PRIMA WIJNEN J. VAN HAMERSYELD Jr. Bel dan op No. 42 G. A. BONTHUIS Landbouwlezing J. van Hees, Vruchtensiropen f.W. YAN OERWILDE Advertentiën Tweede Meisje. Notaris Johs. Knoppers P. Leenards VANAF f 1.35 PEN FLESCH VRAAGT prijscourant. Ledenvergadering g ehouden op Dint- dagavond 16 Maart In het gebouw der R. K. W, V. te Amersfoort. De Voor- ■itter opent de vergadering met Christ, groet, hoewel de opkomst beter was al» de vorige maal betreurt h$ toch nog de opkomst te meer daar van avond het loonontwerp too plot- teling moest behandeld, wijl dit 20 Maart moest ingeleverd zijn aai Hoofdbestuur. De notulen der vorige vergadering werden gelexen door den Secretaris en goedgekeurd. Hierna volg de raededeelingen, waarna installatie van 4 nieuwe leden, n.m.l. de heerenEn- Kborat, Zwaak, Koot en v. d. Bos. t een opwekkend woord v. d. Voor- sitter werden deze nieuwe leden onder applaus geinstalleerd. De Kascommissie bracht rapport uit, den penningmees ter allen dank daar alles in goede orde was bevonden. Hierna volgt be spreking begrooting en conlributiever- hooging, welke na eene flinke rede vbd den Voorzitter met algemeene stemmen wordt aangenomen. Voorstel aansluiting bij den K. S. A. werd aangenomen. De Voorzitter besprak de nieuwe loon regeling, welke 17 Maart in Utrecht haar beslag kreeg. Wegens het late uur sloot de Voorzitter dezen aange name Vergadering met den Christ, groet. De kolen, voor de gasfabricage worden toegewezen door het Rijks- holendistributiekanIoor en gerangschikt onder de groep kolen voor de industrie. De prijs nu van deze kolen is met ingang van 1 Maart j.l. verhoogd met 10 pCt. tengevolge waarvan de kost prijs van het gas met bijna 2 cent per M*. is verhoogd geworden. De hierdoor veroorzaakte hoogere exploitatiekosten worden geschat op pl.m. f 40.000. Wanneer dus bij de vaststelling van de nieuwe tarieven de hoop heeft be staan, dat door de ingetreden hoogere gasprijzen de fabriek zonder verlies zou kunnen werken, dan is ook die hoop weder ijdel gebleken. Intusschen over weegt het college nog wat kan worden gedaan om deze prijsvcrhooging met 10 pCt. met ingang van 1 Maart on gedaan te maken. Paardenmarkt. Aanvoer 473 stuks, waaronder circa 80 hitten en 50 veulens. Luxe paarden f 600f 900, werkpaarden f400—f600, 2-jarige f 350-f 600, veu lens 1150—f250, hitten fl00-f350, slachtpaarden f 200f350. Weinig handel. het kiezerscorps door stichting parochiale afdeelingen met zelfstandig bestuur, waarin ook vrouwelijke kiezers zitting hebben, terwijl van een daaruit gevormd centraal bestuur de centrale leiding uitgaat. Over de wijze waarop een en ander zal worden uitgewerkt voerden vele leden het woord. Met de meening van het bestuur dat parochiesgewjjze beter propaganda kan worden gevoerd meer opgewekt politiek leven zal gaan heerschen, stemden velen in. De bespreking van dzn financieelen toestand gal aan een schuld van f 330. Het bestuur zal maatregelen overwegen voor schulddelging. Vrijwillige verhoo ging van het te betalen contributie bedrag werd aangeraden. De Vereeni- ging telt thans bjjna 600 leden. Als vrucht der reorganisatie verwacht sterken leden-aanwas. De heeren Van Ditshulzen en Van Empelco werden bi loemd tot leden der commissie van verificatie var geldelijk beheer. Wegens zijn verkiezing tot raadslid, trad de heer S. Kraan af als lid der Commissie van toezicht op de nale ving van het gemeenteprogram. Ia zijn plaats werd benoemd de heer C. Tuit- hof, terwijl als plaatsvervangend lid werd aangewezen de heer W. v. Koe len. De commissie is thans samenge steld als volgtJ. H. Hassing, A. Spiekermann en C. Tuithof, leden F. J. Willenborg, P. J. v. Kalleveen en W. v. Koelen, plaatsverv. leden. Bij de rondvraag werd velerzijds aan gedrongen op meer contact lusschen de leden der R, K. Raadsfractie. Velen achten vergadering der R, K. Raads fractie vóór elke raadszitting nood zakelijk. De Voorz. deelde mede, dat steeds gehandeld was in overeenstem ming met het bepaalde dienaangaande in het aanvaarde gemeenteprogram. Komt er drang naar fractievergadering, dan zal die samenkomst stellig worden gehouden. Geinformeerd werd naar 't te werk stellen der kolen-elevator door gasfa- briekpersoneel na werktijd met uitslui ting der daarvoor beschikbare haven transportarbeiders. Toezegging van on derzoek in deze werd gedaan. Nadat nog diverse wenschen geuit i opmerkingen gemaakt waren, werd vergadering door den Voorzitter met Christelijken groet gesloten. Ter hoogte van het Groote Spui I een Bunschoter paard en wagen ondersteboven, man en vrouw bekwa- Hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort, Onze stadgenoot, prof. Keoninck, zal het ambt van bisschop der Oud-Katho lieken van Utrecht aanvaarden. Prof. Kennmck was voorzitter der afdeeling van den volksbond tegen Drankmisbruik te dezer stede, vice- president der Industrie- en Huishoud school en hoofdbestuurslid van Zand bergen. Politiezaken. De Rechtbank te Utrecht deed o.a. de volgende uitspraken A. P. H., 14 j., leerling-timmmerman te Amersfoort, diefstal van verf i van W. IR. f 15 boete subs 1 m; tuchtschool. C. v. B., 14 j.. loopjohgen te Amers foort, diefstal van een electrische zak lantaarn t. n. van W. A. de W., 6 w, tuchtschool. G. S. de H., 31 j., timmerman te Amersfoort, heling in zake van diefstal van een horloge en een huls van een electrische zaklantaarn, 2 maanden ge vangenisstraf. 1. T. G., 32 jr., 2. J. G„ 31 j., op perlieden te Amersfoort idem een rij wiel en een rijksrevolver. 1. 1 maand gevangenisstraf, 2. vrijgesproken. Van deskundige zijde verzoekt er op te wijzen, dat bet gewenscht is met oog op het veelvuldig voorkomen van mond- en klauwzeer, gepaard gaan de met uierontstekingen, de melk te koken of gepasteuriseerde melk te ge bruiken. Bij de recherche is aangifte gedaan .mi vermissing van 6 tonnen aan de chemische fabriek, „De Valk", St. Aga- thastraat. Bij de opsporing dier tonnen bleek bet de recherche bij voortgezet oo- derzoek, dat aan dezelfde fabriek ook nog 300 gonjezakken en plm. 200 K.G. was waren ontvreemd. Terzake deze diefstal zijn aangehouden en naar Utrecht overgebracht W. v. S. uit de Eemstraat ca W. v. K- van den ArnhemBChen weg. Izake heling dezer goederen H. uit de Hellestraat gearresteerd. In eva zeer matig bezoch'e verga- drring der leden van de R. K. Kies- vcrceoiging Recht en Orde werd zon- d«.* hoofdelijke stemming aanvaard het voorstel van het bestuur tot reorgani satie hl verband met de uitbreiding "Het Bureau voor de R. K. Vak-; organisatie, Federatie van Dioc. R. K. Volks- en Werkliedcobonden richt een irculaire aan de leden der R.K. Vak bonden en Werkliedenverenigingen en alle katholieken van Nederland, waarin leun voor de R. K. Transportar beiders wordt aangedrongen. De zomertijd zal dit jaar in ons land aanvangen op 5 April (Paasch- >d8g) en eindigen 27 Sept. In de vergadering van »De Jonge Werkman» parochie H. Henricus werd medegedeeld, dat binnenkort een gadering zal worden gehoudeo oprichting van een Voetbalclub voor de drie parochies. Een nieuw lid werd geïnstalleerd. Verscheidene leden gaven zich op voor de Propagandaclub. Tot taris werd gekozen H. Boersma. Op de markt. Appelen f 2.A f 5.Peren f 2. A f 5.Zandaardappelen f 5.a 6.per hectoliter. Hoendereieren f 10.50 k f 11.50 per 100 stuks. Hooi- boter f 3.k f 3.25 per Kilo. Kip pen f 2.A f 4,50Kuikens f 4. a f 6.Piepkuikens f 1.50 ii f 2.75 Tamme konijnen f 2.a f 4.pe; stuk. Duiven f 1.80 a f 2. per paar. Magere Varkens f 70 A f 100Zeugen f 1.50 it f200; Biggen f25 a f50.— Drachtige Zeugen f 200.f 350. per stuk. Aangevoerd waren 80 heet. Appelen 20 heet. Peren120 heet. Zandaardappelen 70.000 stuks Hoen dereieren 50 Kilo Hooiboter20 Ma gere Varkens; 40 Biggen; 18 Zeugen. Uit den Omtrek Toch iets nieuws onder de Zon. e goede, 1 Ook als Ik heb altijd geloofd, dat oude en blijmoedige zon nieuws te zien krijgt op i bodem. De zon is ook al ze heeft zoo'n vurige kijkei drankbestrijder heb ik dat geloof gehad. Hoort men sterke staaltjes van drink gewoonten en wermstekige drinkideóen, dan is het bijna altijd o dat heb ik al eens meer geboord of meegemaakt En toch.nu heeft mijn geloof ir dat altijd eendere onder de zon eei knak gekregen. Want van een heel erge drinkgewoonte hoorde ik onlangs een sterk staaltje. Sterk en ik geloof, met den stempel van den nieuwheid er op. Men vertelde mij dan en mijn zegsman was zeer betrouwbaar, dat in een gemeente hier in de buurt het R. K. Armbestuur vergadert jeneverflesch als trouwen vriend io het midden. En zeg nu maar eens, dat dit niet kras is en ergerlijk daarbij. Het ontbreekt er nu nog maar aan, dat die Schiedamsche versnapering bekostigd wordt uit het armenzakje I Dat zou het toppunt zijn en dan hadden we zeker iets nieuws onder de zon I Onze goede trouwe zon, en met haar alle weldenkende menschen, wenschen zeker van harte, dat dit nieuwe en ergerlijke gebruik spoedig verdwijne. De zon zal er helderder door schijnen, als ze zoo iets niet meer behoeft te zien. Een armbestuur vergaderen rond om de jeneverflesch, dal klinkt immers zoo ergerlijk als een vloek in een kerk. OBSERVER. Bartuotld De prijs der melk is verlaagd van 19 op 16 cent per liter. Het station eu de emplacementen der N. C. S. alhier zullen worden uit gebreid. Na een meer dan 50 jarig bestaan, de Sociëteit opgeheven. Tot Directeur der nieuwe boteifa- briek is benoemd Rollema, uit Amers foort. Op de markt; boter (2.80 k f2.90, eren f 10.25 it f 11,75. biggen (22 2, vette varkens f0.70 k 10.80. Botvclaken Woensdag zal in de Chr. School optreden het Tweede Kamerlid Weit- kamp, landbouwer te Hardenberg. De toegang is vrij. ftoogland De statuten der R. K. Werklieden- vereeniging St. Jozef zijn Koninklijk goedgekeuid. nijkerk Tot gemeenteveldwachter is, in de plaats van veldwachter Mulder, be noemd K. Zwart, agent van politie te Wormerveer. Binnenland Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langenraohl. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart over twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half zes Patronaat. 7 uur Miserrie, Meditatie en Lof. MAANDAG. Kwart over 7 Congregatie der H. Familie. DINSDAG. 8 uur Gezongen St. Antontus- Mis. Parochiekerk van St. Franc. Xav- 't Zand. ZONDAG Half 7, en 8 uur H. Mis. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 3 uur Vesper. 6 uur Meditatie. Parochiekerk van St. Henrlcui aan de BoretraBt. ZONDAG De H.H. Missen om 5 en 7 uur Om 10 uur de Hoogmis, 6 uur Miserere, Meditatie eo Lof. Kooglandereeen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half 5 Catechismus 5 uur Lijdensmeditatie. Epistel en Evangelie PASSIE-ZONDAG. LES uit den brief van den H. apostel Paulus aan de Hebreën IX, 1115. Broeders 1 Christus, opgetreden zjjndi als Hoogepriester der toekomstige goe deren, is door den grooteren en volmaakten tabernakel, die niet handen gemaakt, dat is, niet van deze schepping is, en niet door bloed bokken of kalveren, maar door zijn eigen bloed éénmaal in het heilgdom binnengegaan, na eeuwige verlos sing vei worven te hebben. Want indien het bloed van bokken en de bespreuking met de asch jonge koe de besmetten heiligt tot reiniging des viecsches, hoeveel meer zal het bloed van Christus, die door den Heiligen Geest Zich zeiven onbe vlekt aan God heeft opgeofferd, ons geweten zuiveren van doode weiken, om den levenden God te dienen f En daarom is Hij Middelaar van een nieuw Verbond opdat, terwijl een dood tus- schenbeide kwam tot verzoening de overtredingen onder het vorig Ver bond, zij, die geroepen zijn, de belofte ontvangen mogen der erfenis, in Chris tus Jesus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Joannes; VIII, 46- KtrkcWkt Diensten Met Mei gevraagd te Amsterdam I Het beste cn goedkoopste adres legen flink salaris een nel |van alle soorten Werkmeisje niikerk. Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Collecte St. Pietersp. 5 uur Meditatie en Lof. Parochiekerk van St. Anafridue aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de II. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis met meditatie 4 uur Kruisweg, waarna zegen met het Allerheiligste. 12 uur Catechismus. N.B. 's Zondags onder de H.H. Missen gelegenheid om rijwie len in bewaring te geven. WOENSDAG. 7 uur Lof ter eere v. d. H. Jozef. DONDERDAG. Feest van Maria-boodschap, dag van devotie. Half 8 Gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG. Van 5—8 uur Biechthoorcn. 7 uur Lof met Rozenhoedje. De Katechismus op de gewone DACfóUJKs'de H. Mis om half 8. netjes kunnende werken. Brieven No. 25 bureau dezer courant. Gevestigd te Amersfoort neus-, keel- en oorarts. Spreekuren voorloopig in het PENSION RUSTOORD lederen werkdag 11—12 uur v.m. 2—3 uur n.m. te Hamersveld WOENSDAO 24 MAART, 's av. 7 uur, in het café „Ros Bayert". Spreker: Rijksveearts A. Winter Onderwerp Besmettelijke ziekte jonge dieren Bestrijding. Toegang vrij. als: bezems, borstels, enz. Tevens adres voor wit en bruin Mandenwerk Houtwaren, Oalanteriün en Speel goederen. Reparatie-inrichting lor mandenwerk. Ook voorradig schelpen voor kippen. Bioemendalscheetr.47,Amersfoort van de firma Stokhuyeen. VERKRIJGBAAR BIJ STOIIVtSIIliil I? - TUMI 19 N. F. VAN KALLEVEEN Aannemer van begrafenissen. Beveelt zich beleefd aan KAMP Kreupelstaat 7 59. In dien tijd sprak Jesus tot de scha ren der Joden Wie van u zal Mij zonden overtuigen Indien Ik u waarheid zeg, waarom gelooft gij Mij niet Wie uit God is, hoort Gods woordendaarom hoort gij omdat gij niet uit God zijt. De Joden antwoordden dan en zeiden Hem Zeg gen wij niet te recht, dat Gij een Sa maritaan zijl en eenen duivel in hebt? Jesus antwoordde Ik heb gecnen dui vel maar Ik vereer mijnen Vader en gij hebt Mij oateerd. Echter zoek Ik mijne eer nieter is iemand, die ze zoekt en die oordeelt. Voorwaar, voorwaar, Ik zeg uindien iemand mijn woord bewaart, hij zal den dood niet zien in eeuwigheid. De Joden zeiden dan nu eikennen wij, dat Gij cenen duivel in hebt 1 Abra ham is gestorven cn de Profeten en Gij zegtindien iemand mijn woord bewaart, hij zai den dood niet smaken in eeuwigheid. Zijt Gij grooter dan onze vader Abraham, die gestorven is? Ook de Profeten zijn gestorven. Wien maakt Gij U zeiven? Jesus antwoordde Indien Ik Mij zelvcn verheerlijk, is mijne verheerlijking niets. Het is mijn Vader, die Mij verheerlijkt, van wien gij zegt dat Hij uw God is. Maar gij kent Hem nietIk echter ken Hem en zoo Ik zeide dat Ik Hem niet ken, zou Ik aan u gelijk zijn, een leugenaar. Maar Ik ken Hem en bewaar zijn woord. Abraham, uw vader, heeft zich zeer verheugd dat hij mijnen dag zou zienhij heeft dien gezien en zich verblijd. De Joden zeiden dan tot hem; Nog geen vijftig jaren zijt Gij oud. en Gij hebt Abraham gezien 1 Jezus sprak tot hen Voorwaar, voorwaar, Ik zeg ueer Abraham werd, ben Ik. Zij na men dan steenen op om op Hem te werpen doch Jesus verborg Zich en ging uil den tempel. Kerknieuws. Z.D.H, de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tol Kapelaan te 's Hee- renberg den WelEerw. heer A. H. Oer- bekke tot Kapelaan te Sivolde den Wel Eerw. heer H. J. Scholten tot Kapelaan te Blaiicum den Wel Eerw. heer J. G. Spruijt tot kapelaan te Oosterbeek den Wel Eerw. heer M. A. C. Markus. tiooglatid. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Vijf uur Lijdensmeditatie el Lof. DINSDAG. Kwart over 8 Gezongen Jaarge! voor pastoor Koster. WOENSDAG. Kwart over 8 Gezongen H. Mis daarna Kruisweg. DONDERDAG. Feestdag van O. L. V. Bood schap. Geen Verplichting. Kwart over 8 Gezongen H. Mis. DAGELIJKS de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Heden overleed tot onze droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej. JACOBA MARIA WILHELMINA AARTS, geb. Ubink, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam J. TH. SCHWITZNER. Amersfoort, 19 Mrt 1920. Kampstraat 7. Geboren Johannes Hermanus zoon van B. F. G. MOLLE- Fromme. Amersfoort, 18 Maart 1920. Mevrouw Dr. BATENBURG Utrechtscheweg 18 vraagt met 1 Mei a.s. een R. K. le Amersfoort zal op Dinsdag 23 Maart 1920 'e v.m. It uur, op de boerderij „NieuwTransvaal" van de N.V. Zeepfabrieken „De Duif" voorheen Chr. Pleines te den Dolder, wegens opheffing van het bedrijf, om contant geld publiek verkoopen: Een completen Boerderij-Inventaris 5 kalfdragende en 1 guste koe, 2 paarden (1 ruin gladtands en 1 7-jarige merrie), 25 Varkens, (van 100 tot 215 K.G.) 20 kippen, eenig hooi, stroo en ra pen, zaai-, maai-, dorsch- en hakselmachine, bielenmolen, wan molen, schoffelploeg, ploegen, eggen, rol, rosmolen; boeren wagen, 2 mestkarren, groote kar, kruiwagen, Utrechtsch wagentje. Omnibusbrik met kap, diverse paardenluigen, bouw- deel- en melkgereedschap, gierpuls, 2 bascules, gewichten, varkensbrug, varkenshok met schaal en eve naar, lantaarn, eenig timmerge reedschap, strohmes en wat ver der te voorschijn gebracht wordt. Breeder bij biljetten. 's Morgens voor den verkoop uitgenommerd tc bezichtigen. johs. Knoppers te Amersfoort zal op Woensdag 24 Maart 1920. s nam. 2 uur in het hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg, publiek verkoopen: te Soesterberg gemeente Soest Perc. 1. Een ruim Winkelhuis met annex ruime smederij en rijwielreparalieinrichting, tevens woonhuis met erf en gedeelte schuur, op zeer goeden winkel stand, nabij het Vliegterrein aar den Rijksstraatweg no. 13, groot ongeveer 3 Are. In eigen gebruik bij den heer L. J. Schüller. Perc. 2. Een Winkel- en woonhuis met erf en gedeelte schuur aan den Rijksstraatweg no. 11 naast het vorige, groot ongev. 1 Are. Mondeling verhuurd aan den heer Groenman voor f4.50 p.v Perc. 3. Een Woonhuis zeer geschikt voor winkelhuis met erf, tuin en schuur, naast perc. 2. aan den Rijksstraatweg no. 9, groof 2.74 Are. Mondeling verhuurd aan Mej. de Wed. Veenendaal a f4 p.w. Betaling en aanvaarding, perc. 1 in eigen gebruik, de overige behoudens huurrechten 24 Juni 1920. liaviirouxistrnt 2B - Amersloort beveelt zich beleefd aan ale Aansprekeraannemer van begrafenissen. Bi Notaris IBIS. HIPPERS te Amersfoort zal op Dinsdag 30 Maart 1920, 's avonds 7 uur precies, in het lokaal van het café „Het Boompje" aan den Heiligenbergerweg tc Amersfoort publiek verkoopen In de gemeente Amersfoort Perc. 1. Een woonhuis in de Teut no. 28, groot 55 c.A. Verhuurd aan H. Spier voor 1.35 per week. Perc. 2 en 3. Twee woonhuizen Achter het Oude Weeshuis of Oude Koppelstraat no. 9 en 11, elk groot 20 c.A. Verhuurd no. 9 (perc. 2) Wed. Lablans, no. 11 (perc. 3) aan H. Pampus elk voor f 0.85 per week. Perc. 4 en 5. Twee woonhuizen met erven aan de Sint Agatha- straat nos. 24 en 26. Verhuurd no. 24 (perc. 4) aan J. Wery, no. 26 (perc. 5) aan B Hilversum elk voor f 1.50 p. week Perc. 6 en 7. Twee woonhuizen met tuinen aan de v. Bemmel- straat no. 101 en 102, elk groot pl.m. 2.50 are. Verhuurd no. 101 (perc. 6) aan Veenschoten, no. 102 (perc. 7) aan Versteeg elk voor f 1.75 per week. Perc. 8 en 9. 2 perc. bouwterrein aan de Verhoevenstraat vroe ger Achterbergstraat nabij den Appelweg, perc. 8 (de westelijke helft) groot pl.m. 1080 Ma., perc. 9 (de oostelijke helft) groot pl.m. 1190 Ma. Perc. 10—27. Drie Blokken elk van 6 woningen met schuur tjes en tuinen aan de Verhoeven- straat vroeger Achterbergstraat nos. 71 A 37 oneven, elk groot pl.m. 3 are, Elke woning is verhuurd A 2.50 per week. Perc. 28—41. 14 woonhuizen met erven aan den Bisschopswcg nos. 31 A 5 oneven, met schuur tjes en tuinen, uitkomende aan de Veldstraat. Elke woning is verhuurd A f 2.30 per week. Perc. 42 is uit de hand ver kocht. Te veilen in diverse combina tiën, zooals op de biljetten is aangegeven. Betaling en aanvaarding behou dens huurrechten 30 Juni 1920. Bezichtiging Dinsdags en Don derdags van 2—4 uur.

De Eembode | 1920 | | pagina 2