„DE ZON Firma GEBRS. HAMERS, Langestraat 40 AMERSFOORT. J.J.SMIT Thans is de collectie geheel compleet in VITRAGES, TULLE, GLAS- en OVERGORDIJNEN, FRAN JES, EMBRASSES, enz. Ook is een groote sorteering voorhanden in ZWARTE en GE KLEURDE JAPONSTOFFEN, echte KANTEN en MUTSEN. Aanbevelend, Fa. GEBRS. HAMERS. Gemengde Berichten. - De vrouw van den poelier j. P. Suther land nan den Oppert te Rotterdam, Dinsdag nacht ongeveer 4 uur wakker wordende, zag van uit haar slaapvertrek op de eerste verdieping vlammen spelen op de binnen plaats achter den winkel, ingericht voor hel bewaren van gevogelte en veeren. Telopho- nlsch alarmeerde rij politic en brandweer en liep vervolgens de straat op om haar echtgenoot tc zoeken, die in verband met den marktdag nog zeer laat In zijn bergplaats was bezig geweest. Een agent van politie, die spoedig ter plaatse was. drong eerst het winkelhuis en vervolgens de binnenplaats binnen, waar al het getimmerte in lichter laaie bleek te staan. Op een trapje daarheen voerend ontdekte hij ook het brandend lichaam van den poelier zelf. Hij trok Item de brandende klceren van het lijf en met behulp van de inmiddelc aangekomen assis tentie werd de poelier naar den politiepost aan de Galerij gebracht, waar bleek, dat uit het verminkte lichaam het teven reeds was gevloden. Een door de politie ingesteld onderzoek heelt het vermoeden doen rijzen, dat terwijl Sutherland nog aan het werk was, brand in de bergplaats is ontstaan: dat hij het vuur heelt willen blusschen. doelt bij de poging daartoe zeil in brand is geraakt met het be kende noodlottige gevolg. - Ben paar mannen van het Leger des llclls gingen Dinsdag met een kar beladen met oud-papier van de Bilt in de richting Utrecht. Bij het voormalige Kouwenhovett reed hun de electrice tram tegemoet. Ach ter de kar van het Leger des Heils reed eene met hout beladen wagen. Deze reed op dè kar aan. met het gevolg dat de laatste in botsing kwam met de electrische tram, waarvan een zijruit vernield werd. De 52- jarlge verpleegde van het Leger des Heils j. v. D. kwam daarbij onder de kar terecht met liet ongelukkig gevolg, dat zijn rech terbeen brak en een zijner polsen werd ge kneusd. Dr. K. H. Lette legde het eerste ver band. De chel van het Leger des Heils-ge- bouw aan de Hrecdstrnat, die inmiddels was gewaarschuwd, liet een rijtuig komen waarin v. D. tiaar de klinieken alhier werd vervoerd. De trambestuurder had geen schuld aan het ongeval. - Een dronken kozak van het regiment der lijlwacht verspreidde Dinsdagavond te Aioskou schrik en ontzetting onder de be volking van hel Alexander Newsky-sladsge- decltc. Op straat begonnen cenige kinderen den dronken kozak te plagen. De soldaat werd plotseling woedend, trok zijn sabel en wierp zich op de kinderen, die zich schreiend in den tuin bij de gevangenis konden redden. Toen de portier den voortstormenden kozak in den weg trad, trof hem een zware sabel houw op het hoofd, zoodat hij levenloos neerstortte. Daarna wierp zich de kozak op een driejarig knaapje, den zoon van den opzichter der gevangenis, dat in den tuin speelde, en kloofde Item met Wnen houw van het hoofd tot de voeten. De knaap stortte neer zonder nog een kreet te uiten. Daarop wendde de dronken kozak zich teg.-n een arrestant, die bezig was hout te klooven en sloeg hem met iincti slag het hoofd af. Ten slotte kwam hij in het waschhuis, waar een paniek uitbrak onder de waschvrouwcn. Eene van haar werd zwaar gewond. Hel geschreeuw der vrouwen bracht het hcele huis in repen roer. Nog gelukte het den kozak, den eersten van de binnendringende bewakers door een goedgentikten slag het hoofd te klooven, waarna de razende zelf neergeslagen onge boeid werd. De tijding van den moordenden kozak had zich spoedig door de omgeving verspreid. Duizenden menschcn stonden om de gevangenis en wachtten het oogenblik af. wattrop de geboeide kozak door de be wakers zou worden weggevoerd. Ten slotte beproefde men, zich van den onmcnsch meester tc maken om hem tc lynchen. Doelt de ontboden kozakken verspreidden zonder moeite de schreeuwende vrouwen en kinderen. Heel .Marseille was Dinsdag In opschud ding gebracht door ecu jonge tijgerin, die uit haar kooi was ontvlucht. Eerst rende het heest in razende vaart langs de haven, waar het een hond dood beet en een arbeider, die niet haastig genoeg weg vluchtte, verwondde. Tc midden van angstig wegsnellende men schcn liep de tijgerin de stad uit naar de rotsen der kust. Toen bedaarden schrik en vrees een weinig, men ging aan 't overleggen hoe het gevaarlijke dier het hest tc vangen was. De halve politiemacht, tot de tanden toe gewapend, de beste schutters en jagers gingen er op uit, doch de tijgerin bleef in de rotsen. Ondertussehen was de temmer, met de gerepareerde kool naar buiten getrokken, want hij wcnschtc zijn tijgerin natuurlijk veel liever levend terug te krijgen. Terwijl de stedelingen nog In angstige stemming verkeerden, wist Emmanuel Gons, de dierentemmer, het ont vluchtte dier in zijn gevangenis te lokken en achter slot en grendel op te sluiten. Dat was een verlichting voor de Marscil- lancn! Zuid-llannover en de aangrenzende stre ken zijn in den nacht van Zondag door he vige unweders geteisterd. Uit Weiiheim wordt gemeld, dat een on weer vergezeld van hagelslag in den nacht van 12 op 13 September groote schade heeft aangericht. De bliksem heelt brand gesticht in vele dorpen, waardoor verscheidene boe renhoeven in nsch werden gelegd. Ook uil Dicssen, aan het Amutermecr, komen be richten over onweer en waterschade. Uit Heillgcnstadt wordt gemeld, dal het onweer daar nog erger was in zijne ver woestingen dan dat op 4 Februari van ver leden jaar. Van Zaterdagavond 11 uur lol Zondagmorgen 6 uur woedden er onafgebro ken eene heele reeks hevige onweders. Tiis- schcn Beuren en Bodenrode had eene soort wolkbreuk plaats. De Leine trad buiten hare oevers. Te Beuren en Wlngerode drong het den tot aan hun lijf In 't water. Doodc scha pen, geiten en varkens dreven 's morgens in de Leine. Te Wlngerode stortten twee schuren In, welke door het water ondermijnd waren. Tc Hciligcnstadt stortte ook een gebouw in. De na de laatste overstrooming te Hcili gcnstadt herbouwde badinrichting Is ook weer meegesleurd. Ook drie bruggen over de Leine zijn weggerukt. Alleen een houten noodbrug is blijven liggen. Zij vormt nu de eenlge verbinding tusschcn de stadsdeelen, rechts en links van de l.eine. De gemeenteraad van Hciligcnstadt is aan stonds bijeengekomen om maatregelen te nemen. Ook in den omtrek zijn overal door het water groote verwoestingen aangericht. De velden en hoeven bieden een Ircurig schouw spel van vernieling aan. Op verschillende plaatsen is er ook brand gesticht door den hlikscm. Dergelijke berichten komen eveneens uit Een opzienbare inhechtenisneming is dezer dagen in een der Londcnsche voorste den geschied, in verband met een juwecleii- diefstal, die vijf jaar geleden gepleegd werd. Deze diefslal werd ontdekt in de maand November van het jaar 11)04 in den juwc- lierswinkel van de firma Hochalt te Londcu, waar op een Maandagmorgen één der pa troons in zijn eigen kantoor vastgebonden werd gevonden. Hij vertelde toen, dat hij van den vorigen Zaterdagavond af in dien hachelijke» toestand had verkeerd. De die- hem over „zaken" komen spreken. Toen hadden zij hem door een slag op liet hoofd half bedwelmd, lient vastgebonden en daarna op hun dooie gemak den winkel geplunderd, waaruit ze voor een bedrag van f 30,000 aan kostbaarheden ontvreemden. De patroon had zich gehouden alsof hij bewusteloos was. maar de boeven hadden hem toch een prop in den mond gestopt. Na verloop van onge veer twintig minuten hoorde hij, dat de die ven vertrokken. Hij wist de jirop uit zijn mond te halen, maar zijn armen en hccncn kon hij niet los krijgen. Toen hij om hulp schreeuwde, werd hij door niemand gehoord en zoo bleef hij dnar dien geheelen Zater dagnacht en den langen Zondag geheel hul peloos, totdat hij eindelijk Maandagmorgen ruim veeriig uren nadat de diefstal was ge pleegd, werd gevonden en uit zijn benarde positie bevrijd. De politie kon geen spoor ontdekken van den diefslal en de firma, die tegen inbraak verzekerd was, kreeg het ontvreemde bedrag terug. Thans schijnt men alle reden te hebben om te vermoeden, dat het gchcclc inbraak- verhaal niets is geweest dan een verzinsel. De lieer Hochall, het beweerde slachtoffer, is intusscheii in hechtenis genomen. Telegrammen uit La Paz, de oudste nederzetting in California, melden, dat de stad verwoest moet zijn door een reeks vloedgol ven. Een aantal huizen is ingestort, en de heele stad cii hel district slaan onderwater. De oogst is vernield, honderden stuks vee zijn verdronken, terwijl duizenden menschcn dakloos zijn. Het aantal dooden moet voor- zoover lot nog Ine vastgesteld kon worden, Van den Ktcincn Schcidcgg, in de Bcr- er Alpen, werd, geseind, dat een snccuw- toriii, die den vorigen dag en den llag -zeil a het liooge gebergre. had gewoed, menschen- Icvcns had gekost. Een Duitscli student, zoon van den Marburgschen hoogleeraar llerrnia zijn gids zijn er dood gevonden. Volgens de gidsen hebben die twee vermoedelijk op den Walehcrgrat, door den sneeuwstorm verrast, moeten kampveren, en zijn zij van vermoeienis in slaap gevallen. Men vond ze doodgevroren terug. Een troep gidsen heeft vetder hij een nederdaling van de Jungfraii twee toeristen gevonden, van wie er een al hevroicn was en de ander, schoon nog levend, toen in bedenk lijken toestand verkeerde. De dood gevroren toerist was een dr. Wiiikclmann uit Ziiricll. Zijn reisgezellin Guggeiibllhl, is later weer bijgekomen en thans buiten gevaat. De trams te Liverpool zullen toegerust worden met ven inrichting, waaiduor auto matisch den wagenbestuurder een teeken ge geven wordt, als een der reizigers uitstappen wil. De treeplanken worden n.l. niet star aan het bovenstel bevestigd, maar zoodanig draai baar om een horizontale lengte-as daaraan opgehangen, dat de treeplank kleine schom melingen om die as zal gaan uitvoeren, door de zwaarte van den reiziger, die uitstappen wil cii daartoe op de treeplank Is gaan staan. Deze kleine schommelingen warden mede gedeeld nan ven hefboom, die alsdan een schakelaar inzet, waardoor een stroonikctcn van een gloeilamp of hel gesloten wordt en de wagenbestuurder zoodoende ven teeken krijgi. dat er een reiziger is. die uitstappen wil. Een veer trekt dien hefboom weer in zijn oorspronkelijke!! stand terug, als rte persoon de treeplank verlaten heelt, liet groote voordeel van dit niet-koslbare systeem is, dat ongelukken van rovkelooze' of haastige mensehen, die nog tijdens hei rijden, van rte tram springen willen, zoo goed als voor- Gcmfolc rood. Bedelaar, bij een winkelier. „Ach, mijnheer, help een arme ziel." Winkelier, „(ia maar door. leder mcnsch moet zich zelf helpen." Bedelaar. „Dank tl. mijnheer, dank u wel." Hij pakt twee worsten en gaal er mede aan den haal. HORLOGEMAKER Breedestraat 34. Voorhanden een fijne sorteering DAMES- en HEEREN HORLOGES KETTINGEN in Goud. Zilver en NiKKel. REGULATEURS. KLOK- KEN, WEKKERS, enz. tegen scherp concurreerende prijzen. Eigen Reparatie-Inrichting voor alle soorten Uur- en speelwerken, degelijk, billijk en onder garantie. beleefd aanbevelend. Meest alle artikelen zijn voortdurend in de groote Winkclétalages uitgestald, zoodat men zich steeds van de UITGEBREIDE KEUZE en LAGE PRIJZEN kan overtuigen. STOOMDRUKKERIJ „DE EEMBODE" - AMERSFOORT.

De Eembode | 1909 | | pagina 6