er onder de aanwezigen voortdurend! gefloten en gejoeld. De dames hebben ook iets nieuws uitgevonden. Zij verzenden brieven en pakketten aan Asquith, Lloyd Oeorge en Grey, en sluiten daarin ontplofbare stoffen, Natuurlijk geen bommen, die levensgevaarlijk zijn. maar toch goedje, dat heel wat schade kan berokkenen. De inhoud van sommige brievenbussen is er namelijk door in brand geraakt en er zijn op die manier meer dan 200 brievenbussen vernield. Oe Oorlog. De .Daily Mall"-correspondent te Constantinopel, heeft een bezoek ge bracht aan den ex-g.-ootvizier Kiamil Pacha, die sindsden Donderdag, waarop de Jong-Turken hun staatsgreep uit voerden. ongesteld is geweest. Hij had bij deze .grap", waarbij hij tot drie uur 's morgens op de Porte gevangen werd gehouden, een zware verkoud heid opgedaan. De ex-grootvizier zeide, dat hij ii den nationalen raad openlijk verklaard had. dat de oorlog in geen geval mocht worden voortgezet. Het beste was vrede te sluitenwant bij een voortzetting van den oorlog was het te vreezen, dat de bondgenooten nog hooger eischeti zouden stellen. Ook vertelde Kiamil Pacha, dat zijn collega Naziin Pacha, door de revo lutionairen werd vermoord. Het eerste schot trof den ongelukkigcn minister van oorlog in de zijdehij zakte ineen en een der geweldenaars joeg Item dan den doodclijkcn kogel door het hoofd. Het antwoord, door de nieuwe Turk- sche regeering aan de mogendheden gegeven is niet zoo afwijzend als men wel zou denken. Het moet echter weer niet beslist tuiden, doch er schijnt wel uit te blijken, dat de Turken, ook de grootsprekers, die nu aan het bewind zijn, bij slot van rekening Adrianopel zullen overgeven. Ze schijnen echter nog allerlei voorwaarden en bepalingen te willen stellen, Maar dan vraagt men toch waarom moest dan Klamil-pasja afgezet worden en Nazim-pasja vermoord, als ten slotte de nieuwe regeerders toch ook zullen toegeven. Men vermoedt, dat de hecrcn een mooie gelegenheid niet hebben willen laten voorbijgaan om weer op het kussen tc komen. Dat zal hen wel meer tot hun staatsgreep aangezet hebben, dan de liefde voor hun land. Maar ze zijn dan toch wel erg waag- halzig geweest, want hun bewind kan moeilijk lang duren. Het zou voor hen een houdbare toe stand worden, als het vechten opnieuw begon en de Turksche wapens succes hadden. Maar als de oorlog opnieuw begint, dan is het zeer onwaarschijn lijk, dat het verdeelde Turksche leger, dat alle geestdrift mist, veel zal kunnen presteeren, de 2e, 6e cn 10e brigade; de 2e bri gade, gevormd door het te regiment infanterie met brigadestaf te Assen, en het 12e regiment infanterie, waarvan de regimentsstaf en 2 bataljons te Groningen en 1 bataljon te Assen in garnizoende 6e brigade, gevormd door het 5e regiment infanterie en het 16e regiment Infanterie, met den brigade staf te Amersfoort in garnizoen; de 10e brigade gevormd door tiet 9e regiment infanterie, met den brigadestaf te Leeuwarden en het 20e regiment in fanterie te Harderwijk in garnizoen. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsche berichten. R. K. Middenstand. Het hoofdbestuur van „de Hanze" in liet Aartsbisdom, verzoekt opgaaf van die plaatsen in liet Aartsbisdom waar nog geene R. K. Middenstands- vereeniging gevestigd is, alhoewel deze op die plaatsen reden van bestaan heeft. Bij deze opgaaf, zoo mogelijk tc voegen de namen van hen die belang stellen in de oprichting van ccne der gelijke vcrccnlging. Opgaven teadres- seeren aan den secretaris van de afd. propaganda van het hoofdbestuur Jan Hulsken, Kerkstraat 20, Arnhem. Legerorganlsatie. De infanterie blijft ingedeeld it divisiün, elk samengesteld uit 3 brigades van 2 regimenten, elk van 3 bataljons. Tot de 4e divisie zullen behooren t zijn p dc Na zulk eene ontmoeting, merkte ik op, toen Lloyd zweeg, zal de arme drommel het voortaan wel hoofd hebben gelaten, wee berenjacht te gaan. Zeg dat niet, hernam Lloydzijn verbrijzelde voet werd gelukkig weer hersteld, en Ik durf bijna wel wedden, dat hij op dit oogenblik inet Jan Finne rondsluipt en naar gelegenheid uitziet, om zich over de doorgestane pijn te wreken. Overigens komt het nadeel, dat de heren nu en dan aan een en kelen jager toevoegen, hoegenaamd niet in aanmerking hij dc schade, welke zij onder liet vee van den landman aanrichten. Doch het is niet Petz alleen, 't zijn vooral zijn verre neven, de vos? sen en wolven, die zich daaraan schul dig maken. Dc laatste» zijn zoo stout, dat zij 's winters tot in de stallen der voorsteden van Stockholm doordringen en aldaar geduchte verwoestingen aan richten. Er is zelfs een voorbeeld van, dat een eerlijke boer, die in den win ter zijn paard voor de herberg had vastgebonden, om een kleine hartster king te nemen, het dier niet weervond, toen hij verder wilde tijden. Door ette lijke wolven vervolgd, zag hij het be angste dier in de verte in gestrekten ren voorthollen. Hij volgde 't met den meest mogelijke» spoed, docli vond in het woud niets meer, dan de bloedige knoken van het, reeds door de wol ven geheel verscheurde, diet. Men kan de door deze roovers jaarlijks aangerichte verwoesting op eene som van ruim 200.000 daalders berekenen. EINDE. Amersfoort. De vrijzinnige concentratie. dc Vrijdagavond onder voorzitting van ds. F. G. Lagers gehouden verg. van de Besturen der drie vrijzinnige kiesverenigingen -- Ainersfoort's be lang, Gemeentebelang en Vrijzinnig- democratische kiesvereniging is, naar de Amersf. Courant mededeelt, besloten, aan dc op 7 Februari te hou den ledenvergadering van elk dier ver- cenigingen voor te stellen, voor de aanstaande periodieke Raadsverkiezin gen tot samenwerking te komen, op deze basis, dat zullen worden gesteld in district I de heeren D. Gerritsen en J. van der Wal Kz., beiden aftredend in district II. waar de heeren A. H. van Kalken en H. Kroes aan de beurt van aftreden zijn. de heeren D. Gerritsen cn P. van Achterbcrghen in district III de heer P. van Achterbcrgh. af tredend lid, en in de plaats van den heer D. Ru)S, die periodiek aftreedt, een nader aan te wijzen Vrijzinnig democraat. Het bericht, dat de Congregatie der Broeders van de Onbevlekte Om- langenis te Maastricht voornemens is, alhier een Pensionaat voor jonge heeren te stichten, geheel ingericht volgens de eischen van den tegenwoordigen tijd, wordt ons nader bevestigd. Het terrein waarop deze kostschool zal worden gebouwd, ligt aan den Utreehtsehen straatweg, even voorbij den Kalkweg. tegenover de villa bewoond geweest door den lieer Van Hogendorp. en is in zijn geheel groot ongeveer acht en een halve hectare. Voor het grootste ge deelte is dat terrein thans beplant met denneboomen. Het voorloopige plan is reeds vastgesteld. Dc heer Faber, archi tect te Scheveningen, is thans bezig met het definitieve ontwerp. Zon spoedig mogelijk zal met de uitvoering van het werk begonnen worden. Als het gebouw gereed is, denkelijk in de maand Sep tember van het volgende jaar, zal liet pensionaat „St. Louis", thans gevestigd Roermond, in het nieuwe gebouw ■orden overgebracht. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Aangenaam is het voorzeker voor het bestuur der Verccniglng R. K. Openbare Leeszaal en BlhTlotlieck den leden eindelijk te kunnen mededeelen dat de Leeszaal en Bibliotheek voor het publiek kan worden opengesteld. De offieieele upening is bepaald op Donderdag 6 Februari. 1913 des na middags te 3 ure. Vrijdag 7 Februari is de leeszaal ei! bibliotheek voor de leden ter bezich tiging opengesteld, terwijl Zaterdag Zondag de toegang voor ieder vrij Donderdag. Vrijdag. Zaterdag en Zondag is in de zalen een schoont collectie pracht- en plaatwerken ge ëxposeerd. afgestaan door verschillende personen en familie's zoowel als elders. Prachtig verluchte manuscripten uit kloosterarchieven werden hiervoor reidwilligaigestaan; ook wonder-im copiöen van het vermaarde Brevar Grimrnani. Daarna is de leeszaal geregeld ge opend op werkdagen van 10 tot I en van 3 tot 10 uur; op Zon- eu feest dagen van 11'. j tot 3 en van 7 tot IC Eiken Maandag cn Donderdag wordt aan ieder vrijen toegang verleend. Leden hebben natuurlijk doorloopend vrij entree. Vöorts zijn verkrijgbaar gesteld k; ten 10 ct. welke recht van toegang geven gedurende een maand. Het bestuur heeft alles in het werk gesteld elk wat wils te bieden en het vertrouwt dat de leden een druk ge bruik zullen maken van de inrichting waar voor ieder lectuur op elk gebied te vinden is. De leden-aboimé's kunnen vanaf Maandag 10 Februari boeken uit de uitleenbibliotheek Ier lezing ontvangen. Het reglement hiervoor ligt in de Bi bliotheek ter inzage In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de Kamer van Koophandel werden diverse ingekomen stukken van weinig belang ter kennis van de leden gebracht. De rekening en verantwoording over 1912 werd goedgekeurd. Nadeclig saldo f45.70. De rapporten over kaasmaikt eu clectriciteitsvoorziciling zullen eerst daags worden rondgezonden. De leesbibliotheek van 't Nul voor 'I Algemeen gaal over aan de Open bare Leeszaal en Bibliotheek. Beuken laan. Aan liet postkantoor alhier eu de daaronder bchoorendc hulpkantoren Is in Januari Ingelegd bij de Rijks postspaarbank f57 687.37 en daaruit terug gevraagd f55201.57. Het laatste door het kantoor uit gegeven boekje draagt het num mer 17538. - Donderdagavond om acht uur zul len de Schoenmakerspatroons (afd. Hanze) in De Keizerskroon op den Hof eene vergadering houden. De inschrijving van nieuwe Leer lingen der Ambachtsschool voor dc vakkentimmeren, schilderen, meubel maken, smeden en machinebankwerken, heeft tot 22 Februari, alle werkdagen plaats, van 9—11 uur. van 2—4 uur en van 7—8 uur, des Zaterdags alleen van 9—11 uur, in liet gebouw der Ambachtsschool. Het schoolgeld, min stens f6 per jaar, wordt door liet Be stuur bepaald, naar gelang van de gegoedheid der ouders en is koste loos voor hen, die geen schoolgeld kunnen betalen, ter beoordeeling van het Bestuur. Leermiddelen en gereed- :happen worden kosteloos verstrekt. - In de Zondag gehouden maandver gadering van den R. K, Volksbond konden alweer nieuwe leden worden geïnstalleerd, hetwelk zeei terecht door den eerw. adviseur als een verblijdend feit werd aangemerkt. Voor de uitge sloten wevers te Goor werd totaal f 23 ingezameld- Van het zoo uitnemend ge slaagde kerstfeest bracht de heer üroe- nestein verslag uit. Medegedeeld werd dat de Volksbond zich aansloot bij de adresbeweging voor een gemeentelijke arbeidsbeurs. Ten slotte werd door een der leden geïnformeerd of er niet gecolporteerd kon worden in het publiek met .Het Katholieke Volk" enz., zooals dat met „Het Volk" geschiedt. Zulks zal den overwogen. Het is gebleken, dat eene de inwonende leerlingen der Industrie ën Huishoudschool alhier lijdende was aan diphthcritus. Voorzichtigheids halve was de patiOnte reeds van 't begin der ongesteldheid afgezonderd. Nu echter de aard der ziekte met ze kerheid is vastgesteld, heeft liet Bestuur der inrichting onmiddelijk de school tijdelijk gesloten, tot zal gebleken zijn dat geen besmettingsgevaar meer beslaat en ontsmetting van het gebu zal hebben plaats gehad. De lessen van den apologetische» cursus in den R. K. Volksbond worden geregeld voortgezet. Zoo werd Vrijdagavond door den WelEerw, heer Paping gesproken over de eenheid der Ruoïnsch Katholieke Kerk, bewijs van haren goddelljken oorsprong. Als toegift werden lichtbeelden ge projecteerd van fraaie kerkversieringen en een levensbeeld geteekend van St. Vincentius a Paulo, den grooten wel doener der armen. Soest. Donderdag vergaderde de ge meenteraad. afwezig de lieer Koppe- schaar. Bij de vaststelling der notulen merkte de heer Hilhorst op, dat het in de vorige vergadering zijne bedoeling geweest is bij de behandeling van het verzoek van G. van Doorn om afwijking van de vastgestelde rooilijn, dat de teekening van den Gemeente-Opzichter voor den betrokken adressant onuit voerbaar was en niet, dat de teekening zelve niet uit te voeren was. Naar aanleiding va» eene opmerking van den Heer P. van den Bremer Gz. zegt de heer Endendijk, dat hij zich in dc- vorige vergadering vergist heeft in den prijs van den grond van G Legemaat, zoodat wethouder van Kloos ter gelijk had. De begrooting van inkomsten en uit gaven betreffende de exploitatie van liet electrisch bedrijf dezer gemeente, voor 1913 wordt met algemeetie stem men goedgekeurd. Vastgesteld werd een besluit t<»t koop van gemeentegronden aan A. Gijs Egliers, van het perc. sectie D 932, groot 54.7(1, voor 10 cents per M' en B. aan Jolian Smeeing, te Soest van de sectie G 1897, 1898 en 1899, samen gi 14.30 Aren voor 14 cents per MJ. Aangenomen werd een voorstel van de Gereformeerde Kerk een strookje grond te knopen voor verbreeding van den openbaren weg vatia! de Wilhcl- ininastraat tot aan de Vcenhuizerstraat voor den prijs van f 25. Prae-advles van B. W. op het hunne handen gesteld adres van cenige ingezetenen betreffende verbetering, eventueel overname van de Klaarwatcr- steeg cn Smidstceg met voorstel om aan adressantejis wenscli te voldoen onder de volgende voorwaarden De wegen moeten bij dc overname eene breedte hebben van minstens7'; meter ingevolge art. 10 der bouwver ordening. Alzoo moeten de aangelande eigenaren zooveel grond aan de gemeente afstaan, dat de wegen die breedte krijgen. De gemeente neemt de wegen over in den staaf, waarin de verzoekers wcnsciicn. dat zij door de gemeente] zullen onderhouden worden. Worden de wegen dus als zandwegen over gedragen, dan zal de gemeente ze nok udaiiig onderhouden worden ze aatwege» opgeleverd, dan zal de gemeente ze eveneens als zoodanig iu irde houden. De kosten v.m opmeting n overdracht zullen dooi de gemeente n de eigenaren ieder voor de helft worden gedragen. De oplevering moet geschieden vóói «1 op ;t| December 1913. e heer Hilhorst vindt het voorstel B. W. onbillijk. Eene breedte 7'/, meter voor dien weg acht hij te veel. Het aangevoerde motief be treffende Jhr. RoëlT vindt hij misplaatst, daar deze die concessie's gedaan neen uit luxe, ten einde zijne buitenplaats mooier te maken. Bij aanneming van het voorstel van B. en W. moeten de betrokken personen bijna hun halve bezit aan de gemeente afstaanzij hebben gedaan wat zij kunnen; 6 meter breedte voor den weg is voldoende. De bouwverordening schrijft wel eene breedte van 7'/a meter voor. doch de weg op Hees is ook wel op sommige plaatsen minder breed. Spreker wil den weg overnemen, zooals hij uu is zonder voorwaarden. De Voorzitter zegt, dat de bouwver ordening dit niet toelaat. De heer Top wil dc belanghebben den tegemoet komen, door den weg te verbeteren, afgescheiden van het voor- stol van B. W. daar de weg bij slecht weder gevaarlijk is om te begaan. De lieer Hilhorst zegt nog. dat bij ue overname van den Heuvel weg en andere wegen de gemeente weinig ot geen belang had eu dat hierbij de grondeigenaren langs die wegen het meeste belang hadden uit een oogpunt ii speculatie, doch wanneer de onder- rpelijke wegen in orde gebracht zijn. men zien. dat daar binnen korten tijd verscheidene arbeiderswoningen zullen verrijzen, waaraan hier gebrek bestaat. De heer Foeken zegt hierop, dat de heer Hilhorst van speculatie spreekt wat betreft de door B. W, genoemde wegen, doch bij het gezegde van den lieer Hilhorst moet eveneens aan spe culatie gedacht worden. Hij ontraadt om buiten de verordening te gaan. doch vraagt of er mogelijkheid bestaat om aan den wensch van den heer Topte voldoen. Spr. zegt, dat de eigenaren het servituut van openbaren weg"""- vaardeu. Dc heer van Klooster brengt in midden, dat op het voorstel van den heer Hilhorst onmogelijk kan worden ingegaan. Hij beveelt het aannemen van het voorstel van B. W. dringend aan en zegt. dat het altijd zóó gaat. eerst heeft men er bezwaar tegen en als de toestand er eenmaal is. is men er blij om. De lieer Endendijk stelt oor te besluiten overeenkomstig liet oorstel van B. en W. dan kunnen de 'belanghebbenden nader overleg met elkander plegen. Het voorstel van B. W, wordt met algemeetie stemmen aangenomen. Goedgekeurd werd een voorstel B. ei W. om aan den Minister Waterstaat een adres te zenden, hou dende verzoek om het niet-bestrate gedeelte tusschen den Rijksstraatweg en de tramrails vanaf hotel Trier aan de Kerkstraat op Rijkskosten doen bestraten. Eemwater werden op advies van B. en W. naar de afdeelingctigerenvoyeerd. Heitincs. De vronw van A. v. d. L, te Eemnesbinnen, 78 jaren oud, maar zeer kras, zoo .neldt de Gooi-en Eem- der wenschte haar gehuwde dochter In Utrecht te gaan bezoeken. Den ver ren afstand van hare woning tol het station te Baarn legde ze te voet af, evenals dien van het station te Utrecht naar de woning van haar kind. Wel gemoed kwam zij daar aan en toen de eerste begroetingen waren afgeloo- pen en zij zich op haar gemak ge voelde, vermaakte ze zich eenigentijd met tiaar kleinkinderen. Plotseling werd de vrouw echter door eene be roerte getroffen, waaraan zij, zonder tot bewustzijn te komen, den daarop volgenden nacht ongeveer half drie ■erleed. Hoogland. Op Zondag 2 en Maandag 3 Febr. heeft de Tooneelvereenigiiig „Ons Streven" een uitvoering gegeven o's oord. Er is opgevoerd„De van den wciKstakcr", drama in 2 bedrijven en een voorspel. Na afloop van dit drama zijn nog een paar komi sche voordrachten gehouden. Er was veel publiek vooral den tweeden avond en het publiek heelt genoten van het schoime spel, Er is beide avonden door liet bestuur van het Kruisverbond ge- cpllecteerd voor een vaandel, welke collecte ruim f 16 opbracht. De Zeereerw. Adviseur was voor zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij na afloop zijn dank betuigde aan de acteurs en aan allen, die meegewerkt hadden bij deze uitvoering. Z. Eerw. bedankte ook de aanwezigen, omdat zij door hun tegenwoordigheid het bewijs gaven, te willen meewerken tot •cn groot en schoon doelnl. de be vrijding van het misbruik van sterken drank in onze gemeente. Baarn. Het kamerlid Ketelaar zal hier voor de vrijzinnigen komen spreken op Maandag 10 Febr. Dinsdag 18 Febr.. 11 uur. zal gemeentehuize worden aanbesteed liet bouwen van een woning t directeur der Gasfabriek, Raadsvergadering. Gistermor gen half elf vergaderde de gemeente raad. Dr. A. Verweij werd voor den lijd van een jaar herbenoemd lot di recteur bij den keuringsdienst van le vensmiddelen. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. en de Gascom- missie tot wijziging van de instructie voor den administrateur; idein ambtenaren werkzaam ten kant< den administrateur; idem voorden kan- toorlooper, en tot verhooging salaris van den klerk den heer Koops tot f 16 per week met vrij gebruik van 50 M3. gas per maand en van cokes. Tot leden van de commissie zicht op het lager onderwijs werden benoemd mevr. J. M. Honger— Dros. mej. C. J. A. Druyvcsteijn, en de heeren E. S Enthoven, J. C. Orberius Kap- tcljn en J. C. van Wieriiighcn Borski en tot leden van de coinm toezicht op het middelbaar onderwijs de heeren E. S. Enthoven, J. C. Kap- teijn en J. C. van Wieringhen Borski. Aan de orde kwam daarna request van de vereeniging Bijzondere neutrale normaallessen alhier, verzoekende hel gebruik der openbare school U. L, O. met genot van vrij licht. B. en W, adviseerden gunstig te beschikken, mits tegen eene vergoeding van I 50 per klasse eu per dienstj; Dr. Thomas vond hetgeen B. en vroegen te veel. Wethouder Rutgers van Rozenburg wees er op, dal deze ver eeniging uit winstbejag handelt, er mede verdient, zoodat van een gratis af slaan der school geen sprake kon zijn. liet voorstel werd goedgekeurd. Vast gesteld werd de verordening op het verhuren van standplaatsen 'voor rij tuigen van snorders en auto-taxi op den toegangsweg naar het statlonspleii der II. IJ. S. M. Hel rapport van de Raadscommissie en einde Ie komen tot eene betere or ganisatie der brandweer, alsmede iota van opmerkingen van den bur gemeester naar aanleiding van dat rap port en liet request met memorie van toelichting van den Baariisehen Be- stuurdersbund, betreffende de oprich ting van eene gemeentelijke zwemin richting, iu verband met het ingeko men rapport van .Ie gezondheldscom- issiün, betreffende onderzoek van het Gemengde Berichten. i romp i-l ukken. - Te Kropswolde arbeider door een trein over reden. Het hoofd werd gescheiden. •inwerker uit 's-Bosch, was i bij de aansluiting tv ijeldcr- Door een ongelukkig toeval werd hij door een trein aangereden en lag gedood. re li rig. Terwijl de beide kin deren alleen waren, heeft liet 6-jarig dochtertje van den lieer H., in de Alexanderstraat te Velp haar 4-jarig eefje met een gloeiende pook de ogen uitgebrand. Het arme knaapje i In liet ziekenhuis opgenomen. Het ene oog is geheel verbrandiiet an dere is vrij zeker ook verloren. Goed zoo! Daar het hoold der politie te Berlijn overtuigd is van den slechten invloed, die door films, voor stellende de „Wild West" enz., op de verbeelding der kinderen wordt uitge oefend, heeft hij voorgeschreven, dal kinderen beneden den leeftijd van vijf tien jaar niet tot cinema-voorstellingen mogen worden toegelaten. Groot-moordenaar, lil Cliar- kof aan den Don, is een boef gear resteerd, die 103 mcnschen oin het leven gebracht heeft. Deze Russische schurk, die zeker in zijn „bedrijf" een record geslagen heeft, zal voor de militaire rechtbank hebben te ver schijnen. Onder den trein. Op de spoor lijn Spandau—Ruhleben had een vree- selijk ongeluk plaats. Een troepje weg werkers had de rails nagezien en een drietal keerde langs den spoorweg huiswaarts. Onverwacht hoorden ze de D-trein Keulen—Berlijn naderen. De arbeiders gingen rustig door iu den waan. dat dc trein op de andere rails liep, doch een oogenblik later raakten ze onder de wielen. De machinist be merkte blijkbaar niets va» het onge luk, want de trein reed met onver minderde snelheid verder. Later vond men de afschuwelijk verminkte lijken der slachtoffers. Bioscoop bra nd. Gedurende een voorstelling iu het Bioscoopthe ater van den heer Bruins, tc Apeldoorn ontstond in het bovendeel van het daaraangreiizende iu huur toebehoo- rciule calé een brand tengevolge van een defect in de kachelpijp, die naai den schoorsteen voert. Een aanzienlijk deel van het dak werd door de vlam men vernield, terwijl de brand maar vooral de toegebrachte waterschade zeer groot is. 7.ij wordt door den heer B. tusschen de f5000 .i 16000 geschat. S plaats vstot m, Op verschillende te Berlijn was het verkeer i gestremd. De omnibussen ■ervol. doch de paarden waren laat vooruit te komen. Meer- oestcn dc passagiers uitstijgen en met vereende krachten ging liet dan verder. Persoonlijke ongelukken seliij- 1 ie zijn voorgekomen. lp liet kleine traject Zilluu-Rcichcnau 'den zeven wagens van een perso- i-trcin omvergeworpen. Door liet vallen van 'u kachel in den laatsten wagen geraakte deze in brand en werd geheel vernietigd. De zeventig perso- meest arbeiders, die in den trein wisten zieli door uit de ramen te klimmen, Ie redden. of. Een brutale aanslag heeft te Parijs plaats gehad. Om vier

De Eembode | 1913 | | pagina 2