Tweede Blad „DE EEMBODE' 14 Maart 1908 II. Zondag in de Vasten. I.es uil den eersten brief van den H. Apostel Paul us aan deTliessalonicensen. IV. *1—7. Broeders, wij hidden en smceken u in den Heer Jesus, dat, gelijk gij van ons ont vangen Itcbt, hoe gij moet wandelen en Gode behagen, gij ook zoo wandelt, dat gij immer volmaakter wordt. Wanl gij weet, welke bevelen ik n door den lieer Jesus gegeven heb. Want dit is de wil Gods uwe heiligmaking, dat gij u onthoudt van de 011- kuisehheiddat een ieder van u wete zijn eigen lichaam te bezitten in heiligheid en cereniet in drift van begeerlijkheid, gelijk ook de Heidenen, die God niet kennen -, en dat niemand in eenigen handel zijnen broeder verdrukke of bcdricgc; want de Heer is een wreker van dit alles, gelijk wij tl voorzegd en betuigd hebben. Want God heeft ons niet tot onzuiverheid maar tot heiliging geroepen, in Christus Jesus onzen Heer. EVANGELIE volgens den Mattheüs; XVII. 1—9, In dien tijde nam Jesus met zich Petrus en Jacobus en diens broeder Joannes, en bracht hen op eenen hougen berg alleen; en Hij werd voor hun oogen van gedaante veranderd, lïn zijn aangezicht blonk als de zon, zie, hun verschenen Moses cil Ellas met Hem sprekende. Petrus nu nam liet woord op, en zeide tot JesusHeer, het is ons goed hier Ie zijnindien Gij wilt, laten wij hier drie tenten maken, eene voor U, cene voor Muses en eene voor Elias. En terwijl hij nog sprak, zie.daar overschaduwde hen een heldere wolk. En zie, eene stem uil de wolk, zcidc: Deze is mijn beminde Zoon, in wicn Ik mijn welbehagen heb; hoort Hem. En de leerlingen dit hoorende vielen op hun aangezicht, en waren zeer bevreesd. En Jesus naderde,en Hij raakte hen aan, en zeide hunSlaat op, en vrecsl niet. Toen zij nu hunne oogen opsloegen, zagen zij niemand dan alleen Jesus. Ep als zij den berg afgingen gebood Jesus hun, en sprakZegt niemand dit gezicht, voordat de Zoon des menschcn van de doodcit opstaat. HUM! DIENSTEH li AMERSFOORT. Van 15 tot en mei 22 Maart. PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. Zondag de II. Missen half zeven, half negen, II) uur Hoogmis. Kwart over twaall en kwart over twee Catechismus, it uur Vesper, half vijf Congregatie van de H. Familie, 7 uur Meditatie en l.of. Dinsdag 8 uur gezongen St. Antonius-Mis. Woensdag 's avonds 7 uur Lof. Donderdag 8 uur gezongen II. Mis, 'savouds PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. '/.and. Zondag de II. Atisscn 6'/i, 8 en II uur, 9'de Hoogmis, 12 en 2 uur Catechismus, it uur Vesper. t> uur oefening van de „Broe derschap van den Zaligen Dood met predi cate. Dinsdag 's avonds 7 uur Meditatie. Woensdag 's avonds 7 uur Kruisweg. Donderdag Feest van den II. Joseph, 8 uur gezongen Mis; 's avonds 7 uur Lof ter cere van den II. Joseph. Gedurende de weck de II. Diensten te 7, Almanak der Week. ZONDAG 15 Maart. 2e Zond. v. d. Vasten. H. Longinus. MAANDAG 16 H. Hcrihcrtus. Biss. DINSDAG 17 H. Gertruda. Maagd. WOENSD. 18 11. Aartsengel Gabriel. V. M. DONDEKD. 19 II. Jozef. Patroon der II. Kerk. VRIJDAG 20 II. Joachim. ZATEKD. 21 II. Bencdlctus. Abt. KERKNIEUWS. Amersfoort. 13 Maart. In den loop der vorige week zijn uit de bekende gieterij der Firma Petit en Fritscn te Aarlc-Rixtcl 2 klok ken hier gearriveerd voor de ill aanbouw zijnde St, Henrlcuskerk. De grootste heeft lot opschrift aan de eene zijde: en aan de andere zijde: Petit iS Frilsen Aarle-Rixtcl. Op de andere klok, van veel kleinere af metingen en bijzonder bestemd voor het luiden van den „Engel des Heeren". kan men lezen: Cornelus. Ave Maria, gratia plena. tWec» iiCKioet Marl», vol van nrnai Beide klokken staan lot elkaar in den loon van D kruis tot G. Heden werden ze in stille plechtigheid door den ZeerEerw. Heer Pastoor L. Fock, daarbij geassisteerd door zijne Eerw. kapelaans, ge wijd. Over enkele dagen reeds hoopt men ze op hunne plaats in den toren te kunnen aanbrengen. Mogen ze daar in lengte van' jaren hunne bestemming vervullen, eene be stemming door den grooten Vlaarnschen dichter Guido Gczcllc in volgende regelen weergegeven Gij hangt zoo hoogc, ik ga zoo leege, och helpt de menschcn, kranke en veege, gewijde klok En dat uw klank in 't ronde vliege, zij licl of leed aan sponde en wiege, gewijde klok! Den akker end' het veld verwekke, En al dat hoort tot welzijn strekkc, gewijde klok! Plaatselijke Berichten. Baarn. Maandag slaagde onze plaalsge- noote, mcj. A. U. E. Holtzschuc, te Utrecht voor het examen nuttige handwerken. De herten in de bosschcn rond onze gemeente nemen zóó in aantal toe, dat op de hoogte van Wildenburg herhaaldelijk van uit den trein deze dieren gezien worden. De eigenaars der tuinen in die streken moeten dan ook van hoog en sterk rasterwerk gebruik maken, om de ongenoode gasten buiten te houden. De bewoners van de Zes Woningen moesten gedurende dezen winter zelfs hun bocrcnkuol inmaken, daar deze builen niet meer veilig was. Dinsdag werden door B. en W. onzer gemeente bij inschrijving verkocht twintig Kerkstraat. De totale opbrengst was f487. De commissie ter bevordering van getrouw schoolbezoek, hcrhalingsondcrwijs en algcmucnc volksontwikkeling, hield Dins dagavond ten gemeentehuize een vergadering. De voorzitter herdacht met eenige waardec- rende woorden wijlen den heer J. C. v. d. Veen en deelde tevens mede, dat een gift van honderd gulden was geschonken. Deze som was reeds vroeger bij testementaire be schikking aan een andere soortgelijke com missie bedacht, doch kon, door ontbinding van deze, niet worden uitgekeerd. Op de uiteekenll|sten was ingeschreven voor bijdra gen ineens een som van f 195.75 en aan jaarl. contributie f204.50. welk laatste bedrag, naar gelang van het aantal kinderen op 15 Jan., tezamen 1190, over de zes verschillende scholen zal worden verdeeld. In zake den pas gesloten cursus van het herhalingsonder- wijs werd besloten, een bepaald bedrag uit te trekken voor hel uitreiken van een nuttig boekwerk. Verder werd een uitvoerige be spreking gehouden van de middelen, die in het algemeen de commissie voor het beoogde uitreiking van spaarbankboekjes. Kennies. Door den Burgemeester wordt aan belanghebbenden bekend gemaakt, dat zich in hel naburige Baarn een geval van miltvuur onder de koeien heeft voorgedaan. J. Harmscn, leerling van deopenbarc- school slaagde voor het toelatingsexamen van de Rijks-Normaalschool te Amersfoort. Dinsdag geschiedde de stemming van een lid voor den gemeenteraad wegens het overlijden van den Wethouder A. van der Wardt. Er waren 3 candidaten. De kiezers waren slecht opgekomen. Honderd-lwcc-cn- dertig stemmen werden uitgebracht en hier onder waren twaalf van onwaarde. Hiervan verkreeg de heer A. Stoutcnburg 46 en de Itecren G. van Klooster en H. van Wegen ieder 37 stemmen, zoodat tusschcn de drie candidaten herstemming moet gehouden Het primitief kohier der belasting op de honden ligt tot 6 September a.s. voor ieder ter lezing op de gcmccntc-sccrctarlc. De gezondheidstoestand is in deze ge meente in den laatstcn tijd niet verbeterd. Er zijn huishoudens, waarvan alle leden ziek zijn. De timmerman J. Pommer alhier werd 1.1. Zondag op de vergadering van liet Kruis- verbond te Laren op bijzondere wijze gecom plimenteerd als onthouder, propagandist, ccrclid en geheelonthouder. Door zijn toe doen kwam er eene aldeeling van het Kruis- verbond tol stand op het Hoogland, zijn geboorteplaats. Laren. Ons Krulsvcrbond hield Zondag middag de gewone maandvergadering, die behalve aan de bestuurstafel, zeer goed be zocht was. Een zestal leden hernieuwden hun vcrhindtcilis, terwijl met minder dan 9 per sonen zich als candldaat-lid opgaven. Een voorstel, 's zomers oin dc 2 maanden te vergaderen, ondervond algcmvcue tegen kanting. Mededccling werd o.a. gedaan van de onderlinge verdeeling der functies in de l'ropagaudn-club, waarvan de lieer Gs. de Wit voorzitter bleef. Woensdag 18 Maart a.s.. wordt voor het eerst de asclt en vuilnis langs de huizen opgehaald, en voortaan eiken Woensdag eu Zaterdag. (Als die dagen feestdagen zijn, ge beurt het daags te voren). Zij. die geregeld bezoek van de vuilniskar wenschcn, moeten hun verlangen daartoe kenbaar maken aan den aannemer. Zij, die zich reeds vroeger opgaven, behoeven dit niet opnieuw te doen. Men is verplicht het vuil in een zooveel mo gelijk gedekten emmer, mand of dergelijke aan den openbaren weg Ie plaatsen. Het lui den van een bel kondigt de komst van dc kar aan. Voor het ophalen werd ingeschreven (voor het tijdvak 18 Maart-31 Dcc. a.s.) door C. Majoor f422, B. Majoor f419.99, Chr, Hamdorff f399, II. v. d. Veer? f300, C. Handelaar f255, G. Calis 1245, b. Drees- man f 244.25, T. Plekkepoel 1238,50. W. Heerschop f 199. Aan dezen laatste (adres achter den Toren) Is het werk gegund. Het diepspitten van dc gronden, waarop eerlang jonge boompjes geplant zullen wor den, is bij publieke aanbesteding door B. en W. gegund aan R. Wikkerman voor 73 cents per vierk. roede, (14 MJ.) Voor de schietoefeningen, vanwege het Rijk op dc schietbanen alhier te.houden, meldden zich 7 jongelieden uit deze ge meente aan. Noorden. Zaterdag ,7 Maart is door den heer Floris Vos een verzoekschrift aan H. M. de Koningin ingediend, met verzoek om gratie van dc hem Opgelegde gevangenisstraf. lfussum. Dinsdag had te Wecsp de ver kiezing plaats voor een lid van de Prov. Staten (vacature mr. Th. Heemskerk). Can- dldaat werden gesteld de heeren D. J. van Houten (lib,), V. H. Rutgers (anti.-rev.) en A. N. Veen, gesteld door dc nieuwe partij der erfgooiers. Bij Kon. Besluit is den heer R. van Zinderen Backer eervol ontslag verleend als lid van de Centrale Commissie voor dc Statistiek. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd de lieer P. in de Kapelstraat wakker door leven achter zijne woning. Hij stond op en ging naar buiten. Een tweetal per sonen namen de vlucht. Daar dc deur van het kippenhok was opengebroken, was het blijkbaar op deze dieren gemunt. De heer C. J. Huisman heelt als be stuurslid der „Gooische Pluimvee en Konijnen club" bedankt. Dinsdagavond ontstond tengevolge van het omvallen van een petroleumlamp brand ten huize van F. aan de Dwarslaan. Dc brand weer was spoedig ter plaatse, toch brandde liet perceel geheel uil. Het huis was geheel, de inboedel gedeeltelijk verzekerd. Tot onderwijzer aan de buitengewone school voor achterlijke kinderen te Arnhem, is benoemd de heer R. Schoemaker alhier. Het adres der huiseigenaren, die eene hcrschatling der grondbelasting verlangen, is van ruim 60 handteekeningen voorzien, aan Ged. Staten der prov. Noord-Holland opgezonden. Maandagmiddag werd aan de Brinklaan een zoontje van den heer E. zoodanig door een fietsenden slagersjongen aangereden, dat de hulp van dokter Clinge Doorcnbos moest worden Ingeroepen. Het kind was vrij ernstig aan het been gekwetst. Hilversum. Door een 50-tal ingezetenen dezer gemeente zal het volgende adres aan de llollandsche IJzeren Spoorwegmaatschap pij worden toegezonden Ondcrgetcckenden, allen wonende te Hil versum, doch werkzaam te Amsterdam eu eiken dag gehouden vise-versa te gaan; vernomen hebbende dat voorloopig door u zou besloten zijn trein 238 nam. (die 6.45 uit Amsterdam vertrekt) voor den zomerdienst te doen vervallen; nemen beleefd de vrijheid u te verzoeken, aan dat voornemen geen gevolg te geven, naardien zij anders zeer zouden gedupeerd Ondvrgeteekenden is het onmogelijk met een vroegere» trein te vertrekken en der halve zouden zij gedwongen zijn later te reizen, op een uur, dat het middagmaal te hunnent reeds lang voorbij is en zij aan dc avonden niets meer hebben, zoodat het raison van een verblijf buiten voor hunne gezinnen Ondergeteekendcn vertrouwen van uwe welwillendheid, dat in deze met hunne be langen, die werkelijk groot zijn, door u zal worden gerekend en tcckcnen in afwachting van uwe gunstige beschikking. (volgen handteekeningen.) Bij Koninklijk besluit is tijdelijk benoemd tot adjunct-commies bij het departement van Justitie dc heer II. J. van der Veen, civiql- ingenieur alhier. Zondagmorgen ontstond een begin van brand in dc woning van den heer W. aan den Grocst. De bewoners mochten er in slagen den brand In zijn aanvang te sluiten. Dc bijeenkomst, welke Dinsdagavond in het voormalig Wilhclmina-hotcl zou plaats hebben ter opwekking om deel te nemen aan schietoefeningen, kon wegens te geringe belangstelling niet doorgaan. Dc Rechtbank te Amsterdam Iteell uit spraak gedaan in dc zaak van G. R. alhier, beklaagd van diefstal door middel van In braak bij den landbouwer Kool aan den Amersfoorfschcn weg en die daar een aantal gunden voorwerpen had ontvreemd. De Rechtbank veroordeelde hem tot 2 Jaar gevangenisstraf. Dc eisch was 3 jaar. Als verdacht van medeplichtigheid aan bovengenoemd misdrijf Is steeds nog in voorloopigc bewaring F". B. Tegen hem is rechtsingang verleend en deze zaak zal ook spoedig door de Rechtbank worden behan deld, Beklaagde blijft steeds hardnekkig ontkennen. De veroordeelde G. R. zal als getuige worden gehoord. Konijnendiefstalicn zijn aan de orde van den nacht. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn 2 konijnen ontvreemd ten nadccle van G. van W. in de Gasthuisstraat; in den nacht van Zondag op Maandag 3 konijnen ten nadeelc van F. in den Geuzen- weg en I konijn ten nadccle van C. van N. in dc Nieuwstraat. Hoogland. In de plaats van den heer C. Schimmel (overleden) is dc heer A. v. Dijk alhier benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen. Op initiatief van den Burgemeester van Amersfoort, Hoogland en Bunschoten werd Dinsdag 10 Maart j.l. een proefrit gehouden met een auto-omnibus, welke plaats biedt voor 24 personen. Bedoeling van dezen proef tocht was, na te gaan, of er een geregelde dienst kon worden ingesteld tusschcn Spa kenburg, Bunschoten, Hoogland en Amers foort, zoo noodig met aansluiting op Birk- hoven en Soest. In 1905 werd ook zoo'n proefrit genomen met een Renard-trein, waarvan de uitkomsten niet bevredigend waren, doch de auto-omni bus moet beter hebben voldaan. Het zou dan ook een belangrijke verbe tering zijn op gebied van vervoer, indien deze dienst binnen een niet te langen tijd kon worden ingevoerd. Het gerechtshof te Amsterdam wees in hooger beroep, op II Maart j.l. tegen de landbouwers P. H. te Hoogland, E. D. en J. v. d. H. te Nijkerk, die door dc Utrecht- schc rechtbank veroordeeld zijn, dc eerste twee tot één en de derde tot drie maanden gevangenisstraf, terzake van verzet en mis handeling tegen een viertal Rijksveldwach ters, die hen op 28 October I9tf7 in het jachtveld onder Barneveld omsingelden, toen zij door roet zwart gemaakt zijnde zonder acte noch een andere vergunning jagende Dc procureur-generaal had vernietiging van het vonnis geéischt en hunne vcroor- deeling resp. tot 2, 4 en 9 maanden. Wegens het niet opnemen van den inhoud van het proces-verbaal van den brigadier der Veldwacht v. d. Berg in het v< werd dit door het Hof vernietigd en opnieuw rechtdoende, veroordeelde het Hof hen resp. tot 2, 2 en 6 maanden, de eerste en derde wegens wcderspannigheld, en dc tweede wegens het voortgezet misdrijf van weder- spannigheid. De heer J. Schoondcrbeek aan den Ham zal den 20en Maart a.s. zijn stalhou- derszaak opheffen. Hoevelaken. De rechtbank te Utrecht ver oordeelde Maandag H. B., beschuldigd van het toebrengen van lichamelijk letsel, den dood tengevolge hebbende, tot plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 jaar. De eisch was 2 jaar gevongenisstraf. Nijkerk. Naar wij vernemen zal Nijkerks Fanfare-Corps deelnemen aan het Groot Na tionaal Muziekconcours voor dilettanten Harmonie- en Fanfarekorpsen tc Baarn op Woensdag 29 en Donderdag 30 Juli a.s., hetwelk zal gehouden worden ter gelegen heid van het 12'/]-jarig bestaan van het Baarnsch Fanfare-Corps „Crescendo". Barneveld. Omtrent de feestelijkheden op 22 April a.s. kan het volgende worden mede gedeeld. 's Morgens ten 9 uur zal de Burge meester door een eerewacht tc p3ard en Ie voet aan 't station tc Voorthuizen worden afgehaald. Na Voorthuizen te zijn doorge trokken, begeeft de stoet zich naar hier, waar Z.EdelAchtb., na een ommegang door ons dorp, ten Gemeentehuizc een huldeblijk zal worden aangeboden, terwijl de patroons den jubilaris nog een afzonderlijk geschenk zullen aanbieden. Vervolgens zal de Burge meester te zijnen huize receptie houden, waarna een groote vakoplocht gehouden zal worden, terwijl ook des avonds verschillende feestelijkheden zullen plaats hebben. Hoogst waarschijnlijk zullen 's avonds extra-treinen loopen naar Ede en Amersfoort, via Nijkerk, zoodat dien dag een zeer groot vrccmdcllngcn- bczock verwacht kan worden. In plaats van den heer Hamersma, die naar Woerden vertrekt, is tot brigadier der rijksvcldwacht alhier benoemd J. Stelling werf, te Mijdrecht. Het bocrenplaatsjc „de nieuwe Horst" van J. Bouw in de buurtschap Harsselaar, Is Zaterdagnacht afgebrand. Ook dc inboedel ging bijna geheel verloren. Het vee is gered. Verzekering dekt de schade. Oorzaak on bekend. Apeldoorn. Zondag vierde mevrouw de weduwe Beeckinan—Schellus alhier haar IOOslcn verjaardag. Van verschillende kanten werd de dame met deze zeldzame gebeur tenis geluk gewcnschl, ook door het hoofd der gemeente. Zij verheugt zich in een uit stekende gezondheid en verricht nog ver schillende bezigheden, zelfs naaien zonder bril. Dc ouders van de jubilarcssc zijn in dc 90 geworden, terwijl haar broeders, gene raals bij ons leger, op ruint 80-jarigcn lecf- tijd stierven. van twee bestuursleden wegens aftreding van voorzitter en penningmeesterverslag contröle-commissic der boeken van den penningmeester; mcdcdcclingcn en rondvraag. Maandag 16 Maart ten half 8 uur Apologe tisch onderrichtspreker de weleerw. lieer H. Akkermans. BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 5 tot 12 Maart 1908. Geboren Jantje Frederika, d. van A. Rein- ders en A. F. Vaartjes. Hendrika Johanna, d. van D. H. van Zanten en C. M. Ilanncsscn. Barbara, d. van I'. Vermie en B. Vogelaar. Frank Albert Goswin, z. van F. A. F. Groneman en A. E. Doornbos. Hendrik, z. van H. J. van Swicten en H. van de Burgt. Johanna Antoinctta, d. van A. te Kulvc W. van Apeldoorn. Johannes, z. van van dc Brug en M. Kolfer. Antonius, van W, Peterse en A. It. van den Ham. Petronella, d. van P. Renes en F. Wuutcrse. Lcberta Johanna, d. van G. Wolfswinkel en G. van Drie. Gerard, z. van G. Kaptcijn en A. Bakker. - Klaas, z. van G. Lenslnk en P. van Moorselaar. Panlus lluijbcrt Anionic, z. van R. J. Hoffman en E. van ••'nijk. I I'-'ii'li il:;i TliL-uiti.irn, d. vatlj.de Bruin en W. Kuiler. Ondertrouwd: H. s. Flos en G. van 't Hoog. - G, Dijkstra en G. P. Daniels. - M. Daalmcijcr en J. C. dc Jeger. W. J. v. d. Linden en A. Vccncndaal. Overleden W. Koops. 21 j.. ongcli. M. Kraaikantp, 81 j„ wed. van G. Simons. W. v. Munster. 79 j., wed. van A. dc Kruijff. C. Otto, 72 j., wed. van A. den Enting. L. v. d. Klihlen, 80 j., ongeil. M. R. v. d. Horsl, 6 ut. W. Iloogevest, 85 j„ wedn. van M. G. Laseur. - G. v. Beek, 38 j.. eeltig, van II. Voskuilen. - J. v. Loon, 69 j„ wedn. van A. v, d. Lee. - II. M. C. Laarhoven, 55 j., eeltig, van H. J. Jckcl. Gemeente Nijkerk. Geboren: Petrus Johannes z. van J.Roest en J. M. Sanders. Ondertrouwd D. v. d. Pol en g. v. Beek. Overleden: T. v. Km laar. we' fijdeman, 77 j. J, Hofman, w erbockenl, 73 j. - M. Kloek, u Klomp, 79 j. - A. v. d. Brink, 13 w. Gemeente Baarn. Geboren Lornclis, z. van T. Hoogcndoorn en M. de Wiiman. - Wilhelmina d. van L. Brouwer en C. Tlteebe. -• Cornelia Helena, d. van A. Scheel en I. Hilhorst. Ondertrouwd: N. Bos en M.J.Mcuwissen. Overleden B. v. d. Horst, 8 ni. A. Niezen, 78 j., wed. van J. Capier. H. dc Ruig, 72 j„ echte, van E. Meijers. G. Ubbink, 78 j.. weu. van W. v. Bocijcn. Gemeente Naarden. Geboren Maria Antonla, d. van J. A. Huiken en A. Post. Sijinau Damél, z. van K. Doesburg en T. Boschnta. Johan Petrus, z. van P. J. Verhoeven en II. M. Vreeswijk. Overleden B. M. F. Smcink, 5 in. Gemeente Soest. Geboren Albert, z. van J. v. d. Schagt en G. v. Ginkel. - Hendrikus Bernardus. z. van J. v. Schalkwijk en G. Lohuis. Christina Antonia, d. van II. Kok.cn M. Th. Kok. Johannes Baptist, z. van F. van der Valk en H. van Dijk. Ondertrouwd: W. J. Verschuur en G. v. d. Brink. fj. v. Doornik en J. D. Kok. Getrouwd J. de Uooii en g. H. Pothoven. Overleden A. v. d, Burg, 19 Gemeente Laren. Geboren Cornells Petrus, z. van P. Lo- man en M. Kok. Dirk. z. van D. Busman F. Veerman. Anna, d. v. G. Wortel en Mijnhout. Jacoba, d. van J. Loosjes en J. Brulel de la Riviéra. Jan. z. van C. Roest en F. de Jong. Overleden M. Bouwman, 72 j., wed. B. Calis. Gemeente Hoogland. Geboren Willcmijntjc, d. van B. van Middelaar en M. v. Brakel. OVERLEOEN: J. v. d. Hijdeit I j. Gemeente Eemnes. Geboren: Willem, z. van L. Eek en A. Schimmel. Gemeente Barneveld. Bevallen G. Koetsveld, gch. Methorst, d. J, A. Gerritsen, geb. v. d. Bilt, d. Ondertrouwd-. D. v. Roekcl en II. v. d. Hoef. - W. Pul en H. v. d. Lugl. gehuwd: H. Lceuwis en J. v. d, Brink. Overleden: g. v. Middcqdoip,72jr.wed. van A. Reukhof. - A. Klcljcr, 4 m. - A. Brouwer, 29 jr. B. Jansen, 32 j.. geit. me! A. J. Kamphorst. H. van Spriet 70 jr. wed. van J. g. c. Bloys van Treslong. - Agenda voor den Amersfoortschen k. K. VOLKSBOND. Zaterdag 14 Maart ten hall8uur bibliotheek. Zondag 15 Maart ten 12 uur contributie en vergadering der Propaganda-club „Leo Xill". AgendaInstallatie, periodieke verkiezing - H. Kieft, Gemeente Hilversum. Geboren Wilhelmina. d. van J. F. Post en C. v. d. Laak. -- Wilhelm, z. van j. P. Bijlard en G. Willemsc. Hendrik TheodoOr. z. van Mr. A. G. Vreedc en J. A. A. Bakker. Lucie, d. van A. G. Helse en I. C. v. Beek. Anna Petronella, d. van S, C. v. Schaick en A. P. Ritter. Cornelia Gecr- truida, d. van H. v. Dijk en M. Knijper. Jacob, t. van T. Gortenmuldcr en P. M.Jim- mink. Gcerlruida, d. van G. v. d. Akker en A. Knecht. Marretje, d, van C. Mostcrt- man en F. Weijde. Barend, z. van F. N. Ravcnsteijn en J. Hofstede. Francina Catharina Adriana, d. van H. v. Doorn en C. Bakker. Cornells Jozef, z. van C. de Haas en P. C. v. Kcstcrcn. Leonardus, z. van J. dc Gooijer en A. Wcsterlaak. Jo hanna, d. van B. J. Grimmclius en M. Schoon hoven. Maria Aaitje, d. van J. Janszenen D. dc Graaf. Clasina Maria. d. vanj.jon- gerden en M. Poort, Mulder, 16 d. G. v. Rheciicu, 5 Pakkedrager, echtg. van J. de Haan. 67 j. - B. J. Vclthuijscn, echtg. v~ mere. 58 j. - r Gemeente Bussum. Geboren: Jan Jacob, z. van J. J.van Dam cu J. G. Aartsc. Alida Dicnn, tl. van C. Emmer cil O. van Rheenen. Adriana Lam- merdina, d. van G. C. van Kerkhof en R. Boshuizen. Leonard Johannes Thcodoor, z. van J. L. Th. Kamman en B. M. Goossen. Ottc Pierre Nicolas Clinge, z, van M. J. Doorcnbos en J. E. Blom. Getrouwd: A. J. Grootenhuis en J. F. Margodant.

De Eembode | 1908 | | pagina 5