kon het orgaan, alhoewel minder vaak, uitgeven, vergaderde geregeld en heelt nog plm. hetzelfde aantal leden. Toen het bekend was, dat de tegee- ring van plan wai in ont parlement een nieuwe onderwijswet te behandelen, zond het hoofdbestuur herhaaldelijk verzoeken tot den betrrffenden minister voor invoering van Eaperanto in dc openbare scholen Evenals het bestuur der «British Esperanlo Asoris» zond het hoofd bestuur der »L. E. E. N.« een schrijven aan de Vredesconferentie te Parijs ver zoekende de invoering van Esperanto in de scholen van die staten, waar de conferentie invloed heeft. Verder werd propaganda gemaakt gedurende een vergadering van de vereeniging «Volksonderwijs» te Breda. In het Bestuur kwamen geen groote veranderingen. De Heer Luiten werd als secretaris vervangen door den Heer Sterkenbrug Zutphen. De vereen, telde 364 lede i waarvan 3OU aangesloten bij 15 plaatselijke groepen. Daarna brachten de gedelegeerden der groepen hun verslagen uit. Door het bedanken van den Heer Baart de la Faille moest een tusschen- tijdsche bestuursverkiezing worden ge houden. De Heer Jr. Isbrücker werd als eenige candidaat tot voorzitter ge kozen, terwijl in (Jjens plaats als pen ningmeester werd gekozen de Heer Ru'gers, Haarlem. Over eenige voorstellen kon men het niet eens worden, terwijl de tijd drong, tjodat ze werden aangehouden tot de volgende vergadering, die te Amsterdam zal worden gehouden. Datum enz. zal nader worden bekend gemaakt. Daarna werd de vergadering gesloten en ging men over tot het feestelijke gedeelte van den dag. Na de lunch ging men op stap de Berg op. Bij het Belgisch monument hield de Heer v. Sevenhuijzen Haarlem een rede in het Esperanto (niet in het Nederlandsch. omdat het niet Lsperan- titten-publiek te klein was). Nadat de kiek was genomen ging het weer voor waarts naar oud-Leusden. waar men een oogenblik bijeen zat om den weg te vcrvnlgen langs den Dooden Weg. Arnhemscheweg terug naar de «Keizets- Het diner, de voordrachten en de muziek hielden de stemming er in, terwijl later op den avond nog een wandeling door oud-Amersloort werd gemaakt. Langzamerhand verdwenen de niet- Amersfoorters naar alle windstreken. De Esperantisten en speciaal de gast- heeren kunnen met voldoening op hun, eersten Vredeslanddag terugzien. Zooals per advertentie op de eerste pagina wordt medegedeeld zal er Donderdag, H. Sacramentsdag, weer een beroep worden gedaan op de offer vaardigheid der Amersfoortschc inge zetenen. 't Gaat er nu om te steunen de pogingen die door edele menschen- vrienden worden aangewend om vele arme, half verhongerde kinderen uit Duitschland en Oostenrijk te redden van een gewissen ondergang. Uit verschillende mededeelingeo en berichten is wel gebleken hoe hard bet lot dei jeugd in de Duitsche gouwen is. Dc ellende is vrceselijk, en al wat kan strekken tot verzachting van het lot der kleine onschuldige slachtoffers van den oorlogsgruwel met zijn nasleep van haat en bittere wraakzucht, moet gesteund worden. Zulks is Christenplicht! Op de onder de advcrtentiën voor komende mededeelingen betreffend de brandsti ffen distributie vestigen wij de bizondere aandacht van onze geëerde lezeressen en lezers. Zelfs bij liooge1 temperatuur moet men in onse dagen acht slaan op wat de brandstolen- commissie ter kennis brengt. De R. K. Spoorwegvereeniging St. Raphael vergaderde onder presidium van haar nieuwen voorzitter, den heer H. J. C. Veningt. Deze zet zijn plan de compagne uiteen, waarbij hij vraagt den steun der leden, terwijl hij hen aanspoort tot het propagandeeren hun ner vereeniging, alsmede tot het lezen van het orgaan en 't trouw bezr.ekern de verg «lering. Ingekomen was een schrijven van Herwonnen Levenskrach'» om steun. Aangenomen werd om dit jaar voor de de kinderen der ledeu een St, Nico- laasfeest te organiseeren. De verificatiecommtssie was tevreden «ver hear onderzoek en stelde voor den penningmeester onder dank te de- chargeeren. Hierna werd de agenda van den Raad van Arbeid behandeld en de heer Venings als afgevaardigde aangewezen. De commissie beiast met de contri- buliercgcling zag haar arbeid bekroond met de aanneming van haar voorstel len met algemeene stemmen. Als datum van invoering der nieuwe regeling werd gesteld 1 Juli a.s. Een ruim gebruik werd van de rond- vraag gemaakt. Dc vergadering van het onderwijzend personeel uit hel arrondissement Amers foort wordt gehouden Woensdag 2 Juli. in het hotel Birkhoven. P. van der Lijn. hoofd der school aan het Rijksopvoe dingsgesticht zal een voordracht houden over geologie. Kaasmarkt. Aanvoer 13 wagens, 2375 kilo. Prijs f67f60 per 50 Kilo. Handel vlug. Verslag Seriewedstrijd van 15 Juni uitgeschreven door R. K. U. V. Te kwart voor twee treedt Rap. binnen de lijnen tegen D. W. S. In den beginne gaan de partijen vrijwijl gelijk tegen elkander op, tot D. W. S. ■en doorbraak weel te iorcecren die uitloopt op een comschot; Op meester lijks wijze wist de keeper het welge plaatste schot weg te werken. De bal wordt door een D. W. S.-man opge vangen en oogenschijnlijU out gescho ten, de Rap-spelers die meenen dat de bal buiten dc lijnen ligt, slaan geen acht op het spel, toen plots een onver wachte voorzet door de midspelrrs goed genomen, door den val van onzen keeper in het net belandt. Nu laat Rap niet langer niet zich spelen en gaat duchtig op haar tegen partij los, doch half time b»eekt aan zonder dat Rap een tegenpunt in het leven weet te roepen. Na half time gaan de Rapiditanen met verfrischte krachten het D. W. S.- docl bestormen, tweemaal over wordt een penalty genomen waarvan de tweede in het doel beland. Nu is Rap tot het einde overwegend sterker en weet nog tweemaal over te doelpunten. Het einde komt met een 3—1 over winning voor Rapiditas. Nu moet Rap in het veld treden te gen R. K. U. V. I die als overwinnaar tegen P. V. C. I uit den strijd was ge treden. Voorwaar nu werd er een mooie wedstrijd gespeeld waartoe en spelers en leider veel hebben bijgedragen. Rap was terstond in de meerderheid doch wist haar overwicht niet in doel punten uit te drukken, verscheidene mooie, voorzetten werden slecht benut. Tot half time bleef de stand gelijk 0—0. Na de rust is Rap in betere conditie, en ontwikkelt een mooi samenspel, en weldra wist onze rechtsch uiterst het winnende puntje te maken, voor een onhoudbaar hoekschot. Na nog menige aanval zoowel op Rap's doel als op liet R. K. U. V. doel, blaast de scheidsrechter het einde met een 10 overwinning voor Rap. Woensdagmiddag vergadert de Ge meenteraad, dos namiddags 3 uur. Aan de orde is een voorstel van B. en W. inzake het aangaan eener geldleening. Voorts een voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein aan de stichting St. Ansfridus. In zake de geldlecmng wordt den Raad voorgesteld te besluiten a. de geldlceningen. aangegaan 27 Januari 1014, 21 Ju'i 1916 en 10 Juli 1918, voorzoovei die zijn aangegaan ten behoeve van het grondbedrijf, ren tende tesp. 4' 4' j en 5 pet. en per resto bedragende totaal f 1.457.411.66' per 30 Juni 1919 over te schrijven ten laste van 1. schoolbouw f400000. 2. bedrijven - 40U.0O0.— 3. reiniging en ont- smettingsdienst -300000. 4. div. openb. werken -357.411,66' b. aan te gaan, ten behoeve van het grondbedrijf, een geldleening tot een bedrag van drie millioen gulden, vol gens een daartoe op te maken plan c. B. en W. te machtigen, in af wachting van de definitieve leening, ten behoeve van het grondbrdrijf een tijde lijke geldleening aan te gaan van drie millioen gulden, togen een rentever goeding van hoogstens zes ten honderd Marktbericht. 13 Juni 1919. Hoendereieren f 13 4 fl4p. lOOst.; grasboter f2804 f3.15 p. kilo; kippen f 1.50 13. piepkuikens f0.75 a f2 25. tamme konijnen fl ik f3 per stuk; duiven f 1.50 a f 1.60 p. paar; magere varkens f70 a f120, zeugen f150 ik f250, biggen f25 .V f50, drachtige zeugen f 2(J0 a 1 3.50. kalveren f 18 i. f25. Aangevoerd waren 18 000 sr. hoen dereieren, 100 kilo grasbater, 10 magere varkens, 400 biggen, 35 zeugen, 5 kalveren. Burgerlijke Stand GeborenMarinus Antonius, z, van G. Koppen en M, Groenestein Jo hannes Martirius, Z. v. W. v. d. Bcdem en W. A. Versteeg Gerardus Wes- sel, z. v. G. v. Wij land en R. Hem- minga Gerardus, z. v. C. v. Straten en H. Match al Jaap.z. v. C. Eggink en G. J. H. Ingenegeren Anne Marie Chrcticnne Hennelie, d. v. jonkh. G. A. Bowier en C. H. v. Mens Helena Reintjc, d. v. H. de Vries en J. Cor tissos Watze Jan. z. v. J, J. de Vries en A. J. Sysma Hendrik, z. v. W. v. Egdom en G. E. Leijdekkcr Laura, d, v. J. v. Eijkelenburg en M. T. H. v. Well Max Herman, z. v. M. 1. de Vries en R. Stoppelman Lubberta, d. v. R. v. d. Burg en H. Berkloo Hendrik Jan, z, v. E, v. de I'ol en A. Polman Rosemary, d. v. A. F. Balenburg en H. M. Kelly Janna, d. v. D. v. Barreveld en A. Donker- slecg Dirk, e. v. H. W. Stol en M. v. Binnendijk. Ondertrouwd; W. M. Eickmann en C. M. J. de Wit H. Blansjee en B. S. v. de Zuidwind - J. VVitidliouwcr en J. v. Wegen B. Braam en M. A. Hol G. A. H. E. Ebcll en S. M. Slothouwer. Gehuwd; T. Zieltjes en C. Bartels H. Brok en T. J. z. Zadelhof L. Nieuborg en W. Ariër P. C. Kraai- kamp en G. Buitenhuis 1'. v. Leeu wenkamp en H. J. Maas H. VVels en G. M. L. Hofstee. Overleden: Hendrik W. Lammcrs, U j-i ongeh. Amalia C. Merger, 68 j„ echtg. v. H. W. v. Esveld Jannetje v. Es, 66 j„ wed. van F. D. Wismeijer Johannes W. dc Roo, 4 dagen Hendrikus Hoksbergen, 78 j., wed. v. G. Tolboom Grietje Dek ker, 68 j., ongeh. Hermanns M. Brouwer, 75 j., wed. v. H. F. Roelof sen Andice M. J. O. Berger, 27 j„ echtg. v. W. Troltsch Woutera v. Weet horst, 8 j. Maria A. v. Beek, 12 maanden. Uit den Omtrek. Jacht in Utrecht. Gedeputeerde Staten hebben de ope ning der jachtbedrijven, (het schieten van waterwild, het vangen van eend vogels in een eendenkooi of daarmede gelijkstaand toestel) voor de provincie Utrecht bepaald op 15 Juli a.s. De •pening der jacht op klein wild is vast gesteld op Zaterdag 30 Aug, a.s. met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten waarvan de opening is be paald op Woensdag 1 October a.s. De lange jacht mag alleen des Dins dags en Vrijdags van elke week worden uitgeoefend, en het jagen in ongemaaid te veld staan koren, peulvruchten en klaverzaad, welke nog in 1919 moeten woiden geoogst, is verboden evenals het jagen in tabakslanden, zoolang het zoogenaamd bestgoed niet is geoogst. Barncveld Verkrijgbaar van 16 tot 21 Juniop bovenste bon van het vleeschboekje 2 ons Am. spek; bon 133 een ons rijst; bon 134 een ons marcaroni; bon 135 en bon 68 der kindersuikerkaart 3'/i Ons suiker; bon 264 van het gezinsh. bonblad en bon 69 der kindersuikaart 1 sluk kalizeepvan 2027 Juni op bon 6 der normaalmargarinekaarten 2'/, ons dezer margarine. Voor de laatste Stainboekkeuring van merriën van 3 jaar en ouder waren een groot aantal paarden ingeschreven. Niet miDder dan 47 stuks werden aan hel oordeel der jury onderworpen. Slechts 4 werden waardig gekeurd in het Paardenstamboek te worden inge schreven. De eigenaars zijnG. v. Ramshorst en H. v. Meerveld, te NijkerkJ. de Koning, te Ederveen, en G. v. Win koop, te Putten. Twee landloopers, in het bezit van een karretje werd op 't dringend verzoek, door den landbouwer Bos te Voorthuizen onderdak verschaft. Zelfs was de bewoner nog zoo beleefd den zwervers kokend water en melk te verschaffen. Teleurgesteld keek hij op to^n hij den volgenden morgen be merkte dat er uit de loods ook een zek met schapenwol verdwenen was. Dadelijk toog de dochter des huizes per fiets erop uit, volgde het spoor van het karretje, totdat zij het tweetal, nog in het bezit der wol, aantrof te Soeren bij Apeldoorn. Zonder veel complimen ten trad het onverschrokken meisje als rechter opnam zeer tegen deti zin der brutale dieven, de gestolen wol in beslag en bracht ze triomfantelijk per rijwiel weer op vaders erf terug. Per soonlijk optreden vond deze vrouwelijke detective verre gewenscht boven aan gifte aan dc politie met den langdurige rompslomp, daaraan verbonden. Er word hier weer een vrije kaas markt gehouden. Aangevoerd waren 15 vrachten. De prijzen beliepen van f 67 tot en met f 70 per 100 pond. Handel vlug. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het hier sterk gevroren, waardoor vooral de boekweit op som migen plaatsen veel geleden heeft. Aanbesteed werd het vergrooten der kockfabriek van de Firma Roskam Minste inschrijver A. v. d. Fliert, voor f 12441. Baarn GeborenJohannes Lambertus An- tonius, z. van L. F. Timmers en Th. Veldhuizen. Mar a Elisabeth, d. van C. J. v. Schoffelaar en M. E. Muller. Ondertrouwd: N. Bakker en M. A. v. Oostcrom. - J. Diters en M. K. Volk. J. Keuwer en K. J. v. Dorp. Getrouwd; C. E. v. d. Bossche en B. C. J. Veerman. F. J. Lemper en A. de Loete. OverledenMaria G. E. Goedhart, 58 j,, echtg. van J. B. v. Hagen. Alida J. Lijndhoven, 55 j. Ede Op verschillende plaatsen in on: land wordt een onderzoek ingesteld naar het dragen van militaire kleeding door onbevoegden. Alleen hier zijn op één dag een dertigtal personen aan gehouden, £emnts Komende met zijn motorrijwiel van den zijweg nabij de R. K. Kerk, werd deurwaarder dc Groot, te Amersfoort, bij het bereiken van de straat door een uit de richting Baarn komende automobiel in de flank aangereden. De motor werd totaal vernield. Hoewel zijn kleeren zeer werden gehavend, kwam de berijder er wonder genoeg met wat enkele ontvellingen en den schrik af. Op initiatief van P. Kuijer te Bla- ncum en C. A. Koning te Bussum, worden opnieuw pogingen aangewend tot het verkiijgen van een stoomge maal in »de venen» te Buitendijk. Te dezer zake werd te Utrecht eene con ferentie gehouden met Gedeputeerde Staten der provincie. In den nacht werden bij den land bouwer .van Oostrum zes kippen ge stolen. Men vermoedt in de bevolking van een in de buurt gestationeerden woonwagen, de daders te moeten zoeken. Burgerlijke Stand, OverledenAlida M. M. Hilhorst harderwijk Bij aanbesteding van den bouw van 50 woningen, voor de Bouwmaatschappij was het hoogst ingeschreven door Sie ger te Nijmegen, voor f279.795 en het laagst door v. Berghem te Amersfoort, voor f234.900. hoogland Het is de politie mogen gelukken een der daders van de den laatsten tijd weer veelvuldig voorkomende kippen- diefstallcn te pakken te krijgen. Het is iemand uit Amersfoort op wien dc hand werd gelegd. De kippen die in zijn bezit werden gevonden waren her komstig uit den diefstal gepleegd bij Th. v. 't Klooster aan den Langenoord. Bij den bakker H. Evers ontstond Maandagmiddag een begin van brand, gelukkig tijdig door de buren opge merkt. Het afdak achter het huis was reeds geheel in vlammen. Buren en menschen werkzaam aan het vereeni- gingsgebouw ijlings ter hulp snellend, wisten nog bijtijds mot vereende krach ten den brand te stuiten. Putten Men is voornemens te Ermeloo één groote Coöperatieve zuivelfabriek op tc richten voor de gemeenten Hardcr- j wijk, Ermelo, Putten en buurtschappen. Vrouw M. werd ter hoogte van Bij- stein aangereden door een motor. De bestuurder waarschuwde bijtijds. Vrouw M. rijdende met een kruiwagen, werd opmerkzaam gemaakt op 't signaal en meenende, dat het een auto was, week zj juist naar den veikeerdea kaat, zoo dat een botsing onvermijdelijk was. Door dea kruiwagen werd de schok gebroken. Vrouw M. werd ernstig ge kneusd. De bestuurder kwam er goed af. Hij betoonde zich zeer humaan. Carcn Butgerlijke Stand. OndertrouwdN. \V. van Et en \V. G. M. Hekking J. F. de Rijk en I. Th. Barth N. A. Majoor en W. J. Dijkman. GetrouwdE. \V. Eilbrachl en H. Fcnnema. OverledenOttooius Veenendaal. wedn., 79 j. Gerarda C. van Aken. 2 j. Gerard, Boer 1 mnd. tlunspeet Te Deventer worden stappen ge daan voor den aanleg van een locaal- spoorweg uit Deventer over Epe naar Nunspeet. Het ligt in de bedoeling dezen lo- caalspoorweg aan te leggen van af Deventer over Terwolde, Nijbroek, Welsum (Olst). Oene, Epe, Vierhouten naar station Nunspeet. Het moet in de bedoeling liggen te Epe nan te sluiten aan het bestaande station. Bijkerk Bij aanbesteding van 24 eengezins woningen aan de Paardenkamp, waren resp. de laagste en hoogste inschrijvers voor; metsel- en timmerwerk H, J. Hannink te L'ssclo f O'tQSfjW. E'ze- naar te Soest f123000. Schilderwerk: Aalders, te Zwolle, f6780; H. v. d, Horst te Nijkerk, f12860. Loodgieters- werk: G. Nachtegaal te Ede, f4116; T. Boterenbrood te Nijkerk 16258. Burgerlijke Stand: Geboren: Even, z. v. Ii. v. d. Wal en B. Meiling Jacob z. v. H. v. d. Akker en A. v. d. Born Dirk Antonie, z. v. L. de With en A. H. v. Eek. Ondertrouwd: H. Folmer en H. v. d. Pol. Gehuwd J. v. d. Brink en T. Dokter. Overleden: Rijk v. üusschoten, 1 rn. C, G. v. d. Pol, 5 m. G. Hartcmink, 76 j., wedn. v. V. Seegcrs M. v. d. Berg, 71 j. De Raad dezer gemeente vergader! Vrijdag a.s. Op de markt7000 stuks eieren f13.50 4 f1450. Schrammen f60nf80. 46 Biggen f30 4 f40. 205 Runderen f300 4 1600. 26 Schapen f 12 4 f40. 78 Nuchtere Kalveren f10 4 f22. Soestcrbcrg Er woedde een zware brand in het militaire knmp aan den Amersfoortschen straatweg. Daar was een groote be- wakingsloods, ten deele dienende tot bewaking van verschillende goederen, in braad geraakt; in deze loods lagen op het moment dat het vuur bemerkt werd, ongeveer 20 soldaten te slapen. Zij kenden allen het gebouw verlaten, zoodat geen persoonlijke ongelukken voorvielen. De in de loods aanwezige goederen zijn een prooi der vlammen geworden. Men kon tegen 't vuur niet veel uitrichten en liet do loods dan ook maar afbranden, er zich toe be palende te zorgen, dat het vuur zich niet aan de andere barakken kon mede- deelen. Soest Gedurende de zomermaanden zullen wederom dc van uuds bekende con certen gegeven worden op het teiras van het Hötel Trier te Soestdijk. In de Kunstzaal «Soestdijk» wordt de eerste tentoonstelling gehouden van Schilderijen, Etsen, Kunstaardewerk, Batiks, enz. Men vindt ei zeer ver dienstelijke o.a. van Gabriël, Willem Maris, De Zwart, Jurris, Kever, Orken, Akkeringa, Schicdges, Kilsema en meer bekende meesters. Bij de aanbesteding van het bouwen van 24 dubbele arbeiderswoningen aan de Molenstraat voor rekening van de R. K. Bouwvcreeniging »St. Joseph» te Soest, waren de aannemers Slop en Breunesse te Baarn de laagste in schrijvers voor f158000.Het werk is aan hen gegund. In zijn laatst gehouden vergadering nam de gemeenteraad o. m. in be handeling Een adres van Mej. H. Bosboom, verzoekende verhooging van het maxi mum aantal vergunningen voor verkoop van sterken drank te willen aanvragen, waardoor het mogelijk zal zijn haar de vergunning te verlecnen, die door het overlijden van haar broeder is komen te vervallen. B. en W. doen uitkomen, dat adres sante door het vervallen der vergunning breodeloos is geworden dat het aantal vergunningen alhier, wanneer vroeger het maximum niet op 20 bepaald was thans 30 zou kunnen bedragen en dat menschenheugenis in het onderwerpe- lijke perceel vergunning gevestigd is geweest terwijl nooit eenige ongeregeld heid daarin is voorgekomen. Uit dien hoofde stellen zij voor om op het ver zoek gunstig tc beschikken. Gunstige beslissing volgde. Toegestaan wordt 't verzojsk van het Soester Ziekenfonds ont verhooging van het gemeentclyk subsidie, aangezien door de ledenvergadering besloten is de wekelijksche contributie van 10 op 20 Cents cn de uitkeering ingeval van ziekte van fl.— op f 1.75 te brengen. Het aanwijzen der woonwagensstand plaatsen wordt aangehouden. Besloten werd niet over tc gaan tol het stichten van een school voor uit gebreid of meer uitgebreid onderwijs. De salarisregeling van een paar ge- meentedienarcn werd verbeterd. De Heer van Hofslot legt er zich maar bij neder, doch spreekt zijn ge voelen uit, dat de salarissen moeten verlaagd wordeu. Voorstel vaststelling rekening Irani bednjf over 1918. Uit deze rekening blijkt, dat de ge meente ongeveer f 2700.zal hebben bij te passen (wat nogal meevalt). Met een woord vat: dank aan den Directeur voor het beheer, wordt dc rekening goedgekeurd. In behandeling kwam vervolgens een adres van den ZcerEerw. Heer Vosse- naar. Pastoor, verzoekende eene bij drage uit de gemeentekas te mogen ontvangen in hel aan de Eerw, Zusters van het St. Josephsgesticht alluer aan te bieden geschenk bij gelegenheid van de viering van het 50-jaiig bestaan van genoemd gesticht. B, en \V. doet 't leed deze bijdrage niet te kunnen doen in den vorm, waarin deze gevraagd wordt, doch zij stellen voor eene jaarlijksclie bijdrage te verlecnen van flO.-- pe- armlastige verpleegde, ingaande dit jaar, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Tot overname van den Dorresteijn- weg voor ongeveer f2150.— wordt besloten. Goedgekeurd wordt over te gaan tol verbetering van den Maatwcg. Accoord ging men met 't rapport van de commissie in zake het maken van een uitbreidingsplan, met voorstel het maken daarvan op te dragen aan Jos. Cuypcrs tc Amsterdam. De kosten zullen bedragen ongeveer f5000. Op de Lcvensmiddelenbons kan ia de week van 16 Juni tot en inet 21 Juni gekocht worden. Ssris No. L 177 3 ons capucijners p. pers. 1.178 3V, ons suiker L 179 2'/aons Havermout L 180 2 ons Am. Spek L 181 6 K. G. aardappelen L 182 '/z s,uk kalizeep raad strekt. L 183 2'/j ons gr. erwten bruine booncn of ver de voorraad strekt. S 45 2'ons kindermeel p. bon S 46 2'/j ons kindermeel 5 47 2'/»ons kindermeel. S 48 3ons suiker 99e week der broodkaart is geldig van 12 Juni tot en niet 20 Juni. De prijs derZandaardappcicnisdoor B. en W. verlaagd tol 3 cent per K'G. Kegeeringssokkeri en zegels voor geelkatoen zijn verkrijgbaar bij de win keliers en venters in manufacturen. Het Levensmiddelen Bureau is a.s. Vrijdag gesloten. Utrecht Een winkelier maakte opmerkzaam op een nieuwe manier van oplichterij, gepleegd onder het mom van rekening houder van den postchéque- en giro dienst. Er vervoegde zich bij hem een heer om een vulpenhouder te koopen, die betaald werd met den postchéque.

De Eembode | 1919 | | pagina 2