verkoapen: E.R.K. Arts Batenburg Johs. Knoppers Advertentiën. (Knip uit) Di Not. Johs. Knoppers Kunsttanden-Gebitten Uitstel is gevaarlijk Heeren Landbouwers! Haarsma's Landbouwhuis (2-j.) Cursus voor de Hoofdakte. Boeken gevraagd L. J. Hemels Nieweg en Van Harten Landbouwers DE EEMBODE LOUIS KLEIN Th. Steenaart-Uijen Dames- en Kinderkleeding naar maat Electro Motoren Ponne Co. J5llil^nisch Bureai1 Retraiten in het St. Alfonsuihula te Amersfoort. 12—15 Juli. Ongeh. dames midden- siand, verg. f7.50. 1821 Juli. Personeel van H. A. Hulshofs Vereenigde Fabrieken te Lichtenvoorde. 24—27 Juli. Jongelingen-ver. verg. f 6.50. 28—31 Juli. Ondrrwijzcrs. 2—5 Aug. Onderwijzeressen. 710 Aug. Onderwijzers. 1215 Aug. Onderwijzeressen. 16—19 Aug. Heeren middenstand, verg. f7.50. 2124 Aug. Handelsreizigers, verg. f7.50. 26—29 Aug. Ongeh. dames midden stand, verg. f7.50. 30 Aug.—2 Sept. Mannen en jonge- lingen der St. Alfonsusvereeniging Utrecht, verg. f5. 4—7 Sept. Mannen en jongelingen uit Enschede en andere plaatsen, 912 Sept. Congreganisten van Arn hem, verg. f5. 1316 Sept. Heeren Vincentiancn, verg. f7.50. 2023 Sept. Hanze Arnhem, verg. f7.50. Beleefd verzoek zich aan te melden bij de Directie van het Retraitenhuis. Cpistel en Evangelie VIERDE ZONDAG NA PINKSTEREN. LES uit den br'ef van dea H. Apostel Paulus aan de Romeinen VIII, 1823. Broeders 1 Ik ben van gevoelen, dat het lijden van dezen tijd van geen waarde is bij de toekomstige heerlijk heid, die in ons geopenbaard worden. Want de verwachting van het schepsel verwacht de openbaarwording der kin deren Gods. Het schepsel immers werd der ijdelheid onderworpen, niet vrijwil lig, maar om Hem die het onderwierp, op hoop, dat ook het schepsel zelf van de slavernij des bederfs zal worden vrij gemaakt tot de vrijheid der heerlijkheid van Gods kinderen. Want wij weten, dat all« schepsel zucht en in baren snood is tot nu toe. En niet alleen dit, maar ook wij zeiven die eerstelingen des Geestes bezitten, ook wij zuchten in ons zeiven, verwachtend de aanne- neniing tot kinderen Gods, de verlos sing onzes lichaams, in Christus Jezus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Lucas V, 1—11. In dien tijd, toen de scharen op Jezus aandrongen om het woord Gods te hooren, stond Hij bij het meer Gene- sareth. En Hij sag twee schepen aan het meer liggen de visschers nu waren er uitgegaan en reinigden de netten. En Hij klom in een der schepen, dat van Simon was, en verzocht dezen een weinig van land af te steken. En Hij zette zich neder en leerde de scharen uit het schip. Als Hij nu ophield met spreken, zeide Hij tot Simon; Vaar naar de diepte, en werpt uwe aetten uit ter vangst. En Simon antwoordde en zeide Hem Mees ter I den gchselen nacht door hebben wij gearbeid en niets gevangenmaar op uw woord zal ik het net weder uitwerpen. Toen zij dit nu gedaan hadden vingen zij eene groote menigte visschenen hun net scheurde. En zij wenkten hunne gezellen, die in het andere schip waren, dat zij zouden komen en helpen. Deze nu kwamenen zij vulden de beide schepen, zoodat zij bijna zonken. Toen nu Simon Petrus dit zag, viel hij aan Jezus'knietin neder zeggende: Heerl ga uit van mij I want ik ben een zondig mensch. Want bij de vischvangst, die zij gedaan hadden, waren hij en allen die met hem waren door verbaasdheid bevangen, en evenzoo Jacobus en Jo annes, de zonen van Zebedefls, die de gezellen van Simon waren. Jezus nu sprak tot Simon: Vrees nieti van nu af zult gij menschen vangen. En as de schepen op het land gebracht te hebben verlieten zij alles en volgden Hem, half 9. Half elf Hoogmis. Kwart over twaaf catechismus. 3 uur Vespers. Half 5 Congr. der H. Familie. Half zes Patronaat. DINSDAG. uur Gez. St. Antonius-Mis. DONDERDAG. 8 Plechtig gezongen H.. Mis. 's avonds 7 uur Lof DAGELIJKS de H.H. Missen om 8 en 9 uur. Om 7 uur wordt de H. Com munie uitgereikt. Parochlakark van St. Frane. Xav. 't Zand. ZONDAG. De H.H. Missen om half 7, 8 uur en kwart over 9. Half elf Hoogmis. Twaalf en twee uur Catechismus Drie uur Vespers. 6 uur Coaferentie. WOENSDAG Kwart voor 8 plechtige H. Mis ter eere van den H. Theodorue van Embden. ZATERDAG. Nam. van half vier tot 9 uur biecht haoren. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. DAGELIJKS de H.H. Missenn te 7, 8 en 9. Parochiekerk van St. Henrlcus aan de Boretraat. ZONDAG. uur H. Mis. uur H. Mis. uur Hoogmis, uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lef ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. DAGELIJKS de H. Mis om 7 en 8 uur. Parochiekerk van St. Anefrldue aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie 8 uu^H. Mis 10 uur Hoogmis. 12 uur Katechismus. 4 uur Kruisweg, waarna zegen met het Allciheiligste. Na den Kruisweg vergadering der ze- latiiccn. ZATERDAG. 's Avonds half acht Lof met Ro zenhoedje. Van 5 tot 8 biechthooren. Dagelijks H. Mis om half acht. Katechismus op de gewone dagen Kerkelijke Diensten AMERSFOORT. Parochiekerk 0. L. Vr- Hemelvaart Langagraoht. ZONDAG. De H.H. Missen om 7 uur, en Jfgenda. hervat Dinsdag 8 Juli zijn praktijk. te Amersfoort, zal op Vrijdag 11 Juli 1919, 's avonds 6 uur, In het koffiehuis van den Heer O. J. SCHIMMEL te Hoogland, aan den Ham, publiek Voor Mej. de Wed. A. Huurdeman. 6 perc. Rogge 3 Haver 2 Boekweit 6 Hooigras Alles staande op de hofstede Lauwerenburg te Hoogland aan den Overzeldertschen weg. Aanwijzing op dc boerderij. Betaaldag 1 October 1919. NIJKERK. Parochiekerk H. Catharlna. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur d« Hoogmis Collecte voor 't schilderen der kerk. 4 uur Kruisweg en Lof. Gedurende de week de H. Mis Vrijdag 4 Juli vergaderiag van het Plaatsel. Comité van de Kath. Soc. Actie ten kwartier \óór 8 in het Patronaat Elleboog steeg. Gemeentelijke Arbeidebeure. Aanvragen van Werkgevers op 3 Juli 1919. 1 Kappersbediende, 1 Loop meisje, 1 Leerling-koperslager, 1 Meubelmaker, 5 Schilders, 1 Meubel-beitser, 7 Timmerlieden, 1 Werkvrouw. Aanbiedingen van Werkzoeken den op 3 juli 1919. 4 Bankwerkers, 1 Behanger, 3 Boekbinders, 6 Boekdrukkers, 1 Boekhouder, 3 Broodbakkers, 6 Electriciens, 1 Gas- en Water filter, 74 Grondwerkers, 1 Cigarillo- sorteerster, 1 Glasmaker, 1 Be hanger-stoffeerder, 1 Bedrijfsleider metaalindustrie, 1 Handelsreiziger, Chauffeur, 5 Kantoorbedienden (mann.), 1 Keliner, 1 Kindermeid, 4 Kleermakers, 1 Koetsier, 2 Koks, 3 Kruideniersbedienden, 1 Letter zetter, 2 Loodgieters, 3 Loop knechts, 155 Losse arbeiders, 2 Machinale-houtbewerkers, 1 Leem- ler, 1 Mach.-poetser, 1 Iso- leeidcr, 1 Hulpmenteur, 1 Mees terknecht sig. fabr., 1 Inpakker, 1 Machinist, 6 Magazijnknechts, 14 Metselaars, 2 Monteurs, 1 Op zichter-teekenaar, 31 Opperlieden, 1 Rijwielhersteller, 2 Schilders, 11 Schoenmakers, 2 Sigarenmakers, 5 Sigarensorteerders, 2 Slagers, 1 Steendrukker, 1 Steenhouwer, 1 Spiegelvcrguider, 1 Olieslager, 1 Poliloerdcr, 1 Meubelstoffeerder, 1 Reiziger, 2 Schippers, 2 Stokers, 3 Straatmakers, 2 Suikerwei kers, 3 Timmerlieden, 6 Tuinlieden, 6 Veldarbeiéers, 6 Voerlieden, 1 Werkvrouw, 4 Winkelbedienden, 2 Timmerlieden (leerlingen) 1 Uni formpettenmakers. De Heer en Mej. Lenting geven kennis van de geboorte van een ZOON. Amersfoort, 2 Juli 1919. Smederij Sluisje. le Huishoudzeep 515 Flink stuk toiletzeep 10 Groote Dobbelman of Klaverbladkarnemelkzeep 22'/, le Lucifers Molen of Hollandsche Boerin 15 Dames gummihakken 15—20 Kernleder zoolbeslag 10 Ijier zoolbeslag 6 Sterke Veters 125 Schrijfmappen 7 1016 Pennen per doosje 10 Briefkaarten per 100 30 Kastranden per stuk 1 Punaisses 36 in doos 5 Muizenvallen 7'/] Schoencream glazen pot 5 Up to Date 20 grootedoosErdal25 Insmeerborstel 10 le Goudbrons 15 Zware rol closetpapier 19 Tandpasta Odol 15 Tandichuiers, been 30 Vorken of Lepels vanaf 9 le keus diepe borden 19 Papspeenen 15 Melkflesschen 15 Lampeglazen 15 Sterke Haarnetten 10—10'/s echte haren 25 Qoedkoope Bazar van Porcelein en Glaswerk, KROMMESTRAAT 64. De Notaris Joh». Knoppers te Amersfoort zal op Donderdag 10 iull 1919 'sv.m. II uur precies, in de gebouwen in huur bij de N.V. Amersf. Stalhouderij voor heen C. Schimmel te Amersfoort, in likwidatie, aan de Utrechtsche- straat no. 23 en 25 te Amersf. om contant geld publiek verkaopen Stalhoudersinventaris als: 3 Landauers, coureuse, 14 persoons breack, 6 persoons breack, 3 breacks, 4 victoria's, 2 groote en kleine lijkwagen met kleeden, mantel, steek, kinder lijkwagen, 4 coupés, 4 vigeiantes, wagenette, tapissière, 6 platte wagens, 2 cammionwagens (mo del v. Gend en Loos), vracht wagen met kap, 4 boerenwagens, 3 stortkarren, 8 stel spantuigen, diverse tuigen, zadels, trouwlan- taarns, stangenbord, dekens, rij- tuigkleeden, 9 koetsiersjassen, stalgereedschap, diverse stalhou- dersbenoodigdheden, 3 snij machines, graanbreker, gierbak, enz. enz. Kantoormeubilen als: notenhouten cylinderbureau, stoelen, tafel, lessenaar, kachel met pijp enz. ZES PAARDEN voorts Inboedel als: tafels, stoelen, fauteuils, buffet, kasten, fruitkastje, bloem- tafelljes, schilderijen, spiegels, klok, naaimachine, ledikant, bed den, dekens, waschtafels, tafel- kleeden, vloerkleeden, karpetten, loopers, gordijnen, vitrage, eet servies, potten, pannen, keuken- ;erei, strijktafel, fornuis, kachels, :operen waterstoof, en wat ver der te voorschijn gebracht wordt. Dasgs voor den verkoop te en van 9-12 en 2-4 uur. te Amersfoort zal op Dinsdag 8 Juli 1919, 'snam. 2 uur ii het gebouw .DE HARMONIE' te Woudenberg, om contant geld publiek verkoopen Voor de erven Mej. de Wed. Woudenberg. 3 perc. Rogge 4 1 1 2 1 2 Haver Aardappels Stamboonen Rapen Suikerbieten Hooigras weg 7 Amersfoort. Dagelijks te epreken. Vullingen - Pij aloes trskkan, Vrijdag» van 9—3 uur éoor Tandarts. Sluit daarom nog heden een levensverzekering bij de Verzekerd Kapitaal ruim f 9.500.000,00 Kapitaalverzekering - Volksverzekering Lijfrenten. Pensioenen, enz. Uitsluitend voor Katholieken Heden weer ontvangen de Osborne Maaimachines, harken en schudders tegen lage prijzen uit voorraad lever baar. En ook een partij onderdeelen voor maaimachines. Gelieve nu spoedig de machines voor de reparatie te zenden aan de Werkplaats Hoogeweg 14-16 Amersfoort, Hof, Tel. 410 Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat vóór 20 Juli a.s. ter Secretarie (afd. Onderwijs) gelegenheid be staat zich (mondeling of schrif telijk) op te geven voor het deelnemen aan bovengenoemden cursus. Aanvang nieuw cursusjaar 1 September a.s. Het cursusgeld bedraagt f 30.— per jaar. Door Burgemeester en Wethou ders kan geheele of gedeeltelijke vrijstelling worden verleend. Aan de cursisten kan van Rijks wege eene tegemoetkoming in de verplaatsingskosten worden toe gekend. Amersfoort, 30 Juni 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amersfoort. ten geschenke In bruikleen ter overname >or onze lees- en studiezalen. Aanbiedingen worden gaarne aanvaard door bestuursleden, en aan het gebouw Nieuwstraat 20 Niets is voor ons waardeloos I Wij kunnen alles voor onze armen gebruiken. Wilt U een goed werk doen geeft ons dan uw afgedragen kleeding. Geeft ons Uw oude meubelt welke bij U misschien in den weg staan. ij en onze armen zullen er U dankbaar voor zijn. Gaarne zijn wij bereid de goederen bij U af te halen. Zendt slechts een boodschap bij een der onderstaande adrez- n, der Magaz(n-Commiasle H. Nieuwendijk, Hoogl. weg 8. B. G. F. Molle, Langestr. 5. C. T. A. M. Gieten, Utrecht- schestraat 43. F. La Porte, Utr. weg 77. F. J. Willenborg, Karapztr. 18. B. Brom, Langeetraat 27. H. J. B. Lensing, Bloemendal- schestraat 55. O. L Conijn, Utrechtechew. 247. Timmerman en Aannemer Kamp 50, Telepheftn uo. 449 Uitvoering van alle Timmer en Metselwerken. Levansverzeke ring-Maatschap pij te Nijmegen ELECTRO TECHNISCH BUREAU LANGESTRAAT 105, LANGE BEEKSTRAAT 2 Telefoon 462 - AMERSFOORT - Telefoon 317 Plannen en begrootingen gratis. Alle uit* voeringen worden onder garantie geleverd Hebt gij uwen Notaris al eons gewezen op het groote belang voor U en hem, om uwe ver- koopingen, verpachtingen, erf huizen enz. te publlceeren In die ook in landbouwkringen zeer veel gelezen wordt 7 Piano's Vleugels Muziek Utrechtschestraat 44 Prachtige moderne Eikenh. Piano f5i0.- Pieter Bothlaan 26, Amersfoort. Firma Eiectro-Tech en Machine fabriek korte levertijd c.a 100 stuks Draai- en Gelijkstroom machines - van 0,5 tot 95 P.K. Levering aan directe gebruikers (zoo noodig met montage). Tetef. no 196 Amersfoort biedt aan voor levering uit voorraad e

De Eembode | 1919 | | pagina 7