Imogen toon tegen haar durft aanslaan. Ook ten aanzien van Korea is Japan in niet geringe moeilijkheid gekomen. Buitcnlandsche bladen berichten, dat in het door de Japanners onderworpen Korea een groot deel van het volk tegen de Japansche heerschappij opgestaan. In het binnenland werden bloedige gevechten met de Japansche troepen geleverd, waarbij deze, in de minderheid, zware verli leden. Geheele landstreken hebben zich reeds van liet Japansche juk be vrijd. In het Westen van Korea had de opstand tot nu toe liet meeste succes. Eene voorloopige regeering is inge steld. die recruten oproept en den gewapenden wederstand organiseert. Kolonel Revero, bevelhebber van het Spaansche regiment te Tctuan, heeft de volgende dagorder gepubliceerd „Daar ik, tot mijn groot verdriet, bemerkt heb. dat de mannen van mijn regiment vloeken en godslasteringen uitspreken, vestig ik de aandacht der officieren van het korps op deze vul gaire en gevaarlijke gewoonte, opdat zij alle wettige middelen, die Ie hunner beschikking staan, aangrijpen, om deze gewoonte te doen verdwijnen. „Vloeken en godslasteren is waarlijk, om mij niet scherper uit te drukken, het kenmerk van een groot gemis aan opvoeding en beschaving." Een voorbeeld, dat indruk moet ma ken. geeft hiermede deze kranige, edele militair. Volgens een bericht uit Hamburg heeft de vereeniging van scheepsbou wers Zaterdag 12.000 man van hun werkvolk uitgesloten, als antwoord op een staking, uitgebroken aan de werf Howalt te Kiel, omdat de werf een omslagen werkman niet weer in dienst wilde nemen. Eindigt die staking niet bijtijds, dan zal de uitsluiting nog meer werklieden treffen. Te Berlijn zijn zeven opgeschoten jongens in hechtenis genomen, die van zolders stalen en daar brand stichtten. Men hoopt in hen de daders van de herhaalde brandstichtingen te hebben. Uit Frankrijk komt hel volgende treffende bericht. In Avignon werd een doodziek mail in het hospitaal gebracht. Zijn leven lang had hij den godsdienst als iets overbodigs be schouwd. De zuster, die hem ver pleegde. vroeg hem of hij den geestelijke van het hospitaal niet ontvangen wilde. Een botte weigering was het antwoord, Na eenige dagen werd de zieke nog zwakker. De bezorgde zuster herhaalde nog eens haar bescheiden vraag. .Al leen wanneer de aartsbisschop komt", spotte de stervende. Den aartsbisschop werd hiervan kennis gegeven en eenige uren later verscheen mgr. Latty aan het ziekbed. De zieke werd door deze goedheid en dit vdorbceld van priesterlijke toe wijding zoo geroerd, dat hij met stich tende godsvrucht de H. Sacramenten der stervenden ontving. Te Parijs heelt de rechter van in structie PoittevSn tegelijk 30 inbrekers, behoorende tot een groote bende, laten gevangen nemen. Een gedeelte der 30 is opgepakt in een kroeg en opkoopers- pakhuis. De politie vond een rijke buit. Er zijn vier verhuiswagens noodig geweest om alle gestolen waren naar liet commissariaat van politie te brengen. r Spiekman, soc.-dcm., 280 !t dus plaati Heem n Zaaye Bij de Woensdag gehouden stemming voor een lid van de Provinciale Slalen in het kiesdistrict Gouda werden uitgebracht 7246 stemmen. Gekozen werd de heer P. J Brunt, Chr. Hist., met 4SÜ1 stemmen. De heer K Schoulcn Hoogcndijk. lib., verkreeg 2IV1I slem- men. Hel aantal kiezers in het district be draagt 11602. Binnenland. Noodwet-blijvend gedeelte. De Eerste Kamer heeft Dinsdag dit ont werp aangenomen met 32 tegen 11 stemmen. Nederiand8Ch R. K. Vakvereenigings- Congres. Aan de Neder), en Diocesane R. K. Vak- secretariaten en Vakbonden zij langs dezen weg meegedeeld, dat ill den loop van den zomer bovengenoemd Congres zal gehouden worden met toestemming van het Doorluchtig Episcopaat van Nederland. Deze week vergadert het Voorbereidings comité en de volgende week zullen nadere de aangesloten vakvercenigingen, liet Voorbcreidings-coinité F. X. W. Bui.t, pastoor Barnevcld, Voorzitter. Verkiezing Prov Staten. - Bij dc Woensdag gehouden verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten voor het district «otterdam lil, verkreeg de heer Rcgout, Kath., 1620, dc heer Zaaycr. lib.. dan op bescheiden wijze hulp verlecnen. Dc boeren zelf gaven van het weinige, dat zij bezaten; anderen liepen het land af, bedelende om het losgeld voor hun heer. Ondanks zooveel mocile, zooveel toewijding, kon men ternauwernood de helft van de ver- eisehte som bij elkaar krijgen. (Wordt vervolgd.) Plaatselijke Berichten. Halfvasten-paardenmarkt werden aangevoerd 340 paarden 80 hitten en 30 veulens. I.uxe paarden golden van (-150 tot f550, werkpaarden van f 150 tot f400, paarden voor de slachtbank van f60 tol f If*), veulens van f 140 tot f220 en hitten van f90 De handel was redelijk vlug. Op de Dinsdag gehoudei werden aangevoerd2 pinken, f80 golden 8 vaarzen. 1130 it I !90;6 kooplu Hen flfi i (200. i De Rechtbank te Utrecht eischic tegen W. V„ verdacht van kippcndicfstallcn, bij 'ling gepleegd, zes maanden en veroor deelde A. van de B.. die hier een rijwiel- lantaarn van een onbeheerd staande fiets ain tot een maand gevangenisstraf. mocdclijk nog vóór den aanstaanden winter- dienst de gasverlichting in de gebouwen van spoorwcg-slation worden vervangen clcclrisch licht, dat, gelijk men weet, et stations-emplacement reeds lang in gebruik is. Dc heer II. van Eek behaalde met lof eind-diploma van de Rljks-tulnbouw- Dc tentoonstelling van werkstukken der leerlingen van dc Ambachtsschool zal 6 tul 8 en morgen, Zondag van 10 lot Maandagavond hield de wcrkliedenver- ceniging .Onderlinge Hulp" haar algcmceite jaarvergadering. De voorzitter, de heer D. erritsen, opende de vergadering met een oord van welkom en gaf een korl overzicht •er hel 14c boekjaar. De vereeniging telt 2 leden. De contributies hebben over 1907 igeveer evenveel bedragen als de uitgaven. Aangezien de penningmeester verhinderd was. t de voorzitter het financieel verslag uit. lit bleek het volgende ontvangsten bedroegenbatig saldo 1906 07 >573.69, hurgloiht en rente f55.49. contributies. Ie klasse f 4.20.2e klas f 1044.50, 3e klas f 293.55. collectieve verzekering. Tram f52.80, bijstorting f6.50. bijdragen van be- mstigers 188, rente Postspaarbank f 12.05, nte 2 V N. W. S. f24.75. rente 3\, N. S. I 30totaal f2185.53. De uitgaven beliepen Uilkeeringen Ie klasse gecnc, 2e klasse f 100045s, 3e klasse f303.18, bodeloon f 124.62, terugbetalingen 1130; lotaal f1429.55'. Hel balig saldo is dus f 755.97 Verder bezit de vereeniging I obt. N. W. S. 2' f luoo en I obl. N.W.S.3" ,11000, hetgeen te zamen een bezit maakt van f755.97' f752.50 -t- f893.12- f2401.60. Dc commissie tot nazien dor rekening en verantwoording vond de zaak volkomen in orde, en bracht een woord van hulde aan Daarna kwam aan de orde de vervulling periodiek aftreden, écu door overlijden van den heer Lokhorst. Herkozen werden de hoeren j. van Wessum met 102 en P. Nelkens en dr. II. W. Schreuder van drie gccomilteerden tot nazien van hel financieel beheer over I9<I8. Herkozen werden de hoeren A. M. Tromp van Holst en B. van de Water, terwijl in de plaats van den In de afgeloopen maand Maart 1908 werucn door de Amcrsfoortschc Tramweg- maatschappij 8429 betalende passagiers ver voerd en bedroeg dc opbrengst der passage f 430.25de totale inkomsten beliepen f 557.08 de dagkilometerophrengsl was 19.98. In dezelfde maand van 1907 waren deze gelalten resp. 6438, f 478.20.1684.30 en 112.26 - In een woning aan dc Soesterstraatwcg brak ccrgislercnmiddag een kleine binnen brand uit. De bewoners, bijgestaan door buren, wisten echter de vlammen spoedig te dooven. De schade bepaalde zieli In hoofdzaak tot het verbranden der gordijnen alhier, zal, onder nadere goedkeuring var den Minister van Oorlog, in hel openbaa aanbesteden Beste 117, I gen aan militaire gehouwen en werken te Amersfoort, (onder beheer der genie te Amersfoort), raming f 10590. Deze aanbesteding zal geschieden op Dins dag 14 April 1908, des voormiddags tc 10 uur, in liet hotel „De Zwaan", Utrechtschc straat 24. alhier. :u de Maart ingelegd bij dc Rijkspostspaarbank f38.763.0Uen daaruit teruggevraagd f44,230.22'. Hel laatste door hel kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 13727. Voor de Propagandaelub .Plus X". onderafdeeling van .Het Kruisverbond", trad Woensdagavond als spreker, in de eerste buitengewone vergadering, op de heer O. Bruna van Utrecht. Dc vergadering, welke matig bezet was. werd geleid door itter van ,Hct Kruisverbond". vruc- gcren voorzitter van de club. Na ecu kort inleidend woord van dezen, waarin het doel van de club 'werd uiteengezet, behandelde de heer Bruna de vraag: -Wal verstaan wij onder drankbestrijding Nog te veel men- schcu zijn er. die het A. B. C. der drank bestrijding niet kennen en voor velen, die '-•• :t hoogst nuttig zijn dranklicstrij- ding twee gewichtige factoren n.l. beginselen selen en mensehen. Ken der hoofdbeginselen, waarop onze Katholieke drankbestrijding moet gegrond zijn en ook gegrond is, is de Christelijke naastenliefde. Deze deugd wordt in de Katholieke drankbestrijding op waarlijk groutsche wijze beoefend. Men heeft, zegt spr., in de wereld slechts twee soorten van mensehen n.l. .rare men- menschen en hcole rare mensehen." Mei deze iwee soorten moei ook de drankbestrijder rekening houden. Zelfs de meest overtuigde drankbestrijder zal dikwerf beschuldigd wor den. dal hij hem in 'I geheim pakt. Boven dergelijke lastertaal echter gevoelt een goed drankbestrijder zich verheven, in de heilige overtuiging, dal zijn werk een goed werk is. Ten slolte zegt de heer Bruna, dat het noodzakelijk is, dat de verschillende perso nen. die dezelfde meening op gebied van den [drank en de drankbestrijding hebben, zich organiscercn'en in gemeenschappe lijke vereeniging moeien optrekken. In die vereeniging behoort zoowel liij'thuis, die één latent, als hij die lieu talenten tc zijner beschikking heeft.-Met 'een krachtigen op roep aan alle aanwezigen om zich hij de drankbestrijding aan te sluiten en gezanten- gelegenheid lot debat als~tol het stellen van vragen werd geen gebruik ge taakt. waaruil de voorzitter concludeerde, at men het met den spreker volkomen eens en daarom aartspuordc7dit door daden tc jonen en toe te treden tot de R. K. Drank- De voorzitter dankte den heer Bruna voor ijn lezing en hoopte, dat deze niet zonder rueht mocht zijn. Na dank gebracht ie hebben aan dc aan wezigen, vooral aan den WelEcrw. lieer Elskamp. kapelaan te Achteveld en de be stuursleden van Achtcvcldsch „Kruisverbond" vereeniging" voor hun betoonde belangstelling, sloot de voorzitter de verga dering mei den Chrislelijken groet. Hoogland. Tol voorzitter der commissie il wering van schoolverzuim is bij alge mene stemmen herbenoemd de heer B. T. Bremer, en evenzoo tol secretaris de heer I. Ie Linlelo- Karneveld. Niet wetende, dat liet wapen eladen was, had alhier de zoon van den indhouwer De K„ bezig zijnde een revol- er schoon te maken, het ongeluk, dat deze afging en een kogel hem in de hand drong. De geneesheer is er in geslaagd den kogel aan den bovenkant der hand Ie verwijderen. Dinsdag had de arbeider W. v. d. H., alhier, terwijl hij een vracht hout naar Nij- kerk bracht, het ongeluk onder den wagen te geraken, waardoor hij aan beide voeten verwond weid. Nadat hij door een genees heer te Nijkerk voorloopig verbonden was, werd hij naar hier getransporteerd, waar bij verder door Dr. Boeve behandeld wordl. Behot en. zal d, den Vakoptocht op 22 Apri zijn samengesteld als volgG no. I de bouw vakken, no. 2 de nianufacturiers en kleer makers. no. 3 de handel en no. 4 'de land- zien. zal de stoel minstens 14 5 15 wagens lellen. Een aardige verrassing zal ongetwij feld zijn, dc wagen, waarop zich een elftal jonge dames zullen bevinden,'voorstellende hooi, en dc ander gevuld met Doi. Men vermoedt, dat kinderen hebben gespoeld, en daaraan nlioiid v was hel gevaar voor de um- juwen spoedig geweken. De bergen is natuurlijk grootcn- Naar wij vernemen was hel verbrande niet verzekerd. Bij de Maandagmiddag alhier gehouden aanbesteding van het houwen van een kerk gebouw met toren in 't Nijkerkervcen, voor rekening van den heer A. v. Dijkhuizen, werd als volgt ingeschreven: Massa Metsel-, timmer- en schilderwerk: O. C. Blanken, Amersfoort 114250 en f750; W. van (iendcren, Amersfoort (14624 en 181*); (i. Wasslnk, Amersfoort f14828 en 11350; W. /wak, Urmclo f 15645 en f800; Wildeman, Amersfoort f18927 en (734 J.R. Boonncker, Hilversum 115240 en f 750; M. J. Hartemink. Nijkcrk (17800 en If**); W. Pas man, Putten 118200 en f 1525. Metsel- en timmerwerk J. v. d. Berg, Er- SehilderwcrkF. van Slootcn 1745; Ocbr. v. d. Horst f870; Joh. v. Kccncn en firma Wed. (i, v. d. Pol en Zn. f Aan den heer O. C. Blanken is hel werk Op den Woensdag gehouden Geërfden- dag van den polder Arkemheen zijn herkozen als gecommitteerden voor Nijkerkdc hcercu C. C. Callcnhach met 181 en E. v. d. Pol inet 175 en voor Pullende liccrcn J. Bui tenhuis mei 145 en D. v. Heil met 139 stem men. De liccrcn L. I.ozcmau bekwam 19 stemmen en A. v. d. Veen Tz. en J. Looijen elk I slem. Gekozen is voor Nijkerk, na herstemming de heer J. J. Schussler met 92 stemmen legen den heer R. Blokhuis, die 82 stemmen bekwam. De heer J. Ruitenbeek verkreeg 8 stemmen. Voor Pullen is gekozen de heer L. Lozc- tuan mei 129 stemmen. De heer J. Ruitenbeek verkreeg 17 stemmen. De landbouwer W.v. T. van Bunschoten bevond zich Dinsdag op den Bunschoter- slraatweg met paard en wagen beladen met hooi. In matigen draf ging hel in de richting van Nijkerk. Eensklaps raakt in de nabijheid van de Wiclhrug de dissel lus, hel |>aard spoedig lot staan en keert met den voerman naar huis terug. De wagen loopt van den weg in de sloot en valt onderst boven. Met hulp van anderen ishet voertuig en de vracht hooi op hel droge gebracht. Harderwijk. De dantcs P. J. M. Suphcert en A. G.1M. Luiting zijn geslaagd voor acte nuttige handwerken. Hel bestuur van „Harinonie".'ontving uil Zwolle bericht, dat hei concours aldaar, waaraan .Harmonie" zou deelnemen, niet doorgaat wegens tc geringe deelname. .Harmonie" hcefl nu plan. deel te nemen aan ,'t concours Ie Baarn. Dinsdagavond keerden naar hier terug vier lolelingen, die voor den militairen dienst ongeschikt zijn verklaard. Hel zijn de lole lingen W. Ramon, J. Kraaijenhof, K. Jansen en H. Beclen. Soesterberg. Jhr. H. Pauw v. Wleldrechl, alhier, is iiitgenoodigd om zitting te nemen ill de jury voorden Nationaieu l'hotographie- wedstrijd, welke door de vereeniging tol verfraaiing van dc gemeente Zcisl en lot bevordering van het vreemdelingenverkeer bij genoegzame deelneming in de maand uli te Zeist wordl gehouden. P.emnes. Volgens de thans vastgestelde kiezerslijst zijn er in deze gemeente 250 kie zers voor leden van de Tweede Kamer en de Provinciale Stalen en 216 voor den ge meenteraad. Op Maandag 13 April zullen in hel le district van het Waterschap dc rivier de Eem, beken en aankleve van dien 2 hoofdingelanden gekozen worden in het rcclitshuis te Wouden berg van 's morgens tien tot 's namiddags een uur en op Dinsdag 14 April een hoofd ingeland in het 2c district ten rnadhuizc te Baarn op dezelfde uren. Evmnes heltoon lol Dinsdag en Donderdag werden door notaris mr. F, Pen le Baarn in de Lindeboom te Ecinncs-buitentwccgruutc landverhuringen gehouden. Er waren veel mensehen van hier en uil den omtrek bijeen. De gebodene pach ten waren een weinig hoogcr dan verleden jaar. Bij beide verhuringen brachten de per- of 400 oude roeden meer op. Dinsdag werd door de notarissen Van Blarieum le Amersfuorl en Haastcrt te Hil versum, hel koffiehuis „Het Zwaantje" le Binnendijk geveild. Hel werd in opbod ge bracht door den heer G. v. Klooster op f3800 en niet afgemijnd. De Laarderstraatwcg zal thans met sparren op de bermen worden beplant. Aan S. Willard tc Laren. Is door liet Rijk de leve ring van 700 van die boomen opgedragen. Zij zullen Uit Uuitschland worden betrokken en in de volgende weck hier aankomen. 'I Is Ie hopen, dal deze boomen beier zullen groeien, dan de vroegere eiken en iepen. Bussum. Naar wij vernemen, hcefl Don derdag ten kantore der notarissen J. C. W. Polluties en I. f'. Smits le Amsterdam de overdracht van .Oud-Bussein" plaats gehad aan twee combinaties: dc lieer Floris Vos de modelboerderij en een deel der gronden; het overige aan de Bouwmaatschappij. Gemengde Berichten. ding van Scncgambic schijnt tc hebben plaats gehad. De kotter „Si. Joseph", een schip van 40 den II.' Geest, is 2B April om 7 uur 's morgens van N'Gazobil, bij Joal vertrokken, met he- Scdcrt heelt men niets meer ervan gehoord. Aan boord bevonden zich mgr. Kuncmnnn, De nasporingen, ingesteld dóór den gou verneur-generaal van Wesl-Alrika, die een schip gestuurd heeft lol onderzoek en door anderen, zijn vruchteloos gebleven. In hc1 Zitler-dal zijn drie Boerenzoons, die op gemzen Ier jacht waren, door een sneeuwstorling verrast. Twee hunner kwamen om. Tc Scliojipenau in hel woud van Brc- genz is aan drie houlliakkers eenzelfde on geluk overkomen, Een kwam er om cn twee andere zijn zwaar gewond. Allerlei gevallen van bloedvergiftiging komen tegenwoordig veelvuldig voor. Een bekend chirurg deelt aan de Zw. Ct. als zijn meening omtrent een van de oorzaken daar van mede, dat men algemeen de verkeerde gewoonte heeft bij hel bek wond deze aanstonds flink u Zijn advies is hel bloeden aanvankelijk eer ic bevorderen, dan tegen tc gaan, niet te was- sehen of te bedekken met carbol of iets der gelijks, inaar uitsluitend perubalsem op dc wond te doen en haar vervolgens tc verbinden. Te Zunderl is Dinsdagmiddag de mu ien van A. d. J. door een hevigen wind in gestort, waarbij de molenaar en een bezoek ster, vrouw Hollanders, onder hel hout be- De ii :r kwam echter met den schrik vrij. De vrouw daarentegen bekwam ernstige inwendige kneuzingen. Het is algemeen bekend, dat een valk veel vogeltjes buil maakt, maar dat hij ook een aanval durft wagen op een kanarie, die rustig in een kooitje in een kamer voor het raam zit, is zeker iels zeldzaams. De heer Van Kerkvourde, le Frederiksoord, had een kooitje, waarin een kanarie in een staande" hanger, voor het raam slaan. Daar koml op eens ccn valk met zooveel kracht legen hel raam vliegen, dat hel glas breekt en hel om den kleinen zanger le grijpen. Toen de eigenaar naderbij kwam, ging de valk opdc vlucht. Het diertje, dal anders ccn goede zanger was, heeft na dien lijd zijn slem niet meer laten hooren. De Ncderl. Jager vermeldt liet volgende comischc verbaal. „Kobus" woont op een wildrijk jachtter rein, geheel door dcnucnhosschcn omgeven, in dc Meljerij van s'-Hertogenhoseh. Geen wonder, dal hij lust gevoelde, om zonder gevaar van proces-verhaal een konijntje le snappen. Hij vraagl een machtiging op schadelijk wild aan en ontvangt na eenige dagen een gedrukt stuk. Mei dat sluk gaat Kobus op jacht en menig konijntje schoot hij neer. Wel ontmoette hij nu en dan een jachtopziener doch deze was reeds tevreden, als hij 't be wijs van Kobus zag; geen die 't nader be keek. Zou had hij ccn jaar gejaagd en ging nu naar zijn burgemeester om een vernieu wing zijner machtiging le krijgen. Deze ziet 'l stuk in en deelt den ontstelden jager mede dal zijn „machtiging" niets anders is dan ccn afwijzende beschikking. Dinsdagnamiddag, 5 uur, slorllc door den hevigen wind van een onbewoond, aan de gemeente lochehoorend huis in de Vel- perpoorlslangslraat te Arnhcu, ecu gedeelte van den zijgevel in en kwam terecht gedeel telijk op een open plaats, gelukkig zonder ongelukken te veroorzaken. Bij de minste aanraking dreigde ook hel andere gedeelte van den muur in te storten, waarom de passage in die straat lijdelijk werd verbroken, Door de Gcmccnlc-wcrkcn zijn onmiddellijk maatregelen gcnunicn. Hel verloren tientje. .Hé mijnheer, heeft ii dat tientje verloren Mei deze woorden liep een jongen een paar heeren achterna en slak een tiengulden stuk in de hoogte. „Laat eens kijken," zei een hunner, „ja, wezenlijk, hel is van mij. Je beul een ferme jongen, hier heb je een gulden. Blijf eerlijk, jongen, en hel zal je goed gaan." „Had je lieiiscti dat .tientje verloren vroeg zijn vriend, toen ze ccn oogenhlik gegeven, en er zelf negen bij verdiend. Aannemen!" En hij wierp liet tienguldenstuk op tafel. „'I Is valscli, mijnheer." zei de kellncr en gaf het Item mei een achlcrdocltligcn blik Een uogenblik was hel zoo stil, dat men het bier kon hooren schuimen. Toen betaalde de man met zilvergeld en zuchtte„En dat in Amsterdam. Te moeten denken, dal zelfs de jongens er al oneerlijk zijn I" De gelegenheid aangrijpen. Onlangs raakte een groole goedkoope kleerenwinkel in een bekende stad in brand. Weldra was de brand weer up de plaats aanwezig en begon, onder de ougen van een belangstellende mciiigle, hare pogingen om hel vuur le blussclien. Na drie uren hard werken slaagden de brandweermannen er in, het vuur van den voorgevel terug te drijven. Nauwelijks was dit geschied, of dc eigenaar van den winkel kwam aangesneld, gevolgd door Iwcc mannen die ccn lange ladder droegen. Deze werd zoo gauw als hel ging legen den voorgevel geplaatst cn zoo vlug mogelijk klom dc eigenaar naar hoven, alsof zijn leven er van afhing. De menigte keek nieuwsgierig toe hij eiken stap dien hij deed. Wat gaat hij doen Welke koslbaarlieden zal hij trachten le redden vroegen de men sehen elkander. Koelbloedig ecu groot papier met reus achtige letters aan een uitgebrand raam he- vesligend, keek hij er met welgevallen naar en daalde daar' p de ladder weer af. De ver baasde toeschouwers lazen er op Vóór den brand verkochten wij goedkoop. Maar let nu eens op, wanneer 'I vuur uit is eu zoek dan koopjes Onnoodige moeite. Trijntje, zei mevrouw, die een beetje bang was voor haar dlcnslbode cn toch gaarne wilde, dat ze wat vroeger zou leeren opstaan, zou je tegen een wekker hebben O nee, mevrouw, zei de gedienstige, die dingen hinderen me volstrekt niet. ISIJUOI-KMJKI: STANDI-N.

De Eembode | 1908 | | pagina 2