PRIMA WIJNEN 4 J. VAK HAMERSVELD Ir. DE EEMBODE KATHOLIEK NIEUWSBLAD VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN KANTOOR LANGEGRACHT 28, AMERSFOORT DINSDAG II NOV. 1919 33« JAARGANG No. 6» DE EEMBODE verschijnt Dinsdags- cn Vrijdagmiddag. ABONNEMENTEN kunnen elke week in gaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per drie maanden t 0.75. Bulten de gemeente Amersfoort f 0.80. Afzonderlijke Stenografisch Raadsverslag der gemeente Amersfoort één gulden per jaar. ADVERTENTIEN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren. Advertentiè'n moeten des Dinsdags en des Vrijdags vóór 10 uur worden bezorgd. VANAF fl 35 PER FLESCH VRAAGT PRIJSCOURANT. Binnenland Het ban niet ontkend worden dat de regeering in den oorlogstijd en ook daarna ernstig is te kort geschoten in het toezicht op de handelingen der door haar in het leven geroepen zoogenaamde Voor en na werden staaltjes gepu bliceerd van verregaande spilzucht, om ,'t maar op z'n zachtst Uit te drukken. En wat nu als resultaat van verder onderzoek loskomt, wijst op een onver antwoordelijk omspringen met ander mans geld. Ja, het is goed riemen snijden, het is voortreffelijk riemen snijden van an dermans leer, schrijft uu de Leeuwar der Ct. Waarom immers zou je geen f 60.000, zou je geen f120,000 uitgeven voor de inrichting van je ook maar tijdelijke bureaux, als je daarvoor toch a dis cretion uit andermans zakken kunt put ten Waarom zou je geen f9000, geen f 12.000 aan probeersels met een over bodige, nuttelooze, althans onvoldoende centrale verwarming verdoen, als de nota daarvoor toch aan anderen ge presenteerd wordt De kolommen-pendule van f 200 kleedt je kantoor, bureaustoelen van f85 het stuk zitten héél best, en je moet eens zien hoe een zolderkamertje opfleurt, als je er zwaar inlaid in legt. Wat prijzig dunkt u, in deze tijden en iet;of-wat overbodig allicht Och kom, maar waarvoor hebben we dan zoo'n heirleger van beste, brave belasting betalers In Mei 1918 werd het land met de instelling van het Rijkskantoor voor vee en paarden verblijd. In November van datzelfde jaar had cén firma al voor f228,000 aan de lieeren ge spuid, En waarom niet Als je toch net en prompt wordt bediend Daar moet je dan ook net zoo'n kïtteloorige, aftandschc Rekenkamer voor wezen, om nu den minister van landbouw een standje te maken, dat hij althans niet een beetje daarop had gelet. Enfin, ..Arbeid" heeft zoo'n kat tebelletje ten minste nietnoodig. Want toen dit jaar de bureaux van de Kaden van Arbeid moeste r ingericht worden, is daar een pijnlijke, hddsl een beetje De regeering, deze zoowel als de orige, staat voor een deel schuldig an de prijsopdrijving, doordat ze geen gebruik maakten van alle haar ten dienste staande machtsmiddelen ter be veiliging van den economisch zwakkere. Veelal bevorderden hare bemoeiingen eene overbodige prijsstijging, en zij leenden vaak een al te gewillig oor aan de adviezen van deskundigen, die allereerst hun eigen belang dienden. Wat gebeurde er b.v. met de totaal mislukte regeeringskleeder-voorziening. Ze kostte schatten gclds en maar weinig van de groote massa werden er mede geholpen. Wél bevorderde zij den vermo- nsaanwas bij enkele bevoorrechten. Hoe het met de pluimvee- en cier- geschiedenis staat, is ons uit de beste bronnen bekend. Het verloop van deze zaak is in-treurig en in stede van klaar heid te brengen ging men alles pro- bueren om toch maar te kuiincr. ver bergen hoe in deze zaak is geknoeid. Met ecu scbijnvcrtooning, waarbij de tegenwoordige minister van justitie, mr. Theo Heemskerk, een min of meer comiachc rol speelde als voorzitter eener commissie van onderzoek, werd getracht bevrediging te schenken aan ■eler gekrenkt rechtsgevoel. Maar zulks mislukte natuurlijk, hoe wel officieel de schijn was gered. Nog jaren lang zal in ons volk na werken het kwade voorbeeld, door velen in den crisistijd gesteld. De maand November is door den R. K. Metaalbewerkersboed uitgekozen om een grootsche propagandabeweging O]) touw t» zetten, teneinde de betee- kenis van „Georganiseerd-zijn" dieper bij het Katholieke volk te doen door dringen r.n de nog ongeorganiseerde ele menten tol aansluiting te bewegen. Door den bond is o.m. een plaat uit gegeven voorstellende een groot wit Kruis op rood veld, waaroverheen een saamgeb.mdeti pijlenbundel symboli- scerende de Katholieke deugden. Ver der worden door den bond verschillen de propagandistische geschriften ver spreid die er toe moeten bijdragen het propagandawerk te steunen. Tijdens het klokluiden, als teeksn dat iemand ter aarde wordt besteld, waarmede de bejaarde klokluider Joh. Zorg te Gouda was beiast, zakte de oude man ineen en stierf. Een arbeider op het lucifersfabrieken Eindhoven bezig met een zaagma chine. Even afgeleid, had hij het ongeluk tusschen de machine te geraken, zoo- dat 4 vingers der rechterband werden meegenomen door de zaagmachine. In de Graaf Klorisstraat te Rotter dam is de 36 jarige C. August Botz. door een kantoorbediende Heimbeck vermoord. Heimbeck, die ten huize van Botz als vriend verkeerde, was 's avonds Den Haag per auto gekomen cn llad den chauffeur last gegeven te wachten. Eenmaal boven, heeft Heim beck met Botz en zijn vrouw een oogen- blik zitten praten, waarna hij mevrouw Botz verzocht haar man een oogenblik alleen te mogen spreken. Mevrouw Botz verliet de kamer en hoorde na enkele iconden een knal. De kamer binnen gaande zag ze haar echtgenoot op den grond liggen, terwijl Heimbeck vluchtte, ocd revolver in de hand. De chauffeur zag Heimbeek de deur uitstormen, blootshoofds en zonder overjas. Ia de jas van Heimbeck, aan den kap stok gevonden, trof men een kartonneD doos met 41 scherpe patronen aai Vermoed wordt, dat een geldquaestie de reden is van dezen moord. Botz laat een weduwe met een kindje achter. De heer F. F. J. Vastert, te Almelo, eigenaar van het hotel „Van ouds de Prins" viel in den kelder van zijn huis. De geneesheer kon slechts den dood Te Eindhoven had W. het ongeluk een roestigen spijker te trappen. Kort daarlta zwol het been erg op. Een geneesheer constateerde bloedvergifti ging en gelastte onmiddellijke opneming in het gasthuis. De stationchef te Hterde ontdekte brand in een der pas gebouwde goe derenloodsen der H. S. M. Het vuur had reeds een grooten omvang aange- en. Mei veel moeite konden de goederen, welke daar voor de waarde duizenden guldens waren opge stapeld, worden gered. Men der.kt aan kwaadwilligheid. Een landbouwer uit Asten, die zich dronken toestand tegen de rails van de tram had te slapen gelegd, werd aangereden, zoodat hem beide beenen werden verbrijzeld. Als men z'n organisatie wil nekken. 1. Ga dan nooit naar een vergadering. 2. Maar als je gaat, kom dan vooral 3. Als het weer niet mooi genoeg is. denk er dan zelfs niet over om )g te gaan. 4. Ga je eens een eukelen keer naar vergadering, maak dan aanmerkin gen op het werk van bestuur en leden. 5. Neem nooit eenige functie aan is veel gemakkelijker te critiseeren dan het zelf te moeten doen. 6. Wees daarom niettemin beleedigd als ge niet gekozen wordt voor eenige iie wordt ge echter wel gekozen, ga dan nimmer naar een vergadering van het bestuur. 7. Mocht ooit de voorzitter naar uw meening vragen, zeg dan dat ge immers het woord niet heb gevraagd. Is echter dc vergadering afgelonpeo, vertel dan in iedereen, die het hociren wil, hoe :t uws inziens eigenlijk had moeten orden gedaan. 8. Doe nooit iets meer dan hoog lodzakelijk is, maar als andere leden eer doen, zet dan een grooten mond ren over een kliekjes-regeering in uwe organisatie. 9. Betaal dc contributie zoo laat ingelijk, of als het even kan, heele- 10. Maak je nooii druk over het erven van nieuwe leden. ..Laten zullie dat maar doen." Ingediend zal worden een ontwerp heffing eener weeldebelasting, waar- r de opbrengst op 10 millioen gul den per jaar wordt geraamdeen fis cale herziening der invoerrechten met opbrengst van 13'/, millioen uit breiding der zegelbelasting, opbrengst lijf millioen. Een belasting op cacao is in verge vorderden staat van voorbereiding. Belasting jp duurdere soorten cho colade en op automobielen worden op- imen onder de weeldebelasting die op facturen, cognossementen en vrachtbrieven in de zegelbelasting, ter- lijl een belasting op vaartuigen af zondcrlijk wordt voorgesteld. Verder is in voorbereiding een recla- e-belasting, waaronder echter adver- zullen vallen, aangezien de r, vooral in het belang van de kleine pers, van de vootgenomen ad- vertentiebelasting heeft afgezien. Over het heffen eener lucifers belas ting is de minister in onderhandeling met de fabrikanten, over eene belas ting op het registreeren van vee met het ministerie van Landbouw. De be lasting op thee en koffie is voorloopig de baan. Te Borkel en Schaft kreeg het 3-jarig dochtertje van sen molenaar een klap van een molenwiek. De kleine werd bewusteloos neergeslagen, doch er vertoonde zich aanvankelijk slechts een klein hoofdwondje. Intus- schen is de kleine aan de gevolgen bezweken. Te Roermond werd een man uit Maasniel bij het bezoeken der markt door een beroerte overvallgp en was plotseling dood. De regecring heeft toegezegd, dat begin 1920 de reorganisatie-plannen van den Minister van Oorlog zullen worden ingediend, die belangrijke ver mindering van persoonlijke en finan cieele lasten beoogen. Ook in zake kazerneering, zal naar beperking wor den gestreefd, Wanneer nu de hoognoodige spoed et het werk wordt gemaakt, behoeft reorganisatie niet zooveel tijd in beslag te nemen en kunnen vooral de finan- cieele lasten en daar komt het op binnen afzienbaren tijd worden Door het Doorluchtig Episcopaat is ingesteld eene Commissie van Voor lichting inzake de stichting eener R.K. Universiteit, waarin zijn benoemdProf. Dr. Beysens, Dr. Boekeiman, Dr. Dirckx, Prof. Dr. Hoogveld, Mr. v. Lanschot, Mr. v. Schaik, Prof. Dr. Schrijnen, Dr. d. Velden, Mr. Baron v. Wijnbergen. In de Majcllastichting te Bussum is tengevolge van bloedvergiftiging over leden, de beer v. R., broodbakker te Naarden. Te Apeldoorn Is het voormalige koetshuis vad de villa Berg en Bosch», thans met de villa verhuurd als Sana- de vereeniging «Herwonnen Levenskracht», geheel afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door hei vlam vatten van de zoldering. Het gebouw was verzekerd. Te Maastricht vond de postbode in een winkeltje aan den Kanaaldijk de deur gesloten. Hij drong binnen en vond het onlkleede lijk van den 8l-jarigen winkelier M. van Boeke ontkleed in de bedstee met een gapende wonde aan het hoofd met ingedrukte hersenpan en :n kussen over hem heen. Geldswaarde erd nergens ontdekt ofschoon de man ij vermogend was. Men vermoedt dat een paar Belgen die den laatsten tijd veel bij hem aan huis kwamen niet vreemd zijn aan den moord. Binnenkort zal een aanvang wordeo gemaakt met het leggen van een kabel van Arnhem, over Velp. De Steeg en Ellecom naar Dieren en Brummerr, terwijl tevens het vöornemen bestaat een zijtak te maken over Laag-Soeren. Eerbeek en Loenen tot Beekbergen onder Apeldoorn. In laatstgenoemde gemeente is be reids door de Provinciale Geldersche Eleclriciteitsmaatschappij met dc werk zaamheden een aanvang gemaakt en ook het noordelijk deel der Veluwe. Vaassen, Epe, Heerde enz. zullen Ij een té Amsterdam op de Elands gracht te Amsterdam plaats gehad hebbenden brand, hebben twee burgers gevaar voor eigen leven, een iw uit het ^randend perceel gered. Te Heerlen (Limb.) is een lift, xin z eyen mijnwerkers, naar be- 'neden gestort. Vier man werden zwaar drie licht gewond. De voorloopig berekende opbrenSst der schaalcoüecte in Den Haag voor de noodlijdenden in Oostenrijk en Hon garije bedraagt ruim f47.0CO. Dezer dagen kon een schipper een lading turf van vervoeren pl.m. 300 kub. M. van Klazioavee naar dea Rijn den omtrek van Rhenen. De vracht is bepaald op f 800. Doch de Schip- r weigerde. Eerst toen hij f900 kon bedingen en bovendien vrij sleepen over den IJsel van Genemijden tot Wester voort en voorts op den Rijn, nam bij het aanbod aan. De reis duurr ten hoogste 20 dagen. Alzoo wordt in dit korte tijdvak f900 verdiend, dat is stel lig driemaal de waarde der turf alleen vracht. Binnenkort zal den Amsterdamschen gemeenteraad een voorstel bereiken om het stenografisch raadsversleg af te schaffen en te vervangen door een ana lytisch verslag televeren door de amb tenaren van het Gemeenteblad. Amersfoort De secretarie-ambtenaar M. Dotinga is benoemd tot burgemeester der ge- ente Avereest (Dedemsvaart). De plannen inzake den aanleg van het Geldersche vallei-kanaal beoogen ,st verbetering van den waterafvoer de Geldersche vallei, hoofdzakelijk korte verbinding voor scheepvaart verkeer tnsschen Amsterdam en den Rijn, Ook het stroomgebied van de Eem is bij den kanaalaanleg betrokken, voor de bewoners van dat gebied, zoover het de plattelands-gemeen- betreft, is verbetering van den waterafvoer, beveiliging tegen over- 'strooming het overheerschend belang. In betrokken kringen is men dan ook et van plan te wachten tot den aan leg van het kanaal, met de beveiliging der landeigen tegen overstrooming. Men wil door sluis-aanieg in de Eem 'erbetering eerder bereiken. Het Bestuur der Amersfoortsche Vereeniging tot bestr. derTuberbulose, deelt ons mede, dat het Dil. Tooneel- gezelschap „de Vrije Club" uit Amster dam, onder ieidiDg van Mevrouw Jo. M. de Jonge-Ploegman aangeboden heeft, ten bate van de kas der Amersf. T. B. C. Vereen, eene tooneeluitvoering te geven op 25 Nov. a.s. Opgevoerd zal worden „Aan Flarden" van Top Naeff. Daar aan de uitvoering onkosten verbonden zijn, zooals reiskosten, zaal- huur, reclame enz. zal het Bestuur week eene lijst doen rondgaan, waarbij de ingezetenen verzocht wordt hunne sympathie te betuigen door het garandeeren van het nemen van plaat sen, waardoor nagegaan kan worden genoegzame deelname is en de kas niet voor een geldelijk nadeel .1 komen te staan. Bij de aanbieding van de gemeente- begrooting doen B. en W. de volgende mededeelingen ,De algemeen gevestigde hoop, dot t de komst van den vrede, ook de crisis spoedig zou eindigen en weldra een betere toestand voor de bevolking op economisch en maatschappelijk ge. bied zou intreden, is ijdel gebleken. Èn door de prijsverbooging van alles vat voor de gemeente-huishouding loodig is, èn door de verhooging van de wedden eD lootten vanrtretindf der gemeente zijnde personeel, alrm__ door de buitengewone verhooging vi_ de kosten van onderwijs, ziekenzorg en politie zijn de gewone uitgaven der mate gestegen, dat met bezorgdheid de toekomst wordt tegemoet gezien, indien niet spoedig eeo verandering intrede en het beleid met de gri voorzichtigheid wordt gevoerd. Wij hebben betoogd, dat de gevolgen van de wedde-verhoogingen, niet uit de gewone middelen konden |worden ge dekt, zoodat de loopende dienst (gewone huishouding) noodzakelijk met een tekort moet sluiten. Ih aanmerking nemende, dat ook andere buitengewone uitgaven rijn of zullen worden gedaan, maar evens rekening houdende met de groote waarschijnlijkheid dat de ontvangsten riet zullen tegenvallen, moet niettemin het tekort op rond f250.000 worden I geschat. Uit gegevens bl^kt dat op 31 i December a.s. een ongedekt tekort tal I bestaan van f250.000 f 100.000 -f f200.000 f550.000. et eerste halfjaar 1919 leverde de bedrijven een minder gunstig resultaat op. Gasfabriek le halfjaar f1448.12, le halfjaar IS f18030.581/,. Waterleiding le halfjaar f759,99, le halfjaar IS f7713,11. Electriciteit le halfjaar 1918 verlies l f596 89, le halfjaar 1919 verlies t! f3219,43, terwijl het levensmiddelen- I bedrijf per 1 Augustus een verlies-sa" aanwees van f205,924,19. Op welke wijze de evengenoemde I f550,000 zullen moeten worden gedekt, l kan thans nog niet wordeo vastgesteld, omdat nog niet bekend is, welkbedrsg I deze gemeente zal worden toegekend 1 in de opbrengst van de O.W.-beiasting. 1 Zooals reeds is medegedeeld, ver toont het geheele beeld van de bcgroo ting een buitengewone stijging v uitgaven. Bij een uiterst zuinige r is meer noodig dan in 1919 voc Algemeen bestuur f 1 Invordering belastingen - 1 Opeobare Veiligheid - 'i Volksgezondheid Openbare Werken - 1 Bedrijven (uitgenomen gasfabr. waterleiding en electriciteit) - 46.000 Onderwijs -107.000 Armwezen Landbouw, Handel (arbeids- Rente en aflossing Pensioenen Andere uitgaven bbren lijd, uitgewerkte gegevens om trent den loop der financiën het licht te doen zien, waaraan de volgende reeds zijn ontleend. DE SCHILDWACHT. «Indien ik mij niet vergis, kunt gij het samen zeer goed vinden,» ver volgde hij. Frrmin stamelde eenige onverstaan bare woorden. »Onze buren zeggen, Firmin, dat gij onze Amelie liefhcbt.c Wat Men zegt dat Maar ik zweer U, dat ik juffrouw Amelie nooit een woord gezegd heb, dat zoo iets heeft doen veronderstellen.» «Ik weel het, en daarom heb ik zelf haar dit woord gezegd.» «Wat hebt gij haar gezegd «Dat gij haar man zult worden, mijn waarde Firmin. Zij is mij toen om den hals gevallen en heeft mij wel kwartier lang omhelsd.» »Nu, ik omhels u ook I» riep de jongeman uit. Eenige weken later was Firmin nard de echtgenoot van de eenige dochter van Piet Baxen, de mi Amelie. Vier jaren gingen voorbij, jaren geluk en arbeid. Hij dacht er na en dan, aan, i Frankrijk terug te keeren, maar hij zijn gedwongen desertie nog altijd vergeten. Up een morgen werden in de verte zeilen gezien. Het waren verscheidene oorlogsbodems, die de Fransche vlag in top voerden. «Daar zijn de Franscben riep men van alle kanten. Firmin Bonard hoorde die uitroepen. Hij waande zich eerst verloren maar spoedig stelde hij zich gerust. Hij snelde naar huis, trok zijn soldatenpak weer aan, nam zijn wapens en ging op schildwacht staan op dezelfde, plaats waar men hem voor vijf jaar zoo zonderling had verlaten. De booten naderden den oever. Firmin Bonard hield zijn wapens ge reed en riep met donderende stem «Werda «Wie zijt gij zelf?» antwoordde men hem van de eerste boot, die met offi cieren bemand was, «wat doet gij daar en wie zijt gij «Schildwacht U «Schildwacht? En sinds «Sedert vijf jaar I- antwoordde de soldaat onverschrokken. Bij dit antwoord barsteu alle officie ren in luiden lach uit. Capucin was de eerste, die aan land ging. Hij had zijn meester reeds ge zien en sprong hem vroolijk blaffend te gemoet. Bonard liefkoosde zijn trouwen hond. Daarna ging bij zijn oude kameraden te gemoet en ver haalde eenvoudig zijn geschiedenis. De korporaal, die hem vergeten had, was ook bij de troepen. Hij was thans officier geworden. Firmin ontving zijn landgenooten hartelijk op de groote boerderij, waar zijn vrouw de soldaten reeds goed onthaalde. Maarschalk Davoust vernam spoedig het avontuur en lachte om de krijgs list, door Bonard gebruikt. Hij gaf hem eervol ontslag uit den krijgsdienst. «Ik wil niet,« zei de beroemde maarschalk, «dat die dappere, Da zoo lang op schildwacht te hebben gestaan, verplicht wordt, voor een krijgsraad te staan. Hij is thans burger en blijr burger, en het eiland Rügen moge grootsch op gaan, een soldaat- van Grande Armée onder zijne burgers te hebben.» Firmin Bonard bleef landbouwer. Hetzelfde jaar maakte hij een reis naar Frankrijk en bracht zijn vader naar Rügen. Hij had verscheidene kinderen zijn zonen en klein-zonen bekleeden thans oog de voornaamste burgerbe- trekkiDgen op het eiland Rügen. Die familie wordt genoemd «De lamilie van den Franschen schildwacht» GEWROKEN. O Ge zijt zoo goed voor mij,» fluis terde de zieke, terwijl zuster Angela haar zacht ondersteunde en haar den verkoelenden drank toediende. »Ea ik zoo lastig», ging ze voort. «Ik houd u den heelennacht maar hier, terwijl al de andere zusters slapen. En toch, blijf bij me, want 's nachts al leen, dat is vreeselijk I» «Nu stil maar«, kalmeerde nu zi Angela haar, «ik zal bij je blijven, dan praten we desnoods den heelen nacht samen, ofschoon de dokter wel boos zal wezen. Maar probeer nu een beetje Ze had gesproken als tot een kind. Er was dan ook iets wezenlijk kinder lijks in dat teere gelaat omgeven door gouden krullen, en toch was Elea nor Lucas al over de veertig jaar. Heel haar leven was ze een soort van broeikasplant geweest, en nu lag ze daar neer, afhankelijk van de gunst harer familieleden want ze had noch kinderen meer ten prooi een ziekte, die haar op den rand het graf bracht. Zuster Angela had Eleonar Lucas i al drie maanden verpleegd. Haar gewone zieken .misten haar smartelijk, maar zuster Angela bleef aan dit ziek bed, voortdurend de arme Eleanor opbeurend en sterkend naar lichaam geest. «Ik kan giet slapen,» fluisterde de zieke, «ik kan niet. Ik moet ai maar denken, steeds en zonder ophouden. Hoe u het hier uithoudt, is mij een raadsel. Hebt ge wel eens ondervon den wat leven is, wat het is mooie kleeren te hebben en lekker te eten en iederen avond te dansen «Ja,» antwoordde zuster Angela, «alles wat ge daar opnoemt, heb ik ook gekend.» «En hoe komt het dan, dat ge hier zoo gelukkig en tevreden voor arme zieken zorgl «Ik heb geleerd, enkel voor God te leven,» zei zuster' Angela zacht, «voor Hem te werken en in Zijnen naam d zieken en lijdenden te verzorgen.» «Ja, ja, spreek maar niet verder, kioDk het ongeduldig. «Ik begrijp u toch niet. Ik heb den beker des levens gedroDken tot den bodem ik heb juweelen en kanten gedragen die koninginnen niet misstaan zouden hebben. En nu, hier zoo ziek, uitgeput en misschien stervend ter neer te lig- gen, het is vreeselijk I Wilt gij mg niet een slaapmiddel geven, zuster „Ik zou het graag doen, was het vriendelijke antwoord, «maar de dokter heeft het voor vanavond ten strengste verboden. Zuster Angela durfde de zieke niet zeggen dat er den volgenden morgen een consult zou worden gehouden of men de zieke een levensgevaarlijke operatie zou doen ondergaan. Daarom moest de patiënte dien avond zonder verdoovende middelen kalm gehouden worden, opdat er den anderen dag veiliger over haar toestand geoordeeld zou kunnen worden. «Wat zijt ge wreed,» mompelde de zieke. «Mij hier zoo alleen te laten liggen en den eenigen troost mij te weigeren. Ia die lange nachten zie ik zooveel gezichten voor mij, mijn vader en moeder, mijn echtgenoot, mijn kind 1 Die arme kleine stierf op een avond toen ik naar een bal en bij mijn thuiskomst zei mijn genoot mij dingen, die ik nooit heb kunnen vergeten I Wordt vervolgd.

De Eembode | 1919 | | pagina 1