranderd De Kamer te Apeldoorn verzond reeds een dergelijk verzoek en hel verluidt, dal ook uit andere plaatsen aan de lijn Deventer Apeldoorn -Amsterdam adressen met de zelfde strekking zullen worden Dc heer G. I-. PapC, 3 opzichter, alhier, is benoemd tot opzichter bij dc Noord-Brabnntsch-Duitschc spoorweg maatschappij. ter standplaats Gennep. Bij hel Vrijdag 6 Maart te Utrecht ge houden examen Nuttige Handwerken, slaag den o.tn. de dames C. dc Groot, B, Kraancu en I). Henneman, alle leerlingen van liet pen sionaat der Zusters van I.. Vr. alhier. Lijst van brieven en briefkaarten gea dresseerd aan unbekeuden en gepost aan het postkantoor alhier. Brieven Binnenland Amcrsfoori. C. Hoogcrvorst AnK-'sfoort. C. J. Peluy Amsterdam. I Munnich-de Visser Rotterdam. Briefkaarten Binnenland R. ten Haven Amsterdam! L. Guis. Haarlem. Coencrs Maarssen. Brieven Buitenland C. Beun Hcissen. Duitschland. Hoogland. Militieplichtigen van het le Re giment Vesting Artillerie worden eraan her innerd, dat zij dit jaar onder de wapenen moeten komen, de lichtingen 1001, 1903 en 1995, resp. voor 20. 27 en 34 dagen. Lichting 1901 de le. L m. 8e. Comp. van 14 Sept. t. ni. 3 Oct.. 9e. en 10c. Comp. van 27 April t. ut. 30 Mei. Lichting 1903 de le. t. in. 8e. Comp. van 4 t. in. 30 Mei. 9c en 10e. Comp' van 13 Juli t. m. 8 Aug. Lich ting 19(6. de le. I. m.-Hc. Com. van 29 Juni t. lit. I Aug.. 9e. en tik'. Comp. van 28 Sept. t. m. 31 October. Naar nten verneemt worden door eeltige ingezetenen dezer gemeente pogingen in liet werk gesteld, den naam van het Hulppost- kantoor „den Ham", te doen veranderen in „Hoogland." Daar hel toch veelal voortkomt, dat stuk ken gezonden aan ingezetenen van Hoog land (genoemd den Ham) eerst een reisje maken naar den Ham. een plaats in Ovcr- tjsel ol wel naar den Ham gemeente Aduard in Groningen, waardoor de overzending be langrijke vertraging ondervindt. Zeer wcnschclljk zoude het zijn indien van hoogerhand hierin verandering werd gebracht. De uitvoering, gegeven door het fanfa recorps (de laatste in dit seizoen) is weer uitstekend geslaagd. De muzieknummers en voordrachten ga ven blijk van flinke studie en goede voor- Wij hopen, dal de vereettigfilg ons nog menig genoeglijken avond zal bezorgen. Ilamersveld. Zondagmiddag kwam n-ze dorpsgenoot B. op den Heiligeitbergerwcg zoo ongelukkig met zijn liets te vallen, dat hij zijn been brak. Hij werd direct naar liet St. F'lisabctllS-Ziekeuh'iis vervoerd. Soest. Dinsdagnamiddag had alhier op den Achlcrcng eene lievige vechtpartij plaats tusschen vastenavoiidlumders. waarbij een der Gelir. de B. verschillende sneden over het hoofd bekwam, zoodot hij zich ouder geneeskundige behandeling moest stellen. Naar wij vernemen is men reeds be gonnen met den aanleg van den tuin voor de waarschijnlijk alhier in de Kcrkcbtiurt te stichten gvzondheidskolunie voor zwakke kinderen van ambtenaren der Holl. IJz. Spoor wegmaatschappij. Volgens de teekening, die wij ter inzage kregen, zal hel een inagni- liek gebouw worden. zullen de leekeningcn, welke door de leer lingen der openbare leekenseiiool in denaf- gcloopcii cursus vervaardigd zijn, in liet gebouw der teckcnschoól tentoongesteld Maandagavond ten 7 uur heeft in het ge bouw eene vcrecnigde zitting van liet bestuur en de heeren leeraren plaats, waarin het verslag en de door dc jury waardig gekeurde bevorderingen zullen bekend gemankt worden. Belangstellenden hchlicu vrijen toegang. Zeist. Het gemeentebestuur alhier is voor nemens - indien daartoe de gunning wordt verkregen aan te leggen: to. langs dei het landgoed Vollcnhuven t en 2o. langs den Rijksweg Woudenberg. Hel rijwielpad zal want breedte krijgen van 1.59 M„ van een der leden out deze inrichtingen des Zondags gedurende de godsdienstoefeningen een rijwielpad Rijksweg van i.ir tic Grebbe ran Zeist naar (iemengde Berichten. Het koiul niet zelden voor, dat als bagage ter vervoer wordt aangeboden, rijwielen, welke als zoodanig niet mogen worden ver voerd. I)e door de directie uitgevaardigde dienstorder vermeldt thans dal elk reiziger één rijwiel, dal tol zijn persoonlijk gebruik dient, als tuigage lelt vervoer kan aanbieden. Daaruit volgt, dat een rijwiel slechts dan als bagage mag bcvractil worden, als degene, die hel aanbiedt, van een plaalskaart voor zien is. Immers, een persoon, die zielt niet van „Sachel", was de schoorsteen, waarhoven spiegel, geplaatsl in het middenvak achter grond. Reeds dadelijk kou het publiek, ua hel opgaan van het doek, den souffleur zien en had daar natuurlijk schik in; doch de hilariteit werd algemeen, toen men telkenmale de lippen des souffleurs in contact zag komen met hel glaasje „Zwolsch", dat de onder- aardschc stem als hartversterking bij zich had slaan en de oogen van die „stem" dui delijk te kennen gaven de inwendige ge voelens toen het edele nat 's mans verhe melte bevochtigde. Op" hel loaned begreep men niet, waarom het publiek zou'n pret had - en het was no|a bene 'n treurspel, en er werd in het kader van hel stuk gespeeld. Men werd er nerveus onder, totdat een lid der verccni- ging den souffleur kwam waarschuwen, dat dit „likken" gedurende het spelen uil moest zijn. In Saksen had dezer dagen hel volgende comischc lounccllje plaats Een landeigenaar f ed inet ccnige wagens rogge naar dc op'evn mijl afstand gelegen marklplaats. NaJ.it hij de rogge verkocht en dc leege wagens naar huis had gestuurd, ging hij met het ontvangen geld café's bin nen, waar hij eenige bekenden ontmoette. Toen de heeren verscheidene potjes van het edele gerstennat hadden genoten, begonnen ze een partijtje biljart te spelen. Bij de steeds huugcr wordende inzetten weid hel spel al boeiender en duurde tot den volgenden mor gen. De landeigenaar was met alleen zijn geld, maar ook zijn heide paarden met cqtii- page kwijt. Daar verscheen echter de redder in di-il nood. De vrouw van den ongelukkige, die. 'I zij hierbij opgemerkt, de dochter van een van 't biljartspel Vroeg heeft geleerd, kwam in gloeiende verontwaardiging de biljartzaal binnen en nadat zij zich van het verlies van haren echtgenoot op de hoogte had gesteld, nam zij de queue en daagde de winners uit met haar verder te spelen. Om zieli niet te biamceren, moesten deze het aanbod aanne men en wel hij nog aanzienlijk hongert' in zetten. Na ongeveer twee uur had de kra nige speelster al het verlorene' teruggewon nen en zonder ook maar één woord te zeg gen, nam zij Itaar verbluften man bij de hand, bracht hem weer bij de Icruggewun- Uit R een optocht georganiseerd met versierde wagens. Dit beviel niet aan de talrijke partij- geitoolcn van Nasi !e Syracuse,die beweerden, dat als Icekcu van rouw wegens de vcrour- dccliug door het hoog gerechtshof, geen carnaval moest gebonden worden. Toen Dinsdagmorgen ten groote wagen door de hoofdstraat reed hielden een honderd tal manifestanten den wagen tegen onder het geroep „Leve Nasi!" De wagen werd om geworpen en vernield. Een deel der opge wonden menigte verzette zielt daartegen, zoodat er een vechtpartij ontstond. De politie kwam lusschc'ubeidc en een .ijfiigtal nrres- liadden plaats. De i 1 het I tr hel politic- Deze juichten hem liet Domplein werden n den bisschop vail Syracuse. Mgr. Kignami. Met enkele woorden wist hij de mani festanten te geestdriftig 1 over te trachten voor dc gearresteerden de vrijheid te verkijgen. Mgr. Bignami ging in derdaad naar den commissaris van politie, die heval alle gearresteerden in vrijheid le Een vrccsclijk ongeluk heeft te Clevc- Er brak brand uit in de openbare school van Callingwood, een voorstad van Cleveland. Een paniek ontstond onder de 4 waarvan een groot aai vele anderen, hij het naar heneden springen, werden gewond. Des middags waren 146 lijken geborgen; men vreest, dat er nog meer onder de puin- hoopen van het gebouw liggen. De brand ontstond jlcugcvulgc van het le hard stoken van een fornuisde rook verspreidde zich snel en dientengevolge ontstond een paniek. I)e kinderen vlogen in wilde haast naar de twee uitgangen, van welke de eene versperd werd door de groote massa's kinderen. Een groot aantal werd doodgetrapt, anderen, die achterna kwamen en zagen, dat ontsnappen onmogelijk was, gingen weder terug en vlo gen, op hel gczichl van de vlammen, ui de vensters, waaruil zij naar beneden sprongen. Het meereiideel der omgekomenen werd ver stikt door den /waren mok. Een groote me nigte volks omringde het gebouw, zonder dat zij iets tot redding kon doen. Het gebouw is verwoest. Men meldt uil Arnhem Eenige dagen geleden werd een heer, uit (i. afkomstig wegens openbare dronkenschap een nacht in hel politiebureau in bewaring gesteld. Thans ontving de hoofdwacht van pidilie een briefkaarl. waarop vermeld slaat „Geachte Heeren I Door dezen hcluig ik n mijne hartelijke dank voor de gezellige en romantische nacht bij u doorgebracht. Tol wederdienst bereid." De ondcrtcckening was van den heer in kwestie. Men schrijfl uit Helmond Toen Dinsdagavond D. U., landbouwer op het Hout (Mierlo), huiswaarts keerde, sloeg zijn paard op hol. met het treurige gevolg.

De Eembode | 1908 | | pagina 2