FIRMA GEBRs. HAMERS Groote Opruiming in alle afdeelingen van af ZATERDAGAVOND 6 uur Gedurende de Opruiming geen zichtzendingen en - BETALING £t CONTANT. Advertentiën. Een Bovenhuis te buur Eu Bovenhuis te huur Langestraat hoek Zevenhuizen en Nieuwstraat het opschrift „De lof der Zotheid" de volgende regelen «Geen edelachtbaar Magistraat, «Geen edelman cf advocaat, Wordt 't Slatenlidmaatschap vereerd, .-Hij die zulks wenscht, heeft het ^verkeerd, »'n Boer die in het dijkbestuur «Voor wegverbetering spreekt met •Is voor die post het best bekwaam «Eu op de groslijst prijkt zijn naam. »'n Tuinder die perfect verstaat, De teelt van druiven en tomaat, •Van spercieboonen en salaad, •De meester schilder van de Kwast •Die dagelijks vernist en dast, En schoorsteenmantels marbresei Wordt straks als depute geöerd. •Dat is de wil der democratie «Tot nut en welvaart van de nati Ook stelde hij mij de vraag of in het Oude Sticht de dcmecratie op dezelfde manier hoogtij viert. Die vraag kier te beantwoorden, ligt niet op mijn weg, maar wel on Redactie van de Kembode te vei ken, om als men dit schrijven misplaatst acht, liet iii haar blad op Vfant ook in ons gewest schijnen stroomingen veld te winnen, die ten doel hebben onder het mom der democratie personen in de Staten zitting te doen nemen, die hoe achtenswaardig ook, voor die functie niet in aanmerking moesten komen. Laten vooral wij, R. K. kiezers, ons niet laten van de wijs brengen door iheoriën, die hoe mooi ook voorgesteld, nimmer tot het beoogde doel zullen leiden. Dan, maar ook dan alleen, zal liet ons gelukken, mannen naar de ge westelijke Staten af te vaardigen, die zich niet enkel voor een locaal belang verdienstelijk hebben gemaakt, maar ook behoorlijk toegerust zijn met die kennis van zaken, welke voor een goed Statenlid onmisbaar is. Den Dolder, 2 Jan. 1919. Va» Bbroe.v Henegovwe Soest. Maandag en Donderdag 6 uur zal door de Dames-Zangvereetiiging met medewerking van da Symphonie der St. Joscph-Jongclingenver. in het gebouw dier Verecniging eenc uitvoe ring gegeven worden waarbij zullen opgevoerd «Gods Weger.» en «De ontevreden waschvrouw". Een paar ge zellige avonden staan ons dus weder te wachten. Mej. de wed. H. v. E., wonende aan het Kerkpad had een onaangename Nieuwjaarsdag, Op Oudejaarsdag had een koopman nog f34. geboden voor hare kippen, doch ze voor dien prijs niet gekregen. Den volgenden morgen kwam zij tot de teleurstellende ontdek king, dat men ze nu maar zonder te betalen meegenomen had. Achterveld. Men schrijft ons Deze week heeft de Heer Thannhauser, hoofd der R. K. School, Achterveld verlater wegens zijn benoeming schoolhoofd te Barneveld. Voorwaar een verlies voor de parochie. Op de eerste plaats «en verlies voor school, peiseaeel en leerlingen. Door zijn altijd humanen omgang was hij in werkelijk heid hun hoofd, hun meester, waarlijk oen moeilijke taak voor zijn opvolger om zijn plaats in tc nemen, op de tweede plaats, en niet bet minst, groot verlies voor zangkoor en zangers wier dirigent bij uitmuntendheid hij Men zat dus beseffen, wat aan heer Thannhauser verloren is. Moge het den heer Thannhauser gegeven zijn nog vele jaren zijn krachten aan onder wijs en zang te kunnen besteden. S. Amerongen. Zoowel de keizer als de keizerin zijn ernstig ongesteld geweest maar nu betert hun gezondheidstoestand weer. Wilhelm von Hohenzollern, de ex-keizer, is zeer terneergeslagen en de gebeurtenissen der laatste maanden hebben ook zijn gemalin, die aan hart- verzwakking lijdt, zwaar geschokt. Baarn. D« laatst gehouden vergadering der R. K. K esvereeniging had ten doel hst stellen van candidaten voor de groslijst voor de Statenverkiezing. Bi- sloten wordt 8 candidaten aan te wijzen. Bij eerste stemming worden aange wezen Steenbolf Baarn, Grundmcijtr Zeist, van Klooster Ecmnes (aftr.), Kicfl Baarn, Suring Maarssen en notaris van Ditzhuyzen Baarn. Bij herstemming worden nog gekozen de Wijkerslooth de Weerdcatrijn te Utrecht (aftr.) en Batenburg Soest. Barneveld. Donderdag 10 Januari 10 uur in de Roskam groote verkooping van hout in de Glind. Leusden. Vanaf Maandag tot en Zondag 12 Januari kan worden gekocht Bon 4 2'/s ons suiker. 3 1 stek chocolade. 6 1 ons kaas 30 of 40 plus. «71 «20 plus. «81 pakje Zeeppoeder 10 pCt. 18 2'/ï ons suiker v. d. kaart. Kaas 20 plus alleen verkrijgbaar op ten gemeentehuize afgestempelde bom Nijkerk- 31 Dec. zijn dc Fransche vluchtelingen 's middags half 3 blijde vertrokken naar Rotterdam behalve 15 die voor 't onverwachte vertrek gereed waren docht deze zijn 1 Jan. gegaan. AMERSFOORT. Dinsdag 21 Januari jaarfeest van Geloof en Wetenschap in De Arcr.d. Namens de Vereeniging voor M. U. L. O. is een adres tot den Gemeente raad gericht, met verzoek het salaris der Onderwijzers bij het M. U. L. O. f 500 to bepalen boven het salaris der onderwijzers bij het L3ger Onderwijs, ongeacht de toelagen voor het bezit dor verplichte bij actcn. De nieuwe voorzitter de heer Gelens presideerde voor 'teerst de vergadering der R.K. Bouwvereen. »St. Bonifacius». Hij uitte den wensch dat hij op sai werking met de leden mocht rekenen, opdat de vereeniging in bloei zou Na lezing der notulen kon de heer Noordman, lid van den Raad van Com missarissen, niet nalaten d-.-n penning meester te loven over zij i accuraat beheer. Medegedeeld weid dat de heer S. Kraan zijn benoeming lot commis saris wegens drukke werkzaamheden niet kon aanvaarden. Het bestuur was verplicht de woninghuur met 10 per week te verhoogen wegens de duurdere tijdsomstandigheden en het te kor', te dekken dat door omstandigheden is ontstaan. Tot commissarissen werden gekozen de heeren Laporte en Vunir.ghs. Toen volgde bespreking der plannen voor een complex woningen, die zullen verrijzen op hot open terrein langs de Algemeene Begraafplaats. De tceke- aingeii waren voor in de zaal, zoodat aan dc hand daarvan de besprekingen werden gevoerd. Ten slotte werd het Bestuur gemachtigd de noodige stappen tc doen om tot tien bouw te kunnen overgaan. Tegenspraak lokte uit courantenbericht waarin stond dat bij dc gemeente plannen bsstaan de ningen aan de Bonifsciusslraat te nexeeren. Hij het bestuur is dienaan gaande niets officieels bekend. Ook kan nog medegedeeld worden dat de huur prijs der tc bouwen woningen zal be dragen van f3.15 tot f3.25. des persoons, kunnen en durven ingrij pen cn hun leven wagen, bij dag en nacht, in weer cu wind, waarvan de voorbeelden voor ons liggen van den Rijksveldwachter te Gilse Rije die door het schot van een stroopcr dood neer viel, de Rijks- en Gemeenteveldwachter tc Ouwerkerk aan den Atastcl die bij de uitoefening van hun ambt om 't leven kwamen en van twee onzer col lega's in deze gemeente die voor |hun leven de litteckens dragen van den acht van oud op nieuwjaar j.l. Door bedoeld vergaderlngvetslag wordt de politie een blaam opgelegd, waarvan nog niet het overtuigend be wijs is geleverd en vermoedelijk ook niet kan geleverd worden, het tegen bewijs zou de verklaring van dat meisje 'el eens te uiet kunnen doen. H. MEESTER, Agent van Politie. Amersfoort, 26 Dec. 1918. ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Verzoeke voor onderstaande een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het verslag van de vergadering vaa het plaatselijk co- mité voor Kath. Sociale Actie onder leiding van den Heer Kroes cn ii genwoordigheid van den Geestelijken Adviseur den HongEcrw. Deken Fock, voorkomend'; in de Eembodc van 20 December 1918, waarin voorkomt dat eenige politieagenten verdacht worden zich in Kamp 72 te hebben schuldig gemaakt aan kwade praktijken, wat ook den Heer Kroas had gezegd in de laatste raadsvergadering. Deze verdachtmaking is zeker ge grond op de verklaring van een minder jarig meisje die nog niet weet wat ze zeggen of zwijgen moet cn ook in zoo'n inrichting haar praktijk uitoefent en zon der zulk een verklaring tc kunnen staven met bewijzen, ze maar bij autoriteiten aanhangig maakt. Politieagenten moeten op 't punt moraliteit hoog staan. Hiermee ga ik volkomen accoord, maar nu vraag ik: hoe vind U voor een weekloon van 13 gld. en 88 cent in dezen tijd i schot met ecu hoog moraliteit or agent dienst te doen. Dit had wel kan nen zijn als den Heer Kroes, wanneer het om loons- of salarisverhooging ging, had meegewerkt orn de loonen en salarissen hoog op te voeren. Dan men mensciien kunnen eischen lioogc moraliteit die, zonder aanziens Amersfoort 30 Dec. 1918. Mijnheer de Redacteur, Met verbazing nam ik inzage van het ingezonden stuk van ,den heer H. Meester en ik vermoed dat ik hierin niet alleen sta. Of de beschuldiging ten opzichte van eenige leden van ons politiecorps waar of onwaar is, zal het justitieel onderzoek hoogstwaarschijnlijk wel uit maken en ik haop dat het onderzoek ganstig voor de beschuldigden zal zijn. Dit zuilen wij echter moeten afwachten. Wat echter mijn verbazing heeft op gewekt is datgene wat de inzender schrijft omtrent dc moraliteit van de Amersfoortsche politieagenten. Men oordeele zelf waar hij schrijft «Politieagenten moeten op 't punt «van moraliteit hoog staan. Hiermede •ga ik volkomen accoord, maar nu vraag ik hoe vind u voor ean week- «loon van 15 gld en 88 cent in dezen «tijd menschen met een hoog morali teit om als agent dienst te doen?» Dus met andere woerdenOnder menschen mei soo'n weekloon bestaat eenvoudig geen hoogt moraliteit e kan men alleen die vern achten van bete gesalarieerde» (sic). Zoo'n blaam zon ik niet gaarne op ons politiecorps willen werpen, als dat waar sou zijn, dan was met ons en onze beveiliging treurig Het verwijt dat ik op stuk van zaken de oorzaak van deze inmoraliteit ben, zal ik maar buitea beschouwing laten. Met dank voor de plaatsing HERM KROES. Agenda's. ZONDAGMIDDAG half vier. Vergadering der K. K. Burger- Jongl.-Vcreen. ,.St. Aloysius", on- dcrafdeeliag van „De Hanze". Te behandelen onderwerpen le. Het Zakenleven. 2e. Litteratuur: De Lohengrin- sage e.a. 3e. Oefeningen der Leden met Critiek. 4e. Vragenbus (melati van Java), Kerkelijke Diensten. AMERSFOORT. Parochiekerk 0- L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. De H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half elf Hoogmis. Kwart over twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half vijf Congregatie der H. Familie. Half zes Patronaat. MAANDAG. H.H. Missen 7, half 9 ea half 11 uur Hoogmis, 3 uur Vespers. DINSDAG. Acht uur: Gezongen St. Ant.- Mis. Parochieker k van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG. Dc H.H. Missen om half 7, 8 uur en kwart over 9. Haif elf Hoogmis. Drie uur Vtspers. Zes uur Conferentie. MAANDAG Feestdag der Verschoning des Hccren-Driekonirgendag. H. Missen half 7, 8 uur kwart over 9, cn half 11 de Plech tige Hoogmis. 3 uur Vespers. Parochiekerk van St. Henrlcue aan de Borstraat. ZONDAG. 5 uur H. Mis. Half acht H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Twaalf uur Catechismus. Om vier uur Lof met Rozen hoedje. MAANDAG. Feestdag der Verschijning des Heeren-Driekoningendag. H. Mis om 5 uur en half acht. 10 uur Pleohtige Hoogmis. 4 uur Lof mat Rozenhoedje. N.B. De vergadering van de Dame9 Zelatricen der Penning collecte zal niet deze week, doch de week van den 12de Januari plaats hebban. Parochiekerk van 9t. Anifrldue aan de Vondellaan. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communii uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 4 uur Kruisweg, waarna zegen met het allerheiligste. Na de Kruisweg biechthooren. Om 5 uur vergadering der zelatricen. Katechismus op de gewone dagen en uren. MAANDAG Feestdag der Verschijning des Heeren-Driekoningendag. Half 8 wordt H. Communie uitgereikt. Om 8 uur de eerste H. Mis. Om 10 uur Hoogmis. Om 4 uur Lof met Rozenh. NIJKERK. Parochiekerk H. Catharine. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 3 uur Kruisweg met Lof daarna gelegenheid om te biechten 6 uur, MAANDAG. H. Driekoningen of Feest der Verschijning des Heeren, te vieren als Zondag. Collecte voor de missie ei roeiing der slavernij in Afrika. Half 8 H. Mis. Half elf Hoogmis. 3 uur Lef met Rozenh. GEVRAAGD een nette Dienstbode, voor den dag of voor dag en nacht. Zich te vervoegen bij GELENS Soesterweg 27. Een weduwe van een Hoofd officier vraagt 1 Februari op nette stand een Zit-Slaapkamer met pension, voor de prijs van van f55.— per maand liefst in een R. K. gezin. Brieven onder No. 20 bureau van dit blad. Mevrouw Muijs te Hoogland vraagt met 1 Februari een nette Dienstbode voor dag en nacht. GEVRAAGD een R. K. Buitenmeisje, boven 17 jaar. Wasch buiten huis. Mevr. Wed. W. KUIPER, Langstraat 114b, Amersfoort. GEVRAAGD een beschaafd meisje, voor Kaseière, tevens voor hulp in de boekhouding- Brieven onder letter C. L. Bureau Eembode. LANGESTRAAT 45. voor een of twee personen Hoo- geweg 14. Openbare Vrijwillige Verkooping. J. KUIJTERS. deurwaarder te Amersfoort zal op Woensdag 8 Januari 1919 's morgens le 10 ure fen ver zoeke, en ten huize van den Heer J. M. TH1EL aan den Utrechtsche weg 91te Amersfoort om contant geld publiek verkeopen: een gedeeltelijken DEFTIGEN INBOEDEL, waarbij diverse stoelen, crapauds, buffel, secrelaire, mahonie- en andere kasten, pendule's en klok ken, schilderijen, spiegels, over gordijnen en vitrage, axminster en andere vloerkleeden, zeilen, gaslampen, ledikanten, kapok en andere matrassen, dekens, tafel linnen en beddengoed, EEN PAR TIJ KRISTAL, loopers, keuken gerei, fornuis, kachels, enz. enz. Kijkdag Dinsdag 7 Januari 1919 van 9 12 en van 2-4 imr. Bij acte, verleden den 26 Sep tember 1918 voor den onderge- leekenden notaris, werd opgericht de Nnnmlooze Vennootschap „Amersfoort'» Keivecm" ge vestigd te Amersfoort, welke acte in haar geheel werd opgenomen in het Bijvoegsel tot de Ncdcr- landsche Staatscourant van Maan dag 30 December 1918, no. 303. G. P. A- L. to Leuken. Notaris te Amersfoort. Bij acte, verleden den 28 Sep tember 1918 voor den ondergc- teekenden notaris, werd opgericht de Naaailooze Vennootschap „Machinefabriek Achterberg" gevestigd te Amersfoort, welke acte in haar geheel werd opgeno men in het Bijvoegsel tot de Nedcr- landsche Staatscourant van Maan dag 30 December 1918, no. 303. O. P. A. L. tc LEUKEN, Notaris te Amersfoort. Notaris te Leuken te Amersfoort zal Woensdag 8 Januari 1919 voormiddags half elf uur precies te Hatnersveld in hel .ROS BAYART" in hel openbaar verkoopen A. Voor de R. K. KERK van Hatnersveld 10 perc. Hakhout, als: bij Jan de Groot no. 1 en 2 vóór den spoorweg, no. 3 over den spoor weg, no. 4 en 5 over de straat en bij C. Schothorst achter het huis no. 6 t/10. B. Voor de R. K. ARMEN van Hamersveld 2 perc. bootnen bij liet huisje van Bakker no. 1 wilgeboomen no. 2 oude vruchlboomen. Voorts Voor afbraak het huisje bewoond door Bakker. Aanwijzer Gerrit Hoogland. C. Voor den heer A. van Rui tenbeek 2 perc. wilgeboomen no. I cn 2 bij Tijmen Tijmensen, die aan wijzing doet. D. Voor Mej. Wed. H. Kijzer: 2 perc. wilgeboomen no. I en 2 bij het huis. Aanwijzer Tijmen sen voornoemd. E. Voor Mej. Wed. Looman: 4 perc. wilgeboomen uilgc- nummerd bij haar huis. F. Voor den heer Jacob Roest 1 perc. wilgeboomen 14 stuks) bij het huis in Aschat. Aanwijzer de eigenaar. O. Voor den heer Wouler van Kooy op de Ouda Kapel. 5 perc. wilgeboomen no. 1, 2 en 3 bij het huis, 4 en 5 in het land over het spoor. Aanwijzer de eigenaar. Betaling 24Juni 1919. De houtverkooping voor het landgoed „De Treek" e. a. blijft bepaald op Woensdag 22 Jan. 1919 voorm. 9 uur, aan B&voort te Leusden. Opgave worden gaarne inge wacht uiterlijk 4 Januari 1919. Notaris JOHS. KNOPPERS.

De Eembode | 1919 | | pagina 2