1.1. Kaspers R. K. Spaarbank Doetuwvoordeel gemeub. Kamers huisbewaarders Br. H. I Advertentiën Bunschoten. Karnemelk Taptemelk F. H. Lomans F. f KAN BED WILDE l W. Timmermans C. van Drie. Versche Schol en Schelvisch P. Hageman P. Leenards Schildsr en Bshangir Lunchroom Princesse Electro Technisch Bureau B. SCHOOLEMAN Wie helpt mede L. J. Hemels Th. van Kalleveen Amersfoortsche Zee- en Riviervischhandel Dinsdag, Donderdag en Vrijdag goed- koope visch verkrijgbaar. HUGUENIN BEELDHOUWER N.V. v.h. A. COHEN Co. aankomende Persers Th. Steenaar t-Uij en Dames- en Kinderkleeding naar maat BLOEMENDAG. „DoorSparsn WBldosn" RENTE 3.6 P. J. Landman W. Reinboud Jr. Joh. Reinboud Zeldzame Aanbieding [Knip dit uit] rator wat meer geld binnen. De land- bouwet-piolcta.icr blijft proletariër; de keuterboer blijft keuterboer. De coöpe ratie kan van den keuterboer nooit een gezeten boer maken dat zou hij alleen kunnen warden als aan zijn keuterij eenige bunders land worden toegevoegd en hem voldoendq bedrijfskapitaal wordt verstrekt. En omdat er geen land be schikbaar is, blijft de kleine man klein, en de groote blijft groot, omdat zijn bezitting niet wordt aangesproksn. De coöperatie verandert alzoo niets aan de maatschappelijke positie van de boeren de verhoudingen blijven dezelfde. Het eenige wat zij bereikt is, wat meer inkomsten voor den producent, welke inkomsten weer te kleiner zijn naarmate de omvang van het bedrijf geiingeris. Nu is dit voordeel niet te onderschat ten vooral voor den kleinen man telt elke gulden meer inkomen voor twee, maar met dit al continueert de coöpe ratie den huidigen toestand, de tegen woordige verhoudingen. Alles blijft bij hetzelfde. Of wij dan tegen coöperatie zijn? Natuurlijk niet. Iedere poging om den boer finantiecl sterker te maken moet worden gesteund, en krachtig ook. Maar waarop wij wel willen wijzen is dit, dat het geheel onjuist is te mcenen, dat de coöperatie gezonde verhoudingen in den landbouw zal in 't leven roepen. De basis van den landbouw is de hoeveelheid grond die de boer onder den ploeg of groen heeftde hoeveel heid beslist over de sociale positie. Eerst als men daarin verandering zou kunnen brengen, zou er sprake kunnen zijn van ingrijpen in den landbouw. Hier ligt de sleutel tot oplossing of benaderde op lossing van het landbouwvraagstuk. De coöperatie houdt opruiming onder de verouderde bedrijfs- en handelsvor men zij bevordert lot zekere hoogte het gevoel van saamhoorighoid wat tot samenwerking leidt, maar zij laat bestaan de enorme verschillen in maat schappelijke welstand van-'den boeren onderling. Een heer vraagt tegen 1 Aug. met bediening. Brieven met opgave prijs onder letter K. M. bureau van dit blad. Man en vrouw zonder kinderen van middelbaren leeftijd vragen voor nu of later t« Amersfoort een betrekking alt of als conciirgis alt zoodanig nog in betrekking. Brieven onder letter A bureau van dit blad. Twee nette dames zoeken voor 15 Aug, of 1 Sept. beneden of bovenhuis met aparlen ingang, bestaande uit drie 5 vier kamers. Brieven onder No. 20 bureau van dil blad. missie-actie. De al maar toenemende verschei denheid van talen biedt den missio naris de grootste moeilijkheid bij de gcloofsverbreiding. Sterk sprekend in dit opzicht is wel het feit, dat in Duitsch(?) Nieuw Guinea de Tumleo taal door slechts 300. het Ali door 750, de Watm3ntaal door 700 inboorlingen gesproken weid, zoodat om 1700 men- schen te bereiken drie sterk van elkan der verschillende talen moesten worden aangeleerd. Het strekt dan ook tot onvergankelijke roem der Katholieke missionarissen dat zij tot bevotdering der volken en taalkunde buitengewoon veel hebben bijgedragen. Zoo heeft Fa- Ier Coeurdoux S.J. voor het eerst de verwantschap van de Indo-Eurcpeesche talen vastgesteld, kreeg de kennis van het oud Indisch meerdere verspreiding door de sanskriet-spraakkunst der Jezuït en Paters Hanxleden en Pimente, mag groote verdienste worden toegekend aan liet internationale talen-tijdschriit An- thropos dat onder leiding van Pater Schmidt S.V.D. door talrijke missiona rissen van alle orden en missiecongre gaties wordt geredigeerd. De H. Vader deed mededeeling van de stappen door den H. Stoel bij de Vredesconferentie gedaan in zake de Katholieke Missiën. De Conferentie is aan de wenschen van den Paus goed deels tegemoet gekomen en de H. Vader hoopt dat bij de uitvoering van het be- slotene dezelfde goede gezindheid zat blijken. Volgeus een particuliere correspon dentie zou art. 438 in dier voege ge wijzigd zijn dat de goederen beheerd zullen worden door een raad van per sonen behoorende tot denzelfden gods dienst. De verandering van personeel of missionarissen zal afhangen van de mogelijkheid personen te vinden om de Duitsche Missionarissen goed te ver vangen. Mocht dit laatste waar blijken, dan kunnen wij ons verheugen over hetgeen bereikt is, maar moeten blijven protestceren tegen de vrijheidsbeperking van hen die, Duitscher zijnde, het -Gaat cn Onderwijst» in letterlijken zin willen opvolgen. is van 12 Juli tot en met 27 Juli afwezig. De praktijk wordt waargenomen door de doktoren Balenburg, Van Enst, Oroneman, Jorissen, Kamer- ling en Morren Retralten In hit St. Alfontuihuls te Amerifoort. 2831 Juli Onderwijzers. 25 Aug. Onderwijzeressen. 710 Aug. Onderwijzers. 12—15 Aug. Onderwijzeressen. 16—19 Aug. Heeren middenstand, verg. f7.50. 2124 Aug. Handelsreizigers, verg. f7.50. 26—29 Aug. Ongeh. dames midden stand, verg. f7,50. 30 Aug.2 Sept. Mannen en jonge lingen der St. Alfonsusvereeniging Utrecht, verg. f5. 4—7 Sept. Mannen en jongelingen uit Enschede en andere plaatsen verg. f5. 912 Sept. Congreganistcn van Arn hem, verg. f 5. 1816 Sept. Heeren Vincsntii verg. f7.50. 20—23 Sept. Hanze Arnhem, verg. f7.50. Beleefd verzoek zich aan te melden bij de Directie van het Retraitenhuis. De Heer en Mevrouw OKKES- BOTTI geven kennis van de ge boorte van hunne Dochter MARIA LOUISA Woerden, 12 juli 1919. (In plaats van kaarten). levert prima en zoowel voor consumptie als voor veevoeder. Wordt overal aan huis bezorgd. Flinke wederverkoopers gevraagd. Johs. Knoppers le Amersfoort zal op Dinsdag 29 Juli 1919, 's avonds 7 uur, in hel lokaal van liet café „Het Boompje" aan den Heiligenber- gerweg te Amersfoort, publiek verkoopen: In de gemeente Amersfoort. Perc. 1. Uitmuntend bouwland uitstekend geschikt voor tuin grond, genaamd „het Hondsgat" aan den Laaglandschen weg, groot 1.70.22 H.A. Vrij van huur te aanvaarden, Kerstmis 1919. Het hakhout is uitgezonderd. Perc. 2. Huis met erf, ingericht voor koffiehuis aan de Groenmarkt nos. 3 en 5 hoek Windsteeg, groot 81 c.A. Mondeling verhuurd aan den heer Th. Sm ink voor f 5 p. week. Perc. 3. Muis met plaats aan Markenhoef (Kleine Spui) no. 54 groot 32 c.A. Mondeling verhuurd aan J. Voortman k f 1.50 per week. Perc. 4. Huis met schuurtje en f aan de Walikersteeg no. 38, groot 1.03 are. Mondeling verhuurd aan N. v. d. Berg f 1.25 per week. Perc. 5-7. Drie heerenhuizen met tuinen aan den Heiligenber- gerweg nos. 10, 12, 14, groot p. 1.30 are, 1.10 are, 1.15 are. Mondeling verhuurd a f 17 per maand; perc. 5 (no. 10) aan den heer Mattheij, perc. 6 (no. 12) aan den heer Fontijn, peic. 7 (no. 14) aan den heer de Wit. Perc. 8-13. Twee blokken elk ■an 3 hce>-cnhuizen met tuinen aan de Hend.-ik van Viandenstraat nos. 32 34 en 36 en nos. 27, 29 en 31; groot resp. 1.74 are, 1.51 are. 1.76 are, 1.74 aren, 1.49are, 1.81 are. Perc. 14-17. Een blok van 1 inkel- en woonhuis en 3 bur gerwoonhuizen aan de Lange Beekstraat nos. 2, 4, 6. 8. groot resp. 94 c.A., 93 c.A. 1.08 are OUDE ZILVERBONS worden waardeloos zendt ze bij tijds per aangeteekenden brief of postwissel tot steun voorde nieuw op te richten ST ANTONIUS-PAROCHIE aan de Vecht te Terwolde op de Veluwe. W. BOELENS, R. K. Pr. Duistervoorde (Twello). 48 Hof Telef. 356 Amersfoort. ilnln Technisch Iiihiii licht- en liiÉinsiillilit Moderne Bliksembeveiliging Frans Jozef en Hunyade Jonas Bittfrwater. VERKRIJGBAAR BIJ SIOOViSIRAM 17 - TElEfGIW 29 Kunsttanden-Gebitten v. d. Burg. Heiligenberg- eg 7 Amersfoort. Dagelijks te spreken. Vullingen Pijnleos trekken. Vrijdags van 9—3 uur door Tandarts. Schilder en Decorateur Imiiinchl Amitilonl A. J. van Munster Groote Spui 33. Amersfoort. Aannemer van Begrafenissen. Levert alle rouwdrukwerken als Circulaires, Bidprentjes spoedig en billijk. De ondergeteekende heeft zich gevestigd als Schoen en Zadelmaker en beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende werkzaamheden betreffende het vorengenoemde, hopende door nette en prompte bediening het vertrouwen waardig te worden. Minzaam aanbevelend, C. Vianen voorloopig gevestigd bij lederen dag verkrijgbaar versch gepelde Garnalen Nieuwe Holl. Haring Donderdag en Vrijdag Alle soorten fijne visch. Aanbevelend, St. Jorisstraat 8, AMERSFOORT. 1.0 are. Verhuurd perc. 14 (no. 2) aan den heer Nieweg voor f296 p. j. tot 15 Nov. 1923; perc. 15 (no. 4) aan den heer Wielard voor f260 p. j. tot 1 Juli 1920; perc. 16 (no. 6) aan Mej. Wed. Eggink en perc. 17 (no. 8) aan den heer Noordstar elk k f240 p j. (toe stemming huurcommissie tot ver hooging tot f300 p. j. voor perc. 16 en 17 verkregen). Breeder bij biljetten. Betalingen 29 October 1919. Aanvaarding 29 October 1919, van perc. 1 met Kerstmis 1819. Bezichtiging Dinsdags en Don derdags van 2—4 uur 's nam. lievevrouwestrsit 28 - tuitfluit beveelt zich beleefd aan alt Aanspreker .«aannemer van begrafenissen. Pieuwstraat 5a Utrechtschestr.49 Smalle Pad 12, Amersfoort oprichten de Iste St. Antoniuekerk in de Orentsche Venen fe Zwartemeer Dankbaar wordt iedere bijdrage mede door middel van dc toege zonden geïllustreerde circulaires, ontvangen door; H. J. PETERS. R.K, Pr. (oud kapl. v. Zwolle) Wehl (Gld.) Timmerman en Aannemer Kamp 50, Telephoon uo. 449 Uitvoering van alle Timmer en Metselwerken. Bloemendalechestraat 26. lood- u finkweiler Aanleg van Gis- u Waieiliiding. REPARATIE SPOEDIG EN BILLIJK Houdt zich beleefd aanbevolen voor alle werkzaamheden. Utrechtschestraat 40 Telefoon no. 92 25 BISSCHOPSWEG 25 Atelier voor Kerkelijke kunst HOUTSNIJ- EN BOETSEERWERK. POLYCHROiMlE ^P" Speciaal adres voor reparation aan beelden enz. Voeten ea Schoenen. De vele vo.ll|d«rt welke bQ om, jor hunne klachttngenezing zochten, spoorden ons ui, meer bekendheid ons behandeling-systeem te gerei, ure behandeling van voeten isge- nd op het beginsel, dit verreweg grootete seniel voetklachten voort- jit uit gebrekkige onlwikkellig, uit overspanning of uit verkeerd gebruik van de spieren. Ale de epieren eriwakt zijn en den lichaamilasl. alle e: n der vi dragen op de banden, die de skelet- declen met eikeer verbinden. Dete banden rekken en spannen, er ontslaat een gevoel van moeihtid en stijfheid in de voelen en beenenna 'I opstaan zijn de voelen eerst pijnlijk; die pijn geat allengs wat over, doch wordt verder op den dag weer erger. De stand der voetbeenderen wordt gewijzigd! de voeten zakken binnenwaarts uit, de eigenlijke platvoetmievorming treed, steeds sterker te voorschijn, de spieren worden deele gerekt, deels verkort, er treden krampaanvallen op in de kuiten, en de voetholten of in dei grooten toen. irmen zich eeltplekken, enz. De vost dient dan al lang niet meer ali doch ia als 't ware een stelt geworden. De gang wordt houterig, bonzend met nazr bullen gezette voeten, gabogen knltln en voorover gedoken houding. All* schoonheid la in de verschijning le vrouw ol het meiaje, alle fierhled optredei van den man verdwenen. Tevergeefs zoekt men dit allo* te verhelpen door platvoetzolen enz. Deze kunnen noch de verloren kracht, noch de lenigheid, noch de schoonheid der beweging hergeven. Toch kunnen al de opgesomde klach- _n bijna zonder uitzondering worden opgeheven. De eenige rationsele b»- hsndellng van zulke voeten, die zoo wel 't humeur als 't levensgeluk b»- dervea, ie, wal zwak le weer afar* ft maken, wal itljf ia weer Itnig li make*, wal verkeerd gebruikt wordt, l goed le gebruiken. Dit geschiedt elk naar zijn toestand Strang Indlvl- duecle oefeningen, die in veel gevallen door den getroflene zelf kunnen toe gepast en andere uitgevoerd worden onder bevoegde leiding. Het ie duidelijk, dat verkeerd echoei- J vaak heelt medegewerkt om den >et voor x|n functie minderwaardig maken. Daarom hebben voetll- :rs in den regel ander, n.l. aan dt achen van hun roeten voldoend schoeisel van noode. Dit schoeisel mag nooit dt vr|e beweging van de voetdeeltn storen, 't mag dus geen beweging beperkende tteuniolen enz. bevatten. Dit ichoaieel kan, zonder zijn hygiënische waarde te zaer wel aan aeathetischc eischen voldoen. In aommige gevallen lun man zalft mat goed schoeisel alleen volsteen. Door ons werdt zulk schoeisel aangemeten, en wordt onder trol» gemaakt. De leeeten dt door ona voorgaechtaven gemaakt i|n, worden ook het eigendom venden ifder. Pliysisch Geneeskundig» Inrichting. Spreekuur te Amerifoort: Vlas- akkerweg 32, Maandag, Woens dag en VMJdag van 2—4 uur. Voor minvermogenden var 1V,2 uur. Nijverheidsstraat, Amersfoort vraagt voor directe indiensttreding: om opgeleid te worden voor de stoom- persmachine. Pieter Bothlaan 26, Amersfoort. Plaatselijk Comité Herwonnen Levenskracht Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Wederom komen wij tot U, burgers van Ame-sfoort, met een bede om steun, steun voor de arme lijders aan tuberculose. Morgen, Zondag 20 Juli, zal door onze verkoopstertjes een aanval worden gedaan op Uw hart en Uw beurs. Verdedig U niet, geef U over! Geef met vreugde Uw dubbeltje voor 't bloempje, dat U zal worden aangeboden. Of het noodig ia? In 1918 stierven 13.676 Nederlanders aan de Tuberculose. Dat is In één jaar VIJFDUIZEND méér dan in 1914. Wat zal het jaar 1919 ons brengen? Dat zal voor een groot deel afhangen van de mildadigheid van Nederland. Welnu, steunt dan allen, Oud en Jong, Arm en Rijk. Zorg dat 20 Juli voor de Tuberculoselijders een lichtstraaltje zij in hun somber bestaan. Een lichtstraal, dat wil zeggen, dat Gij ons in staat stelt met Uw steun in zoo menig leven een glimpje levens vreugde of levensblijheid le brengen. STEUNT DUS ALLEN. Amertfoortsche Goringste inlage lOcent. ZITDAGEN ZONDAGS van 12-1 l WOENSDAGS ven 7-7'/, uur in da R K- Jongensschool, Breedestraat Hailigenbergweg 5 - Amersfoort HUIS-Ell OECQRATIfSCHIlDER Soiled werk. Billijke prijzen. Kle 'dermakerij tijdelijk adres: Nieuvvstraat 14 Telefoon nó. 293, Amersfoort Eerste Amersfoortscne Begrafenisonderneming N1EUWSTRAAT 14 AMERSFOORT Telephoon 293. Billlikc doch vaste tarieven Door bijzondere omstandighe den ben ik in "t bezit van eene aanzienlijke Collectie Juweelen, waaronder diamanten van het zuiverste water, beslaande uit Broches, Knoppen, Bellen. Me daillons, Kruizen, Dasspelden, Frontknoopen, Ringen enz. Alles in goud gezet. Benevens zilveren Rozenkranzen, scapuliermedail les, eenige gouden Heeren- en Dameskettingen en een marmeren pendule met Coupes. Genoemde artikelen zullen als extra keepje ver beneden de thans geldende prijzen worden uitverkocht. Overigens alles in keuze tegen scherp concurreerende prijzen voorradig of kan spoedig gele verd worden door J. VAN WESSUM, Qoudsmid, Krommestraat 20 le Huishoudzeep 5—15 Flink stuk toiletzeep 10 Groote Dobbelman of Klaverbladkarnemelkzeep 22';, le Lucifers Molen of Hollandsche Boerin 15 Dames gummihakken 15—20 Kernleder zoolbeslag 10 Ijzer zoolbeslag 6 Sterke Veters 1—2'/,—5 Schrijfmappen 7'/,—10—16 Pennen per doosje 10 Briefkaarten per 100 30 Kastranden per stuk 1 Punaisses 36 in doos 5 Muizenvallen 7 Va Schoencream glazen pot 5 Up to Date 20 groote doos Erdal 25 Insmeerborstel 10 le Goudbrons 15 Zware rol closetpapier 19 Tandpasta Odol 15 Tandschuiers. been 30 Vorken of Lepels vanaf 9 le keus diepe borden 19 Papspeenen 15 Melkflesschen 15 Lampeglazen 15 Sterke Haarnetten 10—10'/, echte haren 25 Goedkoope Bazar van Porcelein en Glaswerk, KROMMESTRAAT 64.

De Eembode | 1919 | | pagina 3