president en daarna door den koning gevraagd of hij bij zijn besluit bleet. Kroonprins George antwoordde met een beslist: Ja! Men stelde hem voor. wegens staats- en familie-aangelegen heden de beslissing voorloopig nog te verdagenhij verlangde echter eene dadelijke beslissing en riep uit: Eerst hel land en dan de dynastieMen legde daarop den kroonprins Ier ondertee- kening een stuk voor. waarin hij ver klaarde afstand te doen van den troon voor goed en voor altijd. Hij onder- teekende dit stuk, begat zich naar de woning van zijn broeder en wenschte hem geluk. De Politika zegt, dat prins George van Servië tot aan de eindoplossing van het geschil tussehen Oostenrijk- Hongarije en Servië in liet land zal blijven en daarna gcruimen tijd in het buitenland zal vertoeven. Hij zal niet lang hebben te wachten, want na dit incident zal de strijd niet lang meer duren. Degene, die het werkelijke lid van de nationale verdediging tegen Oostenrijk-Hongarije is geweest, is uit den weg geruimd en Oostenrijk-Hon garije triomfeert. Alles zal men verge ten. maar iets zal eeuwig blijvenna melijk, dat kroonprins George slechts hierom heeft moeten abdiceeren, omdat hij den oorlog met Oostenrijk-Hongarije verlangde. Na hetgeen verder is geschied, kan men veilig zeggen, dat de Balkan kwestie eindelijk zoo goed als opge lost is. Uit Weenen werd Woensdag ge seind: De Servische gezant overhan digde heden aan baron Aehrental eene nota, waarin de inhoud overeenkomt met de Dinsdag in de Hongaarsche Kamer gedane mededeelingen. In den aanhef wordt gezegd, dat de nota ten duel heeft, alle misverstand, waartoe de Servische nota van 14 Maart aan leiding zou kunnen geven, Ie doen verdwijnen. Binnenland. Alg. Bond van R. K. Kiesvoreenigingen. Naar gemeld wordt, zal de vergadering van den Alg. Bond van R. K. Kiesvereni gingen gehouden worden le Utrecht op 3 Mei. Voornaamste punt van behandeling is de vaststelling van liet program van uelic. Plaatselijke berichten. Amersfoort In de Woensdagavond ge houden vergadering van de Marla-vcrecni- ging werden 8 nieuwe leden geïnstalleerd. De Eerw. advisi ur hield eene boeiende rede, waarin hel standpunt der Katholieke drank bestrijding duidelijk werd uiteengezet. Vooral werd gewezen op de groote noodzakelijkheid van opvoeding der kinderen in geheelont houding en den plicht van naastenliefde, dien iedere drankbestrijder tv vervullen heelt. - De Burgemeester van Amersfoort vestigt de aandacht van belanghebbenden op dc hieronder vermelde kennisgeving van den Kolonel-commandant van het 5e Regiment Ingevolge aanschrijving van her Departe ment van Oorlog zal gedurende de maanden Mei, juni, Juli eu Augustus aau alle mannelijke Ingezetenen van UI tot da-jarigen teeltijd gelegenheid worden gege ven om zich le oefenen in het schijfschieten. Deze schietoefeningen, welke geheel kos teloos -zijn, zullen, o.iu. voor ingezetenen uit Amersfoort en omliggende ücniceitlcn onder leiding van officieren en kader van het 5e Regiment Infanterie worden gehouden: te Amersfoort op do t.cusdcrhcidc iodoten Zaterdag van 12 tot M uur 's namiddag», be ginnende 1 Mei aanstaande. Zij die aan deze schietoefeningen wcnschen c'eel te nemen, moeten zich vóór 20 April a.s. aanmelden ter Gemeente-secretarie. Zij die geschoten hebben, kunnen zielt ter stond verwijderen, zoodat de deelneming mogelijk is zonder noemenswaardig tijds- Aan hen. die zonder kennisgeving of zonder bepaalde redenen meer dan driemaal achter een zijn weggebleven, of die zich misdragen, kanjict verder^dceinemen aan de oefeningen Tegen hel einde van Augustus zal een schietwedstrijd worden gehouden, waaraan kan worden deelgenomen door een ieder,die aan van het aantal gehouden oefeningen heeft deelgenomen. Voor den aankoop van prijzen wordt, voor eiken deelnemer aan den wedstrijd, door het Rijk een gulden beschikbaar gesteld. Bij deze schietoefeningen kan ook hel be wijs van »ibietva.:rd.gl-ci-l worden behaald, voor hen, die wenschcn te worden ingedeeld bij de viermaanders. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat de viermaanders vrij zijn van herhalingsoefe ningen bij de Landweer. Zij, die niet aan deze schietoefeningen hebben deelgenomen en bij het examen voor viermaanders niet voldoen aan de clschen van schietvaardigheid, zullen het bewijs voor militaire bekwaamheid niet kunnen verwer ven. Dit bewijs geeft recht op keuze van gar- Deze schietoefeningen worden in de be langstelling der lot deelname gerechtigden ten zeerste aanbevolen. :n-verecniging „Onderlinge Hulp", belegde Maandag ondci presidium van den heer D. Gerritsen, hare algemecne jaar- lijksche vergadering. De voorzitter, de ver gadering openende, wijst op den bloeiende» locstand der vcreeniging, die met ruim 270 leden een saldo in kas heelt van 12593.2ft. 't Heeft het bestuur getroffen, dat trots den strengen winter zoo betrekkelijk klein aan tal leden uitkecringen hebt,en erlangd, nl. in de Ie klasse nihil, 2de klasse 55 en in de 3c kl. to personen. Het bestusr heeft voorts twee belangiijke voorstellen ter tafel te brengen: gemeentewerklieden, die reeds bij ziekte het volle loon ontvangen, uit de vereeniglng schrappen. Dit voorstel wordt op 't eind der vergadering na het aannemen van een bij zondere uitzondering, aangenomen. 2o. Om leden die aan een chronische ziekte lijden ook niet meer als lid te beschouwen. De heer Jhr. Reigersberg Versluijs brengt als penningmeester zijn jaarverslag uit en wel: saldo 1908 1698.38, borgtocht 157.59",. contributie f 1534.05. donation 189.50. rente 168.45' totaal f 2447.98. Passief: uitkeeringen f 1315.83, bodeloon f 136.34, terugbetalingen (1.44, drukwerk 175.65. toelage f5-, totaal f 1534,25. Batig saldo f913.73 plus 2 ohligatifn f 1079.50. Saldo in kas (2593.23. Hierna werden bij periodieke verkiezing bij meerderheid van stemmen de hecrcnjhr. van Reigersberg Versluijs. dr. A. II. C. van Driel. H. van SurksiiinJ. Cornellsscn en J. van Beek, als bestuursleden herkozen. Eveneens werden de aftredende leden A. M. Tromp van Holst, P. v. d. Water en M. van Groenestein als gecommiteerden herkozen. Een zoogenaamde grappenmaker maakte weer loos brandalarm. Een der spuiten toog zelfs tot buven op den Berg. Als de dader word! betrapt dan zal hij zijn straf zeker niet ontgaan. Bij de Dinsdag door den architect W. Salomons gehouden aanbesteding voor liet perceel Utrechtsche straat 42 werd ingeschre ven als volgt: (i. Wassink. f5000, A. v. d. Brink, 14727, L. Hemels en J. Wildeman, (4507, J.v. Keulen f4159. H. van Keulen en A. C. Beijer (3135 en J. C. Boshuizen f2825. Gegund aan den laagsten inschrijver. Door den majoor, eerstaanwezend in genieur te Amersfoort, werd Woensdagmor gen om 10 uur, onder nadere goedkeuring Zwaan" aanbesteed: Bestek no 27. Het éénjarig de militaire gebouwen en werken le Amers foort. raming 111,090. Inschrijvers waren: G. Wassink, alhier, f 12,135; H. Keizer, alhier, f 12,003; D. van Miinchen. te Harderwijk f 11,999; J. Wildeman, alhier, f 11.980; W. van Achterberg, id., f 11,920; D. J. Boks id., f 11,324; H. Noorman, id.. 111498. Bestek ito. 14. Het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken in de stel ling van de Ueldersche vallei, met die in de Neder-Bctüwe. onder beheer der genie te Amersfoort, raming 12110. Inschrijvers warén G. Wassink, Amersfoort, 12220; E. ten Broek. Scherpenzeel, f2200; E. H. Kuipers. id„ f2172; H. Blanken, ld., f2165: O. de Jong, Woudenberg, f2160; W. van Achterbergh. Amersfoort, f2004. Bestek no 1. Het verven van de niiltaire gebouwen te Amersfoort. Inschrijvers waren H. v. d. Hoek, Amersfoort, f2392, II. Pothof, Groningen, f2375; P. H. v. d. Bos, Heem stede. f2350; E. H. van Aken, Harderwijk, f 2332J. Bun nuk. Assen, f 2270C. I.arid/aad. Utrecht, f2100. De troepen, die hier garnizoen houden, zulle» dit jaar op groote schaal aan de oefe ningen deelnemen, en wel ,i. Schietoefeningen in de legerplaats bij Harskamp; van 3 tot en met 12 Aug. voor het 5c Reg. Inf van 14 lot en met 19 Juni voor de helft van hel Iste Reg. Huz. en van 21 tot en met 26 voor de andere helft van dat Reg. Aan bedoelde oefeningen nemen deel alle manschappen, doch slechts een ge deelte van de officieren en van het kader. li. Oefeningen in de legerplaats bij Olde- broek van 29 Juni lot en met lOJull V&lt hel te Reg, veld art. c. Régimentsoefeningen van ti Sept. tot en met 14 Sept, van liet 5e Reg. Int.' in garnizoen zijnde troepen zullen deelnemen, voor de 2e en 4e divisie in Utrecht en Gel derland van 15 tot en met 22 Sept, Tot en mei 18 Sept. zijn deze oefeningen onder leiding van de Divisie-commandanten en daarna onder bevel van den commandant van het veldleger. Behalve door de troepen, die reeds in vredestijd tot ^bovengenoemde Divisiën hc- hooren, zal aan de grt deelgenomen worden wielrijders, mitrailleur afdeelingen, ponton atdeelingen zoowel rijdende als varende trein een sectie verhandplaats afdeeling. de koloniale reserve en voor liet eerst in ons leger: een bespannen afdeeling houwil- Bij de Dinsdagavond, ten van notaris J. Bolk, gehouden verkooping, werden de perceelcn als volgl geveild Pcre. I. Een huis en erf. Havik 25. Gekocht door den heer A. L. v. Leer voor f2820. Pere. II. Een huis en erf, Kortegracht 22, Gekocht door den heer II. Noorman voor f1400. Pert. III. Een huis en erf. Westsingel 35. Opgehouden. •e. IV, Een huis en erl, Vijverstraal 17. Gekocht door den ItecrJ. v. Keulen voor f470. Overzicht omtrent de Amersfoortschc Tramweg-Maatschappij over de maanden Maart t908 en 1909. Aanlal passagiers 8429 in 1908, 8759 in 1909; vervoeropbrengst f430.25in 1908, f442,30 in 1909; totale opbrengst f557.08 in 1908, f680.51 In 1909; kilonicteropbrcngst f 9.98 in 1908. f 12.19» in 1909. Het programma van de op Maandag 26 en Woensdag 28 April a.s. op de nieuwe baari bij „Birkhovcn" te houden wedstrijden voor paarden luidt in zijn geheel: Mei hel oog op den langdurigen en stren gen winter zijn de wedstrijden te Amersfoort van de Militaire sporlvereelllgillg en van de Vcreeniging tot bevordering der paardenfok kerij in Nederland uitgesteld lot 26 en 28 April. De regeling daarvan wordt nu als volgt: National Military. 26 April. Des morgens 8 uur start voor den afslandsrit van 40K, M. Aankomst op hét sportterein Birkhovcn. al waar stalling beschikbaar is. Des namiddags 2 uur het afleggen van het steeple parcours van 4000 M. op het sport terrein Birkhovcn. 27 April. Rustdag benevens terreinrit onder leiding van luitenant-kolonel Piepers. 28 April, des morgens 8 uur, dressuur- proeven voor de National Military in de bin nen cn huiten-manege der Rijschool. Des namiddags: Inwijding van het sport terrein .Birkhoven", I. 1.30. of zooveel laterals het aanlal deel nemers zal meebrengen, Hinderitispareonrs voor de National Military. Prijzen: te. f 150 en verguld zilveren medaille met inscriptie: .Kampioenschap officicrsJienstpaarden Ne derland 1909" benevens een kunstvoorwerp, aangeboden door de Amersfoorlsclie dames. 2c. f 100 met zilveren medaille en kunst voorwerp, aangeboden door de Maatschappij „Birkhoven". 3c. f 50 met bronzen medaille. Bij minder dan 7 deelnemers vervalt de 3e prijs. Bij minder dan 5 deelnemers ver valt de 2e prijs. Inlcggeld f2.50 II. 2.30 Concours écnspanncn. toebehoo- rende aan de landbouwers wier uitsluitend bedrijf landbouwer is. gespannen vuur een tilbury of sjees. le prijs f75, 2e f25, 3e f 10. 4e f5. Inleggeid 12.50. III. 3 uur. Concours voor hestgaand rij paard, voor Rijkspaarden eh eigen paarden tnebehoorende aan en gereden door officieren of particulieren,, leden of donateurs. le prijs f75, benevens een kunstvoorwerp, aangeboden door den Voorzitter der Maat schappij .Birkhoven 2e prijs f 30. en zilveren medaille, 3de prijs 120 en bronzen medaille De vóórkeuring voor dit nummer des mor gens na afloop der dressuurproeven National Military. Inlcggeld f2.50 IV. 3.30. Concours d'adresse voor eigen paarden en Rijkspaarden, die nog nooit een lsteii prijs in een spring- of jaehteoneoiirs gewonnen hebben, en voor paarden, bereden door ruiters, die nog nooit ecu ten prijs in een spring- of jaehteoneoiirs gewonnen hebben. Prijzen: le f75, benevens een kunstvoor werp, aangeboden door de Amersfoortschc Jachtvcrecnigiiig; 2de f30 en zilveren me daille: 3de f20 en bronzen medaille. Inlcggeld f2.50. V. Springconcours en surprises. Voor juniores, kinderen van aandeelhou ders in het sportterrein .Birkhovcn". van leden der Militaire sportvcrecniging of van leden der Vcreeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland. Maximum leef tijd 17 jaar. Inleg vrij. Inschrijvers, die huu inschrijving gestand doen, doelt geen prijs winnen, ontvangen huu inlcggeld terug. Inschrijvingen sluiten Donderdag 22 April des avonds te 12 uur bij don Secretaris, Euscbiushuitensingel II te Arnhem. Voor stalling zich te wenden tot de heer J. H. van Reedc, luitenant derveld-zrlilleiie. le Amersfoort. Leden der Vcreeniging tot bevordering Oer paardenfokkerij in Nederland, donateurs en leden der Militaire sportvcreeniging, en aan deelhouders in het sportterrein „Birkhaven" hebben vrij entree met twee dames. Enlreé—passé pnrtout- 12 per persoon. Middenterrein 11 per persoon. Leden van hei Utrechlseh genootschap voor landbouw en kruidkunde hébben, op vérloon van hun lidmaatschapskaart, toegang tot hel middenterrein met eert of zonder dame voor 50 cent. Sorties worden niét algegeven. Cenlr. Spoorwegmaat- de paardentram, die 's avonds om 10' uur uit Baarn alhier aankomt, zóó te doen loopen. dat de aan- Directie der Holl. Ij/. Spoorwegmaatschappij om des voor- en namiddags een paar treinen aan de Groote Melnt te doelt stoppen tot liét in- en uitlaten van reizigers. Tevens werd besloten om op den geboortedag van een telg uil het Kon. Huis des avonds een fakkel optocht met muziek le doen houden. moes bij Dinsdagavond j.l. I jongen een paar malen e landbouwers op de Groote Melm Onderweg wilde hij over een sloot springen, doch sprong er midden in. Ijlings werd hij door toegeschoten hulp daaruit gered, doch zijn toestand was van dien aard, dat men Item ducid waande cn onmiddelijk geneeskundige hulp inriep. Thans bleek, dat de knaap ge heel uitgehongerd was, want niet zoodra had men hem wat tv eten gegeven of Itij knapte weer op en liet zich het voorgezette ter dege smaken. Den landbouwer v. R. komt voor diens liefderijke opneming cn verple ging een woord van lof toe. De knaap bleek uit hel weeshuis te Bussum ufeggcloopcn te ziin en werd dcnzclfdcn avond door de zorg van de politic teruggebracht. Op dc nieuwe kiezerslijst 1909.1910 ko men de namen voor van 766 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Gvneranl, tegen 720 liet vorig jaar. Er werden 101 kiezers opgebracht en 55 kiezers afgevoerd. Bij genoegzame deelname zullen dit jaar alhier weder evenals verleden jaar ge durende de maanden Mei, juni, Juli cn Augus tus onder leiding van Officieren van liet 5e Regiment Infanterie schietoefeningen gehou den worden lot verhooging van 's lands kracht voor personen tussehen 16 en 35 jarigen leeftijd op een terrein, gelegen te Soestdljk nabij de N. C. 8. Dc oefeningen zullen worden gehouden eiken Woensdag Liefhebbers zullen zich vóór 20 April - ter gcniccntc-secretaric De oefeningen beginnen den 5 Me In dé Dinsdagavond gehouden verga dering van hel Bestuur der Vereeniglng „Soest Vooruit" alhier werd het volgende besloten Wanneer bij de geboorte van ecu telg uit liet Koninklijk Hllis de lijding bekend wordt, zullen de klokken der R. K. Kerk en van den gcnieciilctoron geluid en misschien bovendien saluutschoten gelost worden door hel laten springen van donderbussen. Geschiedt dit nu vóór vier uur in den namiddag, dan zal dicn- zclfdeit avond een fakkeloptocht met de muziek der Fanfare gehouden worden. Ge schiedt dit luiden en schieten na 4 uur n.m. dan heeft de optocht den volgenden avond plaats. Wordt dit hekend op Woensdag 7 April nA 4 uur nam. of op een der daarop vol gende dagen in de Goede Week of op een der Panschdagcn dan wordt de optocht ge houden op Dinsdag 13 April d.a.v. De stoet zal zich opstellen aan den Wil- hélmlnabouin des avonds om 7 uur en niet stille trom naar den heer Burgemeester als vertegenwoordiger van II. M, de Koningin als Hoofd dezer gemeente cn als Beschermheer der beide vercenigingen trekken. Aldaar aan gekomen zal de eerste muziek ten gehonre gebracht worden. Een heraut Ie paard zal den stoet voorafgaan cn op verschillende punten dc blijde mare aan den ingezetenen bekend maken. De stoel zal trekken tot in de Kcrkcbmirt en terug hij den heer Schalkx ontbonden worden. Alle kinderen worden uitgerinodigd zooveel mogelijk me! lampions in den stoet mede te gaan. De hoofden der scholen zullen worden uilgenoodigd de kin deren hiertoe aan le sporen. De ingezetenen, voor zoover zij met den stoel medeloopon, wordt verzacht niet Inssclien de rijen der muzikanten te loopen, daar dit zeer storend op de uitvoering der muziek werkt. Wordt dus de tijding tussehen Woensdag namiddag a.s. 4 uur en Maandag, 2en Paasch- dag bekend gemaakt, dan heeft de optocht plaats op Dinsdagavond 13 April. hoogland. Bij de op 1 April gehouden aanbe steding van het houwen van een school titel twee lokalen en onderwijzerswoning te Hooglanderveen werd ingeschreven als volgt J. van Keulen le Amersfoort, voor f75111): Zwakst1 te Almelo, voor f7661); Wildeman te Amersfoort, voor f78U(>Wagcnsveld te Bar- nevcltj, 8289E. de Bruin le Hoogland, voor IS3WI; A. dc Haar te Amersfoort, voor f8350; Wassinkte Amersfoort voorf873C: A.J.AIfrink le Nljkerk 18779; Petersen te Nijkerk, voor (8850; A. Haas te Wagcningen. voor 19040; J. van Doorn te Wngcmngcn. voor f9220; A. Ruiter le Hilversum, voor f9249; A. v. de Blink te Amersfoort, voor f9314; Wolfs winkel le Amersfoort, voor f9830; Leasing en van de Vijzel le Amersfoort voorfl09(X). Voor het toveren en stellen der vercischïe schoolnicuhclcn als volgt M. J. Hartemink te Nijkerk, voor i573; v. Heden te Barneveld voor 1574Wassink te Amersfoort, voor f579: Zwaksc te Almelo. f597; A. Ruiter te Hilversum, voor 1614; Segers le Gendringen, voor 1644 -, v.d. Wart te Amersfoort, voor f 695Wagensveld te Barneveld, voor f712; L. v. d. Berg te Hoog land voor f715; J. van Doorn te Hilversum vogr f 720I7. Pont nier le Hoogland, voor f728; Endendijk te Amersfoort, voor f729; I'. Sinink te Hoogland, voor f798: B. F. v. Dijen le Baarn. voor f854. Den laagste» inschrijvers werd het werk gegund. Zondagmiddag liep ter hoogte van Liendert op den spoorweg een 15-jarige jongen, die aan den dienstdoende» beambte den weg vroeg naar Groningen. Daar dit dezen beambte verdacht voorkwam werd de polltic gewaarschuwd, waarna al heel spoedig hlcek, dat men Itict met een vluchteling uit hél opvoedingsgesticht le Bussum le doen Imd, Na eelt dag bij de politie te hebben doorgebracht word hij door de gemeente politie aan bovengenoemd huis terug bezorgd. Achtcveld. Bij de Woensdagavond gehou den vergadering v, |i, Krnlsverbond werd verslag uitgebracht van de antwoorden der II. H, Doctoren uil den omtrek, wieu hel ge voelen gevraagd was omtrent het drankmis bruik In liet algemeen. Wanneer alle ant woorden binnen zijn. zullen deze per strooi biljet verspreid worden. Na inleiding van het punt .vergaderingen" van den Eerw, adviseur werd besloten in tiet vervolg om de twee maanden te vergaderen, en wel op den derden Zondag der maand. Deze vergadering zal dan telkens per oproeplngsbiljel, zoo mogelijk incl vermelding tier agenda, aan de leden le huis worden bekend gemaakt. Verder werd besloten bet besluit van vroeger om de leden van den Jougensbond vrijen toegang te vct- leoncn bij de uitvoeringen, te handhaven maar de tonnceleiub daarvoor jaarlijks een vergoeding van II.- te geven uit de kas van het Krulsvcrhond. De vergadering was tamelijk goed hezocht. Morgen, Zondag 4 April, 's namiddags half vier precies, gewone ledenvergadering van de Marla-Vereeniging. Agenda:opening, lezing notulen, Installatie nieuwe leden, af lezing presentielijst, mededeelingen, rond- lilj deze vergadering zal door een der leden van hel Amersfoortschc Krulsvcrhond een toespraak gehouden worden over hel „Liefdewerk oud-papier". Trouwe opkomst, zoowel van niet-leden als leden, wordt verzocht. Barneveld. Dij de Maandag gehouden aanbesteding van dc vergrooling der boter- labrick alhier, werd Ingeschreven als volgl Gebrs. Kroon, I 2(125, A. v. d. Fliert, 12094, J. v. d. Fluit, f2144, M. J. Top f 2166 en A, S. Weslervcld, 12H40. Het werk is aan de langste inschrijvers gegund, Dezer dagen heeft de rijks- en ge meentepolitie alhier een reisje naar Den Haag gemaakt, speciaal mei hel tinei om aldaar politiehonden ill werking te zien. Niet on mogelijk is hel dus, dal ook hier weldra zoo'u exemplaar wordt aangeschaft, dat]vooral hij hel achtervolgen van wildslroopers goede dien ten k t verrichten. In een druk bezochte vergadering van werkgevers en arbeiders is Maandagavond besloten den arbeidsdag op tien uur le be palen. Hoewel het plan bestond, levens het loon te verhangen, is overeengekomen hel daggeld voorloopig op f I.— le laten. Bij den dezer dagen dooi de Scliiet- vcreeniging „Dc Eendracht" alhier gehouden wedslrijd, werd dc eerste prijs behaald door J. van Maren, de tweede |irijs door G. v. d. Kleut, de derde door C. F.. Ruitenbeek, de vierde door C. v. d. Brink eu de vijfde door J. W. v, Surksum. De prijzen bestonden uil kunstvoorwerpen. Puiten. Evenals vorige jaren zal ook dil jaar weder gelegenheid zijn zielt een zekere vaardigheid le verwerven in het schlclcu, onder leiding van militairen. Personen tus sehen 16 en 35 jaar kunnen zich daarloe aan melden. De oefeningen zullen gehouden worden eiken Maandag van Iz tot 8 uur. Op I April zijn de lessen aan de Tec- kcnschool geëindigd. Hel ligt in de bedoe ling van het Bestuur in de tweede helft van April een tentoonstelling te houden van de vervaardigde teekeningen. Van de perceelcn, j.l. Dinsdag door Nots. van den Oudendijk Pietcrsc geveild, is liet huis aan dé Kerkstraat gekocht door van Lnoscnoord alhier voor I 1080. Hel huisje aan den weg naar Garderen is niet toegewezen. Nijkerk. Woensdagmiddag sloeg op liet Bagijnenland de hit op hol van F. Ilavcrlag. Bij den gemeenteveldwachter Koning kwant het voertuig achter de dnnrgcplaatste slee- neir palen, hel tuig hrnk en onze viervoeter ging er verder vandoor tof op den hoek van het Singel, waar de draai werd gemist en het dier kwam te vallen. Zeer waarschijn lijk brak het paard een pont. Het kon ten minste niet meer loopen en moest per as vervoerd worden. Het houwen van een nieuwe 2e open bare school aan dc Kolk is npgedingen aan den laagsten inschrijver, den timmerman E. van Ellen, alhier. Harderwijk. Door B. en W. is besloten, dat eene verkiezing tot lid van den Raad, vacature de heer Vcrsluys, zal plaats hebben op Dinsdag 24 Apiil a.s., terwijl de stemming, indien noodig, is bepaald op Maandag 3 Mei. en de herstemming op Maandag 17 Mei d.a.v. Apeldoorn. Alhier had een droevig ongeluk plaats. Een l()-jarig jongetje, dat in zijn ou derlijk huis iets van een plank boven een kelder wilde nemen, viel daarbij cn kwam op zijn hoofd lerecht. Ecu hersenschudding was hel gevolg, die enkele dagen later een einde aan zijn leven maakte. BURGHRLIJKH STAND. Gemeente Lensden. Geboren: Qcertruida, d. van w. c. Koc- lofs en C. van Dijk. - Johanna öijshcrtha, d. van H. M. van Klooster en O. Staal. Anna, d. van A. van Roonicu enj. Tolboom. Overleden l'. Busekool. 21 j.. oiigch. Marktbericht. Amersfoort, 30 Maart 1909. Aan de Centrale hotcriniju werden aange voerd 3060 Kilo ongezouten en 1780 Kilo gezouten labrieksboter onder Rljks-eonlrole. De prijs der ongezouten boter was I i.12 a f 1.21. die der gezouten I 1.12 ,'t I 1.22. Aan de veemarkt alhier werden aangebracht Guste koeien golden 1120 1170kali koeten f 170—f200; knlfvnurr.cn f 130—f 170; pinkelt f5(1—fik!. Amersfoort, 2 April 1909. Appelen 14.-h 1(1, Peren tl),- ,'i 10,— Klciaardappclcn 10, ,T f r. per heet. Zand- Aardappelen (2,10 a f2,50 per heet. Kleren f4,10 a 14,8o per ion stuks. Grnshntci i <>,- a 10.- iter kilo. iluoilinlcr !I,I0A 1.32per kilo Kippen tO.Hu 1,40. Kuikens tl,- A fl.fiO. Piepkuikens 0,0(1 ,'r fO.UU. Ganzen fü.- Oude Eeriden "LBO. a 1.20. o. Wilde Konijnen 10,09 a.'O.UO. 'lamme Konijnen 10,8(1 a I 1,40 per stuk. Duiven ft),50 a 10,70 per paar. Vette Varkens 100, a l(X), Zeugen f40, a 150, Varkens voor exporl fIX), A |(X). Biggen 18. At 12, - Magere varkens 114, A 120. per stuk Veile koeien 10.- a (I),- Guste koeien fooo A ftxxi. Kalf koeien HXXI, A ftxxi. Kali- vaarzen fü. A f I'inkeil f0. A III, Pinksticrcn A 0, Veile kalveren 1,0- Advertentiën. Heden overleed, le zijn van de II. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot cn Vader, dl Heer J. VAN ESVELD, in den ouderdom van lid jaren. Who. J, VAN F.SVEI.D- Van Zklorrt cn Kinderen. Amersfoort, 30 April 1909.

De Eembode | 1909 | | pagina 2