Tweede Blad DE EEMBODE" 22 Augustus 1908 99' XI Zondag na Pinksteren. Epistel uil den eersten brief van den II. Apostel Paulus aan de Korinthii'rs XV, 1—10. Broeders, ik herinner u hut Evangelie, dal ik li verkondigd hen, dal hij ook liulil aangenomen. waarin j-ij out- slaat, eu waar door gij ook zalig wordt, indien gij hel houdt, gelijk ik het u verkondigd hel)anders hebt gij te vergeefs het geloof aangenomen. Want ik heb u vooreerst overgeleverd, hetgeen ik ook ontvangen heb, dal Christus volgens de Schriften voor onze zouden gestorven is; en dat Mij begraven, en ten derde dage verrezen is volgens de Schriften; en dal Hij gezien is door Cephas, en daarna van de elf. Vervol gens is Hij door meer dan vijlhoudcrd broeders te gelijk gezien, van welke vele nog leven, ccnigcii cellier ontslapen zijn. Daarna is Hij van Jacobus gezien, vervolgens van al de Apostelen, en het laatsl van allen Is Hij ook gezien door mij, die als een uiishoorling ben. Want ik ben de minste der Apostelen, en niet waardig een Apostel genoemd te worden, omdat ik de Kerk Gods vervolgd heb. Maar door de genade Gods ben ik, het geen ik beu. eu zijne genade is ui mij niet IJdel geweest. EV ANGEI-IK volgens den II. Marcus; VII, 31—37. In dien tijde vertrok Jcsus uit bet gebied van Tyrus en ging over Sidou naar de zee van Galilca. midden door hel land der tien steden, lilt zij brachten een doofstomme bij lleni. en zij verzochten Hem, dat Hij hein de hand wilde o|ileggeu. fin Hij nam hem afzonderlijk van het volk. stak zijne vingers in zijne ooren, en spuwende, raakte Hij daai- incdc zijne tong aan. en naar den hemel ziende, verzuchtte Hij. eu zeiite tol hem: Effcta, dal is, wordt geopend, fin terstond werden zijn ooren geopend, eu de baud zijner long werd ontbonden, vu lui sprak wel. liu lllj gebood hun, hel aan niemand Ie zeggen. Maar luie meer III) het hun ver bood, des te meer zij het verkondigden eu des te meer zij zich verwonderden, ter wijl zij zeiden: Hij heeft alles wel gedaan; ook de doovcu heeft Hij doen hooreii eu de stomuien doen spreken. Almanak der Week. AUGUSTUS ZONDAG 23. lie Zondag na l'lilksteren. Alnemeene feestdag der Kerkwijding in liet Aartsbis dom Utrecht. II. I'llllippiis Bcnitiiis. MAANDAG 21. II. Hnitholoineus, Apostel. Dill! van devotie. DINSDAG 25. II. II. bodewijk IX en Gre- II. ZephyriN'. M. HONDERD. 27. II. Josi-jih Calasatielius. VRIJDAG 28. II. Augiisliuus. Kerkl. ZATF.KD. 29. Onthoofding v. d. II. Joai nes den Doopcr. RERKHIIM DIEHSTEN li AMERSFOORT Van 22 tot 30 Augustus. PAROCHIE VAN 0. L. VR. HEMELVAART l.annc Gracht. Zondag de II. Missen halt zeven, half ne gen, 10 uur Hoogmis. 3 uur Vesper, half 5 Congreg. van de II. Familie. Maandag li uur gezongen II. Dienst voor hel welslagen der bedevaart naar Kevelaer, 2e II. Dienst half 7. 3e II. Dienst 8 uur. Dinsdag 8 uur gezongen St. Anlonius-Mis Donderdag 7 uur l.of. Dinsdag, Woensdag de II. Mis alleen te K uur. Overige dagen de II. Missen te 7. 8 en PAROCHIE VAN OEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zaad. Zondag de II. Missen 8 en II uur, om 9'de Hoogmis, 12 eu 2 tuir geen Catechis mus, 3 uur Kruisweg voor de overledenen. Gedurende de week de II. Missen Ie 7, 8 KERKNIEUWS. n Utreel Z. I). II. de Aartsbisschop heelt benoemd tot pastoor te Muarsscu den weleerw. heer dr. A. M. A. J. Arlérts, eu lol |iasloor te Steenderen den weleerw. heer W. J. M. Grlmmcll. Z, D. II. de Aarlhisschop van Utrecht heeft o|> hel feest van Maria len Hemelop neming. in de kalllvdranl tv llirccht de hei lige Wijdingen toegediend van hel Subdiaconaat aan de eerw. Iiccrcn van liet Seminarie: J. O. Alferink, J, II. G. Batenburg, W. Hoeleus, W. II. Driige, J. II. A, Frank, J. Galama, It. II. de Groot, li. (i. C. M. Ilalkemeijer, C. J. I.. van der Heijden, I.. J. van der Heijden, I-, Th, J. Hol, J. lm- meun, II. J. Kloosierhuis, J. Lnmmciltt, F. II. A. van de Lou. A. A. Mei lens, J. A. Nijrol- Ucr, II, van Onljcu, J. II. Roeleveld, F. J. Schimmel, A. C. Tuinbroek, Th. J. P. Ver hoeven, A. W. M. van Wclscm en A. A. van Wijkaan de eerw. fralers Trappisten Malachias van Dijk, Wallcrus Leonards oil Franeisciis Rondhol/aan de eerw. traters Predikheer en Ruyimindus van Hergen, l.ndo- vieus Daniels, Ambrosius Saris. Paulus v der Hiezcu en Jacobus de Groen; en aan eerw. Iralcrs Augustijnen Saueles (W. J.Jt geus). Ugollnus (G. J. A. Goll) en Anlonius (M. J. Smits). Van het Dtncnnant aan den eerw. lieer J. R. van Deljl. van hel Seminarie, en nau de eerwaarde Iralvrs Predlklieeren Dominiciis Daniels, Clirysostomus lloff, Angelus len Hriuk, Hyacinlhu» Oorsprong, Auguslimis Slrijlioseh, Thomas van den Burg en Allier- tus Putters Van het Priesterschap aan de weleerw. heeren van lu:t SeminarieJ. R. de Hoer. A. B. van der Horgli, II. I.. Brugman, II. W. Dijkman, A. I'll. G. Hamers,J.M. Heimcrikx. J. B. Hulshof, J. de Jong, B. Joiigerius, A. F. Th. Klerk. J. II. Lukciis. O. M. Mulder. B. A. ITeller, J. J. Schaafs, A. J. J. Spinhof, I.. J. II. leeuwen, A. S. Ujftewaal, P. J. Vellman, C. A. Vemoolj en Th. J. van Wijk aan de weleerwaarde heeren Norbertijnen W. C. M. Melchers, II. J, Serrarens en 0. J. aan de weleerw. jtalers Tra|>j)isleii Bona- ventura Vianden, Felix Boek en Leo Mne- scbigaan de weleerw. |>atcrs Prudikhecrell Aljthonstis Bergman. Scrvalius Verwilst, Aloysius Meijer, l.aurenlius Wclschcu, Josejib Maria van Wcly. Coitslanlius llarlendorlf, Hvtirieus l.indner, Ceslans Mickliugholf, Jo annes Diekimmii en Vcnantlns van Kessel en aan de weleerw. |ialcrs Augustijnen Simpli- claiuis (F. J. A. üclslng) en Carus (II. Ier Baar). Amersfoort. 15 Augustus. Beden vierde de ZccrKerwaardc Beer I.. A. F. X. Fock. pastoor der O, I.. Vr. Kerk alhier, zijn 2ï jarig priesterfeest. Ofschoon slechts twee jaar ruim hier werkzaam heeft hij in dien hclrckkclijk korten tijd zich door zijn onvermoeideu ijver in zijne herderlijke hediemiig en voortdu rende zorg voor het geestelijk en lijdelijk welzijn van rijk en arm, de sympathie van alle wcldcnkenden verworven. Het was dan ook geen wonder, dat zijne parochianen er voor gezorgd hebben, dal deze dng voor den jubilaris een bijzonder feestelijk karakter droeg. Zooals we in oiis vorig nummer reeds vermeld hebben, had zich ccne commissie onder ben gevormd urn gelden in te zame len. teneinde deze den beminden herder anil te bieden en tiem zoo in staat te stellen naar eigen wenscli een of andere versiering voor de kerk aan te koo|ien. Dok werd hij o.in. door de Congrcgratie der II. Familie met een |>rachtigc fauteuil vereerd, terwijl een zijner parochianen ter herinnering aan dezen merkwaardigen dag de kerk met een heerlijk schoon aliaarlapijt hcgiltigdc. Olll tien uur werd door den jubi laris liet I I. Offer der Mis op plechtige wijze opgedragen. Onder hef zingen van hel „Veni Creator", betrad hij, voorafgegaan dooreeue lange rij bruidjes en koorkilA|ieu en begeleid door den I loog Eerwaarden Heer Mgr. A. M. van Cooth. rector van llel Pius-gcslichl Amsterdam en neef van den pastoor, en verder van zijne beide kapelaans de smaak vol versierde kerk. Ook daar toonden Amers- foorls ingezetenen door limine talrijke aan wezigheid hunnen groote belangstelling. Bij bel II. Misoller assisteerden bovengenoemde Eerw. Heeren en werd door het zangkoor op verdiensfvollc wijze een driestemmige van l'crosi uitgevoerd. In de feestrede iel eerste Evangelie uitgesproken, werd de groolhcid van den priester geschil derd. Duidelijk en op treffende wijze werd er op gewezen, hoe de priesterlijke mnelit van God komt en tol Uod wedervoer!. De test dezer prcdicatiu was ontleend aan den 2cn brief vnn den II. Paulus aan de Corin- Ihil'rs, hoofdstuk 4, vers 5: „Want niet ons zeiven prediken wij. maar Jcsns Christus onzen Heer, en ons /.elven als uwe dienst knechten door Jcsus." De vierstemmige feest cantate van Haagli besloot de plechtigheid in de kerk. Van de receptie, die van twaalf tol half drie werd gehouden, weid druk gebruik ge maakt. Namens de commissie, die liet gel delijk geschenk aanbood, weid de jubilaris door den lieer J. A. Hamers, namens het kerk bestuur door den heer I). P. Hamers, namens de Congregatie der W. Peters en namens den K. door den heer W. G, Klomp in ccnigc hartelijke woorden geluk gcwcuscli! mei dezen schoe nen dng. Ook liet dagelijkseh hcsiuiir der stad, in zoover hier aanwezig, werd ouder de dcelnemendcn opgemerkt. Bij zoovele gelukwenseheii, waaronder van andere plaatsen afkomstig, voegen wij ook gaarne hier de onze, hopende, dat de pa rochie van t). I.. Vr. Hemelvaart nog jaren lang den hcllzamcn arbeid van haren be minden herder moge genieten lol heil der Kerk en lot glorie van God. Amersfoort, 18 Aug. 't Is altoos een trei lend schouwspel, wanneer een pas-gewijd |iriesler voor het eerst hel II. Misolter op |i|cchtigc wijze ojidraagt Hedenmorgen, in de schoon versierde kerk van den II. Fran eisciis Xaverius alhier kon men daarvan getuige zijn. De WclUerw. Heer A. Th. Hamers had hel groote geluk voor de eerste maal als offerend priester het Altaar te be treden. Omgeven door een breede schaar van geestelijken, In tegenwoordigheid van een dicht bezette kerk, vol deelnemende familieleden eu belangstellende parochianen, droeg bij te hall lien in bovengenoemde keik het II. Otfor op. Als presbyter assislens fungeerde daarbij de ZecrEcrw. Heer J. L. M. Ilonrncmnn, jiasloor der parochie, als diaken de WclEerw. Heer A. J. J. M. Often, kapelaan te Hoogland, als subdiaken de Eerw. Heer A. C. Tuinbroek, als eantores de Eerw. Heeren II. Roijers S. Walters, en als cncrcmoniariiis de eerw. lieer H. Elliersen, de laatste vier Heeren Theologanten van het Seminarie. Na het Evangelie hield de ZecrEcrw. Pater L. van Beek, S. J.. de fccstprcdicnlic. Naar aanleiding der woorden uit de H, Mis; .Bidt broeders, dat mijn en uw offer aangenaam moge wor- n aan God, den almaclitigen Vader," wees er op, boe de priester vooral liet gebed odig heelt. Zoovelcn zullen tot hem komen, velen zal hij moeten zijn een .Vader", het tijdelijk en het geestelijk geluk zijner kinde- hchartigend. Zal hij dat alles echter kunnen zijn, dan is noudig, dat voor hem gebeden worde, niet alleen thans inaar ook de verdere toekomst. Duidelijk kon men opmerken, hoe deze eenvoudige, doch juiste het hart opwellend, ging tot het hart zijner hoorders. verheffende Orogoriaansch Te Dcum besloot deze schuoiic plechtigheid. Vermeld zij nog, hoe onder directie van den Heer P.J.Jos.Vrankcn zelf het zangkoor op zeer vcrdicnsiclijkc en talentvolle wijze diens .Missa Dccnna" daarbij uitvoerde. Amersfoort. De Amersfoortsche processie, die Maandag van hier naar Kevelaer vertrekt, zal worden geleid door den zeereerw. lieer L. A. F. X. Fock, pastoor der jiarochie van O. L. Vr. kerk alhier, onder mcdegelcidc van de zeereerw. heeren F. Koster, pastoor te Hoogland, G. A. Starink, pastoor te Har derwijk. de weleerw. heeren H. Akkermans, kapelaan der O. L. Vr. Kerk alhier, W. A. Rademaker kapelaan te Soest en A. Arends, kapelaan te Wageningen. De zeereerw. heeren J. L. M. Hoorneman, pastoor alhier, en F. X. Bult. pastoor te Barncvcld, zullen medegaan als pelgrims. Amersfoort. De Zeereerw. heer A. A. Brou wer. nog altijd knjielaan aan de St. Mnrtinus- kerk te Utrecht, doch door Z. D. H. den aartsbis schop reeds voor lang aangewezen ais pastoor der nieuwgebouwde R. K. kerk alhier, afwachting zijner defitieve benoeming Dins dag alhier aangekomen en heeft zijn intrek in do nieuwe pastorie genomen. De Bill. De feestdag van Maria Hemel vaart was een gedenkwaardige dag voor de parochianen vail den II. MichnSI. De Z.Ecrw. Heer pastoor J. A. W. Hnrbers vierd zijn zilveren priesterfeest. Op verzoek der |)arochinncii echter werd liet feest 16 Augus- Kcrkclijk gevierd. Alleen dient vermeld, dat liet Biltschc fanfarecorps des avonds een schilferende serenade bracht, waarna een der bestuursleden een welgemeend en harte lijk woord tot den zilveren jubilaris richtte. 's Zondags om 10 uur werd Zijn Z.Eerw. ouder klokgelui, voorafgegaan door een twin tigtal bruidjes het prachtig versierd kerkge bouw binnengeleid, terwijl liet koor een meer stemmige „Veni Creator" aanhief. Daarna werd een plechtige II. Mis met assistentie opgedragen. Na de II. Mis werd dooi het koor op verdienstelijke wijze een driestemmige „priestcrhuldc" van Andr. Ha mers den jubilaris toegezongen, waarna door alle luroehiaiien een jubellied werd aangc- In de pastorie teruggekeerd, had door de feestcommissie de aanbieding plaats van het prachtige kerkorgel, hetwelk door een mildeu gever en verdere parochianen den jubilec- rdcr ten geschenke werd gegeven. dng gaven, behalve de parochianen, vele vrienden en bekenden van elders den beminden herder blijk van hun belangstelling, door hein hunne geiukwen- selicn aan te bieden. Plaatselijke Berichten. Soest. Door de Verceuiging ter bcvordc- ug van hel Vreemdelingenverkeer .Soest ooruil" is een schrijven gericht tot do Directie der Ned. Centraal Spoorweg-Maat schappij. om de eerste Kam Socst-Bnarn de zomerdienstregeliiig ook tijdens den winterdiennt te doen loo|)cn. Niettegenstaande gebleken is. dat het vervoer gc- ndc de wintermaanden met van dien is om die eerste tram Ie handhaven, nil het verzoek toch voldaan bij wijze proef, zoodot de tram van 7.25 's morgeus Soest ook gedurende den a.s. winter diennt zal luo|)VU. week kwamen te Soest op twee Bulgaarsche toeristen, die por fiets een reisje om de wereld maakten. Iuiii levensonderhoud te voorzien door hen preiithrielkaaiten te koop aangeboden. waaro|i heiden waren afgebeeld, lu lief Fransch. Diiifseh eu Eugclsch droegen deze kaarten onderstaand opschrift Sloïan Jonr.iiikiifl en l'etre Ditmauotf, Bul- gaarsehe toeristen. I.cdcu der Hiilgnarsclic Veloeipedisleu Association en der Touring- Cluh de France op een wereldreis met de fiets door Europa en Amerika 1908—1909. Voor de controle hadden zij een boek met nikkelen Imnd, dat zij op de plaatsen liuiui-.T doorreis aan de postkantoren lieten afsteni|ieleii en aflucketicn. Gok hier aan het |iostkauloor geschiedde zulks. Deze week zullen aan den Vcenliiilzcr- weg bij den hakker van de Bccrenkamp en aan den Molenweg bij P. Schalx. brieven bussen worden geiilaalst, die op geregelde lijden gelicht zullen worden. Voor de bewo ners dezer buurten zal dit voorzeker groot gemak opleveren. Na afgelegd examen om te Utrecht op der. cursus aldanr voor llOOgcrcn rang worden opgeleid, Is met ingang van I Sep tember tijdelijk naar Utrecht overgeplaatst de brieven- en telegrambesteller J. Hiddinga. Zondag jl. zijn door den laatsten trein in de N. C. S. op den Achtereng nabij liet slation Soest een tweetal koeien aangereden, die op den spoorweg liepen, doordat daar over de weide passeerende personen ver zuimd hadden liet bek te sluiten. Een der beesten bekwam kwetsuren aan den kop, ilocli kon ten heen blijven. Het andere kreeg erge wonden en moest naar het station Soest vervoerd worden. De te hulp geroepen veearts hoopt het dier nog in leven te houden. De beide koeien hchooren toe aan den vee houder J. S. op Achtereng alhier. Donderdag 27 Augustus a.s. des voor- middags ten 10 ure vergadert de Raad dezer gemeente tot behandeling van de volgende punten. 1. Vaststelling der exploitatie-rekening enz. van de electr. centrale over 1907. 2. Vast stelling van de gemeente-rekening over 1907. 3. Aanbieding der gemeente-hegrooting voor 1909. 4. Vaststelling der instructie voorden gemeente-secretaris. 5. Regeling der jaar wedden, enz. van liet personeel der electr. centrale.' 6. Benoeming van een gemeente secretaris. 7. Benoeming van den Admini strateur der electr. centrale. 8. Opmaking van eene voordracht ter benoeming van twee leden van het college van zetters. 9. Rap port en voorstellen inzake belastingheffing met praeadvics van Burg. en Weth. 10. Me- dcdeeling van ingek. stukken, Baarn. Evenals op vele plaatsen kan m ook in onze gemeente en niet liet minst het Baarnsche bosch thans welke mate het eikenhout door „i is aangetast. Op verschillende plaatsen van de groene kleur der hinderen bijna niets te bespeuren, terwijl op and.re weer tal van twijgen allerminst aan haklio In het Oranjepark werd Dinsdagavond door de kapel van liet 5e reg. inf. uit Amers foort, directeur de heer G. Bikkers, concert gegeven. In den tuin was een lichting a giorno aangebrachtmen zou dus verwachten, dat een talrijke menigte dit concert bijwoonde, doch uit het handgeklap, dat na elk nummer weerklonk, viel op te maken, dat zich in het park slechts handjevol mcnschcn ophield. .Honderden wandelaars echter bewogen zich in de straten rondom het park, waar volop gelegenheid was om van de uitstekende muziek te ge nieten. De heer D. van Arkel. klerk der Poste rijen en Telegraphic Ie klasse, werkzaam ten postkantoro alhier, wordt met 1 Sep tember a.s. overgeplaatst Voor den wedstrijd bouquetten hebben zich reeds 75 deelnemers aangemeld. Gelijk men weet, maakt deze wedstrijd deel uit van de feestelijkheden, die ter gelegenheid van de tentoonstelling van Floralia aan de jeugdige plantcnkweekcrs gegeven worden. De Floralia-vcrceniging mag zich voortdurenden bloei verheugen. Dit jaar hebben zich ruim 100 kinderen meer aange meld voor de tentoonstelling dan bet vorige. De kosten der tentoonstelling houden met deze vermeerdering echter gelijken tred. Uit de gewone contributiihi kunnen alle kosten niet bestreden worden. Het Bestuur werd dezer dagen aangenaam een gift van 75 gulden van iemand, die onbe kend wenscht te blijven. Voor meer zulke verrassingen, al zijn ze ook niet zoo groot, houdt het bestuur zich aanbevolen. Blnricum. Een felle brand brak Dinsdag uil in het rieten dak van een huis, bewoond dc twee gezinnen G, L, en J. de G. De beide brandspuiten waren spoedig gerukt en gaven met ijver water, doeli aan redden van liet brandende perceel of den inboedel was geen denken. Men in zich dan ook voornamelijk bepalen lol scherming van de nahljzijndc panden, wat eene bewoner was verzekerd v< t tüXI bij de Jong Co. te Amsterdam, andere bij dcii/clfdcn voor f 1000. De v zekerde sommen dekken hij lange na r de geleden schade. Nnnrden. De lieer F'. M. Kosler behaalde Dinsdag te 's-Qravenhage de akte A. Moor- selina, d. van F. G. Kraaijkamp en C. Abel- Gerardus Theodorus Franciscus, z. J. Bcerlage en G. M. C. Smeets. Theodorus Jacobus Albcrtus, z. van J. V. Rijnbergen en W. M. Meijer. Eliza Jan, van J. E. van der Ven en G. Gcersinga. Willem Bcrtus, z. van j. Westerveld eu E. Baljun. Jacohus, z. van L. van Gastel en J. L. van der Heijden. Grietje, d. van H. Jckel en J. Huisman. Cornelia Pctronella, d. van W. Ruitenberg en C. van Gelder. Marinus, z. van J. lloff en P. Poorf. Egbert, z. van J. Schaaf en A. C. M. van Velzen. Jacoba Cornelia, d. van W. Schinkel en C. Woutersc. - Johanna Pctronella. d. van W. J. Gerritsen en G. Woc-rdman. Hendrikus Wilhelmus, z. van G. Pothoven en J. van Heesik. Ondertrouwd G. M. Arts en B. G. C. Iluurdeman. P. Voskuilen en E. Heinz. - W. Z. v. Dijk en W. E. Blokdijk. S. W. Melchior en G. M. de Vries. Gehuwd G. Bos en J. R. v. Dicrmcn. v. Gastel en G. J. Luit. Overleden M. H. Mcijcrink, 14 d. Visschcr. 71 j., wed. van A. Overhosch. H. Peeilkamp, 78 j., cchtg. van H. G. Vos. A. M. v. d. Wetering, w. J. dc Vos, I j„ wedr. van K. Speekhoven. W. Wil- mse, 7 j. G. Schut, 8 in. J. v. Wecr- >rst, 9 m. Gemeente Soest. Geboren Johanna, d. van P. v. d. Bremer en M. v. Hofslot. Hermanns Adriamts, z. hi J. v. d. Dijssel en W. v. d. Hoed. Overleden J. H. v. d. Bremer, 3 w. Gemeente Baarn. Geboren Hiltje. d. v. D. Brouwer en H. Meijer. Pctronella Arnolda Louise Maria, d. v. Mr. L. L. F. Audré de la Porte en F. A. B. A. Moll. Hendrik Jacohus. z.\v. G. '1. Tempelman en H. Frankcna. Willem. v. D. Bree en N. Radstok. Rijkje, d. v. Koops en D. W. Achterberg. Ondertrouwd: R. Kcppcl en 0. A. van Dicrmcn. M.J. Hennevelt en n. Deijs. Getrouwd E. Kruithof en A. M. Bongers. - W. van de Beek en W. Gerritsen. J. Willemsu en N. van de Grift. Gemeente Eemnes. Ondertrouwd: W. Vlaanderen en II. Kuiper. W. Tijken en G. de Wit. Getrouwd: T. .Majoor en O, v. Dalen. Gemeente Laren. Geboren Maria Jaeoba, d. van M. de Leeuw en M. Nijhoff Paulina Margaretlia, d. van E. van Aalsi en M. Hocbeke. Jo hanna Cornelia, d. v. C. Koster enj.de Wit. Getrouwd J. Fokke eu W. Hakker. Overleden I'. de Leeuw, I j. H. Roest, 60 j., wedr. v. G. Gieskcn. Gemeente Hilversum. Geboren Elisabeth, d. van I. de Leef en Wolf. Pieter Johannes, z. van K. M. A. J. M. E. C. Bcinond. - Wil- Agcntln voor den AincrafoortSbhcn R. K. VOLKSBOND. Zondag 23 Aug. te 12 uur contribulie zitting spaarkas. Maandagavond van linlf 9 tot half 10 u heelt liet Christelijk Bureau voor Arbeids recht zitting lil hel Volkshuis, Lijnmnrkt, Utrecht. I.cden van den Amcrl, R, K. Volks bond hebben daar vrij advies in zake de verschillende arheids wellen enz,, mits voor zien van liet contrihulicbockjc. BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 13 tot 20 Aug 1908. Geiioren Helena, d. van I. W. Schlich- tiug en B. J. M. Lcemrijsc. Cornelia Maria, d. van J. K. It. de Beaufort en L. E. de Beaufort. - Fredrik Julian, z. van A. M. Hnrtcrink eu II. W. Rccscr. - Alijda, d. van W. Romincrs en I. Aarlsen. Cornelia lles- lemijnlje Jannetje, d. van C jTwcej Khecnun. Grcia Madzy Dr.ves. d. X Uitterdijk en A. W. I.uikinga. Willem Jacobus, z. van H, Lalèhrc en P. v. Willigen. Gerrit Jacobus, z. van J. Meijer G. dc Heus. Everardus Johannes, z. B. Dankclschiju en E, Mosslnk. Oeer- dn Johanna, d. van P. E. Ruiter en J. Reijn. Gijshert Jan. z. van J. v. d. Vliet A. Hagen. Marinus Franciscus, z. van W. Hidma en H, M. Sterling. - Dirk. z. H. Koster en C. Husselt. Uerritje, d. van I. W. Calor en G. Bos. Jannetje, d. van v. d. Laak en E. van Doorn. Fredcrik .odewijk, z. van H. v. d. Linden en E. Brouwer. Hciltje Anneke, d. van W. v. Westering en M, C. E. v. d. Broek. - Tcunis. W. v. d. Heuvel en G. Melgcrt. Gerrigjc, d. van D. v. Lunteren en U. de- Haan. Hermanus, z. van C. v. d. Straten v. Kampen. Theodorus Thïmotcus, J. Bosnia en L. Zijlstra. ertrouwd: F. B. de Wallc en J. M Luijkcu Glashorst. J. v. Dijk en A. Ba- lar. J. Oostveen en I'. Vlaanderen. verleden B. R. G. Bourlcius, cchtg. J. C. E. Leembruggen. 70 j. - li- d. Klis, echtg. van W. v. d. l.ark, 68 j. d. Born, wed. van H. Schaap, 75 j. d. Hoedt, wed. van J, Meijet, CU j. •isc, 5 m. B. Rinkel, wed. van J. Glazemnker. 97 j, P. Segstroo, 1 j. J. H. J. ürob, 8 m. Gemeente Blnricum. Getrouwd J. Vos Jz. en de Graaf. Overleden s. Dooycwccrd. Gemeente Bussum. Geboren Johannes Wilhelmus Gijsbcrtus. van K. Klaver en M. C. üies. - Maria, Clothilda, d. van J. van de Gcijn en J. A. Rijners. Niculaas Leonardos, z. van II. Willard en E. van den Berg. Johannes Jacobus, z. van A. Klinker! en J. M. Knijpers. Ondertrouwd: II. Bcukema en E. v. Geffen. E, Bogaard en A. van Hlarlctim. Getrouwd: Schneider en C. m. Fel- derhof. L'. J. van Heek en I'll. B, Slall- uinun. -- H. G. van Nijkcrk en L. Nijenluii*. OVERLEDEN; Jllt. I', <i, Slbcrg, 50 j. L. W. C. de Jong, 15 m. 0. Hoogeiidoorn, 4 w. - P. II. Kuizcndanl, 13 j. Gemeente Naarilen. Geboren; Johannes Gcrardus Wilhelmus, z. van 1.. Til. v. Beugen en S, C. l-'esser. Jan, van W. J. Klinkenberg eu U. Striker. Hermanus Jacohus, van II. Post en E. Krlinen. Ondertrouwd J, van Oostveen eu G. Halve. Getrouwd A. üijs en A. G. Kruljswljk. Overleden: II. Kuijzendaal, cchig. van M. Vos, 73 J. Gemeente I longlaml. Geboren Geurtje, d. van J. Boiturhlom en W. van den Heugel. Marinus. i. van C. van Valkengoed en J. van de Bell. Ondertrouwd: L. van Ginkcl en A. van Wlllfgcnburg. Overleden J. M. Tolboom, 3 mud, Gemeente Hoevelaken. GEBOREN; Geertje, d. v. C'. vanSoereneu W. Tlggclaven. Gemeente Nijkcrk. Geboren Elisabeth, d. van R. v. Rensc- lanr en A. v, Veluw. Ruintje, d. van K. Bast en A. v. d. Beek, Ondertrouwd: G. v. 'I Hazovcld en K. Schipper. F. v. d. Brink en J. Cozijnscn. Gehuwd: II. Kuijl en I'. Davelnar. - J.v. Malenstein en G. v. Plaggenhoef. OVERLEDENS. II. Bokkers. 10 m. - T. v. d. Brink. 27 j. Gemeente Barncvcld. Bevallen W. Bruinvkool, geh. Schut, z. T. v. Duinkerken, geb. Bruuekreel. z. J. Mosterd, geb. v. Voorst, z A.Jansen, geb. Schotsman, d. J, B. Docst, geb. litir- gcriug, H. v. Ruler, geb. Bruiuekreeft, i.

De Eembode | 1908 | | pagina 5