I s m St. Nicolaas= Cadeaux LH. Westenberg Bel dan op No. 42 Amersfoort, Advertentiën Dienstbode en Kunsthandel Joh. Reinboud SCHILDERWERK Firma Groenhiiijsen Th. van Kaüeveeu H In de Magazijnen van de Fa. M. A. Ramselaar vindt U een schat van nuttige Zondag a.s. wordt den leden de Gemengde Ontspanningsclub R. K. een soiree aangeboden waarvan zeer zeker alten een dankbaar gebruik zullen maken. Toegang hebben alleen leden van bovenvermelde club op hun bewijs van lidmaatschap. Om de kosten eenigszins te dekken zal een entree van 15 ent. worden geheven. Het belooft een echt gezelligen avond te worden. Allen Zondagavond na de gods dienstoefening van 6 uur dus plm. 7'/« uur in het Patronaatsgebouw present I De Directeur van het Levensmid delenbureau maakt bekend, dat de broodkaart 117e tijdvak (vt brood de paars gekleurde) geldig is van 21 tot en met 20 November 1910. In de week van 24 tot en met 30 November 1919 wordt op bon No. 8 (acht) der suikerkaart 2'/, ons goed- koope suiker verkocht. Mej. M. E. Bauer, klerk aan de afd. Registratuur ter secretarie alhier, is benoemd tot adjunct-commies ter secretarie (afd. Archief enz.) te Nijmegen. De R. K. Werkliedenvereniging »St. Jozets houdt eene feeslvergadering ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan op Zondag 23 November 1919. 's Morgens om 7 uur H. Mis voor levende en overleden leden, in de Parochiekerk O. L. Vr. Hemelvaart Laogegracht. Onder de M. Mis algem. H. Commnnie, 's Avonds samenkomst in het Bonds- gebouw o. m.Lezing van den Z.Eerw. Heer J. Hooijman (uit Almelo). Aanvang 's avonds 7 uur. Verder optreden van den Karakter- Humorist Renders. Het departement van oorlog zint op den bouw van nóg meer militaire in richtingen en wil daarvoor de aan de Vlasakkers gebruiken. Aan den Zeereerw, Heer Conrector G. J. J. Hooyman is, op verzoek, we gens drukke bezigheden, door Mgr. den Aartsbisschop, eervol ontslag verleend, als lid van 'tütrechtsch Missiecomité Er bestaat weder gelegenheid van toelating voor nieuwe leerlingen voor de volkszangklassen der Maatschappij van Toonkunst. Deelname gratis. Aanmelding Woensdags drie uur school Hellestraat. Hebt U een Taxi of Auto noodig? Uit den Omtrek ftoogland. Dinsdagavond hield «Hel Groene Kruis« jaarvergadering. De voorzitter sprak, zijn voldoening uit over de groote opkomst der leden, voornamelijk aan de Eer*. Geestelijken die hunne belangstelling toonden door hunne tegenwoordigheid. Alvorens tot afhandelen der agenda werd overge gaan, herdacht de voorzitter in enkele woorden den ontslapen Eerevoorzitter pastoor F. Koster z.g., die met woord en daad de afdeeling steunde en mede oprichter was. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, werd kennis gegeven dat het magazijn voor de leden tegen v laagden prijs geen speenen meer v krijgbaar worden gesteld omdat dit artikel thans in den handel voldoende verkrijgbaar is. Besproken werd de a.s. jaarvergade ring der Utrechtsche provinciale afdee ling en besloten dat daar afgevaardigden de afdeeling zullen vertegenwoordigen. Tot controle-commissie werden be noemd de leden J. Boerscn, C. Hartman en Herm. Eggenkamp. CJit het jaarver slag bleek dal de afdeeling 387 leden telt. Aan inkomsten geboekt f513.27 en uitgaven f 232.48, zoodat de boeken des penningmeesters sloten met een voordeelig saldo van f280.79. Uit het magazijn waren ruim 60 uit- leeningen gedaan van verplegingsarti- kelen. Voorn, van ruststoelen en ledi kanten was een ruim gebruik gemaakt. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van f588 59. Eene verkiezing van 4 bestuursleden moest plaats hebben wegens periodieke aftreding. De uitslag der stemming was dat allen met meerderheid van stemmen werden herkozen. Bij de rondvraag werd aangedrongen op een vervolgcursus in eerste hulp bij ongelukken en het verkrijgbaar stellen van watten aan het magazijn. Door den voorzitter werden de vragers beant woord, met gevolg dat het bestuur verder zal bespreken of daaraan uit voering gegeven kan worden. Nog ver nam men dat bij het bestuur in over.- weging is deze winter een propaganda vergadering te beleggen waar een spreker zal uitgenoodigd worden die de tuberculose-bestrijding zal behande len. Met een woord van dank voorde goede opkomst, werd hierna door de voorzitter de vergadering gesloten. Velen,|die zich hebben aangemeld voor de verplichte verzekering ontvin gen dezer dagen een kennisgeving thuis tot het afhalen van een aaogeteekend boekje. Daar na 3 December a.s. geen loon mag worden uitgekeerd zonder dat een zegel wordt geplakt op bedoelde kaart is het van het grootste belang, dat wordt gezorgd deze kaart zoo spoedig mogelijk in elk geval voor 3 December a s' aan het hulpposikantoorjwordt af gehaald. De toegezonden kennisgeving moet geteekend worden overlegd voor ont vangst van het stuk. Indien hel stuk door een ander wordt afgehaald dan behoort de machtiging welke op de kennisgeving voorkomt te wordeu ingevuld en door geadresseerde geteekend. Het Hulpkantoor zal voor dat doel op werkdagen onafgebroken geopend zijn van 's morgens 8 uur tot 'Savonds 7 uur. Spoedig afhalen wordt ten zeerste aanbevolen. niikerk. Dinsdag 25 Nov. (St. Catharina) Patra, der Kerk) zal hel 100 jaren ge leden zijn dat de R. K. Kerk werd in gewijd en in gebruik genomen. De Kerk is voor dien dag prachtig geschilderd door H. Dame. Jammer dat het schilderwerk niet geheel gereed is gekomen Door esne H. Missie voorbereid wordt dien dag feestelijk herdacht in de Kerk. hooren. Zeven uur Lof ter eere van de H. Maagd. DAGELIJKS de Heilige Missen i zeven, acht en negen uur. Parochiekerk van St. Henrlcus aan de Boretrast. ZONDAG. uur H. Mis. uur H. Mis. uur Hoogmis, uur Lof met Rozenhoedje DAGELIJKS de H.H. Missen om 7 en 8 uur Parochiekerk van St. Ansfrldus aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 12 uur Katecliismus. 4 uur Lof met Rozenhoedji VRIJDAG. 7 uur Kruisweg voor de ge- loovige zielen. ZATERDAG. 's Avonds 7 uur Lof. Van 58 uur Biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Katechismus op de gewone dagen en uren. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, i plaat: U mij wij volgens berichten in de plaatselijke bla- J vooravond staan van een alge- wilde ik er zoo gaarne nog eens ijzen, hoezeer ook wij Amersloorlers thans de zak hebben te tasten. Laten ditmaal uu eens geen scliijnbewetin- „;n ons weerhouden om ruim en veel Ie geven. Erkennen we nog eens ruiterlijk vooi zelf hoezeer wij dankbaar moeten zijn ons land de ellende van den oorlog be spaard bleef. Hoe akelig egoïstisch deden de meesten onzer in die tijden van quasi gebrek rantsoenecring. Hoe wisten we ons ge- te betoogen zoo slecht zor lienden het ons zóó gemakkelijk, de wetten voorschritten te overtreden. En wat w. nood toen, vergeleken bij die van Wecnen op dit inblik. waar men aan alles en alles gr heeft, en van kommer en ellende on komt! Wij voelen dan toch wel heel goed Krant met een zucht terzijde te leggen ie verklaring dat de toestand daar wan hopig isKom medeburgers, laten we ons best doen niet over de zaak heen te glijden, die liefst te vergeten, maar integendeel >nen dat wij Hollanders nog steeds ,an om onze diepe gevoelens van m len van tijd tot tijd in klinkende muil Laat een ieder dus nu eens naar Innerlijke ertuiging geven, en zal men 2ich daardoor deze, ook voor ons zoo bezwarende tijden s moeten ontzeggen, dan wint In zijn hart voelt haast een ieder dat hij moei geven, laat dat dan nu eens spreken" Laten we ons er niet van afmaken met d< bewering dat er thans zooveel ellende ir Europa is, dat er toch geen beginnen aan is u die te lenigen. Neen, verplaatsen wij er ons liever in. indien wij in dergelijke ellende zouden komen te verkceren, hoe dankbaar wij dan zouder zijn, al is het dan ook maar ten deele, ge holpen Ie worden. Ouders die Uw kinderen zoo liefhebt, denk aan dat te Weenen honderden kinderen van gebrek Met dank Hoogachtend Uw dw. X. Amersfoort, 20 Nov. '19. Aartsbisdom Utrecht. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Didam den Welcerw. heer A. C. Tombrock. Tot kapelaan te Kampen den Wel Eeiw. heer A. Th. J. Naber. Tot kapelaan te Borncrbrock den WelEerw heer H. W. A. de Bruin. Tot assistent tc Klcinemeer den Wel Eerw, heer H. J. Campmar, Tot assistent te Kolmschaten den WelEerw. heer J. C. Spruijt. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaari Lanoegracht. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart na twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half 5 Congregatie H. Familie. Half zes Patronaat. DINSDAG. 8 uur gez. St. Antosius-Mis. DONDERDAG. H.H. Missen 8 uur en half 10 Gezongen H. Mts. 's Avonds om 7 uur Lol. Deze week de H.H. Missen om 8 cn 9 uur. Om 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Parochiekerk van St. Franc. Xav 't Zand. ZONDAG Half zeven eD Acht uur H. M 1 Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 3 uur Vesper. 6 uur Conferentie. ZATERDAG Nam. van 3 '/a tot 9 uur biecht- Voor Donderdag- of Vrijdag middag gevraagd een nelte Werkvrouw. Brieven onder letter T. D. a/h. Bureau vSn dit blad. Ijoogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 3 uur L A Half drie Catechismus voo half 8 c hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half drie Catechismus. 3 uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen o kwart vóór acht en kwart ov acht. Rijkerk. Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG. 7 uur H. Mts. 10 uur de Hoogmis. 6 uur Lof met groote preek. MAANDAG. 7. 8 en 9 uur H.H. Missie, 'savonds half 7 sluiting der H. Missie. Pauselijke zegen en Te Drum. DINSDAG. Feest van de H. Catharina Kerk patrones, (100 jarig bestaan der Kerk). 7 uur H. Mis voor de overlede nen der Parochie en predika: 10 plechtige H. Mis voor lev. en ovcrl. wtldoeners Kerk. 's Avonds half 6 plechtig Lof met feestpredikatie en Tc Deunt. WOENSDAG. 7 uur, half 8 en 8 uur H.H. Missen. Half 10 gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. DONDERDAG. Half 8 gez. Jaargetijde voor Jan v. d. Grootevhcen en Echtg. ZATERDAG. 6 uur Lof met Rozenhoedje. LUCAS A. TROMP MARQOT L. J. MEF.UWSEN geven kennis dat dc voltrekking van hun huwelijk nader Is be paald op Donderdag 27 Novem ber a.s. Amersfoort, Nov. 1919. Langegracht 12. Ontvangdag Donderdag 27 Nov., van 2 tot 4 uur. Op de 29 Nov. hopen onze geliefde Ouders 1 PIETER DE WILDE jj, SOPHIE KUIJJER 25-j. Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen, f Amersfoort, Walikerst. 59. ij, WERKVROUW voor enkele dagen per week gevraagd. Arnhemscheweg 36. Gevraagd half December een R. K, Dienstbode bij M. van Dijk, Groest 19 Hilversum. Verhuisd: van Nieuwstr. 32 naar Beeknsteinschelaan 17 R. vart 't Wel. De Notaris Johs. Knopj ers te Amersfoort zal op Donderdag 4 December 1919 's voormid. 11 uur precies in liet Koffiehuis „De Faam" bij de Wed. Wester- laak fe Hoogland publ'ek varkoopen: in de gemeente Hoogland Perceel 1 en 2 Twee Kampen best Wei- en Hooiland in den polder „de Haar", strek kende van de I.oodijk tof de Haarsche Wetering, pert. 1 de voorste kamp groot 1.91.30 H.A., perc. 2 de achterste kamp, groot 2.10.20 H.A. Laatst in huur bij A. de Ridder Perceel 3 Twee Kampen Wei- en Hooiland in den polder „de Haar" aan den Loodljk, perceel 3 de Kamp aan den Loodijk groot 1.20.90 H.A., perc. 4 de kamp daar achter, groot 1.14.20 H.A. Laatst in huur bij W. v. Drie. Betaling en aanvrarding 4 Maart 1920, vrij van huur. Perceel 4 Een arbeiderswoning met plm. 16 Are bouwland en tuingrond, nabij den Zevenhuizer- weg, thans gedeeltelijk in huur bij J. Brouwer en voorts in eigen gebruik bij J. v. d. Eshof. Betaling en aanvaarding 4Maart 1920 of zooveel vroeger als wordt overeengekomen. Voorts worden aldaar verkocht Voor den Heer H. J. v. d. Tweel Plm. 50 perc. gekloofde droge eiken- en andere stammen, staan de op het perc. van ouds be- hoorend tot Liendert a. d. Schot- horsterweg. Aanwijzer A. Swart, aldaar. Voor den Heer F. Ruitenberg 7 myten takkenbossen elk a 4 vim, staande bij A. Swart den Schothorsterweg. Betaaldag van het hout den .24 Juni 1920. Op Vrijdag 5 Dec. 1919 des voormiddags II uur precies zullen aan het perceel Heiligen- bergerweg no. 66 te Amersfoort, bewoond door Mej. de Weduwe C. v. d. Driftakker ptkliik woiden verkoebt: een beste guiste koe, een partijtje best gewonnen hooi, koemest, kippenloop en 2 roeden schuur- berg voor afbraak, 1 perc. elzen hakhout, planten, eenlg huisraad enz- enz. Koopers boven f 10.— opdag tot 1 Mei 1920 mits 2 bekende en soliede borgen worden gesteld. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag vóór den verkoop. Notaris A. P. SCHRöDER te Amersfoort. De Secretaris van de St.-Nicolaas Com MUURHUIZEN 47, verzoekt monsters met prijs opgave van Speculaas, Suiker goed, Prentenboeken en kleine Speelgoederen Op Woensdag 3 Dec. 1919 des avonds 7 uur precies zullen te Amersfoort in het hotel „de Zwaan" a. d. Utrechtschestraat publiek woiden inkocht lo. Ken huis met erf cn grond te Amersfoort a.d. Heiligen- bergerweg no. 65 kad, Sectie B no. 1535 groot 3 aren 70 centi aren. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling. 2—9 acht woningen nabij den Soeslcrwcg te Amersfoort. Nos. 93-107. No- 93 thans in gebruik als zuivelfabriek is te aanvaarden bij de betaling, vrij van huur. Betaling der kooppenningen uiterlijk 3 Maart 1920. Breeder bij biljetten. Te bezichtigen één uur voor den verkoop. Notaris A. P, SCHRiiDER te Amersfoort. i|h 1.8. i. d. Hom» Utrechtschestr 3. Eerst." Amrrsfoortscns Begrafenisonderneming NU - WSTRAA1 18 AMERSFOORT Te lep hen 293. Billijk*- «toch raste ««Heven Voor het beschilderen of bij werken van huishoudelijke of luxe artikelen, alsmede voor het schilderen van reclames en verder alle lot liet vak beltoorende werk zaamheden, wende men zich tot onderstaand goedkoopst adres Muurhuizen 98 - Bonilaciusstnat 88 Aanbevelend N.B. Voor verkoopsartikelen van Magazijn of Winkels bij hoeveelheden speciale prijzen. Bloemendal8choBtraat 26. lood- ti Zinkwoiker ittlit tn Gts- tl lltaMiw REPARATIE SPOEDIG EN BILLIJK Hnudt zich beleefd aanbevolen voor alle werkzaanthndon. Leest dit! Vanaf heden verkrijgbaar Versche Haring Bokking en Zoutev:sch Aanbevelend, P. WIJN - JES ACHTERVELD B 106, aan de Straatweg. De Notaris JOHS. KNOPPERS te Amersfoort, zal op Woensdag 10 December 1919, 's voorin. 10uur, in het koffiehuis van den Heer Ruitenbeek aan Ter- schuur onder Voorthuizen, publiek verkoopen, in één zitting bij inzet en toeslag: in het Zwartebroek. Een Arbeidersplaatsje bestaande uit dubbel woonhuis met achterhuis, waarin stalling, schuur, 2 roedenberg. tuin, boom gaard. bouw- en weiland met houtwallen, staande cn gelegen in het Willempjesveen in liet Zwartebroek onder Voorthuizen, groot 57.90 are. Uedeeltelijk verhuurd aan J. v. d. Steeg voor f52 per jaar tot 4 Nov. 1920; overigens in eigen gebruik bij P. v. d. Visch Hzn. Betaling 10 Maart 1920. Aanvaarding 4 Nov. 1920. Krommestraat 4-6=8 Amersfoort alsMoiré en Flanellen Rokken Wollen Shawls met bijpa&tende mutsen Dames-, Kinder- en Dienstbodensehorten Heerenover hemden Zakdoeken in luxe verpakking Fijne Toiletzeep Een mooie collectie Dames-, Heeren- en Kinderhandschoenen Tricot en Jeager-oudergoederen Een groote sorteering alleraardigste baby-artikelen. Verder alle artikelen die een ieder in dezen tijd bjjzonder welkom zijn. Bijzonder vragen wij uwe attentie voor onze prachtcollectie PELTERIJEN, zoo wel in het goedkoope als betere genre, piVanaf heden ontvangt ieder kooper een mooie Kalender en de lieve jeugd een aardig Prentenboek.

De Eembode | 1919 | | pagina 2