„DE ZON". J.J.SMIT H. J. BONNIER. Firma GEBRS. HAMERS, Hof 48 - G. J. H. GELSING - Amersfoort. C. W. HOL, HOF 11 AMERSFOORT. Manufacturen, Gemaakte Goederen. Effen en gewerkte Japonstoffen. Gemengde Berichten. Voor dc rechtbank te Arnhem stoi Maandag terecht de beambte van het gesticht De Kruisberg bij Doctinchem, F. W. F., wien ten laste wordt gelegd, dat hij den 27en April j.l. te Laag Keppel den verpleeg de K., die was ontvlucht, bij de achtervol ging zwaar lichamelijk letsel toebracht door opzettelijk een met scherp geladen revolver op hem at te schieten. De Directeur van de Kruisberg deelde mee, dat een mlnlstcricctc beschikking Item mach tigde aan de beambten revolvers uit te rei ken; maar het O. M. wees er op, dat er in dezelfde beschikking gesproken wordt van „buitengewone omstandigheden" en daarmee Is nooit bedoeld het opvangen van ont vluchten. De directeur achtte een revolver wil noodlg, omdat er jongens met messen hadden rondgeloopcn. Er zijn er onder de 220 jongens, die valsche sleutels weten te maken en 's nachts trachten uit te breken. De nachtwaker is ook gewapend met een revolver. Het O. M. wees op de ontzettend moei lijke taak der beambten, van wie grootc zelfbchecrschlng wordt geiischt. Bekt. staat gunstig bekend, maar heelt toch een oogen- blik zijn zeltbcheersching verloren. Dit hoogstgevaarlijk optreden is strafbaar. Ifet O. M. eischte een gevangenisstraf van 14 Tc Zaandam is Dinsdagmorgen de 73-jarige weduwe Dolleman, terwijl zij van een bezoek aan haar schoonzoon terugkeerde, bij het passecren van den overweg der H, S. M. bij het Ventje door een losse loco motief overreden. Terwijl zij uitweek voor een goederentrein, die aan hel rangeeren was, zag zij niet, dat van de andere zijde een locomoticl aankwam. De correspondent van de „Tel." te Rome schrijft De „Avantl" van 2ti September brengt het volgende bericht uit Genua. onder den titel; „Op I Jaren geleden dros, te Oenun. e die op doorreis w nomen. Op ir van ven gehclmzinnigen ou in het tiotel De Lon- n rijk llullanrisch notaris, is, zijn Intrek hebben ge- oud ging hij uit en kwam r terug. Men hoorde nooit meer iets van hem, ondanks liet Ijverige zoeken van de politic. Twee dagen geleden ontving de politie te Genua, door middel van ven anoniemen brief, de mcdedvvling, dat in de buurt van Zcrblno een lijk was begraven, dal er zou nadat het slachtoffer ver moord en beroofd was. Een troep agenten vertrok oogcnblikkolljk naar de plekze be gonnen Ie graven en vonden inderdaad in Stukken en brokken een geraamte; maar meer niet. Toch houdt men hel er algemeen voor, dat men hier te doen heelt met de overblijfselen van den vermoorden rijken llullandschen notaris, die indertijd in die buurt was gaan wandelen. Op de hoogte van de Lceuwenhockstraat te 's-Oravenhage geraakte Dinsdag een ver moedelijk 40-|arlgc timmerman onder de Delftsche stoomtram. De ongelukkige, die op de in gang zijnde tram wilde springen, niet tegenstaande de waarschuwing van den conducteur, gleed uit en kwam onder den wagen, zoodat hem de borstkas werd ver brijzeld en hij andere ernstige verwondingen bekwam. De wagen moest eerst worden ge licht voor men het lichaam van den veron gelukte er onderuit kon halen. Toen bleken de levensgeesten reeds geweken. Een half jaar geleden geraakte een dienstbode in de llaarlemsche Huishoudschool door onvoorzichtigheid met de kachel in brand. Na lievig lijden is 't meisje toen overle den. Edn der andere dienstboden, die bij'ton geval tegenwoordig was, is toen zoo ge schrokken, dat ze na dien tijd aan toevallen en zenuwoverspanning is gaan lijden en naar 'l krankzinnigengesticht „Mccrenhcrg" li gebracht, Hij de Middelwaard Is Zondag een met 47.D60 steunen van de Inhrick van de hveren Arendscn en Terwindt geladen vaartuig op den IJsel op stroom gaan liggen, om den volgenden liturgen tijdig Ie kunnen vertrek ken. Om half 5 werd de schipper gewekt door het janken van zijn hondje, waardoor hij en zljnt vrouw nog juist den tijd had den om zich te ktecdeu en liet vaartuig te verlaten, waarna liet onmiddellijk zonk. Ver zekering dekt de schade. Maandag is in de Wnnl bij Millingen verdronken de 15-jarige A. de Vries, wonen de iu de Jan de Witstraat te Nijmegen, 's Mor gens vertrok hij met de stoomboot „Concor dia" van Nijmegen naar Millingen. Hij ann um»! te Millingen liep hij, mei een hondje spelende, achteruit van het dek af. liet hek as te vroeg geopend. Op enkele meters nf- nnd van de wal verdween hij In de diepte i kon niet gered worden. Tc Loosduincn Is een warmoezler op de Rljswijksche tentoonstelling met een tweeden prijs bekroond, zonder dat hij iets Itnd inge- onden. Wel had hij vroeger aan het bestuur bericht, zulks te willen doen. Zondag 3 October te 12 uur contributie, zitting spaarkas en vergadering voor de op richting van een houwvakorganisntlc. Op deze vergadering kunnen alle R. K. werk lieden tegenwoordig zijn. De maandclijksche vergadering zal we gens het feest v. d. II. Rozenkrans niet op Zondag 3 October, plaats hebben, maar ge houden worden op Zondag 10 October, des avond» ten half 8 ure. Algvmeene vergadering op Zondag 3 Oc tober lik», na het Lof in de O. L. Vr. Pa rochie, in het Bondsgubouw. Agenda; I. Verkiezing van een bestuurslid; caudidnten zijn de heeren F. J. Klsncr, G. Th. Ruberg en M. L. Mans. 2. Behandeling van de agenda SI. Marlinus. 3. Mcdcdeeiln- gen en rondvraag. 4. Inning contributie. JOIe ST A ATSLOT1 :RI J. VIJFDE KLASSE. Eerste week. Trekking van 24 Sept. HKIit. (700 loten.) Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEINWEBER Ie Amersfoort (Breetleslraal 22) zijn aan de navolgende nummers Ie hemt gevallen Prijzen van f70. 15787 en I5H07. Tc zamelt 2 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 4501 4578 7707 7783 7784 81120 8031 0280 0370 10307 10420 10532 en 10708. Tweede week. Trekking van 28-30 Sept. 1000. (2850 loten.) Prijs van f 100.000 op No. 4980. Prijs van f 100 op No. 8005. Prijzen van f70. 4570 4581 0280 0345 9340 0378 0380 15780 10387 10414 16524 10528 en 10555. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken'; 4553 4555 4550 4550 4500 45118 4572 7775 7777 7778 7770 8010 8(114 8025 8030 8032 80.35 8038 0203 03-12 0352 0353 0357 0304 0372 9370 0380 9383 0304 15782 15788 15800 16361 16369 16372 16378 16370 16390 16404 16407 10526 16736 en 16761. Volgende trekkingen geschieden, I, 4—7 en 11-15 Oct. 1909. BURGERLIJK!: STANDI-N. Gemeente Amersfoort. Van 24 tot 30 Sept. 1909. GliBORENRijk, z. van R. Marcus en H. Wulfsen. Johannes, z. van J. Tommei en A. van der Velden. Franeine, d. van W. Iliipkes en C. A. F. de Haan. - Johan nes Cornells, z. van J. Labric en J. van Mou- rik. Hcrmina Hendrika, van G. G. Vcc- nendaal en G. van den Burg. Kasperdlna, d. van K. Bargy en P. van der Kamp. Pltilipplna Huherlha, d. van I'll. If. van Noord en F. C. Eudllch. Neeltje lleudrika, d. van II. J. van Gelder en M. Koersen. Hen drika Egbcrthn, d. van H. van der Snee en B. Lcene. - Anna Albcrlha, d. van A. Schim mel en B. van Beek. Louise Marie Leonie, d. van D. II. üoossen en M. J. J. Rlcter. Geertje, d. van H. de Vries en H. J. Boon. _n M. J. Jacobus Gerrii, li J. Collet, ,an Sandwijk en L. lla- J. G. - - S. M. zendonk. Krljncn ONDERTROUWD; j. A. E. Grlcssen en M. Wagner. J. W. II, M. de Jong en M. J. C. A. Brandson. J. Crannen en A. Comc- lisse. GetrouwdF. II. Willigenburg enJ. Geiirt- sen. - II. Herder en H. v. de Vcenbrink.- A. v. Baaien en A. B. J. Koning. OVERLEDEN: J. Meijer, 5 w. - C.SIcwort- sen, 20 j. Al. Grasliutf, 51 j., eehlg. van H. C. de Jong, II. v. de Koot, 14 uittil. A. J. v. Veen. 38 j„ ongoh. - J. v. de Geer, 83 wed. van C. van Hooidonk. Gemeente Soest. Geboren Gerrlt Hendrik, z. van J. v. Dorrosleyn en O. v. d, Velden. ÜETKoowoT. B. Ulterwljkcil W. Kiiyper. A. Harskamp en W. Ousterhcek. OVERLEDEN: C. Kok, 6l i. J. Brouwer, 53 j., cclilg. van O. Brouwer. Gemeente Baant. Geboren Jacob II II. v, i den Berg Ovi:t. G. F. Illllc. M. Haseri 85 j„ i Gemeente Ecmocs. Ondertrouwd J. Groefliorst en J. v. tl. Zwaan. Gemeente Laren. Ondertrouwd: T. Bitter en N. v.d. Veer. Gehuwd :J. Bas en J. Zijlstra. (i.Schnnp- licrder en N. (verhagen. Gemeente Hilversum. Geboren: Julian Petrus, z. van II. Jansen en II. Grafhorst. Hendrika Mnrgarellm, d. van II. Ros cii II. List. Dirk. z. van A. Knijper en W. C. I'. Nijkainp. llcrniinn Aiitnnia, d. van II. J. Rookc en II. II. Vor- "j. - Petrus Johannes, z. van J. BoJ.el.liik d. van A. M. van Zal en II. Hilhorsl. - Roelof, z. van A. Straling en J. Langdon. Naalje, d. van B. Elburg en B. Gottschalk. Hendrik, z. van H. van Tclglen en F. Jonk man. Anllioiiiiis Johannes, z. van W. G. Verhoeven en II. M. de Jong. Gijshert, z. van I'. Bunschoten en A. M. I.e Bas. - Catharina, d. van H. v.d.Pasen M. Slnduwc. Ondertrouwd: I. II. J. Campagne en C. W. A. C. Piel. - G. Koodvocls en W. J. Taal. li. Kranl en R. Bier. getrouwd: J.. Overwijk en R. F. Brou wer. A. van Ekcrcn en D. van Leeuwen. I'. Bollcnlieft en M. I'. C. van Lom. Overleden: E. Fiege, wed. van T. J. Paling, 75 j. - C. Nlemvcnluiljzcii, eelitg. van M. C. v. d. Steelt, 58 j. - W. Ilcnnls, eclitg. van M, J. Reins, 70 j. - C. Wilgen- burg, 7 j. 1'. I.eijle, 5 ni. - I). Ilcmilli man, 2 j. - W. g. Scllijffeleit, eehlg. van C. V. Ricmcns, 35 j. Gemeente Btissmn. Diederik Jan, z. van J. Ilooljberi D. de Besl. Hendrika Aleitla J. T. Vermeulen - Oeirl D. Dekker en F. de an K. Bakker eu II. a, d. van A. II. Aid! Paauw. - Triji Verweij. Mi en A. L. Ides. Ondertrouwd: A. Hoekstra en J. J.H.M. Beljaars. Getrouwd: I). de Korf, wed. van C. de Ru ijler en J. A. van der Geld. D. A. W. van der Moer en G. A. Janssen. Overleden: II. de Gooijer, 75 j., wed. vail J. Bakker. Sophia M. Blok-vogcl, 67 j,. eclitg. van C, (1. de Vries. - A. Roeien. 71 j„ wed. vim II. Dijkman. II. J. Blaas, Gemeente Nanrden. N. de Graaf. Gemeente I locvelnkcn. GEBOREN: Tennis, z. van v. tl. Beek en B. v. 'I Veld. Wilhelmiil.l, tl. van T. Ruitenbeek eu II. Pleizler. Marin, d. van II. Pleizler en W. v. Tiiniclcn. Gemeente Nijkerk. Geboren: Maria, d. van J. Gerritsen en tl. L.lgemaa'. Janke, d. van ILAIherlseii R. Ilaanstra. - llemlrikiis, z. van li. Ger ritsen en W. II. v. Manen. Ondertrouwd: R. Kas en W. v. d. Berg. - E. Gciirlscn en G. Hols. Overleden 'I'. v. Beek, 1 R. de Jong, I. Peer. 4 m. Essen, 7 in, - M. O. Horman, 21 J. Gemeente Barnevcld. Koudiis, r, Bevallen: R. v. Koi E. Boekhout, gel>. iiouwmaii, u. i>. v. d. Buut, gel), v. d. Brink, z. M. v. Ruler, geli. Hiiljs, d. M. v. Vcclcn. gel), v. d. Beek, z. C. v. d. Steeg. gel). Vei - liriigh, d. LANGESTRAAT 40 AMERSFOORT. In Vitrages. Tulle, glas- en Overgordijnen, Franjes, Embrasses, enz. is thans de collectie geheel com pleet. Ook in Zwarte en Gekleurde Japonstoffen, Echte Kanten en Mutsen is een groote sorteering voorhanden. Meest alle artikelen zijn voortdurend in de groote Winkclétalages uitgestald, zoodat men zich steeds van de Uitgebreide keuze en Lage prijzen kan overtuigen. AANBEVELEND. Muurhuizen 39. belasten zich met aan. en verkoop van Effec ten. Wissels en Coupons Sluiten prolongatie. Safe-Inrichting. Kantoor geopend van 9—3 on van 7 Va8 Va- Zie étalage. JSSjjF" Zie étalage. JAM merk „BATO" (diverse soorten) Per flac. 30 cent. pond 25 HEERLIJKE APPELGELEI per pond 20 cent. Beslist prima kwaliteit. Meubelmaker en Stoffeerder, WF.STSINGEL tul Kleine Spui. beveelt zich beleefd aan tot het verrichten van alle werkzaam heden betreffende liet MliUBEL- VAK, liet stoffeeren van STOELEN en CANAPÉ'S met trijp en loer, zeer billijk. Staalboeken voorhanden. Het beste adres voor bamboe Bloenitafels, Theetafels, Sportwagens, Kinder- tafels en Stoeltjes, Kapstokken, Port-Monteaux, Para- pluie-standaards, Vogelkooien, Presenteer- en Schenk bladen, Vazen, Bloempotten insteen.majolika en koper, Serviezen, Schilderijen, Chineesche en Japansche arti kelen en verdere nieuwe artikelen, alles tegen zeer lage prijzen, is bij VERKOOPHUIS. Magazijn van KATHOLIEKEN, Koopt niet in winkels, waar zedenkwetsende artikelen worden uitge stald of voorhanden zijn. GROOTST!3. KEUZE IN Prachtige collectie in MUTSEN en ECHTE KANTEN, van de meest gewone tol de fijnste soorten. Aanbevelend, W. KUIPER, LANGESTRAAT 122, bij de Kamperbinnenpoort. HORLOGEMAKER Breedestraat 34. Voorhanden een fijne sorteerinjJ DAMES- en HEEREN HORLOGES ufïtwfgkk,i.%g°"d',z."v'"' r rvgulatkurs klok kein, wtHKi.KS, enz. tegen scherp concurreercnde prijzen. Eiden Reparatie-Inrichting voor alle soorten Uur- en speelwerken, derteliik billijk en onder garantie. beleeeü aanbevelend' hl OOMDRUKKLKIJ „Dl: LEMBOÜli" - AMERSFOORT.

De Eembode | 1909 | | pagina 6