AANBESTEDING. medegedeeld en dat de Keizer tijdens de manoeuvres In Elzas-Lotharingen door den troonopvolger, aartshertog Frans Ferdinand van de plannen der regeering van Onstenrijk-Hongarije niededeeiing heeft ontvangen. De industriëclc crisis in Duitscliland neemt bedenkelijke vormen aan. Ook de fabrieken van Krupp, de grootste industriScle onderneming in Europa, hebben te lijden onder de al- gemeene malaise. Iedere week zendt sedert een maand de directie 1500 A 2000 arbeiders weg en vermindert bovendien nog de arbeidsuren. Vooral de afdeelingen voor het vervaardigen van kanonnen en pantsers voor oorlogs schepen hebben gebrek aan opdrachten. Voor vredesvrienden is dit natuurlijk een goede tijding. Maar in het Rulir- bekken wordt de toestand er steeds hachelijker door en de armoede staat voor de deur In de commissie voor buitcnland- sclte zaken voor de Hongaarschc de legatie heeft de minister van Buiten- landschc zaken, Aehrentha! verklaart, dat de inlijving van Bosnië en Herzc- gowlna noodig was ten einde aan de bezette provincie grondwettelijke in stellingen te kunnen schenken en ook was ze noodig in het belang van de buitenlandsche staatkunde der Donati- monarchie. Wij willen ons nu onvoor waardelijk houden aan het beginsel van non-interventie, zeide hij; wij willen de- legende. dat wij op gebiedsverovering uit waren, te niet doen. Wij wenschen Turkije een nieuw tijdperk van voor spoed en welvaart en wij twijfelen niet of men zal ook in Krmstantinopel we ten te waardeeren de verzekering, dat onze vriendschap, voor Turkije van zoo veel belang, bewaard zal blijven. De minister wijst op de noodzakelijkheid om met kracht te antwoorden op de ongunstige en onwelwillende beoor deelingen. die de handelwijze van Oos tenrijk heeft gevonden. Onze handel wijze was de natuurlijke ontwikkeling van den wettigen toestand, die in 1878 in 't leven geroepen is. Wat Turkije betreft, kon men zeggen, dat de vorm uit het oo verloren is. maar men kan niet spreke van matcricclc verliezen. Wij hebben aan Turkije belangrijke rechten teruggegeven. De minister her innerde aai eenige bepalingen van hel Bcriijnsche verdrag, met name aan de artikelen betreffende In recht van Oostenrijk-ll uigarije nm garnizoenen te houden i" liet saudjak Noviha/ar. De miiiist' eindigde met te zeggen, dat de opent,,. meening in Hongarije altijd een uitbreidingspolitiek heeft goedgekeurd. Hij wachtte met volledig vertrouwen de beraadslaging van zijn exposé af. De commissie heeft de begrooting aangenomen met algemeene stemmen, na haar vertrouwen te hebben uitge drukt in de buitenlandsche politiek van de regeering. Do Balkan-quaestie. Reuters Agentschap te Londen bracht Woensdag de tijding, dat de Fngelsche minister van Buitenlandsche zaken en de Russische minister Iswolski hel eens waren geworden over de nood zakelijkheid van een Furopeesche con ferentie. Hun onderhoud heeft geleid tot wegneming van enkele moeilijk heden, die er bestonden. Dit bericht werd nader uit Konstan- tiiiopt! bevestigd. Volgens een officieel bericht van daar gaan de mogendheden accoord in zake het beginsel cener conferen tie, met uitzondering van Oostenrijk, Hetwelk nog niet antwoordde. Duitscli land aanvaardde het ontworpen pro gramma onder restrictie. De Temps meldt, op grond van door het blad ingewonnen informaties, het volgende betreffende een Franseh- Duitsche overeenstemming inzake de Oosterschc kwestie. De overeenstem ming van opvattingen, welke hestaat tusschen Frankrijk en Duitscliland, geeft recht te hopen, dat het kabinet te Ber lijn zal Instemmen met de wijze van optreden, welke op het oogcnblik wordt overwogen door de regeeringen te Parijs, St. Petersburg en Londen, in een geest, die zoo welwillend mogelijk is ien opzichte van hel liberale Turkije. Ook Turkije wil geen oorlog. De Turkschc gezant Ie Parijs heelt aan den Temps bevestigd, dat Turkije vrede wil. liet neemt wel eenige militaire maatregelen, maar heeft geen plan tol ccnigcn aanval. ITALlfi. Uit Rome werd geseind, dat de H. Stoel zich bezig houdt met de gebeur tenissen in Servië. De Roomsch-katho- iieken worden in Servië door het Oos- teiirijksclie gezantschap beschermd, waarom men hen van voorliefde tot Oostenrijk beschuldigt. Indien de Oostenrijkschc gezant ver plicht wordt. Belgrado Ie verlaten, vreest ntcn in de Vaticaanschc krin gen, dal de toestand der Servische Katholieken critiek zal worden. Te Napi' is weer bewijs geleverd, dat staken en revolutie veelal hand aan hand gaan. Alle werklieden iu de metnnl-iudus- trie daar, ten getale van 20,(XX). zijn in staking gegaan, om de eischcn van de werklieden van de groote melnal- fabriek van Silvesteri te steunen. Vrij dag hebben de stakers, geleid door de leiders der vakvereenigingeli, ern stige ongeregeldheden gepleegd. Zij kwamen in botsing met de troepen. Zij verbrandden een groot aantal tram wagens. om aldus het personeel te noodzaken den arbeid neer Ie leggen. Binnenland. Staten-verkiezing. Ter voorziening in de vacature in de S'rov. Stalen voor hel kiesdistrict Amersfoort, ont staan wegens hel overlijden van den lieer C. Th. van Heek. is door de Gcdcp. Staten dezer provincie bepaald: dal de verkiezing lil hel kiesdistrict Amersfoort zal geschieden op Maandag - November a.s, lie stemming voor deze verkiezing zal plaats hebben op Donderdag 12 November a.s. en de licistcmmiug. zoo noodig. op Dinsdag 24 November d.a.v. Dt. Kuyper gekozen tot lid der Twoede Kamer. In hel kiesdistrict Sneek is Dinsdag nlli- cicel als eeuig candidaat voor de Tweede Kamer gesteld dr. A. Knyper. die derhalve gekozen Is verklaard. Ook te Ommen is Dr. Kttyper gekozen met ccnc meerderheid van lOOü stemmen. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. De heer I. M. de Haas. onlangs aan de Gemeentelijke univcrsteil van Amster dam tot arls bevorderd, prOlüOVd rdc niet lof Ie (ient tol doctor in de genees-, heel- en vcr- Door tic Nederlandsche patronaten is een huldeblijk gezonden aan Z. H. Paus Plus X. De opdracht gaat vergezeld vail de namen der beschermelingen en is van den volgenden inhoud Heilige Vader. De jubeldagen van den Vader zijn de vreugdedagen Zijner kinderen, en zij benut ten die dagen om van hunne oprechte dank baarheid en innige Helde getuigenis te geven. Zulk een dag brengt ons het Gouden Pries terfeest van Uwe Heiligheid, dat ons dank- b.tai stemt tot God, voor al hel goede loj Zijne glorie en tot heil der wereld door Uwe priesterlijke bediening zou voortreffelijk ge- Mamtcn. uitstekend door deugden en ge leerdheid, tijk aan verdiensten voor Kerk en maatschappij, konten U huldigen op Uw feest, en dit doet ons hart goed. Maar wij weten dat de Vaderlijke goedheid van Uwe Heiligheid ook de kleinen niet versmaadt. Daarom durft de jongelingschap van Ne derland, onder leiding van geestelijken en leeken, in jougelingen-vereenigiiigen en pa tronaten vcrecnigd, naderen tot Uwen troon, en aan Uwe voeten nedurgeknicld haie in nigste wenschen en heden voor Uwen eer- bicdwaardigen Persoon en Uwen arbeid aan bieden. In de patronaten, waar wij lecren bij het behartigen onzer tijdelijke belangen ons zóó te gedragen dat wij de eeuwige goederen niet verliezen, worden ons inge scherpt de gevoelens van liefde, verknochtheid, aanhankelijkheid en gehoorzaamheid jegens den H. Stoel, die waren in een H. Lamber- tsis. Willibrordus en Uuniiacius, door wie aan ons Vaderland den selml des gtloufs werd gebracht, gevoelens waarvan onze H. H. .Martelaren van Goreunt getuigenis hebben gegeven door het storten van hint bloed, gevoelens welke wij ai» het erfdeel onzer vaderen hopen te handhaven. Terwijl zij dankbaar indachtig blijven hoe Uwe Heiligheid tot de veelvuldige H. Com munie hen uifnoodigde, hebben alle ottder- gctcckcndc leden der Patronaten, over geheel Nederland verspreid, op denzclfden dag wil len opgaan naar de tl. Tafel, tot intentie van Uwe Heiligheid, en zóó, in Christus één van hart en één van ziel, smeeken zij innig en vurigde Heer gewaardige zich Zijnen Piaatsbeklecder te bewaren, Hem in het le ven te behouden, Hem zalig te maken op aarde en Hem niet over Ie leveren aan den wil Zijner vijanden. Moge Gods genade ons geven door een rotsvast geloof, door een oprecht Christelijk leven den goeden geur van Christus te verspreiden en van Uwe Heiligheid te wez.cn de vreugde en de kroon. Nederig smeeken wij," Uwe Heiligheid deze lieden en wenschen met de oprechte be tuiging onzer kinderlijke verknochtheid wel te willen aanvaarden. Van Uwe Heiligheid de trouwe zonen. Mej. W. G. Ovcrboseli is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de upenhnre Lagere schooi 2e soort, Beekstraat. Een paard van den mulder Treint aan den Lagcwcg, bespannen voor ven wagen, sloeg Woensdagmiddag op hol en kwam aan de ArnheillSChesmat, hoek Koestraat met den wagen legen een paal, waarbij het paard doe twee jicrsonun gegrepen en tot slaan weid gebracht, liet ongeval liep gelukkig zonder ongelukken af; alleen het lcmocn was stuk gebroken. Door de politic alhier is een stom Jon gentje uit de Beukstraat te Utrecht, dat uit de ouderlijke woning werd vermist, opgeno men en naar zijn ouders teruggebracht. Dinsdagavond vergaderde de plaatselijke aldccling van „Het Kruisverband". Na de opening met het gebruikelijk gebed bedacht de voorzitter in een kort .In memorlam" den kortelings overleden eersten voorzitter van „Hel Krnlsverhond" den lieer M. II. T. Vcr- ntOlen van Amsterdam. Spr, schetste hel vele goede op sociaal gebied en vooral in de drankbestrijding lil deze gemeente door den overledene bewerkt en verzocht een gezamen lijk gebed voor de rust zijner ziel. Na arres tatie der notulen kwam iu behandeling tiet voorstel van hel hoofdbestuur om de „Kruis- hanier" om de I I dagen te doen verschijnen voor zoover hel betreft hel Diocesaan ge deelte. De voorzitter lichtte dit voorstel .m ier toe, er tevens op wijzend, dat het bestuur zich er tegen verklaarde daar incl grond mocht verondeisteld worden, dal dit bijblad geen groolc propagandistische waarde zou hebben. Na breedvoerige besprekingen werd met groote meerderheid van stemmen besloten tegen Bij de rondvraag werden nog enkele zaken van huislioudelijkeii aard besproken. Aan het slot der vergadering deelde de voorzitter mede. dat een eaiutidaat-lid zielt als zoodanig had aangegeven. - Aan de Centrale holeriuijn werden Dins dag aangevoerd 27tX) Kilo fabrivksboler onder Kijks-eontróle, De prijs Hep van f 1.36 tot fl.-H. De heer C. M. van Voorst Vader heeft aan de Kijks-universlteit te Utrecht niet gunstig gevolg algelegd liet doctoraal i samen Hechten. Woensdagavond hield de vereeuiglug lot bestrijding der tuberculose als volks ziekte eenc vergadering, waarin do voor zitter mededeelde, dal de vcreeniging reeds 224 loden on 113 begunstigers telt, welke 307 personen samen I 675 contrihueeren. Slechts zeef enkelen dragen meer hij dan f I per jaar eu hierin meende spr. aanleiding te vinden, de Pers te verzoeken, daarop eens te wijzen; wellicht, dal snimuigeii bereid zijn, Innigere contributie te geven. Doorliet Rijk is een subsidie verleend van 1600; ter wijl er uitzicht bestaat, dat de Gemeente f250 zal geven. Alle burger-medici /.egden medewerking toe;van de militaire geneeskundigen ant woordde alleen dr. i.ijitkamp, dat hij door veelvuldige det.ieheering te dikwijls afwe zig is om zitting te kunnen nemen in de commissie van advies. Tot leden der commissie tot nazien van liet beheer van den l'eiininginccslcr werden gekozen de hecrcn J. van de Horst Bruijn. A. M. E. des Tombe en arts M. Kamerling. Het Huishoudelijk reglement werd behou dens enkele reductie-wijzigingen vastgesteld, gelijk het werd ontworpen. Do Voorzitter deelde vervolgens ntede, dat de Koninklijke bewilliging is verkregen op do Statuten. Zondagavond hield do R. K. Volkshond zijne halijaarluksehe vergadering. Nadat de Eerw. lieer adviseur de nieuwe leden had geïnstalleerd bracht de secretaris zijn lialf- jaarlijksch verslag uit. waaraan wij het vol- Tot stand is gekomen de cofip. Bondste- vensverzekering Concordia", waarin de Volkshond een obligatie van f50 heeft ge nomen. x -tot' inschrijvingen hadden alhier plaats. Stappen zijn gedaan om met andere Chr. Wei kliedeu-Va'.: vereenigingen een bu reau van Arbeidsrecht op te richten; als com missaris van H. K. zijde heeft zicli bereid verklaard Dr. Jorissen. Het bureau zal bin nenkort in werking treden. Met vrucht is in den vorigen winter een cursus gehouden in hetteekenenen schilderen. De Volkshund heeft op huogen prijs gesteld de moeite die Ds. Vundcrink zich heeft getroost om te trachten tot bevrediging van de pa troons en de werklieden het arbeidscontract in te voeren. Betnurd wordt het, dat de Chr. Nat. Werkmansbond zijne medewerking in deze aangelegenheid niet verleende. Eveneens wordt hel betreurd, dot de lint- morliedonvcreeiiiging „Si. Joseph" zich van den Bond afscheidde en een neutraal stand punt heeft ingenomen. Nu was liet de beurt van den penning meester. Uit zijn verslag noemen wij het volgende: ontvangen aan rente 137.00, con tributie leden f 240X1, donation 1130.5(1, to taal ontvangen f (>77.72 uitgegeven I (i(J().(Xi, alzoo ill kas f 71.(Mi. De commissie van financiën bracht rap port uit over liet zuinig beheer der gelden. Vervolgens werd medegedeeld, dat Zondag 18 en 25 dezer het stichtingsfcest zal gevierd worden, dat de tcckcncursus 3 November zal aanvangen en dat de bibliotheek in de eerste weck van November geopend zat worden. Hierna werd de vergadering gesloten. De heer I'. C. Blom, lecraar in timmeren en vakteekeneu aan de ambachtsschool hier, is uil 04 sollicitanten benoemd tot directeur der Ambachtsschool te Heerenveen. De lieer A. Pijper, lol dusver klerk Ie klasse der posterijen en telegrafie, is bevor derd tot commies-titulair en blijft in xt'n nieuwen rang voorloopig hier werkzaam. Tot brieven- en telegrambesteller werden aangesteld. D. van der Ham en b. f tijkstra, tot dusver hulphcstcllcrs. Het kantoor heeft thans 2 Imofdhvstellers, 2 kanlooikneciils, 25 bestellers en 3 jnngc- Itij de Dinsdag ten rnndhuize gehouden aanbesteding van de levering van 4!)5 dubbele Hectoliter korte luri en 1315 dub bele Hectoliter lange turf, bcnoodigd voor de Gcmccnlcgchotiwcn voor den winter I'HM-I'tott, werd ingeschreven duur de vol gende MtadgvitootvnJ. vail Ginkel Jzn. til cent voor korte vil 30 voor lange; wed. (1. Koenen 60 voor korte en 35';, voor lange J. II. van den Heuvel 60 voor korte eu 34';, voor lange; J. C. van der Logt fiOeetllvoor korte en 35 voor lange; I'll. M. Putman Oo cent voor korte en 35 voor lange; en li. Bakker, Ie Hasselt, 50',, cent voor korte en 37'/i voor lange per ton. Voor de levering van 500 II.L. goede vetlc grove Khiirkolcn (knchelkolcn) voor den winter 1908-1909, eveneens voor Gemeente- gehouwen, werd ingeschreven door J. C. vail der Logt voor It, J. van Ginkel Jzn. 10,99'/, Ph. M. Putman f0.97 en wed. O. Koenen 10.96 |>cr Hectoliter. Gegund de korte turf aan E. Bakker, de lange aan J. H. van den Heuvel en de kolen aan wed. O. Koenen. - N:iar wij vernemen, zal in het vind dezer maand door de Gemeente worden aanbesteed liet maken en stellen van een ijzeren hek tor lengte van 80 Meter om hel terrein van hel voormalig Werkhuis en dat van de Ambachtsschool. Hoogland. In de Maandag j.l. gehouden vergadering van den Boerenbond is in be ginsel besloten te konten tol oprichting van een Zuivelfabriek ut deze gemeente. Tot bestuursleden van den Boerenbond zijn gekozen in de vacante plaats van Jan llilliorst (overleden) en Willem Kok die be dankt hoeft de llceren R. Voskuilen en W. llilliorst. Acliteveld. De vergadering jongstleden Zondag hij den I leer W. Schouten gehuuden, mag goed geslaagd lieelcn. Een l(X) tal man nen en jongelingen hadden aan den oproep gehoor gegeven om Ie komen luisteren naar de toespraak van Pastour Bult, die in veil héérlijke iinjirovisalic doel en werking van de |ir<i|>aganda-club uiteenzette en aantoonde hoe echt nuttig zulk een club ook in de pa rochie als deze kan werken iu het belang van de goede zaak. Het resultaat van deze vergadering was, dat zich 10 personen, deels als werkend lid ol propagandist, deels als gewoon lid, deels als Donateur opgaven, zoodat de club nu tiaar werkzaamheden kan beginnen. Haar ie werkzaamheid zal zijn Zondag 25 Oetuber bijeen te komen oin een reglement vast te stellen en een bestuur Ie kiezen en dan haar Ie vlugschrift v. d. Katholieke Sociale actie te gaan verspreiden. Jammer dat „het Nieuws-en advertentieblad voor Amersfoort en omstreken" een foutief berichtje, blijkbaar met de noodigc uilatingcn uit de „Ecmbode" overgenomen, zijn lezers heeft te lezen gegeven, anders was de ver gadering nog drukker bezocht. Toch mag de voorloopige commissie vol- uaan zijn over hare eerste pogingen. De cluh is er. en wij wenschen haar „een lang leven" en veel succes. Morgen, Zondag 18 October, zal de gewone vergadering der Mariavcrceniging gehouden worden, onmiddellijk na liet Lof. Aangezien verschillende punten van be spreking op de agenda staan, is trouwe op- komst zeer gcwcnschl. iiarnevcld Bij de alhier gehouden aan besteding van hel bouwen van een woon huis voor de gebroeders Schuurman, waren de laagste inschrijvers voor timmerwerk: A. en N. v. d. Kliert, voor 1460; voor metsel werk: Wed. B. v. d. Broek, voor f608; voor schilderwerk: M. Cozijnscn, voor f67.50; voor smldswerk: M. Kolkman, voor f79.90 en voor loodgieterswerk: J. II. Hartkamp, voor f46.51). liet werk is aan deze inschrij vers gegund. Putten. Op de gehouden „ossenmarkt", die door fraai weder werd begunstigd, wer den 70 stuks Vee aangevoerd. Vette koeien gulden f 150 a f 250. kalfkoeicn (130 Af 180. pinken f 30 a f 60. - Als bewijs van buitengewone groei kracht kan worden gemeld, dat de tuinbaas van huize Bijstein een sierkalahas gekweekt heelt. Deze plant liccfl 12 ranken van 15 Meter lengte elk, en behalve de kleinere vruchten 15 zeer gruote vruchten, zoodat deze plant cenig in haar soort is. Nijlcerk. Aan de in aanbouw zijnde school in de Gasthuissteeg heelt weder een ongeluk plaats gehad. Toen de opperman W. van Wapeningen van Amersfoort met een bak, gevuld met kalk, een ongeveer 3 M. Itoogc steiger had beklommen, braken, hij liet neer zetten van de hak op den steiger, de planken waarop bij en de bak zich bevonden en be kwam de man door den val een nog al belangrijke verwonding aan de linkerhand en werd de rechterarm pijnlijk aangedaan. Zijn arlu-id moest hij staken;geneeskundige hulp hlcelt noodig Ie zijn. Harderwijk. In liet sanatorium Sonnevauek alhier zijn Maandag de eerste patiënten aan gekomen. - De hnlfjaatlijksche inspectie door den Districtscommandant, den lieer Boeleke van Zwolle, over de brigade der Rijksvcldwachl van Harderwijk en omstreken had Maandag jl. plaats. Deze brigade bestaat uit 9 man schappen en ecu brigade-commandant, den heer A. Oosterling. Hilversum. Maandagavond had alhier een zeer druk bezochte vergadering van belang hebbenden en belangstellenden uit geheel het Goot plaats, Ier verdere bespreking der plan nen voor de in 1909 aldaar te houden grimtc Gooiscttc tentoonstelling. Met overgroote meerderheid verklaarde de vergadering zich in principe voor hel houden der expositie, waarvan het grootschv, veelomvattende plan in groolc trekken werd aangegeven, en waarvoor van tal van vcrecnigingcn en personen reeds krnclilig steun is geboden en toegezegd. Ook was reeds een ont- wcrp-lcekciiing van terreinen, gehouwen enz. ter vergadering aanwezig. Voor de verdere uitwerking der plannen zat gezorgd worden door een uitvoerend comité. waarvoor door verschillende daartoe in aan merking komende vereenigingen reeds waren aangewezen: Ant. L. AkkcrhuijsJ. L. Spijker, J. \V. Holman, II. Kflnig, R. Kijsdorp (te Hil versum). 0. J. Jaski (Laren), A. II. Peij (Bus- sum) en A. Hosang (Blariciim), en dal door de vergadering werd aangevuld niet de hoe ren: J. A. Bocrhout, G. J. Boevé Jr., 11. B. E. Thole, L. Warmults, J. W. van Wetering, f'. van Eijk, L. C. Keers, A. de Leeuw (Hilver sum), D. Bouwman, C. I). Nagtglas Versteeg, G. J. Kruisweg (Bussiun), J. Ilamdorf, J. K i i (Laren) en W. B. van Aken Sr. (Naarden). Een vierlal vereenigingen zullen nog een lid aanwijzen. Tol voorzitter van het comité werd gekozen de heer Ant. L. Akkcrhuijs, terwijl als secretaris zal fuugec- ron de heer J. A. Bocrhout. Bussum. Zondagavond hielden de afdeeling „Kcrum Novarum" en de propagandacltib der R. K. Werklieden-Ver. een gecombineerde propnganda-vergadcring. De zaal van het St. Joscph-gcbnuw was overvol. Ook de dames waren ruim vertegenwoordigd. De heer Plat voet, voorzitter der prop.-commisic, opende de vergadering en heette allen welkom. Na het zingen van liet bondslied, werden een paar muzieknummers ten gchoorc gebracht. Daarna hield de lieer Tit. Wolf van Amsterdam een rede over: „De strijd in onze dagen". Wel sprekend en duidelijk zette spr. de volgende punten uiteen: de strijd iu onze dagen op politiek, op sociaal, op moreel en godsdienstig gebied. Aan het einde zijner rede gekomen wekte spreker dc vrouwen op toch mede te werken aan de propaganda, ieder in eigen kring en hunne mannen aan te sporen Irouw de vergaderingen der R. K. Wcrklicdenvcreeni- giilg te bezoeken. Terwijl dan de vrouwen thuis gelegenheid hebben het karakter hunner kinderen te vormen en hen op te voeden tot goede Katholieken, zullen de mannen bezig zijn met het vervormen der maatschappij. Met een paar leuke voordrachten eu eenige muzieknummers werd deze welgeslaagde en gezellige vergadering gesloten. Bij het hek, dat zich rondom het monument aan den Brinklaan bevindt, speelde een jongentje van S. T. Toen hij tegen liet hek naar boven wilde klimmen, viel hij met zijn wang zoodanig in de punten, dat men de hulp van een geneesheer moest inroepen. UURGHRLIJKK STANDHN. Gemeente Lcusden. Ondertrouwd: H. Sinai en H. van den Bongaard. Gehuwd: e. Kaas en m. van den Hengel. OvF.Rt.EDEN: Levenloos aangegeven kind vruuwlijk geslacht van I. h'. Querforl en M. van Leeuwenkamp. R. Lagcrweij, oud 82 j. ongehuwd. Gemeente Stoutenburg. Gehuwd: J. van Esveld en C. a. At. van den Hengel. M ar kt bericht. Amersfoort 16 Oct. 1908. Appelen f3.—af5,—. Peren f4,- Af 8.-. Klciaardappclcn 10.- - A fO,— per Itecl. Zand- Anrdappelcn f 1,80 A f 2,— per heel. Eieren f5 - A 15.90 per 100 stuks. Grasboter f 1.35. a 11,50 per kilo. Hooibotcr 10,—A 10,— per kilo Kiitpen f0,60 A ft.—. Kuikens II,— A 11,30. Piepkuikens 10,30 A f 0.6(1. Ganzen f0. - A 10,-. Oude Eenden '0.80, a 11,00. Jonge Eenden 10.— A 10.—. Hazen 11,50 A 2,— Wilde Konijnen fO.— AIO.—, lamme Konijnen 10,70 A f 1,10 per stuk. Duiven 10,40 A 10,50 per paar. Vette Varkens 100,— A f00,Zeugen 130,— a 140,—. Varkens voor export 100,- A 100,—. Biggen 15. -Af8,—. Magere varkens 100,- a 100,- per stuk Vette koeien fO,— a 10,—. Guste koeien fOOO A 1000. Kalf koeien fOOO. A fÜOO. Kalf- vaarzen fO,— Al--. Pinken fO,— A I 0,- f'inksticren - A 0,—. Vette kalveren f ,0— A 10,-. Advert entiën. H O OGLA N D. Degenen, die alsnog zich wenschen op te geven, als zijnde vóór oprich- ting van een Zuivelfabriek te Hoog land, kunnen zich tot I NOV. a.s. opgeven bij GERBR. v. 't KLOOSTER, Langenoord. DONDERDAG 5 NOV. a.s. s nam. 5 uur bij GERBR. v. 't KLOOSTER vergadering. Bespreking op- richting Zuivelfabriek. De ArcliitectHERM. KROES te Amersfoort, zal namens liet R. K. KERKBESTUUR van de II. Barbara Ie Vreeswijk, op DINSDAG .1 NO- VI-MUI-R 1008, 's middags Ie 12 tint in het koffiehuis van de Wed. v. d. SLUIS aldaar aanbesteden HET BOUWEH V1H EEN KERK MEI TOMEN EH PASTORIE. op een terrein naast de R. K. begraaf plaats Ie VREESWIJK. Tcckcningen en bestek liggen van 20 OCTOBER 1908 af Ier inzage in voormeld koffiehuis ett zijn dan ver krijgbaar a f 25.- per slel ten kantore van voornoemden Architect. Den inschrijver wordl voor liet com plete onbeschadigde slel liet gestorte bedrag teruggegeven.

De Eembode | 1908 | | pagina 2