Amersfoortsche Nieuwsberichten. Z. D. H. de Aartsbisschop benoem de tot geestelijk adviaeur van den Ned. R. K. Bond van Onderofficieren „St. Martinus" den Weleerw. heer J. Brouwer, Kapelaan der parochie van St Fran- ciscut Xaverius alhier en geestelijk adviseur der afdeeling Amersfoort genoemden Bond. Burgemeester en Wethouders der r Gemeente Amersfoort maken bekend, dat in de week van 21 Mei tol en mei 27 Mei 1917 zal worden verkrijgbaar gesteld op bons rib. 17 rijst (ook op bon van groene erwten), bak- en braadvet, gort, aeep, aardappelen voor zoover voorradig, regeeringsvarkensvleesch, Zuiderxcehanng a 2 cent per stuk, voor zoover voorradig op bon nc ,,T van gezouten spek, zonder bon gezouten kluiven den Keuringsdienst Appelmarkt 22 cent per K.G., zonder bon kaJfsvleesch voor zoover voorradig bij Bleijenberg en de Vries voor 25 cent per pond. TuberculosebestrijdingDe vereeni- ging voor tuberculosebestrijding open de hare lighallen en in Amersf. Dagbl. lazen we de volgende bizonderheden over die nuttige stichting naast-achter Neder-Berg. tegenover het R.K. kerkhof. Het plan bestond reeds cenige jaren, maar werd door den oorlog verstoord; De uitvoering werd nu verhaast, door dat wegens gebrek aan ruimte de luin van het ziekenhuis niet meer beschik baar was voor de patiënten. Twee ruime, draaibare lighallen, elk voor 4 personen, staan in den tuin voor de patiënten, die komen zullen om uil lucht en rust nieuwe levens krachten te putten. De patiënten komen overdag kuren, "n Sanatorium waar zij ook 's nachts zouden verblijven, gaat natuurlijk boven de finantieele krachten der vereeniging. Elke patiënt komt de vereeniging ie staan op ongeveer f 1 per dag. Nu komt dit niet geheel ten laste van de kas, want vermoedelijk zal het arm bestuur den kostprijs voor zijn patiën ten grootendeels vergoeden, terwijl ook patiënten opgenomen kunnen worden, die zelf betalen. Maar vooral in dezen crisistijd is de exploitatie natuurlijk schrikbarend duur. De patiënten kosten vooral daarom zooveel, omdat zij „in den kost" zijn. Zij krijgen melk, middageten en pap. Dit alles wordt bereid in het huis, dat geheel verbouwd en natuurlijk tot in de puntjes hygiënisch ingerichl is. Het wordt bewoond door de enquétrice en de concierge, die voor het bereiden der maaltijden zorgt. Verder is een der voorkamers ingericht voor het consul tatiebureau, waar eens in de weck dr. v. Epen van het sanatorium te Doorn spreekuur houdt. De patiënten blij' overigens onder behandeling van i arts hunner keuze. Op de bovenver dieping zijn voorts 2 kamers voor magazijn ingericht en de rest voor de bewoners. De tuin, waar reeds heel wat hoo rnen omgehakt zijn, is dienstbaar ge maakt aan de voedselvoorziening Een door L. H. Riezenbos inge diend verzoek, om vergunning tot lie! oprichten van eene smederij voor bur ger smeedwerk en het plaatsen van een electromotor van 2 P.K. tot aandrij ving van een ventilator, boormachine en slijpsteen aan de Kamp No. 48 ligt op de Secretarie ter visie. Woensdag 30en Moi te half elf uren is a gele genheid ten Raadhuize herwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. De kiezerslijst bevat Voor de Tweede Kamer 4330 kiezers- namen voor de Prov. Staten 4259 en voor den gemeenteraad 3396. Het aantal kiezers voor den ge meenteraad bedraagt le kiesdistrict 1376, 2c kiesdistrict 1083 en 3e kiesdistrict 937 Iriezcrs, Door de directie van „Zandbergen' is nabij de stad een terrein van ruin 4 hectaren aangekocht in verband me de uitbreiding van den arbeid der in •telling. Het plan is, eenigc boerderijtjes te bouwen voor gezinsverpleging van kin deren, wier ouders tijdelijk uit de ouder lijke macht zijn ontzet. Er kwamen hier weer een half do zijn Kussen binnen, die werden voort geholpen in de richting Rotterdam. Vrijdag 25 Mei e.k„ 's middags 1 uur, zal m het gebouw van het Heem raadschap. Muurhuizen te Amersfoort, worden aanbesteed Het op diepte en onder profil brengen van de verschil- lende beken in 8 percecicn. Bestek verkiggbmr bij den Kameraai W. Chr. Jansen. Pieter Pijpersstraat 43. Kaasmarkt. Aanvoer: 11 wagens, wegende 2' K.G. Prijzen: f55 u f60 p. 50 K.G. Handelvlug. 'l Departement Amersfoort van de Maatschappij van Njjvcrheid, vergader de onder leiding van H. v. d. Meiden. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering der Maat schappij. waarva i sommige punten wor den toegelicht, doch welke brief geen aanleiding tot bespreking gaf. Tot af vaardigden werden benoemd J. H. d. Meiden en A. Eysink. Bij de rondvraag informeerde de heer Fontein, of het ook op den weg ligt van het departement, te ageeren tegen de verhooging der spoortarieven. Hij wil, dat zij, die zich kunnen legitimee- ren als handelaar of fabrikant, nog op kilometerboekjes kunnen reizen. De voorzitter gelooft niet, dat dat zal doen, gezien den korten «aarvoor de maatregel geldt De V. P. N. hield een ledenver gadering in café Otte, waarin aan de orde kwam, de wijziging van Statuten en Huishoudelijk reglement. De be stuursvoorstcllen werden aangenomen. De heer Van den Knoop bracht verslag uit van de afdeelingsvergade- ring, tc Utrecht. Naar aanleiding van het besluit, dat onderafdeelingen. die met winst werken, zusterinstellingen zullen steunen, stelt de aldecling Amers foort f300 disponibel. Medegedeeld werd. dat waar in het pas opgerichte verzamclhuis te Utrecht 20.000 eieren in de eerste week vangen werden, dit aantal in de vijfde reeds de 80.000 bereikt had. Vandaar uit had de verzending naar Amersfoort plaats. In de pen is de oprichting vs stempel huizen, waar de eieren zullen worden geveild. Aan verschillende inrichtingen in den lande zijn circulaires verzonden nopens de slachting van pluimvee. In de laatstgehouden vergadering der plaatselijke afdeeling van den Ned, R. K. Texliclarbeiderbond „St. Lam- bertus" werd medegedeeld, dat de toe stand in de Textielnijverheid met den dag slechter wordt, Met het oog daarop is er eene rege ling getroffen door het plaatselijk steun comité, dat eenigszins door dezen be narden lijd zal heen helpen. Voor de K. S. A. werden in de plaats van W. van Koelen en M. Groe- newoud gekozen, G. Laseur en W. Ei schot. De Utrechtsche rechtbank veroor deelde H. J. K„ 42 jr., metselaar te Amersfoort, wegens diefstal van eet locden p:jp, ten nadeele van W. H. tot 4 maanden gevangenisstraf. Zaterdagmiddag reed een kinder wagen, waarin een kindje bevestigd was, in de Langegracht. De zoon van den heer Van den Brink, Krommestr., die van uit zijn tuin het ongeluk zag, sprong dapper te water en mocht de kleine redden van eea wissen dood. Bij beschikking van dei van Btnnenl. Zaken is bepaald, dat bet eind-examen van het gymnasium zal worden afgenomen op 14,15 en 16 Juni. Te beginnen Zondag 3 Juni zullen er eiken Zondag concerten worden geven bij hotel Birkhoven. Er zijn aangesteld tot kadet-kor- poraal-titulair de cadettenC. W. J. Bniens (Inf. h. t, 1.), J. v. d. Donker (Cav. in Ned.-lndië) en J. K. Koersel- man (Art. h. t. 1,). Tol cadet-scrgeant- titulair J. M. C. van Nijnatten en J. K. H. de Roo van Alderwerelt (Art. h. t. 1.). Bij kon. besluit is benoemd bij het vrijwillig militair automobielkorps tot kapitein de le-luit. W, L. van Wei deren baron Rengers, van het korps, De R. K. Handelsreizigers- ging vergaderde onder leiding van haren voorzitter J. van Lier, met eenige be langstellenden uit bondskringen als Aanbevolen werd het werven leden en donateurs en 't benutten de verschillende bondsinstellingen. Met een toespraak van den Voorzitter werd dc Weleerw. Heer P. J. van Schaik geïnstalleerd als geestelijk ad viseur der jonge afdeeling. AL waar borg voor haar groei cn bloei beschouwt men zijn steun en voorlichting. De afdeeling stelde zich onder tronaat van St. Theodorus van Emden. Als leden werden aangenomen de liecren Smeels en Jordi. De beschrijvingsbrief voor de bonds vergadering werd behandeld afgevaardigde naar die bijeenkomst aangewezen de heer A. v. d. Boom. De Weleerw. heer Van Schaik dankte voor de sympathie hem betoond bij zijn optreden als adviseur, feliciteerd de afdeeling met hare erkenning dooi de Kerkelijke Overheid en wenscht haar bij haar streven naar verbetering alle goeds. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken waren behandeld, werd de gadering gesloten. Uit den Omtrek. BAARN. De R. K. Werkliedenvereeni- ging zal zijn bibliotheek overdragen de St. Vincentiusvereenlging. De Staatscourant bevat het Kon. Bcsl. tot onteigening van een gedeelte grond in deze gemeente, welks bezit voor het maken van een batterij ten behoeve van dc verdediging der Nieuwe Holl. Waterlinie vereischt wordt. In het jaarverslag van den Bond Heemschut lezen wij o.a. het volgende Toen bekend werd, dat een verkooping van dennenhout, staande op het Domein Soestdijk zou plaats vinden, werd een onderzoek ingesteld om na te gaan, of door het vellen der boomen aan het natuurschoon langs den weg van Baarn naar Hilversum schade zou wor den toegebracht. Daar het bleek, dat bet dennenhout aan den Hilversumschen straatweg zou worden geveld, werd een brief aan de Koningin-Moeder gezonden. Naar aan leiding van dien brief ontving de Bond bericht, dat een strook van aan zienlijke breedte langs den weg zou worden gespaard. Wegens periodieke aftreding W. Beukeboom zal Dinsdag 29 Mei gemeentehuize de stemming plaats hebben van een heemraad vai 1 •aterschap de Drie Zielen en de G- - Hemelvaartsdag werd het eerste gedeelte gehouden van den Nationalen Zangwedstrijd, uitgeschreven door Baarn's Mannenzang. directeur de heer Jacob Hamel uit Amsterdam. Uit het jaarverslag van de Boeren leenbank blijkt, dat de inkomsten be dragen f 237.402.46'/j en de uitgaven f230.090,32, zoodat een winst maakt van f361.37. Het reservefonds bedraagt nu f1186. Op den veewagen wordt f85 afge schreven. Het salaris van den kassier wordt gebracht op f200. Tot bestuurslid is herkozen S. Schou n, tot lid van den Raad van Toezicht Bouwmeester en tot plaatsver' gende bestuursleden D. v. d. Grift en F. P. E. van Ditzhuijzen. BARNEVELD. In de groote eierhal een druk bezochte vergadering kippenhouders gehouden, waarin Pluimvee-consulent. Beaufort mede deelde, dat er 100.000 K. G. bescha digde (natte) tarwe voor de kippen- houders beschikbaar is, tegen een prijs ongeveer 1' 12 per 100 K. G. Dringend is echter noodig, dat alle kippenhouders zich organiseeren. De heer Monshouwer gaf de keur aan beschikbaarstelling van deze tarwe door tusschenkom-1 handel. De heer Duijs pleitte vc or aanslui- tinh bij de V. P. N. Ree is dadelijk kwamen een groot aantal bestellingen voor deze tarwe bij het bestuur der V. P. N. in. Tot en met Zaterdag 26 Mei kan worden gekocht. Groene Erwten bon No. 7, Rijst bon No. 10, Gort bon No. 8, Havermout bon No. 9, Bak- en Braadvet bon No. 10, Zeep bon No. 10. De bons moeten door den winkelier uit het boekje worden gescheurdlosse bons zijn niet geldig. De Stier van de Fok- en Contróle- vereeniging Barncveld en omstreken op de Centrale Stierenkeuring te Zut plien bekroond met een premie f 100. Op „Groot Kolfschoten," toebe- hoorende aan het Opvoedingsdorp „De Glindliorst," heeft een hevige brand gewoed op een heideveld, waarvan juist de brandzoden zouden worden verkocht. Inplaats van te koopen, kon den toen de gegadigden, ten getale van ruim 100. dadelijk helpen blusschen. Toch ging ongeveer de halve heide in vlammen op. Men denkt aan kwaad willigheid. De Vereeniging van Eieihandelaren, Barneveld en omstreken, heeft week bijna 3 mi'.lioen eieren, bestemd vooi het binnenland, verzonden. Door de 15 stempelhuizen, die Nederland telt, werden gedurende dat tijdsverloop ruim 9 millioen regceringseieren be- ha-deld, waarvan onze Vereeniging alléén bijna een derde gedeelte haar rekening nam. EEMNES. Door den raad is ti mcente-deurwaarder benoemd D. de Groot, deurwaarder te Amersfoort. HARDERWIJK. In de nieuwe kazerne ingebroken. De administratiekist van compagnie werd weggehaald en na het park genomen. Hier is de kist opengebroken en het geldkistje inhou dende pl.in. f 300 er uitgehaald. Dc kist werd in een sloot geworpen. NIJKERK. Bij de aanbesteding voi vergrooten der weverij, het verbouwen van de machinekamer en het ketel huis en het inmetselen van een stoom ketel op het terrein der 'l apijtfabrii van de firma De Leeuw 8: Zonen, ingeschreven o.a. door C. Petersen, f 23650Wolfswinkel, Amersfoort, f 23700Hoogevest, Amersfoort, f 25600Wassink, Amers foort, 28650. Laagste: Felix, Amsterdam f21000. PUTTEN. Door het overlijden baronesse Van Pallandt is het door deze gestichte weeshuis opgeheven cn is de weezenbevolking overgeplaatst naar Neerbosch. In onze gemeente werd jarenlang een 50-tal weezen verpleegd. De over ledene heeft alles zoo geregeld, dat het wetk nu te Neeibosch onbekrom pen kan wofden voortgezet. Eenigen tijd geleden werden klachten geuit omtrent hier in den om trek gepleegde wreedheden. Voorna melijk is dc aandacht er op gevestigd, dat door jongens klopjachten werden gehouden op eekhoorns. Viel een dezer dieren lien in handen, dan werd het danig mishandeld en zelfs uiteengerukt. Talloozc malen, zoo beweerden de klagers, kwamen dergelijke baibaarsch- heden voor. Bij nader onderzoek is duideljjk geworden, dat een en ander door een sterk vergrootglas is bezien. Gelijk in andere plaatsen mogen ook hier de schadelijke eekhoorns gevan gen worden. Ze te mishandelen is echtei verboden. Naar aanleiding der klachten stelde de rijksveldwachter C. Dolder een onderzoek in. Het resultaat was, dat een viertal opge schoten jongens werd aangehouden. Nadat ze door de politie flink onder handen waren genomen, tiet men ze im 10 uur houdt openbare Donderdagmorgen dc gemeenteraad eer gadering. UTRECHT. Alhier is gehouden de al- gemeene vergadering van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank. Men memo- :rde dat de Bank in 1916 belangrijk kracht is toegenomen er traden 44 luwe plaatselijke banken Centrale, die thans niet minder dan 564 banken omvat. Ook de omzet iro zéér toe was die omzet in 1915 rca 98 millioen, in 1916 steeg de nzet tot 114 millioen. Als lid van het bestuur werd her kozen tnr. dr. G. F. M. baron van H.igenpoth tol Aerdt. Op de Paardenmarkt waren aange voerd 700 stuks. De prijzen waren als volgt: Voor werkpaarden f 480 ;'t f 700 >or jonge paarden f 400 A f 600 tor hitten f 180 a f 400, lens f 100 5 f 175. ZEIST. In ons luxe-plaatsje is tijdens het vervoer het vleesch van een schijn baar uit nood geslacht paard aange houden, daar het totaal groen zag en stank verspreide. De gemeentelijke keuringsdienst gaf bevel het vleesch te vernietigen. Oorlogsberichten. Verschillende leiders der machtnis- tenstaking in Engeland zijn gevangen genomen. Het Engelsche transportschip Ca- meronia werd in M.rfdellandsche Zee getorpedeerd 140 menschen w den vermist. Een Anterikaansche afdeeling den geneeskundigen dienst kwam Engeland aan. Een Italiaansch vlootbericht meldt in Cen strijd in de AdriattscheZee tusschen llaliaansche en Oostenrijksche strijdkrachten cen llaliaansche torpedo- boot verloren ging en een OostemjjU- sche kruiser in zinkenden toestand cat- taro bereikte. De Duitsche duikbooten hebben in de Noordzee in een paar dagen tijds 11 stoomschepen, drie zeilschepen en 11 visschersvaartuigen vernield. Gemengde Berichten. Ih de Haarlemmermeer omliggende polders sterven veel jonge veulens. Wanneer ze eenige weken oud zijn geworden, sterven- ze vaak plotseling zonder voorafgaand ziekte. Een moderne torpedo, zooals thans uit de groote Duitsche booten worden afgeschoten, kost 20.000 mark aan aanmaak. In den zeeslag bij bet Skagerrak op 31 Mei 1916 werd er een bedrag van 10 millioen mark alleen aan torpedo's verbruikt. Op klaarlichten dag zijn te Bergi op Zoom alle offerblokken in de Pa rochiekerk gelicht. Het ontvreemde wordt geschat op een paar honderd gulden. Veidacht worden twee delingen. Besproken wordt het gebruik te maken van afval- en bijproducten voor veevoeder en gewezen op bet Ameri- kaansch vleeschmecl, dat men uit lijken van gestorven dieren kan bereiden. Te Utrecht produceert het abattoir dit vleeschmeel, 15000 K.G. per jaar, andere plaatsen verbrandt men kadavers eenvoudig. Een 16-jarige jongen, werkzaam aan de steenfabriek le Groenlo was in dc machinekamer aan het werk. Door welke oorzaak weet nrert niet. doch plotseling werd hij door cen grepen met het noodlottig gevolg, dat hij gedood en ontzettend verminkt werd. Niemand was in de machinekamer tc het ongeluk gebeurde. Diefstallen. In. het telegraafkanti te Rotterdam is van een heer, te Nij megen woonachtig, een portefeuille met f17.500, die hij een oogenbl.k heerd voor een der loketten telegraafkantoor had laten liggen ge- In het pakhuis van een koopman aan de Verhaal.straat, werd ingebroken. Tien balen peper, ter waarde van bijna f3000 werden gestolen. Volgers mededeeling van Van der Graaf cn Co.'s Bureau voor den Handel zijn over de week, eindigende 19 M« in Nederland uitgesproken 17 faillisse menten tegen 21 faillissementen in de zelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 19 Mei 1917 329 faillissementen tegenover 407 overli zelfde tijdperk van liet vorige jaar. In dc gemeente Emmen woedt t hevige veenbrand, waardoor reeds kele woningen en groote hoeveelheden turf en bagger in vlammen zijn opge gaan. De brand is op twee plaatsen in het veen ontstaan. Door den krach- tigen wind breidde het vuur zich snel uit, zoodat Maandagavond op meer een uur afstand van de plaats van staan het vuur woedde. Door de zware rookkolommen, welke overal opstijgen, is het niet mogelijk een juist overzicht van den brand te krijgen, welke zich nog steeds uitbreidt. Naar schatting hebben 2_a 300 gezinnen hun huisraad uit de woningen gehaald en op schepen in veiligheid gebracht. Er zijn drie kinderen verbrand. Zaterdag had te Amsterdam ernstige vechtpartij plaats tusschen twee Javanen. Toen de Grotius smeerde, ging der Javanen naar den ander op wal en gaf hem met een mes een steek. De getroffene deed hetzelfde bij den eerste. Beiden werden zoodanig gewond, dat zij eenige oogenblibken later overleden. Dc prijzen van bestelgoedercn, ge zonden door Ned. Spoorwegen, zullen wederom met 10 pet. worden verhoogd, zoodat de vrachtprijzen 20 pet, hoogt zullen zijn dan zij oorspronkelijk waret Sport. Voetbal. Uitslagen Om het kamp. van Nederland U. V. V. (West.)—Be Quick (Noord.) Go Ahead (Oost.)—Willem II (Zuid.) 1—1. WageningenTheothorne (Dieren) Deze wedstrijd, die door weinig toe schouwers bijgewoond werd, vond plaats op Birkhoven. Voor rust is Theothorne bijna voortdurend sterker, maar toch wordt het eenige doelpunt zeer gelukkig door Wageningen ge maakt. Na rust gaat het spel gelijk op en als Wageningen wederom een ge lukkig doelpunt behaalt, begint Theo thorne te verslappen, waardoo Wagcningsche spelers hun meerderheid, door nog driemaal le doelpunten, uit te drukken, terwijl Dieren er één tegenpunt tegenover kan stellen. Het spel was bijna voortdurend erg slap, wat wegens de warmte wel te begrijpen is. Kampong 111 (Utrecht1)Quick III 1—4. Door deze overwinning der jeugdige Quick-menschen behaalden zij voor de tweede maal het kampioenschap der reserve 3e klasse U. P. V, B. R. K. V. V. Rapiditas-D. W. S. 0-6. Sportfeesten te Gouda In het nummer „Driekamp' Vereenigingen behaalde de afdeeling van de le Cav. Recruten Dcpfrt den 4en prijs. Militair sportfeest in het Stadion Wachtmeester Schelten behaalde bij dit sportfeest in het nummer „hindernis- rijden" den prijs, uitgeloofd door de Vereeniging „Ons Leger". kwamen nemen. 2 echter hebben 'uit fatsoen of uit plichtbesef hun handen er niet aan geschonden, doch de derde een veelbelovend jongmensch moest eens de lafheid hebben de ankers uit het kozJJA te draaien en zoo het bouw- werk te vernielen en te bemoeilijken. Het slot van de som was dat Maandag, morgen dadelijk werd aangekondigd geen toegang meer te verleenen voor het publiek. Men kan zich voorstellen dat zulks de menschen van Hooglander veen onaangenaamheid veroorzaakte daar ieder heeft geijverd naar zijn stand -ordering der bouw en nu kan lezen streng verboden toegang en dat om iemand daar ieder van zegtik dacht dat hij meer verstand gebruikte, hg is toch goed opgevoed, bij heeft wel ner gens anders geweest dan op Openbare Lagere School die stuurt wel de grootste wetenschappen niet naar het Zuiden des lands maar leert toch wel degeigk dat men geen nieuw ijzer met handen kan breken en de eene steen op de ander laten moet en vooral als ze ge metseld worden aan het Huis des Heeren, Bewoners van Hooglanderveen. BEKENDMAKING. Gemeente Soest. Afd. Distr. v. Levensmiddelen. Dc Burgemeester van Soest maakt bekend ter zake de Distributie van Levcnsmidêclcn enz. het volgende: In de week van 21 tot en met 26 ei kan op de Levensmiddclenboni gekocht worden, op bon no. 14 3 Kg. aardappelen 19'/, cent 15 pond rijst 7 lb pond havermout 8 17 pond erwten 5'/, 18 1 pond zeep 14 51 Kg. aardappelen 39 52 1 pond rijst 14 53 pond Havermout 8 54 4 ons erwten 9 55 1pond zeep 21 87 9 Kg. aardappelen 58 88 1 pond rijst 14 b9 1 pond Havermout 16 90 1 pond erwten 11 91 2 pond zeep 28 123 12 Kg. aardappelen 78 124 1 'Ij pond rijst 21 125 1 pond Havermout Land- en Tuinbouw. Voor zoover noodzakelijk is, zal aait de landbouwers nog voor 4 maanden veevoeder kunnen worden gelaten, rekenen vanaf 1 dezer. Aan de landbouwers zal voor maanden Mei, Juni, J !i en Augustus ten hoogste kunnen worden gelaten Voor dekhengsten per stuk 350 K.G. haver. Voor merries met veulens per stuk 100 K.G. haver. Voor zware land- liouwpaardcn per stuk 300 K.G. haver. Voor lichtere landoouwpaarden per stuk 240 K.G. haver Voor veulens per stuk 120 K.G. haver. Voorts kan worden gelaten Voor dekstieren of werkossen per stuk 240 K.G. haver, gerst of mais Voor ander hoornvee ouder dan 2 maanden, per stuk 120 K.G. haver, gerst of mais. Voor vatkens per stuk 280 K.G. haver, gerst of mais. schapen 10 K.G. haver, gerst oft Voor pluimvee 6 K.G. haver gerst of Hit thans nog voorradige van i ger gelaten veevoeder zal moeten den ingeleverd, voorzoover er geen aanleiding bestaal, deze hoeveelheid voor de komende vier maanden laten behouden, al dan niet aangevuld met graan, dat nog aanwezig is ter aflevering. Mocht blijken, dat er grootere voor raden mais aanwezig zgn of aange vraagd, dan volgens vorenstaanden tabel zouden kunnen worden gelaten voor de komende vier maanden, dan zal levering hiervan aan de Broodcom- missie in de Prov. Utrecht behooren te geschieden tegen f 12.50 de 100 K.G. De Directeur v/h Levensmiddelenbureau te Amersfoort, Dr. H. W. DE BOER. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) HOOGLANDERVEEN Mooi was het uitstapje Zondags middags voor de menschen van Hoog landerveen naar het lieflijk plaatsje waar eenmaal hun bedehuis zal verrijzen. Daar ging men als 't ware. na de drukte van den wcckarbcid zich eens ver ademen cn dan bewonderde men hoe korten tijd was gevorderd niet den arbeid en hoe kundig onze vakmannen het werk voltooiden. Niemand waagde het baldadigheid te verichtcn of liet bouwwerk te ontsieren totdat eindelijk op een Zondagmiddag 3 jongelingen daar ook eens een kijkje 126 6 o 137a n 35 977, pond zeep 160 15*Kg. aardappelen 161 1pond rijst 162 1 'Ij pond havermout 24 164 2',j pond zeep 35 190 18 Kg. aardappelen 117 197 2 pond rijst 28 198 l'/j pond havermout 24 199 8 ons erwten 18 200 2'/j pond zeep 35 232 21 Kg. aardappelen 136'/, 233 2'/j pond rijst 35 234 1 'Ij pond havermout 24 '135 9 ons erwten 20 ?36 2'/, pond zeep 35 269 24 Kg. aardappelen 156 270 2'/a pond ïijst 35 271 2 pond havermout 32 272 2 pond ciwten 22 273 3 pond zeep 42 306 27 Kg. aardappelen 175 307 2'lj pond rijst 35 308 2'I, pond havermout 40 309 11 ons erwten 247, 310 3 pond zeep 42 344 30 Kg. aardappelen 195 345 3 pond rijst 42 34o 2pond havermout 40 347 12 ons erwten 27 348 3 pond zeep 42 Kli-iaardappelcn mogen alléén op bovengenoemde bons geleverd worden. Melk. De raelkverkoopers die zich als slijter hebben laten inscbrgven be hoeven geen staten meer in te ieveien. Nieuwe inschrijvingen kunnen niet meer plaats hebben. Visch. Dinsdag en Vrijdag v.m, van 89 uur verkoop van gezouten baring en Eng. bokking. Honden brood. Houders van honden kunnen aan het Levensmid delenbureau hondenbrood aanvragen. 1' ormulieren daarvoor zijn vanaf 23 Mei verkrijgbaar bij de heeren H. J. C.eub/ bels te Soest en J. Castelijns te SoeJ terberg. Bij genoemde heeren zal het brood verkrggbaar gesteld worde^ tegen voorioopig 23 cent per K.G. Dit brood bestaat uit: circa 50pCt. maïs, 25 pCt. plantaardig eiwit, 25 pCt. geconcentreerd bloed en 1 pCt. been dermeel. Bij de aanvrage moet worden opgegeven ras, schnfihoogte en soort (werkhond of luxe hond). De toewgzing geschiedt per week of per maand. Kogge. Door den Minister van L. N. cn H. is het afmaaien van onrijpe rogge verboden. Overtreding wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6 maanden of geldboete van ten hoogste 6000 gulden. Kanariczaad. Door den Minister van L. N. cn H. is verboden het ver voeren, verkoopen of afleveren van kanariezaad, anders dan met toestem- ming der Prov. broodcommissie. De maximumprgs voor kanariczaad door voornoemden Minister vaslgc^ steld op f31 per 100 KG. franccF laatste station of veer. De Burgemeester, DE BEAUFORT. Soest, 18 Mei 1017.

De Eembode | 1917 | | pagina 2