s DE EEMBODE KATHOLIEK NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN KANTOOR LANGEGRACMT 28, AMERSFOORT VRIJDAG 5 AUG. 33* JAARGANG No. 37 DF. ERMBODE verschijnt Dinsdag- en Vrijilni'iiiitklag. ABONNEMENTEN kunnen elke week In gaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden vóór den aanvang van een nieuw Prijs per drie maanden f0,75. Bullen de gemeente Amersfoort f0.80. Afzonderlijke Stenografisch Raadsvcrslag der' gemeente Amersfoort één gulden per jaar. ADVERTENTIËN 20 cent per regel..Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren. Advcrtentiüu moeten des Dinsdags en des Vrijdags vóór 10 uur worden bezorgd. liet normale leven" I schijnt een valsche, want deze terugkeer is onmo gelijk. Het wordt niet meer, zooals he- vrocgcr wasdat is volmaakt uitget sloten. En daarem raag onze regeering niet volstaan met den negatieven arbeid van haar landbouwminister, die wel opruimt, doch er niets nieuws voor in de plaats geeft. Binnenland Twee nette dames modern gekleed kwamen statig Herpt binnenwandelen. Bij een landbouwer zagen ze malschc kropsla in den tuin. Of ze daar ook van konden koopen Voor een dub beltje per stuk werden de dames koop sters. De boer vond het een buiten kansje, vooral toen ze voor het mandje twee gulden boden. Daarna vervoegden de wandclaarstcrs zich bij een anderen boer, waar uitjes hun kooplust opwekten. Weer kwam 'l briefje van f25 op tafel. Twee brief jes van tien terug en wat kleingeld 't was in vijf minuten afgehanden. Doch zie. een der daincs vond een briefje van f 10 valsch. O, ja, gilde de ander, lien onderzoek volgde natuurlijk, waarbij de onoozele al zjjn papiergeld ter tafel bracht. Toen 't nauwkeurig onderzoek was afgcloopen, vertrokken de dames. Even later bemerkte dc boer, dat hij twee- k driehonderd gulden papiergeld was kwijtgeraakt. De politie rekende de dames in, en bevond dat het twee verkleede mannen waren, die in een woonwagen thuisbehoorden. Iemand te Valkenburg bad een klein meisje meegenomen achter op de fiets Door een plotseling uitwijken voor een rijtuig viel het kind van de fiets kreeg een hersenschudding en is kort daarna overleden, Te 's Gravenhage sprong een 9-jarig knaapje, spelende van een zandtreiri, I welke het zand van de schuiten aan de Laakhaven naar het terrein, waar l de gemeentewoningen staan, rijdt. Heiknaapje viel en de trein, bestaande uit vier zaudwagens, ging hem over het lijf. Bij den landbouwer G. Becni, Sloterdijkermecr, is onder den veestapel miltvuur uitgebroken. Er werden drie runderen afgemaakt en vernietigd. Al leen de huid wordt voor één derde vergoed door het Rijk. Het vorig j: heeft bij dezen landbouwer dezelfde ziekte geheerscht. De ontevredenheid over de duurte neemt toe. maar wie de moeilijkheden toegrijpt, schikt zich i 't onvermijdelijke. Met 't hoofd tegen den muur loopen ts een slechte methode om hinderpalen uit den weg te ruimen, i De regeering kent den toestaud. Wel ijeeft de minister van landbouw veel ioodmaatregelen van zijn voorganger ingetrokken, maar daarmede is de te- i^edenheid niet tetuggekeurd en worden economische goederen niet goed koper, noch in grootere mate voor de Jreede lagen onzer bevolking beschik baar gesteld. De leuze, waaronder mi- gister Van IJsselsteia dc oorlogsnalaten- schap van Posthuma opruimde „Terug tisclie booten, met bestemming naar Europa, waar zij de slagvelden in Frankrijk en België zullen bezoeken. Buitenland. ministerie al het papiergeld in te trekken en daar voor bewijzen van tegoed uit te geven. Daardoor zouden alle houders van in ket buitenland in omloop zijude bank biljetten verplicht zijn die bedragen te maken. Even vóór twaalven werden beamb- de Duiische mijn Hansa Hu- ckarde, die een bedrag van 575.000 ter uitbetaling van looncn van de Rijksbank gehaald hadden, in hun rijtuig door drie jongekcrels overvallen, die de beambten peper in de oogen strooiden, zich mees ter maakten van het geld en met een gereedstaanden auto zich uit de voeten maakten. D« laatste dagen komen herhaalde lijk berichten over gevechten met negers te Chicago, doch ook elders neemt de onrust onder de negers toe. Deze onrust is grootendcels het gevolg van bolsje wistische propaganda, die een gunstig terrein vond, omdat onder de negerbe volking groote ontevredenheid heerscht achteruitzetting. De negerpers, :r op, dat eeu groote rassenoorlog onvermijdelijk is, indien de rechten der kleurlingen niet worden erkend. Anders konden de blanken wel eens ondervin den, welke groote vergissing zij begin gen, toen zij ongeveer 1 millioen negers soldaten maakten. De negers, die het front zijn teruggekeerd, zijn van meening, dat, zoo zij goed genoeg waren om naast hun blanke medeburgers te vechten, zij ook goed genoeg zijn om met hen gelijk gesteld te worden. De negers zijn gewapend met Spring field-gewcren van het nieuwste model, noet dan ook ernstig gevaar algemeenen opstand beslaan. Volgens berichten uit Petrograd is een ze.:r groot gedeelte van de Putilow- werken, de grootste fabriek in Rusland voor munitie, locomotieven, lucht gevlogen, ten gevolge ontploffing. Gedurende den oorlog had deze fabriek 100,000 arbeiders aan het werk. - Na het volk tot het uiterste gedre- hebben, is de Bolsjewiki-regee- in Hongarije afgetreden. Thans zijn socialisten aan het bewind gekomen. Bela Kun, de aanvoerder der Bolsji wiki is naar Weenen gevlucht en mi hem dc voornaamste volksmisleiders, 't land verarmd en uitgeput achterlatend. Het gevaar voor voortwoekeiend Bolsjewisme is verminderd. Ter herinnering aan de ontvangst het Duitsche ultimatum, zullen jaarlijks op 2 Augustus de stormklokkcu door geheel Belgis wor den geluid. Dezer dagen hebben zich 6500 Amerikaansche touristen ingescheept aan boord van verscheidene transatlan- Landbouw. Ie. Stijging der pachten: dit kost den boeren vele millioenen, want meer dan één millioen H.A. gras- en bouw land ligt onder de pachtals we eens aannemen een gemiddelde stijging van f25 per H.A. dit is natuurlijk te laag dan betaalt de boerenstand in pachlstijging alleen 25 millocn gld. 2e. Verhoogmg van hypotheekrente. De andere millioen H.A. gras- en bouwland (onze cultuurgrond bestaat uit 2 millioen H.A.) is zoogenaamd in eigendom, maar hoeveel boerderijen en tuinderijen hebben een zilveren dak Alle hypotheken worden verhoogd; totaal is dit weer een groot bedrag. 3s. Polder- en waterschapslasten worden verhoogd omdat de uitgaven voor de besturen der polders ook grooter worden. 4e. De stijging der loonen in den landbouw is zeer groot, ook al omdat het aautal landarbeiders minder wordt. Het boeren- en luinderwerk lokt niet aan. De arbeiders in de industrie heb. ben beier leven, vandaar ook de trek naar de steden. Het arbeidersvraag stuk voor het platteland wordt ieder jaar ernstiger. Totaal bedraagt de loon- siijging weer vele millioenen. 5e. Kunstmeststoffen zijn nog steeds verbazend duur, en zullen dan ook wel blijven, tenminste de kali- en fosfor- mest. In den stikstofmest zal wel wat daling komen, maar toch blijft hij ook nog veel duurder dan voor den oorlog. Alweer millioenen. 6e. De rekeningen van den smid, wagenmaker, zadelmaker, schilder, met selaar zijn nu ook veel hooger, want d« verhoogde onkosten van genoemde ambachtslieden worden op den boer tuinder verhaald. 7c, Alle bedrijfsbenoodigdheden, zooalsmachinerieën, ploegen, eg gen, zuivelgereedschappen, kruiwagens, schoppen, enz., enz. moeten duurder betaald worden. 8e. De krachtvoerrekeningen zijn nog steeds hoog. zoodat er nog altijd duur gevoerd wordt. Herinneren wij nog aan het mond- klauwzeer, dat den boerenstand ook weer enkele millioenen kost, aan den slechten hooioogst, aan de schade, die het donkere en natte weer aan de ge-; toebrengt, dan blijkt toch wel, dat het daar buiten niet zoo kleurig is. Uit den Omtrek. Baarn H. M. de Koningin, Prinses Julian: i gevolg kwamen voor een verblijf in enkele dagen ten Paleizc Soestdijk. De Koningin-Moeder haalde hare gasten per rijtuig van het station af. Burgerlijke Stand OndeitrouwdA. Dinkclman cn S. Klingsren, A. Mark en I Amerongen. J. v. Kaasheim «n D. C. Lazarus. GetrouwdC. G. Roelofsen et W. vr d. Heiden. E. v. Turksum C. A. Mooy. £emttes Schooljongens hebben het paard van den landbouwer Hilhorst dat vastge bonden aan den dissel een oogenblik onbehoord stond, losgemaakt en op hol gejaagd. Met den omgekeerden wagen, waarvan het de beide wielen verloren had, kwam het beest later tb'lis. Een knaapje geraakte onder den wagen. Laren Burgerlijke Stand; GeborenPhilippus, z. v. N. v. Dijk i J. Bakker. Dirk. x. v. J. des Bouvrie en E. S. J. Kooring. Jo hannes Wilhelmus, z. v. J. de Leeuw i G. Mol. Ondertrouwd: P. J. H. Jansen eo A. C. Oskam. - A. H. W. M. Her- B. F. M. Thuijs. Sotst Dinsdag 19 Augustus zullen in het Hotel Eemland worden verkocht Huizen erf en land aan den Dorrestein- snhen wegbouwland den Eng en op den Lazarusberg. oorts wei- en hooiland in de Langeneindsche Maten. Inlichtingen geeft notaris Prillevitz. Op de Levcnsmiddelenbons kan in de week van 28 Juli tot en met 81 Juli gekocht worden. Serie No. L 207 ons Havermout p. pers. of Rijst k 21 cent per 5 ons L 208 I1/, ons suiker p. pers. fc 30 cent per 5 ons. Stoutenburg Ten overstaan van notaris Schroder Amersfoort zal in Septembe- worden geveild de hofstede Groot Middelaar ter grootte van ongeveer 25 H.A. Utrecht Kaasmarkt. Aanvoer; 110 wagens; wegende 23210 K.G. Eerste kwaliteit f78.i f80.50. Tweede kwaliteit f71,— i f73.50 Zwaardere f76.- k f80.50. Handel matig. Amersfoort Van gemeentewege werd aanbe steed het bestraten van de Nijverheids- Hoogste Gebrs. Krayenveld, Haar lem, f 175,00. Laagste Van Keulenen Bunnik, f 137945. Een ingezetene van Nijkerk werd bekeurd wegens het wielrijden zonder licht, idem een bewoner van Achter veld. De peulvruchten moeten verkocht worden per gewicht, niet per getal. Eene koopvrouw werd wegens over treding van deze verordening bekeurd, Door de politie is aangehouden zekere H., te Utrecht, verdacht van rijwieldiefstal. Bij onderzoek bleek, dat hij in het bezit was van het door hem ontvreemde rijwiel van een geneesheer te Bilthoven, welk rgwiel hij hier trachtte te verkoopen. Een bewoner van de Langestraaldeed aangifte van gercedschapdicfstal, ver moedelijk gepleegd door zijn knecht, wonende te Uirecht. Een bewoner van de Kerkstraat deed aangifte van verduistering van 'n ij wiel. Een bewoner van den Leusderweg een ingezetene van Oud-Leusden zijn beiden bekeurd wegens het berij- een rijwiel zonder licht. Een bewoner van den Leusderweg en Utrechtschen straat zijn bekeurd wegens overtreding der Arbeidswet. Men schrijft onsZondag 3 Aug. hield de R. K. Gem. Ootsp.-Club eene wandeltocht naar de «Slompen» welke uitstekend is geslaagd. Er waren ruim 70 dames en heeren die er aan deel- Om half 3 uur vertrok men van uit Klaasens Dansschool, Men was circa half 8 uur weer in Amersfoort. De R. K. Voetbalvereniging Ra- piditas houdt bare Serie-wedstrijden op Zondag 17 en 24 Augustus. Deze zéér belangrijke tijding zal zeker aller aan dacht trekken en zullen vele Voetbal den Omtrek zich doen inschrijven. De wedstrijden zullen gespeeld worden op het nieuwe terrein, gelegen aan den Kruiskamp. In Amsterdam stelde men den gas- op 14 cent en in Alkmaar op 12 cent. In Amsterdam weigerde de ge meenteraad een tarief goed te keuren, dat verschil van prijs inhoudt. Zoo'n samengesteld tarief werd geacht niet te zijn in het belang van het publiek en ook niet in het belang eener goede ixploitatie. Door den architect van der Lek werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Tesselschadelaan. Inschrijveis waren, zonder Centr. Verwarmiog, glas- en verfwerk en lichtinstallatie F. F. Seegers, Nijmegen f27900. C. Boeschoten, Amersfoort f26480. G. C. Blanken, Amersfoort f26300. Ruiling van Wittebroodkaarten voor Bruin- of Roggebroodkaarten wordt niet meer toegestaan. Aaovragen om in de plaats van Bruin- of Roggebroodkaarten, Wittebroodkaarten te ontvangen, kunnen worden ingediend binnen 14 dagen na de uitreiking. Van 5 toten met 13 Augustus, 105de tijdvak, kan de paart geklcutde brood kaart gebruikt worden ter verkrijging van Wittebrood. Voor Roggebrood blijven dus geldig de R bons en voor Bruinbrood de B- bons. Op de met R of B gemerkte kaarten staat wel het tijdvak vermeld wijl op de voor Wittebrood geldig verklaarde broodkaarteu, noch dc W. noch het tijdvak voorkomt. Ten overstaan van notaris Knoppet werden geveild 1.70.22 H.A. bouwland aan dei Laaglandschenweg J. van de Uithoorn f5550. Koffiehuis met eif, Groenmarkt 3 5, uit de hand verkocht. Woonhuis Markenhoef (KI. Spui) J. de Wit 920 gld. Woonhuis Walikerstecg 38 J. Heere 840 gld. Heerenhuis Heiligenbergerweg 10, E. J. Ruitenberg 3350 gld. Id. No. 12 E. de Greef 3210 gld. 1 No. 14 N. J. H. Niezen 3200 gld. I Heerenhuizen Viandenstraat 32, 34, J 36. Uit de band verkocht. Heerenhuizen Viandenstraat 27 29 5 31, id. Winkel- en woonhuis L. Beekstraat* 2, 4. 6 en 8, A. C. Beijer 13520 gld. Dubbel woonhuis Gr. Haag 30, 32 oi gehouden 4200. Woonhuis met bloemisterij Heiligen bergerweg 30 opgehouden f 13.500? Marktbericht: Amersfoort, 1 Augustus 1919. Peren f IS f 18 per hectolitar. Zand" aardappelen f4 k f5 per hectoliter. I Hoendereieren f 14.75 a f 15.75 per 100 st. Grasbnter f3.10 k f3.30 per y Kilo. Kippen fl.50 1 f3.per stuk. Piepkuikens f0.40 k f 1.10 per stuk. i Jonge eenden fl.50 a f 1.75 per stuk 1 Tamme konijnen fl.50 a f3.p. stuk Duiven fl.40 a fl.50 p. paar. Magc(c J varkens f120 k f180 p. stuk. Zeugen f 200 k f 340 p. stuk. Biggen f 30 f54 p. stuk. Drachtige zeugen f300 k f400 p. stuk. Aangevoerd waren ongeveer 40 hecto liter pereu; 200 heet. zandaardappelen; 7000 stuks Hoendereieren120 kilo grasboter; 30 magere varkens; 220 oiggen cn 30 zeugen. De heer W. van der Maat slaagde Amsterdam voor de Broederschap van Accountants voor Handels- Burger lijk en Procesrecht, Een door I. dt Groot ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning het oprichten van een inrichting het bewerken en bewaren van lompen in het perceel Weverssingel no. 22 ligt op de Secretarie der ge meente ter visie. Zaterdag 16 Aug. bezwaren in brengen. GeborenWilhelmina Geertruida, d. van J. Meerbeek en H. v. Nieuwcn- huizen. Elisabeth, d. van M. v. 't Klooster en T. Doornekamp. Jin, H. Brouwer en L. v. de Bunt. Johannes, z. van E. v. d. Hoek enf MÉÉ d. Velden. Hendrik» Paulina, i P. Steenbeek en K. Meyer. Jan Albert, z. van G. Nijhof en M. de Hoog. Jacob, z. van W. Wiersma en B. Pasma. Johanna Jenny, d. v. J. L. Schaefer en J. Th. A. v. Velt- t hove OndertrouwdL. Hoeijen en M. Mostertman. H. Schipper en de Kieft. J. v. Esveld en Haselaar. P. A. Scharrewachter J. C. v. d. Akker. A. Bartelsen! Troulder. H. J. Tiele en M. Versendaal. Gehuwd: P. v. d. Haoff en J. E. Bannink. VV. J. Ewald en P. S. Brugmann. C. Voer en J. C. Maas- W. v. 't Hazeveld en E. G. Dijk. H. E. Dijken en G. W. Jans. W. Reeders en E. Bijtelaar. Overleden Cornelia Ising, 5 j. Gerard A, E. Jagtenberg, 57 j., echlg. van J. C. P. Boetwinkel. Aartje v. Boeschoten, 57 j., wed. van H. Brons. Aris v. d. Loosdrecht, 60 j.. echtg. T. v. Zanten. Cornelis Knuyt, ongeh. Jaaob Bouwmeester, 56 j., wedn. van A. Beek. Heintje Consenheim, 75 j„ wed. van H. A- de Vries. Elisabeth M. v. 't Wel, 64j., echtg. van Th. J. Oostinjen. Antonia H. v. Noordenburg, 18 j„ ongeh. 2" FLORA. En Paolo bleef staan. «Hoe heb ik het met je?» vroeg Carlo geheel verbaasd. «Kom, het is nu geen lijd tot schertsen.» «Ik scherts waarlijk niet,» sprak Cattani. Ja moet mij beloven Peretti te haten, zooals vroeger, of onze wegen scheiden zich, als je dat niet wilt.» «Paolol» riep Ferronni smartelijk. «Wat scheelt je toch zoo opeens «Wat ik reeds lang met inspanning verborgen heb. Ik haat Peretti gloeiend en ik heb met moeite dat gevoel tegen over jou verheimelijkt, om mij te over tuigen, hoe ver je dwaasheid je zou Ferroni erkende mat droefheid, dat hij in Paolo een vijand zou bekomen. Maar de betere geest behaalde de over hand in hem. «Paolo,» zeide hij met weemoed, maar nochtans vastberaden, «ik kan nog altijd niet gelooven, dat je zóó vijandig gezind bent tegen Peretti. Ik heb hem leeren kennen als een edel man en mijn haat jegens hem afgelegd. Zouden voortaan jouw en mijn weg werkelijk scheiden, neem dan de ver zekering mede, dat ik je nooit zal haten." «Je wilt dus niet....?» «Neen, Paolo, je bent onrechtvaardig en onverstandig in je eisclt.» «Ga dan, verrader!» fluisterde Paolo vertoornd. «Maar je zult nog eenmaal aan mij denken, ellendeling!» Met deze woorden verliet Paolo den vriend,- die hem droevig naoogde toen zijn weg vervolgde. Hoe dichter Carlo bij de plaats des onheils kwain, des te dichter werden de menschendrommcn. die zich de straat della Triniti spoedden. Toen Ferroni eindelijk aan den in gang der straat kwam, vond hij den toegang daarheen door de zich op stuwende volksmenigte versperd. «Waar is de brand?» vroeg hjj aan degenen, die het dichtst bij hem stonden. «In Peretti's liuis.» antwoordde men hem. Gelijk een donderslag trof dit be scheid Ferroni's oor. «Heilige Maagd 1» uitte hij bevend. Niemand kon opheldering geven, op welke wijze de brand ontstaan Sommigen zeiden gelijkvloers laboratorium, anderen zsll's wilden we ten, dat kwaadwilligheid hier in 'l spel was. Carlo luisterde slechts met een half oor naar deze gezegden. Hij zag met starre ontzetting naar de zwarte rook kolommen. welke zich boven dc daken verhieven en naar de lucht opkronkcl- den, doch daar het huis van Peretti niet zichtbaar was van de plaats waar Carlo stond, kon men ook vaD de vlammen niets waarnemen. De brand was op een onverklaar bare wijze uitgebroken en wel niet in het laboratorium, maar in een achter- gebouwtje of schuurje in den tuin, waar verschillende lieht-brandbare stof fen werden bewaard. Het element had met razende snelheid om zich heen ge grepen en reeds het huis zelf aange tast, alvorens de bewoners zulks ga- waar werden. Ongelukkig bevond Peretti zich niet te huis, toen de brand ontstond. Flora en de oude dienstmaagd schreeuwden om hulp, doch eer deze verscheen en eer er van de toren het noodsein weer galmde, had het vuur reeds vreeselij- ken vooruitgang gemaakt. De menschcn snelden het huis bin nen en wilden Peretti's dochter dwin gen, het te verlaten, doch zij weigerde beslist. •Niet eerder voor mijn vader terug isl» verklaarde zij. Merkwaardig, de tegenwoordigheid van geest en de moed van Flora scheen met het gevaar toe te nemen. Op de straat hadden zich reeds lange ketens van menschen gevormd, die elkander de gevulde emmers water overhandigden brandspuiten heston- destijds nog niet kloekmoe dige mannen stonden op de muren ledigden de wateremmers in het knet terend vuurandere waren op de daken der omliggende huizen geklommen, om deze voor het woedende element te besehutten. Peretti bevond zich juist bij een zieke, en de verschrikkelijke tijding zijn oor bereikte, dat er in zijn huis brand uit gebarsten was. Zeer bezorgd om zijr have, snelde de rampzalige man naai de via della Triniiè. Doch hier gin§ het hem gelijk Carlo Ferroni. ->Maakt plaats in 's hemels naam Menschen maakt plaats, ik ben Peretti. Er is brand ten mijnent 1 God, mijm dochterl Mijn Florale Zoo riep de beangstigde man, maar de menigte week niet, of althans genoeg, opdat Peretti vlug en onge hinderd door het gedrang heen kon komen. Opeens ontwaarde de wanhopige vader de gestalte van den edelman Ferroni, die eveneens tusschen het volk gewigd stond en voor- noch achter waarts kon. «Signore 1» riep Peretti den jongen an toe, «om Gods wil, help mijl» Ferroni keek verwonderd achter zich. «Lieve hemel, is u dat Peretti schreeuwde Carlo luide, zoodat iedereen raar den roeper omzag. «Help! help 1» riep Peretti :»rug. i Dring vooruit! Mijnkindl Mijn dochterl» Daar schoot een denkbeeld door Carlo's brein. iPlaatsgemaakt menschen I» schreeuw de hij met forsche stem, die men vér kon hooren. «Uit den weg voor signore Peretti! Hij komt van een pestzieke!» Deze kreet werkte als een vreeselijk toovermiddel. De menschen stompten en verdrongen elkaar, angstige uitroe pingen weerklonken en gelijk een stort vloed weergalmde hel: «Maakt plaats voor dokter Peretti Ken pestziekeschreeuwden anderen, die de woorden van Ferroni wel ver nomen, maar niet duidelijk verstaan hadden. «Een pestzieke I Een pestzieke klonk het ontsteld door de menigte. Dit geroep maakte echter den toi stand nog erger. Er ontstond een woest gedrang krijschende vrouwen geraak ten onder de voetenkinderen gilden angstig; mannen stompten met armen en ellebogen om zich heen; iedereen wilde zich het eerst uit den ontzaglij ken warklomp loswerken. Het scheelde weinig of Peretti zelf ware door den aandrang van die be wogen volksmassa onderstboven ge- loopen, maar Feroni dekte hem met zijn eigen lichaam en riep maar onop houdelijk «Plaats voor Perettil Blijft bedaard, menschen! Er is geen gevaar!» Langzamerhand en niet het minst ten gevolge van het moedige voorbeeld van Ferroni werd de volkshoop in derdaad bedaarder, velen erkenden den dokter en vergaten hun schrik, terwijl zij zich slechts herinnerden, dat Peretti's woning door de vuurramp getroffen was. Niettemin kostte het nog eenige in spanning. alvorens Peretti zijn in vlam- men-staand huis konde bereiken. Maar nu ook bestormde de angst met volle kracht zijn vaderhart, Reeds klonken van alle kanten hem kreten tegemoet, die hem tot den groenten spoed aan spoorden. «Vooruit, Peretti, vooruit!» «Uwe dochter is aog in het bran dende huis!» Wordt vervolgt.

De Eembode | 1919 | | pagina 1