maant, voor zulk een hoogc bediening een waardigen man te kiezen. Vervolgens gaan de kardinalen in Conclaaf. Onder deze benaming verstaat men niet alleen de verzameling der kardi nalen. die zich lot de keuze van een nieuwen Paus verecnigen, maar ook de plaats zelf, waar deze keus gedaan wordtn.l. het Vaticaan. In het Vaticaan telt men 11.000 ka mers, 22 voorhoven en 1200 haardste den. Dit paleis staat in de nabijheid van de St. I'icter. Daar wordt voor eiken kardinaal een houten cel gemaakt. Deze cellen komen uil op ecne lange galerij. Elke cel heelt een klein venster waarlangs van uit de galerij het licht binnenkomt. De vensters der galerij worden tot den bovensten vleugel toegemctseld, zoodat de cellen tamelijk donker zijn. Boven elke cel hangt het wapen van den kardinaal die daar verblijft. De cellen zijn ook van elkander on- scheiden door de kleur der tapijten, waarmee zij behangen zijn want die der kardinalen, die door den afgestor ven Paus werden benoemd zijn violet blauw de andere jn dit geval dus al leen die van kard. Oregli.ó zijn groen of rood. Elke cel meet gewoonlijk slechts twintig voet in het vierkant, zoodat er slechts eene tafel, een bed, een paar stoelen en eene kleine kast kan staan. Naast iedere cel is er nog ecne andere voor den geheimschrijver van eiken kardinaal, alsook eene kleine kapel en een eetkamertje. De kardinalen in het conclaaf aan gekomen. begeven zich naar de Six- tijnsche kapel waar de Breven voor gelezen worden, die door de vorige Pausen aangaande de wijze van ver kiezing uitgegeven zijn. waarop zij hun nen eed van trouw moeten doen, Vroeger mochten de kardinalen alle avonden naar huis gaan. om des mor gens weer vroeg in het conclaaf te zijn. Tegenwoordig worden zij na den twee den dag niet meer uitgelaten. Alle deuren en vensters van het gebouw worden toegemctseld, behalve die. waar langs de veraf wonende kardinalen nog moeten binnen komen en zij die ziek worden, mogen uitgaan. De deur heeft binnen en buiten ver schillende sloten. De sleutel van het binnenslot wordt bewaard door den voorzitter van liet conclaaf, dien van het buitcnslot door den opperceremo- niemeester. In deze deur is een venster, door welke de kardinalen, in corpore. aan vreemde gezanten gehoor verleencn. wanneer dat zeer dringend wordt vereischt. In den muur zijn vier draaischuivcn aangebracht waardoor het voedsel wordt binnengedraaid voor al degenen, die zich in het conclaaf bevinden, Die spijzen worden door een prelaat nauw keurig onderzocht, opdat er geen brie ven of kennisgevingen mee zouden doorsluipen. Overigens wordt de toegang tot het conclaaf door Pauselijke soldaten bewaakt, Den tweeden dag na de intrede van de kardinalen in het conclaaf, wordt in de Sixtijnsche kapel door den kar dinaal-deken de H. Mis van den H. Geest gelezen, in welke alle andere kardinalen communicceren. In deze kapel hebben ook de kies- vergaderingen plaats, die den derden dag beginnen 's morgens ten 't en 's na middags ten 3 ure. Voor het begin van iedere ochtend vergadering wordt door eencn Augus tijner-monnik eene Mis gelezen tot aan roeping van den H Geest. Vóór de nauiiddagvcrgaderingen zingt men een In het midden der kapel staat een lange tafel, waarop de nog onbeschre ven kiesbrieven liggen naast twee kelken. Daarna worden er drie stemopnemers gekozen en even zooveel toezieners, om toezicht over de eersten te houden. Daarna gaat men over tot de eigen lijke Pauskeuze. De oudste kardinaal gaat liet eerst naar de tafel, neemt een briefje, waar van de vorm nauwkeurig is voorge schreven. Hij schrijf: daarop den naam van dengenen, wien hij zijn stem geeft, vouwt en zegelt het toe. nadert lot liet altaar, doet een stil gebed, spreekt vervolgens met luider stemme liet ccds- formulier uit, legt zijn stembrief in de schaal en daarna in den kelk. Dit wordt beurtelings door alle kar dinalen gevolgd. Wanneer eindelijk al de stembriefjes afgegeven zijn. wordt de kelk wegge haald en op ile tafel gezet, waar de stembriefjes geteld worden door <lc stemopnemers. Komt dit getal juist met dat der aanwezige kardinalen overeen, dan worden ze geopend, door eiken stcm- opnemer gelezen, en door den blutsten luiilop afgekondigd. De kardinalen teekencn dc afgeroepen namen aan op de lijst, welke vóór hen ligt. Degene, die het wettig hoofd der Kerk zal wezen, moet twee derden der stemmen voor zich hebben. Heeft bij de eerste stemming geen der kardinalen dit getal bereikt, dan worden al de stembrieven verbrand. Te dien einde i- er in cenen hoek van de kapel een kolenvuur aangebracht, waarvan eene buis den rook naar buiten voert. Zoo dikwijls nu het volk den rook van het verbrande papier ziet op-1 stijgen, besluit het daaruit met recht, dat de keuze nog niet beslist is. Zoo dikwijls eene keuze mislukt, be gint men den middag of den anderen dag 's morgens opnieuw. Wanneer op een der kardinalen het noodige getal stemmen vereenigd is, wordt na een laatste onderzoek der stembrieven, de naam van den nieuw gekozen Paus door een der kardinalen, welke aan tafel zitten, luidop afgeroepen. Drie kardinalen naderen den geko zene en vragen hem Neemt gij de wettige keuze aan. die op ii gevallen is, om het Opperhoofd der Katholieke Kerk te zijn De gekozene knielt en stort een ge bed om den bijstand van den H. Geest. Dan staat hij op en, indien hij den zwaren last op zich neemt, verklaart hij, deze hoogste waardigheid der Kerk aan te nemenaanstonds maakt hij ook bekend welken naam hij als Paus wil dragen. Het gebruik, bij de verheffing tot de pauselijke waardigheid een nieuwen naam te kiezen, is zeer oud. Christus zelf. Simon tot de waardigheid van prins der Apostelen en Opperhoofd der Kerk verheffende, veranderde diens naam in Petrus. De oppcrceremoniemecstcr maakt van dit alles een schriftelijk verslag dat, na te zijn voorgelezen door twee ceremo niemeesters als getuigen onderteekend Daarna leidt men den nieuwgekozene tot het altaar, waar hij een kort gebed verricht. Dan wordt hij in dc sacristie met hel Pauselijk gewaad bekleed. Zoo keert de nieuwe Paus voor het altaar terug, neemt plaats op cenen draagstoel en ontvangt de eerste hulde der kardinalen. Hierop steekt de Camcrlcngo den Paus een nieuwen ring aan den vinger. De H. Vader overhandigt dien aan stonds aan den opperceremoniemccstcr om er den nieuwen naam in te doen snijden. Dan wordt de nieuwe keus publiek gemaakt. Hiertoe begeeft zich de eerste kar dinaal-diaken. voorafgegaan door het pauselijk kruis op het lialcon boven het portaal van het paleis en roept met luider stemme Ik verkondig u eene grootc vreugde Wij hebben een Paus in den persoon van Zijne Eminentie Mgr. XA'. die den naam van X. heeft aangenomen I Daarop beginnen de klokken van St. Pieter te luiden, terwijl dc Zwit- sersche wacht van af hare wachtposten vreugdeschoten lost. Middelerwijl begeeft de nieuwe Paus zich m eene cel van het Conclaaf, cn waclu daar tot tic voorloopigc toebe reidselen voor een tweede openbare huldiging gereed zijn. Daarna wordt de nieuwe Paus pro- cessiegewijs. met groole plechtigheid naar de St. Pieterskerk gedragen, waar hij de kardinalen tot den voetkus toe laat, onder liet zingen van den lofzang Tc Deum Laudamus. Dit gedaan zijnde, geeft H. den pauselijken zegen aan het volk en neemt bezit van de Pauselijke vertrekken. DE OORLOG. In België. Wat er nog rest van het Belgische leger is teruggetrokken binnen de stel ling van Antwerpen, terwijl een ander deel der weermacht te Namen stand houdt, totdat ook die versterking door de Duitschers m-clkaar-gcscholen wordt. Wijl het den Pruis echter niet op de eerste plaats te doen is om België, maar l'arijs het doel van zijn bloedig uitstapje blijft mag worden verwacht, dal de Diiilschc legerscharen snel zullen afzakken naar het zuiden Zoo wordt 't dan aan onze lirabanl- sche en Limburgschc grenzen wee- veilig en zijn voor Holland dc kwade oorlogskansen zoo goed als verdwenen. Tenzij er verwikkelingen mochten ko men over de Schelde, de rivier waar langs het ingesloten Antwerpen nog met de buitenwereld in verkeer kan blijven. Is liet de Duitschcis ernstig gemeend ook Antwerpen te bezetten, dan zullen ze 't klaar-spclcu ook. Luik was niet te houden Antwerpen evenmin als 't er op aankomt. Van den verderen loop der krijg,- verrichtingen verneemt men niet veel zakelijks. Dc Belgen gaan voort met hel be richten van nllerleiklcincsuccesjcstotccn groot Duitsch succes dat alles weer teniet doet. Dc bevelhebber van Luik, generaal Leman is als krijgsgevangene naar Duitsehland gevoerd. Luik moet binnen zeer korten lijd vijf milliocn gulden oorlogsschatting be talen de provincie Luik bovendien 25 milliocn gulden. Ken dwaashoofd beging daar de roekeloosheid nog eens even op dc Duilscbers te schieten, 'l Gevolg was, dat deze kortweg een goheele straat tegen den gronil schoten. De reusachtige fabrieken van oorlogs tuig nabij Luik gelegen willen dc Duit seller, in werking houden, doch dc Walen willen zelfs voor dubbel loon niet aan den slag. In Brussel gaat alles den gewonen Er is een bezetting van 3000 man schappen gelegd. Ook hier moet de bevolking dokken honderd millioen gulden liefst. 't Arme België komt dus wel in zorg en last. En 't is geen wonder dat men zich afvraagt wat tocli wel de helpers in den noodFrankrijk en Engeland uitvoeren. De Belg vreest, en wij meencn terecht, dat men hen paait met prachtig ge- styleerde lofprijzingen van zijn moed lenz.. maar hem dc hulp onthoudt, waarop hij rekende. Over Belgische gruwelen en Duitschc wandaden wordt ach en wee geroepen. Over en weer beschuldigt men elkaar van wreedheid, bloeddorst. Dat de Duitschcis soms zoo brutaal optraden, wordt ten decle verklaard door dc mcdcdeelingen van een Duil- schen dokter, die zeide: wij hebben hier van de Belgische bevolking, van man nen, vrouwen en jongens alles be leefd. wat wij vroeger slechts van de negers in Afrika ondervonden. De Belgische bevolking schiet uit ieder huis. uit iedere hoek met blinde haat op alles wat Duitsch is. Kceds gedurende de eerste dagen hebben wij een aantal dooden en gewonden gehad, doordat de bevolking op de soldaten schoot. En daaraan deden de vrouwen even goed mee als de mannen. Zelfs sneed men de slapende soldaten 's nachts de keel door. In Elzas-Lotharinyen. Daar vechten Franschen en Dull- schers met wisselend geluk. In den Elzas staan de Franschen tamelijk stevig en ze kceren er den Pruis, maar in Lotharingen hebben ze geducht klop gehad. 't Was een treffen tussclien Duitschc legercorpsen onder aanvoering van den Beierschen Kroonprins en Fransche troepen. De Franschen werden, na bloedige verliezen te hebben geleden, op de vlucht gejaagd. Ze verloren meer dan tienduizend man en veel geschut. 't Gebeurde bij Metz. Een gewonde sergeant, die uit Lolita- ringen te Marseille is aangekomen, dankt zijn behoud aan een borstbeeld van den Duitschen keizer. Hij had het als merk waardigheid uit een dorpsschool mee genomen en in zijn ransel gestopt, Kort daarna trof hem een Duitschc kogel en wierp Item neer. Toen hij weer op de been gekomen was, bevond hij, dat tic kop van het kcizersbceld was afge schoten. terwijl een eindje van de be roemde snor was afgebroken. Oostenrijk- In Oostenrijk gooit men er nog een schepje bij op. Er is daar 't bevel uitgevaardigd, dat alle weerbare mannen tot 4 .'-jarigen leeftijd toe, zich heden moeten melden voor den dienst, Hoe of 't met de Oostenrijkers in Servië gaat. is niet recht duidelijk. Vol gens berichten uit Servische bron wer den hun legercorpsen reeds eenigc ma len vernietigd, l'it het feit dat er nogj voortdurend wordt gevochten, zal men afleiden, dat de Serviërs vooral over winningen op 't papier behalen. Rusland. In Zuid-Kuslaud komt de bevolking in opstand tegen den Czaar. Ook de Polen worden roerig en stu ren op opstand aan. Ze vertrouwen blijkbaar .Ie mooie praatjes van hun ouden despoot en verdrukker, den Czaar, niet. Duitsehland met Japan in oorlog. De Duitschc regeering heeft op de cischcn van Japan geen enkel antwoord gegeven. Japan heeft daarop den oorlog verklaard arm Duitsehland. Amersfoortscl. Nieuws. PERSONALIA. Tot boekhouder van liet kadaster is benoemd de lieer H. van Nijnaltcn te Maastricht. HANDEL EN NIJVERHEID. Donderdag vergadert (Ie middcti- siandsvereeniging Handel en Nijverheid. ONTTREKKING VAN GROND AAN DEN OPENBAREN DIENST. Burgemeester Wethouders bren gen ter openbare kennis, dat zij het voornemen hebben aan den Raad voor te stellen aan den openbaren dienst te onttrekken een gedeelte van dc Wil- lielminaslraat (Zunlcindc) ter opper vlakte van 14". Bezwaren tegen deze' onttrekking kunnen bij bun College worden ingebracht, tot cn met 5 Sep- OXDKRWIJS. Aanbeveling ter benoeming van een leeraar in de Xederlandsche taal en letterkunde aan liet gymnasium, A. J, M. H, Schillings, te Amersfoort. L. Leopold te Deventer, Mej. A. L. A. Kocssingh te Groningen. Idem ter benoeming van een leer aar iil de Nederland .elie taal en letter kunde aan de Hoogcrc Burgerschool alhier. L. Leopold, te Deventer. A. M. H. Schillings, te Amersfoort. NIJVERHEID. De Staatscourant beval- de akte van oprichting vnn dc miamlooxe ven nootschap Polak iiutal works (l'olak's Iriilal werken), te Amersfoort, De ven nootschap lleclt ten doel dc fabricage van en den handel in aolhcrisclie oliën, vruchten. ener-, rnikstofTcii, chemica liën, drogerijen, specerijen en soortge lijke artikelen, voorts al dalgom: wat inel een en ander in den ruimsten zin genomen in verband staat. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f200.000, verdeeld in 6 cumulatief preferente aan deden, elk groot f4000. en l7ó ge wone aandeele», elk groot I' KXX). Di recteuren de liceren J. Polak en H. Polak. GARNIZOEN. - Tot luitenant-kolonel, commandant van het 16e reg. infanterie is benoemd majoor Copes van Hasselt van 't le reg. inf. HET AMERSFOORTSfll SIEl'N- CO.W1TE maakt bekend, dat liet voortaan zitting zal houden ten StadhuizoMaandag, Woensdag en Vrijdag van 10—12 uur tot hel inschrijven van aanvragen en des Zaterdags van l>12 uur tot liet doen van uitkeeringen. liet Comité voornoemd. Kijken», le Voorzitter. Lank-amp, le Secretaris. LIEFDADIGH KIDS-WATERPOLO. Mocht de A. Z. 1'. treeds dadelijk groote instemming vinden bij baar wed strijden. waarvan de baten zouden wor den afgedragen aan liet steuncomité, van de zijde der dames, zoowel leden als nict-Iedcn van genoemde club, en van dc zusterclub Ncptimus, door flinke medewerking, niet minder groot bleek ook de instemming van liet zwemsport- iievond publiek in Amersfoort. Al was het aantal toeschouwers niet zóó groot dal er een record van dezetl bijeen was, de ontvangst was toelt een record- ontvangst. Hoezeer de aanwezigen wcnschten mee te werken aan liet doel hoog mogelijk bedrag te kunnen af geven. bleek wel vooral, doordat liet bewijs van toegang door velen te hoog betaald werd. waarvan zeker niet on vermeld mag worden gelaten dat voor drie besproken plaatsen niet minder dan guldiH werd betaald, terwijl weer anderen voor deze plaatsen f 1. betaalden. Dit is voorzeker de grootste belooning geweest voor degenen die •zich natuurlijk cenigc moeiten moesten getroosten lot het houden van deze zwcniaporl-bctooging. Terwijl liet watervlak omringd was door vele toeschouwers, kwamen goed twee uur de Juniores v.m de A. Z. ,N 1'. G. te water, tot het houden van een ouderlingen wedstrijd. Rust ging in met 1—0 voor Blauw. Na rust wist Wit gelijk te maken, zood.it hel einde kwam met gelijk spel, terwijl liet publiek door applaus instemming betuigde met liet k:,.-ugc spel. i nder handgeklap zwommen nu de jonge dames bet groote bassin in. Under de goede leiding van den heer l'esie maakten zij verschillende fraaie figuren door liet water om langzaam weer terug le gaan naar liet uitgangspunt, terwijl een luid applaus den dank voor deze keurige pracslalie overbracht. Iiei.l gebracht WC .1 werden nog enkele uitgevoerd. Nu kwant een zevental van A. Z. 1'. C. te water mi Neptunes le be kampen. Neptuin bemachtigt hel eerst hel leder, maar e achterhoede van de A.Z. *4 P.G.. v. oral l'esie. weten het .aiigzainerhuiid treedt dit zevental me r aanvallend op cn het Neptunus-.li.L ontkomt door goed aan liet gevaar s in dourboring. enkele hallen gaan over i -ver het algemeen gaat het spel gelijk op. Rust komt dan ook zonder dat een doelpunt gemaakt is. Na rust is A. Z. I'. C. in het ondiepe gedeelte en is dun ook in de meerderheid. Wagcnaar weel zich van den soms wat al te vurigen Wolfswinkel I achteromworp geelt hij van den Burg het nakijken. Nadat het spel hervat is komt Nep- op de bekende wijze alle schoten. Op eens gaat Wagcnaar er van door. hij zet voor, v. d. Burg zwemt in en de poneert kalm de bal in hel nel. Protest volgt, scheidsrechter weifelt en zegt dan dat het doelpunt ongeldig is wegens het binnen .le 2 meter liggen. Nu gaat liet spel weer verder met A. Z. K P. C. iet-, in de meerderheid. Dc stand verandert niet, zoodal hel einde komt met een 1 0 overwinning van A.Z. tv I'. G. Ncptunus gaf goed partij, alleen moesten enkelen hun zenuwen wat meer weten te bedwingen. Bij de A. Z. A P. C. waren Wagcnaar. Pcsie en Roll <le besten. Dc scheidsrechter trad als altijd wel wat te goedmoedig op. Tot slot verschenen twee gecostu- poloën ten minste volgens Imn opvat ting, scheidsrechter en tijdopnemer schenen niet voldaan le hebben want met rust wierp een der spelers ze uti- genadig in liet water, hetwelk de lach spieren van het publiek weer Hink in beweging zette. I lel einde van dezen nig tijd van voorbereiding voor geweest maar toch heelt dit huitcn-program- velen weer eens har lelijk «loeit lachen. Met .lil nummer kwam het einde van allen verlieten de Zvciniiirichting met een gevoel van dubbel genoten te heb ben zoowel door hun liefdadigheid als 11100 <- et p ICxt Onder de aanwezigen merkten we vooral op den Iv ie-Voorzltler van A. Z. S; I', (J., onzen Burgemeester met zijn echtgenoote en enkele comitéleden niet hunne dames. H. Uit den Omtrek. Soest. Vrijdagmorgen vergadert de ge meenteraad. Aan de orde is o.m. Vaststelling dcrgemccntcrekening 1914 Aanbieding der hegrooting voor 1915 en benoeming ccnor commissie van onderzoek. Opmaking ccner voordracht voor benoeming van leden van het College van Zetters voor 's Rijks Direc te belastingen; Verzoek van den Heer Ds. Scernies te Zeist om verharding en verlichting van den Hellingweg; Vaststelling der hegrooting der open bare Tcckcnsehool voor 1915; Schrij ven van liet hoofil der openbare lage re school in dc Kerkebuurl. betreffen de liet aanstellen van een nieuwe leer kracht Adres van Ingezetenen, verzoe kende het onderwijs in de Fratische taal als leervak op die school in te voeren; Verzoek van M. Homsveld betreffende liet bouwen eener woning op LindcnhcuvelVoorstel van Buig! en Wetll. tot het verleencn van crc.lict ten behoeve van liet Stcuu-comite. Baarn. Door cenigc ingezetenen is een vrijwilligerskorps opgericht met aanvan kelijk veertig leden. Het doel is om zich na voldoende oefening aan te sluiten bij den vrijwilligcn landstorm. De oefeningen worden gehouden in liet Iranjepark. Hei onlangs opgerichte hulp- en inlichlings-cotnitv houdt eiken werkdag des avonds van acht tot negen uur zitting ten geiiieciltehuizc tot liet ver strekken van inlichtingen. Alhier overleed het Amslcrdain- schc gemeenteraadslid, mr. I- W. van Gigh. De overledene, was een bekwaam advocaat en pleiter. Zaterdag zijn de timmermans-werk plaats en houtinngazijii van aannemer Sweris, geheel afgebrand. Een gi..ou- hoeveelheid lumt werd door liet vuur vernield. Eomnes, Door 't waterschap Kennies zullen worden geschouwd alle sluoien en verdere watergangen op Dinsdag I Sept, in den polder Binnendijk ie Veld. op Donderdag 1 Scpl, in de Zuidwen- den. den Zui.lpoldcr en den polder Binnendijk te Vccncn op Vrijdag 4 Sept. in den ZmdppldCr te Veld. Aan belanghebbenden vvor.lt «looi den burgemeester medegedeeld, «lat de uitbetaling der vergoedingen, door liern toegekend wegen- verblijf iu wer kelijken dienst van dienstplichtigen, l.e- hoiircndc t.u de militie, tot .1.- I.md ter geinceme-seeretatie op den oen. den lOen cn den 20en van elke maand tussclien elf cn twaalf uur. nen verkeert iu zeer slechten staal. Reparatiekosten ia het niet meer w.-taid. In de laatste raadszitting wer.l dan oolc uurwerk* aan te kuopcm Waar'" '.Ter nu nog niet aan. Soesterbery. Z....,.i .1. meldde. h...l hier Vrijdagmorgen de plechtige be grafenis van jonkheer Bosch van Dra kestijn plaats. Om half negen vertrok de lijkstoet van Nieuw Aiiiclisweenl on.lor Bimnik en '1 was half elf toen men onze pa rochiekerk bereikt had. Om II uur vitip de plechtige II. Mis aan. o„s stemmig dorpskerkje was sober iu rouw. Geas sisteerd door den Zeerecrw. lieer kas toor van Zeist en diens kapelaan, droeg onze Zccrccrw. Pastoor de li. Mis op. Het zangkoor zong zeer correct de Grcgurinansche Requiem-mis. Natuurlijk waren er veel hoogcplaat- Men noemde mij liet Eerste Kamer lid Van Basten Batenburg, Mr. Sasse van IJsclt. van hel Ilooge Mil. Gerechts hof, Baron van Hugetipolli tot Acrdt. Mgr. I... Th. Brouwer, v.e. generaal en t I,, ZellcrllOl. als regenten van het St. AntoiiiuK-Gaslhiiis. Kanunnik Dc Wit, Mr. CiotterbonlKi l'atijn van loclinghe burgemeester van Zeist en Jlir. v. üceck CulkocM, Villi liimnik. Nog gaven door limine aanwezigheid blijk van belangstelling, de eommisaiis Ier Koningin en .Ie Gedeputeerden Baron Van Illcrsiini cn nu Loten va» Doelen Grothe uit Soest, de Staten le den Van Hccck Galenen en baron fuijl van Zuilen, dc oud-burgemeester van Amersfoort llarchman Wuytiers. bene vens tal van pachters. Aan het graf werd niet gesproken. Barnoveld. De burgemeester baron v.-m Nagell, heeft een der vleugels van zijn kasteel „(Ie Scll.H'fclnar" teil behoeve van liet Rootle Kruis afgestaan. Ameronflon. Men schrijft van hier turn oenkoinst getroffen Itisschen de Anti Rev. en Glir.-llist. kiesvurecnigingCïl voor de l'rov. Staten, district Amcroii- gen, om in de eerste Anti Rev. vaea- lure, die tussehentijds mocht ontslaan, eelt Glir.-llist. caiiili.iaat ill aanmerking De Chr.-Hisl'. stelden nu voor de vacature, die ontstaan is door «Ie l.e- n.ieming van Graal' van l.ymlcu van Sandt'tlburg tol ii.inimis-.aiis der Ko ningin, tien lieer jlir. I.. M. Schuuihc >pie Ho. ij-, Ie Zeist. De lieer Kn.-ppcl- lioiil te. Driebergen weid eandulaal ge steld door de liberalen.

De Eembode | 1914 | | pagina 2