WOLLEN WATTEN MOLTON Bel dan op No. 42 Advertentiën. Firma GEBR HAMERS Geldersche Credietvereeniging Zware Oesters Th. van Kalleveen C.M. Lablans Joh. Reinboud Bouwterrein W. Reinboud Jr. Hof 20a. Malto F. W. UI DER WILDE Nu het winter wordt koopt men een prima voor billijke prijs in de Amersf. Manufacturenhandel „DE FAAM" Langestraat 5 b/d. Varkensm. St. Ansfridus-SchoolbestuurT. Calon en J. J. Thien, leden van het School bestuur der St. Henricifs-parochietwee plaatsen te bezetten door de nog te wijxcn vertegenwoordigers van Bestuur der R. K. Jongensscholen. De commissie heeft het recht zich meerdere personen toe te voegen. Ten slotte werd besloten dat de in gestelde commissie de vblgende week zoo mogelijk compleet zal vergaderen en dat voor die vergadering mede zullen worden genoodigd de Zeereerw. Heeren Pastoors der vier parochies en ■■rtegenwoordiger der onderwijs- le Congregatie der Eerw. Zusters Hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort. De uitreiking d«r broodkaarten zal geschieden aan het levensmiddelenbu- reau Groenmarkt en aan de Arbeids beurs Davidshof. Levensmiddelenbureau Groenmarkt. 1—600 Vrijdag 14 Nov. 8'/,—2uur. 601—1100 Zaterdag 15 Nov. 8'/,—12 1101—1700 Maandag 17 Nov.; 1701- 2300 Dinsdag 18 Nov.; 2301—2900 Woensdag 19 Nov.; 29013500Don derdag 20 Nov. telkens van8'/a2'/. Arbeidsbeurs Davidshof. 3501—4100 Vrijdag 14 Nov. 8'/»—2*/a 4101-4800 Zaterdag 15 Nov. 81/,—12. 4601—5200 Maandag 17 No».; 5201- 5800 Dinsdag 18 Nov.; 5801—6700 Woensdag 19 Nov.6701 en hoogei Donderdag 20 Nov. van 8'/j2'/j De broodkaart 116e tijdvak (v wittebrood de roodbruin gekleurde) is geldig van 12 tot en met November. In de week van 10 tot en November 1919 wordt op bon no. 6 (zes) der suikerkaart 2'/j ons goedkoope suiker verkocht. Dinsdagavond half acht vergadert de gemeenteraad; aan de orde is o.m. Aanbieding der gemeente-begrooting 1920. Aangaan van een premie-lee- nirig groot f3.000.000. Machtiging tot aanstelling, van tijdelijke technische amb tenaren. Verkoop bouwterrein Emma- laan aan Th. bieperda. Verkoop bouw terrein Prins Frederiklaan aan W. G. «an Dam. Voorschot voor den boui au 60 woningen aan de Stichting V. I. O. S. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van het verzoek Joh. H. M. Schoof e.a. bewoners van den 'Woestijgerweg, schcn de Rembrandstraat en Frans H straat, om bedoeld weggedeelte spoedigste te verbeteren. Nader vi stel van Burgemeester en Wethouders in zake het verlcencn van eervol ont slag aan J. F. Schultink tijdelijk leer- aar aan de Handelsdagschool. Men meldt ons Zondagavond a.s. treedt in bet Pa tronaat aan 't Zend op de hier reeds gunstig beker.d staande Humorist Henk Reijnders. Voor leden van de Gem. Ontsp. Club v. R. K. en anderen Ka tholieken wederom een gezelligen avond dus. Voor de Ged. Staten van Utrecht verscheen dezer dagen mr. Van Traa, die zich juridisch voortreffelijk ver weerde tegen de opvattingen van hen, die hem den toegang tot de raadszaal ontzeggen omdat de bank, waarvan hij directeur is zaken doet met de ge- Ged. Staten namen kenuis van zijne opmerkingen, zullen die overwegen en' dan Maandag hun beslissing doen Er is besloten, tot oprichting der Bouwvereeniging »Frisia.« Het bestuur,.aanvankelijk bestaande uit de oprichters, J. A. Bientjes, F. W. A. J. Morel en mej. M. Wittop Koning, werd met" 2 leden aangevuld. De vereeniging stelt zich ten doel het bouwen*van middenstandswoningen. Met groote ingenomenheid nam men kennis van de door het gemeente bestuur verleende medewerking. Architect der vereeniging is v. Wa rneten, te Hilversum woonachtig. De directeur van Openbare Werken vraagt vóór 13 November vóorlOuur prijsaanbieding voor het afbreken van één woning aan den Arohemschen- De voorwaarden liggen ter inzage aan het kantoor van Openbare Werken, Achter Davidshof Uit den Omtrek Barncveid Op de markt Boter f 3.40 A f 3.50. Eieren f 19.00 i f 22.00 Biggen f 25.00 f 46.00 Vette Varkens f 0.90 A f 1.00 Aardappelen f 3.50 d f 5.00. Bardtrwijk De secretaris-generaal Kan, die een onderzoek heeft ingesteld in het inter- neeringskamp heeft daar gesproken met het comité uit de vreemdelingen, waarin verschillende nationaliteiten ver tegenwoordigd zijn. Verscheidene wenschen naar verbe tering werden ter kennis van den heerj Kan gebracht en (Jaaraan zal zooveel mogelijk worden 'tegemoet gekomen. Onder anderen zal zooveel mogelijk getracht worden den geïnterneerden werk te verschaffen, want dit wensch, welke vooral op c grond trad, terwijlmaatregelen zullen worden beraamd om het verblijf J" barakken te veraangenamen. De klachten - van de met de bewaking belaste militairen worden van militaire zijde onderzocht; terwijl bevestigd kan worden, dat het geval betreffende het schieten op en verwonden vaa den in het kamp verblij venden Russischen kleermaker, ddor den auditeur-militair bij den betrokken krijgsraad wordt onderzocht. Hoevelaken Indien a.s. winter zich de gelegen heid voordoet, zal het schaatsenrijden op de vijvers van het huis Hoevelaken niet zooals voorheen plaats hebben. Ten einde regel en orde te hebben en de ijsbaan in goeden toestand te houden werd ren ijsclub opgericht, waarvan jhr. Eijs, tot eere-voorzilter werd gekozen en tot bestuursleden J. K. Knottenbelt, G. M. v. Kolfschoten, Chr. v. Esvelt, J. v. Nimwegen en M. J. Dijkstra. De contributie bedraagt voor kinderen be neden de 14 jaar 25 cent, van 14 tot 16 jaar 50 cent cn voor personen boven de 16 jaar fl. Wie zich na 1 Decem ber a.s. als lid opgeeft betaald dubbele contributie. Eemnes Ter gelegenheid van zijn 12'/j-jarig ambisjubileum op 16 November a.s. zal op Maandag 17 November door i commissie uit de ingezetenen den burgemeester, jhr. L. Rutgers Rozenburg, ten gemeentehuize cadeau worden aangeboden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. M. Ch. Toepoel en M. L. van Rouveroy van Niewaal. Ede Men bericht uit Winschoten, dat de □gehouden Albert Smit,'die bekend heeft medeplichtig te zijn aan den moord op korporaal Vos, vroeger te Bellingwolde als een oppassende jonge man bekend stond. De oorlog kwam echter en daarmede de smokkelhandel als gevolg daarvan de der zeden in de grensgemeenten, Smit i smokkelaar, en kwam van kwaad tot erger, pleegde met anderen een inbraak, werd door de rechtbank te Winschoten deswege vooroordeeld en nam de vlucht, om zich in de bos- schen van Ede, waar hij als militair had gelegen en dus bekend was, 'erbergen. Huldiging Aalmoezenier Padberg. Op de algemeene vergadering van het Huldigingscomité dezer dagen te Zuifen gehouden, is besloten, om de huldiging doen plaats hebben op November a.s. ie Ede. Te 10 uur zal door den Aalinocze- iier eer.e plechtige Hoogmis worden opgedragen uit dankbaarheid, waarna de heeren Comitéleden eu genoodig- den zich zullen vereenigen in de Mili tairen vereeniging, om den aalmoezenier in woord en daad de welverdiende hulde te brengen. Zij die nog ingezamelde gelden onder hutinevberustmg hebben, of nog nelen bezig zijn, of tot heden gebreke gebleven zijn, hunne persoonlijke bijdrage in te den, worden dringend verzocht, deze gelden uiterlijk op 20 November in te zenden aan de Penning meesteresse Mevrouw P. Fievez-Schecreo Beuker straat Zutfeo. Nadere inlichtingen over de huldi ging worden gaarne verstrekt door den Secretaris A. T. Uijtewaal »Zonnehoek« te Ede. Soest De heer A. M. J. Bel, commies ter secretarie is benoemd tot civiel gezag voerder te Medan. Binnenland. Ook de Eerste Kamer heeft de Arbeidswet-Aalberse aangenomen. Wat in jaren van voorspoed or gelijk scheen, gelukt in een tijd groote economische moeilijkheden. De bezwaren, die in 1889 Domela Nieu- wenhuis in de Tweede Kamer werden tegemoet gevoerd; die in 1911 de re geering weerhielden den door Schaper voorgestelden 8-uiendag in de Arbeids wet op te nemen, werden thans over hoop geloopen door een meerderheid, welke niet meer vraagt wal kan, tr wat moet. Terwijl alles roept vermeerdering der productie voeren een wet in, die naar veler beducht heid de productie scherp zal beperken. En daarmede de 45-urige atbeidsweek, een en ander behoudens vele uitzon deringen en tijdelijke beperkingen. We krijgen met de »drie' achten« tevens den Eugelschen Zaterdagmiddag. Aan de werklieden staat het nu te toonen, dat korter werk meer kracht betcekent dat* intensiever arbeid naast meer tijd tot verpoozing ten slotte tot betere, zoo niet tevens ook grootere produc- leidt. Op den. .sluitingsdag van het derde R. K. Middenstandscongres te Breda ontspon zich over de geoorloofdheid en de wenschelijkheid van coöperatie voor den middenstand een groot deba t en resultaat is mea niet kunnen komen. Bij de gedachtenwisseling n.l. over het praeadvies van prof, Veraart betreffende den middenstand en bedrijfsorganisatie kwam er o.a. de zijde van dr. v. Beurden en burge meester Van Hout uit Helmond krach tig verzet tegen de bedoeling, welke men in het praeadvies meende te zien uitgedrukt, om den middenstand, ten voordeele der grossiers, van het krach tig wapen der coöperatie te berooven. Tot een vergelijk over de coöperatie kon men niet geraken en daarom is nu een studiecommissie benoemd be staande uit dr. van Beurden, burge meester v. Hout en professor Veraart om de zaak nader te bezien en bij een volgende gelegenheid opnieuw aan de orde te brengen. De R. K. Kiesvereeniging «Recht voor Allen* te Arnhem, heeft een motie aangenomen, waarin leedwezen woidt uitgesproken, dat de defensie paragraaf van het R. K. Staatsprogram lot dusver een doode letter is gebleven en dat de begrootingen van Oorlog en Marine, instede van een lager cijfer aan te wijzen, ook bij de nieuw voor gestelde begrootingen een opwaartsche beweging vertoonen. Aan de R. K. Kamerclub wordt verzocht, deze be grooting niet aan te nemen. De oorlog heeft de IJmuider vis- scherijbevolking wèl zwaar beproefd. In de jaren 1915, '16, '17 en '18 zijn op zee omgekomen van in IJmuiden thuis behooreude schepen, samen 342 mannen, die nalieten 244 weduwen, 800 kinderen en 60 hulpbehoevende ouders. De andere visschersplaatsen verloren tezamen 308 mannen. De grootste stalhouderij te Deventer, die der fitma Sonnenberg, zet wegens de voortdurend stijgende kosten en ar- beidsloonen, haar bedrijf voor goed stop. 6odsdienst en Kerk. Epistel en Evangelie TWEE-EN-TWINTIGSTE ZONDAG NA PINKSTEREN. LES uit den brief van den H. apostel Paulus aan de Philippensen I, 611. BroedersWij vertrouwen in den Heer Jezus, dat Hij, die een goed werk in u begonnen heeft, het voleindig) zal tot op den dag van Christus Jezu: gelijk het billijk is, dat ik dit gevoelen ten aanzien van u allen, omdat ik mijn hart draag, en gij allen, zoo wel in mijne gevangenschap als in de verdediging en bevestiging des Evan gelies deelgenooten zijl van mijn vreug de. God toch is mijn getuige hoezeer ik u allen liefheb met de teedere liefde Jezus Christus. En dit bid ik, dat liefde meer en meer overvloedig mogen worden in kennis en in alle oor deel, om te toetsen wat het beste is, opdat gij rein en zonder smet moogt zijn tegen den dag van Christus, vol zijnde van vrucht der gerechtigheid door Jezus Christus tot eer en lof van God. EVANGELIE 'olgcns den H. Maltheüs XXII, 15-21.' In dien tijd gingen de Ph3rizeën heen en beraadslaagden, ten einde Jezus joe woorden te vangen. En zij zon den hunne leerlingen met Herodianen tot Hem, zeggende Meester wij weten dal Gij de waarheid spreekt en den weg Gods naar waarheid leert en nie mand ontziet, daar Gij op den persoon der menschen niet let. Zeg ons derhalve U dunktis het geoorloofd den keizer cijns te betalen of niet? Jezus nu, hunne boosheid kennend, zeide Wat stelt gij Mij op de proef, huiche laars Toont Mij den cijns-penningEn zij toonden Htm een lienling. En Jezus zeide tot hen Van wien is dit het beeld het opschrift? Zij zeiden Hem: Van den keizer. Toen sprak Hij tot hen Geeft dan den keizer wat des keizers, en Gode wat Godes is. Kerkelijk* Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaar! Langegracht. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart na twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half 5 Congr. der H. Familie. Half zes Patronaat. DINSDAG. 8 uur gez. St. Antonius-Mis. DONDERDAG. 's Avonds om 7 uur Lof. Deze week de H.H. Missen om 8 en 9 uur. Om 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half zeven en Acht uur H. Mis. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 3 uur Vesper. 6 uur Conferentie. ZATERDAG Nam. van 3'/, tot 9 uur biecht- - hooren. Zeven uur Lof ter eere van de H. Maagd. DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, acht en negen uur. Parochiekerk van St. Henrlcus aan de Borstraat. ZONDAG. 5 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof met Rozenhoedje. DAGELIJKS de H.H. Missen otn Parochiekerk van St. Ansfridua aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis waaronder de. kleine kinderen tot de le H. Communie worden toegelaten 10 uur de Hoogmis. 4 uur Lof met Rpzenhoedje. Na het Lof vergadering der zelatricen. VRIJDAG. 7 uur Kruisweg voor de ge- loovige zielen. ZATERDAG. 's Avonds 7 uur Lof met Ro zenhoedje. Van 5—8 uur Biechlhooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Katechismus op de gewone dagen en uren. Hoogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Lof. Half drie Catechismus. Na het Lof samenkomst i »St, Agnesx. Afdragen van contributie van de Kindsheid. DINSDAG Feestdag van »St. Martinus- patroon der parochie. Om 8 uur gezongen H. Mis, kinderkoor. DAGELIJKS de H.H. Missen half 8 en kwart over 8. Hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 3 uur kort Lof met rozenhoedje. DAGELIJKS de H.H. Missen ont kwart vóór acht en kwart over acht. nijktrk. Parochiekerk H. Catharfm ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis ter van den H. Willebrordus. Collecte voor het Sem. Culem- borg. 3 uur Vespers met Rozenhoedje voor de overledenen. ZATERDAG 6 uur Lof niet Predikatie tot opening der H. Missie. Gedurende de week de H. Mii n half 8 De Heer en Mevrouw F. VAN DENBERGH-BROUWER betuigen hiermede hnnnen bar- telijken dank voor de bewijzen van belangslellfng, hun betoond, bij het overlijden van hun vader den heerj J. F. VAN DEN BERGH. Amersfoort, 5 Nov. '19 Langestraat Amersfoort vragen voor de afdeeling Manu facturen ecne bekwame Winkeljuffrouw Smidsknecht Terstond gevraagd een Smids knecht bekend met vuur- en bankwerk bij J. S. LENTING, Sluisje 120, Amersfoort. HET KANTOOR OER wordt met ingang van Maandag 10 November a. s. verplaatst naar de Utreclitschesiraat No. 34-36 Voor belangstellenden zal bet. gebouw Maandag 10 November 's middags tusschen 2 en 5 uur te bezichtigen zijn. Onze telefoonnummers blijven Dmlijli wiek mkiiighin .n alle fijne vischsoorlen als: Tarbot, tong, Schelvisch, Kabel jauw, Schól en Poonen. Voor hef openbreken van oes ters aan huis te ontbieden. Beleefd aanbevelend, P. HAGEMAN, St. Jorisstraat 8 Amersfoort Bloemendal8Ch68traat 26. Lood- tn linliirhr Aanlog «in Gas- in Witoiloidinj REPARATIE SPOEDIG EN BILLIJK Houdt zich beleefd aanbevolen voor alle werkzaamheden. 49 e i 135. STEENHOUWER Blsschogporweg 19 GRAF- EN MARMERWERAEN 1 ienI Eerste Amr.rsfooriscnt- Begrafenisonderneming NIRUWSTRAAl' 18 A W ERSFOOk'i T e 1,-ph «i o n 293 Billijke doel» vaste tariev De Notaris Johs. Knoppers te Amersfoort zal op Dinsdag 11 November 1919, des avonds na 7 uur, na afloop van de tegen dat uur door notaris Bolk aan gekondigde veiling in het Hotel „de Zwaan" aan de Utrechtsche straat te Amersfoort publiek verkoopen: Een bij uitstek gunstig gelegen (thans siertuin) aan de Snouc- kaertlaan, tusschen de perceelen bewoond geweest door de Heeren Blom en J. A. Baron van Heecke-, ren van Molecaten, ter grootte van 1518 vierk. M. Te veilen in twee perceelen, elk breed aan de straat pi.m. 12 Meier. Betaling en aanvaarding 11 Februari 1920. Kleedermakerij Alcoholvrij bier VERKRIJGBAAR BIJ SIBOnSIRAAi II - TEIEFOOR 29 Notaris Te Leuken te Amersfoort zal Woensdag 12 November 1919, voorin. 10 ure precies, ten huize van den heer G. Sm ink Ouden Soesterweg 3, onder Amersfoort in hel openbaar verkoopen: Aftands bruine merrie, 2 guiste koeien, Utrechtsch wagentje, boe renwagen met toebehooren, stort- kar, 2 zware brikken ot goede renwagens, handkar, snijmachine, bietensnijder, wanmolen, ploeg, egge, schoppen, groepen, een- paardstuig, ploegtuigcn, touwen, koeringen en kluisters, balans met schalen en gewichten, bas cule, ijzeren schroef, schaalbank. timmermansgereedschappen, krui wagens, dommekracht, tonnen, manden, broeiramen, palen, plan ken en brandhout. Diverse meubelen en huisraad, enz. enz. 1 perc. fijne frambozenstruiken, id. bessenstruiken, id. aardbeien pollen, id. tceuhout. Tc zien daags te voren van 9-12 en 2-4 ure. Tot e i met f 10 coulant, daar boven voor bekende koopers op dag tot 1 Mei 1920 met soliede borgen. Breeder bij billetten. Zie onze Etalage! Zie onze Etalage!

De Eembode | 1919 | | pagina 2