BUITENLAND. De afgevaardigde voor hel departe ment Giroiide. de heer du Perier de Larson, die de regeering steeds tot steun was. is dezer dagen in oprechte christelijke gevoelens overleden. De „Nouvelliste de Bordeaux" deelt daar over het volgende mede: Twee malen, den zesden Augustus en den dag voor zijn dood, ontving hij met groote godsvrucht de H. Com munie. In het hijzijn van talrijke aan wezigen, herriep hij zijn vroeger leven en vroeg vergiffenis voor al de ergenis, die hij gegeven had. Hij zeide, onwaar dig Ie zijn den God, Dien hij zoozeer beleedigd had. te ontvangen, maar hoopte alles van Zijne barmhartigheid. Tenslotte zeide hij het te betreuren, dat de mannen der politiek, wier ver derfelijke raadgevingen hij had opge volgd. niet bij hem waren om getuigen te zijn van zijn terugkeer tot God. Twee uren voor zijn dood dicteerde hij een schrijven aan een anti-Katholiek minister, waarin hij nogmaals getuige nis gaf van zijne gevoelens van berouw en levendig geloof. Volgens de Bürsenzeitung heeft mi nister Stolypin den president van de Rijksdoema Cltomjakoff medegedeeld, dat de geruchten omtrent een ophef- ling van de Docma van allen grond ontbloot zijn. De regeering houdt zich integendeel bezig met uitwerking van wetsontwerpen op hei plaatselijk zelf bestuur en de vrijheid van drukpers, die in de aanstaande zitting zullen worden ingediend. Onder den titel „Katholieken onder de Russische aristocratie" wordt in de „Kolii. Zt." melding gemaaki van de bekeering tot liet katholicisme van prins Bjeloffelski-Bjeloierski. adjudant van den Tsaar. Een tante van dezen offi cier ging te Rome eveneens tol het katholicisme over. Leden der prinse lijke familie Galizin, Gagarin, Sayn Wittgenstein-Berleburg e.a. omhelsden niet alleen den katholieken godsdienst, doch sommigen hunner traden ook in de Sociëteit der Jesuïeten. In de voor name kringen der Russische hoofd stad vindt men tal van Katholieken, door wier milde giften onlangs een nieuwe katholieke kapel is gebouwd. BELGIË. De Senaat nam Woensdag het verdrag tot naasting van den Kongo door België aan met 63 tegen 24 stemmen en ver-' volgens de koloniale wei met 56 tegen tegen 22 stemmen. ENGELAND. Zooals gevreesd werd, zijn te Glasgow bij gelegenheid van het bezoek van den nrins van Connaught, die duizend kin deren der schoolbaialjons kwam inspec- teeren, onaangename gebeurtenissen voorgevallen. Poon het rijtuig voor het stadhuis stilhield, zongen de socialisten hun lied „The Red Flag"' (de roode vlag) en jouwden den prins en dè autoriteiten uit. „Hoeveel kost die sigaar, die je daar rookt V" riep er een, en een ander volgde hem na, gillend: „Zeg, wat heb je vandaag gegeten Van andere zijde luidde het „moorde naars!" De politie heeft toen het plein schoongev eegd. Toen een uur later de muziek liet volkslied speelde, nam bijna niemand den hoed af, en nauwelijks verstomde de muziek, of „The Red Flag" werd uit volle borst door het volk aangeheven. Deze manifestaties zijn het gevolg van de met den dag verergerende ellende onder de volksklassen te Glasgow, maai de toestand zal er waarlijk door zulke middelen niet op verbeteren. Ook in Engeland komt men tot eene kalmere beoordeeling van Duitsehland's optreden in zake Marokko. De Standard zegt o. a„ dat wanneer Frankrijk zich beklaagt. Duitschland goeden grond heeft te wijzen op het Fransche partij kiezen in den strijd tussehen de twee- sultans en de vertraging in de erken ning van Abdel-Aziz nederlaag. Een bericht uit Londen meldt, dat men aldaar in hof- en diplomatieke kringen meent te weten, dat Koning Edward en zijn gemalin gedurende de laatste week van Januari 1909 naar Berlijn zullen gaan. Zij zullen er vier dagen blijven en den vijftigsten ver jaardagvan keizer Wilhelm medevieren. TURKIJE. Wat reeds meer ondervonden is. ondervindt men ook in Turkije. Het blijkt thans, dat de grootste moeilijk heden, waarmede de Jong-Turkcn te kampen hebben, liggen in hel absolute gebrek aan cenigc ontwikkeling en. kennis, betrekking hebbende op al wat staat en staatsinrichting is, bij een aanzienlijk deel der Aziatische bevolking van het Ottomaanschc rijk, dat geens zins in staat is de beteekenis van de politieke omwenteling te begrijpen. Hetzelfde geval doet zich voor bij de bewoners van Noord-AlbaniC en de Moslims, uit de afgelegen districten van Macedonië. Er bestaat gevaar, dat de onwetende Mohammed,i.iiische bevolking, die van nature vredelievend is en gehoorzaam, door reactionairen wordt opgeruid. Het Jong-Turksche comité heeft, omdat te voorkomen, zendelingen uitgezonden, om de be volking op de hoogte der dingen te brengen. De Turksche bladen bevestigen het bericht, dat alle ministers en hoog waardigheidsbekleders van den ouden staatsvorm uit hun gevangenschap ont slagen zijn. Binnenland. Het Eucharistisch Congres. - Het Eucharistisch Congres Ic Londen bclool'l een schitterend succes Ie zullen heb ben. In het begin dezer weck waren reeds nicer dan 7UOO Congres-kaarten genomen, terwijl met 't oog op de groote plechtighe den in Westminsler-kalhedraal morgen. 13 September, zoowel uil Parijs als in Engeland en uil verschillende streken van Ierland extra- treinen zullen loopen. -Naar het Centrum meldt wordt door den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. H. van de We tering het EucharistlSi h Congres bijgewoond. Z. D. II. is vergezeld van Mgr. Dr. A.C.M. Schacpman, President van het Seminarie Rijscnburg. Po f. E. A. v. Hinsbcrgh en zijn Secretaris den Z.Eerw. Heer J. A. J. ter liecrdt. Verder zijn een groot gelal Nederlandselie priesters ten Congrcsse aanwezig, waaronder de Z.Eerw. Heercii P. Mag. I- J. P. O. Van Enen. Regent van het St. Monieakloosler te Utrecht. Prof. J. E. M. Holtei, van het Semi narie te Ciilcnborg, P. Verhoeven, directeur en Dr. J. P. Ie Blanc en A. van Hapert. pro- lessoren van het Seminarie iiaaren. ue pro fessoren van liet Klein Seminarie re St. Mi- chiels-Ccstel C. Pompe en j. M. Eijckcn en voorts vele parochie-geestelijken. Het Katholieke Nederland is te Londen Hink vertegenwoordigd. Oe Staten-Genaraal. De opening van de gewone vergadering der Staten-ücncraal zal 15 dezer door de ministers, als commissie vanwege H. M. Ue Koningin, plaats hebben. De gewone stoet, welke de koningin op haar weg naar het Binnenhui en terug om geeft, zal dit jaar achterwege blijven. De ministers zullen zich in galarijtnigcn van liet Hof, voorafgegaan etl gesloten door pelotons huzaren, van hel koninklijk paleis naar het gebouw der Tweede Kamer begeven door de Hoogstraat en langs het Buitenhof etl terug over den Vijverberg. Personeele belasting van motorrijtuigen. Ingediend is een wetsontwerp tut heffing van personeele belasting wegens molorrij- Volgens dii wetsontwerp zal aan de grond slagen voor de personeele belasting een zevende, wegens het houden van motorrij tuigen. worden toegevoegd. De belasting volgens dezen grondslag wordt geheven van ieder, dit een mutorrijluig bezit of voor lan ger dan 2(1 dagen de beschikking er over heeft, onverschillig of dit in het laatste ge val al dan niet steeds hetzelfde is. riten belasting wordt geheven van mo torrijtuigen. door publiekrechtelijke lichamen gehóuden, gebruikt voor vervoer van goede ren ui voertuigen alleen of deel uitmakende van een handelsvoorraad, terwijl de belasting voor wie de auto's uitsluitend in zijn hudrijl gebruikt, wordt gehalveerd c-u voor wie ze uitsluitend of hoofdzakelijk verhuurt, tot een vierde verminderd. De belasting bedraagt voor motorrijwie len voor I persoon Ifi, voor méér dan een persoon (met aanhang oi vooi'spanwagen dus) tb en voor automobielen van 130 lot f230. afhankelijk van het aantal paarde-krachten, terwijl liet voor alle automobielen, voorzien van een vlcctiomotor, f IM) bedraagt. De opbrengst tengevolge van den nieu wen aanslag is op f SU,000 te schaften. de vermindering van den grondslag voor meu bilair wegens het daaruit wegvallen der automobielen op f 30,(KA>, dus de netto-op brengst dezer nieuwe belasting op 150.000. Alyemeene Bond van R. K. Kies verenigingen in Nederland. De vergadering ter behandeling van het kicsrechlvraagstuk zal gehouden worden op Maandag 28 September a.s.. des voormiddags te twaalf uur in een 'der zalen van hel ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. Plaatselijke Berichten. Amerstoorl. Naar wij vernemen is op de statuten der Amcrsfoortsche Verccniging tol bestrijding der tuberculose de Koninklijke goedkeuring verkregen, terw-ijl haar nog voor dat dienstjaar is toegezegd een Rijks-subsidie van f6UI. De officiecle opening van het nieuwe gebouw der Amcrsfoortsche Industrie- en Huishoudschool in tegenwoordigheid van ginundigden Is bepaald op Dinsdag 15 Sep tember e.k. des namiddags te 2 uren. Voor bezichtiging dcrachool wordt belangstellenden de gelegenheid aangeboden op Woensdag IG en Donderdag 17 September, telkens des namiddags van 2 tot 5 uren. - In Augustus werd aan hel postkantoor Amersfoort en de daaronder ressorleereude hulpkantoren ingelegd hij de Rijks Postspaar bank f 3001 UW en daaruit teruggevraagd 130037.06. Het laatste' door hel kantoor uitgegeven boekje draagt hel nummer 14018. De voorzitter van den R. K. Volksbond, de heer W. G. Klomp heelt voor de socië teit „Verc-eniging" een ledenlijst vervaardigd, die een fraai stuk werk mag hee-te-n. De eigenlijke- naamlijst is omgeven door een keurig met de pc-n geteekende-n rand. Bovenaan rechts en links de voor- en de achtergevel van lie-i nieuwe societeits-ge- bouw: in het midden twee in elkaar grij pende- handen als ziuuc-hccld der Verccni ging van de vroegere sociëteiten Philhar monic en Unitas, ge-dekt door een Valk. Onderaan in 'I midden een bijzonder fraaie afbeelding van den Hot in zijn ouden toe stand o.a. met het voormalig Stadhuis, gc- llankvcrd door de wapens van Amersfoort en Nederland. Links en rechts e-mhlenicn van Kunsten en Wctcnschappc-n, llande-l en Nijverheid. Een zeer nette omlijsting is vervaardigd door den heer L. J. Hemels, alhier. Dinsdagmorgen viel in hel kamp bij Zeist een veldartillerist van zijn paard, doch gelukkig zonder ernstige gevolgen. Per bran card werd hij naar I-el hospitaal alhier ver voerd. Maandagavond hield de vcrceniging „Amersfoortsche Vrijwillige Brandweer een druk bezochte ledenvergadering, waarin de oude verccniging werd onthouden en aan stonds een nieuwe onder denzelfden nnnm gevormd, waartoe velen al* lid loclraden. Het Bestuur werd saamgesteld uit de hcereii: G. van Dorsscn, voorzitter; W. van den Donker, oiider-vooizlltcr; J. W. van Achterbergt), penningmeester; B. Brom en J. II. Donallt. commissarissen. Bij het afbreken van het huis .aan den Grooten Koppel, vroeger bewoond door de familie Van Huc-tzelaar. werd een viertal hommen gevonden van kogelronden vorm met de oortjes er nog aan. welke ten ge schenke zijn gegeven aan Ue Oudheidkundige verecniglng „Flehitc". Het bouwen van een paviljoen, een school en een ziekenbarak op „Groot Emails" hij Ernteloo is opgedragen aan den heer T. van iloogcvcst, die met 119.15b laagste inschrijver was. Maandagmorgen had op de spoorbaan tussehen den Grooten Koppel en den Hoog landse hen weg een vrecselijk ongeluk plaats. De 73-jarige G. van Empclen, tuinier, wilde zich over de lijn begeven eu merkte niet op da', trein 907, die 9.56 uit de richting Apel doorn passeert, naderde, met het droevig gevolg, dal hij door den trein gcgrc|)cn cn onmiddellijk gedood werd. Het ontzcheud verminkte lichaam werd naar het R. K. kerk hof alhier vervoerd. Ingevolge iiel besluit tol tijdelijke ver sterking der leerkrachten aan de openbare Lagere scholen, in de jongste Raadszitting genomen, zijn tijdelijk werkzaam gesteld: aan de Jongensschool mej. A. G. de Jager, aan de school Beekstraat mej R. G. Over boek en aan dc school Puntcnburgerlann de heer P. j. van I.oo. Zondag hield dc R. K. Volkshond eene vergadering, welke door den waarncmcndcn voorzitter, den heer i). J. Huurdcntan geleid werd. Door den ccrw. Adviseur werd ven nieuw lid, onder een hartelijk woord, waarin Z.Eerw. wees op dc verplichtingen der leden, geïnstalleerd. Daatop aam dc voorzitter der commissie voor dc feestviering op Koninginnedag het woord om dank te brengen aan allen, die zoowel geldelijk als op eeltige andere wijze de commissie hadden gesteund, waardoor zij in staal werd gesteld met een allegorische voorstelling van den „handel" aan de oploeht le kunnen deelnemen, waarmede een zon eervolle onderscheiding (een groule zilveren medaille) verworven was, Deze wcr I daar op onder sehelterende fanfares aar' hel bestuur overgereikt. lil de commissie van redaelie voor de a.s. regleinents-herziening werden hij eerste stemming gekozen de heeren J. v. Kartelen. P. J. F. Dieges en Joh. v. Noorl. Besloten werd, dat iu dc volgende vergadering de af gevaardigde bij het bureau van arbeidsrecht een uitvoerige verhandeling van het werken van dit lichaam zal geven. Aan het slot van de Vergadering werd bekend gcmaakl, dal leden, die wijzigingen in liet reglement wen- schen voor te stellen, dit schriftelijk kunnen doen tot uiterlijk 20 September. Deze voor stellen jnoeten gericht worden aan het be stuur van den bond. Op den Leusderwcg overkwam Dinsdag avond den voerman van S. het ongeval door uiisslappvri onder zijn wagen te ge raken. met hel gevolg, dat een zijner arnten ernstig werd gekneusd. - Aan deCcntralc bolcrmijn werd Woens dag aangevoerd 4595 Kilo fabricksbotcr onder Rijks-controle. De prijs liep van f I.U5 lot f I.2H. Burgemeester en Wethouders van Amcrsloort hebben bekend gemaakt, dal het ja.irlijkschc onderzoek van de verlofgangers der Landweer in deze Gemeente zal worden gehouden op Maandag Zt November in dc kazerne van hel 3e bataljon 5c regiment infanterie, dos ochtends te 9 nur voor de lichting I90l> eu des middags le 1 uur voor dc overige lichtingen. Naar wij vernemen, zijn in zake het Artieldscuntracl aangewezen als gedelegeer den van „Patrimonium" li. Priem t-n van den „U. K. Volkshond" S. Kraan. De „Chr. Nat. Wcrkmans Bond" wees nog geen ver tegenwoordiger aan. - De heer N. de Bruyn. onderwijzer aan de school voor Chr. Nationaal onderwijs hier, is in gelijke betrekking benoemd aan de Prins Maurils-school Ie Rijswijk. Mej. J. E. Onnckcs is tijdelijk benoemd lot onderwijzeres aan dc Ooslerschool te l.eusden. Woensdagavond a.s. zal de Ver ecniglng „het Groene Kruis" vergaderen in de Roshaijert te Hnmersvold, en zalDr. Vis- sclter aldaar een lezing houden over het doel der Vcrceniging. Het Bestuur heelt aan alle ingezetenen van Lensden cn Stoutenburg, die rog geen lid der Vcrceniging zijn een uitnnodiging gezonden, deze vergadering le willen hijwonen, om le traclilcn door nadere kennismaking hun medewerking te verkrij gen, c-u zoodoende Ie kinnen tut een Groene Kruis ten dienste van alle ingezetenen van Lcusdc-n en Stoutenburg, zijnde dc- oorspron kelijke bedoeling van de oprichting. Acbtcveld. Naar aanleiding van ccnige vragen heeft het bestuur van dc R. K. I.ecsb. hel tijdstip der opening bij andere jaren vervroegd en thans bepaald op Zondag 13 Sepl. op 't gewone uur. Gedurende den alge- loopen zomer zijn er weer verschillende niettwc- werken aan deze reeds groote verza meling toegevoegd. Voor dc aid. A zijn eeltige nos. aangeschaft van verschillende schrijvers, waaronder ook het overal zoo gunstig ont vangen en als hoogst boeiend aangeprezen werk „Drie" van Mej. Vetter (uitgave van Fulura Leiden.) Voor de aldcc-ling B. (Ge schiedenis) zal binnen niet al te langen tijd een hoekje verschijnen, dat voorzeker bij ieder inwoner van Aehleveld de aandacht en be langstelling zal gaande maken, 't is een werkje, dat de kerkelijke geschiedenis zal bevatten van Aehteveld verzameld door den Wel.Ecrw. Heer II. W. van Soest destijds Kapelaan te llatncrsvcld. Dat dl! in de ronde een zeer drukke post zal hebben lijdt ge-en twijfel. Ter aanvulling der tijdschriften is (bene vens andere toegevoegde) ingclcckciid op „De K: Ih. Missiën". Een belangrijk en tevens geïllustreerd tijdschrift dat ons een uiige- breiden blik doet werpen op den arbeid der Eerw. Paters der verschillende Missiën. leder die belang stelt om den Missionaris van uit dc verte op zijn moeilijke reizen te- volgen in gedachten, zal dus in hel vervolg van het nieuwste- op dit gebied kunnen ken nis nemen. Ook verdient nog melding ecu prachtwerk (met platen van Rome) hel Leven van II. Paus Leo XIII door F. J. Poclhckkc. Pr. Dit bock zal c-chlvr door zijn groot for maat cn ruimen inhoud wel meer zeer aan- daehtigc lezers vragen. Het zij dus aan ieder duidelijk, dat hier stilstand geen achteruit gang is geweest I Dat toch een ieder naar vermogen bijdragen om de Kalh. pers in ai haar geledingen te steunen. Mocht nog iemand zich willen abonneer en op een Katli. blad hij geve zich aan ons op! Want Katli. lectuur verdient ons aller mede werking. Waarom inc-t ons geld steeds dc- ons tegenstrijdige pers gesteund? De Kath. pers is hel machtsmiddel te noemen, alleen in staal om een dam op te werpen tot slui ting van den stroom tegen geloof cn zeden, die de wereld van onzen tijd als ware dreigl te verzwelgen! Mocltl de R. K. Bib. vcrmogc-n het groote doel een weinig naderbij te komen dan zal voorzeker het doel zijn hc-reikt van den Wel.Ecrw. Heer Brc-nninkmcijcr, die voorde oprichting zooveel heeft gedaan, c-u van liet tegenwoordige Bestuur. Op het Zaterdag den lliden Maart j.l. te Uticcht gehouden exantcn tut onderzoek van het rationeel uitoefenen-van het hoef beslag, is deze week, Dinsdag 8 September, ccn zeer eervol diploma uitgereikt aan onzen dorpsgenoot, den heer D. v. d. Kouy. Knrnevcld. Door den Kuning van Pruisen is o. ut. aan onzen geachlen Burgemeester, den heer W. baron van; Nagelt, geschonken het ridderkruis 2e klasse der Koniuklijkc- Kroonorde van Pruisen. - De vaste goederen van wijlen de erven Schilt, geveild door Notaris van lleuvcn, zijn aangekocht als volgt: no. I dc „Innnenkamp," door Lfcftlnk, voor f313»; no. 2 „de Houi- kamp," door M. J. Knottenbelt, voor 13930; door J. Broekhuis, voor f 1000 en de massa der perceelc-tt 3 eu 4 van het zelfde no., door M. J. Knottenbelt, voor f9U0. - Op de Donderdag alhier gehouden Schapenmarkt waren 2650 stuks aange voerd. Ilatnc-ls golden 115 ft f 17, ooien 18 ft f II cn lainmcrc-ii 110 ft (13. De handel ging iels vlugger dan dc- vori- Apetdoorn. Vermoedelijk door zelfontbran ding ontstond Dinsdagavond ongeveer Huur brand op den zolder van hel ketelhuis van de papierfabriek de Eendracht, der firma van Gelder en Zonen alhier. De zich daar bevindende motor is vernield, doch daarbij is hel gelukkig duur s|ioedige hulp gc-hlc-vctl. Blaricum. Woensdagavond is aan de To- reulaan alhier, door dc laatste tram uil Huizen, een datnc- uit Amsterdam, die aldaar op be zoek was, overreden. Dc ongelukkige strui kelde hij liet oversteken der rails, met liet ge-volg, dat de machine haar beide beenc-n even boven den voet afreed. Dr. van Lummel uil Laren verleende de et-rslc geneeskundige hulp, waarna zij naar dc- R. K. Ziekenver pleging te Hilversum werd overgebracht. Ingezonden. Geachte Redactie. door zich aan eene bijdrage in do gc-incenlc- huishouding te onttrekken. Ik zal 'Li'ilvc mijne stem niet uitbrengen op den hce' Hartman. Zulk een brutale 'aanval tvge-u dc-n af- tredenden Wethouder acliltc liet raadslid Top zeker nog noodig om dc raadsleden aan te moedigen te stemmen in zijnen geest. En dat moet dan heclen zijn slem inotivcerc-n, oin „een beschuldiging te voorkomen, also! het een persoonlijke kwestie is." Wat dan wel gezegd moet worden om persoonlijk te zijn V Dat woordenrijke raadslid schijnt zijn eigen woorden niet eens tv verstaan. Om zijn plan Ic- doc-n gelukken cn zich steun te verzekeren moest dc- aftredende- wethouder, de heer P. Hartman, die zijn taak als zoodanig verscheidene- jaren met eere- heeft vervuld, op zoo'n krenkende wijze worden aangevallen. Ongetwijfeld bcgtc-cp het zijne slem motiveerc-nde raadslid, dal de zoo huogiioodige eenheid onder zijne katholieke dorpsgcuoolen door niet-hcrkic- zing van den heer Hartman gevoelig zou geschaad wordenom uu die waarheid te vc-rdringen moest zeker oen persoonlijken aanval dienen van zoo gering allooi. Na dc- stemming, die- hij herstemming den aflredendc-n wethouder met één stc-m in dc minderheid bracht, werd de kroon op hel werk gezel. In plaats van den Voorzitter, nam het raadslid Top. die zijn vreugde blijk baar niet bedwingen kon, iict woord om den nic-uwgekozen wethouder geluk te wcnschen. Het verslag in bovengenoemd blad zegt daaromtrent Na de benoeming wc-nschl het lid Top den benoemden Wethouder I'. v. den llrecmcr geluk cn zegt. dat hij lic-m als Heemraad in 't Waterschap Soestervec-n heeft leeren kennen nis een ijverig en onpartijdig lid, van welk Waterschap spr. voorzitter is. Wel een heel zonderlinge gclukwcnsch, waarvan hel alleen jammer is, dal hei raadslid Top zich niet nader heeft uitgesproken. Dc nicuwge-kozen wethouder wordt hier voor gesteld als ccn onpartijdig lid van ecu Water schap inoet dat nu betec-keuc-n als in tegen stelling met den heer Hartman, die als wethouder wel partijdig zou zijn geweest Dan behoort bewijs geleverd. Is dat echter nic-l zuu bedoeld, waarom dan hier hel „onpar tijdig" uitgespeeld En waarom niet vci- klaard in hoeverre onpartijdigheid in 't Waterschap Soeslervceti le pas komt Nog zij opgemerkt, dat bij benoeming van een Wethouder toch alleen le hcoordc-c-lvn valt hoe dc- persoon als raadslid zich kunnen deed. 01 moet uit de woorden van het raads lid Top worden afgeleid, dat het heemraad schap in 't Waterschap Soestcrvcen dat er als bij de haren werd bijgesleept een mooie gelegenheid is geweest om rnnds- zittinkje te spelen, en dat daar het plan van het raadslid Top in hoofdzaak is vast gesteld V De vragenreeks zou aog aanmerkelijk kunnen worden uitgebreid, doch ik sluit te thans met den hartgrondigen wensclj. dat in geen enkelen gemeenteraad het stuitende voorbeeld, door het raadslid Top gesteld, worde nagevolgd. Het zal wel ounoodig worden geacht er verder op te wijzen hoezeer het te betreuren is, dat een man als de heer Van den Urecmcr zich geleend heeft lot een zoo laakbaar bedrijf als in den Sovsler geme ente raad I Sept. II. is afgespeeld. De heer P. van den Brccnter had ook moeten bedenken, dat een verkiezing tot Wethouder eervoller moet geschieden, wil men als zoodanig aanspraak maken op dc achting van liet publiek. Ten sloltc nog deze opmerkingDe insi nuatie „totale onkunde" in zake gcmcente- flnaiitiCn door hel raadslid Top den lieer Hartman toegeworpen, zal wel voornamelijk doelen op de belastingkwestie in dc raads vergadering van 27 Aug. behandeld. Maar niet minder dan 5 raadsleden sleindcn met den heer Hartman tegen liet voorstel Wilkens c. s., dus dezen treffen mede het verwijl van totale onkunde, waartoe ook behoort de nieuw gekozen Wethouder, dc- heer I'. van den Hrccmvr. Heeft liet raadslid Top daaraan niet eens gedacht 't

De Eembode | 1908 | | pagina 2